Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Sanyesz. válasza tibcsi0407 (#2400) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hol? :F
Csak én nem láttam? Dobj egy linket. Hátha veszek még néhány Max2-t. :Y

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#2402) tibcsi0407 válasza Sanyesz. (#2401) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem linkelhetek itt Hardverapros linket.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2403) Sanyesz. válasza tibcsi0407 (#2402) üzenetére


Sanyesz.
őstag

OK. Ennyi info már elég nekem. :K

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#2404) jano_77 válasza gonorrea (#2395) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez nekem is feltűnt, hogy baromi hangos a telefonálás! Már maga az is, mikor még csak kicseng, mikor hívást indítok, ami eddig nem volt probléma. Akkor a ROM a ludas ezek szerint!? :F :U

(#2398) Sanyesz: szerintem várjatok még egy-két napot, míg a Tramp miatt zuhan a dodó ára! ;]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2405) gonorrea válasza jano_77 (#2404) üzenetére


gonorrea
senior tag

nézem az árfolyamokat, látszik mikor jöttek az első eredmények, de már vissza is áll az usd/eur szint

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2406) jano_77 válasza gonorrea (#2405) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem nézted, nincs beállításoknál vmi lehetőség az új Mokee esetén hogy a hangot be lehessen rendesen lőni?
Tényleg vissza kell tenni a november 3-i realese-t?! :F
Jól sejtem hogy ezt már csak manuálisan tudom megtenni? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2407) gonorrea válasza jano_77 (#2406) üzenetére


gonorrea
senior tag

néztem de nem találtam semmit, visszatenni úgy tudod, hogy ha még nem törölted le sd/mkupdater-ből a frissítéseket, akkor twrp-ben telepítésnél betallózod neki!

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2408) jemy


jemy
tag

leeco bukás?

[ Szerkesztve ]

(#2409) tibcsi0407 válasza jemy (#2408) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem.

https://utdetailing.hu/

(#2410) jemy válasza tibcsi0407 (#2409) üzenetére


jemy
tag

remélem én is! :DD

(#2411) tibcsi0407 válasza jemy (#2410) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valaki kitalálta, hogy nincs pénzük, aztán felkapta a média . De ez nem igaz, egyedül az eladások üteme nem olyan, mint az elvárt. Közben Yueting Kína 7. legjobb vezérigazgatója lett.

https://utdetailing.hu/

(#2412) bobek72


bobek72
tag

Sziasztok.
Nekem is sikerült beszerezni egy példányt amit ezúton is köszönök tibcsinek a kupont.
A teló gyári web shopos rommal jött ma pedig felraktam mokee romot de nekem nem tetszik. Az lenne a kérdésem, hogy a google-t honnan töltitek le? mert én a le storban nem találom. Illetve a couco rom is ilyesmi kinézetű? mert ha ilyen akkor lehet visszatérek a gyárira,csak kéne hozzá magyaritás.

(#2413) Sanyesz. válasza bobek72 (#2412) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A Google (Gapps) TWRP-ből tölthető. Innen le tudod szedni. Ha csak az alap kell, akkor elég a pico, én személy szerint a minit szedtem le.

A Cuoco más funkcionalitású, mint a Mokee. Azt nem tudom, neked mi nem tetszett Mokee-ban, nekem csak a hangszóró hangja. De ezt is embere válogatja.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#2414) bobek72 válasza Sanyesz. (#2413) üzenetére


bobek72
tag

Köszi. A miniben mik nincsenek? ezt fel kell másolni a telora és twrp-ből kell telepiteni?

(#2415) Sanyesz. válasza bobek72 (#2414) üzenetére


Sanyesz.
őstag

"A miniben mik nincsenek?"
Mihez képest? :) Összességében 24 alkalmazást van benne.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#2416) Ghostdog77


Ghostdog77
tag

Jó estét mindenkinek!

Úgy néz ki az én telefonomon is megadta magát az ujjlenyomat olvasó. Különböző romokkal próbáltam nem működik. A gyári rommal sem. Kérdezném, van valaki akinek már visszaküldték Spanyolországból (Spemall) a megjavított készüléket ?

Köszönöm előre is a választ.

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#2417) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Ez így normális? :(

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#2418) tibcsi0407 válasza Sanyesz. (#2417) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem. Wakelock detectort rakd rá, majd tedd kivételekbe, hogy ne akarja elkaszálni, meg telepítsd system-ként és nézd meg kb 1 nap múlva, hogy mi a nagy fogyasztó.

https://utdetailing.hu/

(#2419) jano_77 válasza Ghostdog77 (#2416) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én először is megkérdezném, hogy az ujjlenyomat-olvasót pontosan, hogy is kellene használni? Még sosem volt ilyen telefonom és hát vagy rosszul használnám vagy az enyém sem működik!? Az van ugyanis, hogy beállítottam két ujjam mintáját és be is van állítva, hogy felébresztheti a telefont. DE! Ha azzal szeretném felkelteni, akkor kb minden 5-6 alkalomra érzékeli vagy nem. Mi lenne a helyes működése?! :F

tibcsi0407: mi az a Wakelock detecktor?!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2420) tibcsi0407 válasza jano_77 (#2419) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha előtte megnyomod a képernyőzár gombot és úgy nyomod meg az ujjlenyomatot, akkor egyből nyit, ugye?
A wakelock detector figyeli az alkalmazásokat, amik ébresztik a háttérben a telefont és magas fogyasztást okoznak.
Elég ügyesen ki lehet szűrni a merülés okát. Ez minden Android-os telefonnál ajánlott, ha gáz van.

https://utdetailing.hu/

(#2421) szitaati válasza jano_77 (#2419) üzenetére


szitaati
aktív tag

Milyen ROM-od van? Korábban a Cuoco-nál volt ilyen, a gyári ROM 017S és fölötte jobb volt ujjlenyomat terén.
Nekem utóbbi van, 10/8 talál külön bekapcsgomb nyomogatás nélkül is.

Esetleg próbáld meg, hogy ugyanazt az ujjadat felviszed másképp is. (Nekem sokszor van, hogy picit följebb fogom meg és más része kerül rá az ujjamnak a szenzorra.)

[ Szerkesztve ]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#2422) jano_77 válasza tibcsi0407 (#2420) üzenetére


jano_77
nagyúr

Igen, így működik. Ha lezárom a képernyőt, és utána közvetlenül próbálom, akkor jó, feloldja. Viszont, ha várok pár percet, akkor már nem csinál semmit! :(

(#2421) szitaati: Mokee--i realese verziója van fent.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2423) tibcsi0407 válasza jano_77 (#2422) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a forráskód miatt van így. Egy időben ezt bevezette a LeEco, hogy kímélje a scanner-t. Valószínű a Mokee forráskódja még azt az algoritmust tartalmazza.

https://utdetailing.hu/

(#2424) jano_77 válasza tibcsi0407 (#2423) üzenetére


jano_77
nagyúr

és mit tudok tenni ellene, hogy rendesen működjön? tegyem fel a legújabb cuoco romot? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2425) tibcsi0407 válasza jano_77 (#2424) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akár, de lehet jobb is így, mert kíméli az olvasót. Nem hiszem, hogy olyan nagy kaland megnyomni a kapcsoló gombot előtt.
Nekem az első ujjlenyomatos telefonom is olyan volt, hogy deep sleep-ből nem ébredt a scanner. Mai napig nagyon sok csúcstelón be kell nyomnod először a home gombot, hogy aktiválódjon az olvasó.

https://utdetailing.hu/

(#2426) jano_77 válasza tibcsi0407 (#2425) üzenetére


jano_77
nagyúr

De nálam nem oldja fel azt követően sem, hogy megnyomom a bekapcsoló gombot előtte. :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2427) tibcsi0407 válasza jano_77 (#2426) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nézd meg Cuoco-val. A legújabbal.

https://utdetailing.hu/

(#2428) Ghostdog77 válasza jano_77 (#2419) üzenetére


Ghostdog77
tag

Én próbáltam szinte mindegyik rommal, elméletileg felébreszti a telefont kivétel újra indítâs után akkor kéri a másodlagos biztonsági módot is (kód, minta)

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#2429) jano_77 válasza Ghostdog77 (#2428) üzenetére


jano_77
nagyúr

mit jelent az, hogy elméletileg!? Én gyakorlatilag használnám, ha már van. Vagy ez csak egy optikai tuning!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2430) Ghostdog77 válasza jano_77 (#2429) üzenetére


Ghostdog77
tag

volt olyan rom pl. Cuoco ahol 2-3 érintésre ébredt fel, de volt, hogy tökéletesen működött, szerintem a baseband verzió is bekavar, 33 vagy 50 de ehhez már nem èrtek

[ Szerkesztve ]

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#2431) MukkeRr


MukkeRr
tag

Egyik ismerősöm rendelt egy LeMax 2-őt, ami ma meg is érkezett hozzá, de olyan kábelt kapott a telefonhoz, aminek mind a két vége USB Type C, és így nem tudja tölteni.Ilyenkor mit lehet tenni?

Kapcsolat: Megszakadt

(#2432) kirusz1


kirusz1
őstag

Szerintem az a legegyszerűbb vesz egy kábelt

(#2433) tibcsi0407 válasza MukkeRr (#2431) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Töltőt nem kapott hozzá? :DDD

https://utdetailing.hu/

(#2434) MukkeRr válasza tibcsi0407 (#2433) üzenetére


MukkeRr
tag

De kapott, csak ugye a töltőfejnek normál USB méretű bemenete van a kábel meg Type C-s.

Kapcsolat: Megszakadt

(#2435) MukkeRr válasza kirusz1 (#2432) üzenetére


MukkeRr
tag

Igen, én is ezt javasoltam neki

Kapcsolat: Megszakadt

(#2436) tibcsi0407 válasza MukkeRr (#2434) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ott valamit rendesen megkutyultak. A 6/64-hez járt ilyen kábel, de a töltő is ahhoz való volt.

https://utdetailing.hu/

(#2437) Kaneven


Kaneven
tag

Megosztanám a majdnem egy hetes tapasztalataimat a telefonnal kapcsolatban. :)
Első körben, köszönet tibcsinek a kuponért, és a gyors szállításért a spemallnak, kb másfél hét alatt megérkezett a cucc.
Az ujjlenyomatolvasó él, user error volt. Sikerült megoldani az ujjlenyomatolvasó app fagyását egy fingerprint calibrationnel, azóta működik :DD (kopp-kopp). Mondjuk elég szelektíven érzékel, van amikor elsőre, van amikor minimum 2szer rá kell nyomjak. Én mindig a bekapcsoló gomb+ujjlenyomat olvasóval oldom a képernyőzárat (iphonenál megszoktam), remélem így életben marad.
Nagyon tetszik a telefon külseje (szürke verzió),dekoratív, minőségi érzést kelt az emberben ha a kezébe veszi. Plusz pont, hogy nincs semmiféle fancy brand felirat/logo. Méretéből ítélve, azt gondoltam, hogy nadrágot is kell cseréljek, hogy elférjen a telefon a zsebemben, de hál Istennek nem kellett. :D
Kijelző gyönyörű, jóval szebb mint az iPhone 6-é volt, élvezet rajta a tartalomfogyasztás.
A kamera nem az erőssége, sajnos az a 21 mp csak papíron hangzik jól, nem vagyok egy nagy fotóhúszár, de elég fakónak tűnnek a képek. Remélem szoftveresen majd tuningolnak rajta.
A rendszer nagyon smooth, nem akad, nem laggol hála az erős vasnak. Gyári 5.8-at nyúzok, angol nyelven számomra teljesen használató. 4 év szifon júzerkedés után, kicsit meglepett ez a renteg testreszabási lehetőség az androidnál (launcherek és mi egyébb.), habár nekem ez a rendszer kinézete jó úgyahogy van. (iPhone hagyatéka :D). Ez a Phone Manager alkalmazás nagyon hasznos dolog, örülök, hogy benne van. Viszonylag könnyen tudtam költözni, nem volt különösebb gubanc. Lehet a szokásomnak köszönhetően, hogy a cuccaimat leginkább Google Drive-ba szinkronizálom.
Érdekesnek tartom, hogy maga a rendszer 2GB RAM-ot eszik meg appok nélkül, de ameddig nem laggol addig nem zavar.
Egy kicsit zavar az appok minősége. Facebook, messenger alkalmazás használata során zavaró bugokba futottam ( commenteket nem engedte megnyítni, messengerben tévesen jelezte , hogy ír valaki, későn adja a notificationt, a képeket nem mindig tölti be stb.) . A gmail lassabban szinkronizál jóval illetve notificationt nagyon ritkán küld. Ha megarakok nyitni egy pdf-et emailből, akkor nem tölti le, lefagy a downloading, vagy ha le is tölti és megakarom nyitni officesuittal, akkor kidob a főképernyőre. Play storenál, nem egyszer fordult elő, hogy csak harmadik install gomb kattintásával sikerült letölteni az alkalmazást...na de nem szemetelem tele a topikot az Android gyengeségeivel.
Tudtok javasolni egy gyors, adblockos böngészőt? Nem találtam olyat, ami hozná a Safari szintjét. Jelenleg firefoxot használok, és lassúnak találom, meg néhányszor rosszul tölti be az oldalt, nem jól tördel.

Kicsit meglepett, hogy mobilnet nem működött elsőre, de telenoros oldalon szépen levan írva az APN beállítások, azzal sikerült megoldani.
Az akksi valamivel jobb mint a szifoné, nekem egy hét után olyan 5 órás SoT sikerült produkálni, +/- 30 perc, használattól függően (Wifi, Mobilnet, Bluetooth always on. Amire használom:leginkább facebook, böngészés, zene, youtube. Néha pdf tanulmányozása, film, és minimális játék).
Hangszóró teljesen jó, a hangminőség átlagos. Wifijét egy picivel jobbnak találtam, a térerő és a mobilnet határozottan jobb, olyan helyen is volt 4G ahol eddig a szifón edge-t látott.
Összegésében elégedett vagyok a telefonnal, ennyi pénzért hozza amit kell (sőt). Remélem a LeEco nem fogja elhanyagolni a telefont (mert többi Androidos gyártóra jellemző), és korrekt támogatást ad. Akkor még elégedettebb leszek. :)

ui.: köszönet a fórumozóknak is, visszakeresve általában találtam megoldást, ha valamilyen gond felmerült. :R

[ Szerkesztve ]

(#2438) MukkeRr válasza tibcsi0407 (#2436) üzenetére


MukkeRr
tag

Aha, hát írt azért egy ticket-et mit szólnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Kapcsolat: Megszakadt

(#2439) tibcsi0407 válasza MukkeRr (#2438) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Helyes! Küldjenek egy kábelt.

https://utdetailing.hu/

(#2440) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok :)
Most nézegettem ujbol a telot. Honnan lenne érdemes megrendelni? Láttom h most a gearbest-geekbuying-coolicool oldalon leárazások vannak köztük ez a telo is (kb 200 fontért).
Mi a véleményetek? Spellmallrol jobban megérné?
köszi szépen :)

(#2441) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Arról valaki tud e valamit, hogy nougat frissítés várható e?

(#2442) Tecudsin válasza MukkeRr (#2438) üzenetére


Tecudsin
csendes tag

Nekem is Type - C-s mind a két vége a kábelnek, de az adapteren is Type-C a bemenet (elsőre fura volt, értelmetlen ez a megoldás).
En már két sima adatkábelt is vettem a telefonhoz. Melóhelyen is legyen egy töltő, hamar tönkre menne a gyári a sok hurcibálástól!
Aki 6GB ROMmal szeretne vásárolni, ajánlom, hogy rendeljen valahonnan külön kábelt. Mindenképp kelleni fog.
Márcsak a gépre csatlakoztatás végett is.

Nougat engem is érdekelne!? Szép lassan érkezik a telefonokra! :)

(#2443) Ghostdog77 válasza mckangi (#9) üzenetére


Ghostdog77
tag

email cím és az elején a Kína területet kell választani, legalább is nekem csak akkor működött ténylegesen a felhő szolgáltatás

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#2444) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Most voltunk ebédelni egy baráti párral és volt egy érdekes esetem, ami miatt elsőre kivert a víz, de aztán úgy tűnik túl korai volt az ijedségem. Az történt, hogy belső zsebben volt a telefonom és rezzent egyet, mintha kaptam volna egy üzenetet vagy email-t. Gondoltam megnézem. Kivettem, semmi és azóta nem reagál semmire a telefon! Led kéken világít folyamatosan!
Se bekapcs gombra - hosszan nyomva - se a volume fel+bekapcs gombra nem reagál! Meghalt?!? :F :Y :U :O

szerk: menet közben vmi oknál fogva haverom kezében mégis újraindult. Nem tudja megmondani, hogy mennyi ideig tartotta nyomva a bekapcs gombot, de talán kb 1 perc is volt. Találkozott már hasonlóval bárki!? Led folyamatosan kéken világított ez alatt az idő alatt! :F Van a telefonnak vhol RESET gombja, amivel újra lehet indítani, ha vmi gebasz van? (akksit ugye nem lehet kivenni!?)

Akksi 48%-on van, tehát nem lehet az a gond!

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2445) fehermokus válasza jano_77 (#2444) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Én tennék egy próbát csak saját felelősségre. Mivel nekem ez egy BGA ültetési problémának tűnik elsőre, ha van időd, meg kurázsid - mert lehet, hogy gallyra megy a cucc - kipróbálhatod a következőt: telepíts fel egy olyan progit, ami az SOC-t teszteli - több ilyen is van - majd tedd be a készüléket a hűtőgépbe, de nem a fagyasztós részbe. Hűtsd le 5-10°C-ra, vedd ki és indítsd el a tesztprogramot. Ha simán lefut, akkor valószínűleg az SOC rendesen be van forrasztva, akkor lehet szoftveres a dolog. Esetleg másik firmware-t is ki lehet próbálni.

(#2446) ->Raizen<- válasza fehermokus (#2445) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A lecsapódó pára miatt lehet nem tesz jót neki! :N Basszus lassan kerek 1 hónapja jön kínából a telóm és fogy a türelmem.

[ Szerkesztve ]

(#2447) endre166 válasza ->Raizen<- (#2446) üzenetére


endre166
tag

Honnan rendelted?

(#2448) fehermokus válasza ->Raizen<- (#2446) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igen egy kis óvatosságot igényel, de hűtés nélkül nem derül ki, hogy hardveresen ok-e.

(#2449) jano_77 válasza fehermokus (#2445) üzenetére


jano_77
nagyúr

Hát azért én ilyen durva és rizikós dolgot nem csinálnék. :(
Nagyon nem örülnék ha kifogtam volna egy "selejtes" darabot. :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2450) fehermokus válasza jano_77 (#2449) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Télen azért nem mindig tudod majd melegen tartani...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.