Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Rocker-Gabes


Rocker-Gabes
újonc

Sziasztok.Nagy segítség kellene,Kedves feleségem már napok óta a költözés miatt szenved az asztmája miatt.
Miféle légtisztítót vegyek kb max 100.000 ezer ft-ig. sharp-Xiaomi-kat nézegettem de kikérem a véleményeteket meg hát holnap már vennék is.A jelenlegi szoba tán enyhén penészes de az erkély felőli fal eléggé vizes is Sürgős lenne mert aztán utazunk tovább.előre is Köszönök Mindent.

(#352) zsoika válasza Rocker-Gabes (#351) üzenetére


zsoika
addikt

A porra alergiás vagy a penészre? A xiaomi a port szedi ki szűrővel és a rátapadt cuccot az airfree meg sterilizál és akciós

(#353) Rocker-Gabes válasza zsoika (#352) üzenetére


Rocker-Gabes
újonc

Inkább a penészre allergiás meg az állatszőrre,elvileg nincsen por allergiája.A szobánk meg iszonyatosan párás is.Inkább veszek jobbat ami majd minden megoldásra jó lenne.

(#354) zsoika válasza Rocker-Gabes (#353) üzenetére


zsoika
addikt

Ha nagyon párás a szoba és ebből adódóan penészes a fal (hőhíd) akkor az szellőzéstechniakai megoldások kellenek! Ajánlom figyelmedbe a Helios és az Aereco-t.

Nekem Aereco légbevezetőm van (higrós+kézi) és kivezetőm van és nincs pára :C

[ Szerkesztve ]

(#355) Rocker-Gabes válasza zsoika (#354) üzenetére


Rocker-Gabes
újonc

Írtam Pm-et.

(#356) Rocker-Gabes


Rocker-Gabes
újonc

Gyorsba tudok most nektek véleményt írni.Ajánlották és megvettük Airfree P150 légtisztítót.Pince + földszinten anyósom lakik, 1. emeleten pedig sógóróm.Beköltöztünk csak ideiglenesen a fenti 21nm es szobába.(Munka miatt költözünk itt tanyáztunk 1 darabig).Fenti szinten is van fürdö,konyha 2 szoba és persze 1 belső lépcsőlejáró + a házban a padlófűtés.1.emeleten persze hogy anyósom be nengedi és bent is hagyja a 2 macskát de persze a mudi kutya is van hogy itt pihen.Fenti emeleten kb 64-70 százalékos a páratartalom.A mi szobánk és a mellette lévő konyha ablakai,falai tiszta vizesek.
Feleségem allergiás minden állatszörre,és persze a penészre is,elvileg a porra nem de az sem egészséges.
NAH szóval a saját tapasztalatom Mindenki saját felelőségére olvassa el.Megvettük a Airfree P150 légtisztító szelőztetett helyen üzemeltettük 1óráig hogy a por leégjen róla de nem éreztem büdösnek bevittem a 21nm-es szobába.Kb ott is ment 1 órát feleségem feljött és már nem annyira köhögött nem jöttek ki rajta annyira az allergia tünetei.Este sem volt vele semmi probléma,nem volt fulladása.Reggel lehoztam a légtisztítót próba képp.Főzés és egyébb itteni laptopozások miatt azaz itt volt dolgunk.Konyha,ebédlő,nappali kis folyosó egyben ami kb 60nm-er és itt vannak a macskák.Itt is érezhető volt a változás már nem volt annyira érezhető a tünetek.Röviden tömören nekünk nagyon megérte.Semmi hangja és feleségem is jobban van tőle.Sziasztok

(#357) piocasember


piocasember
tag

Bocsánat, én visszaolvastam az első bejegyzésig, de nem találtam választ. Kiderült már, hogy mi a különbség a zöld és a kék filter között? Ezen kívül sok oldalon olyan kép van a zöldről, amin még egy fekete szűrő henger is van a közepén, de sok oldalon ezt a képet nem közlik. Létezik, hogy két féle zöld van?

[ Szerkesztve ]

(#358) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. Páromnak van egy kis 20m2 es fodrász üzlete
ami munkától függően megtelik lakkal ,festék gőzzel stb stb... Sajnos kezd visszajönni az asztmája.... Kérdésem milyen géppel érdemes kezdeni?? Max 140ezer lenne.. Láttam most valami Daikint 140re leakciózva .Igazából olcsóbban is megtudnám szerezni. Ti mit ajánlatok?

(#359) qqzs válasza piocasember (#357) üzenetére


qqzs
őstag

A lila antibacterialis reteggel van akarmit is jelentsen ez a zold a feketet betettel pedig aktivszenszuros kemiai anyagok pl formaldehyd ,szagok szureserea kek meg az alap porszuros
Aktiv szenet ertem de mitol antibakterialis a masik arra kivancsi lennek

Eladó: GTS450

(#360) zsoika válasza qqzs (#359) üzenetére


zsoika
addikt

Pl. ha ezüstszálat szőnek az anyagba akkor az antibakteriális lesz . Annó vagy 20éve volt egy akkor 40eFt-os adidas futócipőm ami ilyen elven működött és nem büdösödött benne a lábam.
Az ezüst színű volt...gondolom itt nem erről van szó. Valami más technológiát alkalmaznak, remélem nem v.mi vegyszerrel átitatást.

gmatyi88: szerintem oda v.mi légcserés megoldás kell ...akár elszívás ,vagy gravitációs(hangtalan), vagy friss levegős légkezelő(klíma). A munkahelyemen is a laborban ,a vegyszereknél egyszerű elszívás rengeteget jelent +ott még a friss levegős klíma.

[ Szerkesztve ]

(#361) qqzs válasza zsoika (#360) üzenetére


qqzs
őstag

Rezrol is hallottam hogy antibakterialis de ketlem hogy az ezerrel elrohano bakteriumot megoli.

Eladó: GTS450

(#362) gmatyi88 válasza zsoika (#360) üzenetére


gmatyi88
tag

Igen ezt tudtam ,klímatechnikában dolgozok. Sajnos a helyiség az csak bérelve van a lakásszövetkezettől így a kezünk teljesen kötött. Nem is érdemes próbálkozni semmivel ami légtisztìtó?

(#363) zsoika válasza gmatyi88 (#362) üzenetére


zsoika
addikt

Vegyszerekhez....hmmm,nem is tudom. Általában ezek a "légtisztítók" por,penész,pollen,gomba,baci...stb szűr(het)nek ,de a lakkok stb. elég speciális terület. Talán egy fényező műhelybe kéne megkérdezned ,de ott is elszívás van...meg maszk. A maszkban lehet a.szén van ..nem tudom. Talán azzal lehetne kezdeni v.it.

(#364) qqzs válasza zsoika (#363) üzenetére


qqzs
őstag

Lentebb irtam az aktivszenes szurorol a xiaomiba. Ha formaldehydhez jo akkor a többi cuccot is kiszedi

Eladó: GTS450

(#365) zsoika válasza qqzs (#364) üzenetére


zsoika
addikt

Igen...ezért is írtam, hogy azzal kellene megpróbálni. A "talán"-t meg azért, mert Én nem próbáltam ...így bizton nem állíthatom hogy jó lesz oda. :R

(#366) gmatyi88 válasza zsoika (#365) üzenetére


gmatyi88
tag

Úgy néz ki hogy Stadler form viktor lesz a befutó. Szerintetek ?

(#367) zsoika válasza gmatyi88 (#366) üzenetére


zsoika
addikt

"20 nm-től kisebb helyiségben használnád a légtisztítót - A készülék minimális mennyiségű ózont termel, ami kisebb helyiségben zavaró lehet."
Az ózon nem egészséges! Egyébként jónak tűnik.

(#368) doc válasza gmatyi88 (#366) üzenetére


doc
nagyúr

van egy ilyenem, a Xiaomi ota nem hasznalom (tul hangos ahhoz hogy aludjunk mellette, ha meg ejjel nem megy akkor felesleges), nehany napot ment csak. lehet hogy elado, ha erdekel, keress :)

(#369) piocasember


piocasember
tag

Köszönöm szépen a válaszokat filterrel kapcsolatban! Akkor veszem a zöldet! Még egy kérdés! Valamiért minden délután automatikusan átáll a masina automatáról éjszakai funkcióra. Megnéztem az app-ban, de az időzítés inaktív. Akkor miért csinálhatja ezt? Van valami beállítás az alkalmazásban, ami ezt okozza?

(#370) ga_-bor válasza piocasember (#369) üzenetére


ga_-bor
tag

Igen, van egy ilyen feature. 23:48kor vagy hogy állítja át sleep módra. (+gondolom rossz időzónában vagy) Nekem felajánlotta, hogy bekapcsolja-e, de nekem van saját automatizmusom, így nem kértem. Gondolom kikapcsolható.

(#371) piocasember válasza ga_-bor (#370) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! És azt meg tudod mondnai, hogy hol kapcsolhatom ki? Már minden opciót végig néztem. :-(

[ Szerkesztve ]

(#372) ga_-bor válasza piocasember (#371) üzenetére


ga_-bor
tag

Nah, nekem erre van egy opció rá.

[ Szerkesztve ]

(#373) piocasember válasza ga_-bor (#372) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm a segítséged! Nekem Budapest van beállítva, tehát az időzónának stimmelnie kell. Mindegy, majd figyelem, azt legfeljebb minidg visszakapcsolom automatára, amikor átállítja magát. :-)

(#374) qqzs válasza piocasember (#373) üzenetére


qqzs
őstag

Olyan opciot keress higy figyelje e a szokasaidat es ahhoz hangolja a dolgikat azt kapcsold ki

Eladó: GTS450

(#375) gmatyi88 válasza doc (#368) üzenetére


gmatyi88
tag

Minden képpen keresni foglak ha aktuális lesz. ;)

(#376) piocasember válasza qqzs (#374) üzenetére


piocasember
tag

:R :R :R Köszönöm, megtaláltam!

(#377) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
valaki használ esetleg Philips márkájú légtisztítót? Konkrétan az AC2887 érdekelne, valaki találkozott már ezzel a típussal? Vagy esetleg más márkából megkapni ugyanezt a tudást olcsóbban?

(#378) qqzs válasza adalbert1 (#377) üzenetére


qqzs
őstag

Ha nem kell ennyi negyzetmeter a kis xiaomi ugyanezt tudja kb, plusz appon is latod mi a helyzet. A pro is olcsobb ha kell a teljesitmeny de nem olyan sokkal

Eladó: GTS450

(#379) Lacko87 válasza adalbert1 (#377) üzenetére


Lacko87
tag

A Brendon akció miatt nekem is ez a Philips volt az első kiszemelt légtisztító, de rátaláltam erre a fórumra valamint még néhány terméktesztre és rendeltem inkább Xiaomit harmad ennyiért. Tehát ha tényleg beválik akkor tudok még kettő Xiaomit rendelni abból az árból amibe a philipsből 1db kerül.
A szűrőket is néztem, a Xiaomiba évente kell cserélni az ajánlás szerint a Philipsbe 2 évet ír. A 2 év-et azért kicsit kételkedve fogadom, de ha tényleg így van akkor:
- Xiaomi új szűrő kb. 10000 Ft / év ==> 20000Ft / 2 év
- Philips új szűrő: HEPA 12000 FT + Szénszűrő 13000 Ft == 25 0000 / 2 év

Tehát mindenképpen a Xiaomi a gazdaságosabb választás, a kérdés, hogy milyen lesz a teljesítménye. Pár hét és kiderül.

(#380) BullZeye válasza Lacko87 (#379) üzenetére


BullZeye
veterán

Xiaomi szűrője olyan, amit kompresszorral simán kifújtam. Lakásfelújítás volt, brutál nagy takarítás és rengeteg por. 3-4 nap takarítás után fogtam és levegővel kifújtam a por 90%át. Nem mondom, hogy 5 évig használni lehet így, de 1-2 évet sztem simán elmegy 1 szűrővel, mert tényleg könnyedén takarítható.

(#381) w.miki


w.miki
veterán

Xiaomi Smart Mi Air Purifier - CN PLUG WHITE ügyében kérnék tőletek tanácsokat el-, üzembe- helyezéssel kapcsolatban.
Tegnap végre meghozta a DPD, persze a sima postával rendelt tartalék szűrő már karácsony előtt megjött.
Apunak vettem, aki allergiás, de okostelefon használathoz nem ért.
1. Megtartsuk, vagy ezt adjam el, árában, és vegyek inkább én is egy Airfree P150 légtisztító, levegő fertőtlenítő készüléket, ami most épp nem akciós. Szóval jóval drágább lenne, de elvileg ez kifejezetten allergiásoknak is jó. Akinek Xiaomi van, mi a tapasztalata? Az is csökkenti az allergia tüneteket?
2. Hol helyezzük el? Nyilván a hálószobában, de ott pontosabban hol?
3. Hogy helyezzük üzembe? A hátulján vannak piktogramok, alatta kínai feliratokkal, de jobb lenne, egy magyar/angol nyelvű útmutató. Láttam, hogy ki kell csomagolni/tépni? a szűrőről egy védőréteget, de valamit felette is ki kell húzni. Nincs hozzá egy részletes leírás/útmutató?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#382) BullZeye válasza w.miki (#381) üzenetére


BullZeye
veterán

1) Nem kell hozzá okostelefon, simán bekapcsolja és AUTO-ra teszi, nagyon hozzá se kell nyúlni utána, max ki-be kapcsolni

2) Ahol a legtöbbet van az öreg, ha hálóban, akkor ott. Mi nappaliban használjuk, mert ott vagyunk legtöbbet, az elején szoba közepére raktam, utána a fal mellé ahol volt hely, teszi a dolgát itt is ott is.

3) Kicsomagolod, a szűrő ha jól emlékszem egy zacsiban volt, abból kiveszed, majd vissza a purifierbe. Utána Power gomb, ha van okostelefon akkor mihome app letölt, és hozzáadod, ha nincs, akkor röviden power gomb addig, míg a legfelsőre nem állítod.

Manualt neten kerestem, de mivel van 1, 2, 2s, pro, max, így persze 8. volt ami hasonlított rá, de az se volt az igazi.

(#383) qqzs válasza w.miki (#381) üzenetére


qqzs
őstag

Youtubon van sok kicsomagolos beuzemelos wifi van naluk akkor tudod tavfelugyelni vagy ha nem tudja be ki kapcsolni kapcsolhatod neki tavolrol

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#384) p.t.r válasza w.miki (#381) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Az app mutatja a levegő szennyezettségét. Ha nem vagyunk otthon lemegy a PM2.5 értéke 9-10-re, ha otthon vagyunk akkor úgy 30-40 között, porszívózáskor 600 és még utána kell vagy fél óra mire letisztul a levegő. Egyébként magán a készüléken van lentebb egy LED melynek a színe jelzi ugyan ezt - zöld, narancs, piros színnel.

[ Szerkesztve ]

(#385) zsoika válasza p.t.r (#384) üzenetére


zsoika
addikt

"porszívózáskor 600" Vizes porszívót kell használni. Mi azt használjuk és nagyon bevált! Csak sima csapvizet kell önteni bele a jelölésig és mehet a porszívózás. A végén meg a szutykos, habos ,hajas vizet a wc-be öntjük. Általában hétvégén szoktuk ezt csinálni, wc takarítás előtt. Egyetlen hátránya van , hogy a szutyok sűrűje hajlamos beragadni a víztároló edény terelőlapátjaihoz és ezt majd hogy nem lehetetlen teljesen kitisztítani. Van egy porzsákos is ,de azt morzsaporszívó helyett vettem, ha a fiam a nappaliban pl. kekszet eszik.....annak a használatakor már megfigyeltem ha besüt a nap iszonyat felkeveri a port. Azóta minden használat után kikefélem a porzsákot(nem papír).

[ Szerkesztve ]

(#386) qqzs válasza zsoika (#385) üzenetére


qqzs
őstag

milyet?

Eladó: GTS450

(#387) zsoika válasza qqzs (#386) üzenetére


zsoika
addikt

Dyras Aqualiss , anno 20eFt volt (talán a Tesco-ban) .
Így néz ki.
Sajnos már nem lehet kapni...sőt ezt sem.
Hogy most milyen tipust lehet kapni azt nem tudom ,de tesómnak is ilyen Dyras volt (nemrég égett le) és most vett egy újat....majd megkérdezem mit vett.

[ Szerkesztve ]

(#388) p.t.r válasza zsoika (#385) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Amíg nem volt meg az air purifier, addig ez nekem ugye fel sem tűnt. Azóta viszont tényleg aggaszt. Megfontolom ezt a vizes porszívót.

(#389) w.miki válasza qqzs (#383) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi!
Néztem unboxing videót, de ott nem csinál vele semmit, kiveszi a kábelt, bedugja, aztán megy.
Tényleg csak ennyi a teendő? Nem csomagol/vesz ki semmit mást.
Kábelt tudtok linkelni? Ha lehet kínából. :DDD PC boltban használtat adtak 1000ért, de nagyon rövid, 50cm.
Ahogy néztem a kialakítását, érdemes minél magasabbra tenni? Inkább fel egy polcra, vagy asztalra, mint a földre? Inkább a szobában középre, mint sarokba?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#390) qqzs válasza w.miki (#389) üzenetére


qqzs
őstag

Ennyi. Foldre rakd. Oldalrol sziv felfele. Kabel veged vagd lenes vegyel villanyszerelesi boltban vagy akar tescoban magyar dugvillat

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#391) w.miki válasza qqzs (#390) üzenetére


w.miki
veterán

Szóval ennyi az egész, csak hátul bekapcsolom, miután bedugtam.
Az alsó ábra az micsoda? Ott valami pöcköt piszkálni kell. Az mi?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#392) BullZeye válasza w.miki (#391) üzenetére


BullZeye
veterán

A pormérőegység, időnként ki kell fújni, takarítani.

(#393) qqzs


qqzs
őstag

[link] Max...az ara is. Ket szuro kell bele

Eladó: GTS450

(#394) w.miki


w.miki
veterán

Zepter Therapy Air PWC-570 ez milyen?
Xiaomi-t még nem üzemeltük be, azon gondolkodom, ha eladnám, az árából kijönne ez (keveset használt).
Jobb ez nála? vagy ne variáljak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#395) zsoika válasza zsoika (#387) üzenetére


zsoika
addikt

Megkérdeztem és egy ZELMER ZVC722SP vizes porszívót vett helyette. Szintén meg van elégedve vele.
Még annyi negatívum, hogy ezek a vizes porszivók elég nehezek.

(#396) qqzs válasza zsoika (#395) üzenetére


qqzs
őstag

En vegul egy bissel crosswavet neztem ki. Kemenypadlok felmosasara kerestem valami. Padlolap es laminaltpadlora

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#397) zsoika válasza qqzs (#396) üzenetére


zsoika
addikt

Érdekes szerkezet ...komolynak tűnik.
Arra Én (felbuzdulva a Dyras vizes porszívól) egy Dyras CleanSteam használtam......Jó ezt pont nem ajánlom, mert hamar megadta magát, de addig jól működött. Gőzzel takarít és fertőtlenít , vegyszer nélkül.

(#398) dudikpal válasza zsoika (#395) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"Egy porszívó, amely porzsákba, vagy a legmodernebb nedves szűrőn keresztül egy speciális víztartályba szívja a piszkot"

Nem értem ezt a "vagy" szócskát. Most akkor kell porzsákot bele venni jópézér, vagy nem? :F

Egyébként érdekel a vizes téma, ha esetleg még vkinek van ilyen géppel tapasztalata, szívesen veszem. T*köm kivan már az állandó belső szivacs mosogatással...

[ Szerkesztve ]

(#399) qqzs válasza zsoika (#397) üzenetére


qqzs
őstag

Sokat gondolkodtam gozoson de vegul azert ez lett mert majdnem szaraz vegeredmenyt hagy es a laminpadlonkat feltjuk a felazastol.

Eladó: GTS450

(#400) zsoika válasza dudikpal (#398) üzenetére


zsoika
addikt

Nyáron próbáltam egyszer tesómnál, de konkrétan nem emlékszem hogy milyen szűrő van benne. :F
Én öntöttem bele vizet és a végén kiöntöttem a szutykosat...illetve kimostam a szűrőt.
Úgy tudom elképzelni ,hogy szárazon is lehet használni, mert valami anyag kiszűri a port....vagy vizet teszel bele és az. Nem tudom pontosan ...bocsesz. Ha pesten járok tesómnál megnézem vagy felhívom és megkérdezem ,de nő lévén nem hinném hogy Ő érti a működési elvét. :DDD

qqzs: Jaja ...lamináltnál fontos hogy szárazra törölje. Érdekes cuccos.....hogy mit ki nem találnak?! :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.