Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Phantomhive válasza kgergo89 (#15200) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ez is rém egyszerű amúgy.
kell 1 kártya, aminek a chipje kuka v. eladó sorba kerül és a kártyán lévő foglalatba pedig be kell csúsztatni a vásárolt, Apple gyártotta chipet és kész.
bedug és működik.
én azért ajánlanám ezt mindenképpen, mert apple csinált hozzá drivert és emiatt biztosabb az élettartam garanciája(későbbi Op.rendszerek is támogatni fogják).
de ez csak az én véleményem ;)

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15202) Zsoca92 válasza Máté94 (#15197) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

Alaplap: Gigabyte GA-P55-USB3 Ram: 2x2 GB Kingston 1333 Mhz VGA: GV-R685D5-1GD CPU: Intel Core i5 760
Frissítettem az adatlapom, már ott is lehet látni a cuccaimat.
A hangkártya elvileg alc888-as

(#15203) Máté94 válasza Zsoca92 (#15202) üzenetére


Máté94
addikt

DSDT-vel raktad fel remélem. ALC8XXHDA és HDARollback-et jelöltél ki telepítéskor?
Esetleg még a Non-DSDT Enablerek közül felteheted az ALC888-at. SU mindig kell.

[ Szerkesztve ]

(#15204) Zsoca92 válasza Máté94 (#15203) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

Így van, csak ezeket jelöltem be az audionál

(#15205) Máté94 válasza Zsoca92 (#15204) üzenetére


Máté94
addikt

Szerkesztettem.

(#15206) Zsoca92 válasza Máté94 (#15205) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

Megvan, mostmár van hang. Esetleg az előlapi mikrofoncsatlakozót életre lehet kelteni? Illetve a PS/2-es billentyűt még mindig nem tudom használni, ha felteszem a ps2-es kexteket, meghülyül az egér..

(#15207) gabo89 válasza Zsoca92 (#15206) üzenetére


gabo89
senior tag

Próbáld meg ezt.

indul a sörös aludni

(#15208) Máté94 válasza Zsoca92 (#15206) üzenetére


Máté94
addikt

Ha nem az előlapi, akkor nem megy. Használd a hátsót.
Vagy ez esetleg megér egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#15209) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Elérkezett az ideje nálam is ennek a projektnek. Szeretnék egy Mac Minit, de előtte azért letesztelném a Liont az otthoni gépen. Olyan módon szeretném a próbát, hogy teljes értékű legyen! Nem akarok szaggatást, rendszerösszeomlást, hibákat az esetleges vásárlásoknál a Storeban, stb.
Mert ha ilyen hibák várhatóak a pc-re telepített Lion esetében, akkor nem akarom kipróbálni, nehogy ez vegye el a kedvemet tőle!
A konfig a következő:

MSI H61MU-E35
Intel 2100T
2x2 GB Kingstone DDR3
Nvidia gt210
A-data 64 GB SSD
Audigy4

Tehát ezen a rendszeren szeretnék néhány napig Lion-t futtatni, lehetőség szerint a meglévő Win7 oprendszer MELLETT.

Van erre esélyem?Köszi a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15210) Máté94 válasza Játékos (#15209) üzenetére


Máté94
addikt

Nincs, se a lap nem igazán jó, és a HD2000 sem támogatott.

(#15211) gabo89 válasza Máté94 (#15210) üzenetére


gabo89
senior tag

Van diszkrét videokártyája. :) Bár akkor sem lenne tökéletes a lap miatt.

Egy próbát megér. Lefagyni biztos nem fog.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#15212) Máté94 válasza gabo89 (#15211) üzenetére


Máté94
addikt

Tényleg, át is siklottam felette. :DDD
Hát, ha 512MB-os akkor oké, van videokártya, de a lap akkor is kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#15213) Játékos


Játékos
addikt

512MB a VGA. :K
A lapot esetleg hajlandó vagyok lecserélni, de több komponenst nem szivesen. Miféle 1155-ös lap jöhet számításba, amiről tudjátok, hogy jó erre a célra, nem pedig vagy-vagy? :U
Köszi! :R

szerk.: egyébként maga az alaplap a baj, vagy a chipset??? :U

Mert ITT több H61-es lapot is írnak, de én teljesen kezdő vagyok a témában...

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15214) sp@rtan válasza Játékos (#15213) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ha fullos funkcionalitást akarsz, akkor Gigabyte lapok a jók. 1155-os GB lapokból én a H67N-et és a Z68MX-et próbáltam (jelenleg is ez van). Egyetlen apró hibájuk van, de ez az összes lapnál jelentkezik (vannak már javítások, de eléggé típusfüggő). Sleep után kb csak 10 sec után van USB, akkor újramountol mindent. Van, akinek nem is megy sleep után az USB.
.
Nyilván nem lesz olyan tökéletes mint egy Mac, de alapvetően ha csak az OS sebességét nézed, akkor jó. Kipróbálni jó lesz. :K

VGA-t passzolom, nekem full vanilla kártyám van, nem vagyok otthon VGA témában. :)

mod: Alaplap témában ami számít: Audióból Realtek ALC8xx kell, LANból is Realtek. USB 3 az érdekes téma, nekem az Etron chip megy jól, sokaknak csak a NEC. Ami másik, hogy legyen hozzá DSDT (ezzel lesz fullos az OS X, energiagazdálkodás, sleep, hang, és apróbb finomítások). DSDT, leírásokat itt találsz. Mivel Inteles a géped, mehet fel a retail OS X, nem kell iAtkos és tsai. herélt OS-t felrakni.

Lapok közül itt tudsz válogatni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15215) sp@rtan válasza sp@rtan (#15214) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Közben lejárt a szerkesztési idő.

Itt egy build, ami eléggé hasonlítana a tiédre, ha cserélnél lapot. H61-es lap, mint az MSI, szóval nem drága, és tapasztalattal. :K

(#15216) Máté94 válasza Játékos (#15213) üzenetére


Máté94
addikt

Maga az alaplap a baj. Jó jel, hogy 512-es a VGA, reméljük menni fog. :)
spartan már leírta amit kellett.

A "legjobb" lap úgymond, a GA-Z68X-UD3H-B3.

[ Szerkesztve ]

(#15217) Játékos


Játékos
addikt

Köszi! Ez a H61-es Giga lap gyanusan olcsó, meg le van spórolva 1-2 dolog róla.
Akkor inkább EZT választanám, amit javasoltál előzőleg.

Ha jól értem, akkor megférhet egy vincsin egy Win7-tel? :U

Máté94:

pff..ez kurva jól néz ki, meg egyébként is gyengém a fekete (minden fekete a gépemben...), de sajnos nem fér be a házba! :(

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15218) sp@rtan válasza Játékos (#15217) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Hát, ha sikerül valahol kapnod, akkor vehetsz nyugodtan. :DDD
Inkább a H61N-t lehet már kapni.

Megfér, de újra kell majd rakd.
OS X miatt GUID kell, most meg valószínűleg MBR a particionálás.
Mindegy, hogy először Wint vagy OS X-t raksz fel, csak ha a OS X-et rakod fel először, akkor a Win felül fogja írni a Chimerat (bootloader), és újra kell majd rakni. Ezt úgy tudod, hogy bebootolsz az OS X-be valamivel (pl. Unibeastes telepítővel) és ott egyszerűen újratelepíted a Chimerát.
Amire még érdemes odafigyelni, az a particionálás. Nem tudom, olvastál már-e ezekről a dolgokról. OS X-t HFS+-ra telepíted, ezt a Win se olvasni se írni nem tudja. OS X olvassa az NTFS-t, de írni nem tudja, csak segédprogramokkal. FAT32-t mindkettő írja/olvassa, de ott meg ott a 4GB-os fájlméret korlát.

(#15219) Máté94 válasza Játékos (#15217) üzenetére


Máté94
addikt

Csak gondoltam megmutatom, ha már úgy is a tökéletesre hajtasz.
H67N is tökéletes lesz a célnak, ha találsz belőle még.
Megférnek, persze, de jobb nekik külön-külön.

[ Szerkesztve ]

(#15220) matwood


matwood
csendes tag

Hali!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi konfigon működne-e minden valamint, milyen megoldással érdemes OS X-et telepíteni?!

Alaplap: Gigabyte GA-P41T-D3P
CPU: C2D E8400
VGA: Gigabyte 9800GT 512MB
Vezeték nélküli egér menni fog rendesen?

Válaszotokat előre köszönöm.

Üdv.

Vitrex

(#15221) Máté94 válasza matwood (#15220) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem igen. DSDT-t kell majd magad csinálni, de ennyi a + munka.
Miért ne menne? Logitech? Akkor tuti.

[ Szerkesztve ]

(#15222) Játékos válasza sp@rtan (#15218) üzenetére


Játékos
addikt

Akkor újrafogalmazom a kérdést: gyakorlatilag 2 vincsi van a gépben., tehát fizikailag el tudom "őket" különíteni, csak fontos lenne, hogy ha bármi gebasz van, akkor még mindig tudja nyúlni a Win7-hez! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15223) Máté94 válasza Játékos (#15222) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor már válaszoltál is a kérdésedre. :DDD

(#15224) matwood válasza Máté94 (#15221) üzenetére


matwood
csendes tag

Hali,
köszi a gyors választ. Ezt a DSDT-t hogyan kell csinálni?
Amúgy Gigabyte az egér is. :D

Köszi,

Üdv.

Vitrex

(#15225) Játékos válasza Máté94 (#15223) üzenetére


Játékos
addikt

Akkor ezt úgy értem, hogy nincs akadálya egy meglévő Win7 mellett egy másik vincsire installálni az osx-et, hogy választható legyen, melyiket akarom használni?!
Nagyszerű. Már csak azt kéne akkor megoldani, hogy a nagy vincsi ntfs fájlrendszerét átalakítsam, hogy ne kelljen lepusztítani szegényről mindent...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15226) Máté94 válasza matwood (#15224) üzenetére


Máté94
addikt

(#15227) Máté94 válasza Játékos (#15225) üzenetére


Máté94
addikt

Pedig kénytelen leszel lepusztítani. Újra kell formázni az egészet.

(#15228) matwood válasza Máté94 (#15226) üzenetére


matwood
csendes tag

Köszi szépen!
Még annyi kérdésem lenne, hogy melyik a legegyszerűbb megoldás az OS X telepítésére? És az iAtkos L2-est néztem, van valami jobb vagy egyszerűbb megoldás?
Kösz.

Vitrex

(#15229) sp@rtan válasza Játékos (#15225) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Fel lehet lökni MBR-re is az OS X-et, de nincs vele tapasztalatom, meg nem tudom, hogy jár-e valamilyen hátránnyal. [link]

(#15230) Máté94 válasza matwood (#15228) üzenetére


Máté94
addikt

iATKOS semmi képpen.
Ezzel.

(#15231) sp@rtan válasza Máté94 (#15230) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Válaszolok a következő kérdésre :DDD :DDD

-Menj be valamilyen boltba, ahol ki lehet próbálni Mac-eket és ott csináld meg a pendrive-ot (mondjuk én ebben még mindig nem hiszek, hogy működne)
-Keress a neten Vmware előretelepített imageket, azt virtualizáld és ott meg tudod csinálni.

(#15232) matwood válasza Máté94 (#15230) üzenetére


matwood
csendes tag

Értem, köszi, akkor ehhez kell még szereznem egy működő OSX Lion-t meg egy pendrive-ot. Esetleg a Lion-hoz tudsz adni egy linket?

Vitrex

(#15233) Máté94 válasza matwood (#15232) üzenetére


Máté94
addikt

Meg egy Mac-et, amin megcsinálod a pendrive-ot.
Nincs warez. Annyit segítek, hogy AppStore-ból való kell, aminek .app a kiterjesztése.

(#15234) gabo89 válasza sp@rtan (#15229) üzenetére


gabo89
senior tag

Ebben az esetben is újra kell formázni.

indul a sörös aludni

(#15235) matwood válasza Máté94 (#15233) üzenetére


matwood
csendes tag

Semmi más megoldás nem jöhet számításba? Csak le szeretném tesztelni, hogy hogyan menne a gépemen az OS.

Vitrex

(#15236) sp@rtan válasza matwood (#15235) üzenetére


sp@rtan
senior tag

"-Keress a neten Vmware előretelepített imageket, azt virtualizáld és ott meg tudod csinálni."

(#15237) Játékos


Játékos
addikt

Minél kevesebb hibalehetőséget szeretnék hagyni! IPhone-t használok megelégedéssel jó ideje, és szeretnék ilyen biztos "pc"-t otthonra. Bár ezzel is előfordult már hibajelenség, de alapvetően elég megbízható cucc... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15238) sp@rtan válasza Játékos (#15237) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Akkor iktass be egy full formázást, GUID a tuti. Ami még előfordulhat: Ha be lesz kapcsolva a Wake-on-LAN, akkor lehet hogy a sleep kicsit bugos lesz. Ezalatt azt értem, hogy néha magától felkel majd egyből elalszik, ha a hálózaton buzeráltál dolgokat akkor nem fog elaludni. Ha kikapcsolod, akkor hibamentes a sleep. Ezt másik NIC-cel lehet orvosolni, de amik OOB mennének, azok sajnos nem beszerezhetőek itthon. :(

Ha WiFi-t, Bluetooth-t akarsz, akkor azokat könnyen meg lehet oldani tökéletesre. Eredeti Apple chipet szerzel ebayről, azokat USB-re forrasztod, stb, és egyből felismeri az OS, és hibamentesen működnek. Tonymacen van útmutató hozzá.

Hirtelen más idegesítő apró hiba nem jut eszembe. :)

(#15239) Máté94 válasza sp@rtan (#15238) üzenetére


Máté94
addikt

Kinek kell WOL? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15240) kalimist


kalimist
aktív tag

Szerintem megfelelo hardver (alaplap+vga) eseten nincs szukseg dsdt-re. Nalam ket gepen (msi h57m-ed65+core i5 750+radeon 5870; asus p8h67+core i3 2100+radeon 4870) tokeletesen mukodik a 10.7.3 dsdt nelkul. Van hang (spdif optical is), van QE/CI, dual dvi+hdmi megy a vga-kon es egy kis Belkin usb-s bt adapterrel az apple wireless keyboard es a magic trackpad is tokeletesen mukodik mindenfele buhera nelkul. SSD-rol az alma logo utan kb. 10 masodperc mulva fel is all a rendszer. :)

(#15241) gabo89 válasza kalimist (#15240) üzenetére


gabo89
senior tag

Legfőképp speedstep és a sleep mód miatt kell a dsdt.

indul a sörös aludni

(#15242) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Hogy lehet visszaállítani egy OSX Journaled vinyót NTFS-re anélkül, hogy bebootolnék egy telepítőről? Partition Magic valamiért nem működik :(

(#15243) gergobaby válasza gergobaby (#15242) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hellyel közzel megoldotta a Disk Management is, de egy 200mb-s részt nem tudok eltüntetni..

(#15244) matwood válasza sp@rtan (#15236) üzenetére


matwood
csendes tag

Köszi a tippet, kipróbálom, ha esetleg annyira bejön, hogy át akarok állni teljesen, akkor azt hogy tudom megtenni legálisan PC-re?
Előre is köszi.

Vitrex

(#15245) gabo89 válasza matwood (#15244) üzenetére


gabo89
senior tag

Megveszed az Mac App Store-ban az App-ot, vagy fizikai USB adathordozón az Apple Store-ban.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#15246) sp@rtan válasza matwood (#15244) üzenetére


sp@rtan
senior tag

PC-n nem tudod megvenni magát a Lion appot. A telepítő pendriveot pedig az Apple storeból tudod megvenni, kétszer akkora áron mint a Mac App Storeból az appot. A Storeból vásárolt pendriveot ugyanúgy tudod használni Unibeasttel.

Amúgy Vmwareban nem fog olyan jól futni mint rendesen, arra jó, hogy készíts egy U nibeastes telepítőt.

(#15248) GabN73


GabN73
addikt

Bocs a méretért, de itt a jövő generációja ;] ;] :U (Egy win7es háttérkép volt egy iMacen)

(#15249) AdamP900


AdamP900
tag

Hali!

Lehet hülye kérdés lesz, de bátorkodom feltenni, max letoltok érte. :D Eredeti Apple bluetooth -os billentyűzet működne Retail Lion -el? Nem kell hozzá valami speckó almás bluetooth vevőeszkőz? :R

-- Nagy Ádám

(#15250) gabo89 válasza AdamP900 (#15249) üzenetére


gabo89
senior tag

Természetesen működik, a Magic Mouse és a Magic Trackpad is. Ha van bluetooth adaptered, melyet felismert az OS X akkor azzal menni fog. Nem kell spéci almás, csak kompatibilis legyen.

indul a sörös aludni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.