Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235) djyuri


djyuri
őstag

Fú,én is így vígyok vele. Én is így vettem az unokabáttyámon keresztül a ramirisról az user configomat(én válogattam össze). Ráadásul én emiatt egy teljesen full 10 lemezes linuxot(magyart) kaptam rá.Aszittem kipukkanok,amikor két napi kutakodás után megtaláltam,hogy mekkora a vinyómon a szabad terület,és mit látok: Nekem a szokásosnál nagyobb az a kezdö partíció (1500MB),
és a maradék 36GB-ból már most lefoglalt 21Gb-ot a beállított linux.
Viszonylatban szerencsém volt azzal,hogy teljesen be volt löve az os,de ÁÁÁÁÁÁ!
A barátaimmal akkor láttunk elöször müködö full verziós linuxot. És mivel nem kaphattam meg én is a telepítölemezeket,így nem akartam latörölni,mert ha már ilyen kedvesek voltak velem a tesómék,akkor miért ne?
Na most jöttek a fejtörések. A sok HELP! keresése. És képzeljétek egy hónapig nem adtuk fel. Pedig az elején,amikor megkérdeztem egy fösulis barátomat,
hogy: ''Hol a cdrom?'' ,akkor telenyomott nekem két A4-es oldalt rizsával,hogy hogy jutok el hozzá és emellé még rengeteget megjegyeztetett velem,akkor már azon tünödtem,hogy feladom.
(azt elárulom,hogy egy hónap múlva feladtuk:O:O:O:O:O:O
Sík idegbetegek lettünk:(( )

De két éve XP-zem és ha kell valakinek,akkor 98 és milleniumozok,de otthon csak XP,mert a vinyóimat teljesen elintegrálta a linux még anno. Oké,azóta vettem másik vinyót,de sose figyeltem,hogy ne az xp-vel varázsoljak NTFS-re,mert az is elintegrálja a vinyót: Csinál belöle FAT32.5-öt. Ez nemtom mit jelent,de a szervízesek ezt mondták és ahol ugyanígy az XP-vel fatoltal,ott ugyanez történt.
Namost én akkor sem adtam fel. Egy hétig ide-oda fatolgattam a vinyómat és KB. 32-33.-dikra sikerült feltennem a milleniumot,de csak két órát bírta. Úgyhogy azóta XP-ém van. De jobban jártam!:) Több barátom szenved az me-vel,de csomó játékunk van,ami csak win9x-en megy (pl.:Tiberian Sun)
Tom ez már igencsak régi,de mindenki szeret sziesztázni és olyan jól esik:C
DE én szeretnék linuxot is a gépemre. nem muszáj,hogy lássa egymást a két oprendszer. A lényeg az az,hogy hallottam egy extra linux frissítésröl,ami egy egyfajta windows emulátor és ez lehetövé teszi,hogy menjen rajta Pl.: XP-és játék is.
Én most véresen komolyan elhatároztam magamat,hogy februártól elmegyek linuxot tanulni,mert a jövöben szükségem lesz rá és nemárt,ha addigra legalább úgy ismerem,mint az XP-ét.
Tom ezek nagy szavak,de Einstein is megbukott matekból és lám!
Szóval én csak ennyit akartam,szerniten jó ez a topik...sok érdekeset találtam és ez indított meg...Úgyhogy köszönöm skacok!!!! :C:C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.