Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Tothgera30 válasza Henk (#6750) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát nekem van neon a gépben, az még elviselem és ad egy jó hangulatot a gépnek. Most kék van benne, de következőnek piros lessz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6752) DEJVID válasza Tothgera30 (#6751) üzenetére


DEJVID
őstag

neonom nekem is van ^^ szép kék és gondolkozom egy piroson is :D csak félek hogy akkor lila fény lesz :( olyasmi ventit mint amiről beszéltetek gyárt a Tt is. nővérem gépében van egy 12es. kicsit hangos de terhelés alatt 10 fokkal lett hidegebb tőle a proci.

én kérdéseimre tudjátok a választ?

[ Szerkesztve ]

(#6753) Tothgera30 válasza DEJVID (#6752) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát ne keverd a két színű neont, mert piros - zöld az jól néz ki, de a kék nem jó a piroshoz. Nem tudom hogy tudnád-e állítani, elvileg igen, de próba szerencse, vagy cseresznye. :K

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6754) DEJVID válasza Tothgera30 (#6753) üzenetére


DEJVID
őstag

hát 7-8 ezret nem szeretnék próba szerencse alapon elkölteni. :U

(#6755) Tothgera30 válasza DEJVID (#6754) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor inkább vegyél 3tűs ventiket!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6756) DEJVID válasza Tothgera30 (#6755) üzenetére


DEJVID
őstag

erre inkább nem mondanék semmit...

(#6757) Tothgera30 válasza DEJVID (#6756) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Most nem tudok semmi biztosat mondani, mindeggyik megoldás pénzbe kerül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6758) canniball válasza DEJVID (#6749) üzenetére


canniball
nagyúr

A lapod nem tudja szabályozni őket? Ez lenne a legegyszerűbb (és nem mellesleg a legolcsóbb) megoldás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6759) DEJVID válasza canniball (#6758) üzenetére


DEJVID
őstag

előlapi panelt szeretnék 1:mert szép 2:mert nem láccanának a kábelek

(#6760) kjany válasza lala42 (#6739) üzenetére


kjany
tag

Kisvárda messze van, bár 1 hete jártam ott....
Pesten keresnék valami megbizható boltot, ahol jóáron" lehet venni Noctua ventit...
???

(#6761) canniball válasza kjany (#6760) üzenetére


canniball
nagyúr

Melyik típus kéne (és mi a jó ár)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6762) canniball válasza DEJVID (#6759) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem. Akkor meghagyom a válasz lehetőségét a nagyoknak, sajna nincs ilyen irányú tapasztalatom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6763) kjany válasza canniball (#6761) üzenetére


kjany
tag

Azt hiszem találtam jóáras Noctua ventiket ....itt

(#6764) Tothgera30 válasza kjany (#6763) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem veszek én is vagy 5 darabNocuta NFS121200 ventit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6765) canniball válasza kjany (#6763) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt figyelmen kívül hagytátok: "Tisztelt Ügyfeleink! Üzletünk a mai nappal befejezi működését...2008. április 15."

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6766) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Erről véleményetek???

Danamics

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#6767) Lindemann válasza GumisPeter (#6766) üzenetére


Lindemann
tag

milyen árban van egy ilyen?

(#6768) S.Y.S. válasza GumisPeter (#6766) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Tetszik :) jó lenne tudni az árát.

(#6769) GumisPeter válasza S.Y.S. (#6768) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Amennyire tudom még nem kapható.Teszteket se leltem még a legnagyobb portálok is csak hírként hozták le...
Ilyen kell nekem!

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#6770) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello. Nem tudom, hogy jó helyen járok de nem találtam konkrétan ház témába fórumot. Az lenne a kérdés, hogy megéri-e egy olyan házat venni aminek az oldalán van egy 25 centis venti? Pl. Sharkoon Revenge Value-re gondolok. Jobbak az ilyesfajta házak, mintha egy sima venti lenne csak az oldallapon?

(#6771) SOAD19 válasza F_Zolee (#6770) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

[link]

Sok sikert! :K

(#6772) kjany válasza canniball (#6765) üzenetére


kjany
tag

Kösz az infót :((

(#6773) spln válasza kjany (#6760) üzenetére


spln
tag

hali
itt nézd meg, szerintem itt elég jó áron van.
van is nekik belőle raktáron, mert nekem AC helyett ajánlotta az eladó csak a 120as túl nagy.

"Danger! Avoid death!"

(#6774) lala42


lala42
őstag

Nos néhány kép a Nocuta NH-C12P hűtőmről. :DD
Majd megy teszt is róla :K Bizony nagyon hűt a "kicsike" :DDD

http://kepfeltoltes.hu/view/080721/Nocuta__NH-C12P_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mivel ez az első ilyen képfeltöltésem remélem, hogy sikerül, de ha nem előre is bocsi, majd próbálkozok :R

Ha nem sikerülne, akkor megvárom a lányomat, mig hazajön :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6775) spln válasza lala42 (#6774) üzenetére


spln
tag


Jó lett, csak jöhet kicsit nagyobb kép is :B
és ha már nagy akkor Link-nek:
link

Nem kioktatásképp, csak segítségnek ;)
és a tesztre nagyon kíváncsi vagyok :R

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#6776) lala42 válasza spln (#6775) üzenetére


lala42
őstag

Köszönöm a segítséget, nem is kioktatásnak veszem, sőt örülök a segítségnek.
Sajna megyek mert reggel meló van, de mennek a tesztek is. Köszi
:R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6777) csucsu69


csucsu69
tag

Van valakinek tapasztalata Chieftech LBX-1 házzal és Scythe kama flex-el?

(#6778) SOAD19 válasza lala42 (#6776) üzenetére


SOAD19
addikt

A hátsó venti az S12-es? Mert akkor lenne egy kérdésem. :K Nekem S12-800-asom van hátul és olyan halk kerregő hangja van (nem vmi hangos, de számomra idegesítő). Visszavittem kicseréltetni, de meghallgattunk az üzletben egy másik S12-800-ast és annak is volt. A P12-nek is van ilyen nagyon halk kerregő hangja?!

Köszi! :R

(#6779) Tothgera30 válasza SOAD19 (#6778) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Próbáld ki hogy a gépház és a venti közzé szilikon alátétet raksz. Szerintem úgy jó lessz és a berregő hang a rezgéstől van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6780) canniball válasza SOAD19 (#6778) üzenetére


canniball
nagyúr

Van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6781) Henk válasza Tothgera30 (#6779) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem meg a motornak van az a berregő hangja.Én a silenx-el jártam így annak idején,annak mondjuk nagyobb volt a fordulata ezáltal a berregése is.Eladtam mert engem idegesített,nem volt halk a méreg drága venti. :(

(#6782) KTHOM


KTHOM
csendes tag

Hello!

Van egy SilentTower nevü CPU hűtőm. A neve ne tévesszen meg, sajnos elég hangos :(

A ventijét szeretném lecserélni.
Milyen ventiket ajánlotok? Fontos lenne hogy halk legyen.
Érdekelnek még nagy ventik,minél alacsonyabb fordulatszámon, rendszerhűtés céljából.
Szóval milyen? :))

Kösz a válaszokat :R

(#6783) canniball válasza Henk (#6781) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet igazad van és a motorból jön, nem tudom, de nem az a tipikus búgó motorhang, hanem leginkább a halk kaparászáshoz tudnám hasonlítani (legalább is az NF-P12 zaját, a másikhoz még nem volt szerencsém). Szerencsére csak közelről hallható, de mondjuk egy lecsendesített és asztalra helyezett nyitott ház esetén tényleg idegesítő tud lenni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6784) canniball válasza Tothgera30 (#6779) üzenetére


canniball
nagyúr

Az már régen rossz ha egy venti akkora fordulaton megy, hogy berezeg tőle a ház...avagy régen rossz annak, akinek egy alacsony fordulatú ventitől beremeg a háza.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6785) lala42 válasza SOAD19 (#6778) üzenetére


lala42
őstag

Igen S12-es de nekem nincs ilyen kerregő hangja. Milyen fordulaton üzemelteted, mert lehet, hogy le van szabályozva és akkor szokott kerregő hangot adni. Vagy használd a gumicsavarokat. Esetleg nem ér-e valami a ventihez?

Igazság szerint, most jelenleg csak a videokártyának lehet a hangját ( ATI 2900 Pro ) hallani, mint ventilátorhangot. :D A procihűtő, a hátsó venti, valamint a kis chiphűtő Thermaltake Spirit II. ventilátorainak csak szélzaja van :DDD De a gyerekeim zenéje elnyomja. Még az én hangomat is. :DDD :O ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6786) SOAD19 válasza Tothgera30 (#6779) üzenetére


SOAD19
addikt

Kösz, de mint ahogy írták a többiek, a motorból jön a berregés. A ventit a hozzá adott gumipöckökkel szereltem fel, ami eltartja a háztól, nem tud berezonálni. (fasza kis találmány, még a hyper212-es ventijére is beraktam és kicsit halkabb is lett, de az is lehet, h csak bebeszélem :F )

canniball: Az az érdekes, h a tavaly vett 8 cm-es Noctua-nak nincs ilyen kerregő hangja, hanem mélyebb motorhang, ami kevésbé idegesítő, persze 7V-on használom, mer 12-ön már elviselhetetlen a zaj.
"Szerencsére csak közelről hallható, de mondjuk egy lecsendesített és asztalra helyezett nyitott ház esetén tényleg idegesítő tud lenni." -Pont rátapintottál a lényegre, a házam fent van az asztalon és elég csendes h ha kicsit is, de halljam a kerregést. :(((
CM690-es ház,Zalman 360B-APS táp, elől egy 8 cm-es Noctua venti 7V-on, alul a ház gyári, ledes ventije 5V-on, ami gépbekapcs-nál vagy beindul vagy nem(csak dizájn szerepe van :B ), CM Hyper212 7V-on, passzív vga hűtő(zalmanZ80d-hp), hátul a beszélt 12cm-es Noctua+ még egy 8 cm-es Noctua a winyó alatt, h vmi hűtse is.

(#6787) SOAD19 válasza lala42 (#6785) üzenetére


SOAD19
addikt

Gondolom 1200-as fordulatos van neked?! Az enyém is S12-es, de 800 fordulatos és nem szabályzom le, mer akkor semmit se szállít (59m3/h 8db), ULNA-val <6d és 34 m3/h.

(#6788) lala42 válasza SOAD19 (#6787) üzenetére


lala42
őstag

Igen 1200-es, de adtak hozzá 800-as kábelt is.elővettem a dobozát és azt írja, hogy 1200-on 81 köb m/h a légszállítása, és 1,44 W-ot eszik. És van hozzá 3-4 Pin-es átalakitó kábel is. ( Na azt adtam a barátomnak oda. procihűtőhöz úgy is adtak :D

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6789) lala42


lala42
őstag

Na lépek a nagygépre, mert ez csak a laptop.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6790) canniball válasza SOAD19 (#6786) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a házam fent van az asztalon és elég csendes h ha kicsit is, de halljam a kerregést."
A legutóbbi takarítás után (látva hogy előtte mi volt benne) én is felraktam a gépet az asztalra, mert hogy így nem porosodik annyira. Aztán kiderült, hogy az eddig a mellettem a földön lévő, szinte némának titulált gép (összesen két leszabályozott 120-as venti+noti vinyó a zajforrás, a többi passzív) mégis tud (számomra) zavaró lenni. Legközelebbi rendrakáskor repül az asztal alá. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6791) lala42 válasza SOAD19 (#6787) üzenetére


lala42
őstag

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6792) SOAD19 válasza lala42 (#6791) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen ezeket az értékeket én is tom. Gondolom ULNA nélkül használod. Szóval ha odahajolsz a ventihez, akkor nem hallod a berregést?! Azt lenne még jó tudni, h LNA-val milyen paraméterei lennének, mert a P12-nél LNA-val minimálisat csökken a zaja (19,8-ról 16,9-re). :F

(#6793) Mans20


Mans20
addikt

Helotok

Vettem egy Hyper212-t kérdés hogy milyen 120mm es ventit rakjak rá plusszba?meg hogy milyen fordulatszáma legyen,úgyanúgy 2000 reset érdemes mint ami gyárilag rajta van?

(#6794) #56573440 válasza Mans20 (#6793) üzenetére


#56573440
törölt tag

attól függ mit akarsz. ha nagyobb teljesítményt akkor gyorsabb/nagyobb légszállításút, de ha halkítanád akkor érdemes lassabbat, ha nincs nagy tuning úgyis elbírja a procid röhögve

(#6795) Mans20 válasza #56573440 (#6794) üzenetére


Mans20
addikt

E8400 hez lesz ,tuningot nemakarok,

(#6796) SOAD19 válasza canniball (#6790) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha lehetne én is leraknám a lábam mellé, de olyan íróasztalon van a gépem, aminél már nincs hely a gépemnek a lábam mellett. Na ilyen
Csak a jelölt helyen lenne hely. Bal oldalra meg nem akarom, mer ott nem lenne kényelmes+...

MOD: Mondjuk amennyit ráköltök ilyen halk ventikre, lassan kijönne belőle egy normális számítógépasztal, kis túlzással. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#6797) #56573440 válasza Mans20 (#6795) üzenetére


#56573440
törölt tag

:( jah hogy megint nem olvasok rendesen. sory :( ha az egyik venti marad akkor érdemes hasonlót venni mellé. azt hittem hirtelen hogy kettőt tennél rá újat. ehh pedig már nem nagyon van reggel

(#6798) canniball válasza SOAD19 (#6796) üzenetére


canniball
nagyúr

Kis túlzással? Múltkor láttam az Ikeában egész pofás lábakat (mármint asztalhoz :D ) 800Huf/db áron, négy ilyen+rá az asztallap és kész. Bőven belefér egy drágább venti árába.
Vagy "a jelölt hely" sem tűnik rossz megoldásnak.
Esetleg leveszed az ajtót, kiszórod a polcokat és megvan a hely.
Mondjam még? :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6799) SOAD19 válasza Mans20 (#6795) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem is Hyper212-öm van E8400-zal 4GHz-en(33% húzással) 7V-on (kb. 1000ford/perc) és most is csak 39 °C-on vannak a magok, Prime alatt 1,5 óra után max. 64 °C volt. Szóval, ha nem tuningolsz szerintem felesleges még egy ventit rá venni és még azt az egyet is leszabályozhatod egy kicsit és így még halkabb is lesz. De természetesen Te döntesz! :K Ha mégis vennél rá és nem vagy nagyon érzékeny a zajokra, mint 1-esek :U (vagy nincs közel a fejedhez a gép), akkor szerintem egy vagy két Noctua-t.
Jól néz ki a Hyper-en a Noctua

canniball: Kösz a tippeket! :R :C De most jutott eszembe, h még miért nem rakhatom le a gépet. Mivel a net routeren keresztül jön és sokszor kell az antennát tekergetni jobbra-balra, h működjön és elég körülményes lenne piszkálgatni, ha leraknám. :W :W :W Vagy erre is kitalálsz vmit?! ;) (Ha jót akartok soha ne használjatok routert, én azt ajánlom. :((( )

[ Szerkesztve ]

(#6800) Mans20 válasza SOAD19 (#6799) üzenetére


Mans20
addikt

Ok kösz remélem game közben sem lesz olyan meleg kis fordulaton,szeretem ha nincs hangja a gépnek.Épp most szerelem be a EP45 DS3 ba ,remélem elfér a északi hűtő felett(vagy déli? :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.