Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Vakegérke válasza fradi81 (#7450) üzenetére


Vakegérke
veterán

Épp ez az, zene közben állítgattam, de makacsul megmaradt a fejhallgatónál, egyéb lehetőség nem volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7452) fradi81 válasza Vakegérke (#7451) üzenetére


fradi81
veterán

Erről rakhatsz be egy képet, hol látsz fejhallgatót? Melyik kimenetet akarod használni? Az front panelt is külön kell kapcsolni az alsamixerben (M bill)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#7453) Vakegérke válasza fradi81 (#7452) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az a helyzet, hogy Windowsból csevegek, a Linux nekem még új, így nem tudok képet mutatni. Azt az "M" billentyűt most megnézem.

Ui: Két SSD-n két rendszer, ugrálok a kettő között.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7454) Vakegérke válasza fradi81 (#7452) üzenetére


Vakegérke
veterán

Feltúrtam mindent, de az alsamixert nem találom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7455) fradi81 válasza Vakegérke (#7454) üzenetére


fradi81
veterán

nyitsz egy terminált és beírod: alsamixer

moto g72, Ninebot d28e

(#7456) lev258 válasza Vakegérke (#7454) üzenetére


lev258
veterán

Terminálos felülete van.
Egyébként működni fog, csak a jó beállítást kell megtalálni.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7457) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mára belefáradtam a "műtétbe", holnap majd nekiveselkedem a reparálásnak.

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7458) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem bírtam ki, nekiugrottam a nehéz feladatnak. Nektek köszönhetően éneklésre bírtam a hangkártyát. Eddig a siker.

A baj az, hogy a hangminőség pocsék. Lehet ezen módosítani?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7459) lev258 válasza Vakegérke (#7458) üzenetére


lev258
veterán

Ez konkrétan mit jelent?
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7460) Vakegérke válasza lev258 (#7459) üzenetére


Vakegérke
veterán

Se mély, se magas hang nincsen, tompa, fakó a hangzás. A mixert hiányolom.

Szerk: Most nézem, linkeltél valami finomságot. Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7461) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

Van egy rt-n18u routerem, amire van egy hdd kötve. Az fstab-ba berögzítve ami kell.
Bott során nem mountolja fel..
Nézem a logot, azt látom, hogy előbb akarja a mount-ot végrehajtani mint a wifi hez csatlakozást.
Tisztán látszik a logban:

febr 28 16:46:36 eger-HP-Compaq-6710b-RJ459AV systemd[1]: Mounting /media/eger/rt-n18u...
.
.

febr 28 16:46:36 eger-HP-Compaq-6710b-RJ459AV systemd[1]: Failed to mount /media/eger/rt-n18u.
.
.
.
febr 28 16:46:53 eger-HP-Compaq-6710b-RJ459AV NetworkManager[827]: <info> [1488296813.7800] device (wlan0): Activation: (wifi) Stage 2 of 5 (Device Configure) successful. Connected to wireless network 'XXXXXXXX'.

Mit lehet csinálni ?

(#7462) lev258 válasza egerj (#7461) üzenetére


lev258
veterán

Wifire csatlakozás a bejelentkezés után történik. Az fstab mount meg jóval korábban. Inkább egy olyan script kellene, ami a bejelentkezés után x másodperccel indul és felcsatolja.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7463) egerj válasza lev258 (#7462) üzenetére


egerj
tag

OK! A script az megvan, csak utána akarok járni a dolognak.
Azt tudni kell, hogy az előző MINT telepítésem alatt korrektül lefutott a mount. (valószínű ott előbb volt a wifi csatlakozás. (hiszen automatikusan csatlakozik, minden infó tárolva..)

Más: melyik program az, ami megmutatja a rendszer állapotát, hasonlóan mit a WIN alatt ...(emlékeim szerint itt is van ilyen, de nem találom)

(#7464) lev258 válasza egerj (#7463) üzenetére


lev258
veterán

Hát nem tudom. Tudtommal csak akkor lehet login előtt csatlakozni, ha néhány speciális módosítást eszközöl az ember. Bár lehet elegendő, ha minden felhasználó számára engedélyezed.
Mit értesz rendszer állapot alatt?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7465) egerj válasza lev258 (#7464) üzenetére


egerj
tag

Windows -on Vezérlőpult -> Rendszer..

(#7466) lev258 válasza egerj (#7465) üzenetére


lev258
veterán

Mintha lenne Rendszerinformáció menüpont, vagy hasonló.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7467) sonar válasza egerj (#7461) üzenetére


sonar
addikt

_netdev paramétert próbáltad megadni az fstab-ban?
pl.:
//192.168.0.26/mythtv/media /media/mybooklive cifs username=user,password=pass,[B]_netdev[/B]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7468) growler válasza egerj (#7465) üzenetére


growler
őstag

"hardinfo" ? "sysinfo" ?

(#7469) fecus


fecus
őstag

Linux Mint Cinnamon 18.1
Ezzel a paranccsal hívnék be egy root terminált. Néha megy és néha nem.:
gksudo -u root gnome-terminal

Ezt írja ki ha nem megy:
xauth: /tmp/libgksu-OekxMX/.Xauthority
STARTUP_ID: gksudo/gnome-terminal/5739-0-gépem neve_TIME4302155
cmd[0]: /usr/bin/sudo
cmd[1]: -H
cmd[2]: -S
cmd[3]: -p
cmd[4]: GNOME_SUDO_PASS
cmd[5]: -u
cmd[6]: root
cmd[7]: --
cmd[8]: gnome-terminal
buffer: -GNOME_SUDO_PASS-
brute force GNOME_SUDO_PASS ended...
Yeah, we're in...
xauth: /tmp/libgksu-OekxMX/.Xauthority
xauth_env: /home/fecus/.Xauthority
dir: /tmp/libgksu-OekxMX

És visszaadja a promptot.

Hogy lehetne másképp vagy helyesen és üzembiztosan csinálni?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7470) growler válasza fecus (#7469) üzenetére


growler
őstag

sudo -i

Mindaddig míg be nem zárod a terminált, vagy ki nem adod az
exit parancsot, - admin jogokkal garázdálkodhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#7471) fecus válasza growler (#7470) üzenetére


fecus
őstag

Igen azt ismerem. A gond, hogy ez a parancs egy plank parancs. Ha ott rákattintok akkor néha megy néha meg semmi sem történik. Csak azért futtattam terminálban, hogy hátha kiírja, hogy mi baja amikor nem működik.
Ki is írt sok mindent. Valami gond lehet az X kapcsolattal. De nem értem miért nem jelenik meg a terminál.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7472) fecus válasza fecus (#7471) üzenetére


fecus
őstag

Ez van a syslog-ban amikor nem sikerül:
Mar 3 19:03:58 gépnév org.gnome.Terminal[3366]: No protocol specified
Mar 3 19:03:58 gépnév org.gnome.Terminal[3366]: Failed to connect to Mir: Failed to connect to server socket: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Mar 3 19:03:58 gépnév org.gnome.Terminal[3366]: Unable to init server: Nem sikerült kapcsolódni: Kapcsolat elutasítva
Mar 3 19:03:58 gépnév org.gnome.Terminal[3366]: Failed to parse arguments: Nem nyitható meg a megjelenítő:

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7473) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
Új gépet vettem, egy Dell Latidtude E6230-at.
Egy Intel I5 van benne, HD4000 igp-vel.
Most egy olyan hibával találkoztam, hogyha kicsit gyorsabban görgetek, átlósan megtörik a kép.(Firefox alatt tesztelve)
Mivel tudnám ezt kezelni?

(#7474) growler válasza Damateo (#7473) üzenetére


growler
őstag

Próbáld meg ezt. (Jegyzet)
"Ha Firefoxban, görgetéskor átlósan van egy törés, akkor"
about:config
gfx.xrender.enabled -> true

(#7475) Damateo válasza growler (#7474) üzenetére


Damateo
aktív tag

Köszönöm, tényleg segített.
Jól rémlik hogy hogy az intelnek a kernelben van a drivere?
Lehet valahogy kezelőfelületet állítani neki?
Általános beállításokra gondolok. Mennyi ramot használhat. Leterheltség.stb.

(#7476) growler válasza Damateo (#7475) üzenetére


growler
őstag

Az Intel-nek nyílt drivere van. Külön kezelőfelületről, nem tudok.
A RAM használatot, a BIOS (UEFI)-ben nézd meg.

(#7477) Damateo válasza growler (#7476) üzenetére


Damateo
aktív tag

Ez működik Mint-tel?
https://launchpad.net/~paulo-miguel-dias/+archive/ubuntu/pkppa

(#7478) lev258 válasza Damateo (#7477) üzenetére


lev258
veterán

Igen, működik a 18-assal. Viszont kezelőfelületet nem ad, hanem frissebb drivert.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7479) growler válasza Damateo (#7477) üzenetére


growler
őstag

Ha felvetted a PPA-t, lehet hogy már a 17.0.1-es - javított - verzió települ. [link]

(#7480) Damateo válasza growler (#7479) üzenetére


Damateo
aktív tag

Ezért rémlett hogy van grafikus felület.
[link]

(#7481) lev258 válasza Damateo (#7480) üzenetére


lev258
veterán

Az mindössze egy alternatív megoldás az Intel driver frissítésére grafikus programmal, de csak azt frissíti. Semmi egyebet nem tud. És ahogy látom, a ppa-nál régebbi cuccok vannak benne.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7482) growler válasza Damateo (#7480) üzenetére


growler
őstag

Ha az "Illesztőprogram-kezelő" mutatja az "intel-microcode"-ot, azt telepítheted. [link]
(Habár, én a telepítése után nem észleltem semmiféle változást / javulást.)

(#7483) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok :)
Egy ideje már használgatom a Mint 18.1-et. Volt is már párszor újra rakva, mert szervizelés volt meg ilyesmi :\
De sajnos eddig mindegyik telepítésnél találkoztam azzal a problémával, hogy teljesen random 1-2-3 óra után (meló - programozás - android studio-ban + AVD-vel) és a laptopom (Dell Insprion 3537 i7-es széria) teljesen meghülyül. Ez alatt azt értem, hogy konkrétan csinálnék bármit és az egér konkrétan átmegy képregénynek a képregény módjába (magyarán laggol) - és konkrétan nem tudok csinálni semmit.
CPU felpörög. - Ilyenkro megszoktam nézni, hogy ír-e a gép a HDD-re (világit az ODD Caddy led-je) és csak reboot segít.
De hogy ha csak böngészgetek meg ilyesmi (sorozat, videók .. stb) akkor is van ez, hogy egy időköz után "halál" :\

Valaki tapasztalt már egy-két ilyen vagy ehhez hasonló problémát ? - Vagy valakinek van ötlete arra, hogy hogyan lehetne megoldani ? :\

Illetve akad egy másik gondom is a Bluetooth-szal :\ Erről már részben beszélgettem itt az egyik kollégával. Azóta odáig eljutottam hogy a boot idején ki írja a gép egy pillanatra, hogy : "bluetooth local version info failed" - És továbbra sem tudok megtalálni semmilyen BT eszközt de a gépet viszont látják az eszközök.

Esetleg erre van-e valami ötletetek ? :\ - Friss telepítés után teljesen jó :) - De rá tolok egy kernel updatet, meg a Linux Mint updateket és meghal az egész. Csináltam már azt, hogy ezeket nem raktam fel. ( kernelt) és akkor is rossz lesz egy két reboot után. :'(

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#7484) Dr.FantastiK válasza Roxkex (#7483) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Esetleg erre van-e valami ötletetek ? :\ - Friss telepítés után teljesen jó :) - De rá tolok egy kernel updatet, meg a Linux Mint updateket és meghal az egész. ''

NE rakjal fel updateket !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7485) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Aki használ mostanság Grub Customizert!

Frissítést követően felületet változtatott, elég rég frissítettem. Most, ha rámegyek a Lista beállítások-on belül a hozzáadásra, teljesen más, eddig oldalra kellett váltani, pl opciókról-kódra, most ki kell választani, de ezzel még nem is volna gond, csak bemegyek a kódhoz, beírom, amit akarok, majd leokézom és nem történik semmi. Próbáltam csomószor, semmi eredmény. Valaki tud erre megoldást? Meg nem igazán tudom, melyik verzió volt fönt, hogy visszafrissíthessem...

But who is watching the guardians?

(#7486) Mr. Y válasza Mr. Y (#7485) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ok, csak azt hittem, megvan a megoldás...
Tehát a Más menüpont alatt engedett nevet, kódot és el is fogadta...
Másodlagos rendszert akartam készíteni Dual-Boot jelleggel. Na mármost, reset után megbolondult minden. A választó menü létre jött, most az, hogy a másodlagos rendszer nem megy, az egy állapot, de vissza Bootolva az alap OS-t ez fogad;

Nagyon úgy veszem le az utolsó sorból, ahol megáll, hogy a másik rendszer fájljaiból akár Bootolni, és így meg is értem, miért nem megy. Az első alkalommal azt ki csomagolta (ugyanis img-be volt), majd utána akadt fent a szeme. Második próbálkozást láthatjátok, mikor a már ki csomagolt fájlhoz érve instant fagyás, előtte meg barátságtalan Error köteg.

USB Boot-ból be tudok lépni és tudok az SSD minden szegletében módosítgatni és az elméletem szerint, ha kitörlöm, mit létrehoztam, talán elindul. Bár még mindig ott marad a választó menü és a kód, melyet írtam a Grub Customer-el. Ennek a maradványait hol lelhetem meg, hogy megsemmisítve ismét be tudjam Bootolni az alap rendszert?

But who is watching the guardians?

(#7487) sh4d0w válasza Mr. Y (#7486) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

1. Grub2 recovery-t csinalnek.
2. Nem maceralnam a grub-ot mindenfele marhasaggal.

https://www.coreinfinity.tech

(#7488) lev258 válasza Mr. Y (#7486) üzenetére


lev258
veterán

Nehezem hiszem, hogy a Grub-customizer el tudja tüntetni az fstab bejegyzéseket. És nálad erre panaszkodik, nem találja benne a /root-ot. Bár nem tudom, miért kellene neki egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7489) Mr. Y válasza sh4d0w (#7487) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hát én megpróbáltam...

sudo apt-add-repository - kell neki egy tároló, azt mondja, de nem fogad el semmit.
ppa:yannubuntu/boot-repair - nincs ilyen fájl vagy könyvtár, gondolom ez már az előzőből adódó probléma.
Röviden; update - ebben nincs ami el tudná romlani.
sudo apt-get install -y boot-repair - ilyen nem létezik szerinte, és ebből kifolyólag;
boot-repair - nincs egyezés!

lev258; nem tudom, mit miért csinál most, de azt tudom, hogy nem azt teszi, amit kértem tőle...

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#7490) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy miert banom meg mindig, ha segiteni akarok egy kezdonek...

https://www.coreinfinity.tech

(#7491) Mr. Y válasza sh4d0w (#7490) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ez inkább volt felesleges hozzászólás mint hogy bunkónak tekintsem. Senki sem születik tudással.
Azonban kommentedből leveszem, tudod, mi a probléma. Akkor miért ezt írod segítség helyett? Ezzel hátráltatsz, mint juttatnál a cél felé...

But who is watching the guardians?

(#7492) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tárgytalan. A Boot-olható Ubuntu nem volt képes hozzáférkőzni egyáltalán a belső meghajtó elemeinek módosításához, még csak lehetőség sem volt például törlésre, jobb klikk esetén, a többi funkció, mint pl mappa vagy fájl létrehozása le volt tiltva. Gondoltam, egy Kali nem fog nemet mondani és így is lett. Próbából, hogy visszacsinálható legyen csak átneveztem az adott mappát. Innentől csak egy restart, és habár a választómenü ott volt, az Ubuntu-t kijelölve indult is. Arról írok most is. Tehát az alap elméletem bevált. Most megpróbálkozom az adott programmal kitörölni amit létrehoztam, hogy a választómenü is eltűnjön. Ha jobb ötlete van valakinek annál, aki csak leszólt ezen program használatáért, hogy Multi-Boot rendszert alkothassak, az kérem jelezze. Bár ahogy elnézem, kezd kihalni ez a topik...

But who is watching the guardians?

(#7493) sonar válasza Mr. Y (#7492) üzenetére


sonar
addikt

Tulajdonképpen mit is csináltál? Számomra nem világos.
Mi az a másodlagos oprendszer? Két linux? Hogy telepitetted?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7494) Mr. Y válasza sonar (#7493) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Gyakorlatilag ezt akartam megcsinálni, mivel formáztam az SSD-t, száműztem a Windowst, amiből közvetlen lehetett telepíteni, de vissza akartam tenni a rendszert. De nem jött össze.

But who is watching the guardians?

(#7495) sonar válasza Mr. Y (#7494) üzenetére


sonar
addikt

Tehát akkor volt egy ubuntu-d egy remixos-ed meg egy win-ed. És egy csilli villi grub-od.
Letörölted a win-t és ha jól sejtem akkor a baj az, hogy nem UUID szerint voltak felcsatolva a cuccaid és ezért keveredett el minden.
És akkor most mit is szeretnél? ubuntut meg remix-os-t egymás mellett plusz csilli villi grub-ot?

Remix OS az ubuntu mellé
mkdir /remix
sudo chmod 777 /remix
másold bele a /remix mappába a remix.iso-ból
initrd.img
kernel
ramdsik.img
system.img

Updateld a grub-ot

gksudo gedit /etc/grub.d/40_custom

menuentry 'Remix OS' --class android-x86 { insmod part_gpt search --file --no-floppy --set=root /remix/system.img linux /remix/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive CMDLINE initrd /remix/initrd.img
}

sudo update-grub

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7496) Mr. Y válasza sonar (#7495) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem!
Volt egy Windows, amiből volt telepítve Bootolhatóként a Remix és mellette volt USB-ről telepítve egy Linux. Beelégeltem a Windowst, nem használtam, helyet viszont foglalt bőven, de azt írták itt, hogy ha törlöm a Windowst, ugrik a Remix is. Így leformáztam a komplett SSD-t, hogy repüljön minden, majd USB-ről telepítettem egy Ubuntut. Most e mellé szeretném Bootolható kivitelbe a Remixet másodlagos rendszernek.
Megpróbálom amit írtál, valami hasonlót csináltam én is.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#7497) Mr. Y válasza Mr. Y (#7496) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Így kezdte az előbb is... Vajon lesz ebből valami?

But who is watching the guardians?

(#7498) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Végeredmény; 5 perc az életemből ismét, míg helyreállítottam a rendszert. 1:1-ben ugyan ez történt eddig is.

But who is watching the guardians?

(#7499) ubyegon2 válasza Mr. Y (#7498) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mit csinálsz egyébként? Hogyan tünteted el az fstab-ot? :)

(#7500) Mr. Y válasza ubyegon2 (#7499) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem tüntetem el, mindent a leírás szerint csinálok. Ha te ebből látod a problémát (mert látod a problémát) szerinted hogyan lehetne működőképessé tenni?

But who is watching the guardians?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.