Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) sp@rtan válasza Xero (#15348) üzenetére


sp@rtan
senior tag

"i4S-el fogom végezni (az állványozáson még töröm a fejemet erőteljesen "
Szigszalag, Handrásék is azzal csinálták. :DDD

(#15352) Máté94 válasza sp@rtan (#15351) üzenetére


Máté94
addikt

Hogy megy ezidáig a gépecske? :DDD

(#15353) Xero válasza Máté94 (#15349) üzenetére


Xero
nagyúr

Elírtam... :B

(#15351) sp@rtan: Valami igényesebb megoldáson gondolkoztam, de majd meglátjuk. Perpill az autós passzív tartóba pakolás és annak a rögzítése a legreálisabb. Bár még lehet sikerül felhajtani egy GoPro HD-t. Azzal egyszerűbb lenne az élet. Sí sisakomra felrakom és sisakban szerelek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15354) sp@rtan válasza Máté94 (#15352) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Tökéletes. :)
Legnagyobb problémám vele még mindig az, hogy sleep után 10 másodpercet kell várni az USB-re. :DDD

(#15355) Máté94 válasza sp@rtan (#15354) üzenetére


Máté94
addikt

Állíts be jelszót, úgy észre se veszed. Vagy Bluetooth-os billentyű, valódi Mac-es chip-el, és nincs ilyen probléma. :))

Én közben itt reménykedem, hogy HD4000 használhatóbb lesz, mint a HD3000. Legalábbis kinövi a betegségeit, mire vásárláshoz érek. Na meg még ott vannak az új lapok és DSDT-k, nehezek lesznek az IB-k az elején. Gigabyte felhagyott a BIOS-al, és UEFI lett helyette.

[ Szerkesztve ]

(#15356) Xero válasza Máté94 (#15355) üzenetére


Xero
nagyúr

Van valami konkrét tipp a probléma mentes BT vevőre? Néztem a listát, de most nincs energiám egyenként megnézni kapható-e itthon. Ha sikerülne valamit beszerezni, akkor nem kéne itt hagynom a jó öreg alu keyboardot és az ms exp. 3.0 egérkémet. Kapna szép új bt alu-t és magic trackpadet. :P

szerk: Na én ezért sem vártam már IB-re és nem is gondolkoztam benne. Túl sok a változó az egyenletben és, nem akarom elkiabálni, de szerintem hasonló stabil háttér ősz előtt nem várható hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#15357) sp@rtan válasza Xero (#15356) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ez tuti, más kérdéses. Nekem most Dealextremeről van 1USD-os, de nem tökéletes. BT eszközökről nem lehet ébreszteni, nem mindig csatlakozik a Keyboard/Trackpadhez.

Btw, Z68MA pár csatlakozón kívül ugyanaz mint a Z68MX (ha jól emlékszem), az meg nekem fullos. :) Z68MA-val is sok elégedett felhasználó van Tonymacen.

Máté: Be van állítva a jelszó. :D BT bill van, Maces BT még nincs, amint lesz kicsit több zseton intézek. IB-k mennek majd Z68-ban? Mondjuk én úgy terveztem, hogy IB után szépen lemegy a 2500K ára, én meg megveszem azt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15358) Máté94 válasza Xero (#15356) üzenetére


Máté94
addikt

Igazából csak arra próbáltam célozni, hogy nem csak DSDT kell majd, hanem hackelt BIOS.
Bár az is lehet, hogy más alaplapokat fognak inkább támogatni, mert hasonlóan "egyszerűek", mint a GB-k.

Biztos ki fognak találni valamit, ez biztos.

Én csak ilyenben gondolkodnék, az biztos. Amúgy innen a D-Link DBT-120-at.

(#15359) Máté94 válasza Máté94 (#15358) üzenetére


Máté94
addikt

Beszart MA. egy kicsit, épp amikor szerkesztetni akartam behalt. :(((

(#15360) Máté94 válasza sp@rtan (#15357) üzenetére


Máté94
addikt

BIOS frissítés után szerintem igen, ahhoz mondjuk várnod kell a következő DSDT hullámra. :)

(#15361) gzbotii


gzbotii
veterán

Olvastam, az elso hsz-t, DE megkerdem:

Intel Celeron M, 1.6HGz, 2GB DDR2 RAM - van esely, ra, hogy felrakjak egy OS X-et? :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15362) gabo89


gabo89
senior tag

Szerintem van rá esély.
Mi az IGP, Wifi, Audio neve?

indul a sörös aludni

(#15363) Máté94 válasza gzbotii (#15361) üzenetére


Máté94
addikt

Túl régi.

(#15364) Phantomhive válasza gzbotii (#15361) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

nem erőlködnék vele, celeron nem erre van kitalálva.
minimumnál a dual-core procikat húznám meg(E2140 és környéke).
Ezek nagyon hasonlítanak a C2D procikhoz, amikhez viszont nagyon jó support van az osx-ben.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15365) Játékos


Játékos
addikt

Sziaztok!

iAtkos10.7.2. használható, vagy inkább mással kezdjem?

Elég egyszerűnek tünik a lemezre írás, bootolás, telepítés...

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15366) Máté94 válasza Játékos (#15365) üzenetére


Máté94
addikt

Unibeast még mindig.

(#15367) Játékos válasza Máté94 (#15366) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15368) Játékos válasza Máté94 (#15366) üzenetére


Játékos
addikt

Vesszek meg, de én úgy látom, hogy az Unibeast az mac alkalmazás! :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15369) Máté94 válasza Játékos (#15368) üzenetére


Máté94
addikt

Na, ne? :DDD

(#15370) Játékos válasza Máté94 (#15369) üzenetére


Játékos
addikt

Ne röhögj! :D Nekem ez bazira nem volt egyértelmű! Hisz mindvégig arról beszéltünk, hogy sose láttam osx-et, jelenleg is csak win7-em van, meg xp-m. Erre az ajánlat az volt, hogy unibeast.
Ebből nekem tényleg tudnom kellett volna, hogy előtte azért szerezzek be egy meket, vagy legalább egy oesikszet, ami megy a pc-men??? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15371) Máté94 válasza Játékos (#15370) üzenetére


Máté94
addikt

Gondoltam ránézel magad is, hogy hogyan kell. :)
Irány MM, Saturn... stb. ahol vannak Mac-ek kiállítva és meglehet csinálni. Vagy VMware Fusion-nel is lehet próbálkozni. Valaki azt hiszem tudd is itt segíteni.

(#15372) Xero válasza Játékos (#15370) üzenetére


Xero
nagyúr

Elég egy virtuális gép is. Ott megveszed AppStore-ból a Lion-t és megcsinálod Unibeast-el a pendriveot. :K

Közben kicsit rendeztem a kábeleket az asztal alatt, a Thermaltaket kitakarítottam, alaplap távtartókat beraktam. Készen állunk a telepítésre. A futár holnap érkezik. ;]

(#15373) Játékos válasza Máté94 (#15371) üzenetére


Játékos
addikt

MM, Saturn? Saújhelyen? :D Ez a világnak épp a másik vége! Bárhonnan nézve is! :DDD

Szerintem nekem egy virtuális gép lesz ezek szerint a megoldás...

Illetve hogyan? Virtuális gépre is kell valahogy heggeszteni osx-et, nem?! :F

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15374) Máté94 válasza Játékos (#15373) üzenetére


Máté94
addikt

Vannak előre elkészített képfájlok az ilyenekhez elvileg.

(#15375) Játékos válasza Máté94 (#15374) üzenetére


Játékos
addikt

Elvileg? :) Sajna, mint említettem, a nethozzáférésem is erősen korlátozott... :(

De ha mondjuk küldenék neked egy pendrive-ot, meg postakölstéget visszafelé...:DDD :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15376) bekesics


bekesics
tag

Szia!

Nekem Gabo89 segített a következőkkel:

[link]
[link]
[link]
[link]

Telepíted a vmware player-t. A Vmware player unlocker zip-ben lévő windows.bat-ot redszergazdagént futtatod. Majd megnyitod a vmware playerben a win alatt már letöltött lion imaget. A retail lion-t már a virtuális gépen tölsd le, mert úgy egyszerűbb.

Nem tudom mire írtad a neted korlátoltságát, de nekem is kb. három napomba telt, míg minden lejött. Idő kellett hozzá, kivártam. A postázással is csak az idő telne.

Nekem sikerült, és azóta is rendesen működik.

Gigabyte B150M-D3H, i5-6600, GTX1050Ti, 16Gb DDR4-2133

(#15377) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

NullCPU-ról át lehet menni DSDT+speedstepperre reinstall nélkül?

Valahogy így gondoltam: NullCPU del-»Sys. utilites+UserDSDT+Speedstepper MB-ből.

(#15378) Játékos válasza bekesics (#15376) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi a segítséget! A netet úgy értettem, hogy mobilnet, 3 GB-os korláttal. Így oprendszereket nem tudok letöltögetni. De sebaj, a jövő hét keddre igérte a szolgáltató a bekötést... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15379) Xero válasza Xero (#15346) üzenetére


Xero
nagyúr

Mégsem tudom annyira dokumentálni, mert bejött egy high priority project. :(
Örülök, ha lesz időm összerakni és telepíteni. :W
Azért egy-két képet megpróbálok lőni és később leírni a folyamatot. :K

(#15380) sp@rtan válasza sp@rtan (#15377) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Na basszus, BIOS csere lett végül belőle, de restart után csak csipog a lap.. :( Valami ötlet?

(#15381) Máté94 válasza sp@rtan (#15377) üzenetére


Máté94
addikt

Minek is kell ez neked?

(#15382) sp@rtan válasza Máté94 (#15381) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nem nekem, haver Asus H67M-PRO-ra kellett. Meg akartuk csinálni a sleepet+speedstepet, amit a múltkor linkeltél. BIOS flash után csak hatot csipog, mást nem csinál... :(

(#15383) Máté94 válasza sp@rtan (#15382) üzenetére


Máté94
addikt

Sleep-ről még így se nagyon álmodozzatok. Abszolút nem biztos, hogy menne. Mert van amin módosított BIOS-al sem megy.

Esetleg megpróbálhatjátok újra feltenni a BIOS-t. Már ha lehet. Vagy kérdezni samisnake-t, hogyan tovább. Egyébként le van írva a topicban, hogyan kell megcsinálni a törléseket.

(#15384) sp@rtan válasza Máté94 (#15383) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Semmi kép, csak csipog, így nem tudunk semmit se csinálni... :( Gariban meg tudják nézni, hogy milyen BIOSt akartunk felrakni rá? Esetleg úgy be lehetne adni, hogy BIOS frissítés után ezt csinálja..

(#15385) Máté94 válasza sp@rtan (#15384) üzenetére


Máté94
addikt

(#15386) sp@rtan válasza Máté94 (#15385) üzenetére


sp@rtan
senior tag

"6 rövid hangjelzés: Rossz a billentyûzet kontrollere." És ez hogy jön egy BIOS frissítés után? :U Amúgy már próbáltuk 2 fajta billentyűzettel, nélküle is.

(#15387) Kommy válasza sp@rtan (#15386) üzenetére


Kommy
veterán

Rakjátok be az alaplap cd-jét általábanilyen esetben újrahúzza róla a bios-t.

(#15388) sp@rtan válasza Kommy (#15387) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ugyanúgy 6 sípolás és nincs kép. :O

(#15389) Xero


Xero
nagyúr

Már a Hackliról írok. ;)

(#15390) Xero válasza Xero (#15389) üzenetére


Xero
nagyúr

Na már adatok másolódnak és egy-két software telepítés van hátra. Eddig három hibát láttam:
-Egyszer volt egy vékony csíkozás a login képernyőn. Máshol más esetben nem láttam, és ott sem volt zavaró.
-USB-s másolás közben volt egy Skype video chat. A kép lefagyott, de a gép ment tovább (tudtam tovább beszélgetni és ssh-n is elértem a gépet). Megpróbálom majd reprodukálni.
-Sleep után nem megy az USB. Ez sem gond mivel egy hosszabbítóval van úgyis rádugva az asztal végénél. Kihúz-bedug ennyi.

Minden más patent. Kellően gyors. Meg vagyok eddig elégedve az eredménnyel (Éppen videokat másolok usb winyóról belső winyóra miközben hálózaton keresztül megy egy fullHD video a MBP-ról streamelve és meg se röccen. A SystemPreferences így is gyorsabban indul minthogy kattintani tudnék. :C ).

Később még referálok.

(#15391) sp@rtan válasza Xero (#15390) üzenetére


sp@rtan
senior tag

USBre próbáld meg ezt.

(#15392) Xero válasza sp@rtan (#15391) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszi erre rápróbálok, ha végeztem a dolgokkal.

Ami még érdekes bár pont semmi köze az OS X-hez az az indítás. Olvastam ennek a lapnak ilyen irányú betegségeiről, de most jobban beleásom majd magamat. Konkrétan az esetek döntő többségében csak 2-3 gombnyomásra hajlandó elindulni.

(#15393) Máté94 válasza Xero (#15390) üzenetére


Máté94
addikt

USB, valószínűleg, remélem jó lesz az a DSDT.
Csíkozásra, tudjuk miért van. Ha megint előjönne, és folyamatosan van, akkor majd adok egy ventilátor szabályzó programot. Hihetetlen, de ettől mindenkinek eltűnik a csíkozás. :DDD
Skype az Mac-en is hadilábon áll. Érdemes majd utána nézni, mert ami van Mac-eken hiba, az megvan Hackintosh-on is, tehát nem mindig a Hackintosh a hibás.

(#15394) #68216320


#68216320
törölt tag

Erre valaki tud valami okosságot? 10.6.3-at szerettem volna bebootolni.

(#15395) Xero válasza Máté94 (#15393) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszi-köszi.

A Skype inkább szerintem egy usb összeakadás lesz. Ugyan ezt a verziót használom MBP-n napi szinten.

(#15396) sp@rtan válasza Xero (#15392) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Logi C270 megy faszán? Egyszer majd én is akarok venni egy kamerát. :)

(#15397) Xero válasza sp@rtan (#15396) üzenetére


Xero
nagyúr

Hibátlannak tűnik. Amivel próbáltam: Skype, PhotoBooth, FaceTime.

Egyébként az a szabályozó program jöhet is. Pont photobooth-ban is kiszúrtam egy-két csíkot menet közben.

(#15398) Máté94 válasza Xero (#15397) üzenetére


Máté94
addikt

Tessék.
Reméljük majd ML megoldja a gondokat. :)

Egyébként kinek kell itthon beszerezhető Airport kártya mindenestül? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15399) Xero válasza Máté94 (#15398) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszi! Fel is raktam az SMCPingDaemon-t. Úgy néz ki meg is szűnt a gond, legalább is a PhotoBooth-ban már nem jelentkezik.

Az új DSDT egyébként az USB problémáján nem segített. Mondjuk nem is foglalkoztat a dolog, a restart megvan 20-30mp alatt így inkább hagyom a sleepet a francba.

szerk: Egyébként a GUI sokkal pattogósabb mint a MBP hiába gyengébb elviekben a HD3000. Nyilván ebben nagy szerepe van az SSD-nek is, de na. Ennyi pénzből ez jó megoldásnak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

(#15400) Máté94


Máté94
addikt

Egyébként használ innen valaki Magic Mouse-t? Bluetooth próbálok keresni, de egyszerűen hol ezt, hol azt mondanak a különböző USB BT-kről, hogy totál elbizonytalanodtam. Működjön és ébredjen Sleep-ből. Meg legyen nagyon kicsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.