Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Xero válasza Ricqy (#15749) üzenetére


Xero
nagyúr

(#15752) Ricqy válasza Máté94 (#15750) üzenetére


Ricqy
tag

Felraktam Multibeastel a DSDT-t, de ezt kaptam:
http://db.tt/ui9G5uIR
Ja meg mielőtt rebootoltam megpróbáltam elindítani az XCode telepítését, de a 3. Lépésnél kaptam egy szép nagy felkiáltójelet. Valakinek van tippe mi lehetett? Ja, Store híján 4.3 DP3-as XCode volt.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15753) Máté94 válasza Ricqy (#15752) üzenetére


Máté94
addikt

Nem csodálom, mondom, hogy újra kell tenni :)

(#15754) lamantin válasza Ricqy (#15734) üzenetére


lamantin
tag

Szia,
nálam is ugyanez volt a hiba (app store, icloud), ez az egy segített: katt! Bár sokaknak ez sem használt, de egy próbát megér (ha még nem próbáltad ezt a módszert)...

(#15755) Ricqy válasza lamantin (#15754) üzenetére


Ricqy
tag

Köszi, de ezt próbáltam.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15756) Ricqy válasza Máté94 (#15753) üzenetére


Ricqy
tag

Ok, majd holnap jelentkezek mire jutottam, az XCodera van valami ötleted? Mert igazából azért kéne az OS X.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15757) Xero válasza Ricqy (#15756) üzenetére


Xero
nagyúr

Újra húzod az egészet normálisan unibeast-el és multibeast-el telepíted a DSDT-t a lapodhoz, a megfelelő és szükséges kexteket valamint a boot loadert. Mindeközben, a multibeast futtatása előtt és restart nélkül, felrakod a 10.7.3-as combo updatet.

Ha ezek megvannak utána fuss neki a store-nak. Ha nem enged be, akkor Chameleon Wizard-al generálj egy valamennyire valid serial numbert a géphez. Ez után kiválóan fog működni minden.

(#15758) Ricqy válasza Xero (#15757) üzenetére


Ricqy
tag

Megcsináltam de bootolásnál ezt kapom:
http://db.tt/AHA7erfJ
-x -v -vel is.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15759) SASS89


SASS89
csendes tag

Sziasztok,
Van egy HP ProBook 6560b notim, es szeretnek ra MAC OSX et telepiteni.
Ezek a fobb parameterei:

CPU Mobile DualCore Intel Core i3-2310M, 2100 MHz (21 x 100)
RAM 4 GB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
Graphics Intel HD Graphics 3000 (Integrated)
Network Broadcom 4313GN 802.11b/g/n 1x1 Wi-Fi Adapter
Intel(R) 82579V Gigabit Network Connection

Milyen tipusu OSX-et tudok ra telepiteni, vagy egyaltalan tudok-e?

(#15760) Máté94 válasza SASS89 (#15759) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem nem érdemes hozzáfogni. Nem lesz tutit power management, ami miatt szívni fogja az aksit, vagy el se fog indulni vele.
Topic róla.

(#15761) SASS89 válasza Máté94 (#15760) üzenetére


SASS89
csendes tag

Ha megprobalnam mit ajalnal?
10.6.x vagy 10.7.x et?

(#15762) Máté94 válasza SASS89 (#15761) üzenetére


Máté94
addikt

Lion-t, mert csak ott működik a HD3000. És csak is Unibeast-el telepíteném.

(#15763) Ricqy válasza Máté94 (#15762) üzenetére


Ricqy
tag

Na meg vagyok, valaki ezt:
"Ha ezek megvannak utána fuss neki a store-nak. Ha nem enged be, akkor Chameleon Wizard-al generálj egy valamennyire valid serial numbert a géphez. Ez után kiválóan fog működni minden."
Kicsit kifejtené bővebben mit kell pontosan csinálni?

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15764) Phantomhive válasza Ricqy (#15763) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

töltsd le a Chameleon Wizard nevű programot, intítsd el és generálj vele egy serial numbert.
Ha letöltöd és elindítod, akkor látni fogod, h mi a helyzet.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15765) Ricqy válasza Phantomhive (#15764) üzenetére


Ricqy
tag

Akkor légyszi lépésről lépésre írd le mert nem akar menni :-/ Mikor az Install fülön az Install-ra kattintok azt írja nincs net (pedig van). Pont az kéne?

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15766) Ricqy válasza Phantomhive (#15764) üzenetére


Ricqy
tag

Na megvan, újratettem, feltettem parancssorból a Chameleont, megcsináltam a Wizard-al mindent de bootolásnál elszáll. Ugye futnak a sorok és egyszer csak újraindul.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15767) Phantomhive válasza Ricqy (#15766) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

próbáld elindítani akkor -s paranccsal.ha úgy elindul akkor a cd paranccsal navigálj be az Extra mappába (ls paranccsal listázod ki a mappában található fájlokat és mappákat) majd az rm paranncsal töröld az smbios.plist filet.
ha nem megy így, akkor bootolj be a telepítőlemezről és ott utilites - terminal és ugyan ezzel a módszerrel töröld a filet.

majd írd meg, hogy miket választottál ki a generátorban és h milyen hardwareid vannak.
ha pl. C2D procinak olyan géptípust adsz meg(pl. legújabb iMac), ami már i3/5/7 procis, akkor az okozhat elszállást/kernel panicot boot közben.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15768) Ricqy válasza Phantomhive (#15767) üzenetére


Ricqy
tag

Ilyen proci van benne, és egy Asus P5KPL-AM alaplap.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15769) Ricqy válasza Phantomhive (#15767) üzenetére


Ricqy
tag

Az extra mappa hol lenne, mert nem találom sehol?
Egyébként a C2D-s Macbooktól az i7-es iMacig kb mindent végigpróbáltam, de ugyanaz. Vagy lehet ott rontottam el, hova kéne rakni a org.chameleon.bootot és az smbiost?

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15770) Xero válasza Ricqy (#15769) üzenetére


Xero
nagyúr

Mit raksz és hova? Semmit nem kell sehova pakolni. A multibeast mindent elintéz.
Linkeltem leírást, ahol minden egyes lépés pontosan le van írva Lionhoz.

(#15771) Ricqy válasza Xero (#15770) üzenetére


Ricqy
tag

Az megvan, megy is, már csak a Store-al szórakozok.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15772) Xero válasza Ricqy (#15771) üzenetére


Xero
nagyúr

Na akkor felraktam Neked a legfrisebb Wizardot: Chameleon Wizard letöltés
Ezt lekapod kitömöríted és elindítod.
Kiválasztod az SMBios menüpontot, majd nyomsz jobb fönt egy edit-et.
Itt kiválasztod Modell Number-nek a MacPro (3,1)-et. Ha megvan, akkor kicsit lejjebb generálsz egy gyártási hetet és egy egyedi számot. Ezzel generál neked egy Serial Numbert. Ha megvan akkor jobb fent nyomsz egy Save-et és bezárod. Újraindítod a rendszert és menni fog minden.

[ Szerkesztve ]

(#15773) Ricqy válasza Xero (#15772) üzenetére


Ricqy
tag

Azt írja SMBios.plist not found! És szürke a Save gomb. Hova kéne mentenie?

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15774) Xero válasza Ricqy (#15773) üzenetére


Xero
nagyúr

Multibeast-et felraktad megfelelően? Ha igen, akkor nagy nem kéne, hogy ne legyen ott. Egyébként az /Extra/ könyvtárban ül.

(#15775) Ricqy válasza Xero (#15774) üzenetére


Ricqy
tag

Na felraktam mégegyszer az EasyBeastet, mostmár megtalálta a Wizard, újraindítottam és itt megáll:
http://db.tt/JdvWHjvI
-x-el:
http://db.tt/zMbNlzl0

Szerk. Húzzam újra mégegyszer?

[ Szerkesztve ]

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15776) madgie


madgie
titán

No itt mi lehet a baj?

Elég rég próbáltam a haklit, ma jött egy Z68MA-D2H lapom, kiestem a (nem létező) formából.

szerk: nincs mac-em, win alól kéne megoldani a mókát. Próbáljak valami iAtkos-t felerőltetni, ami alól összehoznám a kakewalk-os Liont?

[ Szerkesztve ]

(#15777) Máté94 válasza madgie (#15776) üzenetére


Máté94
addikt

npci=0x3000-el indítsd.
Inkább Unibeast-el csináld, mint sem Kakewalk-al. Ahhoz nem tudok segíteni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#15778) Phantomhive válasza madgie (#15776) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

véleményem szerint videokártya hiba.
ha van alaplapi vga-d, akkor próbáld az alól bootolni(GE On/off, mindkettővel próbáld meg)
és ha feláll a rendszer, akkor csináld meg a drivert a kártyádhoz. látom nvidia van, amihez viszont én baromira nem értek 1 mukkot se.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#15779) Ricqy


Ricqy
tag

Felraktam az EasyBeastet, Chameleont, Wizardal generáltam serialt (máshoz nem nyúltam), de nem bootol be, már 2x újrahúztam.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15780) madgie válasza Máté94 (#15777) üzenetére


madgie
titán

Ezzel elindul, feltelepül, de az üdvölőképernyőnél strandlabdázik, nem bírok tovább menni. Lehet az IGP-vel próbálkozom, azzal ment régebben is :)

(#15781) AdamP900


AdamP900
tag

Sziasztok!

Csak nem sikerül kivarázsolni az Audigy ZS2 kariból az SPDIF -es digitális hangot. Márpedig kX 1.3b -s (ha jól emlékszem) drivere van fent. Próbltam már egy pár kodeket, végig gugliztam a fél délutánt... Még az jutott eszembe, hogy MB -be nem tettem fel a HDAEnabler -t, lehet ez a gond? Vagy az másra vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#15782) Máté94 válasza madgie (#15780) üzenetére


Máté94
addikt

GraphicsEnabler=No-val indíts.

(#15783) Ricqy


Ricqy
tag

Van előttem egy teljesen új érintetlen 10.7.0, valaki legyen szíves részletesen (extra szájbarágósan) leírni mit csináljak, hogy legyen egy 10.7.3 működő Store-al. Sleep, hang meg ilyenek nem kell, csak a Store és egy XCode.
Nagyon köszönöm aki szán rám még egy kis időt!!!

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15784) madgie válasza Máté94 (#15782) üzenetére


madgie
titán

Akkor megint visszajön a PCI izés hiba, amiről képet toltam.

IGP-vel meg csak az almáig jutok el :(

(#15785) Máté94 válasza madgie (#15784) üzenetére


Máté94
addikt

Kombináld. GE=No npci=0x3000
Még egy -v is hozzálehet csapni.

[ Szerkesztve ]

(#15786) Máté94 válasza Ricqy (#15783) üzenetére


Máté94
addikt

Most akkor fel kellene tennie egy 10.7.3-as Combo Update-et és miután végzett ne indítsd újra a gépet, hanem hagyd úgy.

MB-ben:
UserDSDT - közben kint van az Asztalon a DSDT, DSDT.aml néven.
System Utilities.
VoodoHDA
Realtek nem tudom mi a neve a Networks-ből.

Telepítsd és indítsd újra. Ha visszajön Extra mappában van olyan, hogy org.chameleon.boot.plist. Abba beírod ezt a videokártyához.

<key>AtiConfig</key>
<string>Motmot</string>
<key>AtiPorts</key>
<string>1</string>

(#15787) madgie válasza Máté94 (#15785) üzenetére


madgie
titán

Így is strandlaszti, sajnos. Percekig tölt, míg egyáltalán rányomjatok az országválasztásnál bármire.

Miért nincs egy jó Mac a környezetemben? Direkt azért vettem ezt a lapot, mert rajta van a Kakewalk compatibility list-en a VGA-val együtt... Én balga azt hittem, sitty-sutty lesz Lion :))

(#15788) Máté94 válasza madgie (#15787) üzenetére


Máté94
addikt

Hát, most akkor GTX460-al van ez? Ha nem akkor a 2600 az "K"-s vagy nem? Ha nem akkor nem használhatod, mert nem működik. VGA portot úgy szint nem.

Ez most Kakewalk akkor? :F

Xero-nak tökéletesen megy ez a lap HD3000-el, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#15789) madgie válasza Máté94 (#15788) üzenetére


madgie
titán

Nem K, tehát sima 2600-as. A lion is sima, egyszerű retail telepítő. Anno ezzel a kombóval, csak asrock h67 alaplappal sikerült igp-vel fogyatékosan összehozni a lion-t (HD2000, tehát csak alapdolgokra volt jó). Most is csak ennyit szeretnek, hogy szépen összefésüljem a lion telepítőjét a kakewalk-kal egy bootolható pendrivera. Ehhez meg működő mac/hakli kéne.

(#15790) Máté94 válasza madgie (#15789) üzenetére


Máté94
addikt

Hagyd a fenébe Kakewalk-ot...;Unibeast

Egy valamiféle iATKOS is megteszi megcsinálni, sőt bármilyen tákolt SL, Lion is.

(#15791) Ricqy válasza Máté94 (#15786) üzenetére


Ricqy
tag

És a Store? Az menni fog? (Egyébként most kezdek hozzá, köszi).

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#15792) Máté94 válasza Ricqy (#15791) üzenetére


Máté94
addikt

Az ráér még.

(#15793) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét, Urak!

Szóval a helyzet a következő:

konfig az adataimnál, Unibeast-es Lion telepítés, majd Multibeast, ALC887, meg RTL lankari kextek, illetve bootloader. (Persze utána még kellett az az ALC887 beta kext külön, hogy legyen hang.)
Minden nagyon szuper, amit ellenőrizni tudok. Van kép, hang, internet (routerről kábelen), 1920x1080-as felbontás.
Ami nagyon meglepett: azt se tudom, mi az a kombo update! Telefont rácuppantottam, az itunes mondta, hogy ezzel ő nem tud mit kezdeni, frissítsek. Mondtam neki: tessék, parancsolj. :DDD A rendszer csinált egy másfél gigabyte-os :Y frissítést, majd újraindulás után minden rendben volt! (Vagy talán az ALC887 kext-et kellett megint felrakni... :F )
Store is megy, meg így hirtelen rápillantva minden.

A kérdés:
mi a következő lépés? Érdekelne az energiagazdálkodás, meg a sleep. Illetve az, hogy ezzel a géppel várhatóan hiba nélkül menne-e egy Magic Mouse? :U

Köszi az eddig segítséget is! :R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15794) Máté94 válasza Játékos (#15793) üzenetére


Máté94
addikt

Módosított BIOS fent van? Mert akkor van energia gazdálkodás. MSRDumper-rel ellenőrizheted, hogy visszaveszi e a CPU óra jelét.
Sleep MSI lapoknál nincs.

Hát... ha te tudsz mondani tökéletesen működő USB-s BT-t, akkor igen. (ilyenek, hogy Auto-Sleep, wake után nem kell újra ki-be dugni, mondjuk az első kettő nálad nem játszik. :DDD ) A legjobb csinálni egy BT-t Macbook Pro-k BT moduljaiból.

[ Szerkesztve ]

(#15795) Játékos válasza Máté94 (#15794) üzenetére


Játékos
addikt

Módosított BIOS van. :K

Úgy érted, hogy egy macbook prot belezzek ki, és az ő bt modulját használjam fel? :D
Ilyet hol lehet lelni???

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15796) Játékos válasza Máté94 (#15794) üzenetére


Játékos
addikt

Fogalmam si ncs,miért lett dupla... :F

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15797) Máté94 válasza Játékos (#15796) üzenetére


Máté94
addikt

(#15798) Játékos válasza Máté94 (#15797) üzenetére


Játékos
addikt

Engem a mod még nem sokszor tántorított el! :N Viszont nem értem, miért eröltetni a wifit egy otthoni gépbe!? :F
Sokkal sebesebb kábelen!
A BT-ra még visszatérek. (De szerintem előtte beszerzek egy jófajta Giga alaplapot.!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15799) Máté94 válasza Játékos (#15798) üzenetére


Máté94
addikt

Csak példa volt a sok közül.
Egyébként szerintem ilyen Mac életérzést növeli, hogy van WiFi is. De azt lehet PCI kártyával is helyettesíteni, ami megy natívan.

(#15800) Ricqy válasza Máté94 (#15786) üzenetére


Ricqy
tag

Újraindítánsál ugyanaz, mint mikor délután felraktam a DSDT-t:
Invalid character found in ProcessorOP [és egy hexadecimális szám].

Dealloc makes the ARC-angels cry.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.