Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) csimav


csimav
senior tag

Sziasztok! Van olyan program amivel lehet szabályozni a házban lévő ventik és a CPU venti fordulatszmát?? És ha van akkor mi?:)
:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#6802) KTHOM válasza csimav (#6801) üzenetére


KTHOM
csendes tag

Speedfan

(#6803) csimav válasza KTHOM (#6802) üzenetére


csimav
senior tag

És ezzel a progival hol és hogy lehet szabályozni?:) mert én nem találom:S

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#6804) Mans20


Mans20
addikt

Hát bazme g nem egyszerü felrakni a Hyper212 t a lapra,azt a X alakú rögzítőt ami a lap hátúljára megy arra az anyákat felrakni idegtépő :W inkább leszedtem és a b variációt csináltam meg ,hogy a műanyag kis alátéteket raktam oda és arra az anyát.gondolom így is jó,de nemtudom mivelé rosszabb a X rögzítő nélkül.

(#6805) canniball válasza csimav (#6803) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt megtalálod. Mielőtt felrakod nézd meg támogatott-e a lapod/a szenzor: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6806) SOAD19 válasza Mans20 (#6804) üzenetére


SOAD19
addikt

Én úgy csináltam, ahogy a Hyper tesztjében is írták, vagyis, h fejjel lefelé néz a hyper és ráhúztam a lapot és a lap másik végét meg alátámasztottam vmivel, majd rácsavaroztam...

Kitartás! :C Bár gondolom már elkéstem a hsz-szel!

[ Szerkesztve ]

(#6807) lala42


lala42
őstag

Na a Nocuta NH-C12P Hűtése minimális tuninggal
[link]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6808) lala42


lala42
őstag

Amikor még nem volt csak Freezer = Prom :D
[link]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6809) canniball válasza SOAD19 (#6799) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vagy erre is kitalálsz vmit?"
Persze! :DDD Kell venni hosszú UTP kábelt. Vagy létezik USB-s vevőegység, azt meg egy hosszabbítóval arra rakod amerre akarod. ;)

"Ha jót akartok soha ne használjatok routert"
Én rég óta használok nagy megelégedéssel. Az pedig hogy rossz a vétel nem feltétlenül a router hibája.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6810) SOAD19 válasza canniball (#6809) üzenetére


SOAD19
addikt

Nyertél! :R A kábelt hanyagolom, mivel kb.20-30 m belőle, gondolom nem vmi olcsó (mielőtt megkérdeznétek, nem ilyen nagy házban lakom. A többit a fantáziátokra bízom... ;) :U ). Mondjuk az az USB-s vevőegység az jól hangzik (kb. mennyiért vesztegetik?), most hálózati adapterem van, 5dbi-s antennával.

Igaz, nem szabad általánosítani, műszaki szempontból sem. :K Nekünk Asus routerünk van és sokszor azt csinálja, h meghal és ki kell húzni, majd 10-20 perc múlva visszadugva ismét működik valameddig. :W :W :W Nem tom mi kínja lehet, talán túlmelegszik :F

(#6811) canniball válasza SOAD19 (#6810) üzenetére


canniball
nagyúr

Pont 20-30m-t vettem pár éve, 2-3k volt szerelve. Az USB-s ketyere is már beszerezhető hasonló áron (persze igények függvényében fel lehet tornászni az árat :) ), válaszd ki a megfelelőt: [link] [link] [link].
A router nyűgjéről a topikjában kéne kérdezni, talán tudnak valami okosat mondani.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6812) Tothgera30 válasza SOAD19 (#6786) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy kis olaj nem segít?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6813) Henk válasza Tothgera30 (#6812) üzenetére


Henk
veterán

A venti motorja adja ezt az érdekes hangot nem a csapágya,szerintem azt nem tudod olajozni.

(#6814) SOAD19 válasza canniball (#6811) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! OFF vége :D :R

[ Szerkesztve ]

(#6815) Tothgera30 válasza Henk (#6813) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor no comment! :(

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6816) SOAD19 válasza Tothgera30 (#6815) üzenetére


SOAD19
addikt

Egyszóval Noctua=kotu :D Tényleg nincs egy normális venti, ami olyan halk, mint a Noctua, de nincs kerregő hangja?! Bár lala42, azt írta, h az Ő S12-1200-asa nem kerreg, talán az a csúcsmodel?! Azzal csak annyi bajom van, h két érték tartozik hozzá:
1; 81m3/h 17db
2; 41 m3/h <6db

Az első túl hangosnak tűnik, a 2.-nak meg túl alacsony a légszállítása. Tudom,azt a büdös, finnyás pofámat! :B :U :DD

(#6817) Tothgera30 válasza SOAD19 (#6816) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát van ilyen hogy nincs egy normális venti ami kellene. Bár én a SilentBlade 2-t ajánlom és az tényleg jó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6818) Mans20 válasza SOAD19 (#6806) üzenetére


Mans20
addikt

már készvan,én is úgy csináltam ahogy írtad,amúgy a hűtő egy kicsit lefelé van hajolva gondolom mert hajlik a lap valamennyire.remélem a helyén marad :)) :Y

(#6819) canniball válasza SOAD19 (#6816) üzenetére


canniball
nagyúr

"...normális venti, ami olyan halk, mint a Noctua, de nincs kerregő hangja?"
S-Flexet próbáltad már?

"Azzal csak annyi bajom van, h két érték tartozik hozzá...Az első túl hangosnak tűnik, a 2.-nak meg túl alacsony a légszállítása."
Rákötöd egy megfelelő potméterre/panelre és kismillió értéked lesz. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6820) spln válasza SOAD19 (#6816) üzenetére


spln
tag

"There are no additional smoothing capacitors, which are usually used in such circuits to clip reverse voltage surges and protract the front-decay of switching impulses in the inductor coil. It leads to a noticeable component in fan noise - co-called engine popping (noises in the stator-impeller block caused by switching inductor coils)."

forrás: link

Lehet, hogy te ezt hallod a ventid motorjából :F bár csak nagy vonalakban értem mi is ez :)

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#6821) Zoli1983


Zoli1983
tag

Sziasztok! E8500-as procire kellene nekem vmi jó (lég)hűtő. A CM Hyper TX2-n gondolkoztam. Van ettől jobb hűtő kb. TX2 áron(4000ft), vagy 10.000 alatt?? A gép tuningolva lesz, legalább 4.2-GHz-re.

(#6822) Tothgera30 válasza Zoli1983 (#6821) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Összeválogattam párat, nézd meg, én ezeket ajánlom. Ár szerint csökkenő sorrendben.
Asus Silent Square EVO - 8800ft
Cooler Master Gemini 2 - 7600ft
Asus V-60 - 6000ft

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6823) Zoli1983 válasza Tothgera30 (#6822) üzenetére


Zoli1983
tag

Köszi. Egy másik topic-ban a Xigmatek S1283-at ajánlották, ami tényleg jó, csak futárral együtt, a legolcsóbb helyen lenne 9.900 :( . És, ha a Hyper TX2-t nézem, az 4000 ft, nem tudom megéri-e a dupla árat. :(

[ Szerkesztve ]

(#6824) SOAD19 válasza Tothgera30 (#6817) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, majd ha később akarok venni ventit, majd meggondolom a Silentblade-t. Pillanatnyilag elég ez a pár venti. Talán majd még egy-kettő elférne a ház oldalára+ a ház tetejébe.(ha sok pénzem lesz)

canniball: S-Flex: olvastam a itt a ph!-n róla tesztet, a 800-ast írták, h jó. Biztos jó, mondjuk, itt a világ végén 5k-ért vesztegetik, ez már nekem is sok. :Y (majd két napi melódiákos meló :( :W )

potméter/panel: az sincs ingyen ;)

(#6825) Gorneck válasza SOAD19 (#6824) üzenetére


Gorneck
titán

AC ventit vegyél...1k és piszok jó...nincs jobb venti nála ár/teljesítményben...

Gorneck#1239

(#6826) Henk válasza Zoli1983 (#6823) üzenetére


Henk
veterán

A tx2 jó ár/érték arányban viszont nem egy komoly tuning hűtő.Emellett 12v-on hangos a ventije is.Kérdés mik a követelmények nálad.

(#6827) SOAD19 válasza Gorneck (#6825) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! :R

És hogy áll ár/hang tekintetében? ;)

(#6828) Henk válasza SOAD19 (#6827) üzenetére


Henk
veterán

12v-on az S-flex-nél hangosabb valamivel,viszont töredéke az ára.
Ha a leghalkabbat akarod akkor nem AC-t veszel,de akkor a pénzt is rákell szánni.

(#6829) SOAD19 válasza Henk (#6828) üzenetére


SOAD19
addikt

én rászántam és mi lett belőle: egy kerregős Noctua venti 3k-ért :((( ;)

(#6830) S.Y.S. válasza SOAD19 (#6829) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Hétvégén teszt lesz: Scythe S-Flex 1200 vs. Noctua Noctua NF-S12-1200 ;]

(#6831) SOAD19 válasza S.Y.S. (#6830) üzenetére


SOAD19
addikt

:Y :Y :Y
Köszönjük, h megvetted és leteszteled nekünk mindkettőt csupán merő jóindulatból! ;) :DD :R

Isten fizesse meg jóságodat! :R Már alig várom!

(#6832) Gorneck válasza SOAD19 (#6827) üzenetére


Gorneck
titán

1-1,5k között...nekem van PWM-es és sima is...nagyon szuper...Noctua szint...hasonló motorral...

Így mutatnak...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6833) Henk válasza SOAD19 (#6829) üzenetére


Henk
veterán

Én az s-flex-eket 3600-ért vettem és nem kerreg.A Silenx-et meg 6k-ért aztán kerregett mint a barom.

(#6834) canniball válasza SOAD19 (#6824) üzenetére


canniball
nagyúr

S-Flex itt 3,5k körül alakul, a már említett Arctic-Cooling Fan AF12025L 990Ft, hátlapi potit pedig 6-700 Ft-ért láttam legutóbb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6835) Tothgera30 válasza Zoli1983 (#6823) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem ezek közzül válogass. Én az Asus-ra szavazok ennyiért, mert sokal halkabb, de a Gemini 2 meg lehűti a fél alaplapod. :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6836) S.Y.S. válasza SOAD19 (#6831) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Az ember teszi a dolgát :)
Ha még lenne vállalkozó kedvű emberke, akár csaphatnák egy nagy/12-es/ venti tesztet. PWM-eket nem tudom tesztelni, igy marad a 3eres a fordulatszám csekkolásához. Én hozom az Scythe-ot, és a Noctua-t, és jöhetnének a többiek: AC, Silentx, Silentmaxx, Coolermaster, Thermaltake, Glacialtech, stb.../elnézést, ha valakit kihagytam :) / Van szabályzópanel is 0-12V-ig.
Nos!?

(#6837) dudika10


dudika10
veterán

Sziasztok!

Mostanában szeretnék venni 2 darab új kék ledes ventit, mivel a raidmax sagitta 2-eshez adottak olyan hangosak hogy elnyomják a fűnyírót is lassan :D .
A keret nem túl nagy rájuk és kéne egy 8centis meg egy 12-es.
A gépemben a gyári intel hűtő van és egy zalman vf700-as tehát nem fullpasszív gépet akarok építeni vagy ilyesmi, az a lényeg hogy a ventik mellett lehessen aludni.
Fontos hogy 3pines csatlakozójuk legyen és kék LED-ek legyenek rajtuk.

Én erre és 12 centis változatára gondoltam de nincsen tapasztalatom velük...

Előre is THX a segítséget! :R :R :R
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6838) Henk válasza Tothgera30 (#6835) üzenetére


Henk
veterán

Én meg ennyi pénzért a hyper 212 vagy xigmatek.
Egy tesztben olvastam,hogy a gemin 2 nem olyan komoly hűtőteljesítménnyel bír mint amekkora a mérete.Tuning alatt fagyott vele a gép és azzal indokolták,hogy valszeg a lap melegedett túl mert annyira lefedi,tehát annak a hűtését is illik megoldani akkor.Bár gyakorlati tapasztalatom nincs vele.
S.Y.S.:az a baj messze laksz a próbához.Nekem is van AC,S-flex,Antec.

[ Szerkesztve ]

(#6839) lala42


lala42
őstag

Nos itt van néhány kép a Nocuta NH-C12P-ről, beszerelve, e4gy Turbine2 házba, melynek az oldalán egy 25 cm.-es venti is forog. Igaz sajna az nem látszik :( mert a lányom azt kifelejtette :W :DDD
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Jól lásztik remélem, hogy a környezetét is mennyire befedi és hűti :DD

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6840) S.Y.S. válasza Henk (#6838) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A manóba, de hátha van közelebbi vállalkozó kedvű emberke. Antec-em nekem is van, de az 2eres, kiesett a versenyből. :)

(#6841) lala42


lala42
őstag

És a 6839-es hozzászóláshoz ezek az eredmények. Az előbb szálltam ki a Cod4-ből :DD :DDD

[link]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6842) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Üdv!

Tud vki vmi ehez hasonló vinyó hűtést?
Ilyen "boxosra" lenne szükségem, lényeg, h 3db 5,25"-ös helynél többet ne foglaljon el és legalább 3 vinyó bele férjen.

Ha esetleg tesztet is tud vki linkelni, ne tartsa vissza:)

(#6843) dudika10 válasza Hurkaleves (#6842) üzenetére


dudika10
veterán

Ha jól emlékszem a LianLi egy hónapja dobott a piacra kb egy ugyan ilyet de sajnos linkelni nem tudok. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6844) Hurkaleves válasza dudika10 (#6843) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Megtaláltam, csak azt nem értem, h miért nem tudják feltüntetni a dimenziókat..:F Ugyanis elég mély a cucc, gyanús, h már-már rá lógna a ramjaimra a vége, különben jól néz ki, meg biztos jól is adja (LianLi-ból kiindulva).

(#6845) S.Y.S. válasza Hurkaleves (#6842) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Esetleg ez?

(#6846) Hurkaleves válasza S.Y.S. (#6845) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Nem rossz! Viszont az elfelejtettem mondani, h hangot is szeretnék egyben csillapítani:B ezért köllene mindenképp vmi boxos megoldás.

(#6847) Henk válasza S.Y.S. (#6840) üzenetére


Henk
veterán

Amúgy milyen Scythe ventid van?Nekem 800-as s-flex és kiváncsi lennék milyen hangos a Noctua-hoz képest.
Lesz ilyen teszt is?

(#6848) lala42 válasza Hurkaleves (#6844) üzenetére


lala42
őstag

Szia!
Esetleg ez?
Google Képek EX-33 3. lap 2. kép, hardwarezone.com.sg
Itt láttam, hogy be van szerelve házakban, de ha nem jól értelmezem, bocsi. :R
1 próbát megér :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6849) lala42 válasza Hurkaleves (#6844) üzenetére


lala42
őstag

Na itt van :DD
[link]

662 gramm
172x175x130 mm.
4 tűs csati
12V - 34,4 dB

tipus EX33B

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6850) Gorneck válasza Hurkaleves (#6842) üzenetére


Gorneck
titán

Ha rám hallgatsz nem veszel ilyet vagy ehhez hasonlót...ennek az elődje kb 1 órát se volt beszerelve...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.