Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Grisha válasza Grisha (#299) üzenetére


Grisha
tag

És, hogy pontosan lássuk az árat, kuponnal most 99.99+6,36+3USD az ára azaz 109.35USD ami a korábban közölt ERSTE árfolyammal számolva (272,51) 29.799 forint. Így kerekítve 10,7%-kal árulom drágábban.

Remélem így már minden "megvezetéstől" megszabadultunk.

Gergő

Dictim dabit ipsam findet res!

(#302) Grisha válasza BaginZe (#300) üzenetére


Grisha
tag

Ebben az esetben én kérek elnézést és kérlek vegyétek semmisnek a hirdetésem.

Üdvözlettel,

Gergő

Dictim dabit ipsam findet res!

(#303) ga_-bor válasza Grisha (#298) üzenetére


ga_-bor
tag

Öregem, de jó, hogy mi nem ismerjük egymást személyesen....

[ Szerkesztve ]

(#304) RBJ


RBJ
addikt

Most ez a purifier toppik vagy hogyan fizessünk topik? :C
Sokan anno nem tudtuk megvenni posta nélkül így itthoni forgalmazótól vettük. Nem ennyiért, és mégis megyen a fillérbaszas. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#305) Grisha válasza ga_-bor (#303) üzenetére


Grisha
tag

Szerintem kár. Értékes és kedves embernek tűnsz.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#306) Grisha válasza RBJ (#304) üzenetére


Grisha
tag

Igaz.

Amúgy valaki kérdezte, hogy jól működik-e a cucc. Én meg vagyok vele elégedve. Sok Xiaomi cuccom van ami HA-hoz köthető: gateway, 2 temp/hum szenzor, egy aquara temp/hum/baro szenzor kültéren, 2 xiaomi-philips izzó, wireless switch, flower-care (a páromnak) és a purifier 2. Ezekből a legproblémásabb a flower care, utána a gateway és az air purifier. Ez nem hangzik túl jól, de az az igazság, hogy az air purifier-nek viszonylag kevés hibája van (az utána következőknek meg még kevesebb, vagy semmi, bár a gateway-nek sem sok).

Szóval néhány észrevétel az egy hónap alatt, (az alkalmazás szerint 247 üzemóra és 11762m3 "megtisztított" levegő után, csupa "hasznos" információ).
-Többen írták a hangját, hogy megváltozik idővel. Én is tapasztaltam, de nem számottevő.

-Mennyire hangos? Ez relatív szerintem, éjszaka TV-t nézni mellette mi csak sleep mode-ban tudunk vagy auto-ban, annak legalacsonyabb fokozata ok (az a sleep-nek felel meg) ha egyet "feljebb kapcsol" az legtöbbször még elviselhető (40-45 µg/m³ körül teszi ezt meg).

-3 óra után a "Favorites" -módból visszakapcsol auto-ra. Ez könnyen kikerülhető, ha a Mi Home-ban beállítunk automatizációt. Kicsit macerásnak tűnik, de nem olyan vészes. Amúgy én nem szórakoztam vele, ha elmegyünk otthonról, akkor elindítok egy "Favorites" módot, kb. 50%-on. Ez amire hazaérünk (függetlenül attól, hogy visszakapcsolt-e Auto-ra leviszi a PM 2.5-öt 10µg/m³ körüli értékre, így aztán ki is kapcsolom. Éjszaka meg 11-kor bekapcsol Auto-ra és reggel 6-kor kikapcsol. A készülék nappaliban van, gyakorlatilag nem is halljuk.

-A többi Xiaomi terméknél a history nagyon jól ábrázolható. Meg tudom nézni a hőmérséklet/páratartalom adatokat havi, heti, napi bontásban, tudok nagyítani, tényleg jó. Itt viszont ez nem működik. Gondolom főleg azért mert a Mi Home többi részével ellentétben nem az alkalmazásban meghatározott location-t használja, hanem okosan kitalálja hogy hol van a készülék. Ez azért problémás, mert nyilván nincs adata a kültéri értékekről és ezért azt 0-nak veszi. Talán emiatt nem is működik az utolsó 4 napot ábrázoló grafikon.

-A régebbi Air Purifier (az 1-es, ami magasabb volt még) jól takarítható volt, egy mozdulattal ki lehetett szedni a védőrácsot és a ventilátor lapátot. Itt vagy máshogy van rögzítve ez a védőrács, vagy csak nem merem eléggé feszegetni, de én nem tudtam kinyitni a tetejét.

-Ez a Favorites mód nincs jól kihasználva. Egy értékre állíthatod, így aztán nem tudsz tényleg korrekt automatizálást beállítani, pl. azt hogy este 10-től éjfélig-ig 20%-on működjön, utána éjféltől reggel 6-ig meg 40%-on. Csak annyit lehet választani, hogy Auto, Sleep vagy Favorites, de a Favorites az egy előre definiált fix érték.

-A gyári szűrő nem rossz, de lehetnének olyan kedvesek, hogy a zöld "Enhanced Version"-t csomagolják hozzá. Árban kb. ugyanannyi, néha olcsóbb is.

Nálunk amúgy nem túl rossz a kültéri levegőminőség (persze télen azért van probléma, ha elkezdenek fázni az emberek és bekerül a kályhába a hungarocell, az olajos rongy, meg a többi szar), viszont a fél család allergiás. Van egy kandallónk is a nappaliban ami azért fel tud keverni mindent, meg a kandalló ajtónyitogatások miatt (még, ha nem is jön be érezhetően kis füst) direkten is tudja rontani a beltéri levegőminőséget. Ezeken tud segíteni (35 alá vinni a PM2.5-öt), de 60-nál magasabb értéket én még nem láttam, talán majd januárban. Nyilván Budapesten, belvárosban nagyobb a tényleges haszna, főleg, ha az ember ablakkal szellőztet.

[ Szerkesztve ]

Dictim dabit ipsam findet res!

(#307) RBJ válasza Grisha (#306) üzenetére


RBJ
addikt

Ez nekem új, hogy visszakapcsol automata módra a favorit módból egy idő után.
Én ilyet még nem tapasztaltam. :DDD
Azon gondolkoztam, hogy egy megfelelő kenés nem e javítana a búgáson.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#308) Grisha válasza RBJ (#307) üzenetére


Grisha
tag

A max módban max. 3 órát megy, a kiszállításkori firmware-rel a 17-20m2 opcióból is visszaállt auto-ra. Azóta frissítettem a fw-t és ezt még nem próbáltam, de hétvégén kipróbálom, amikor Mikulás ünnepségre megyünk. Akkor nem zavar senkit.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#309) qqzs válasza Grisha (#306) üzenetére


qqzs
őstag

Home assistant tudja olvasni a purufier adatokat? Amibol lehetne grafikont csinalni
Es a flowercaret tudtad olvasni vele?

Eladó: GTS450

(#310) Grisha válasza qqzs (#309) üzenetére


Grisha
tag

HomeAssist-ot nem használok, csak a Mi Home appot így ezt nem tudom. A FlowerCare nehezebb eset. A Mi Home-hoz tartozó modul nem jó, 95%-ban kínai, a növényeket csak a fotó alapján lehet kiválasztani (ha nem tudsz kínaiul). Még a legutolsó firmware-t sem teszi fel a FlowerCare-re, csak 3-4 verzióval korábbit. Szerencsére van egy külön app, Flower Care a neve, az teljesen jó. Angol, rengeteg leírással, megtalálja és fel is teszi a legújabb FW-t, jó a history chart is. A Xiaomi is azt javasolja, hogy elsősorban ezt használjuk. A legnagyobb hibája, hogy Bluetooth-on kommunikál, így a Gateway nem látja, távolról nem elérhető. Nem értem, hogy miért nem ZigBee-s. Akkor 5* lenne. A tápanyag (vezetőképesseg mérés alapú) ikonja nagyon durva: egy kupac szar.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#311) Grisha válasza RBJ (#307) üzenetére


Grisha
tag

A 17-20 M2 módban ment ma 4,5 órát, nem váltott vissza. 1.2.4_60-as a firmware.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#312) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
kicsit mas kerdes - amiota legtisztitot hasznaltok, egeszsegi allapotban eszleltetek valtozast? Nalunk oviban is van , de gyerekek ugyanugy tel-osz gyakran betegek, es azaltal mi is.
Fout mellett lakunk osz-tel korulottunk mindenki faval tuzel, hazunk uj, szoval dilemma, hogy nekunk erdemes-e lenne ilyesmire beruhazni. Jo lenne valami eszkozzel esetleg merest csinalni, de olyan dragak, hogy kicsivel tobbert mar xiaomk legtisztitot kapok :)

(#313) doc válasza hakydakillah (#312) üzenetére


doc
nagyúr

regebben gyakran ebredtem szinte fuldokolva, mintha egy marek por lett volna a torkomban. miota megvan a legtisztito, egyszer sem
nem mondom hogy emiatt, de gyanus az egybeeses :D

(#314) BullZeye válasza doc (#313) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez inkább csak a téli szárazság miatt fordul elő.

(#315) zsoika válasza hakydakillah (#312) üzenetére


zsoika
addikt

Most a BF -en sikerült venni a fiam ovijába egy airfree p150-est. Ez a készülék hővel sterilizál...tehát nem port szűr. Jelenleg a feleségem munkahelyén van 2napja, hogy jól "kiégjen". Holnap visszük be az oviba .....kíváncsi leszek mennyit fog jelenteni. Fejenként 3000ft ba került....ha egy betegséget kiszűr 3év alatt már visszajött az ára.

(#316) qqzs válasza zsoika (#315) üzenetére


qqzs
őstag

Mar masodszor olvasok itt ilyen ovis legsterilizalasrol. Ez szerintem ugy hujeseg ahogy van. A szulo elviszi mar lappango gyermeket meg akkor is amikor mar picit pruszkol köhög stb. A gyerekek meg taknyuk nyaluk egybe minden osszefogdosnak. A levegonek a legkevesebb koze a fertozes atadasahoz...szerintem

Eladó: GTS450

(#317) BullZeye válasza zsoika (#315) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez hogy nem fűti fel a szobát? Ha hővel sterilizál, akkor bizonyos hőfokra kell hevíteni a levegőt, és 60m" szobában van 170m3 levegő amit szépen lassan ki kell hevíteni. Szóval vagy tényleg felhevít mindent és melegít, vagy csak hébe-hóba, és nem ér annyit. Kétlem, hogy aktív hűtés lenne benne.

Az ötlet jó, de nem tudom elképzelni, hogy hatásos/hasznos lenne.

(#316) qqzs
+1

[ Szerkesztve ]

(#318) raffaello válasza Grisha (#301) üzenetére


raffaello
újonc

Árulod még a légtisztítót? Érdekelne.

(#319) dugesz77 válasza BullZeye (#317) üzenetére


dugesz77
őstag

Rálestem én is erre. Nem értem :F 62 Wattot eszik(35W a fűtés ebből) és 200 fokra fűti fel a levegőt(35W-ból hogyan?). Mozgó alkatrész (ventilátor) nélkül és 60m3-ig ajánlják. Hogy képes akkora légmennyiséget átmozgatni.
Nem mondom,hogy bullshit, mert ügye pár Wattból egy UV sterilizáló is elvan de itt fűtésről van szó.Nekem magas,de lesz itt talán valaki aki elmagyarázza.

[ Szerkesztve ]

(#320) BullZeye válasza dugesz77 (#319) üzenetére


BullZeye
veterán

És alulról szívja be, nem oldalról, kizárt dolognak tartom, hogy fizikailag képes megmozgatni az egész légteret.

(#321) zsoika válasza BullZeye (#317) üzenetére


zsoika
addikt

&qqzs : Mint írtam is "ha egy betegséget kiszűr 3év alatt már visszajött az ára." mi sem fűzünk hozzá extrém reményeket ,de valamit tenni kellett a gyermekeink egészsége érdekében....már csak a magunk megnyugtatására is :K !
Sajnos tényleg sok "szülő" betegen viszi a gyereket az oviba, nem gondolva az óvónők és a többi gyerek+szüleik egészségére. Ebben a szülő felelőssége a legnagyobb. Az óvónőknek meg van kötve a kezük , mert igazolást hoz a szülő az orvostól, a szemmel láthatóan beteg gyerekről(sajnos így működik az EÜ, de ebbe most ne menjünk bele). A beteg gyereknek pihenésre van szüksége és ágynyugalomra....nem beszélve arról ,hogy az oviban egyéb betegségekkel felülfertőződhet vagy Ő, mint góc fertőzhet másokat. Ha jobban belegondolunk, Mi sem szeretünk betegen dolgozni...csak feküdnénk otthon és várjuk, hogy az asszony hozza a teát. :K
Mit várhatok egy olyan szülőtől aki a saját gyerekét betegen viszi ?! Nem sokat....szóval tenni kellett valamit!? Sajnos a többi légtisztító cserélhető szűrős rendszerű(és azt az extrém környezet miatt, azt gyakrabban is kell cserélni) és ennek többletköltségét nem szívesen viselik a szülők. A feleségem SZM tag és amikor felvettette a "szűrés" és/vagy "sterilizálásnak" az ötletét ......hát majdnem hülyének nézték. Volt aki azt sem tudta, hogy létezik a földön légtisztító készülék :W . Szavazásra bocsájtottuk a dolgot és egy hajszállal, de nyertünk.
Csak halkan megjegyezném, jó magyar szokással meg is gyanúsítottak bennünket, hogy érdekünk fűződik ehhez a típushoz, gyártóhoz. Szóval, nem vagyunk egyformák, de azt nem gondoltam volna hogy ennyire nem!
Persze más gyártó és típus is szóba jöhetett volna( nem ragaszkodtunk ehhez), mi örültünk volna a legjobban ha valaki ajánlott volna másik terméket is.
Maga a készülék elég sok díjat és laborkísérleten részt vett....ennek utána lehet olvasni, de Mi pozitív emberek vagyunk, így hinnünk kell abban, hogy 70eFt-ért nem egy drága szobadíszt vettünk. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#322) zsoika válasza zsoika (#321) üzenetére


zsoika
addikt

Bocs! Az utolsó 2 mondat elég magyartalanra sikerült, mert felébredt a fiam és a szerkesztés lejárt. Remélem azért érthető?! ;)

qqzs: Szerintem a levegőnek pont annyi köze van a fertőzésekhez mint a tárgyaknak! A szervezetünk folyamatosan kapja a bacikat és vírusokat a nap 24 órájában ....de ezeket le is küzdi(jó esetben). Ez idáig rendben is van! A baj akkor kezdődik ha extrém sok az infekció, vagy legyengül az immunrendszer.
Én úgy gondolom, hogy nem lehet és kell a gyereket steril környezetbe tartani...szüksége van az immunrendszer erősödésének a "bacikra", de az extrém dózistól óvni kell őket ,mert az betegséghez vezet.
Remélem ez a szerkezet ezt az extrém dózist kiszűri úgy, hogy a levegőből kiszedi a kórokozókat (nem beszélve a pollenekről ) .......így "csak" a tárgyakon lévők fertőznek és remélem azzal már elbír a szervezetük.
Szóval nem az a cél, hogy sterilek legyenek az ovik....hanem hogy csökkentsük az infekcióban résztvevő kórokozók számát, a megbetegedési szint alá.

[ Szerkesztve ]

(#323) doc válasza BullZeye (#314) üzenetére


doc
nagyúr

telen-nyaron elofordult (sot, nyaron jobban). szarazsag nincs, a szobaban 60-70% koruli a paratartalom meg eros futes eseten is

(#324) zsoika válasza doc (#323) üzenetére


zsoika
addikt

jaja.....a száraz, hideg levegő ilyenkor bőrproblémákat is okozhat. Krémek használata kötelező és sokszor kell (lehetőleg meleg) folyadékot inni, kortyolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#325) Grisha válasza raffaello (#318) üzenetére


Grisha
tag

Küldtem privátot.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#326) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Ilyen kábel kell a xiaomihoz?

(#327) qqzs válasza dudikpal (#326) üzenetére


qqzs
őstag

Igen

Eladó: GTS450

(#328) piocasember


piocasember
tag

Legyen szíves segítsen valaki, akinek van Mi Air Purifier 2 légtisztítója és használ hozzá appot. Letöltöttem, elindítom, de nem kínál fel regisztrációt, ellenben minden funkcióhoz belépést kér. Belépni pedig nem tudok, csak ha már regisztráltam. Hol rejthették el a regisztrációt? Előre is köszönöm a választ!

(#329) doc válasza piocasember (#328) üzenetére


doc
nagyúr

hu, hat az nekem mar regen volt, sajna nemtom :B

viszont kerdesem lenne:
merjek frissiteni firmware-t 1.2.4_59-rol 60-ra, vagy felo hogy valamit elszur? :F

(#330) dugesz77 válasza piocasember (#328) üzenetére


dugesz77
őstag

Emlékeim szerint sima MI account-ot kell csinálni és azzal belépni Mi Home alkalmazásba. Abból meg most talán a legjobb a Magyar app.

(#331) piocasember válasza dugesz77 (#330) üzenetére


piocasember
tag

Pont most akartam írni, hogy végül arra gondoltam, regisztrálok webes felületen, és úgy sikerült is! :-) Köszönöm szépen a válaszokat! Még egy apróság! Ez a magyar app telepítéskor kiírja, hogy sms-eket küldhet! Ez mit jelent? Kell foglalkozni vele?

[ Szerkesztve ]

(#332) dugesz77 válasza piocasember (#331) üzenetére


dugesz77
őstag

A MI Home vezérel mindent, biztos,hogy van olyan eszköz aminek ezt tudnia kell (mondjuk IP kamera akár riaszthat is SMS-ben) ezért kérhet engedélyt.

[ Szerkesztve ]

(#333) piocasember válasza dugesz77 (#332) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm :-)

(#334) p.t.r


p.t.r
aktív tag

A vadi új Xiaomi Air Purifier 2 nem tud kapcsolatba lépni az app-al, Timed out-ra fut napok óta. :W
Arra gondoltam hogy NAT mögött figyelhetek. Digi a szolgáltatóm. A myip.dnsdynamic.org 66.249.xx.xx ip-t ad, minden frissítéskor az xx változik. A whatismyipaddress.com pedig 85.238.93.xxx ip-t mutat, itt az xxx stabilnak tűnik egyelőre. Több MiHome appot is próbáltam, most a legújabb, vagyula, szi_ga féle 5.0.15 van fent. Mi a vélemény? :F

(#335) p.t.r válasza p.t.r (#334) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Esetleg portot kell nyitni? :F

[ Szerkesztve ]

(#336) RBJ válasza p.t.r (#334) üzenetére


RBJ
addikt

Vélemény az ,hogy más készülék vagy tablettal szaladj rá. Én úgy szoktam rendbe tenni ha hülyéskedik.
De mostanában mióta az 5 verzió van semmi gond nem szokott lenni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#337) p.t.r válasza RBJ (#336) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Na feltettem az appot tabra, digivel ugyanaz van: timed out. Viszont teló hotspottal sikerült összehozni. Sajnos ez így bakfitty, de legalább megnyugodtam, hogy az Air Purifiernek nincs semmi baja.

(#338) ga_-bor válasza p.t.r (#337) üzenetére


ga_-bor
tag

Ugyanezt csinálja nekem is. Hotspotról felmegy, digiről nem. Kerestem, hogy milyen porton kommunikálhat, de nem nagyon találtam. Azt javasolták kérjem a digit állítsa át a modemet bridge mode-ra. Erre még nem volt időm, de karácsonyi szünetben biztos átállok. De ha te találsz jobb megoldást, ne tartsad magadba :)

(#339) w.miki


w.miki
veterán

Apáméknak rendeltem, nincs okostelefonjuk.
Ezt nem lehet csak úgy használni, hogy bekapcsolom, ha kell, ha nem, akkor meg ki, telefon nélkül?
Vagy mire kell az app?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#340) qqzs válasza w.miki (#339) üzenetére


qqzs
őstag

Lehet hasznalni nelkule is. App mutatja a levegominoseget a szurocsere idopontjat meg idoprogramozni is lehet

Eladó: GTS450

(#341) RBJ válasza qqzs (#340) üzenetére


RBJ
addikt

Aha és a kedvenc módot hogy állítja be? :U
Így semmi értelme. max éjszakai és autómata mód. :B

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#342) doc válasza RBJ (#341) üzenetére


doc
nagyúr

en kb sosem hasznalom a kedvenc modot...
megy siman autoban, ejjel atvalt sleepbe, reggel vissza autora.
illetve ossze van kotve az ablakkal, ha kinyitom akkor kikapcsolja, ha becsukom, bekapcsolja, de ez azert megoldhato konnyen kezzel is :)

(#343) RBJ válasza doc (#342) üzenetére


RBJ
addikt

Hogyan van ablakkal megoldva?
Auto mode nekem gyenge, nem jön be. Nálam nap közben 9-12m. van.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#344) doc válasza RBJ (#343) üzenetére


doc
nagyúr

igy :)
nalam teljesen jo az auto mod, bar igy futesi idoszakban magasabb ertekeket produkalok a futessel (olyan 40 kornyekere siman felmegy), tavasszal-nyaron 9-10 PM2.5 korul mozog, nekem eleg

(#345) p.t.r válasza ga_-bor (#338) üzenetére


p.t.r
aktív tag

A megoldás a google DNS címeket kell megadni a routerben.
Ez segített: [link]

(#346) ga_-bor válasza p.t.r (#345) üzenetére


ga_-bor
tag

Basszus, tényleg. Működik.Köszönöm! Örökhála.

[ Szerkesztve ]

(#347) BullZeye


BullZeye
veterán

Be lehet állítani valahogy, hogy áramvesztés után az alap állapot az ON/Automata mód legyen? Jelenleg ha elmegy az áram, akkor kikapcsol, és ha nem veszem észre, akkor úgy is marad.

(#348) szimisi


szimisi
tag

Sziasztok! Tervezek egy Xiaomi air purifier 2-t vásárolni, Gearbesten találtam 120 dollárért. Létezik ennél jobb áron megbízható helyről, esetleg szokott lenni ennél akciósabb ajánlat? Köszönöm előre is!

(#349) DougButabi válasza szimisi (#348) üzenetére


DougButabi
tag

GBMIAIRP kóddal GB-n 109 USD

(#350) szimisi válasza DougButabi (#349) üzenetére


szimisi
tag

Köszönöm szépen, megrendeltem EU express szállítással, EU átalakítóval 116$ volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.