Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Olyan légtisztító nincs, amiben mosni lehetne a szűrőt, vagy amibe a szűrő nagyon olcsó? Egy 50m2-es boltba kellene, ahol egész nap nyitva az ajtó. Allergéneket nem kellene szűrnie, csak port. Abból viszont sokat.

[ Szerkesztve ]

(#452) RBJ válasza adriankoooo (#451) üzenetére


RBJ
addikt

Annak mi értelme nyitott ajtónál. Semmi hatásfok. Orkánt kellene csinálni, hogy a levegő csere felvegye a versenyt a bejövő levegővel. :F

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#453) Tommmysun válasza adriankoooo (#451) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ahogy RBJ is írja, nincs az a légtisztító, ami ezzel a helyzettel bármit is tud kezdeni. Jobb erre egy légfüggöny ,fotocellás ajtó, stb.... persze egyik sem olcsó. de a por nagy részét kizárja.

Nyitott ajtónál az egész város levegőjét próbálod majd folyamatosan, reménytelenül megtisztítani. Mi megköszönjük a közösségért tett munkádat, de te nem fogsz ebből semmit nyerni :))

(#454) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Na jó, az egész nap túlzás volt, de azért van nyitogatva. Nyáron kevesebbet, mert megy a klíma is. :)

(#455) arcitec válasza dugesz77 (#440) üzenetére


arcitec
addikt

Lenne pár észrevételem. Miért fontos az, hogy teljesen lefedje a szűrő az áramló levegőt, tisztítani így is tud.Előbb utóbb "minden levegő" tiszta lesz.A Daikin légtisztítóban is : Plazma ionizáló, Elektrosztatikus porgyűjtő szűrő van és Flash Streamer, Titán apatit fotokatalitikus szűrő, Szagtalanító katalizátor és Flash Streamer. Jelentsenek ezek bármit is. De az általad említett "káros" Plazma ionizáló benne van. Egyébként volt olyan klímám, amiben volt Plazma ionizáló és érezni is lehetett rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#456) dugesz77 válasza arcitec (#455) üzenetére


dugesz77
őstag

Mert ha úgy veszed semmi más nem történik így a levegő volumen nagy részével csak a "szúnyoghálós" szűrőn megy keresztül. Azt nem nevezném hatékony mechanikus tisztításnak. Míg ha megnézed például a xiaomi szűrőjét az HEPA+ szénszűrő és 0,3 mikron méretig szinte mindent kiszűr a levegőből, megkerülni nem lehet a szűrő réteget a ventilátor azon keresztül szívja át a levegőt.
Utána nézve az én klíma beltériben a két plusz szűrő az egy catechin szűrő (valami zöldtea kivonatos bakteriális szűrő) és egy szagtalanító szűrő plusz van benne egy kapcsolható ionizátoros légtisztítót . Annyiféle nevekkel illetik ma már ezeket ,de nagyrészt egy sima koronakisüléses ionizátor és nem több. Negatív töltésű részecskéket "termelnek" úgymond frissítik a levegőt. Ha a szagát érezni az nem biztos ,hogy jó ,mert tudtommal akkor szépen termeli az ózont (attól érezni az édeskés szagát) ami nagy mennyiségben nem túl egészséges.

(#457) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Bp. belvárosban lakunk, fél éves babával (igaz, szerencsére kertre néz mindkét oldalon a lakás, tehát a közlekedésből származó szennyezettség talán kevésbé áramlik be a lakásba - bár lehet, hogy a teóriám baromság :) Szóval vennénk egy légtisztítót. A Xiaomi Air Purifier 2-re gondoltam, amit most kuponnal meg tudnék venni. Mik a vélemények róla? Nekem ált. pozitív véleményem van, használunk egy Xiaomi robotporszívót is, van fülesem is. Amúgy egy kb. 80 m2-es, 3 szobás lakásról lenne szó (2*15m2 szoba+kb. 33m2 amerikai konyhás nappali; a többi a wc, és fürdő). És egy előszobából nyílik minden.

(#458) Dopii válasza Gabesz87 (#457) üzenetére


Dopii
csendes tag

Hali!

Milyen áron találtad és hol, ha megtudhatom? Én is vadászok egyre. :)

(#459) Gabesz87 válasza Dopii (#458) üzenetére


Gabesz87
addikt

FB csoportban, a couponsfromchina oldalon láttam ezt, elvileg így 160$:

Viszont China WH-ból 150$-ért van, Flash Sale-ben. Én viszont inkább EU-s dugóval vettem meg, 152$-ért, EU Expressz szállítással (16$), és biztosítással (4$). PLusz felhasználtam a rendelkezésre álló pontjaimat, így a vége 167$ lett.

[ Szerkesztve ]

(#460) Dopii válasza Gabesz87 (#459) üzenetére


Dopii
csendes tag

Köszi! :)

(#461) Tommmysun válasza Gabesz87 (#457) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Már január óta használok ilyet, szerintem azóta kicsit hangosabb lett (alacsony fordulaton is van egy ütemesen "morgó" hang), A hatékonysága számomra kétes jelenleg. Nekem 55nm-en van a lakás eléggé központi helyén, de ha megnézem a szűrőt, akkor most két hónap után is szinte újnak tűnik ... a számítógép házam szűrőjén több por tud összegyűlni, mint itt :U ... nem annyira értem, mert macska is van, napi szinten járatom a robotporszívót és nem kevés port szed össze, a polcok is rendesen porosodnak, tehát nem gondolnám, hogy hegyi levegő tisztaságú a lakás, de a por valahogy mégsem gyűlik benne annyira :(

(#462) doc válasza Tommmysun (#461) üzenetére


doc
nagyúr

nekem a hasznalt szuron durva koszreteg volt, kb mintha textillel lett volna beburkolva

(#463) zsoika válasza Tommmysun (#461) üzenetére


zsoika
addikt

Ajaj! Pedig Én pont most gondoltam arra, hogy veszek egy ilyet, mert a lépcső alatt és a sz. gépemnél nem győzök törölgetni, porszívózni.....de ha ez ilyen kis eredményességgel dolgozik, akkor inkább rászánom azt a 5percet és megspórolom az árát.

Nappali kb.30m2 és itt található a lépcső is ami mint egy kürtő mozgatja a levegőt ...itt gyűlik össze a legtöbb por. Az ablakban lévő aereco-kon jön be és a fürdőben található hygroson meg megy ki.

doc: oké, de mennyi idő alatt ?

[ Szerkesztve ]

(#464) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Akkor por ellen jobb választás első körben egy robotporszívó?

(#465) doc válasza zsoika (#463) üzenetére


doc
nagyúr

amennyi ido ahhoz kell hogy elhasznaltnak tekintse a szurot :D talan fel ev, 8 honap, ilyesmi

mas mint egy porszivo, az ugye a talajra leszallt port szedi ossze, ez pedig a levegoben ropkodot. nalunk az van boven, es erezhetoen jo a legtisztito hatasa

[ Szerkesztve ]

(#466) zsoika válasza doc (#465) üzenetére


zsoika
addikt

Jó, de ahogy Tommmysun kolléga is írja, nálam is...a sz.gépemben lévő venti szűrők 2hét alatt áthatolhatatlan réteget képeznek porból és nem 7/24 ben megy, csak 2naponta 1-2 órát.

Azt várnám el ,hogy havonta egy látható masszív réteget azért szedjen össze, amit porszívóval le tudok szedni. Valahogy jól esne látni, hogy nem a semmiért pörög egész nap. Ha mellette még ugyan olyan rendszerességgel kell port törölni és porszívózni akkor inkább hagyom.

Vagy jobban pörgetve a ventit (pont úgy mint a sz.gépnél) már hatékonyabb?

[ Szerkesztve ]

(#467) Tommmysun válasza doc (#465) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Nekem most 78%-nak írja az elhasználódást, de mondom kb újnak hat a szűrő és a kis műanyag lyukacsokon sem igazán látszik lerakódott por. Lehet ritkán pörgetem fel a "kedvenc" módba, de egyébként egész nap "Auto" módban megy este 10-kor kapcsol éjszakaira, éjjel áll két órát, majd vissza éjszakaiba, és reggel 8-kor ismét "Auto". Napközben ha senki nincs otthon és eszembe jut néha felpörgetem "Favorite" módba. Eleinte úgy csináltam, hogy a porszívóval együtt ment a Favorite mód is, de sokszor otthon voltunk, amikor a porszívó ment, úgy meg túl hangos volt, meg a PM2,5 érték porszívózás közben sem igazán ment feljebb, így ezt kikapcsoltam. Szerintem az elhelyezése is jó, mert a nappali hall részében van közvetlenül az ajtó mellett, tehát elég sokat járkálunk körülötte, meg a folyosóval is kapcsolatban van, "érzi", ha a konyhában sütünk, stb. ... kíváncsi leszek milyen lesz kb fél év alatt a szűrő, de jelenleg nem sok nyomát látom az elhasználódásnak.

(#468) zsoika válasza Tommmysun (#467) üzenetére


zsoika
addikt

Lehet jobban járok ha 2 napi 1-2 óra játék helyett, naponta 3-4 órát nyomulok....az lehet több port szed össze mint tisztító :D

(#469) Tommmysun válasza zsoika (#468) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Lehet :)

Nem állítom, hogy a PM2,5-ös szálló por begyűjtésében egyáltalán nem hatékony, de nálunk a "látható" por csökkenését nem igazán tapasztaljuk.

(#470) RBJ válasza Tommmysun (#469) üzenetére


RBJ
addikt

Mikor nem vagyok otthon, mindig nyomatom turbo módba.
1 hónap alatt simán lehet látni a szűrőn a vastag porréteget. Porszívóval szoktam leszedni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#471) zsoika válasza RBJ (#470) üzenetére


zsoika
addikt

Na ez már jobban hangzik.

(#472) Tommmysun válasza RBJ (#470) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Nálunk elég változó, hogy ki van otthon napközben, plusz van egy (benti) macskánk, akivel azért szintén igyekszek "humánus" lenni :D , napi négy órában ha ezt kéne hallgatnia turbó módban, szerintem egyik nap arra mennénk haza, hogy darabokra szedi a lakást bosszúból! :)) Én legalábbis ezt tenném a helyében :)

(#473) dugesz77 válasza zsoika (#471) üzenetére


dugesz77
őstag

Én mostanában fent hagytam a harisnyás előszűrőt. Egy hét alatt látható a pór réteg. Nap közben megy a farovit állásban (16-19 m2 állítva) 7-15 óráig, illetve kézzel még ha eszembe jut rányomok automata beállítások megy estig vagy ameddig nem zavar a hangja.Működéséből kifolyólag ez ügye a szálló port képes megszűrni ami a bútorokon, szekrényeken leszállt/leült azzal sokat nem bír kezdeni. Nálam is kevesebb a pór mióta használom de azért lehetne jobb is azt aláírom( mondjuk nem 3 nap alatt látszik a bútorokon ,hogy porosak hanem egy hét után) . Berendeltem azért ezt a gyári előszűrő feltétet arra is kíváncsi leszek.

(#474) RBJ válasza dugesz77 (#473) üzenetére


RBJ
addikt

Ennek semmi köze a gyárisaghoz. Ez csak egy darab hepa papír.
Gyár azt szereti ha veszel mindig újat. :DD
A nagy levegő tisztitashoz hozzatéve még annyit, hogy az okosok szerint csak akkor ér valamit ha óránként 3-szor megforgatod a helyiség levegőjét. Többi meg csak legyezes.
Így elvileg állandó turbó mode kell legyen.
De mivel az érzékelő szerint nincs kritikus szint a levegő minőségében így nem fog hajtani.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#475) dugesz77 válasza RBJ (#474) üzenetére


dugesz77
őstag

A "gyári" nálam azt jeleni,hogy nem én mókoltam :D
Hát igen az lenne jó ha turbóba menne de azt lehet már a szomszédok sem kultiválnák. Ez a közepes beállítás még éppen elfogadható hangban inkább ne szűrjön annyit. Automata beállításon szerintem nagyon keveset forog. Jó az is igaz én inkább a szálló/látható pór miatt használnám nem a pollen/szmog miatt . Ha a pór leszállt akkor meg már csak a turbó módban lenne képes valószínűleg azt onnan felkapni/megszűrni.
De maga az érzékelő pedig jól ellátja a feladatát. A múltkor porszívózáskor felment az érték több mint duplájára,(a 60-80 as értékről felment 200 fölé) körbenézve a porszívót az utolsó hepa filter csúszott ki a helyéről és nem tudta megszűrni rendesen a kifújt levegőt . Sütésnél is egész hamar érzékeli a történteket.

(#476) RBJ válasza dugesz77 (#475) üzenetére


RBJ
addikt

Akkor nálad a porszívó is felejtős kategória. Nálam 20-40 között van mindig az állás. Porszívózásnál semmi nem változik. Az ilyen porszívók semmit se érnek mivel a por nagy részét visszadolgozzák a levegőbe.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#477) Tommmysun válasza dugesz77 (#475) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Kérlek ne vedd kötözködésnek (csak látom, szisztematikusan így írod), de ha nálatok tényleg ilyen sok a szegény paraszt ember, vagy ahogy te mondod pór, akkor nem légszűrő meg porszívó kell neked ... esetleg pórszívóval lehet próbálkozni, bár én még olyat nem láttam.

"Viccet" félre téve annyi hasznát látom én is a Xiaomi szűrőnek, hogy mivel gáz tűzhelyünk van, így sütésnél nálunk is fel tud pörögni a cucc és olyankor biztos sok káros korom részecskét át tud szűrni, meg abban is bízom, hogy legalább megközelítőleg jól mér a PM2,5 szenzor és ha az tényleg olyan alacsonyan van általában, mint ahogy jelzi, akkor legalább ezeket az apró cuccokat nem annyira lélegezzük be otthon.

[ Szerkesztve ]

(#478) RBJ válasza Tommmysun (#477) üzenetére


RBJ
addikt

PM 2,5 cenzor tényleg jó mert japán gyártás.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#479) Tommmysun válasza RBJ (#478) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Nekem gyanúsan alacsony értékeket mutat általában a "cenzor" :DDD , meg úgy tudom, hogy az újabb típusok (nekem még az Air Purifier 2-es van) már valami pontosabb lézeres szenzorral vannak ellátva, tehát biztos van ennél jobb megoldás, meg nyilván attól is függ, hogy a légmozgás mennyire viszi az érzékelőhöz a porszemcséket.

(#480) w.miki


w.miki
veterán

FBről:
Xiaomi Smart Mi Air Purifier levegőtisztító európai raktárból áfa és vám mentesen, a "GBDY0108" kóddal 129.99$
Kínai csatlakozóval szerelt, tehát be kell szereznünk hozzá egy átalakítót, ami kb. 1.5$ összegű.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#481) Dopii válasza w.miki (#480) üzenetére


Dopii
csendes tag

Nekem nem fogadja el a kódot. :(

[ Szerkesztve ]

(#482) w.miki válasza Dopii (#481) üzenetére


w.miki
veterán

tegnap tették ki, lehet lejárt :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#483) Dopii válasza w.miki (#482) üzenetére


Dopii
csendes tag

Köszi azért!

Bár itt olvasva a friss hozzászólásokat, már elgondolkodtam, hogy egyáltalán megéri e :)

(#484) Dopii válasza w.miki (#480) üzenetére


Dopii
csendes tag

FONGB30 ez viszont működik ugyan erre a linkre!

(#485) Petyuska111


Petyuska111
tag

Légtisztítót keresek, amibe a szűrő olcsó, nincs 20e-50e forintom évente a szűrők cseréjére. Van ilyen? Air Wolf-ról hallott valaki? Erre gondolok, meg erre. Vélemény? Gondolom, nem olyan profi, mint a Xiaomi vagy a Philips, de a gép és a szűrő se annyi. Érdemes lehet ebben gondolkodni vagy tévút?

(#486) nuri válasza Petyuska111 (#485) üzenetére


nuri
aktív tag

Akkormár vegyél 1 hepa szűrőt és csapj rá egy ventilátort, diy.

(#487) Petyuska111


Petyuska111
tag

Ezt a videót ismeritek? Csináld-magad légtisztító 25 dolcsiért. És egyáltalán nem gagyi, a hatásfoka szerintem közel ugyanott lehet, mint a legjobb készülékeknek (ha nem 99%, hanem 90%, nekem már jó). Kell hozzá egy "box fan" meg egy nagyméretű 13-as hepa filter. És kész. A ventilátor elé kell tenni a filtert és ennyi, szerelni sem kell. Az USA-ban ezek sok helyen kaphatók. Csak az a baj, hogy az egész EU-ban nincs ilyen box fan, gondolom ezeket csak az amcsi piacra gyártják, ja és 110V-os mind. Nagyméretű (20x20 inch) hepa filtert se nagyon kapni, USA-ból meg nem nagyon szállítanak ide, de ez talán még megoldható lenne (ebay, amazon), még ha jóval drágábban is (még úgy is megérné). De a 110V-os USA belpiacos box fan-nél elakadtam, pedig ez nagyon jó megoldás lenne, így kb. csak évi 3-5e ft lenne a szűrőcsere költsége. Van valakinek ötlete, hogy egyrészt honnan lehetne beszerezni a videóban szereplő 20x20 inch-es box fan-t (ahol csak néztem, senki nem szállít az EU-ba), ill. a 110V-tal mit lehet nálunk kezdeni? Találtam ugyan ilyen 110-220V átalakítót, de nem tudom, hogy ezzel működne? Közben nézem az Amazon-on, elvileg mégis van aki szállít, 25 dolcsi+92 dolcsi szállítás (Shipping & Import Fees Deposit - akkor ez tartalmazza a vámot, ÁFÁ-t is??). Nekem még így is megérné. Kinek mi erről a megoldásról a véleménye?

(#488) Petyuska111 válasza nuri (#486) üzenetére


Petyuska111
tag

Jaja, pont ezen agyalok, csak megelőztél. Azért ez se olyan egyszerű, megfelelő méretű ventilátor meg szűrő kell, hogy összepasszoljanak, ne legyen túl drága, hol lehet ezeket megvenni, stb. Van esetleg konkrét javaslatod ezekről? Köszi.

(#489) benjaminn


benjaminn
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon gondolkodok egy Xiaomi air purifier2 vásárlásán.
A fő célom a a főzés szag, és a dohány füst eltüntetése lenne.
Ezekre alkalmas? Kicsi konyhába lenne, és egyáltalán nem zavarna ha maxon kell járatni cigizés,vagy főzés közbe:)
Alapból nem is aktív szenes szűrő jár hozzá?
Írta valami ember, hogy mind a 3 fajta szűrőt meg kell venni évente, kiszámolta h 3x15k ez...
Ez f@szság ugye? Bár ha működik nekem megéri.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#490) buca84


buca84
őstag

Xiaomi Mi Air Purifier 2 -ből a kínai verziósat is megvehetem és nyugodt szívvel használhatom idehaza vagy mindeképp az internatioanal version -t nézegessem?

(#491) Magga válasza buca84 (#490) üzenetére


Magga
aktív tag

Szerintem szinte mindenkinek kínai van. Két dolgot tehetsz:
- levágod a kínai csatlakozót és szerelsz helyette EU-st
- veszel hozzá átalakítót

(#492) buca84 válasza Magga (#491) üzenetére


buca84
őstag

Köszi, de nem a csatlakozó érdekel. :) Hanem, ha kínai verziót veszek, az applikáció szintem mennyire használható? Ugyan úgy, mint az international?

(#493) Magga válasza buca84 (#492) üzenetére


Magga
aktív tag

Én úgy tudom, nincs különbség közte...
Ugyanaz az app van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#494) buca84 válasza Magga (#493) üzenetére


buca84
őstag

Köszönöm!

(#495) nuri válasza Petyuska111 (#488) üzenetére


nuri
aktív tag

Volt errefelé 1link, pont xiaomi filterrel csinált egy második egységet valaki. De momentán nem találom.

(#496) Tommmysun válasza buca84 (#492) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Mindegyikhez tök ugyanaz az app! Alapból vagy kínai nyelvű, vagy angol, némi mókolással magyarítani is lehet (itt ott az angol és a magyar verzió is kínai marad a MiHome-ban, pl ott ahol a kínai szerverről kapja az infókat).

A csatlakozónál meg az a legegyszerűbb, ha a komplett kábelt cseréled (laptop töltő kábel tökéletes), nem drágább mint az átalakító és nem kell vagdosni, meg újra kötni az eredetit.

(#497) Tommmysun válasza nuri (#495) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Szerintem erre gondolsz, de ezt is csak linkelték, nem itt csinálták meg!

[ Szerkesztve ]

(#498) dugesz77 válasza Petyuska111 (#487) üzenetére


dugesz77
őstag

Itthon is elérhető minden. Keresni a box ventilátorra és a hepa panelszűrőre érdemes.

(#499) RBJ


RBJ
addikt

Tegnap feltettem a legujabb 5.1.8 app ot. Ne tegyétek, reggel ez fogadott úgy, hogy semmit nem csináltam.
Valami bibis, remélem nem a szenzor zavarodott meg. Végül visszaraktam a 5.1.7 st.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#500) Petyuska111 válasza dugesz77 (#498) üzenetére


Petyuska111
tag

Ami itthon - értsd: az EU-ban - elérhető, az nagyon nem ugyanaz, mint ami az USA-ban. Fan box: az amcsi kb. 50x50 cm, az EU-s kb. 30x30 cm (a hasznos felület, amit a lapátok átfognak - és ebben az esetben ugye fontos a minél nagyobb felület). Ilyen az USA, ilyen az EU-s. Az USA verziónál csak elé teszed a filtert és kész, az EU-s kialakítása sokkal rosszabb, be fog lógni a filter a kezelőgombok fölé, stb. A hepa szűrő: nekem 1 óra keresés után sem sikerült olyat találni Mo-on, ami megfelelő méretű (mondjuk 20x20 inch, kb.50x50 cm), min.11-es, inkább 13-as hepa, kiírják az árát, azonnal meg is lehet online rendelni, nem 100 raklappal kell és nem 30e egy filter, stb.
-------
Egyébként ennek a megoldásnak egy igazán nagy hátránya lenne, ami miatt elvetettem, ez pedig a zajossága. Teljesen nyitott, nem lehet csillapítani sehogy a hangot... Biztosan jóval hangosabb lenne, mint pl. a Xiaomi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.