Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) DEJVID válasza Maksifül (#6500) üzenetére


DEJVID
őstag

eplikésön be térnek el.

(#6502) pasquale válasza Maksifül (#6500) üzenetére


pasquale
tag

Az S2-nek csak 2db heatpipe-ja van, mig az S1nek 4
Így az S1 jobb, mert jobban eloszlatja a hőt.

(#6503) Maksifül válasza pasquale (#6502) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nagyon thx! :B

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#6504) Gorneck válasza Maksifül (#6497) üzenetére


Gorneck
titán

Olcsó és halk...
Xigmatek RedScorpion.
Hangtalannak nem mondanám, de nem zajos...általában mindig halk zene szól miközben gépezek így nem hallani, hogy megy a gép 30 centire a fejtől...
Pcgear.hu

Gorneck#1239

(#6505) DEJVID válasza pasquale (#6502) üzenetére


DEJVID
őstag

én itt ránéztem a második rajzra és azon négy volt. :B azt várná az ember hogy az van a rajzon de ugy látszik ez az AC-nek tul logikus megoldás lett volna..

(#6506) Maksifül


Maksifül
senior tag

Mennyi teljesítménybeli különbség van a Hyper TX2-es, és a 212-es hűtő között? Érdemes a drágábbikat megvenni, vagy elenyésző a különbség?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#6507) Maksifül válasza Maksifül (#6506) üzenetére


Maksifül
senior tag

Senkinek nincs tapasztalata ezekkel a hűtőkkel? :O

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#6508) Gorneck válasza Maksifül (#6507) üzenetére


Gorneck
titán

Sokkal erősebb a 212, azt a +3-4kt megéri...

Mire lesz?

Gorneck#1239

(#6509) Maksifül válasza Gorneck (#6508) üzenetére


Maksifül
senior tag

Q9450-re szeretném. :))

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#6510) Tothgera30 válasza Maksifül (#6509) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nézd meg a Scythe Ninja-t, vagy a Cooler Master Hyper Z600-at egy 12cm-es ventillátorral, mert Quad 9450-re szerintem jó választás lenne mindkét hűtő. :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6511) Maksifül válasza Tothgera30 (#6510) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszi, de ha lehet, szeretnék 10k alatt maradni. :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#6512) DEJVID válasza Maksifül (#6511) üzenetére


DEJVID
őstag

a z600 50ft-al 10k alatt van. egy ventit veszel rá 2-3k-ért. de lehet elég ha a táp meg a hátsó venti húzza le róla.

(#6513) Talib21


Talib21
tag

Sziasztok!Remélem jó helyre írok!Vettem egy 12 cm-es cooler master ledes ventit!Van rajta egy háromtűs csatlakozó addig ok,de a ledhez van egy kb 2 cm-es kéttűs vezeték!Na azt hova kell dugni??? :)) köszi

(#6514) Gorneck válasza Maksifül (#6511) üzenetére


Gorneck
titán

Tothgera30: Passzív borda nem épp nyerő...

CM Hyper 212, Xigmatek...[link]

Gorneck#1239

(#6515) DEJVID válasza Gorneck (#6514) üzenetére


DEJVID
őstag

ezek se mások csk van rajtuk veti. azokra ugyanugy lehet tenni. vagy mire gondoltál :F

(#6516) Tothgera30 válasza Gorneck (#6514) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor ne vegyél passzívat!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6517) Tothgera30 válasza DEJVID (#6515) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ja, a z600-ra is lehet tenni ventit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6518) Tothgera30 válasza Tothgera30 (#6517) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én egy SilentBlade 2-t rakok rá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6519) DEJVID válasza Tothgera30 (#6517) üzenetére


DEJVID
őstag

én tudodm, hogy lehet de Gorneck23 úgy beszélt mintha nem tudná :U

[ Szerkesztve ]

(#6520) jerry311


jerry311
nagyúr

Szerintem túl meleg a tápom.
Illik ezt úgy módosítani, hogy a két kicsi venti helyett berakok egy 12 cm-est és a gép belseje felé néző egyéb nyílásokat letakarom?
Tehát marad hátsó venti helyén a rács. A belső venti helyén 12 cm-esre nagyítom a lyukat. A táp belső felén meg nem lesz szellőzés, így amit a 12-es venti befúj az csak kifelé tud menni, vissza a házba nem.
Nos?

(#6521) Gorneck válasza DEJVID (#6515) üzenetére


Gorneck
titán

Mert kialakításuknál fogva egyik ventis üzemre termett a másik nem...a ventis jobban fog hűteni, mint ami eleve passzív működésre készült...a Xigma, TR mindkét hűtőt veri azonos venti esetén...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6522) DEJVID válasza Gorneck (#6521) üzenetére


DEJVID
őstag

eleve passzívra lett tervezve? nem is tudtam hogy ilyen van. :B

[ Szerkesztve ]

(#6523) Gorneck válasza DEJVID (#6522) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig van...
Nem hiába van az, hogy egy Ninja jól elkalapál egy CM 212-öt passzívan...ventivel már közel se biztos ez a helyzet...
Persze ettől ezek a hűtők is piszok erősek...lsd HR-01.

Gorneck#1239

(#6524) DEJVID válasza Gorneck (#6523) üzenetére


DEJVID
őstag

nagyon ugy irsz mintha visszaszólnál. én nem szoltam be. ha így jött le akkor bocs.

(#6525) shtml válasza jerry311 (#6520) üzenetére


shtml
őstag

A befújt levegő egy részét a kimenő venilátor szinte azonnal ki is szívja anélkül, hogy az a levegő bármely alkatrészt is tudna hűteni. Én a helyedben az alsó ventilátor mellé egy pár cm magas műanyag lemezt vagy lapot ragasztanék, amely a levegőt elterelné a kifújó ventilátortól.

Arra azért ügyelj, nehogy ezzel valami lényeges, melegedő alkatrész hűtését rontsd. Kompromisszumot keress, mert az sem jó, ha nagyon leárnyékolod a kifúvó ventilátort.

Ha ez segít, talán nem is kell fúrni-faragni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6526) Tothgera30 válasza Gorneck (#6523) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"a Xigma, TR mindkét hűtőt veri azonos venti esetén..." - Azt megnézném, mert a Ninja sokkal jobb, de ha a Ninja Cu-t nézed akkor az szinte verhetetlen a kategóriájában. Persze mindig van a jobbnál is jobb, de nem mindenkinek tetszik a Xigmatech és a Termalright Cpu hűtője.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6527) Gorneck válasza Tothgera30 (#6526) üzenetére


Gorneck
titán

Bocs hogy ekkora láma vok...de már csak az árat nézzük a Ninja elég bután mutat...

Arról nem is beszélve, hogy legalább rendesen írnád le a gyártók nevét...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6528) Tothgera30 válasza Gorneck (#6527) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem meg szép így nézve olyan mint egy háborús kitüntetési kereszt, így meg egyszerűen gyönyörű.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6529) Gorneck válasza Tothgera30 (#6528) üzenetére


Gorneck
titán

Elhiszem, de azon kívül, hogy alig kapni vhol még drága is és messze van a jótól...de persze ettől még ez is egy jó hűtő...passzív módra tervezve...

Gorneck#1239

(#6530) jerry311 válasza shtml (#6525) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hmm... Nem is rossz ötlet. Sőőt...
Kipróbálom...

(#6531) Kombat


Kombat
őstag

Ugyanmár, ne vitatkozzatok! Vegyetek AC Freezer 7 PRO-t! Még mindig aláz ár/érték arányban! :DDD [link]

(#6532) S.Y.S. válasza Tothgera30 (#6528) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

és tényleg, nekem ez van msn képnek :D

(#6533) Tothgera30 válasza S.Y.S. (#6532) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem nagyon bejön kinézetre, és teljesítményre is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6534) Henk


Henk
veterán

Erről van valakinek tapasztalata?
Nem biztos,hogy jobban hűt a mostani hűtőmnél,de nagyon impozáns darab. :DDD

(#6535) Gorneck válasza Henk (#6534) üzenetére


Gorneck
titán

Tesztek alapján nem nagy durr...

Gorneck#1239

(#6536) Henk válasza Gorneck (#6535) üzenetére


Henk
veterán

Ja olvastam,hogy annyival nem jobb mint amennyivel nagyobb,de elég mutatós.Azt gondoltam hátha van valakinek és elmondja a gyakorlati tapasztalatait.Bár lehet besem férne a házamba.

(#6537) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

A Cooler Master Hyper TX 2 ventillátora merről van , ha felrakom AM2-es processzorra?

mod: Freezer 64 Pro PWM ventillátora merre néz?

Melyik a jobb procihűrő?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Géza

(#6538) canniball válasza Henk (#6534) üzenetére


canniball
nagyúr

Teszt, tapasztalat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6539) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

üdvözlöm a léghűtés királyait... :R

anno vásároltam egy delux házat(ez az a tipus ami szemből hasonlít egy BMW orrára)
mind szép és jó,de az évek folyamán belekerült egykis TELJESÍTMÉNY(giga alaplap,6400+BE,zalman venti és egy zafír 3870 X2 Cserépkályha Edition)éshát
ha zárt az oldala,1,5óra MOH Airborne után megfagy...min 3-6 perc amig ujraéled az ujrainditással...tehát tulmelegszik a rendszer...
az érdekesség az,hogy a VGA kifelé fujja a hőt,a procinlévő CNPS 9700 szintén kifelé fújja(ház hátlapja felé,amit támogat 2db eccerű 80mmes venti),valamint a ház ORRÁBAN van 1db szintén 80mmes fan!azpedig a két VESE mögül szipkázza a levegőt..(persze ha volna a ventiben akkora kráft)
de sajna ebben a dög melegben ezis kevésnek bizonyult,holott a nagy melegben a szobám nem éri el a 24-25fokot!jó ha 22fok van a szobámba(hála a régi téglaépítésnek,és a majd 80centis falaimnak)
a kérdésem az lenne leginkább,hogy van-e kereskedelmi forgalomban 80*80*25mm-es fan,ami a lehető legtöbb levegőt képes megmozgatni?ergó szeretném a ház orrába helyezni,lecserélvén a másikat!nagyobb venti nem fér be sajna.a méretet e delux maximalizálta 80mmben!max ha szétvágom az előlapi fémet!deazt hadd ne....
segiségeteket előreis köszönöm
ha más nem marad,nyáron KÁBRIÓKÉNT üzemeltetem a gépet:)

üdv
ZK

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6540) DigitXT válasza - = Zk = - (#6539) üzenetére


DigitXT
félisten

80*80*25mm-es fan,ami a lehető legtöbb levegőt képes megmozgatni
Ha ilyen durva a melegedés, de a ház oldalának levétele megoldja, akkor inkább használd úgy, mivel egy sok levegőt toló 8 cm-es ventinek elég nagy hangja lenne...:)

(#6541) DigitXT válasza Geza26 (#6537) üzenetére


DigitXT
félisten

A két hűtő kb. ugyanazt tudja, a TX2 egy kicsivel jobb (és annyival drágább is). Mindkettő alapvetően a gépház háta felé fújja a levegőt normál felszerelés esetén.

(#6542) - = Zk = - válasza DigitXT (#6540) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az nembaj.megszoktam a gyári ventik óta(x800gto2,x1900xtx ésmost az X2)
de ezekszerint volna remény egy ilyen fan-ra....netán aztis tudod,hol merre lelhető? :R

szerk:megasztán én vagy fejhallgatóval,vagy 5.1ben gépezek!szóval én nemigazán hallottam a ventijeimet üzem közben... ;] néáha amikor tesztelem őket...tény és való vísít rendesen...dehát a teljesítménynek ára van ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6543) DigitXT válasza - = Zk = - (#6542) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezt a tesztet nézted már? (Egyszer azért meghallgatnám pl. azt a Tornado-t.:DDD)

(#6544) Speed® válasza - = Zk = - (#6539) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem hinném, hogy melegedés okozza, mert bár a 8cmes ventik nem a legjobbak, de 1 elöl 2 hátul plusz a tápban 2 is kifelé fúj, ez elég a ház átszellőzéséhez.

A fagyás és a hosszú újraindulási idő alapján én a tápra tippelnék, lehet, hogy nem bírja a 12Vos strapát (2x18A, de össz 34A terhelhető huzamosan a gyártó szerint), lévén a proci és a vidkari berántanak speckó alapján 300+Wot terhelve (ez 12Von <30A ugyan, de nem mindegy az eloszlás).

Mivel írtad, hogy zárt oldallapnál történik a dolog, valószínűleg az van, hogy ennyi idő kell a tápnak a csúcsraterhelt\túlterhelt állapotban, hogy addig melegedjen míg kapcsol a hővédelem.
Abból is megfigyelheted, hogy mennyire szívja a tápot a konfig, hogy figyeled a hőfok\terhelés függvényében változó ventijeit. Biztos vagyok benne, hogy ha olyasmit futtatsz ami procit és vidkarit is dolgoztat, alaposan felpörög.
Ha már nem garis a kicsike, próbálhatsz segíteni a helyzeten úgy, hogy 1; gépen kívülre helyezed állandó friss levegőbe (ha elég hosszú vezetékekkel szerelt) 2; átalakítod a nagyobbik oldalon lévő ventihelyet 12cmesre és beépítesz egy 12es ventit, ezáltal jobban lesz hűtve.
De ha ódzkodsz az ilyetén megoldástól, akkor cseréld le egy 12Von erősebb tápra, a méltán népszerű VX450et tudom javasolni. Hosszútávon mindenképpen ez a helyes megoldás, a venticsere ideiglenes.

Ezen túlmenően MemTest és Prime95, győződj meg a RAM\CPU stabilitásáról, illetve GPU-CV a vidkarinak ~2 órán át, figyelve a hőmérsékleteket.

DigitXT
Nekem 9.2cm/4800rpm/119CFMes Tornadom van, hát elég durva ;]
A 2db 4400as Delta szerverventim is ütött a SilentTowerre szerelve.
De kaphatók itt PH-n durvább szerverventik is, akár 400m3\hsak is..

[ Módosította: Atlantis ]

(#6545) DigitXT válasza Speed® (#6544) üzenetére


DigitXT
félisten

Ehhez annyit fűznék még hozzá, hogy ha van venti-szabályozási lehetőség a tápon, akkor érdemes azt feltekerni (nekem pl. egész addig bírta jól az Enermax tápom minimálisi hűtéssel, amíg nem kapott komolyabb terhelést: azután viszont erősen melegedni kezdett, és muszáj volt normálisan hűteni:K). Szerk: mondjuk annyira le volt halkítva, hogy fix 5V-on ment benne egy 8-as venti: normál esetben azért a sima fordulat-szabályozóval ez azért nem így van, csak a fordulatszám-görbét lehet "tologatni". (Tehát ha melegszik, fel fog gyorsulni a venti, csak nem mindegy mikor, mennyire...)

9.2cm/4800rpm/119CFMes Tornadom van, hát elég durva
Nekem már innen a ZMF2 is kibírhatatlan kategória 12V-on.:DDD És az csak 52CFM.:)) Egyébként alapból a halk ventik híve vagyok.:R Mondjuk ez itt speciel ON.:D

[ Szerkesztve ]

(#6546) Speed® válasza DigitXT (#6545) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel van rajta monitorozáshoz csati, feltételezem, hogy terhelés\hőmérséklet hatására automatikusan szabályozza a ventiket. Potit nem látok rajta.

Én már sikítok ha 12esnél kisebb ventit látok, szóval ennyit a csendmániáról :D
Aktuális kedvencem az AC féle PWM12025ös, 500rpmen teljesen hallhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#6547) Henk válasza canniball (#6538) üzenetére


Henk
veterán

Igen az ő hsz-át találtam én is.Még leméregetem hogyan férne be a házba mert szerintem azzal is gond lehet nálam.

(#6548) Henk válasza - = Zk = - (#6542) üzenetére


Henk
veterán

Nekem van egy ilyen Zalman ZM-F1 ventim eladó.
DigitXT által mutatott tesztben megtalálod.
De ez valóban nem halk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6549) - = Zk = - válasza Speed® (#6544) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm a választ :R
bár nemgyanakodnék a tápra.535ös enermax...hátul szoktam kézrátétellel figyelni,milyen meleget fúj a venti.de sztem nem vészes!jólenne kimérni valahogy a tápomat!
prime-ot lefuttatok,bár nemtudom.orthost futtattam és nem jelzett semmit!megnézzük...

Henk:érdekelne a venti :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6550) Speed® válasza - = Zk = - (#6549) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"bár nemgyanakodnék a tápra.535ös enermax" Ez nagy szám szerinted :F
A procid 125W TPDjű, a vidkarid pedig 2db 3870es, ~200W körül terhelten.
Már ez a kettő ~27A körül eszik, és még van rajtuk kívül 12Vos fogyasztód.
Ez, plusz az, hogy nem mai csirke, bőven elég ahhoz, hogy gond lehessen.
Az, hogy milyen levegőt fúj ki, nem releváns, attól még túlmelegedhet belül.
És elég egy kis ingadozó fesz a túlterheltség okán egy finom kis fagyihoz..
Mindegy, te tudod mit akarsz, de megoldás helyett reménykedni..kevés :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.