Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Mottie


Mottie
őstag

Srácok, pozitív csalódás van :) Kiirtottam a gyári email alkalmazást... (miután 2 óra alatt leszivta az akksit valamiért) Így is megy folyamatos sync Gmail én, de a lényeg, hogy stabilan hoz 5 óra kijelzőidőt.. Úgy, hogy gyak. az 5 óra jatek/internet 90/10%

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#1502) tibcsi0407 válasza Mottie (#1501) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez egy érdekes felfedezés. Kis sunyi app. :))

https://utdetailing.hu/

(#1503) szitaati válasza szitaati (#1499) üzenetére


szitaati
aktív tag

Amikor kapcsolgatjátok ki/be a mobilnetet, ti látjátok, hogy hálózatot vált a készülék?
Nekem az előző Lenovomon lehetett látni, hogy 3G-re vagy hsdpa+-ra vált. Itt semmi nem történik a ki/be kapcsolgatásra.

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#1504) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Sziasztok, az egyik telefonnál adódott most olyan gondom, hogy a TWRP felrakás után nem látja a telepítő fájlt. Korábban volt róla szó, hogy twrp alatt mtp kapcsolat, igyekeztem mindent elolvasni, de nem tudom felcsatolni, megjelenik az eszköz, de nem tudok rá másolni. Telepítettem egy Win7-et is csak emiatt, de ott sem sikerül. MTP-USB eszkösznek ismeri fel. A 0 mappa pedig android alatt rendszermappának minősül oda sem tudom áthelyezni a fájlt. Van valami ötletetek?

(#1505) Rozmika válasza tibcsi0407 (#1500) üzenetére


Rozmika
tag

Lehet, hogy a 822-ben már javított olvasó van és azért kell felébreszteni a telefont? Aki gyárival kapta az megnézhetné....

(#1506) #20221952 válasza tibcsi0407 (#1500) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem tudom, lehet, hogy igazad van és nekem nagyok az elvárásaim.

Így - kívülállóként olvasva a hozzászólásokat - mindig elbizonytalanodok bármilyen telefon vásárlásával kapcsolatban, pedig épp a napokban írtam meg privátban az egyik telefontulajdonosnak, hogy akkor ez a telefon lesz az Asszony karácsonyi ajándéka.

De az is lehet, hogy miután megvásároltam a telefont, nem tapasztalunk semmilyen hibát sem és soha nem kell segítséget kérnem a telefon működésével kapcsolatban.

Bocsánat, ha megbántottam bárkit is...

(#1507) Rozmika válasza wyattthoearp (#1504) üzenetére


Rozmika
tag

TWRP indulása után formázni kell a telefont. Ezután lehet MTP módba tenni, ahol a gépről látod a 0 mappát és ezután kell felmásolni a telepítőt. Gépre jó lett volna telepíteni előre a drivert, Legalább azzal ne legyen gond.

kissa1026 - Szerintem nem bántottál meg senkit. Olyan telefont veszel amilyet akarsz. Ár/érték arányban ez verhetetlen. Ha szeretnél valamire többet költeni az a te dolgod. De azért ott is fennáll a lehetőség, hogy hibás lesz. Láttam most kollégáknál sárguló kijelzős Z5-öt meg note 4-et több hibával, lehalkuló iPhone-t és sorolhatnám... Ha csak ez lesz a hibája, ami lehet, hogy ki sem jön, akkor szerintem nagyon jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#1508) #20221952 válasza Rozmika (#1505) üzenetére


#20221952
törölt tag

(#1509) wyattthoearp válasza Rozmika (#1507) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

ATOM lett, köszönöm!!

(#1510) tibcsi0407 válasza #20221952 (#1506) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem megbántás ez, mindenkinek van véleménye, ez a természetes. Csak mindig azt is kell nézni, amit a pénzünkért kapunk.
Itthon mit kapunk ezért a pénzért? Vernee? A kis magától repedő kjielzőjével, meg a gyér szoftveres hátterével, nem beszélve a sokkal gyengébb specifikációról.
Ez a hardver, ennyi pénzért nagyon komoly alternatíva, amivel itthon semmi nem veszi fel a harcot az árkategóriában.
Erre írtam, hogy bekalkulálva egy ujjlenyomat-olvasó javítást (amit ugye a webshop intéz), ha esetleg bekrepál, akkor is jó vétel lehet.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1511) szitaati válasza Rozmika (#1505) üzenetére


szitaati
aktív tag

Nem kell felébreszteni a telefont, a nélkül is feloldja, igaz néha picit lassabban (1 mp). (Gyári 017S)

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#1512) szitaati válasza szitaati (#1503) üzenetére


szitaati
aktív tag

Erre valaki? :U

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#1513) #20221952 válasza tibcsi0407 (#1510) üzenetére


#20221952
törölt tag

Rendben van, nézem az ár/érték arányt, csak bosszantana, ha én lennék az, akinek a telefonját emiatt, vagy más miatt javítani kellene.
Amúgy, most mennyi is az ár mindennel együtt (eladás, szállítás, vámolás, áfa, stb)?

(#1514) wyattthoearp válasza szitaati (#1503) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nekem Cuoco romnál eltűnnek az adatkapcsolatot jelző nyilak és a 4G felirat, ha kikapcsolom az adatátvitelt.

(#1515) szitaati válasza wyattthoearp (#1514) üzenetére


szitaati
aktív tag

Na, végül ezekkel a beállításokkal működik, hátha másnak is van/lesz parája Vodafone mobilnettel:
http://emerzee.blog.hu/2011/02/04/apn_beallitasok_szolgaltatonkent

Köszönöm a segítséget! ;)

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#1516) lazsosz válasza tibcsi0407 (#1496) üzenetére


lazsosz
tag

Tibcsi még egy utolsó kérdés! Rakjam vissza a 16S ROM-ot, amivel jött, vagy mindegy mivel megy majd vissza? Bootloadert zárjam, vagy az is mindegy?

(#1517) tibcsi0407 válasza #20221952 (#1513) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az arany kb 250 USD-re jön ki mindennel együtt.

(#1516) lazsosz

Rakd fel a gyárit TWRP-ből, majd a végén ne nyomj az újraindításra, ha végzett, hanem hosszan nyomd a kikapcsológombot, míg újraindul. Így visszateszi a gyári recovery-t is.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1518) torkozsolt válasza tibcsi0407 (#1496) üzenetére


torkozsolt
csendes tag

Én továbbra is úgy gondolom, hogy inkább sw probléma lehet a szenzorral, egy érdekes adalék ehhez:

Nekem sem megy a Cuoco 17s telepítést óta, sőt, gyári CN rom tiszta telepítéssel sem. Odáig jut el, hogy kér feloldó kódot, aztán jön az "ide tedd az ujjad" képernyő, de hiába tapperoltam, onnan már nem lépett tovább. Viszont a fényképezőt - igaz elég hektikusan - kezeli, jó kedvében akár sorozatfelvételre is képes... :-)

Most vasárnap unalmamban kóvályogtam a menüben, és hirtelen ötlettől vezérelve rápróbáltam az ujjnyomat bevitelre :-) Fogalmam sincs, hogy mitől, de sikerült, örültem neki nagyon! Csak annyit hibáztam, hogy megpróbáltam egy másik ujjammal feloldani a lezárt telefont... Rezgett egyet, a képernyőt nem villantotta fel, viszont onnan a regisztrált ujjamra sem csinált többé semmit :-(

Olvastam itt a fórumon, hogy a Cuoco 16s-nél még jó volt, nosza, felraktam ezt is, hátha attól megjavul. Na, ezt meg a telefon nem kedvelte, elindult ugyan, de nagyjából minden rendszeralkalmazás fagyott, újraindítani is alig tudtam... Természetesen ez is tiszta telepítés volt, dalvik+rendszer+mindent töröltem, kivéve a tárhelyet. Így ment vissza a 17s, amivel minden szuper, csak ujjnyomatot nem tudok rögzíteni... :-) Ja, és lakhattam be újra a telefont, mert a mentett appok a visszaállítás után nem akartak működni. Egyenként törölve és újra telepítve már jó volt, csak a fél vasárnapom ráment...

Szóval, emiatt (is) gyanús, hogy a szenzor hw lenne halott, vagy akkor tetszhalott volt, hiszen magától feléledt egy kicsit vasárnap... Vagy döglődik és ilyen a haláltusája, ez is lehet :-)

(#1519) tibcsi0407 válasza torkozsolt (#1518) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sajnos ez inkább tűnik kontakthibának, mint szoftveresnek.

https://utdetailing.hu/

(#1520) lazsosz válasza tibcsi0407 (#1517) üzenetére


lazsosz
tag

Köszi!

Így lesz!

(#1521) torkozsolt válasza tibcsi0407 (#1519) üzenetére


torkozsolt
csendes tag

Neked van kapcsolatod a Spemall felé, esetlen van onnan vmi hivatalos infó, hogy ez a jelenség gyári / típus / konstrukciós hiba? Mert ha így van, akkor akár a Spemall-os szervizt is fel lehetne tuningolni alkatrésszel erre a javításra. Ha jól láttam a honlapjukat, ide telepítettek kici kínai szervizes szakikat, nem spanyol matadorok szöszölnek a javítással. Időben és költségben is sokkal jobb lenne, ha nem a világ végére kéne küldeni egy ilyen típusú, valószínűleg "tömeges" hiba miatt... Erre tudsz valami belsős infót szerezni? :-)

(#1522) tibcsi0407 válasza torkozsolt (#1521) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most, hogy kínai ünnep van, biztosan nem. De az ilyen hibát mindig a LeEco javítja, mert ők tudják az okát és nem kötik az ügyfelek orrára. (nem hiszem, hogy kellemes nekik ez a bebőgés)

https://utdetailing.hu/

(#1523) torkozsolt válasza tibcsi0407 (#1522) üzenetére


torkozsolt
csendes tag

Oké, köszi! :-)

(#1524) fehermokus válasza torkozsolt (#1518) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ha a tárhelyet nem törlöd, akkor összeomolhatnak a másik rendszeren is feltelepített programjaid. Szerintem ha már tiszta telepítést csinálsz, akkor azokat is gyomláld ki. Amit meg meg akarsz tartani, ments ki pc-re, meg vissza.

(#1525) tibcsi0407 válasza fehermokus (#1524) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az internal storage-nek semmi köze a data partícióhoz. Az alkalmazások ott nem tárolnak olyan dolgot, aminek köze van a stabilitáshoz.

https://utdetailing.hu/

(#1526) fehermokus válasza tibcsi0407 (#1525) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ezt én nem így gondolom, előző telefonomnál ez mindig segített, ha gubanc volt.

(#1527) tibcsi0407 válasza fehermokus (#1526) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én így gondolom, mert arra a partícióra nem telepít alkalmazást a Droid.
Az egyetlen dolog, ami a belső tárhelyen gondot okozhat, a sérült médiatartalom, ami beakasztja a media szervert és jobban merül a készülék.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1528) fehermokus válasza tibcsi0407 (#1527) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Egy biztos, valamelyikünknek igaza van :P .

(#1529) tibcsi0407 válasza fehermokus (#1528) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az tuti, de mivel én nem értek az Android-hoz, ezért átadom Neked az utolsó szó jogát. :))

https://utdetailing.hu/

(#1530) torkozsolt válasza fehermokus (#1524) üzenetére


torkozsolt
csendes tag

Azt nem tudtam (így nem mertem...), hogy a TWRP-ben a törlésnél mindent bejelölhetek-e gyalulásra. Mert ha vmi olyat is töröl, ami miatt utána nem tudom pc-re kötni, akkor gondban lennék a rom visszamásolással a telefonra.

De talán a tárhelyre nem ír az ujjnyomat programja olyan dolgot, ami esetleg bekavar a rendszer működésébe. Bőven nem vagyok szaki, de úgy gondolnám, hogy egy ujjlenyomat tárolását valami belső, nem egyszerű módon elérhető helyen oldja meg a droid. Azt viszont el tudom képzelni, hogy az oda történő írással (pl. egy regisztrált ujjlenyomat törlése) lehet vmi gond, és akkor hiába is küzdök, nem oldódik meg a probléma.

Jut eszembe: a kalibráció másnál is kb. 4-5 másodperc? Ezzel is sokat próbálkoztam, és ott azt írja a teló, hogy 2-3 perc is lehet. Akkor, ha a lábam ujjait is regisztráltam volna? Vagy igazából azért ilyen rövid, mert nem is töröl, csak úgy tesz...

(#1531) fehermokus válasza tibcsi0407 (#1529) üzenetére


fehermokus
aktív tag

16S Cuoco rom-ot csak telepített 15S + OTA-val tudok előállítani?

(#1532) fehermokus válasza torkozsolt (#1530) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ezt csak a telepített progikra írtam, sajnos az ujjlenyomatolvasó egy hardver, aminek tényleg semmi köze a tárhelyhez. Mindent szerintem se kéne legyalulnod, mert akkor elveszhetnek az IMEI, SN számaid, meg a security beállítások.
Nekem egyszer az segített, hogy szereztem egy flashelhető rom-ot és azt nem sima download only-ba, hanem firmware update üzemmódban toltam fel. Addig akármit csináltam, ugyanazok a hibák jöttek elő. ROM-oltam flasheltem meg minden, de semmi javulás sem volt.

(#1533) tibcsi0407 válasza torkozsolt (#1530) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mindegy, hogy hova írja be, ha nem érzékel a szenzorod. A data partíción van valahol a jelszavak mellett elvileg. Titkosított formátum, de amikor törlöd a data-t, repülnek az ujjlenyomatfájlok is.
Én már pár kört futottam a 6/128-as Le Max 2-vel, amit még mindig nem küldtem vissza, de semmi megoldást nem találtam az ujjlenyomatolvasóra, így 99%-ban ki merem jelenteni, hogy hardveres a probléma.
Ha az oroszok sem találtak rá megoldást, akkor nincs is olyan szoftveres gyógymód, ami segítene.

Fehermokus

Nem tudom sajnos, hogy a régi rendszereken mi a helyzet Cuoco-nál.

Azért a Qualcomm ROM telepítést és az MTK-t ne keverjük össze. :)
Itt Qfil van és kicsit más a működési elve. Csináltam róla bemutatót, de még nem jelent meg a cikk..

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1534) MukkeRr


MukkeRr
tag

Ma megjött a MOFI márkájú tokom a telefonhoz, amit kb 2 hete rendeltem aliexpress-ről, jól néz ki, meg jó a tapintása is, ajánlom!
Itt a link hozzá: https://m.aliexpress.com/item/32673029197.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32673029197&productSubject=Original-Mofi-For-Letv-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7-Case-Hight-Quality-Luxury-Back#autostay

Kapcsolat: Megszakadt

(#1535) fehermokus válasza tibcsi0407 (#1533) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igen ebben teljesen igazad van. Csak, mint példa hoztam fel.

(#1536) tibcsi0407 válasza fehermokus (#1535) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, azt értettem. Itt nehezebb megölni az IMEI-t, de persze semmi sem lehetetlen. :D
Ezért kell, hogy legyen a TWRP-ben mindig NVRAM backup.

https://utdetailing.hu/

(#1537) torkozsolt válasza tibcsi0407 (#1533) üzenetére


torkozsolt
csendes tag

Bízom az oroszokban, főleg úgy, hogy a LeEco most akar ott építeni piacot. Egy-két magyar júzer nem tétel, de Ivánék sokan vannak, ott nem igazán nyerő egy gyári hibás cuccal elárasztani őket... :-)

Valaki küldött és kapott már vissza kínában gariztatott LeEco telefont? Mi a tapasztalat?

(#1538) tibcsi0407 válasza torkozsolt (#1537) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az oroszok sem tudnak vele mit kezdeni, ott is vannak hibák. Itt a topik.
Van egy fórumtárs. Neki megcsinálták. Itthon vette, ha jól tudom, de a magyar szerviz nem bírt vele. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1539) wyattthoearp válasza fehermokus (#1531) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Próbáltam én is így, de újabban nem frissült 16s-re. Egy olasz fórumban találtam 16s telepítőt, azóta királyság van.

(#1540) fehermokus válasza wyattthoearp (#1539) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Egy linket tudsz adni, mert nagyon kellene.

(#1541) wyattthoearp válasza fehermokus (#1540) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Feldobtam drive-ra, megtalálnom újra esélytelen lenne.
ITT

[ Szerkesztve ]

(#1542) tdna


tdna
csendes tag

Sziasztok!

Ma megjött végre a várva várt telefon!
De sajnos nem tudom használni mert amikor bekapcsolom, bejön a screen lock és persze fogalmam sincs mi a kód. Ja és persze minden kínai.
Erre valami ötlet? Ha lehet első körben nem raknék rá custom romot.

Köszi előre is!

(#1543) tibcsi0407 válasza tdna (#1542) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Honnan vetted így?

https://utdetailing.hu/

(#1544) tdna válasza tibcsi0407 (#1543) üzenetére


tdna
csendes tag

SPEmallról rendeltem. Kommentben pedig írtam, hogy gyári rommal szeretném.

(#1545) Rozmika válasza tdna (#1544) üzenetére


Rozmika
tag

Próbáld meg az alap jelszavakat (0000,00000,1234,12345...) ha az nem segít akkor reboot és full wipe

(#1546) fehermokus válasza wyattthoearp (#1541) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Köszönöm, egy király vagy :).

(#1547) tdna válasza Rozmika (#1545) üzenetére


tdna
csendes tag

A pontösszekötős verzió van.

(#1548) fehermokus válasza tdna (#1542) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Hangerő fel + Power gomb. Bejön a recovery, utána clear data. Az Update pipát meg kiveszed és start.

(#1549) tdna válasza fehermokus (#1548) üzenetére


tdna
csendes tag

Sajnos a recoveryben is minden kínai :(

(#1550) fehermokus válasza tdna (#1549) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Lent van két lehetőség, ami mellett van egy kis kör, ha tapogatsz mellette. A felsőt állítsd üresre, az alsót meg kékítsd be, aztán nagy kék téglalap nyomása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.