Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) King Unique válasza FF23 (#7049) üzenetére


King Unique
titán

Akik xy okok miatt W-t hasznának (egyáltalán nem csak a játék), azok szerintem a W7 support megszűnése után sem fognak tömegével más platformra váltani. Illetve addigra pl. a X-es is vsz bőven ki lesz pofozva.

Amúgy más a 2 OS-t használni, én tudom, mert aktívan nyomogatom mindkettőt. Akikben megvannak az x éves berögződések, azok meg nem feltétlenül váltanak, ha nem muszáj. Egyébként a sebesség érdekes dolog, de én W-vel mondjuk akár egy laptop 5400-as merevlemezével is elvagyok. Viszont manapság egyre többen használnak SSD-t és azzal L & W egyaránt baromi gyors. Sőt, pl. egy átlag laptopban pusztán egy HDD —► SSD csere már önmagában jelentős gyorsulást hoz.

[ Szerkesztve ]

(#7052) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Megint baj van... Valamelyik nap szóba hoztam,hogy törölni akarom a xubuntut a gépről,és csak a mint maradna. Visszább ott is van minden amiről szó volt. A lényeg,telepítettem a grubot sda-ra,de most nem látom a 280GB-os partíciót,amit anno a Xubuntu telepítésekor csináltam. (sda2)
Egyre jobban kezdem bánni,hogy belenyúlkáltam a dologba. Most én ezt hogy tudom csatolni?? Mert ezen van minden adatom,de most nem is látja a gép.

[kép]

Lefoglalatlannak írja... :F
[kép]

Mielőtt telepítettem volna a grubot az sda-ra,nem volt gond. sda1-en volt asszem a grub alapból.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#7053) Foose válasza Foose (#7052) üzenetére


Foose
addikt

Hm,számítógép-ben simán engedte csatolni a lentebb említett partíciót. Mostmár végképp nem értem :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#7054) ubyegon2 válasza Foose (#7052) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs sda2 partíciód, azt nem fogja látni a fájlkezelő. Az az elsődlegesre létrehozott kiterjesztés, amire létrehozhatsz logikai partíciókat. Ott is vannak azok szépen, 5, 6, 7.
A második képen azért látod lefoglalatlannak, mert a Lemezek alkalmazás nem látja az extendedben lévő particiókat, ha előtte a Gparteddel olvastattad be. Ebben az esetben ez normális. :)

Szerintem feleslegesen aggódsz most.

Akkor kell majd aggódnod, ha a gparted kezelése alatt lévő partíciókat piszkálod más alkalmazással, ami azt esetleg hagyja is! Mint látod a Lemezek diszkréten nem mutatja őket, de elképzelhető, hogy a fájlkezelő bele tud nyúlni!

[ Szerkesztve ]

(#7055) Foose válasza ubyegon2 (#7054) üzenetére


Foose
addikt

Áh,nem piszkálom inkább. Így marad. Pucolni akartam a xubit,de inkább így hagyom. Nem akarok adatot veszteni,és linux mint-et sem újra telepíteni. Jó ez így is.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#7056) ubyegon2 válasza Foose (#7055) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem a piszkáláson volt a hangsúly, hanem azon, hogy a Gparted beolvasása alatt ne piszkáld mással! :-)

Én most hétvégén piszkálgattam át vagy 5 disztrót, töröltem, áthelyeztem, összevontam a gparteddel, semmi gáz nincs ezzel, csak a particiókkal kell tisztában lenned, tudod MBR -4 elsődleges, amiből legalább egy legyen extended és azon belül lehet létrehozni azt hiszem 128 logikai particiót.

Emiatt látod, hogy az sda2 után egyből az sda5 jön számozásban, mert a 3, 4 fenn van tartva elsődleges partíciónak.

Ha dolgozol a Gparteddel, mielőtt jóváhagyod a műveletet, látod mi fog kialakulni, ha figyelsz , nem tudod elrontani még te sem! :D

Ez van most a 9 partíció helyett és jobb oldalt láthatod is, hogy a Lemezek nem tudja beolvasni az extendedben lévő logikai particiókat.

[ Szerkesztve ]

(#7057) Bohus válasza ubyegon2 (#7056) üzenetére


Bohus
aktív tag

Mi ez a hanyagság kérem szépen?! :) Tessék kerek GiB-ra méretezni a partíciókat a lemez végén is! :K Rend a lelke mindennek, ezer=1024!

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7058) ubyegon2 válasza Bohus (#7057) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ne már! Így is, talán feleslegesen számolgattam egy csomót anno, hogy az alignálás rendben legyen! :D
Az előző állapotnál látszottak is a közbeékelt szürke részek egy-két MB méretben, hogy a következő partíció jó helyen kezdődjön.
Ma már annyira nem érdekel. :-)

Egyébként akartam rendberakni a két utolsó sort is, de meglepődve vettem észre, hogy legalulra valahogy ügyesen elsődlegest csináltam anno, így már abból meg a lefoglalatlanból nem tudod variálni! :(

[ Szerkesztve ]

(#7059) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Feltettem egy régi Toshiba A300 laptopra a WIN10 mellé egy friss Linux MINT Ciannamon 64Bit oprendszert.
A kezdeti alap beállításokon túl vagyok, kb. működik minden, most jönnének a finomabb dolgok.

Wifi sebesség gondjaim vannak, 150MBit fölé nem tudom tolni, mintha csak 20MHz sávot használná és a 40Mhz-et nem. Kártya tudja a 40Mhz-et, elmegy 600MBit-ig is (win alatt). Most 2,4Ghz-es wifin 300Mbit a cél!

inix -n kimenete:
Card-2: Intel WiFi Link 5100 driver: iwlwifi
IF: wlp3s0 state: up mac: 15:40:6h:78:hb:3d

Hálózat kezelőben lévő beállítás kb. nudli, nem tudok szinte semmit állítani.
Esetleg valahol, meg tudom nézni a telepített driver verziószámát, hátha van esetleg jobb?

Köszönöm!

Üdv:ZZ

(#7060) lev258 válasza zambozoli (#7059) üzenetére


lev258
veterán

dmesg|grep wlan0
dmesg|grep wlp3s0
iwconfig
Mit mondanak? Ha lehet, pastebin-re tedd fel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7061) Foose


Foose
addikt

Van valakinek infója,miért nincs magyar nyelv a chromium 55.0.2883.87 verziójában? Letöltöttem szoftverkezelőből,és a hivatalos oldalról is,de nincs benne magyar nyelv,és hiába adom hozzá a magyar nyelvet a beállításokban is.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#7062) zambozoli válasza lev258 (#7060) üzenetére


zambozoli
senior tag

Szia!

Nekem nem sokat egyenlőre: Wifi

Üdv:ZZ

(#7063) ubyegon2 válasza Foose (#7061) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van magyar nyelv benne. A második kép alapján rájöhetsz mi a hiba nálad! :D

(#7059) zambozoli

Milyen hálózatkezelőben látod, hogy nincs beállítási lehetőség?

hálózati beállítások vagy hálózati kapcsolatoknál?

[ Szerkesztve ]

(#7064) lev258 válasza zambozoli (#7062) üzenetére


lev258
veterán

Nézd meg, a routerben mi a beállítás. Kizárólag az n-es legyen, ne csak a javasolt.
Ha van firmware feliratú frissítés Mint-en, azt tedd fel.
Nem garantálható, hogy mindezek után is menni fog, de meg kell próbálni. Az Intel wifikkel az n-es sávban voltak gondok Windows-on is, de ott valószínűleg az elmúlt pár évben nagyjából helyrerázták. Linuxon úgy látom, főleg instabilitást okozott, nem egyszer még lassabb is lett tőle a net, ezért inaktiválták többen is. Nem tudom, a te eszközödnél mi a helyzet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7065) Foose válasza ubyegon2 (#7063) üzenetére


Foose
addikt

Áhh,oké oké... Csak eddig nekem ilyen gondom nem volt. Már fel is raktam,köszi!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#7066) ubyegon2 válasza Foose (#7065) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az nem gond, amit még én is meg tudok oldani egy percen belül! :D

Ilyen apróságok lehetnek még, megkérdezed, megoldjuk. Ne nyúvaszd ki az új rendszered még! :N

(#7064) lev258

Van ott n-es sáv?

Leírásban ez van csak:

802.11a/b/g Wi-Fi

[ Szerkesztve ]

(#7067) lev258 válasza ubyegon2 (#7066) üzenetére


lev258
veterán

Neki 5100-as van benne.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7068) zambozoli válasza ubyegon2 (#7063) üzenetére


zambozoli
senior tag

Szia!

Őszintén szólva sehol sem találok olyan beállítási lehetőséget, hogy Pl.: 40Mhz engedélyezése,
se a hálózati beállításoknál se a hálózati kapcsolatoknál.

(#7064) lev258

Router: Wireless Network Mode: N Only
Frissítés most futott le a gépen, de semmi sem változott. :W
Annyi, hogy a 120-as netből csak 50Mbit-ettudok kihasználni :O !

Ezek szerint vagy nem megy vagy valami komolyabb beavatkozás kell!

Üdv:ZZ

(#7069) zambozoli válasza ubyegon2 (#7066) üzenetére


zambozoli
senior tag

Intel 5100-as:

"The Intel® WiFi Link 5100 Series is a family of IEEE 802.11a/b/g/Draft-N wireless network
adapters that operate in both the 2.4 GHz and 5.0 GHz spectra. These adapters, available
in both PCIe* Mini Card and Half Mini Card form factor deliver up to 300 Mbps of receive
bandwidth; in addition to providing a host of features that enhance today’s mobile lifestyle."

WIN 10 alatt 275-300 MBit-ig felmegy, letöltési sebesség méreten: 98Mbit/s

Ezért bosszant nagyon, mert most csak 42-48Mbit/s a max. :W

Üdv:ZZ

(#7070) ubyegon2 válasza lev258 (#7067) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&
(#7068) zambozoli

OK! Ez nem volt túl világos nekem túlzottan, a pontosabb hw meghatározás néha jól jön.
Porosodik itthon egy Toshiba Satelit gép, de az nem ilyen, nem tudom kipróbálni a beállításokat.
Van valami más a networkmanageren kívül, nem ugrik be a neve, azt nem lenne érdemes kipróbálni, hátha van benne több beállítási opció?

Megnéztem a laptopot, ebben nem Intel van.

[ Szerkesztve ]

(#7071) lev258 válasza zambozoli (#7069) üzenetére


lev258
veterán

Sajnos én úgy látom, hogy a Linuxos driverével (az n támogatással) nem foglalkoztak az Intel-nél (problémás). Az meg kicsit abszurd tanács, hogy vegyél egy usb wifi eszközt, amivel nincs ilyen gond.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7072) zambozoli válasza lev258 (#7064) üzenetére


zambozoli
senior tag

Innét ki lehet próbálni valamelyik drivert:
[link]

Pl: iwlwifi-5000-ucode-8.83.5.1-1.tgz

Üdv:ZZ

(#7073) lev258 válasza zambozoli (#7072) üzenetére


lev258
veterán

Épp ez az, hogy az 5100-as firmware-jéhez nem nyúltak már nagyon hosszú ideje.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7074) zambozoli válasza lev258 (#7073) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ja, hogy ez még a 2.6.38-as kernelhez van? Pffff! :(((

Gondolom ki lehet hámozni, hogy most milyen verziójú driver hajtja a kártyát?!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#7075) ubyegon2 válasza zambozoli (#7074) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

inxi -ni

parancs szerintem elég hozzá

(#7076) lev258 válasza zambozoli (#7074) üzenetére


lev258
veterán

Van egy driver, az iwlwifi. Ez az általános Intel driver. Van egy firmware, ami egy zárt kód, az Intel adja. Utóbbi ilyen régi, mint látod. Előbbi meg nem tudom, lehet kezeli az n-es sávot rendesen néhány eszköznél, de ennél úgy tűnik, nem. És könnyen lehet, hogy a zártban keresendő a hiba oka.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7077) altare


altare
tag

Hali, a minap átállítottam az ablakkezelőt compiz-ra és azóta meghülyült a gépem. Az ablakok nem jelennek meg csak a tálcán. Máshol semmit nem látni belőle. Szeretném valahogy visszaállítani a régi "marco-composite" ablakkezelőre, viszont mivel nem látok egyik ablakból se semmit ezért nem tudom hogyan is csináljam illetve hol és mit..miféle konfigurációs fájlt kellene szerkesztenem ,hogy ne a compiz legyen használva, henem ismét a marco-composite ablakkezelő?

Linux mint 18 mate 64-bites rendszerről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#7078) lev258 válasza altare (#7077) üzenetére


lev258
veterán

Ubuntun így menne a dolog (alsó fele). Csak remélem, hogy Mint-en is működik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7079) altare


altare
tag

Az a helyzet, hogy a terminál ablak sem jön be. El tudok indítani bármit csak semmiből nem látni semmit csak hogy fut és ott van a tálcán. Ha rá kattintok a tálcán egy programra, akkor mintha csak továbbra is az üres asztalt nézném.

(#7080) lev258 válasza altare (#7079) üzenetére


lev258
veterán

Ctrl+Alt+F2-re kapsz konzolt. Be kell rajta jelentkezni, aztán megcsinálod. Végül kiadsz egy sudo shutdown -h now parancsot (leállítod).
Azért nem árt, ha a közelben van egy Live is (sose lehet tudni).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7081) altare válasza lev258 (#7080) üzenetére


altare
tag

Összejött, köszönöm szépen!

(#7082) movax


movax
őstag

Tudja valaki, miért tűnt el az XFCE-s verzió az oldalról? MATE van és Cinnamon, korábban ott volt az XFCE is. A letöltések között sincs. Előbányásztam a korábbi (nyári) blogbejegyzésből, de kíváncsi vagyok, miért nincs a másik kettő mellett. Mert még nincs kész a 18.1-es?

[ Szerkesztve ]

(#7083) lev258 válasza movax (#7082) üzenetére


lev258
veterán

A KDE és XFCE változatok mindig pár hónappal később érkeznek, mint a Mate és Cinnamon társaik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7084) movax válasza lev258 (#7083) üzenetére


movax
őstag

Ja, sejtettem, de az fura, hogy a korábbi kiadást addig száműzik, mert ennek az az üzenete, hogy az már nem jó, nem ajánlják stb.

(#7085) growler válasza movax (#7084) üzenetére


growler
őstag

Mint 18 Xfce ? [link]

(#7086) lev258 válasza movax (#7084) üzenetére


lev258
veterán

Ahogy a kolléga is mutatja, ott van az, csak nem a 18.1-esek között kell keresni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7087) movax válasza growler (#7085) üzenetére


movax
őstag

Igen, ezt megtaláltam, a címoldalon nincs XFCE, mint állandó tartalom, csak a másik kettő. Bogarászni kell egy kicsit, hogy megtaláld a letöltések között. Az elérhető legfrissebb verziót én kitenném címoldalra (akkor is, ha nem a legfrissebb verzió), én újságíró vagyok, úgy gondolkodom, hogy amid van, azt próbáld eladni. :)

(#7088) lev258 válasza movax (#7087) üzenetére


lev258
veterán

A címoldalon mindig a legfrissebb hírek vannak. Vagyis nem a Cinnamon és Mate változatok, hanem a hír, hogy megjelent belőlük a 18.1. Ez sem állandó tartalom, pár hónap múlva el fog tűnni (régi lesz).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7089) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez e az a topik, ahová ez való, vagy egy Androidosat keressek inkább, de azért próbálkozom.
Programozó és szoftverfejlesztőként tevékenykedek, főleg droidra, de eleddigi megrendeléseim és magamnak szánt alkotásaim többnyire MediaTek SoC-al rendelkező készülékekre készítettem, és Linux terminálból egy pillanat alatt fent is voltak a ROM-ok.
Szerencsésen tapasztaltam, hogy amikor Snapdragon SoC-al rendelkező készülékre rendeltek meg, ugyanazon mozdulatokkal lehetett különösebb programok nélkül terminálból életre kelteni a készülékeket. Egyesével flashelve az IMG fájlokat...
Legutóbbi mókolásomban azonban valamit elszúrhattam, mert nem az igazi. Működik, de nem úgy, ahogy akartam. Gondoltam, leszedem a készülék alap ROM-ját (AOSP-ról bezsélünk), hogy összevethessem, mit írtam el. Azonban amit leszedtem (és másmilyet nem találtam), kicsit más volt, mint amiből eddig doloztam.
A ZIP kicsomagolásakor szembe találkoztam egy META-INF és egy patch mappával, illetve egy system.new.dat, egy system.patch.dat és egy system.transfer.list fájllal. Ilyennel utoljára 4.4-es rendszernél találkoztam, ahol egy custom recoveryből kellett a zip fájlt telepíteni. Mivel számomra így használhatatlan volt, gondoltam, egy élő rendszer kell, így custom recovery flashelése és telepít.
A készülék nem fogadta el, nem volt sikeres.
A kérdésem mindössze annyi volna, hogy ha valaki tudja, az ilyen jellegű ROM-okat hogyan lehet feltenni Linux alól a készülékre? ABD system update 49% után ERROR-al zár.

Linux Mint 13 64Bit, ha ez segít. Segítő válaszokat (vagy útmutatást esetleg a megfelflő topikba) előre is köszönök!

But who is watching the guardians?

(#7090) lev258 válasza Mr. Y (#7089) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem elég rossz helyen jársz. :U

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7091) Dhampir válasza Mr. Y (#7089) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

cappa72 foglakozik ilyesmivel Linux alatt.

(#7092) growler válasza movax (#7087) üzenetére


growler
őstag

Mint 18.1-beta Xfce [link]
(Bal oldalt > Latest Distributions > katt az "Xfce"-re.)

[ Szerkesztve ]

(#7093) ubyegon2 válasza movax (#7087) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bogarászni kell egy kicsit, hogy megtaláld a letöltések között.

Újságíró vagy és nem találtad egy ennyire egyszerű, átlátható honlapon a letöltendő verziókat? Ezt inkább ne írtad volna, mert ez nem a honlapot mutatja be nekünk így! :(

Fentiek alapján az alábbi népszerű disztrók címoldalairól semmit nem volnál képes letölteni segítség nélkül?

https://www.ubuntu.com/
https://www.debian.org/
http://www.mageia.org/hu/
https://getfedora.org/
https://www.opensuse.org/
https://manjaro.org/
https://www.archlinux.org/
https://www.centos.org/
http://www.pclinuxos.com/
http://www.slackware.com/

Félvak öreg nagypapik simán megtalálják a Mint oldalán, amit le akarnak tölteni. :D
A jövőre nézve javallom neked, hátha még akarsz valaha letölteni valamit. az alábbi képen általában a felső részen találsz egy Download radiopanelt, arra, ha rákattintasz, már talán te is boldogulsz újságíróként!

Ja, és itt van egy olyan is, amit valóban el akarnak adni, mert az eddigi oldalakon ingyenes disztrókról volt szó!

https://www.redhat.com/en

Örülök, ha segíteni tudtam egy újságírónak, bár most esett le, te az írásban lehetsz profi, már csak a másik oldalt kell gyakorolni! :D

(#7094) movax válasza ubyegon2 (#7093) üzenetére


movax
őstag

Értékelem a segítőkészséged és a kedvességed, igazi linuxos közösségi hozzáállás, ugye, de Júzer Pistike ettől függetlenül azt látja a címoldalon, hogy MATE és Cinnamon. Három (megfelelő) kattintásnyi mélységben van a korábbi KDE és az XFCE. Amúgy én úgy az 5.x-es RedHat-től kezdve meg szoktam találni a disztrókat, most valaki másnak ajánlottam, hogy szedje le az oldalról az XFCE-s Mintet és nem találta, mivel jó mélyen el van rejtve.

(#7095) ubyegon2 válasza movax (#7094) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értékelem a segítőkészséged és a kedvességed, igazi linuxos közösségi hozzáállás

Ahogy mondod, ez az igazi Linuxos hozzáállás, én ha másik disztróval kapcsolatos kritikát fogalmazok meg, ugyanúgy reagálnak az adott topik disztrófanjai! :)

Annyit azért, tisztázzunk, hogy ha te segítséget kérsz, akkor tapasztalhatod a segítőkészséget! Te viszont csak a kritikádat akartad itt megjeleníteni a Mint honlapjával kapcsolatban, ami azért elég nyilvánvalóan nem a topik kompetenciája. ;) Írj a fejlesztőknek/honlap üzemeltetőknek ha nem tetszik, amit ott látsz.

Csak összevetésként tettem fel pár honlapot, hogy azokban mennyivel nehezebb esetenként az épp aktuális verziót megtalálni. A te olvasatodban gyakorlatilag ezek a Linux disztró honlapok nem ajánlják a saját fejlesztésüket! Szerintem, ha úgyis újságíró vagy, írj az összes weblap üzemeltetőjének! :DD

Itt van például a legelterjedtebb Ubuntu, no itt nézd meg bátran a kezdőlapot, nem hogy nem az öszes DE-s disztró nincs felsorolva, hanem egyetlen darabot sem találsz! A többi honlap esetén is pórul járna az a bizonyos Pistike, mert gyakorlatilag nem találna szinte letölthető Linuxot. Igaz ez a Pistike az, aki azért a warezolt game törését pillanatok alatt megtalálná Win alatt!

Írhatsz az Ubuntu topikba is!

Amúgy én úgy az 5.x-es RedHat-től kezdve meg szoktam találni a disztrókat, most valaki másnak ajánlottam, hogy szedje le az oldalról az XFCE-s Mintet és nem találta, mivel jó mélyen el van rejtve.

Így is kell, nagyon rendes vagy! Mi is megadunk linket, ha valaki abban kér segítséget, hogy mit tegyen fel vagy hol talál meg valamit! A te esetedben nem erről volt szó, gondolom így ,hogy leírtam már te is így látod a saját hozzászólásodat. ;)

Ezzel aztán a te rutinodat és segítőkészségedet elismerve és a Mint honlapját jól leejnyebejnyézve meg is beszéltük ezt a dolgot.

(#7096) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, van egy olyan gondom 17.3 cinnamó alatt, hogy nem megy a frissítéskezelő:

Kiirja hogy a viber csomagot újra kell telepíteni, de nem található hozzá archívum. Addig nem mutat semmilyen frissítést. Synapticba nem tudok belépni, mert ugyanazt írja ki. Terminál:
~ $ sudo apt-get purge viber
sudo: unable to resolve host Laptop-Mint
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
E: A(z) viber csomagot újra kell telepíteni, de nem található hozzá archívum.

(#7097) kislaci válasza kislaci (#7096) üzenetére


kislaci
senior tag

Úgy néz ki rendbe jött a sudo dpkg -i viber.deb paranccsal
Chromium 17.3 alatt miért csak 53-as verziójú? 18.1 alatt 55-ös van nekem.

(#7098) ubyegon2 válasza kislaci (#7097) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért van ez a chromiummal, mert a 17.3 alapja a trusty (-update), amiben csak ez a verzió van, amit írsz, a 18.1-ben ill. annak alapjául szolgáló Ubuntu tárolóban meg már a magasabb verziószámú chromium van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7099) kislaci válasza ubyegon2 (#7098) üzenetére


kislaci
senior tag

volt egy ilyesmi sejtésem, köszi

(#7100) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, reggel még jó volt a mint 18.1 cinnamon 64bit, aztán egy kikapcsolás után nem bootol be. Bal felső sarokban villog a kurzor. Bemenetem uefi menübe ott látja az ssdt meg hddt is. Ssd-n van a rendszer, más os nincs a gépen. De boot menüben mintha eddig Ubuntut írt volna boothoz most meg az ssd típusát. Mit csináljak?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.