Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) fehermokus válasza Rozmika (#1600) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ha a telefon oldalát nézed, akkor ez a helyzet, én a google fiókos oldalára gondoltam.

(#1602) neooone válasza MukkeRr (#1596) üzenetére


neooone
csendes tag

Köszi!

(#1603) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Cuoco92-fél rom-nál le lehet valahogy tiltani a főképernyőtől balra lévő kínai alkalmazásokat?

(#1604) MukkeRr válasza cowboy_bebop (#1603) üzenetére


MukkeRr
tag

A Ecosystem-re gondolsz?Amikor balra húzod a képernyőt?Mert ha igen, akkor kb. 200 hozzászólással ezelőtt idéztem egy emberkét a Le 2-ős topic-ból erre a megoldásra.

[ Szerkesztve ]

Kapcsolat: Megszakadt

(#1605) bioengin


bioengin
tag

Sziasztok!

Tegnap megjött a 4/32-es X822 a Spemalltól.
Gyári 15s Rommal érkezett, de az annyira tyúklábas, hogy gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy mennie kell...

Az itteni TWRP-t tettem rá, aminek lett is egy nagy kékledes halál a vége. Infarktus után rájöttem, hogy tán lehet, hogy nem a megfelelő a TWRP, és megkönnyebbülésre a fastboot módba még be tudtam lépni, így kapott egy teamspain TWRP-t, amivel ment simán aztán a Couco 17s telepítés a wipe után.
Amivel még piszmogtam, hogy a type C-s pendrive-ot nem látta a TWRP, nem tudtam mountolni sem, így először a saját memóriába kellett másolnom a ROM zipjét (tehát addig, ha jól értem, szerencsére nem csináltam wipe-ot, azaz volt még gyári ROM rajta, amivel másoltam; háttértárként nem jött fel nekem a win alatt).
Meg még ami para volt: már azt hittem, hogy a ROM telepítés sem ment, mert szó szerint vagy 3-5 percig biztos ment az EUI feliratvillogás, amire beindult a teló a ROM telepítés után. De most megy, eddig szuper.
Az ujjlenyomat megy, de csak úgy, ahogyan említettétek: kikapcs után gyorsan csinálva megy azonnal; hosszabb idő után csak screen on után.

(#1606) fehermokus válasza bioengin (#1605) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Na ezért használunk 16S-t :). Ott minden egészen jól megy, nem is tudom mivel jobb a 17S a 16S-től.

(#1607) tibcsi0407 válasza fehermokus (#1606) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem azzal jobb, hogy nem nyírja ki az ujjlenyomat olvasót egy idő után.
Nem véletlenül lett olyan a 17S-ben, amilyen, azért ennyire a LeEco mérnökök sem hülyék, hogy azért tegyék rosszabbá a funkciót, hogy kiszúrjanak a felhasználóval.

https://utdetailing.hu/

(#1608) cowboy_bebop válasza MukkeRr (#1604) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Köszi!

Szerk.: cuoco 16S linket tudna valaki adni?

[ Szerkesztve ]

(#1609) MukkeRr válasza cowboy_bebop (#1608) üzenetére


MukkeRr
tag

Azt nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

Kapcsolat: Megszakadt

(#1610) cowboy_bebop válasza MukkeRr (#1609) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Mindkettő jöhet. Hátha az egyikkel működésre tudom bírni az ujjlenyomat-olvasót.

(#1611) MukkeRr válasza cowboy_bebop (#1610) üzenetére


MukkeRr
tag

Itt az indiai: http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/official-stock-16s-indian-rom-t3440633
Az elözző hozzászólásomat már nem tudtam szerkeszteni, ezért bocsi.

[ Szerkesztve ]

Kapcsolat: Megszakadt

(#1612) fehermokus válasza cowboy_bebop (#1608) üzenetére


fehermokus
aktív tag

(#1541) wyattthoearp üzenetét nézd meg.
2x update és magyar lesz.

(#1613) fehermokus válasza tibcsi0407 (#1607) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ha nem hülyék, akkor eddig is megtehették volna, hogy nem nyíratják ki azokat. Lehet vmi más van a háttérben.

(#1614) cowboy_bebop válasza MukkeRr (#1611) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Köszi, de a cuoco92 féle kéne, ezt gyári.

(#1615) tibcsi0407 válasza fehermokus (#1613) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A háttérben az van, hogy ez egy ultrahangos leolvasó (igen, a Xiaomi azt állítja, hogy az övék az első, de ugye ez nem igaz) és a Qualcommal valószínű rájöttek, hogy mi a gond és addig így fogják vissza a szenzort (gyakorlatilag kikapcsol a hardver), míg meg nem oldják a problémát.
Így én csak azt tudom mondani, hogy képernyő ébresztése ide, vagy oda, nagyon ajánlott a 017s.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1616) MukkeRr válasza tibcsi0407 (#1615) üzenetére


MukkeRr
tag

Nekem gyári 17S-en úgy is működik, hogy nem kapcsolom be a képernyőt.

Kapcsolat: Megszakadt

(#1617) tibcsi0407 válasza MukkeRr (#1616) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De van akinek nem megy valamiért. Ez biztos, hogy szoftveres korlátozás szándékosan. Nálad 822 van, ugye? (bár nem tudom ez számít-e)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1618) Racecam válasza bioengin (#1605) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Grat hozzá, de kb. az összes hibát elkövetted, ami elkerülhető lett volna egy topic átfutással, amíg jött a telefon Kínából.
A TWRP telepítés is le volt írva és az is, hogyan lehet Windows 10 alatt megoldani az MTP módot a jubileumi frissítés után.
A friss ROM-nál pedig mindig jó néhány percig elmókol az EUI képernyőn.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1619) fehermokus válasza Racecam (#1618) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Hát elkelne egy topic összefoglaló... A testvér oldalon Tibcsi nagyon frankón gatyába rázta ezt a témát. Ha itt is lenne ilyen nagyon jó lenne. Mondjuk én gyakran olvasgatok itt, de az MTP beállítása az évfordulós windows frissítés után elkerülte a figyelmemet.

(#1620) tibcsi0407 válasza fehermokus (#1619) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az egy komoly Microsoft baki pedig. Ahányszor más telefont dugok a gépre, mindig kézzel kell az MTP drivert újratelepíteni. Nagyon bosszantó. :W

https://utdetailing.hu/

(#1621) MukkeRr válasza tibcsi0407 (#1617) üzenetére


MukkeRr
tag

Nekem X820-am van jelenleg.

Kapcsolat: Megszakadt

(#1622) tibcsi0407 válasza MukkeRr (#1621) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor nincs összefüggés a verzióval. Az a baj, hogy a LeEco nem ismeri be, ha valami nem stimmel. Nem ez az első eset.
Régen volt olyan OTA, ami téglázott néhány X500-at. Akkor is csak levették a szerverről, de nem adtak ki semmi infót az okokról.

https://utdetailing.hu/

(#1623) fehermokus válasza tibcsi0407 (#1615) üzenetére


fehermokus
aktív tag

X620-nál ez hogy nem probléma, mert szerintem ugyanaz a szenzor van benne és klasszul működik is. Vagy ha más típust tettek a 820-ba, akkor tényleg nem normálisak LeEcoéknál.

(#1624) tibcsi0407 válasza fehermokus (#1623) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, hogy mást tettek bele. Itt ultrasonic szenzor van. Erre mondtam azt, hogy a Xiaomi kamuzott, amikor azt mondta, hogy ők használják először.
Őszintén szólva semmi értelmét nem látom..

https://utdetailing.hu/

(#1625) rdt89


rdt89
addikt

Valakinek nincs feleslegbe//eladósorba egy kijelzővédő fólia? Amit vettem az mindig felhólyagosodott, mikor rátettem a tokot, így sajnos nem opcionális.
Előre is köszönöm a segítséget :)

(#1626) rdt89


rdt89
addikt

Ez nem a gyári frissítés vagy igen? Vajon OTA-n mikor jön a Nougat?

(#1627) tibcsi0407 válasza rdt89 (#1626) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kamu.

https://utdetailing.hu/

(#1628) johnahex


johnahex
tag

Üdv!
1. 10-én szeretnék rendelni egy x822. ha jól nézem már nem lesz ünnep Kínában. ha aznap megrendelem fel is adják és hipp-hopp megkapom?
2. gyári rendszerrel kérném. abban az angol jó? vagy tyúklábas? frissíteni lehet/érdemes.
3. valaki lenne olyan kedves és csinálna egy összefoglalót olyan hozzá nem értőknek, mint én a rom cseréről meg a többi műveletről? sajna fogalmam sincs mit, hogy kell csinálni, de ha lenne egy olyan, mint amit Tibi csinált (x620 összefoglaló) akkor már gond nélkül romot cserélnék.
Nagyon köszi

(#1629) fehermokus válasza johnahex (#1628) üzenetére


fehermokus
aktív tag

1. Nem fogod pik-pakk megkapni, általában 10-12 naptári nap lesz.
2. Angol jó rajta, nem kínai

(#1630) MukkeRr válasza johnahex (#1628) üzenetére


MukkeRr
tag

1.: Majd írják, meg a trackingban is látni fogod mikor adják fel, onnantól 7-9 nap a szállítás.
2.:A gyáriban az angol, az jó.
3.:Én letudom írni, mit hogyan, ha szeretnél rom-ot cserélni, de nálam a gyári kiválóan működik, és egyelőre biztosan nem cserélném le.

[ Szerkesztve ]

Kapcsolat: Megszakadt

(#1631) endre166 válasza MukkeRr (#1630) üzenetére


endre166
tag

Hát én Hétfőn(okt.3-án) rendeltem egy x822-öt és nem láttam,hogy kinában ünnep van.Ezért még semmi hir csak annnyit ir status:paid. Szóval remélem holnap már feladják,mert ugyebár elég rossz telefon nélkül az élet :(

(#1632) MukkeRr válasza endre166 (#1631) üzenetére


MukkeRr
tag

Írták is, hogy azok a rendelések, amik szept. 30. és okt. 6. között lettek leadva, okt. 7.-én lesznek feladva.

Kapcsolat: Megszakadt

(#1633) norbert0 válasza fehermokus (#1623) üzenetére


norbert0
csendes tag

Ha a Spemall által adott szilikon tokot használod, javaslom, hogy egy másikra válts a fólia cserélgetése helyett, nekem legalábbis mindig felnyomta a fóliát, hiába próbáltam több félét

(#1634) endre166 válasza MukkeRr (#1632) üzenetére


endre166
tag

Ja, de szerintem elirták,mert ma sem adták fel mivel 7én is még ünnep volt kinában.

(#1635) fehermokus válasza norbert0 (#1633) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nekem nem a fólia nyomja fel, hanem eleve nem tapad le a képernyő szélein, mert szerintem nem teljesen sík a képernyő, a széleken alá van szedve.

(#1636) tdna


tdna
csendes tag

Van ötletetek, hogy a 17-es gyári romon miért nem működnek a notification-ök? (engedélyezve van külön az appoknál is)
Mi lehetne kezdeni ezzel?

(#1637) johnahex válasza MukkeRr (#1630) üzenetére


johnahex
tag

Köszi.
a rom cserét majd ha időd engedi már le légyszi privátban. ( nem sürgős, hisz még jó két hét mire a kezembe lesz)
a gyári sose fog magyarul beszélni, hiába frissítem?
ha rom cserét csináltam utána a gyárit visszatudom rakni? a fingerprint nekem nagyon kell (utálom nyomkodni a bekapcs gombot és a az x620-nál nagyon megszerettem a kényelmet :)
(nem is értem miért nincs duplakoppos feloldás :O )

(#1638) MukkeRr válasza johnahex (#1637) üzenetére


MukkeRr
tag

Ha nem felejtem el, akkor leírom egyik nap, hogyan kell romot cserélni.A gyári nem lesz magyar sehogy se, max a billentyűzet.Visszatudod rakni a gyárit, ha raktál rá egy másikat, se nem jön be.

Kapcsolat: Megszakadt

(#1639) Kaneven


Kaneven
tag

Üdv mindenki!

Telefonvásárlás előtt állok,hetek óta nézegetem a különböző telefonokat, és ennyiért nem találtam jobb ár/érték arányú készüléket. Egyszerűen verhetetlen.
Ha minden jól megy akkor a 20.-i fizetésemmel meg is rendelném ezt a tepsit. De előtte lenne pár kérdésem a tisztelt fórumtagokhoz :) :
Érdekelne, hogy a LeEco mennyi ideig tervezi szoftveresen támogatni a készüléket?
Másrészt olvastam itt, hogy egyeseknek nem működik az ujjlenyomatolvasó, ez az X822-es variánsnál mennyire jellemző? Vagy nincs szignifikáns különbség a két változat között?
Gyári rommal tervezem használni, angol nyelven. Az érdekelne, hogy így mennyi csirkelábbal találkozhatok a rendszer használata során? Ha kizárólag appoknál az nem gáz, de menüben nem nagyon örülnék.
Eddig kizárólag szifon júzer voltam, szóval a mókolásokkal nincs tapasztalatom. De arra lennék kíváncsi, hogy valahol van-e egy jó, részletes útmútató nooboknak angol/magyar nyelven, mert sajnos ehhez a telefonhoz csak spanyol/olasz/kínai leírást találtam, és hát a félszavas google translattel nem mernék neki állni. Mint említettem, nekem jó a gyári angol is, csak ha esetleg elkapna a honvágy, akkor jó lenne egy biztos mankó a folyamat során. :)

(#1640) endre166 válasza Kaneven (#1639) üzenetére


endre166
tag

A fórumot végigolvasva kapsz szinte mindenre választ,de tényleg jó lenne egy összefoglaló.
Mivel én most rendeltem egy x822-öt én tervezek egy unboxing,speed test,s7 edgevel való összehasonlitást illetve hogyan kell romot cserélni rootolni stb.kb 1 héten belül amikor megérkezik a telefon egyből megcsinálom ezeket!

(#1641) Rozmika válasza Kaneven (#1639) üzenetére


Rozmika
tag

X820 meg X822 ugyan az. Színbe más, meg lehet, hogy már valami újabb/eltérő verziós benne. Ujjlenyomat nem rossz, csak pl. nálam úgy, hogy ébreszteni kell a telefont. Mondjuk nekem így jó, meg eddig minden készüléken így volt, tehát nem akkora probléma mint itt sokan írják. Az a nagyobb probléma, hogy régi ROM-mal tönkremehet az olvasó. (vagy legalábbis ez látszik valószínűnek). A ROM csere nem nagy ügy, ha gyárival akarod, akkor úgy kérd, ha a spemall-ról rendelsz. Kínai progikat le lehet törölni vagy fagyasztani a megfelelő programmal. Szerintem lesz lassan egy használható leírás a ROM-hoz (úgy tűnik), de a másik fórum leírása majdnem teljesen használható ehhez is, csak mást kell letölteni, meg a webshop-os ROM-nál format is van meg MTP mód. Szerintem nem fogsz csalódni a telefonba, kijelző szép, felbontás, PPI arány verhetetlen, kamera HW legjobbak között van (mondjuk a softon még biztos csiszolnak), akku idő jó, GPS, wifi, térerő nagyon jó. Támogatottság szintén kimagasló. Gyorsaság terén jelenleg a többi 820-as procis telefonnal az élen van. Ami nekem hiányzik, az a memóriakártya és a vezeték nélküli töltés. De a memóriakártyát megértem, mert mindenféle szemetet vesznek az emberek a telefonba és csodálkoznak, ha fagy meg nem jól működik.

Más: Néztem a töltést és nekem úgyis elkezdi emelni a feszültséget, ha ki van kapcsolva a gyorstöltés opció és az amper is bőven 1 fölé kúszik. Akkor ez most hogyan is van?

(#1642) MukkeRr válasza Kaneven (#1639) üzenetére


MukkeRr
tag

Szerk: Amikor elkezdtem írni a választ, nem láttam, hogy már ketten is válaszoltak.
Valóban, ennyi pénzért nem lehet jobbat találni!
Annyi a külömbség, az X820 és X822 között, hogy az utóbbi processzorának órajele 50 mHz-el nagyobb.Nálam teljesen jól működik az ujjlenyomat olvasó X820-on, valakinek meg nem mindenhogyan, változó, de amúgy ebben nincs különbség.Nemtudom mennyi ideig tervezi szoftveresen támogatni a készüléket, eddig nekem sem volt ilyen márkájú készülékem.Az alap billentyűzetet azonnal le kell cserélni és akkor már csak pár alkalmazás lesz kínai, meg nálam még boot-olásnál kínai ott egy mondat.Holnap írok egy útmutatót, hogy hogyan kell másik rendszert rakni rá, hiszen már többen is kérték.

[ Szerkesztve ]

Kapcsolat: Megszakadt

(#1643) fehermokus válasza MukkeRr (#1642) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Téma összefoglalót tervezel, vagy csak egy linket akarsz beküldeni?

Rozmika: A töltést én is észrevettem és csodálkoztam is rajta. Kikapcsolt gyorstöltési állapotban 10-100% 1óra volt. Ezt gyorsabbnak ítélem meg, mint egy normál töltést.

[ Szerkesztve ]

(#1644) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Felraktam a gyári 17S romot és semmi anomáliával nem találkoztam (x822). Eddig nem mertem felrakni, mert azt írtátok, hogy csak feloldó gomb után lehet ujjlenyomattal használatra bírni a telefont. Nálam eleve sokkal gyorsabb az ujjlenyomat scannelés a 17S-ben, meg nem is kell feloldó gombot nyomkodni, hanem mély alvásból is "harap" és pontosabb a felismerés is, nem kell 2x, 3x taperolni, míg eltalálja.

(#1645) szitaati válasza tibcsi0407 (#1615) üzenetére


szitaati
aktív tag

Nekem gyári 017S van és nem kell képernyőt ébresztenem ahhoz, hogy menjen az ujjlenyomat. :U
Bocsi, közben látom, hogy ezt más is írta már.

[ Szerkesztve ]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#1646) szitaati válasza MukkeRr (#1630) üzenetére


szitaati
aktív tag

Ezzel 100%-ban egyetértek. Minden tökéletesen működik vele. Tele a topik azzal, hogy ez meg az nem megy, vagy megy csak kapcsold be a képernyőt, stb. Gyárival nálam ilyen nincs (X822). Én a helyedben nem bolygatnám a rendszert, de ez én vagyok. :)

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#1647) tdna válasza tdna (#1636) üzenetére


tdna
csendes tag

Erre valaki? :R

(#1648) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Sziasztok, a folyamatos Gmail szinkronizációt hogyan lehet beállítani? Fent van a Gmail app, de általában nem jelzi, hogy e-mailt kaptam, csak ha belépek, máskor 10 perccel később jön róla az értesítés. Az értesítések be vannak kapcsolva, minden más remekül működik, csak a gmail nem.

[ Szerkesztve ]

(#1649) #20221952 válasza endre166 (#1640) üzenetére


#20221952
törölt tag

:R

(#1650) bioengin


bioengin
tag

Sziasztok!

Asszony után magamnak is megrendeltem egy szürkét (4/32).
Az ő telóján elkövetett gikszerek után simábban megy majd a sajátom rom cseréje :-)

Már csak egy Honor 4X-et kell eladnom.

(#1618) Racecam

Hát, igaz, ami igaz... Pedig olvastam. Nem eléggé figyelmesen.
De ezen az oldalon még most sem látom, hogy az onnan tölthető TWRP nem lenne jó. Ezt amúgy honnan látnám ott?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.