Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Elektrosokk válasza tibi970307 (#3000) üzenetére


Elektrosokk
addikt

gyújts meg egy gyufát, egyből fel fog ugrani.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3002) Brusch


Brusch
csendes tag

Üdv! Régóta gondolkodom én is légtisztítón, és beleolvastam a kommentekbe is. Xiaomit kizártam az előszűrő hiánya, valamint az olvasott problémák miatt. Az első amit kizártam a légmosó, és a párásítás, meglepődve olvasom, h ilyen sokan párát akartok, de olvastam olyat is, aki a penészt akarná megszüntetni, de párásítani akar. Igazából akkor párátlanítani kell. Nem? Magas páratartalom= több betegség, penész, nehéz levegő.
Én egy Tefal/Rowenta PU3030F0 típusban gondolkodom, esetleg egy 1000-es Philips. Rowentának a PU40 széria eléggé eltűnt a boltokból, sokáig az volt tervben. Kivezetik?

H4ND2 UP 4EV3R!!

(#3003) Elektrosokk válasza Brusch (#3002) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szia

a légmosónak csak az egyik tulajdonsága a párásítás, de nevéből adódóan átszűri a levegőt, az ideális páratartalom a célja, nem több és nem kevesebb, illetve légtisztítás. Nálunk ősztől tavaszig megy a légmosó, 4-5 naponta takarítom, meg szoktam lepődni milyen víz jön ki belőle. Mellette van egy blueair 480 légtisztítónk, a kettő együtt jó munkát végez.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3004) MadKet válasza Brusch (#3002) üzenetére


MadKet
tag

Szia,

Ha esetleg döntöttél érdekelne a választásod :)

Eddig egy Xiaomi 3H -n gondolkodtam, de amit írtál Rowenta az is elég szimpi, és ha jól értem ez több mindent szűr az előszűrő miatt. A Philips tudásban jobb lehet vagy csak a márkát kell megfizetni?

(#3005) nemethpeter


nemethpeter
csendes tag

Szia!
Neked működik az Electrolux Wellbeing app (Android) history funkciója a Pure A9-hez?
Nekem minding csak az éppen aktuális értékeket mutatja és az előzmények hiányoznak...
Ugyan ez a helyzet a kültéri (felhőből vett) értékekkel is, csak azok ráadásképp még néha teljesen hiányoznak is.
Az érdekelne, hogy ez globális probléma vagy esetleg az én készüléke(i)mben (Pure A9, router, stb.) lehet a hiba.

(#3006) nemethpeter válasza xerobyte (#2993) üzenetére


nemethpeter
csendes tag

Na, valamiért nem ment a "Válasz" funkció...
Ezt neked szerettem volna címezni: [link]

(#3007) Boond válasza Elektrosokk (#3003) üzenetére


Boond
addikt

milyen légmosód van?

(#3008) Elektrosokk válasza Boond (#3007) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Boneco 2055, de Xiaomi-t szeretnék. Alapvetően jó a boneco, de van pár kényelmetlen megoldása...szvsz a célnak teljesen megfelel.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3009) PodMAN


PodMAN
senior tag

Sziaszok!
A múlt héten véletlenül megláttam, hogy a nappalimban 29% a relatív páratartalom, míg a hálószobában is csak 33%. Így már értem, hogy reggelre miért fáj a torkom és ki vagyok száradva.
Rendeltem egy Sharp KC-G50EUW gépet a nappaliba, miután átolvastam a fórumot. Jövőhétre itt is lesz remélhetőleg. Bízom benne, hogy meg leszek elégedve vele. Főleg, hogy erős pollen allergiával küzdök nyaranta.
A hálószobába -ami 14nm- milyen kisebb és olcsóbb gépet tudnátok ajánlani? Fontos lenne, hogy lehessen mellette aludni :)

[ Szerkesztve ]

(#3010) Elektrosokk válasza PodMAN (#3009) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szia

Xiaomi Smartmi Air Humidifier 2-nek nézz utána, Alin eu raktárból be lehet húzni 32-35 körül. Ez egy klaszikus tárcsás légmosó, annak minden előnyével.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3011) noorbertt válasza Elektrosokk (#3010) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,
A párásító miért légmosónak van hívva?

(#3012) Elektrosokk válasza noorbertt (#3011) üzenetére


Elektrosokk
addikt

mert a légmosó párásító is, alapvetően 60% páratartalom eléréséig párásít.
Nem minden párásító légmosó, vannak egyszerűbb készülékek is.

A légmosó a speciális nedvesítő szűrő vagy tárcsa révén egyszerre gyűjti be a szálló port, mossa bele a vízbe és hideg párásítja a levegőt a párolgás és légkeringtetés révén. Az összegyűlt koszt egyszerűen ki tudjuk önteni a vízzel együtt, mert az már nem fog visszakerülni a párásítás révén a levegőbe.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3013) noorbertt válasza Elektrosokk (#3012) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszönöm az infót, lehet rendelek egy általad említett gépet. :R

(#3014) Boond válasza Elektrosokk (#3012) üzenetére


Boond
addikt

A philips-nél 40-50-60-70% állítható be. DE úgy nézem mintha már az a modell nem lenne kapható...

(#3015) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Páramentesítővel kapcsolatban jó helyen járok, vagy melyik a megfelelő topic hozzá?
Köszönöm!

(#3016) realmadrid92


realmadrid92
tag

Sziasztok!

Concept CA1030 légtisztítóval kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata, most akciósan 55e Ft, vagy termékleírás alapján lehet ennyiért ami jobb? Illetve a márkával kapcsolatban is érdekelnének vélemények. 30nm-es lakásba venném.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#3017) Jarod1


Jarod1
addikt

Blitzwolf párásítót használtam tegnap, ma is ment,,,, bekapcsoltam a légtisztítót az Ap1 et automatán és pirosra váltott szennyezetségnek 221 et mutatott..

(#3018) 66zio válasza Jarod1 (#3017) üzenetére


66zio
aktív tag

Elvileg az ultrahangos párásítókat nem szeretik a légtisztítók, ilyenkor tárcsásat szoktak ajánlani.

(#3019) DamianB


DamianB
őstag

Üdv rég jártam erre látom páran beruháztak Sharpra .
Ez miatt is kérnék segítséget benne felejtettem az alsó tálcájában a vizet hosszabb időre és be penészedet ecettel kimostam de mosmár egyfolytában jön vissza a penész van erre valami megoldás ?

A másik a készülő lakásomban Daikin fan coil rendszer R32 es kinti egységgel . Ez egyben légtisztító is ? Mi a véleményetek róla ?
Válaszokat köszönöm :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#3020) bumi válasza DamianB (#3019) üzenetére


bumi
tag

Penészre, Szavo!

(#3021) DamianB válasza bumi (#3020) üzenetére


DamianB
őstag

Értem köszi újra próbálom akkor

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#3022) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!

Bw Ap1 -re van már vehető szűrő?

(#3023) Vica954


Vica954
friss újonc

Nemrég vettem Sharp KCD40EUVW Plasmacluster Hepa filteres légtisztitót. Eddig a párásitót,és a levegő tisztitó funkciót használtuk, nagyon szeretjük. De a plasmacluster ionos funkciót még nem. Egyszerüen nem találok normális infót róla, a kézikönyvön nem tudok elmenni. Mikor lehet ezt használni, és meddig ajánlott? Valahol azt olvastam, hogy amig ez müködik ne tartózkodjunk a helyiségben, és utána szellőztessünk ki. Mert kevés ózont is bocsájt ki, és ez káros az egészségre.
Valakinek van erről véleménye??? Ha, utána kiszellőztetünk utána ismét szennyezett a levegő. Hogy van ez?
Köszönöm a válaszokat.

(#3024) k-dani válasza Vica954 (#3023) üzenetére


k-dani
csendes tag

A plasmaclusterrel és társaival kapcsolatban gyakran felmerül, hogy termel/nem termel ózont. A hivatalos verzió az, hogy termel, de csak csekély mértékben, ami az egészségre nem ártalmas (tesztek és kutatások garmadája támasztja ezt alá, de ezek függetlensége, megbízhatósága lehet kérdéses). Az ózongenerátornál van az, hogy használat előtt az összes élőlényt el kell távolítani és használat után szellőztetni, a plasmaclusternél nincs ilyen. Kézikönyvében sem írják.

(#3025) DamianB válasza k-dani (#3024) üzenetére


DamianB
őstag

Dani hogy oldod meg a vizkövesedést ? Mert én bele raktam a kis tálcába a citromsavat ahogy a forgalmazó mondta de az rá megy mindig a tekercsre . :F

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#3026) Boond válasza DamianB (#3025) üzenetére


Boond
addikt

Én tisztított vizet használtam. De így sem fogsz 100%-os eredményt kapni szerintem, max az arány jobb.
Citrom, stb-t nem ajánlott szerintem működés közben használni.

(#3027) k-dani válasza DamianB (#3025) üzenetére


k-dani
csendes tag

Én is szoktam citromsavat beletenni, de gusztustalan nyálkás réteg lesz mindig a tálcán. Most azzal próbálkozok, hogy nem mindig teszek majd bele, hogy ettől csökken-e a nyálkás réteg. A kék párásító szűrőn is megjelenik néhány nap után egy kevés fehér kristályos valami, de az szerintem nem vízkő, hanem citromsav. Lehet, hogy túl sokat tettem belőle.

(#3028) DamianB válasza k-dani (#3027) üzenetére


DamianB
őstag

Igen pontosan ez van nálam erre gondoltam .
Értem Boond akkor te bele rakod hagyod állni és utána kapcsolod ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#3029) Boond válasza DamianB (#3028) üzenetére


Boond
addikt

Én nem raktam ilyent a tartályba... max ha takarítanám... legalábbis korábbi itteni hozzászólások alapján, nem a legegészségesebb... nem a legjobb ötlet.

(#3030) Vica954 válasza DamianB (#3025) üzenetére


Vica954
friss újonc

Köszi, sajna nem egyértelmű, már agyon kerestem róla infót, de nem lettem okosabb, hogy merjem e használni ha otthon vagyunk, vagy ne. Igen a kézikönyvben is ez van, amit irtál. Ez, zavar a kérdéses megbizhatóság. Pedig, sztem nem annyira új keletű ez a technológia.

(#3031) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Smartairfilters talán ismerős páratoknak, van jó pár tesztjük. Ahányszor akartam venni Xiaomi légtisztítót, mindig az oldalon találtam magam. Pár diy projektet is publikáltak már, szerintem megbízható csapat.
Most láttam, hogy tavaly csináltak egy saját légtisztítót és a Kickstarter kampányuk is sikeres volt. Ami a jó, hogy itthon is lehet kapni. Nem próbálta még valaki?

(#3032) solti


solti
senior tag

sziasztok! van egy philips series 2000 (ac2729) egységem. A legtisztító része remek és halk, viszont a párásító része kezd picit zajos lenni. Ahogy néztem kívülről kb 2 csavar látszik (a szűrők helyén keresztül) a tárcsa forgató motorjához, de más nagyon nem. Járt már más is így? van valami útmutató hogyan lehet megjavítani? Annyira nem hangos még, hogy szervíz foglalkozzon vele de rosszabb lett mint 2 éve mikor vettük...

(#3033) k-dani válasza solti (#3032) üzenetére


k-dani
csendes tag

Nem lehet, hogy "csak" az a baja, hogy vízköves a párásítót forgató fogaskerék (ha kihúzod a tálcát, látható)?

(#3034) solti válasza k-dani (#3033) üzenetére


solti
senior tag

az biztosan az, de nem tudom az adhat-e hangot ennyi miatt.

(#3035) 66zio válasza adriankoooo (#3031) üzenetére


66zio
aktív tag

Nagyon jó az oldal, köszi hogy belinkelted. Kár, hogy a Xiaomi 3H-ról nincs tesztrük. Kíváncsi lettem volna, javult-e az előzőekhez képest.

Ha hamarabb ismerem lehet egy DIY is elég lett volna. :D Mondjuk a programozhatóság néha jól jön.

Csupán adatok alapján úgy nézem a 3H már versenyképes az ő készülékükkel. A 2-t még legyőzi. Árban is csak picit olcsóbb, Nem olcsóbb, HEPA szűrő is kb hasonló ár.

[ Szerkesztve ]

(#3036) bumi válasza 66zio (#3035) üzenetére


bumi
tag

Gyakorlatilag a Trabantot hasonlítják a Mercedeshez! :))
Kb. Fapadost a luxussal.

(#3037) at11


at11
tag

Én meguntam a szűrő rendeléseket (Xiaomi 3H), és a szenzor ventilátora is elkezdett zúgni egy év után, halkan, de hallhatóan, nagyon zavaró volt éjjel, már nem is használom akkor.

Amit használok: https://www.detektorbolt.hu/legtisztito-berendezesek/legtisztito-ionizator-made-in-usa-wein-vortex

Nincs szűrő csere, sem zaj, sem ózon. Egy óra alatt a fent említett Xiaomi szenzora szerint 28ról 6ra csökkent a pm 2,5 szennyezettség a szobában. (kb. 50nm)

A gyártó honlapja: https://weinproducts.com/ TV shop jellegű, de évtizedek óta gyártják ezt a modellt. Működik. Ha a kezem odateszem, érezni hogy fújja az ion szél.

A lényeg, nem kell szűrőt cserélgetni és nincs mozgó alkatrész. (Nem fog elkezdeni zúgni a ventilátora, mint a Xiaomi-nél nekem, roppant bosszantó volt és mire rájöttem, hogy nem a nagy venti, hanem a kicsi az érzékelőben....)

(#3038) bumi válasza at11 (#3037) üzenetére


bumi
tag

Ha nem kell takarítani, hova tűnik a por? :F
Nekem is volt kisebb teljesítményű, hasonló készülékem kb. 15-20 évvel ezelőtt.
Érezni lehetett a szobában a negatív ionos levegőt. (lehet ózon is volt :F )
Magához vonzotta a port, időnként ki kellett takarítani, mer a rárakódott portól, elkezdett sercegni!

(#3039) 66zio válasza at11 (#3037) üzenetére


66zio
aktív tag

Igen, ezt sajnos több helyről is olvasni, hogy az érzékelő ventilátora tud hangot kiadni. Nekem is ilyen van, szerencsére nem jelentkezik a probléma.

Az ionizátór jó, de tudtommal mindegyik termel ózont, a mértéke a kérdéses.
Amit linkeltél ott egyszer azt írják, hogy nem termel egyszer meg azt, hogy az OSHA standard alatt termel. Most ha azt nem vesszük, hogy a 0 is az OSHA standard alatt van akkor ez a két állítás nem igen állja meg a helyét egymás mellett. Ha tényleg OSHA alatt van akkor megmérték, ha megmérték akkor miért nem teszi közzé? Picit Googliztam sehol se találtam. Ha tényleg alatta van, miért félnek megadni a mennyiségét? Én emiatt nem vennék ilyet.

Az OSHA határértéke 0.10ppm, de az FDA-é például szigorúbb, 0.05ppm. Ha tényleg 0-át vagy hozzá közelit termelne akkor miért nem a szigorúbb előírással példálóznak?

#3038 Bumi
Úgy működik mint amikor lufit dörzsölsz a hajadhoz és az hozzátapad a falhoz. Itt is a kis részecskék hozzátapadnak a dolgokhoz. Szóval nem gyűjti egy helyre össze, mint a légszűrő. Ez kinek mi felel meg jobban felállás. Ha valaki úgyis sokat töröl port akkor mindegy, hogy leülepszik a szekrényre. Ha az ágyra ülepszik, amikor belehuppansz újra a levegőbe jutnak, de ha megy az inoizátor megint leülepszik valahova.

Én a légtisztító mellett tettem le a voksom. A fentebb említett ózon dolog miatt. Ha vennék is ionozátort, csak is olyat ahol meg van adva mennyi ózont termel és ez nem csak a gyártó által lenne közölve hanem más tesztek által is.

(#3040) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Pár napja olvasgatom a fórumot és arra jutottam, hogy egy tárcsás párásító lenne a megfelelő számomra. A páratartalom sajnos 30-32% ami elég száraz, gondolom emiatt is nagyobb a por a lakásban. Először légtisztítón gondolkoztam, de az ide kevés lenne. Plusz eszembe jutott, hogy a klímán van csak ventilátor üzemmód ionizálással, így gondolom valamennyire az is jó légtisztításra. PM2.5 értéke 30 és 100 között mozog a környéken nyugodt napon. [link]
Lényegre térve arra lennék kíváncsi, hogy egy új xiaomi smartmi vagy használt boneco (2055, w490)?
Ami feltűnt, hogy ezekben már műanyag a tárcsa így lehet nem tisztít annyira, mint ahol ilyen szövetes szűrő vagy tárcsa van?
Esetleg valamelyiknél megoldható házilag valami plusz szűrő a ventilátor elé?

Köszi a segítséget!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#3041) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Xiaominál látom, hogy kapható már HEPA szűrő is (szürke). Van valakinek tapasztalata vele? Eddig a zöldet használtam a kiszedhető aktív szén miatt (pár hónapon belül édeskés illatot kezdett magából árasztani). A szürkéből is kiszedhető vajon?

(#3042) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Mivel nagy a páratartalom, főleg ilyenkor amikor nincs nagyon hideg kint, ritkábban kapcsol be a fűtés. 10-es hungarocell EPS 80 külső szigetelés, 22 fok-ra van állítva a termosztát, padlófűtés. A külső falakon főleg ahol beton van (lent, fent, külső sarok), nedvesség, majd idővel penész jelentkezik. Szobák közepén 60-70 % - os páratartalom, külső sarkoknál 70-80 %.

Páramentesítő vásárlásban kérnék tanácsot. Felváltva szeretném használni nappal a hálóban, éjszaka a nappaliban a zaj miatt...
A háló 13 négyzetméter, a nappali 24.
Viszont a nappali egy légtérben van a konyhával, előszobával és folyosóval ami így együtt 52 négyzetméter.
Ajánlottak itt a Trotec-en kívül még Midea-t amiből kevés itt Romániában a választék, illetve Aldi - Lidl terméket, Aldi itt nincs, Lidl-ben meg nem volt az utóbbi időben. Szóval maradok a Trotec-nél hacsak nem tud valaki olcsóbb márkát ajánlani...
Szerintetek elég lenne egy TTK 30 E.
Ha nem, akkor melyik lenne árban a következő amit ajánlotok?
Esetleg TTK 70E vagy TTK 72 E?
Vagy van jobb ötletek?
Picit tartok a nagyobbaktól az ár, fogyasztás, meg súlyuk miatt nehezebben hordozhatóak...
Árak nálunk:
TTK 30 E: 42k, TTK 70 E, 72 E: 60k

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#3043) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Rohnson R-9612 - ről vélemény - tapasztalat?
A furcsa, hogy hasonló ára és tulajdonságai vannak, mint a Trotec TTK 30 E, viszont a Rohnson 45 négyzetméterig ajánlott, a Trotec csak 15 négyzetméterig . :F

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#3044) -cobra- válasza stickermajom (#3041) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nekem szürkével jött a 2H pár hónapja. Ennek nem szedhető ki a közepe, nincs bajom vele, nem érzek szagát.

(#3045) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok, ezeket figyelembe véve, tud valaki ajánlani konkrét páramentesítő modellt:

#111844 ?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#3046) ntomka válasza Csaby25 (#3045) üzenetére


ntomka
nagyúr

Legalább 20 liter/naposat vegyél. Az alatt csak konkrét kis/közepes méretű helyiség páramentesítésére alkalmasak zárt ajtók mellett.

Nekünk aldis 20 literes van, ami egy gree 10 literest váltott, mert gyenge volt az 51nm-es lakásra (mindenhol párás, így egybe nyitott helyiségekben használjuk). Ezekre ugye minimálisan igaz az, ami a légtisztítókra, hogy a nyitott ajtó is olyan, mint a fal. A pára oda megy, ahol hidegebb van, szó szerint. Szóval a lakás közepe felé érdemes tenni nap közben.
Visszatérve a mostani páramentesítőnk nap közben így télen egész nap megy és így tudjuk 50% közelében tartani a páratartalmat. Napi átlag 4 liter vizet borítok ki belőle. Szóval részemről a 30 liter/nap teljesítményű sem lenne túlzás.

ツ Headphones on - World off

(#3047) LógaGéza válasza ntomka (#3046) üzenetére


LógaGéza
addikt

Várom én is az Aldisat mint a Messiást, utoljára pont tavaly ilyenkor volt a 20L/napos (két hete volt valami kompakt, 12L/nappal). Szellőztetés mellett is 70% felett van a szobába a páratartalom, pedig van szárítógép, klímával fűtünk, de a konyhában áll szinte mindig a víz a padlón, folyamatosan harcolunk a penésszel stb...
Tegnap néztem az Auchanban, volt kirakva pár kiárúsításos sorra, 12L/napos 57-ért, 16L/napos tán 84k-ért...
Remélem lesz hamarosan...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#3048) ^Andrew^


^Andrew^
csendes tag

Sziasztok!

A Xiaomi Mi Air Purifier 3H légtisztítóról mi a véleményetek?

Nekünk az elsődleges szempont a por és a kutyaszőr kiszűrése lenne a baba miatt.

Tudnátok ajánlani egy megbízható légtiszítót ami a fentebb említett szennyeződéseket hatékonyan kiszűri?

Köszi

(#3049) 66zio válasza ^Andrew^ (#3048) üzenetére


66zio
aktív tag

Nekem személy szerint nincs vele bajom, nem bántam meg, hogy megvettem. ~35k-ért jött Aliexpressről EU-s raktárból.
De lehet vele probléma. Ahogy én vásárlás előtt néztem, hogy milyen hibái lehetnek:
A kijelző folyamatosan 1-es értéket mutat, tehát az automatikus szűrés emiatt nem működik, neked kell kapcsolgatni ha úgy érzed szennyezett a levegő. De hát ugye ez nem teljesen jó, mert hacsak nem füstszag jön be sokszor nem érzed.
Illetve néhányan ilyen ciripelő hangot hallanak, ami nem a nagy hanem a légminőségmérő ventilátorából jön.

Nekem egyiket se produkálja. Por ugyan úgy van, de én egy forgalmas út mellett lakom, kutyaszőrre nem tudom jó-e. De Tippem szerint nem, hisz az nem lebeg, hamar lerakódik.

(#3050) -cobra- válasza ^Andrew^ (#3048) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Por és kutyaszőr begyűjtésére inkább robotporszívó kell és nem légtisztító.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.