Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Dare2Live válasza JamesHun (#996) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ebben ahogy látom nem csak hepa van de légmosó is. Fogalmam sincs mennyire lehet jó, de érdekes konstrukció.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1002) Tanczi01 válasza Dare2Live (#1000) üzenetére


Tanczi01
tag

Neked is pro van?
Van új firmware,de el sem indul a frissítés.
Mi lehet a baj?

(#1003) Dare2Live válasza Tanczi01 (#1002) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2S meg egy nagyon leárazták sharp.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1004) stickermajom válasza Tanczi01 (#999) üzenetére


stickermajom
addikt

Tegnap este óta nekem is hasonló, de volt most egy kis szél. Előtte magasabb értékek voltak.

(#1005) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

A lányom osztálytársa asztmás, és az anyja szeretne az osztályterembe egy légtisztítót venni. Nekem ezzel szemben két kérdésem lenne.
Egyrészt a zajterhelés. Mennyire zajosak ezek a gépek? Csak nem lenne jó, ha a gyerekeknek egész nap zúgna a fülükbe.
Másrészt a szellőztetés, friss levegő kérdése. Mert szellőztetni kell. Van-e értelme folyamatosan nyitva tartott ablaknál ilyen gépnek?
Van egy harmadik kérdésem is, mégpedig, hogy milyen gép legyen?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1006) Old FatBoy válasza Elemental (#1005) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szia!
Szerintem rossz ötlet.
Egy osztályterembe akkora kapacitású légtisztító kellene ami egyrészt drága másrészt hangos.
Nyitott ablak mellett egyik légtisztítónak sincs értelme sem hatása.
A harmadik kérdésedre ebből kifolyólag nem tudok választ adni.
Hozzá teszem abszolút laikus vagyok csak a saját véleményemet írtam le.

Audiophile Troll

(#1007) Elemental válasza Old FatBoy (#1006) üzenetére


Elemental
addikt

Ezekkel van bajom nekem is. Plusz a szűrő cseréje, mert gondolom itt sűrűbben kellene, mint otthon.

(#1008) updog válasza updog (#983) üzenetére


updog
senior tag

B.....

Felvitték 45-ről 64-re :((( Tudtam hogy akkor kellett volna rendelni. Black Friday, meg a f...ene. :((

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1009) Speeedfire válasza updog (#1008) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Most viszik majd vissza 45-re. Így lesz meg az akciós, -40%. ;)
Én a geekbuyingon néztem most 120 dollárért, de nem igazán ismerem az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1010) updog válasza Speeedfire (#1009) üzenetére


updog
senior tag

Persze (majd meglátjuk), csak minden évben felhúzom magam ezen a hozzáálláson... :) Geekbuying úgy tudom megbízható (nem ismerem magát az oldalt, de sokat olvastam róla), de ha nincs EU raktár akkor vámmal, áfával már ott vagy mint ha itthon vennéd.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1011) dome911


dome911
tag

Sziasztok, a légtisztítónak egyésznap érdemes mennie, vagy elég ha kétóránkét üzemel egy órát?

[Szerkesztve]

(#1012) havri1 válasza dome911 (#1011) üzenetére


havri1
félisten

Amikor a lakásban vagyis a helyiségben vagytok, menjen folyamatosan.

havri

(#1013) Elemental


Elemental
addikt

Otthoni környezetben milyen időközönként kell szűrőt cserélni?
Fogyasztásban körülbelül mit jelent egy ilyen gép? Havi 5ezer forint?

(#1014) dome911 válasza havri1 (#1012) üzenetére


dome911
tag

Köszönöm!

[Szerkesztve]

(#1015) kcsa válasza Elemental (#1013) üzenetére


kcsa
veterán

Havi 5e akkor lehet, ha havi 720 órában menne egy 200w teljesítményű eszköz :D

[ Szerkesztve ]

(#1016) havri1 válasza Elemental (#1013) üzenetére


havri1
félisten

Ez sok mindentől függ.
Én kb fél évente fogom cserélni, bár nálam extrém por van.
Auto módban, alacsony fordulattal 2,3W/h
Maxon 28W/h

Nekem nagyon ritkán pörög fel alacsony fordulatról, tehát az alsó érték a mérvadó. Ez FT-ban pár 100 ft max /hó. (Egy thome-os beltéri 3W-ot fogyaszt, viszonyításképpen)

havri

(#1017) updog válasza Elemental (#1013) üzenetére


updog
senior tag

Attól függ :) Xiaomi honlapja pl. hat havi vagy gyakoribb szűrőcserét javasol, az app nyilvántartja a használatot, és az alapján ír egy hátralévő %-ot. Gondolom más gyártó mást mond. A fogyasztás szintén készülékfüggő, a Xiaomi maxon ~30W-ot fogyaszt, Auto-n nyilván sokkal kevesebbet, de még 30W-on 0-24-ben sincs 5000 havonta (sőőőt). Így konkrétum nélkül elég nehéz bármit mondani, gyártó adatlapokat nézegess.

szerk.: meg lettem előzve :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1018) beginnerguy válasza updog (#1017) üzenetére


beginnerguy
tag

turbo módban 50-55W/h környékén fogyaszt (én ezt értem max alatt), 34-37 m^2-en tényleg 30W/h körül van

egy régebbi hozzászólásom

Nálam egy kisebb/nagyobb szellőztetés után (kb 32m^2, 4.5 m belmagasság, egy nagy légtér) 30-50 közé megy fel a PM2.5 érték, 34-37 m^2-es fokozaton kb 30 perc mire teljesen eltűnnek a finom porszemek a levegőből (erős zseblámpával lehet vizsgálni), auto módban kb semmit nem ér sajnos, annyira kicsi a teljesítménye... Persze jóval kisebb helyiségben lehet értelme.

[ Szerkesztve ]

(#1019) havri1 válasza beginnerguy (#1018) üzenetére


havri1
félisten

Igazad van, elfelejtettem, hogy újratelepítettem az appot, és nem aktiváltam a turbó módban a maxot. 51W így.

havri

(#1020) updog válasza beginnerguy (#1018) üzenetére


updog
senior tag

A gyári oldala max 30W-ot ír. Persze nem mértem ki. :)

(#1021) havri1 tudom, szoktam én is nyomatni.

Csak a "max"-ból gondolom a gyári oldalon, hogy az azt jelenti, hogy a legnagyobb fogyasztása is legfeljebb 30W.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1021) havri1 válasza updog (#1020) üzenetére


havri1
félisten

Az appban lehet még kakaót adni.

havri

(#1022) Elemental


Elemental
addikt

Köszi, srácok!
Mint korábban írtam a suliba akarnak, és elég komolyan gondolják :)
Szóval, ha maxon is megy, akkor sem lesz több párszáz forintnál több.
A szűrő cseréje meg majd alakul.

(#1023) havri1 válasza Elemental (#1022) üzenetére


havri1
félisten

Maxon brutál hangja van, nem fognak tudni tanítani!

havri

(#1024) beginnerguy válasza havri1 (#1021) üzenetére


beginnerguy
tag

Jaja, én véletlenül vettem észre legelőször, amikor állítgattam az appban :) Én is azért mértem ki, mert kíváncsi voltam :)

(#1020) doeeg: Persze, teljesen logikusan gondolod (én is ugyanígy gondoltam), ezt nekik illene valahogy normálisabban feltünteni :)

(#1022) Elemental: Maxon a beszélgetést is felejtsd el mellette, nagyon hangos :) Igazából sztem a 3. fokozattól (7-10 m^2) már zavaró egy normál beszélgetés közben (és az egy osztályteremre elég karcsú). Bose QC 25-öm van, és abba is elég rendesen behallatszik aktív zajszűrés (ANC) mellett (főleg a nagyobb frekis komponensek, mert alapból az alacosny frekisekre van kihegyezve az ANC)

[ Szerkesztve ]

(#1025) updog válasza Elemental (#1022) üzenetére


updog
senior tag

Ha annyira komolyan gondolják, akkor inkább szvsz. vegyenek többet és járassák alacsonyabb fokozaton. (gyanús hogy annyira máris nem gondolnák komolyan ha ezt felhoznád :) - pedig több értelme van mint egyet bőgetni).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1026) Elemental


Elemental
addikt

Az a baj, hogy szerintem minden tapasztalat nélkül akarnak ebbe fejest ugrani. Majd valahogy előadom az ellenérveket. Bár eddig a fészbukos vélemény felmérés alapján tapsikolnak az felvetésnek.

(#1027) updog válasza Elemental (#1026) üzenetére


updog
senior tag

Valamelyik turbószülő/tanár kitalálta, hogy káros a levegő? :DDD Bírom az ilyen ész nélküli kezdeményezéseket.

Az a baj, nem is nagyon van ilyen szaküzlet, ami direkt ezzel foglalkozik, hogy őket megkeresnéd, hogy ugyan adjanak már egy összefoglalót, mekkora légm3-re milyen teljesítményt javasolnak, és adott teljesítmény milyen zajjal jár.

Esetleg szerezz valahonnan egy levegőminőség/részecskemérőt (nem tudom mi a szép neve), és mutasd meg hogy lópikula nincs ott, nem hogy rossz levegő.

Persze ha már el van döntve... akkor meg a legfőbb érv az lesz, hogy "de azért legyen ócsó, és egy szűrővel bírjon ki pár évet".

szerk: azért azt egy gyors google után is látni, hogy 30-40 m2-nél többet egy többszázezres készülék sem tud lekezelni, és szerintem ezt a maximális teljesítményre írják. Ha gondolod, tudok küldeni videót arról, hogy milyen hangja van maxon a Xiaominak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1028) kcsa válasza Elemental (#1026) üzenetére


kcsa
veterán

Nálunk anno oviban illóolajozni akartak. Még én voltam a szararc, mert jeleztem hogy van kockázata (allergia, tűz miegyéb), és folyamatos költsége is, no meg nem kéne még egy feladatot rátukmálni az óvónénire (aki nyilván nem, vagy nem túl lelkesen csinálná eleve).

(#1029) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Xiaomi Air purifier-em jelezte az App-ban, hogy a szűrő ideje lejárt. Kivettem, kompresszorral kifújtam és visszaraktam. Jött ki belőle elég sok por, de nem tűnik gázosnak az állapota.
Az App-ban továbbra is jelzi, hogy csere kéne. A menüben nem találtam "resetelő" gombot. Van amúgy?
Ti cseréltetek már szűrőt? Érdemes cserélni vagy pár alkalommal elég a kompresszor?

(#1030) Elemental válasza updog (#1027) üzenetére


Elemental
addikt

A dolog apropója, hogy az egyik gyerek asztmás.
A videó jó ötlet, majd keresek a neten.
A terem fekvése olyan, hogy állandóan besüt a nap valamelyik ablakon, szóval tél kivételével nyitva kell lenni több ablaknak is. Nem tudom, emellett volna-e értelme az egész dolognak.

(#1031) beginnerguy válasza Fredo78 (#1029) üzenetére


beginnerguy
tag

Ha hosszan nyomod a világítás gombot a hátulján (5-6 mp), akkor resetelődik. Én még nem cseréltem, egyszer kiporszívóztam, akkor elég csúnya porréteg volt rajta kívül, de úgysem az a része gáz, hanem a kisebb porszemek amik eltömítik és telítik majd. Kb 230 napja van meg a szűrő. 1 év után fogom cserélni, szerintem annyit kibír még Bp belvárosában is (Bajcsyhoz közel), de egy idő után úgysem lesz olyan effektív az eltömődés/telítődés miatt (persze hogy mikor, azt nem tudom sajnos kimérni). Van sima HEPA filterem is ventillátorra applikálva, annál a szín (szürke -> fekete -> undorító ősfekete átmenet) alapján azért lehet tudni mikor van gáz :)

(#1030) Elemental: nyitott ablaknál is van valamennyi értelme, de nem sok... Cikk a témában, persze itt másik légszűrőt használnak, más zajszint és más teljesítmény, más szobaméret, más területnagyság, ahol áramlik be a levegő stb., ezeket azért érdemes figyelembe venni

[ Szerkesztve ]

(#1032) Fredo78 válasza beginnerguy (#1031) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi szépen. A miénk bő fél éve üzemel. Én is kb az évenkénti cserében gondolkodom. Anno amikor vettem akkor láttam, hogy többféle szűrő is van hozzá. Nem néztem utána, de mintha arra emlékeznék ,hogy a Hepa filtert a henger-szűrőre zsákként húzzák. Te ezen a gépen tettél a venti elé l vagy az másik szerekezet? :)

(#1033) wh1n


wh1n
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a barátnőm porra allergiás javítana az állapotán egy légtiszító? Milyet lenne érdemes venni?

Köszönöm előre is a helpet!

(#1034) ribarszki válasza wh1n (#1033) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem. Valójában ő poratkára és annak ürülékére allergiás. Az meg az ágyban, textilben, szőnyegben van. Erre a légtisztító semmit nem ér.
Ki kell dobni a szőnyegeket, az már segít.

(#1035) Elemental


Elemental
addikt

Beszéltem légtechnikussal, ő azt mondta, hogy az otthoni gépeket felejtsük el, 100k felett nézzünk valamit, de akkor is hangos lesz, és a nyitott ablak ront az egészen. Az adott légköbméterhez valót kellene venni. Úgy lenne a profi, ha a gép másik helyiségben lenne, és légcsatornázva lenne :)

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1036) havri1 válasza Elemental (#1035) üzenetére


havri1
félisten

Először is, kéne egyet mérni, hogy egyáltalán indokolt e.

havri

(#1037) LámaZ


LámaZ
addikt

Szörnyű!
Ha nem tudsz angolul, elmondom a lényeget:
„0-3 év közötti sanghaji gyermekeken végzett tanulmány szerint a járművek kipufogógázaiból, ipari kibocsátásokból és egyéb kültéri szennyező forrásokból származó finom (PM2.5) porszemcséknek való kitettség 78%-kal növelte az autista spektrumzavar (ASD) kialakulásának kockázatát.”

További olvasnivaló itt.

A településed légszennyezés-helyzetéről itt vagy itt tudsz tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1038) beginnerguy válasza Fredo78 (#1032) üzenetére


beginnerguy
tag

Masik cucc. Rendeltem Aliexpress-rol egy 30 cm x 30 cm-es HEPA szurot (16$ korul) es velcro szalaggal rogzitettem egy ventilatorra, plusz ahol nem illeszkedik pontosan es ki tud a levego menni a HEPA es a venti kozott, azt szovetszalaggal leragasztottam. Igy eleg jo, ha nem is teljesen tokeletes. Szelloztetes utan ezt is jaratom. Fontos hogy sik legyen a venti eleje es aranylag zart legyen oldalrol (tehat a hagyomanyos allo es korbe forgo ventilatorok nem jok, amik egyreszt iveltek, masreszt teljesen nyitottak). DIY air purifier kereso kifejezessel sok tutorial van rola. Amerikaiaknal egyszerubb, nekik van 40 centis doboz ventilatoruk es csomo helyen hozza megfelelo meretu szuro. Kinabol nem is talaltam 40 centiset :D

[ Szerkesztve ]

(#1039) Fredo78 válasza beginnerguy (#1038) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Értem, köszi. Van aki a topiklakók közül próbálta az általam leírt módszert (plusz zsák a filterre ráhúzva)?
Egyszerűbb lenne, mint egy másik szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#1040) concret_hp


concret_hp
addikt

rendeltem végül egy xiaomi 2s-t, ezek jók valamire? [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1041) havri1 válasza concret_hp (#1040) üzenetére


havri1
félisten

A nagyobb port megfogja, én ma tettem fel, ma érkezett.
Eddig porszívóztam heti 1x kb a hengert. Sokat fog a külső háló..azt mentesíti le, nyilván jobban, azért ez egy elég finom perlon vatta.

havri

(#1042) RBJ válasza havri1 (#1041) üzenetére


RBJ
addikt

MOndjuk az más kérdés, hogy mennyire csökkenti a légmennyiség forgalmát. ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1043) kelna91 válasza Tanczi01 (#999) üzenetére


kelna91
senior tag

Nálam ugyanez a helyzet Budapesten (lásd korábbi hsz-eim).

(#1044) Elemental


Elemental
addikt

Most kiderült, hogy a porral van gondja az anyukának, vagyis a kislánynak, de írtatok itt, hogy a légtisztító nem is a porra való. Valóban így van, mármint nem a por ellen van kitalálva?

(#1045) ribarszki válasza Elemental (#1044) üzenetére


ribarszki
őstag

Mit értünk por alatt? Ha a poratkát és a poratka ürülékét, akkor valóban teljesen felesleges a gép. A poratka nem száll a levegőben. Általában erre használja a köznyelv a "porra" allergiás kifejezést. Ezek mindenhol ott vannak. Ágyban,ruhában, szőnyegben, ülőgarnitúrában, stb..

Ha valaki viszont a virágporra (pollen) allergiás, arra kiváló a levegőszűrő, mert az szálló allergén. Azt csukott ablaknál, ha rendesen meghajtjuk a levegőszűrőt, akkor ki lehet szűrni. (Én így tudok aludni tavasszal és augusztustól októberig)

Tévhit, hogy a levegőszűrő a házipor ellen van kitalálva. A mikronnyi, tüdőben lerakódó szemcsék ellen van inkább kitalálva.

Múltkor ezt írtam:
Sajnos ez egy félreértés, hogy a légtisztító használatával kevesebb lesz a por a szobában. Pont a Daikin írta nagyon szimpatikusan, hogy ha az az elképzelése, hogy a Daikin légtisztítóval kevesebb lesz a por a bútorokon, akkor csalódni fog. Nem erre való. A por ott ül a szőnyegen, az ülőgarnitúrán, a padlón és ahogy ugrálnak a gyerekek, járunk felkavarodik és ráül a bútorokra. Ezt nem tudja kivédeni a légtisztító. Viszont az olyan mikronnyi szennyeződések melyek lebegnek és szállnak a levegőben (pl pollen!) azt szépen kiszedi.
Itt féleértés van és sokan úgy mondanak véleményt, hogy nem igazán értik a légtisztító lényegét. Nekem mint allergiásnak (aki Landin antihisztaminon és Nasonex szteroidos orrspryn él) bizony jelentős változás. Ha csukva vannak az ablakok és jár a légtisztító, akkor elmúlnak a tüneteim, tudok aludni, tudok bent élni.
Nem lesznek kevésbé porosak a bútorok, de a levegő sokkal tisztább lesz. Ezt érdemes mérlegelni vásárláskor. Aki pedig pollenallergiás, rögtön érezni fogja a különbséget. Ezért a Xiaomiért pedig nem pénz amit elkérnek.

(#1046) Elemental


Elemental
addikt

Köszi szépen!

Lehet, hogy az írásodat bemásolom az anyukának, mert szerintem sötétben tapogatózik.

(#1047) ribarszki válasza Elemental (#1046) üzenetére


ribarszki
őstag

Emlékszem, az iskolai kislány. Tanterembe semmi esetre nem javasolnék ilyen légtisztítót, nem is bírná a légköbmétert, ráadásul ha nyitva van az ablak, akkor meg nincs is értelme. Ennyi gyerek mellett gyorsan is telítődne, stb..

Krétát nem használnak? Mert nekem pl. a krétapor irritálja az orromat és olyankor mindig tüsszentek. Nem klasszikus allergia, de zavar a krétapor.

(#1048) Elemental válasza ribarszki (#1047) üzenetére


Elemental
addikt

Használnak krétát.
Azt mondja, hogy az osztályterem túl poros az asztmás kislánynak. Kinézte a legolcsóbb boneco tisztítót, amit 15m²-es szobába ajánlanak. Szar, mert probálnám mondani neki, hogy felejtse el az egészet, mert szerintem rossz ötlet, de nehéz ezt úgy, hogy ne vegye támadásnak. Pedig csak meg akarom kímélni a pénztárcáját.
Neten sem találtam ilyet, hogy terembe tegyenek légtisztítót. Max tényleg úgy tudom elképzelni, hogy központi szellőztető rendszer, pollenszűrővel, hűtés fűtés, hogy ne kelljen ablakot nyitni. De ez szerintem meddő ötlet.
Szerintem ide még a 160ezres daikin sem lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#1049) Dare2Live válasza Elemental (#1048) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az a baj, hogy ez nagyon nehéz. A lánya gondolom sokszor akár életveszélyesen fullad ő meg már az elmúlt 5+évben körbejárt minden eü intézményt, iskolát de megoldás nincs el van keseredve én (te) is el lennék ilyen helyzetben és magyarázd meg neki.

A tanuláshoz való jog amúgy alkotmányos alapjog moon(is). Baromira állami feladatnak kéne lennie. De amikor tanárok arról mesélnek, hogy kréta nincs, fénymásoló 3éve rossz de amikor jó volt se volt papír benne menjen az állam a k* anyjába. Elnézést.

Ami nem kivülről szív kuka a szellőztetés miatt. Vannak szellőztető rendszerek amik kivülről szívnak légszüréssel de tippre 200+któl indulnak.

Nem hinném a benti kréta... a probléma. Gondolom felmosva minden nap van. helyet kéne ismerni de nálunk ez megoldható lett volna olcsó (50K ból megoldható) és 100m3+nál is hatásos lehet [link]
ablaküvegen 25-40cm átmérő lyuk 10-20cm cső, 25-40cmes venti és végül a hepa. Evvel szellözés is megoldott nem kell ablakot nyitogatni és a bejövő levegő hepa függően pollen, PM 2.5 mentes.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1050) UberMutant válasza Elemental (#1048) üzenetére


UberMutant
őstag

mire meglesz a cucc (bármelyik) elviszi egy másik iskolába a gyereket.
ez a legolcsóbb megoldás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.