Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) dugesz77 válasza Petyuska111 (#500) üzenetére


dugesz77
őstag

Ja ha neked a full autentikus amerikai verzió kell azért fizess is. Gondolom náluk azért ez terjedt el jobban,mert nagyrészt feltolós ablakokat használnak, oda ez a verzió előnyösebb(még talán szabvány is a mérete) míg erre fele a nyíló ablak terjedt el.

[ Szerkesztve ]

(#502) RBJ


RBJ
addikt

Nagyon érzékeny lehet a szenzor ha az inhalátortól 600 értéket mutat.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#503) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

A xiaomi készüléke segíteni csökkenteni a por mennyiségét a lakásban? Szinte minden nap kell törölgetnem és porszívóznom mert 1-2 nap alatt az összes felület poros lesz és már nagyon unom.
A porszívómat már cseréltem jobbra és nedves mikroszállassal törölgetek, de még mindig sok a por a lakásunkban, ami egyébként nem is nagy (42nm).

(#504) F1DO


F1DO
senior tag

Egy kis érdekesség, a Xiaomi új okosóra videoján milyen gyakran feltünik a légtisztító készüléke is..

[link]

(#505) cidalain


cidalain
veterán

találkozott már valaki azzal, hogy nekem tök sokszor offline-nak érzékeli a Mi Home a Xiaomi Purifiert.
ha igen, mi a megoldás?
természetesen a gép megy, és a hálózat is elérhető, és net is van közben.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#506) RBJ válasza cidalain (#505) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem rengetegszer csinálja. Heti szinten reinstall mindig. Sőt ahogy jön a frissebb verzió mindig rakom fel.
apk mirror or szedem mindig. De az a tapasztalat egyre kevésbé stabilabbak mostanában.
Valamikor a modemre gyanakszok de szerintem szoftveres téren van bibi.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#507) cidalain válasza RBJ (#506) üzenetére


cidalain
veterán

akkor megnyugodtam, hogy nem az eszköz rossz.
próbáltam utánajárni, de a gugli sem segített. alig van ilyen jellegű infó a neten.
egyszer valahol olvastam, hogy ha a routeren a Google DNS cím (8.8.8.8 vagy 4.4.4.4 már nem emlékszem) van megadva akkor jobb lesz vagy jó lesz. valami magyar oldalon olvastam, de az istennek nem találom meg a cikket. (nem feltétlenül purifierhez írták, hanem asszem mennyezeti lámpához, de kipróbálnám a tanácsoltat itt is...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#508) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Mi Air Purifier Pro-ról mi a vélemény? Jól végzi a dolgát, megéri a befektetést hosszabb távon ?

(#509) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A héten megjött a Mi Air Purifier 2-m. Tetszik, szép, és jó, csak nagyon úgy néz ki, hogy nem is nagyon kellett ez nekünk. A PM érték eddig max. olyan 42-43 körül volt, de pl. tegnap egy rövid etap után 10 körül mozgott. Szóval nem túl súlyosan szenneyezett a levegő nálunk :)

(#510) cidalain válasza Gabesz87 (#509) üzenetére


cidalain
veterán

Max araban eladod. Itthon 50 rugonal kezdodik az ara, igy jofogason siman meg lehet annyiert hirdetni, amennyiert vetted. (Kerdes persze, hogy van e ra kereslet)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#511) RBJ válasza Gabesz87 (#509) üzenetére


RBJ
addikt

És ha jön az allergia szezon és pollen hegyek lesznek? Úgy is szellőztetel majd. Akkor nem lesz jó?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#512) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Ez a "sima" vagy a 2? Nincs ráírva hogy 2, de úgy néz ki.:D

Illetve akinek van ilyen, ha nem akarom " telefonról okosan" használni, simán lehet a rajta lévő gombokkal is?

(#513) RBJ válasza Zoli-bácsi (#512) üzenetére


RBJ
addikt

Ott van alatta pirossal 2. generation. Hát szerintem telefon nélküli használatnak nem sok értelme.
Lehet de pont a lényege veszik el.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#514) Zoli-bácsi válasza RBJ (#513) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Közben már rájöttem hogy ez a kettes. :R

Mivel Windows telefonom van (és nem is tervezem cserélni), azzal szerintem nem lehet irányítani. Esetleg a laptopra feltenni valami programot?

(#515) puhi78 válasza Gabesz87 (#509) üzenetére


puhi78
csendes tag

Szia, ha úgy döntesz hogy eladod, engem lehet érdekelne. majd gondolj rám!

(#516) arcitec


arcitec
addikt

Csak megjegyezném, hogy talán rosszul látok valamit? A kijelzős MI is 65eft a banggood.com -on a légszűrő szintén onnan vagy 18eft és szállítási költség és vám nincs benne. Itthon a kijelzős majd 100eft. Léteznek japán légtisztítók, lehet drágábbak, de 10 év a szűrő csere és még párásítani is tudnak és még is csak Japán.Ha a MI -hez évente kell 2 db 18 eft-os szűrő , de legyen csak bárhonnan 10-14 eft a 2* is min 20 eft/ év ez 10 évre 200eft.(És nem tud annyit,mint a példa) Matek szerint a drágább a jobb. Vagy nem? No melyiket,ezért nem tudok dönteni.
Mi a MI-ben a trükk?

[ Szerkesztve ]

(#517) doc válasza arcitec (#516) üzenetére


doc
nagyúr

egy szuro 10 evig? es szerinted az tenyleg mukodik, es 10 ev utan is szu"r?

(#518) arcitec válasza doc (#517) üzenetére


arcitec
addikt

Igen ez kérdés lehet, de akkor is ezt vállalják. Állítólag havonta kell mosni és porszívózni. Na, de legyen kevesebb mint 10 év, mondjuk legyen fele. Akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#519) cidalain válasza arcitec (#518) üzenetére


cidalain
veterán

Nekem kozel 6 honapos a szurom. Mintha uj lenne. Nem fogom cserelni fel ev utan, marad meg benne. Igaz nem is volt full dzsuva amikor kivettem megnezni, leporszivozni. Jon a nyar, gyakran lesz nyitva az ablak, olyankor ugyis all a gep.
Mintha kevesebb lenne a porcica a lakasban, igaz a purifier beszerzes utan nem sokkal ablakcsere is volt, az is kozrejatszhat persze.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#520) qqzs


qqzs
őstag

Amit mer a gep az pm 2.5 azaz a 2.5 mikronos tartomany a porcicak meg porbol lesznek azok joval nagyobbak azt is szuri. Torolgetni kevesebbet kell plusz pollen ha aktivszenes a szuro van akkor szag is.
Szerintem a 10eves japan gep amirol beszelsz az legmoso es nem levegoszuro. Mas technologia wikipedian talaszrola biztos infot. Legszurot ha mosnad hasznalhatatlan lenne talan itt targyaltak ki regebben

Eladó: GTS450

(#521) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#514) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Senki nem tudja, hogy okostelefon nélkül működtethető-e a Xiaomi légtisztító? Pl egy számítógépre telepített programmal?

(#522) RBJ válasza Zoli-bácsi (#521) üzenetére


RBJ
addikt

Azért smart eszköz, mert az. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#523) Zoli-bácsi válasza RBJ (#522) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nekem nem az a fontos hogy 200km távolságról a telefonomról tudjam turbó fokozatba kapcsolni, hanem hogy jól működjön mint légtisztító. De ha csak telefonról lehet irányítani, akkor felejtős.

(#524) RBJ válasza Zoli-bácsi (#523) üzenetére


RBJ
addikt

Lehet manuálisan is de max auto mode és éjszakai lesz. a kedvenc módról lemondhatsz.
De lehet utána kell nézni. Sose lehet tudni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#525) VANESSZA1 válasza Zoli-bácsi (#521) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Működik okostelefon és wifi nélkül is. Most vettem egy 2-es verziót $131.-ért, és lehet működtetni.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#526) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Megjött a Mi Air Purifier Pro és lenne pár kérdésem.

Olyan (kisebb méretű) helyiségbe tettem be, ahol annyi por van a levegőben, hogy fény felé nézve azok szabad szemmel is egyszerűen láthatók, a készülék azonban mégis teljesen normális, 006-012 értékeket mutat zöld körben.
Továbbá teljes sebességre kapcsoltam a készüléket és ahelyett, hogy csökkent volna a pormennyiség, helyette nagyobb méretű egybegyűlt porcicák jelentek meg a levegőben szinte azonnal.

Ez normális? :F

(#527) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#526) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azóta is megy maxon és még mindig tele a levegő porral, de már csak 001-et mutat :DDD

(#528) doc válasza Darth_Revan (#527) üzenetére


doc
nagyúr

nincs bezacskozva a szuro, vagy valami? :F

(#529) Darth_Revan válasza doc (#528) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A gyári szűrő van benne amivel behelyezve érkezett, nincs semmibe csomagolva.

Másik, hogy a telefon látja a készülék WIFI-jét és csatlakozik is, a Mihome viszont nem találja...(reset is volt a készüléken) :(

[ Szerkesztve ]

(#530) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#529) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Utóbbit sikerült megoldani.

(#531) doc válasza Darth_Revan (#530) üzenetére


doc
nagyúr

esetleg probald meg az erzekelot megtisztogatni (ha jol remlik, a szuro ajtajanak teteje kornyeken van)

(#532) Darth_Revan válasza doc (#531) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Már az is megvolt :)

(#533) adriankoooo válasza Darth_Revan (#526) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Na pont ezért gondoltam át 10x a dolgot és végül nem vettem meg. Erre csak nagyon korlátozottan alkalmas állítólag.

(#534) Darth_Revan válasza adriankoooo (#533) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah hogy ez erre nem is alkalmas és csak nagyvárosokban előforduló, igazán dúrva levegő szennyeződések kiszűrésére jó? :W

[ Szerkesztve ]

(#535) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#534) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Még jó hogy úgy van hírdetve, hogy erre (és pollenre) is alkalmas ...

(#536) beginnerguy


beginnerguy
tag

Nekem a sima változat jött meg 2 hete (az újabb, 2-es verzió). Tapasztalatok 2 hét használat után, ömlesztve, hátha valakinek segít, egyébként kb 32-38 m^2-en használom Budapest belvárosában:

- az érzékelő a legtöbb esetben nem pontos (elolvastam a legtöbb fellelhető tesztet neten az utóbbi 1 hónapban, és akár 200-zal (!) is eltérhet a valóstól :) ), ezért erős zseblámpával (convoy s2+ maxon) szoktam inkább vizsgálni a levegőt, főleg estefele jól lehet látni, mi a helyzet.
- nekem 3-4 nap volt, mire a brutálisan poros helyiségből normálisat varázsolt (tehát konkrétan a nagyon apró por részecskék áramlását(!) tisztán lehetett látni előtte, most már ritkábban látni sok mini méretűt (ezek tényleg a nagyon finom porszemek, hálistennek jó a szemem), nagyobbak persze vannak, főleg a ruháimból és lepedőmből, törölközőből jönnek a színek alapján :) )
- nem éri meg mindig turbón és nagy sebességen nyomatni, a tapasztalatom az a zseblámpás vizsgálgatás után, hogy ilyenkor nagyon gyorsan forgatja a levegőt, de mivel oldalt szív be, (és ez a felület nem növekszik, persze a levegő áramlása gyorsabb és ezáltal a levegő cserélődése is), ami por nem éppen oda megy, azt megint fellöki a magasba a venti és kész (oké, persze, nyilván átforgatja a helyiség levegőjét és elég nagy statisztikai valószínűséggel hamarabb, mint lassabb fokozaton, de a tapasztalataim szerint nem sokat segít egy átlagos háztartásban és többnyire felesleges) nem mértem ki, mert nincs eszközöm, de kvalitatívan zseblámpával vizsgálva nem sok különbséget láttam a beszívott "por" mennyiségében turbón és mondjuk közepes és kis fokozaton sem az első napokban, sem később. A turbó inkább arra való szerintem, amilyen áldatlan állapotok pl felújításnál lehetnek, akkor biztosan hasznos.
- ha bukóra(!) nyitom az ablakot, 1-3 percen belül felugrik 20-60-ra is akár.
- ha leveszem a hátulját a szűrőnél, majd visszarakom és újraindítom, akkor sokszor felugrik 50-60-ra is az érzékelő.
- ha belefújok az érzékelőhöz, akkor eddig 80-at sikerült elérni vele :) de néha segít, és utána reálisabban mutatja az eredményeket, mintha néha beakadna ennél a 8-11 intervallumnál
- ha elhaladok mellette néha felugrik akár 30-ra is, de reálisnak is tűnik, mert a ruhámból sok por/szövet száll ki, nem is gondoltam volna....
- 2 hét alatt olyan mennyiségű port és koszt szedett össze, hogy öröm nézni :) Főleg a hátulján van hosszmetszeti irányban 2-4 cm, szép vastag réteg. Persze máshol is látni, hogy már nem az eredeti állapotú a szűrő :D
- általában kedvenc módban megy, 3 óránként beállítottam egy sima feltételt rá az automatizálásnál, hogy ne váltson vissza 3 óra után. Legtöbbször 8-11 illetve 15-18 m^2-rel fémjelzett erősségeket használom.
- nálam semmi gond az appal és a párosítással, tökéletesen megy első pillanat óta
- a levegőben levő por brutálisan lecsökkent, ellenben a porosodást/portörlés nem fogja kiváltani, de ezt tudtam is, eléggé evidens, hogy a már lerakódott port csak nagyon kis mértékben tudja felkavarni, nem is erre van! valamint a levegőben levő por nyilván nem feltétlenül fog átáramlani a készüléken, lehet hamarabb fog megtelepedni valamilyen felületen (ezért sem old meg mindent a turbó mód, ahogy feljebb írtam)
- főzés közben felkúszott 130-ra is érzékelő (pár perc alatt 60-80 között volt), szóval azt nagyon gyorsan érzékelte
- nem dohányzom, így arról nem tudok mondani semmit

Nem tökéletes, főleg az érzékelő nem (meg hogy 3 óránként visszavált auto módra), de ennyi pénzért bőven használható kategória. Én nem bántam meg, hogy megvettem.

Nyárra úgyis kell ventillátort vennem, valószínűleg rárakok egy HEPA szűrőt is, ha már keringeti a levegőt a PC-m közelében, akkor szűrjön is, így még effektívebb lesz szerintem a rendszer.

Ezek tök szubjektív tapasztalatok és saját vélemény. Lehet nem egyet érteni. Tényleg csak azért írtam le, hátha valakinek segít a döntésben.

[ Szerkesztve ]

(#537) beginnerguy válasza beginnerguy (#536) üzenetére


beginnerguy
tag

Kifutottam a szerkesztési időből, pont mikor a legfontosabbat akartam kihangsúlyozni....

Azt ne várja senki, hogy minden egyes porszemet/részecskét eltüntet a levegőből, mert egyáltalán nem reális. Ha megnézed egy erős zseblámpával este, vagy verőfényes napsütésben, fogsz porszemeket látni, de sokkal(!) kevesebbet, mint előtte.

(#538) VANESSZA1 válasza beginnerguy (#536) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hasonló a tapasztalatom nekem is. Auto vagy konfigurált mód 15m2-hez igazítva és 2 órás szünetekkel 3x-4x 2-3 órát hagyni járni naponta az a legtökéletesebb. Az érzékelő szerintem is egy támpont, de sok haszna nincs. Naivitás azt hinni hogy mindenhonnan eltűnik a por, de a mennyisége biztos csökken és a főzési és egyéb szagok eltűntetésében szerintem nagyon jó.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#539) adriankoooo válasza Darth_Revan (#534) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Pontosan ahogy írod. Nem egy helyen kérdeztem meg. Az hogy bekapcsolod és nem lesz por a lakásban, kizárt.

Ez inkább a szmogos nagyvárosokba való, hogy kicsit szűrje a levegőt. Azt is csak turbó módban teszi jól, de akkor nem bírod ki mellette.

(#540) makkai


makkai
aktív tag

Üdv!

Használja valaki az alábbi eszközt?

BAUER LR 330

Beurer LR 330 Légtisztító és levegőpárásító egyben. Elfogadható árban lehet kapni (68K), de nem tudom mennyire lehet jó! A szűrés hatékonyságra 88%-ot ír, szemben a xiaomi Air Purifier 2 99,75%-val. Viszont ez párásít is. A szűrőt 1000 óránként kell cserélni (jelzi, ha letelt az 1000 óra), ami durván 4200 Ft hozzá.

[ Szerkesztve ]

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#541) qqzs válasza makkai (#540) üzenetére


qqzs
őstag

Ez inkabb parasito mint tisztito. Meg a videoba is keveri a fogalmakat. Valami legmoso szeru ize lehet.

Eladó: GTS450

(#542) F1DO válasza Zoli-bácsi (#523) üzenetére


F1DO
senior tag

Zoli-bácsi, azért lenne nekem egy megjegyzésem a számodra:

Pont az az egyik fontos szempont, hogy távolról lehessen vezérelni a légtisztító készüléket, pl mobiltelefonról, interneten keresztül - azért, hogy ne akkor kavartasd fel az adott helység összes porát amikor ott tartózkodol, hanem pont amikor nem - és mire odaérsz előtte pl fél órával álljon le, hogy leülepedjen a megmaradt por és ne a levegőben keringve Te szívd be!

(#543) arcitec válasza F1DO (#542) üzenetére


arcitec
addikt

Már bocsi, de ez egy nagy böszmeség amit írtál... Elnézést a fogalmazásért .. ;]

(#544) F1DO válasza arcitec (#543) üzenetére


F1DO
senior tag

Alátámasztanád miért nem tartod helytállónak?

(#545) arcitec válasza F1DO (#544) üzenetére


arcitec
addikt

Olyan mint wifi, a - jelenlegi - komolyabb készülékekben nincs, sőt távirányító sincs. Egy légtisztító készüléknek folyamatosan kell üzemelni(ezért nincs is hozzá még távirányító sem), mondjuk autó fokozaton, ha egyszer átjáratta a levegőt, akkor más simán csak legkisebb fokozaton megy. Emelt fordulatra csak, több por keletkezése, szag keletkezése esetén kapcsol.Ha párásít is,akkor pl. pára szint alá csökkenés esetén. Tehát egy napi szinten történő használat esetén - nem nyaraló, ahol esetenként működne, (oda pl még a wifi is jól jöhet akár ;) ) -, állandóan üzemeljen, hiszen a port - esetlegesen több port - szellőztetéskor, de akár ruhából kijövőt - csak üzemelve tud érzékelni. A port meg, de ez csak az én véleményem, nem hinném hogy felkavarja, mert miféle port is kavarna fel. Szép is lenne ha egy légtisztító nem a légteret tisztítaná, hanem a port kavarná.Azért egy otthonban nem sivatagi körülmények vannak! ;) Persze csak szerintem és mindenki úgy, ahogy akarja, vagy gondolja magának.

[ Szerkesztve ]

(#546) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Xiaomi 2 légtisztitónál időzített módban csak auto beállítás lehet? Vagy ha esetleg sikerült valakinek rávenni, hogy egyedi beállítás ( pl. 15m2-hez) hogyan kell írja le legyen szíves.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#547) beginnerguy válasza VANESSZA1 (#546) üzenetére


beginnerguy
tag

Automation fulnel egy if feltetel kell, gondolom ez megvan. A sleep mod az elso hosszu krikszkraksz (alulrol a 3.), a kedvenc mod a masodik (alulrol). Most 1 oraval elobbre kerult minden beallitasom az oraatallitas miatt, szoval arra is kell figyelni, ahogy eszrevettem. Szoval ha 9-re allitod be a kedvenc modot, akkor 10 utan kb 1 perccel fog atkapcsolni (legalabbis nalam igy mukodik jelenleg). A log fulon pedig ellenorizheted, mikor es hogy valt at.

Ami fontos meg, hogy a kedvenc modot egyfele sebessegre konfiguralhatod, azt fogja hasznalni. Tehat olyat nem lehet, hogy 35m^2-hez szeretned 10-tol es 15m^2-hez 11-tol.

(#548) VANESSZA1 válasza beginnerguy (#547) üzenetére


VANESSZA1
őstag

:R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#549) RBJ válasza arcitec (#545) üzenetére


RBJ
addikt

Nem ír hülyeséget. Pont mikor felnyomod turbo módba emelkedik az érték.
És pont azért mert kissé fel tudja kavarni a leülepedett dolgokat.
Én is csak akkor turbózok mikor nem vagyok otthon.
Igaz a hangzavar miatt főleg.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#550) arcitec válasza RBJ (#549) üzenetére


arcitec
addikt

A tiétekre lehet igaz, az enyém nem így működik, más kategória, nem kicsit jobb ;) ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.