Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz F34R #35893 üzenetére

    Lehet, hogy amit lett bug-os, hogy átugrott a szemem a kiemelt megjegyzésen, miszerint a mirroselect még nem kompatibilis az új portage-al. Később valami más sem akart működni, ezért letöltöttem az alig két héttel frissebb ISO+Stage3 csomagot és azzal előrendelkezve már nem voltak ilyen furcsaságok.

    Ami viszont kellemetlen, hogy bár a Gentoo WiKi-s Install manual szerint a minimális gépigény 256Mb RAM + 256Mb Swap, 750Mb RAM és 0Mb Swap mellett elszáll az emerge gentoo-sources memóriaallokációs hibával.

    Kipróbáltam virtuális gépen 1024Mb RAM-al és ott gond nélkül eljutottam egy működő alap rendszering. Itt most annyi a különbség, amivel előre nem számoltam, hogy az AMD E350 lapon kötelező legalább 256Mb-ot adni az iGPU-nak (nem gondoltam volna, hogy nem letiltható le a GPU, vagy hogy nem érné be akár ~32Mb RAM-al, ha aktív, mint az Intel-nél) + talán picit rádob, hogy a virtuális gépen nodatacow,noatime itt pedig defaults opciókkal mount-oltam a root-ot, illetve 60 helyett 250Gb BtrFS (a disk-en, nem partíción, így swap most nincs).

    Átdobtam az asztali gépről egy 4Gb-os modult és sikeres volt az emerge, tehát tényleg a RAM-ból fogyott ki a kernel kicsomagolása közben. Nem tudom, hogy a Gentoo WiKi elavult, a mostani telepítőm a bugos, vagy valami extra lépést kéne beiktatni, hogy a megadott 512Mb RAM-al is beérje.

  • matata!

    csendes tag

    Mire érdemes formáznom egy 16GB-os USB3-as Pendrive-ot?

    Fat32 kilőve mert ott a 4GB-os korlát
    Ntfs szintén kilőve, mert 55MB/s helyett csak 15-18MB/s körül írok rá.
    Ext4 szintén mert windows alapjáraton nem ismeri fel (7től felfelé sem?).

    Ami maradt:

    ReiserFS
    XFS
    Minix
    Nilfs2
    btrfs

    Ezeket egyáltalán nem ismerem, és nem tudom mennyire kompatibilisek a Windows rendszerekkel.

  • rokefeller

    senior tag

    válasz Vladi #14916 üzenetére

    Bugos, és hiányos még. Megy az Anaconda újraírás, csúszik is miatta 1-2 hónapot a 18 kiadása. Ami para van a partícionáló legutóbb látott állapotával, az pl az hogy kis felbontáson (virtuális gép pl) összecsúsznak dolgok. A felismert partíciók kezelése nem egyértelmű, és hiányzik egy csomó opció. Kérges tenyerű fedorások (mint én) ezen nem akadnak le, írtam már a másik topikban hogy így is felkarmoltam compressed btrfs-re a cuccot, de azért sima user besírna. Bár ő meg nem választaná a manuális partícinálást, és észre sem venné :-)

    Maga a koncepció jó, jó lesz az installer, csak nincs még kész. Itt van a design-ról sokminden: [link]

  • rokefeller

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #14858 üzenetére

    Én azért továbbra is azt mondom, hogy a debian testing teljesen stabil. Használtuk már szerveren, ami gyakorlatilag több mint egy éve megy, és simán be merem vállalni a távoli reboot-ot. Desktopon sem volt vele probléma. A fix dátumot meg gondolom az Ubuntu-ra értetted, tudomásom szerint a debian stable akkor jelenik meg, amikor készen van.

    A stabilitás egyébként nem azon múlik, hogy rolling vagy nem, hanem a QA-n. Ha egy rolling release-be rögtön bedobálom a git-ből buildelt csomagokat, akkor az instabil lesz, ha tesztelem, akkor meg stabil. Ugyanez igaz a schedule-based release-ekre is, ha nem szuszakolunk bele több feature-t egy release-be, mint amit meg lehet csinálni. Az meg hogy mi kerül tesztre, egy érdekes kérdés, valahol amit le lehet buildelni, az már megy is tesztre, valahol a fejlesztők annyi automatizált tesztet lefuttatnak, hogy a teszt csak arról szól, hogy olyan hardveren, amijük nincs, előjön-e valami apróság.

    Az adatvesztés meg szomorú, de milyen fájlrendszerrel történt? Ext4-nél sok sztori volt eleinte, Fedorába pl amikor bekerült, sokan elkezdték használni, én is, pedig experimental módban volt. Én, meg sok más arc a community-ben, vállaltuk, és volt is miatta adatvesztésem, de ez nem a Fedora hibája, hanem az én early-adopter hozzáállásom. Most is btrfs-sel szórakozok.

  • Siriusb

    veterán

    válasz F34R #11907 üzenetére

    Ahogy MacCaine is mondta, mindegy. Ext4-nél pl. nagyobb a maximális fájlméret - ez nem hiszem, hogy érintene téged -, viszont talán nagyobb eséllyel tudsz törölt fájlt visszaállítani ext3-ról.
    Igazából lassan a btrfs-ben érdemes gondolkodni, ezt tartják a jövőnek, de hogy mikorra lesz kiforrott... Talán egy éve próbáltam, stabilnak elég stabil volt, ám ha jól emlékszem, a snapshotok készítésénél volták problémáim.

Új hozzászólás Aktív témák