Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) havri1 válasza zsoika (#749) üzenetére


havri1
félisten

Igen, igaz a kádban, de fültisztítóval sikerült. Elkepeszto mit össze nem szedett. Holnap jön a másik..

havri

(#752) zsoika válasza Degeczi (#750) üzenetére


zsoika
addikt

Milyen gőztisztítóval ? Gagyi OBI-sal próbáltam de nem szedte le.

(#753) Degeczi válasza zsoika (#752) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gagyi Lidissel, szerencsére szépen leszedte. De nyilván azon is múlik, mennyire koszos a mókuskerék.
Mindesetre csókoltatom a konstruktőrét, h ennyire bonyolult némelyik típust szétszerelni.

(#754) zsoika válasza Degeczi (#753) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem nem lenne bonyolult leszedni csak bele van rozsdásodva a csavar ami a tengelyre rögzíti.
A lamellák olyan koszosak voltak, hogy meglepődtem a színén....már nem is emlékeztem hogy kék. :)

[ Szerkesztve ]

(#755) kelna91 válasza havri1 (#748) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez csak kosz vagy penész?

(#756) zsoika válasza kelna91 (#755) üzenetére


zsoika
addikt

is-is

(#757) ribarszki


ribarszki
őstag

Xiaomi Purifier 2:

Megérkezett augusztusban a parlagfű szezon. Éjszaka nyitott ablaknál aludtam, a légtisztító nem ment, és már hajnalban arra keltem, hogy tele az orrom. Másnap már aludni sem bírtam, annyira fájt a fejem a sok orrfújástól. Utána este jól kiszellőztettem a szobát, majd becsuktam ablakot-ajtót és maxon járattam a légtisztítót fél órát. Utána levettem sleep módra, ajtó-ablak zárva maradt és nyugodt éjszakáim voltak :) Igaz meleg volt, mert abalkot nyitni nem lehet.. de valami valamiért.

Pollen allergiásoknak az éjszakáját biztosan megkönnyíti. Szeretem :)

(#758) Darksiders84 válasza ribarszki (#757) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Na ez egy jó tapasztalat mert volt egy fórumtárs aki szerint érezhető javulást nem produkál biztos nem allergiás de a levegő tőle nem érezhető másabbnak és por is volt ugyan úgy szerinte ezért én inkább mégse vettem pedig ezt néztem én is de nekem télen a páramentesítő fontosabb és gondolom azért az is javít kicsit az érzeten.

(#759) ribarszki válasza Darksiders84 (#758) üzenetére


ribarszki
őstag

Sajnos ez egy félreértés, hogy a légtisztító használatával kevesebb lesz a por a szobában. Pont a Daikin írta nagyon szimpatikusan, hogy ha az az elképzelése, hogy a Daikin légtisztítóval kevesebb lesz a por a bútorokon, akkor csalódni fog. Nem erre való. A por ott ül a szőnyegen, az ülőgarnitúrán, a padlón és ahogy ugrálnak a gyerekek, járunk felkavarodik és ráül a bútorokra. Ezt nem tudja kivédeni a légtisztító. Viszont az olyan mikronnyi szennyeződések melyek lebegnek és szállnak a levegőben (pl pollen!) azt szépen kiszedi.
Itt féleértés van és sokan úgy mondanak véleményt, hogy nem igazán értik a légtisztító lényegét. Nekem mint allergiásnak (aki Landin antihisztaminon és Nasonex szteroidos orrspryn él) bizony jelentős változás. Ha csukva vannak az ablakok és jár a légtisztító, akkor elmúlnak a tüneteim, tudok aludni, tudok bent élni.
Nem lesznek kevésbé porosak a bútorok, de a levegő sokkal tisztább lesz. Ezt érdemes mérlegelni vásárláskor. Aki pedig pollenallergiás, rögtön érezni fogja a különbséget. Ezért a Xiaomiért pedig nem pénz amit elkérnek.

(#760) havri1 válasza ribarszki (#759) üzenetére


havri1
félisten

Itt a lényeg, igen.
Érdemes tesztelni este, éjjel:
Telefon, led bekapcsolva, felfelé irányítva. Meglepődik az ember, mennyi szemmel látható por száll a levegőben. Na ezt csökkenti. Normál esetben az ember orra ki kéne szűrje, nyilván ki is szűri, de ebben segíthet a légtisztító. Pollenről nem tudok nyilatkozni, reggeli tüsszögés megvan gyerekeknél, pedig már szinte mindent kizártunk. Szeretném megtalálni az okát, nem szeretném, hogy már ilyen korán allergiagyógyszeren éljenek.

havri

(#761) kelna91


kelna91
senior tag

Akinek van aktív szenes Mi AP szűrője, írna arról, hogy mennyire hatékony a szagok ellen?

(#762) havri1 válasza kelna91 (#761) üzenetére


havri1
félisten

Se megerősíteni, se cáfolni nem tudom. A fene tudja :DDD

havri

(#763) picchio


picchio
újonc

Üdvözletem!

Xiaomi párásítót használ valaki?

Ha esetleg igen, akkor:
mekkora helyiséget tud kezelni?
milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat.

:R

(#764) kelna91


kelna91
senior tag

Bocs, hogy itt offolok, de másnál is le volt halva a PH tegnap este vagy csak nálam? Nem látok róla semmi hírt.

(#765) havri1 válasza kelna91 (#764) üzenetére


havri1
félisten

Nálam jól működött, és most is. Próbáld ki a google DNS - el. 8.8.8.8

havri

(#766) Maycsi


Maycsi
újonc

Eddig csak olvasgattam. Supergamer.hu, Xiaomi purifier pro. Valami fontos tudnivaló, amiről esetleg még nem volt szó?

(#767) Petyuska111


Petyuska111
tag

Az Air Purifier 2 applikációja (MI Home) van akinek 2 eszközön is működik (úgy értem, hogy ugyanazt a légtisztítót lehet-e 2 eszközről is vezérelni)? A tablet mellett a telóra is feltettem az appot, de a korábban megadott fiók adatokkal be sem enged lépni. Lehet, hogy egy fiók adatokkal nem lehet még egy eszközre bejelentkezni, egy másik fiókot kell létrehozni? De 2 külön fiókhoz meg nem biztos, hogy engedi ugyanazt a légtisztítót hozzárendelni. Próbálta ezt valaki?

(#768) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

levegő minőség monitorozót használ vki?

Ha igen milyet?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#769) GZoli7 válasza Petyuska111 (#767) üzenetére


GZoli7
senior tag

Simán működik. Ott a bejelentkezéssel lesz valami.
Működik egy fiók, több eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#770) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

A babaszafari oldalon, most nagy akciók vannak légtisztítókra.
Békásmegyer elején lakunk elég közel a békásmegyeri piachoz ami még évekig épülni fog és közel van a 11-es út folytatása ami fél Szentendre bejár dolgozni
Nézegettem a Philips párásítós légtisztítóit, hogy lehet nem ártana venni egyet, csak nem tudom nem pénzkidobás-e
a lakás elég kicsi
2 szobás 52 nm és a kisszobába van a picur aki lassan 1 éves lesz
mivel a 10. emeleten lakunk az a fránya elszívó a fürdőbe és a wc be elég brutál erővel húzza be a levegőt ahonnan csak tudja
az ablakokon a csoda automata szellőztető van
mennyire hatékonyan tudna dolgozni így egy légtisztító, hogy azért mozog ott a levegő szépen
ezeket csak télen érdemes használni, vagy minden nap az év minden napján, maximum nem párásítok annyit, csak a levegőt tisztíttatom vele?
aki allergiás azokon tényleg segít?

SeriesX: JamesSHun

(#771) Lilia84


Lilia84
újonc

Sziasztok!

Átfutottam a topicot, és láttam, hogy többen is írtátok, hogy nem szabad olyan légtisztítót venni, ami ionizál, esetleg ózont termel. Ennek okairól szeretnék egy kicsit bővebb infót olvasni hozzáértőktől. Persze tudom, hogy az ózon nagy mennyiségben káros, de én eddig úgy tudtam, hogy ezek a légtisztítók bőven a határérték alatti mennyiséget termelnek. Már kb 2 éve használunk egy viszonylag gagyi ion- és ózonizátort, nagyon elégedett voltam vele, érezhetően tisztább lett tőle a levegő, gyorsan megszűntetett mindenféle szagot (főzés, miegymás) és amióta használjuk ritkábban betegedtünk meg, amikor igen, akkor is hamarabb átestünk rajta, mint általában. Persze ez lehet véletlen is. Most pár hete bekrepált a masina, a gyerek be is taknyosodott pár nappal utána (ebből nem vonok le messzemenő következtetéseket, oviból hozta a bacit, sokan voltak betegek), aztán persze végigment az egész családon, szóval úgy döntöttem visszatérünk az ózonhoz, vettem is egy masinát, ami már szűri is a levegőt, opcionálisan pedig ózont is termel és ionozál, ha úgy állítom be. Szóval ennek kapcsán keresgéltem a témában és az itteni hozzászólásokat olvasva nem vagyok már teljesen nyugodt ózon ügyben, szóval várnék tapasztalatokat illetve bővebb információkat az ózonról.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#772) zsoika válasza JamesHun (#770) üzenetére


zsoika
addikt

Tekerj beljebb az anemosztátokon, hogy kisebb legyen a huzat és csak megfelelő szellőzés legyen.

(#773) killerjohn


killerjohn
addikt

Sziasztok!

Nem vagyunk allergiásak, én kicsit asztmás vagyok (semmi extra), gyerekek krupposak voltak. Ettől függetlenül szerintem "elférne" egy légtisztító a lakásban.

Ez most egész jó áron van: https://www.brendon.hu/Products/Details/107451
Van tapasztalatotok róla? Esetleg a Xiaomi 2-ről vagy Pro-ról?

A nappaliba tennék egyet, amiből két irányból nyílik a két gyerekszoba (a három együtt 65 m2 - az egész lakás 120 m2).

(#774) killerjohn válasza killerjohn (#773) üzenetére


killerjohn
addikt

Ja, még annyi, hogy a ház falai nevesek (alulról), ezért injektáltattuk és kapott szárító vakolatot. A páratartalom 60% alapból, zuhanyzás után 80%. Mivel 1-3 év hogy az injektálás után kiszáradjanak a falak, ezért még egy páramentesítőben is gondolkodok (hogy rásegítsen a folyamatra). Esetleg létezik erre kombi készülék?

(#775) Dare2Live válasza killerjohn (#773) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha Kruppos korszakon túl vagytok akkor avval imo nem kell foglalkozni.

A páratartalom akkor problémás ha bárhol, bármennyire megjelenik a penész. Ha igen akkor imo kell páramentesítő/légtisztító és jobbik fajtából.

Gondolom a pára leginkább télen teregetés miatt probléma ha igen akkor én vennék egy ruhaszárítót, akár olcsobb kondenzációsat és pl a linkelt philipset. Ez nem olcsó kobó, de nem kell többet teregetni és vasalás is heti 10perc lesz és nem 50.

Én elöző héten rendeltem...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#776) killerjohn válasza Dare2Live (#775) üzenetére


killerjohn
addikt

Van ruhaszárító, jó drága AEG. Szeretjük :)

Szóval azt mondod nem kell légtisztító?

(#777) zsoika válasza killerjohn (#776) üzenetére


zsoika
addikt

Mi a fiam ovijába az Airfree P150-es levegő fertőtlenítő készüléket vettük akciósan ,ami jó asztmára és allergiára is.
Hangtalanul semlegesíti a levegőben található allergén és légszennyező anyagokat /pollen, állati szőrök, poratka allergén, penészgomba, baktériumok, vírusok, illékony szervesanyagok/
A készüléket önkéntes egészségpénztárnál elszámoltatható így még onnan is jött vissza némi pénz.
Nagyon pozitívak a tapasztalataink azóta. ;)

Ez a készülék nem szűri ki a port ...inkább sterilizál. Nem tudom, mire gondoltál ekkor ""elférne" egy légtisztító a lakásban" ?! :F

ALDI, LIDL-ben szokott lenni hőszivattyús páramentesítő készülék. Volt róla szó itt a topikban ...sokaknak bevált. :K

[ Szerkesztve ]

(#778) killerjohn válasza zsoika (#777) üzenetére


killerjohn
addikt

"elférne" = van 5 macskánk, 3 kutyánk, két gyerekünk akik krupposok voltak (lekopogom, a kisebbiknek még tavaly is volt egy rohama, 6 évesen), én meg lightosan asztmás vagyok, illetve enyhén pollen allergiás (de annak nem sok értelmét látom, hogy a csak pollen miatt szűrjem a levegőt, mivel nem kizárólag a lakásban élek...)

ez az airfree jobb mint egy ismert márka, pl philips vagy sharp? ránézésre kevésnek tűnik a 60 m2, cserébe 55W-ot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#779) zsoika válasza killerjohn (#778) üzenetére


zsoika
addikt

Elég összetett és komlex az eseted...nem hinném hogy egy készülék ezt megoldja kombóban.
Olyan lakásban ahol állat(ok) is vannak (bent a lakásban) sokat segít egy automata robotporszívó. Folyamatosan (napi szinten) összeszedi a port, szőrt és így "nincs mit" felkavarni a gyerekeknek az ugrálással.

"ez az airfree jobb mint egy ismert márka, pl philips vagy sharp? ránézésre kevésnek tűnik a 60 m2, cserébe 55W-ot fogyaszt."
Nem azt mondom hogy jobb....inkább másabb, másra való.

[ Szerkesztve ]

(#780) killerjohn válasza zsoika (#779) üzenetére


killerjohn
addikt

Miben tér el? Nekem a sok marketing BS között nem jön át...

(#781) Dare2Live válasza killerjohn (#778) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"van 5 macskánk, 3 kutyánk"

hogymi... kettőt vegyél, meg egy önjáró porszívót is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#782) zsoika válasza killerjohn (#780) üzenetére


zsoika
addikt

Leírom mi miért választottuk ezt.
Az oviban a szülők nem szívesen áldoztak volna egy olyan készülékre amibe még időnként szűrő(ket) is kell venni. Elég volt "átnyomni" csak magát a készüléket hogy meg legyen véve. Tehát az Airfree nem használ szűrőt csak hővel sterilizálja a levegőt amit nem ventilátor keringtet , hanem kéményhatás elvét felhasználva hangtalanul működik. A csendes működés megint csak fontos volt, ha alszanak a gyerekek az oviban ne zavarja őket.
A szűrős készülékek általában app-al is vezérelhetőek, külön profil állítható be a hét minden napjára hogy a venti hangja ne legyen zavaró. Ezzel szemben az Airfree egyszerű mint a faék....csak bekapcsolod és kész. Nem tudom melyik óvónő csinálná meg a vezérlést , vagy kapcsolgatná a normál /turbó módot a szűrős légtisztítók esetén?!
Szóval az egyik kiszűri a levegőből a részecskéket(úgy tisztítja), a másik meg sterilizálja, megöli a porra tapadt cuccost stb., de nem szűr. Mivel az oviban minden nap felmosnak és porszívóznak nem a porral volt a baj, hanem a bacikkal, vírusokkal. Nekünk erre kellett és bevált. Mindenkinek mások az elvárásai, nézőpontja, lehetősége....hála istennek van választék, széles a paletta.

[ Szerkesztve ]

(#783) Dare2Live válasza killerjohn (#780) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem szűr hanem sterilizál.

beszív felfűti a levegőt 110Cre, bacik, virusok megdöglenek, pollenek fehérje lebomlik. Hőcserélőn levegőt visszahűti ~30Cre kifujja.

Van szürővel is kombinált, műtőkben szokott lenni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#784) zsoika válasza Dare2Live (#781) üzenetére


zsoika
addikt

A robotporszívót nagyon sokra tartom, szerintem porra a legjobb megoldás.
Párára (építéstechnikai megoldásokon túl) a szárítógép és a konyhai szag/páraelszívó ernyő nagy páraterheléstől mentesíti a lakást és ha ez nem elég vagy nem szereti az asszony a szárítógépet(mert összemegy a ruha), akkor teregetéshez + hőszivattyús páramentesítő gép.
Pollenre, bacira, vírusra mehet az Airfree.
SZERINTEM!
Aki szeret szórakozni a prfilozással az veheti a szűrős levegőtisztítókat is.

(#783) Dare2Live : Pontosan! :K

[ Szerkesztve ]

(#785) killerjohn válasza zsoika (#784) üzenetére


killerjohn
addikt

120 négyzetméterre, szőnyegre, kőre, küszöbre robotporszívót? Tudatlan vagyok, de egy éve megnéztem pár youtube videót és finoman fogalmazva - kbmm - nem győztek meg még a 100.000-es darabok sem... Elakad, szarozik, a felét ott hagyja, stb. Egy év alatt ennyit javultak, hogy ajánlott lett a robotporszívó?

Ebből az AirFree-ből egy nagy a lakás felét sem fedi le. Kellene a két gyerekszobába 1-1 AirFree Fit, a 60 négyzetméter összefüggő nappali-hall-konyha-előszoba részre pedig 1 db E125?

[ Szerkesztve ]

(#786) zsoika válasza killerjohn (#785) üzenetére


zsoika
addikt

100eFt os darabok sajnos nem ,de vannak nagyon jó darabok és a légtisztítók sem olcsók.
Pl. [link]

"Ebből az AirFree-ből egy nagy a lakás felét sem fedi le. Minden szobába kellene venni egy E60-at, amit 24m2-ig ajánlanak?" Nem azt mondom hogy kötelezően venned kell Airfree-t ...csak felhívtam a figyelmedet, hogy ilyen is van. Járd körbe a témát és akkor majd el tudod dönteni milyet vegyél. Nincs annál rosszabb mint egy drága gép a padláson porosodik mert nem jól funkcionál vagy jól csak nem erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#787) ribarszki válasza killerjohn (#785) üzenetére


ribarszki
őstag

Olvasni való Amúgy össze kell előtte pakolni, mert a széthagyott holmikat nem szereti. Egyébként igen, abszolúlt ajánlott, pláne háziállatok mellé. 120nm nem gond, csak nem szart kell venni. Pl a Xiaomi Gen1, Gen2 modellje szisztematikus, jó választás. Én a 300k-s Neato gépemet adtam el a Xiaomi Gen2 miatt. A Gen1 70k, a Gen2 (Roborock) 110-120k

(#788) ribarszki válasza zsoika (#786) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is felültem a Neato szopatásra. Volt D95, meg D5 gépem is. A Xioami oda vissza veri mindkettőt. Pláne azt a nulla D5-öt. amiről még a hazai szervizes is azt mondta, hogy tragédia.. Mind takarítási minőségben, mind funkciókban le van maradva. A support nagy nulla, a szoftveres rész tragédia, szarnak a vevőkre magasról. A legjobb az volt, mikor a D5 megállt a szoba közepén ha egy pillantar elveszítette a wifi jelet, majd küldte az üzenetet, hogy végzett. De nem ment vissza töltőre, nem folytatta, semmi. Ott maradt a szoba közepén. Mondom a szervíznek ez mi? Azt mindják ez ilyen, ne is mondjam tele vannak panasszal. De ők csak hardverhez értenek, majd valamikor jön frissítés... 3 hónapig nem jött semmi.
Addig használtam a D95-öt. Utána mindkettőt eladtam és jött a Roborock. Harmad áron..

(Handrás videója meg egy fizetett reklám)

[ Szerkesztve ]

(#789) zsoika válasza ribarszki (#788) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi a hasznos infókat r.porszívó ügyben. :R
Ezt a videót nem azért linkeltem mert ilyet kell venni ...csak hogy megmutassam kb. hol tart a technika és van a videóban macska is. ;] :P

Ha jól tudom azért mert megnézed nem kap pénzt...csak ha feliratkozol. ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(#790) killerjohn válasza ribarszki (#787) üzenetére


killerjohn
addikt

van valami alternatív beszerzési lehetőség ezekhez képest?

(#791) ribarszki válasza zsoika (#789) üzenetére


ribarszki
őstag

Jaja. Háziállat tartóknak szinte kötelező a r.porszívó. Szőnyegen is hatalmas segítség, ha az a szőnyeg nem Shaggy. Azokat nem szeretik. De tényleg hihetetlen, hogy mennyi hajszálat (állatszőrt), port össze tudnak szedni.
Kis pénzzel is bele lehet vágni, csak random gép lesz nem szisztematikus. De az iLife gépek erre tökéletesen megfelelnek. 30-40k-ért tényleg frankó, igazán használható robotot kapni (Pl.iLife A4s)

Drágáért én csak az iRobot900-as sorozatából vennék. Nagyon tetszik az egymás felé forgó két gumihenger. Ott még az állatszőr sem tekeredik fel. A Xiaomi hátránya annyi, hogy nincs hozzá gumikefe. Így a háziállatosok hetente egyszer le kell vágják a feltekeredett szőrt a robot főkeféjéről. Hátha a 3-as Xiaomiban azt fejlesztik..

(#792) ribarszki válasza killerjohn (#790) üzenetére


ribarszki
őstag

A Gen1-et árulja a hivatalos Xiaomi Store a Lurdy házban. Azt hiszem, hogy 89k-ért. Az nem rossz, mert hazai garit kapsz rá. Illetve az itthoni Gen2 gépek 130k körül, ha van raktáron és tényleg vállalnak rá 12hó garit, akkor az jó ár érte.

110-120k körül a Gearbest ajánlott. Vagy Eu raktárról ha van éppen, vagy Kínából EuExpress szállítással (Ez vám és tréfa mentes) De ugye itt rizikó a gari. Mert tulajdonképpen nincs. Vagyis nem igazán akarod majd Spanyolba visszaküldeni. Vagy levelezgetni a pót alkatrészek miatt..
Én bevállaltam a Gearbestről, de akkor még nem volt itthoni forrás.

Amúgy ha nem fontos a felmaszatolás amit a Gen2 tud, és nem kell 2cm-es küszöböt megmászni, illetve nem vastag a szőnyeg akkor bőven jó a Gen1. Azt viszont a hivatalos Storeból vedd a Lurdyban

[ Szerkesztve ]

(#793) AVarice


AVarice
tag

Gondolkodom egy légtisztító beszerzésén, a Hungária mellé költöztem nemrég egy kertes háztba, de elég sok a szálló por a környéken. Szellőztetni reggel/este szoktunk, de a lakásban igy is hamar por telepszik mindenre.
Első körben a Xiaomi Air Purifier 2-re gondoltam, de alábbi cikk alapján nem túl jó az érzékelője, ami auto módban okoz gondot, manuális módban pedig elvileg max 3 óráig marad.
[link]

A Pro verzióban már elvileg pontosabb érzékelő került. Van valakinek tapasztalata az újjal? Vagy valamilyen alternativ ajánlat? Én a Philips-eket néztem még, nem tünnek rossznak.

(#794) JamesHun


JamesHun
addikt

[link]
[link]
Ezek közül melyiket érdemesebb megvenni?
Szerintetek ezek is a "fura szagot" árasztó gépek?
Vagy nézzek csak légtisztítót és ne ilyen vegyes gépet ami párásít is?

SeriesX: JamesSHun

(#795) zsoika válasza JamesHun (#794) üzenetére


zsoika
addikt

"Szerintetek ezek is a "fura szagot" árasztó gépek?" Az ózonra gondolsz? Annak fura szaga van és egészségtelen.....főleg gyermekekre.

(#796) Lilia84


Lilia84
újonc

Szóval akkor senki többet az ózonról? :(

(#797) UberMutant válasza Lilia84 (#796) üzenetére


UberMutant
őstag

méreg

(#798) Dare2Live válasza UberMutant (#797) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azé rakják légtisztítóba :)

és az ionos?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#799) Lilia84 válasza UberMutant (#797) üzenetére


Lilia84
újonc

Oké, méreg, egy bizonyos mennyiségben/koncentrációban, ahogy méreg a víz is, ha túl sokat iszol belőle, esetleg belélegzed :)
De én most az ózonos légtisztítókról kérdeztem. Mert mint írtam, lassan 2 éve használunk ilyesmiket és hátrányát eddig nem éreztük, csak most beparáztam, hogy esetleg valami hosszútávon kialakulú káros hatása lehet, ami majd esetleg évek múlva derül ki :((

(#800) UberMutant válasza Lilia84 (#799) üzenetére


UberMutant
őstag

szerinted az a tulajdonsága (szabad oxigén gyök felszabadulása) , ami a baktériumokat pusztítja, nem ártalmas a tüdő szövetekre?
én kis mennyiségben sem kívánnék házilag előállított ózont szívni. más kérdés, hogy sok méregre van eü határérték.

a hátrányát, te nem fogod érezni, a gyereked meg majd nem tudja elmondani, mert már a föld alatt leszel addigra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.