Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) mv válasza dany27 (#2650) üzenetére


mv
aktív tag

Most is egy vf700 van rajta, 5V-on is hallható a hangja, igaz megy már egy ideje. Az elképzelés egy méretes borda lenne, amit megtámogatnék egy halk ventivel. Tudnál egyet ajánlani?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#2652) mob_zzz válasza ANT (#2647) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Hát a szobámban éppenséggel nincsen túl hűvös, de nem melegebb a klíma, mint nyáron bármikor. Szóval marad a paszta és a processzorok steppingje. Na mindegy, az ok végülis lényegtelen, a cél a fontos. Vissza akarom csökkenteni a régi hőmérsékletre a mostanit. Ehhez ezek a megoldások jutnak eszembe: a paszta kicserélése (legolcsóbb), a hűtőn a venti kicserélése (olcsó), a hűtő polírozása (állítólag jó), vagy az egész hűtő cserélése. Illetve ezek tetszőleges kombinációi.
Mit tanácsoltok?

(#2653) mycso válasza mv (#2651) üzenetére


mycso
veterán

Esetleg ez: [link] ha rámegy.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2654) mv válasza mycso (#2653) üzenetére


mv
aktív tag

Kösz a tippet! :R Az ára miatt még meggondolom a dolgot.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#2655) ANT válasza mob_zzz (#2652) üzenetére


ANT
őstag

No és végül is milyen steppinges(ek) a proci(k)? Lehet, h ott van a macska elesve! :DDD Ha nem, akkor is először csinálj egy hűtő átpasztázást. Ja, és korábban írtad, h netezésnél felugrik 50 fokra a hőmérs. Az sztem teljesen szokványos jelenség. Rakd fel a RightMark CPU Clock Utility-t, aminél megjelenítheted a tálcán a CPU load ikont. Ezen szépen fogod látni a pillanatnyi terhelés változását - néha egy-egy oldal betöltésénél is felugrik 100% közelébe - és ezzel együtt a hőmérs. emelkedést.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2656) mob_zzz válasza ANT (#2655) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

A processzor N0 steppinges 630, az előző pedig G0-ás CeleronD volt.
Azt eddig is tudtam, hogy időnként megugrik a CPU-használat, ilyenkor régebben 44C-ra ment fel. Most meg alapból ennyin megy. Átpasztázást már egyszer csináltam, de nem javult semmit a helyzet, úgyhogy ezt legközelebb már másik hűtőzsírral fogom megpróbálni...

(#2657) ANT válasza mob_zzz (#2656) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg még azt nézd meg az Intel proc.kereső oldalán, melyiknek mennyi a TDP-je? Ha ott van eltérés, akkor érthető a jelenség.
Szerk: bár, gondolom az N0 stepping lenne az újabb, aminek illene ''hűvösebbnek'' lenni. :F

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2658) mob_zzz válasza ANT (#2657) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

84W mindkettő.
Azokról az ötletekről, amiket írtam, mi a véleményed?

[Szerkesztve]

(#2659) ANT válasza mob_zzz (#2658) üzenetére


ANT
őstag

Sztem a pasztacsere és polírozás megér egy próbát, ha nem akarsz sok pénzt áldozni. Ha igen, akkor jöhet a hűtőcsere. Házszellőzés nem lett megvariálva?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2660) mob_zzz válasza ANT (#2659) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

A házszellőzés a régi (2x80mm Silent Blade), kipróbálom akkor a polírt meg egy másik pasztát. De milyen pasztát nézzek (és hol? -ezek pl. itt:[link]?)? Szívesen várom a konkrét javaslatokat! :)
Viszont az előbb a Celeron steppingjét elírtam, G1-re gondoltam.

[Szerkesztve]

(#2661) Bagira01


Bagira01
veterán

Ezekről nem tud valaki vmit?(milyen hangosak)
COOLER MASTER CASE FAN 12cm TLF-S12-EB w/LED
COOLER MASTER CASE FAN SAF-S82 SLEEVE

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2662) ANT válasza mob_zzz (#2660) üzenetére


ANT
őstag

Vegyél tts-nél Arctic Silvert[link]Sztem jó árban van, és 3,5 g sokáig elég! Jelenleg én is ilyet használok.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2663) mob_zzz válasza ANT (#2662) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Ez tényleg nagyon jó ár, más helyeken 2k körül van, van ahol még annál is több. Kösz szépen.
Ja és majd írok, hogy mit sikerült csinálni a hőmérséklettel!

(#2664) inkubator


inkubator
tag

írjatok már légyszives olyan 8cm-es házhűtőt aminek van fordulatszám szabályzója. Lehetőleg teljes fordulaton sok levegőt szállítson, kis fordulaton alig hallatszódjon!
Köszi! :R

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#2665) lúúúzer


lúúúzer
tag

Hali!
Valaki nem tud segíteni abban, hogy kicsit darál már a laptopban a venti és egy pici csepp műszerolaj vajon jót tesz neki? :))
Persze csak a ventinek. :DDD Asszem csak csúszós, semmi csapágy...

(#2666) ANT válasza lúúúzer (#2665) üzenetére


ANT
őstag

Ideig-óráig talán használ, de hosszútávon nem.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2667) #56573440


#56573440
törölt tag

akkor én is bedobom a közösbe a tapasztalataimat.
proci 3200+ am2
lap m2n-e asus
táp chifi 350W
ház Tt mambo


Én a procira Ac freezer 64 prot tettem, gyakorlatilag néma, bár a lapon silent re tettem biosból, így alapon 40 fok terhelten 50. ehhez mondjuk hozzátartozik hogy 2000 ről 2700 ra tolódott el ;] így picit több hőt termel, hangja viszont így sincs.
A házat két 120-as Noctua szellőzteti ventirácsok kivágva mindenhol, ventik 7 volton pörögnek, gyakorlatilag némák.
A táp is nagon halk, egy rosz szavam sem lehet rá.
A videokártya 7600gt, a gyári hűtőt vagdaltam szét, most 5 voltról megy, hang 0, 45 fok fölés nem megy játékok alatt sem.
van még a házban egy hangtompító szett is a be quiettől, ez egész hatékony, de megtámogattam saját szivacsokkal is. magasat egész jól szűri, a mélyeket meg úgysem fogja meg semmi...


most ott állok hogy ha a vinyót kihúzom akkor a gép néma csöndbe merül, sajnos a ház formája miatt viszont az előlapon ki kellett vágni a ventinek egy lyukat, így azon kihallom a vinyát. remélem nyáron lesz majd egy scythe doboz, és akkor minden a helyére kerül :C

[Szerkesztve]

(#2668) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Milyen ajánlatokat tudtok tenni winyóhütésre Szegeden? Jah nézelődtem már, nem akarok túl sokat költeni rá, 1000 ft körül van 1 és 2 ventilátoros is, melyik a jobb?
Üdv!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#2669) (Bundás) válasza Tybee21 (#2668) üzenetére


(Bundás)
addikt

Menj be boba6-hez az Attila utcába, Elixirrel szemben vagy privit neki : [link] ;)

(#2670) Braintek


Braintek
csendes tag

Sziasztok.

Most raktam össze egy új pc-t és kéne egy kis hűtési help.
ASUS P5B lapom van egy Core 2 Duo E6600-al és tegnapelőtt vettem egy ASUS Silent Square Pro CPU hűtőt.Amikor beszereltem kikerekedett a szemem.Gyári hűtővel a proci 50-55 fok között volt és az új ezt levitte 25-30 fokra.Utána valami elállítódott és megint felment 50-55 fokra.Próbálgatom állítgatni a biost de még ismerkedek az új szerkezettel de valamikor amikor jól összejön 40 fokra be tudom állítani.Akinek P5B-je van és van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban legyen szíves segítsen.
E6600-nak Windowsba mennyi a normál hőfoka?

Előre is THX.

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#2671) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Antec P180 gyári légkavarói helyére keresek hatékonyabb, de halk hűtőket (12cm). Ajánlat? (Esetleg Nexus Silent-re gondoltam, kérdés, hogy hatékonyabb e...)

(#2672) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Szóval, végül nem vártam meg a válaszokat, s vettem egy vinyó hűtőt, tegnap megnéztem, s 50 ° felett voltak a vinyóim, mondjuk a szobában is van sajnos 30 ° most is, nah mindegy. Két maxtor van a gépben, egy 20as meg egy 120as, a 20 volt melegebb, hát arra tettem a ventit, de úgy, hogy a kettő közé. Most annyit értem el ezzel, hogy jelenleg 42-46 ° körül ugrálnak a vinyók, ez elfogadható így, vagy gondolkozzak a további hűtési lehetőségeken?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#2673) ace_ventura válasza Johnny Cage (#2671) üzenetére


ace_ventura
tag

Jó az a Nexus, csak nem valami olcsó, pláne 3-4 darab. ;)
A SilentPCReview-nál is ezt preferálják: [link]

(#2674) Pinya007 válasza Tybee21 (#2672) üzenetére


Pinya007
tag

40 fok körül már jó szerintem 30 fokos szobahőmérséklet mellett. Házad szellőzése milyen? Esetleg ha azon lehetne javítani az is sokat segítene.

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2675) lúúúzer válasza ANT (#2666) üzenetére


lúúúzer
tag

Köszi...

(#2676) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Sziasztok! :R

A 478-as P4-esem hűtője kezd nagyon hangoskodni.Sajnos a lapom egy Biostar microatx-es és a procihűtőkeret közel van a táp aljához illetve a jobb oldalon betakarnak a memóriák is már egy Zalman 7000-nek is.Mivel nem tudok sok pénzt rááldozni max.5eFt ezért kellenne egy jó megoldás.A házban elől hátul 8 cm-es ventik, a proci pedig max. 50 fokos.Ez így jó, csak a hang az zavar, de nagyon. :O

Valami megoldás? :F

A segítő válaszokat előre is köszönöm! :R :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2677) CriticalHit válasza Johnny Cage (#2671) üzenetére


CriticalHit
őstag

A 180-asba (182) Noctua és Noiseblocker SX2 Pro ventiket tettem. Ezerszer halkabbak, a Noiseblocker pedig érezhetően jobban fúj még a maxra állított TriCool-nál is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#2678) Bagira01


Bagira01
veterán

[link]Nekem van egy ilyen házam. Az lenne a kérdés hogy mennyire lenne zajos elöl a két ezüst kapcsoló alatt 2db COOLER MASTER CASE FAN SAF-S82 SLEEVE-vel, oldalt a gyári 8cm-es maradna és hátra egy COOLER MASTER CASE FAN TLF-S82-EB w/BLUE NEON LED-el plusz egy CM Hyper tx procihűtővel.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2679) dany27


dany27
őstag

csá

vazz ma vmiért megnéztem az everstbne h mennyi a hőmérséklete a HWk-nak!
Majdnem hanyatt dobtam magam VGA: 70Fok CPU:49 HDD:42 :Y
Hozzátenném h NV controlpanelben a VGA csak 60fok! :F

Ezek szerintem picit melegek ! :Y
És még hol van a nyár? Akko lehet felforrnak :C

[Szerkesztve]

(#2680) Pinya007 válasza Bagira01 (#2678) üzenetére


Pinya007
tag

Hali!

Nem rossz anyagból van a ház, legtöbb jobb minőségű 0.6-os lemezből készül. Ez fontos, mert nem engedi ki, veszi át a rezgéseket, mint egy Codegen.
A ventik ha jól látom nem golyós csapágyazásúak, ennek az az előnye, hogy halkabb, viszont rövidebb az élettartama. Mivel az oldallap egy nagy rács szinte, hátsó ventillátor elhagyható szvsz. Így kap egy kis hideg levegőt oldalről, előlről kap a 2 db 12 cm-es által jó sok friss levegőt, a meleg meg magától távizok az oldalső nagy nyíláson. Ha minden ventillátor befele fúj az előnyös a porosodás ellen is, túlnyomás alakul ki házban, így a port nem szívja magába a ház.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2681) gardener


gardener
senior tag

Csaknem kezd meleg lenni? Nagyon felélénkült a topik. :)

(#2682) #56573440 válasza Pinya007 (#2680) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez legalább akkora baromság, mint amikor az oldalunkon írta egy arc hogy ilyenkor meg sípolni fog kifele az illesztéseken a levegő, és szilózzuk ki.
nemár... szerinted milyen túlnyomás alakulhat ki egy akármilyen házban? :W
a ventik 12V-on sem fognak komoly légnyomást létrehozni, a befele fújással meg minden csak nem pormentesítés.
1: a táp úgyis kifele fúj, ha azt megfordítod akkor láss csodát eléggé lecsökken a ventik hatásfoka, kivéve ha rácsos az oldallap, akkor megint csak nem sokat érsz, nem nehéz kitalálni miért.
2: a porszűrők sem érnek sokat, rontanak a hatásfokon, növelik a szélzajt, mellette gyakran kell tisztítani, nem fogják meg az apró port.
3: szerintem egyetlen okos megoldás van a porosodás ellen, nem szabad a földön tartani a gépet, az asztal szintjéig már nem száll fel annyira a por ha mászkálsz a szobában, kolléga fejmagasságban tartja a gépét, és még nem kellett takarítania, ellentétben velem, bár nállam a hangtompító szivacsba szépen beleül, így csak porszívózni lehet

(#2683) #56573440 válasza Pinya007 (#2680) üzenetére


#56573440
törölt tag

a csúszócsapágy meg nem tom miért rövidebb élettartamú, de mindegy végülis, mindkettő iszonyat hamar értsd 2-3 hónap alatt kikopik, beleül a por, és akkor kukázhatod is, mert iszonyat hangosak lesznek. Amit írt annak darabja 500-1000 ft körül mozog, nem egy túl elit darab, nem is beszélve arról hogy amit gyárilag megadnak 2xdBA erősen vitatható, olyan mint a Tt által feltüntetett értékek.

szerintem azok a entik annyira nem májerek, de végülis lehet hogy 5-7 volton használhatóak is, kérdés ott mennyi a zajszint és a légszállítás...

a fizikával meg nem tom ki hogy áll, de szerintem az nem oldalra száll hanem felfelé. azért nem szokták pl a tápot befele fujatni. a kérdés ennél sokkal öszetettebb, függ a procihűtőtől, pl ha kifele tolná a levegőt akkor de mókás lenne ha visszafele tolna a hátsó venti... szerintem oldallaptól függetlenül elég elöl-hátul egy egy ki befújásra, főleg ha 120centis, és csók.
nekem is az van, noctuából mint fennebb írtam, 7 volton, és köszöni szépen a procihűtő gyakorlatilag hideg, a vidkari kézlangyi, minden más hideg, a vinyóra ha ráteszed a kezed nem tudod megmondani hogy megy vagy áll, be van téve a venti elé és annyi.
hozzátenném hogy a gép oldalról vagy máshonnan nem is kaphat levegőt, be van szivacsolva, gumizva az egész ház...

(#2684) Pinya007 válasza #56573440 (#2682) üzenetére


Pinya007
tag

1. Nem is neked írtam a hozzászólást amit lereagáltál, Bagira01-el akartam megosztani véleményem személyes tapasztalatok alapján.

2. Nem nagy nyomáskülönbségre kell gondolni, sőt a ház oldala kvázi nyitott emiatt gyakorlatilag a nyomás azonos, DE ha több levegőt fújsz be egy házba mint amennyit kifele szívsz, akkor merre távozik a levegő?! ;] Azt tényleg kifelejtettem, hogy befele fújó ventik elé ajánlatos porszűrőt tenni. Én speciell egy porszívókba szánt porszűrő anyagot tettem venti elé, ettől nemhogy nagyobb lett a szélzaj, de még halkabb is. A hatásfok meg így is megfelelő! Ez a szűrő anyag megfogja por jelentős részét, és heti 1x mikor takarítok ezt is kiporszívózóm és kész...

3. Táp ventit befele fordítani, már ne haragudj de nagy baromság, egy gyártónál nem láttam ilyet, mert 0 értelme a táp által termelt meleg levegőt a házba fújatni!

4. A csúszócapágyas ventik élettartama köztudottan rövidebb golyós társaikénál. Igaz, hogy csúszósok halkabbak, míg ki nem száradnak. A golyósoknak meg alapból picit hangosabbak, de ez a hangszint konstans. Illetve van egy két technológia ami golyós csapágyazás nélkül is hosszabb élettertamot ér el, de most nem ilyen kategóriájú ventikről van szó.

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2685) #56573440 válasza Pinya007 (#2684) üzenetére


#56573440
törölt tag

bocsi lehet hogy hülye vok de egy fórumon csak az reagálhat a hszre akinek szól :F ?

'' Nem nagy nyomáskülönbségre kell gondolni, sőt a ház oldala kvázi nyitott emiatt gyakorlatilag a nyomás azonos, DE ha több levegőt fújsz be egy házba mint amennyit kifele szívsz, akkor merre távozik a levegő?''
magadnak mondasz ellent...
ha többet fújsz be mint amennyi kijön? akkor szerinted szép lassan elkezdene nőni a nyomás, ami ugye folyamatosan nőne mi? mikor érné el a maximumát? pukkanna is a ház? ezen szerintem érdemes gondolkozni, mint azon is, hogy ha a levegőt beszívja, amit szerinted megtesz, akkor a por miért is áll meg? a nyomáskülönbségtől? érdekes meglátás, de szerintem még dolgozz rajta picit :(

(#2686) #56573440 válasza Pinya007 (#2684) üzenetére


#56573440
törölt tag

a csúszócsapágyakról meg lehetne vitatkozni, csak annyit mondok róla hogy ezek amiket venni akart a legszarabbak amit ma kapni lehet csúszóból.
két féle van kis sarkítással, van műanyag, ami ebben a rétegben van, és van a papst féle kerámia. utóbbi tényleg halk, a műanyagot meg lehet tippelni meddig lehet/ érdemes használni.
a csúszó csapágy így gyakorlatilag az alja a ventilátoroknak (lásd revoltec csilivili világítós ventijeit)

az a baj hogy a csapágyas ventiknek meg nem csak hangjuk nagyobb hanem rezonancia tekintetében sem annyira ideálisak.

(#2687) Pinya007 válasza #56573440 (#2685) üzenetére


Pinya007
tag

Úgy néz ki elbeszélünk egymás mellett! :)

Nem nő a nyomás a végletekig, de tény, hogy kifele áramlik a többletlevegő, azaz kis mértékben bent több van. Kicsit olyan mint mikor egy tisztaszoba ajtaját kinyitják. Csak ugye itt folyamatosan nyitott az oldalrács miatt a rendszer. Erről ebben a topic-ban is volt már szó, visszaolvashatsz ha van időd.

Az én hűtésem épp elenkezőleg van megoldva, mivel elég zsúfolt a házam a friss levegő nem jutna el aktívan (levegő befele fújásával) a megfelelő helyekre. Így én kifele irányuló légmozgást részesítettem előnyben. Winchesterek előtt van egy befele fújó venti, egy a ház tetején egy a ház hátulján lévő ventik és a táp fúj kifele. A ház oldalán lévő szellőzőnyílásokon áramllik be a friss levegő, ezeket elláttam porszűrővel. Így elértem a jobb szellőzést úgy, hogy jelentősen nem porosodik a ház belseje.

A ventillátorokban egyetértünk, Papst az más kategória, a legjobb! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2688) #56573440 válasza Pinya007 (#2687) üzenetére


#56573440
törölt tag

tényleg azt tesszük. :B
de nem véletlenül szerintem.
amit leírtál az rendben van, a saját gépedbe nem is kötöttem volna bele, hiszen amit leírtál természetes.


Az nem volt logikus hogy miért nem megy be a por a levegővel, a tisztaszobákat modelleztük mi is kandóban digitteknikán, de az esetek 99% ban többlépcsős zsilpezés van, szal azt egy számítógép belselyéhez hasonlítani elég furcsa dolog. ott ugye a belső, tiszta terembe nyomatnak + tiszta levegőt, így ha kinyitják az ajtót akkor kifele fog áramolni, de ott TISZTÍTOTT levegő megy be a szobába, nem a szoba padlójától 2 centire lévő levegő hékás :DDD értem hogy ha minden befele fújna akkor elöl menne ki a levegő jelen esetben, de hogy ezért ne menne be por? tudod mennyi nyomáskülönbség lehet nem csak ebben hanem bármilyen esetben? hát azzal nem sokat érnél

szal nekem ez volt picit antitudományos hogy egy minimális, nyomáskülönbség (ami csak az elején lesz meg, hiszen utána folyamatos légáramlás alakul ki, amit a meleg levegő és a ventilátorok jobban hajtanak mint a nyomáskülönbség) kiválogatná a port a levegőből és nem menne be a házba.

[Szerkesztve]

(#2689) Pinya007 válasza #56573440 (#2688) üzenetére


Pinya007
tag

Na, kezdünk közös nevezőre jutni! :) Szal első hozzászólásban a befele fujó ventillátorok porszűrését hagytam ki. Szerintem ez szükséges, több (jól felszerelt) házhoz adnak is ventillátor mellé. Így befele szűrt (ennek mértéke vitatható, de szgépház esetében elég sztem) levegő áramlik és ahogy te is írtad a kezdeti nyomáskülönbség a ház belsejéből kifele tartó légáramlattá alakul. Így a ház azon nyílásai amelyeken keresztül befele áramlik a levegő szűrővel vannak ellátva így kinttartják a port, a többi nyíláson pedig kifele áramlik a levegő.
Én így gondoltam a ház belsejének tisztántartását.

Azt hiszem szellőzés elméleti technikai hátterét ezzel szépen kitárgyaltuk! :D

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2690) rhonin


rhonin
senior tag

szevasztok. egy olyan gondom lenne hogy van nekem egy gigabyte g-power pro procihűtőm és mostanában meg van kergülve mert az alap 1800-as fordulat helyett teljesen lecsavarva is olyan 2000-2200-as fordulaton megy pedig a szabályzó teljesen le van tekerve. időnként ingadozik a fordulat. de általában időnként lejjebb veszi a fordulatot aztán ujra felmegy. nem tud valaki valami megoldást a problémámra??? :( :((( nagyon megköszönném. :R

(#2691) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Olcsért kéne valami léghűtés erre! Nagyon olcsóért :D [link]

Köszi!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2692) Pinya007 válasza MZsoltee (#2691) üzenetére


Pinya007
tag

Nem elég a gyári passzív borda?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2693) MZsoltee válasza Pinya007 (#2692) üzenetére


MZsoltee
veterán

Szerintem lazán lehetne rajta tojást sütni :DDD

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2694) mycso válasza MZsoltee (#2691) üzenetére


mycso
veterán

Elég rá a gyári passzív, de ha az megnyugtat, akkor 5v-on tegyél rá egy 4cm-es ventit...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2695) CounterBoci válasza MZsoltee (#2691) üzenetére


CounterBoci
senior tag

ugyan olyan passzív bordával vettem anno a 9600-asom, szal elég rá bőven

(#2696) Pinya007 válasza MZsoltee (#2693) üzenetére


Pinya007
tag

Ha a borda meleg az jó, akkor a GPU-ról elvezeti a hőt! :) 9200SE-re bőven elég a passzív hűtés szvsz.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2697) sedo


sedo
tag

Üdv!

Nagyon halk, de még tűrhető légszállítású 12es valamint 9es venti kéne. Mit ajánlanátok?
Amiket egyelőre néztem: COOLERMASTER SAF-S12-E1 ez ugye tök jó mert 13db, csakhogy a légszállítása 11,27 CFM...
A másik pedig GLACIALTECH Silent Blade ami 19db, viszont 34 ill 37 CFM.
Mivel nem nagyon van összehasonlítási alapom nem tudom, de gondolom h még a 19db is elviselhető, még ha 2 is van belőle. Vagy esetleg vkinek van vmi más ajánlata?

(#2698) CounterBoci válasza sedo (#2697) üzenetére


CounterBoci
senior tag

nekem glacialtech 12 centis van az oldallapban, és teljesen hangtalan. ha mellé rakod a füled akkor hallod a levegő suhogását, különben semmit. 12 voltról kb 900-as fordulaton megy alaplap szerint. mellesleg egy athlon64 2800+ @2560mhz procit 40 fokon tart, míg nélküle fagyott.

(#2699) 7600GT


7600GT
senior tag

Tudtok esetleg egy helyet mondani ahol lehet kapni porszűrőt meg potmétert?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#2700) AirBooms válasza sedo (#2697) üzenetére


AirBooms
addikt

Én a Noctua NF-S12-esét tudom ajánlani: 17 dBa, 81 m3/h (vagyis kb. 48 CFM) és 2900 forint körül itt lehet kapni: [link]

Tapasztalatom szerint nincs semmi hangja (csak egészen közelről, pár centiről hallani a légáramlást egy kicsit), viszont rendesen fúj. Adnak hozzá fordulatszám csökkentő ellenállást.

Az általad írt Cooler Mastert felejetsd el, nem is tudom, miért gyártanak olyan ventit, ami jószerivel még egy kis szellőt sem csinál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.