Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) tibcsi0407 válasza fehermokus (#2445) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kár egyből a legrosszabbra gondolni. A CM buildek-nél előfordulhat ilyen jellegű instabilitás egy-egy rossz verzió esetén.
Nekem a múltkor a ZUK-nál akadt be a zsebembe a Resurrection Remix ROM és 10%-ot esett az akksi pár perc alatt, meg melegedett, mint a disznó, a led halványan villogott, csak hosszan nyomva a kikapcsolót tudtam újraindítani. Soha többet nem produkált ilyet.
Az más kérdés, hogy most visszaraktam a ZUI-t.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2452) fehermokus válasza tibcsi0407 (#2451) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igazad lehet, de én már egy kicsit paranoid vagyok, mert ez már a 2. telóm, ami SOC forrasztási hibás. A másik igaz nem LeEco volt, de az is kínai. Azt gondolom hogy a nagy termelés áldozatául esik a minőség. A Spemall meg nem arról híres, hogy a garizás gyorsan megy náluk.

(#2453) tibcsi0407 válasza fehermokus (#2452) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Senki sem arról híres Kínában. Legtöbb helyen meg sem csinálják, itt legalább megcsinálják. A kínai gyártók lassúak sajnos.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2454) fehermokus válasza tibcsi0407 (#2453) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igen ezt is volt "szerencsém" megtapasztalni. Kiküldtem saját költségen, kértek az állítólagos "új" alkatrészekért némi pénzt - a javításért nem -, aztán közölték velem, hogy ha nem fizetem ki a visszaszállítási költséget, akkor náluk marad a telóm. A vége az lett, hogy érintetlenül visszakaptam...
Ehhez képest a Spemall egy "álom".

(#2455) tibcsi0407 válasza fehermokus (#2454) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az SPEmall-ban az a jó, hogy a gyártóval garanciáztat mindent. Sok esetben jobban megéri Kínába küldeni. Én a 2 év spanyol garit akkor használnám ki, ha már a 1+ éve van nálam a telefon.

https://utdetailing.hu/

(#2456) workin válasza jano_77 (#2444) üzenetére


workin
senior tag

Szia!

Nagyon ne pánikolj szerintem, ez amolyan Marshmallow sajátosság, ASUS Zenfone 2- őn simán produkálja e mindezt "rezzenéstelenül" :) Gyári szoftver, nincs root, nincs semmi mókolás..
Valamelyik applikációval haragban áll a rendszer.. ami érdekes, hogy valójában nem fagy ki, de annyira leterheli a SOC -ot, hogy nem bírja még a képernyőt sem bekapcsolni, ilyenkor csak a kb 1 percig tartó power gomb nyomása az ami segít. Sokan emiatt tértek vissza a Zenfone -oknál is inkább a LP -ra.

(amire én gondolok, hogy az új jogosultsági rendszerben valamelyik app kér, de a rendszertől nem kap, ezért végtelen ciklusba fut, és ez beteszi a kaput).

[ Szerkesztve ]

(#2457) workin válasza fehermokus (#2452) üzenetére


workin
senior tag

Mind kínai :) Nincs sok választása az embernek.. :)

(#2458) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

CM 14.1

https://utdetailing.hu/

(#2459) ->Raizen<- válasza tibcsi0407 (#2458) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Le max pro-n gondolkodom, annak milyen széria hibái vannak mesterem? Romok jók rá ami az x820-ra van?

[ Szerkesztve ]

(#2460) tibcsi0407 válasza ->Raizen<- (#2459) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudom, utólag adták ki a telefont, kb 0 a támogatása.

https://utdetailing.hu/

(#2461) ->Raizen<- válasza tibcsi0407 (#2460) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez az én bajom, akkor várok a csomagomra.

(#2462) jano_77 válasza tibcsi0407 (#2458) üzenetére


jano_77
nagyúr

Gondolom ez még nagyon kezdeti cipőben jár, érdemes még várni vele!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2463) tibcsi0407 válasza jano_77 (#2462) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tesztelni jó, de napi használatra lehet bugos. Minden esetre jó kezdeményezés.

https://utdetailing.hu/

(#2464) ->Raizen<- válasza jano_77 (#2462) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem működik a kamera stb, túlmelegszik a soc- én várnék vele. :D

(#2465) tibcsi0407 válasza ->Raizen<- (#2464) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudom minek kellett OC s SoC-hoz, nem is értem mit gondolt a developer...

https://utdetailing.hu/

(#2466) ->Raizen<- válasza tibcsi0407 (#2465) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mert már van új a nap alatt spani 821 talán azért. :D

(#2467) tibcsi0407: Ha lenne rá mód és tudnék romot készíteni, akkor én alulfeszelném és húznám.

[ Szerkesztve ]

(#2467) tibcsi0407 válasza ->Raizen<- (#2466) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Attól még baromság. Aki 821-es telefont akar, az vegyen olyat. Ne a developer döntsön azzal, hogy hozzápiszkál a kernelhez.

https://utdetailing.hu/

(#2468) csapee válasza tibcsi0407 (#2467) üzenetére


csapee
senior tag

Óóóó, addig míg az első kérdés az hogy, "mennyit megy Antutu alatt" nem csodálkozok ilyen baromságokon. :W

Csapee

(#2469) tibcsi0407 válasza csapee (#2468) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam a Z2-n van OC mód és tényleg nagyon sokat dob a teljesítményen, de itt gyárilag van, a hűtést is úgy készítették el, hogy ne tojássütő legyen belőle.
Le Max 2-n nem erőltetném

https://utdetailing.hu/

(#2470) Sty01


Sty01
tag

Mi a véleményetek a kamerájáról? Esetleg lőtt már valaki vele jó képeket?

(#2471) Sanyesz. válasza Sty01 (#2470) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nekem elég sötétek a Le Max2 képei. Én Cuoco ROM-t használok, a Mokee-val nincs tapasztalatom.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#2472) MukkeRr válasza Sty01 (#2470) üzenetére


MukkeRr
tag

Van egy kettő egész jó fotó vele, de nem természetes fotók, hanem szerkesztettek.

Kapcsolat: Megszakadt

(#2473) vadaszrobert


vadaszrobert
újonc

Sziasztok! 99%nal megakad a töltésem, csak ha ujra radugom megy 100ra. Whatsappon meg nem mindig kapom meg az uzeneteket csak ha megnyitom az appot. Tudtok megoldast? Elore is koszi

(#2474) Kaneven válasza vadaszrobert (#2473) üzenetére


Kaneven
tag

Próbáld meg újraindítani a készüléket, az előző telefonomnál fordult elő hasonló, reboot megoldotta.
Szerintem a rendszer elkaszálja a whatsappot a háttérbenfutó folyamatoknál. A Phone Managerben rakd a kivételek közé.

(#2475) vadaszrobert válasza Kaneven (#2474) üzenetére


vadaszrobert
újonc

Es a toltes?

(#2476) szitaati válasza vadaszrobert (#2475) üzenetére


szitaati
aktív tag

Nekem akkor csinálta, amikor USB hosszabbítón keresztül töltöttem.
Amióta a gyári kábelt használom nem emlékszem, hogy lett volna ilyen. De én az utóbbi időben kb. mindennel töltöm (autós töltő, PC) csak a gyárijával nem. Így is felmegy 100-ra csak nagyon lassan.

Egyébként szerintem az lehet a háttérben, hogy a gyári töltő kikapcsolt gyorstöltés mellett is gyorsan tölt, talán csak kevésbé gyorsan. Ilyenkor melegszik az akksi, és a meleg akksi hamarabb eléri a töltőfeszültség maximumát, ilyenkor kapcsol le a töltés. Aztán visszahűl az akksi és picit visszaesik a feszültsége is, ezért mutat 99%-ot a kijelző. Nem hiszem, hogy ez a gyakorlatban lényeges lenne.

[ Szerkesztve ]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#2477) Fitzgerald válasza vadaszrobert (#2473) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez egy szinkronizációs hiba, gyakorlatilag bármilyen telepített alkalmazás/háttérben futó processz okozhatja.
Lehet hogy csak egy alkalmazást érint, de lehet hogy többet is. Sőt, még az is lehet, hogy pl. egy-egy alkalmazáson belül ha több accountod is van (pl. Gmail) akkor valamelyiket érinti, valamelyiket nem.
Nálam a Mi Note Pro-n a Whatsapp is csinálta, a Yahoo Mail is, és a Gmail is. Egyik nap elkezdett nem működni az autosync, és nem kaptam értesítéseket. A Whatsapp és a két említett email kliens is csak akkor szinkronizált, ha megnyitottam őket/ráfrissítettem alkalmazáson belül manuálisan.
Bár hat év alatt több droidos eszközömön is előkerült ugyanez a hiba, a Mi Note Pro esetében millió fórumot, blogot átnyálazva sem találtam megoldást hosszú ideig.
A sync beállítások smakkoltak, a power managementet teljesen kilőttem hogy biztosan ne blokkoljon semmilyen háttérfolyamatot, a szinkronizációt és az értesítéseket minden létező helyen engedélyeztem alkalmazáson-és rendszeren belül is, ki be kapcsoltam a syncet, töröltem az accountokat/cachet/alkalmazást, stb.
Próbáltam az accountokat nem alkalmazásból, hanem közvetlenül az Accounts & Sync menüből hozzáadni, az sem oldotta meg.
Mindezt több különböző, gyári romon alapuló custom romon is természetesen.
Úgy tűnt hogy a gyártó flashtooljával sem lehet akkorát gyalulni, hogy ez a hiba megszűnjön.
Aztán végül találtam egy rootolt gyári MIUI8 romot, amit recoveryből feltolva a hiba egyszercsak megszűnt.
Belaktam a romot, Ti Backup-al visszaállítottam szépen minden alkalmazást-és rendszerbeállítást, és azóta se volt semmi gondom.
Ha a fentebb javasolt dolog nem működik, marad a kísérletezgetés.
Mert én úgy vettem észre, hogy ezzel a súlyos hiányossággal kapcsolatban nagyjából senkinek sincsen garantált megoldást kínáló stabil adata. De hát reméljük nem ez a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#2478) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.hogy tudom a chromot leszinkronizálni ha beakarok jelentkezni azt mondja ez az email cím már használatban.szeretném a kőnyvjelzőimet a telon.köszi előre is

(#2479) csapee


csapee
senior tag

Látom sokan küzdenek a push notification-el. Itt egy vitaindító poszt, a megoldás felé vezető útra.
Az alábbi leírás a Honor 6 fórumról való, az ellenőrzés része működik, de a törlés része nem tesztelt. Annyit látok a saját gyári 018-as rom-on, hogy irtó magas értékek vannak az újra csatlakozáshoz.

*Lollipop alatt

Ezzel együtt még így is előfordul, hogy egy-egy üzenet késve jut el hozzánk, ez részben az Android rendszer (heartbeat WiFi-n 15, mobilnet esetén 28 perc)hibája, másrészt a WiFi routerünk is ludas lehet benne.

Ha a hiba továbbra is fent áll, root jog mellett lehetőség van a korrekcióra.
Kezdésnek nézd meg, hogy a telefon fenntartja e a 4 percre (ez így most WiFi kapcsolódás mellett igaz) beállított Heartbeat intervallumot:
-Tárcsázóba üsd be: * # * # 426 # * # *

Itt a Heartbeat sor az, ami érdekes!
Ha a WiFi alarm mögötti zárójeles érték egy pozitív szám (pl. ahogy a képen 01:31), akkor itt minden rendben.
Viszont, ha negatív értéket látsz, pl 00:-1200, akkor gond van, dobta a kapcsolatot a szerverrel, nem kapod meg a push üzeneteket.
-Egy filemanager segítségével keresd meg a / data / cust / xml / mappát és töröld a gms_app_list. xml fájlt, majd indítsd újra a telót (ha ott nem találod, keress rá a file nevére).
Ha visszamész a szervizmenübe, láthatod, hogy innentől simán tartja a 4 perces intervallumot a push notik pedig szépen megérkeznek.

Ui : gyári (18) romra legegyszerűbb root leírás?

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#2480) A tumi


A tumi
tag

Sziasztok.

Nem tudjátok hol tudnám legolcsóbban megvenni a x822 4/32 gray verziót? No tax lényeges lenne. Eddig az alin láttam 230 dodoèrt tokkal, fóliával legolcsóbban, de ott nincs eu szállítás.
Előre is köszi az infókat. :)

(#2481) tibcsi0407 válasza csapee (#2479) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért van egyszerűbb is. [link]

https://utdetailing.hu/

(#2482) MukkeRr válasza A tumi (#2480) üzenetére


MukkeRr
tag

Szerintem Spemall-ról érdemes venni, 261 Dollárra jön ki kuponnal , EU Express szállítással (2 hét kb.) és 2 év EU gari.
Kupon: TULEMAX2
Oldal: Spemall.com

Kapcsolat: Megszakadt

(#2483) tibcsi0407 válasza MukkeRr (#2482) üzenetére


tibcsi0407
félisten

EU gari kötelező! Ezt néha elfelejtik és már kaptam ki érte.

https://utdetailing.hu/

(#2484) A tumi


A tumi
tag

Köszi a válaszokat, de az úgy nekem már sok! :( Marad a redmi note 3 pro :)

(#2485) Octi válasza tibcsi0407 (#2481) üzenetére


Octi
aktív tag

Köszi, ezt kipróbálom, hátha megoldja a problémát ;)

Nálam teljesen rapszodikus, hogy melyik proginál megy az értesítés:

- Vibernél működik, Hangoutsnál nem
- Gmail jelez, céges exchange nem mindig
- 17Track jelez, a Posta saját appja nem

Jó lenne ha ez megoldaná, mert elég idegesítő a probléma. Főleg a céges levelezés ami nálam gondot jelent :U

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2486) tibcsi0407 válasza Octi (#2485) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Eddig pozitív a visszajelzés. Persze nagyobb fogyasztással járhat.

https://utdetailing.hu/

(#2487) kirusz1


kirusz1
őstag

Couco rom van fent.amit nem tudok beállítani.chromba bejelentkezni a kedvencek miatt.ujlenyomat olvasót bekalibrálni nem találok olyan menüt.

(#2488) Octi válasza tibcsi0407 (#2486) üzenetére


Octi
aktív tag

Egyenlőre úgy néz ki, működik ;)
A plusz fogyasztás annyira nem érdekel, hisz tölteni bárhol tudom.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2489) tibcsi0407 válasza Octi (#2488) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Eddig én is úgy hallom. Nálam csak egy X500 van most, de az nincs napi használatban,csak a ROM-om teszteltem rajta.

https://utdetailing.hu/

(#2490) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Sziasztok!
A spemallal levelezve, az ujjlenyomatolvasó hibára, most azt írták küldjem el a spanyol szervizbe, ott megjavítják. Küldtek egy spanyol nyelvű adatlapot, nagyjából google fordítóval kitöltöttem. Kell ezenkívül valamit tennem? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

(#2492) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Megjött a grafit szürke telóm, nagyon pörög végre tudok simán gépelni megutáltam a 4 colt.

(#2493) MukkeRr válasza tibcsi0407 (#2483) üzenetére


MukkeRr
tag

Bocsi, azt elfelejtettem leírni.

Kapcsolat: Megszakadt

(#2494) fehermokus válasza wyattthoearp (#2490) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Eldöntik, hogy hová kell majd küldened a telót és megadják a címet és hogy ki fog vele foglalkozni név szerint. Majd oda el kell juttatni a cuccot, aztán pár hét alatt kijavítják és visszaküldik. Egy kissé hosszadalmas az átfutás, a feladástól számítva kb. 2 hónap. Szóval nagy türelem is kell hozzá. Jön a karácsony hamarosan, f@.zig vannak melóval, és mindig az a fontos kuncsaft, aki most hagyja ott a pénzét. Aki már otthagyta egy kicsit hátrább kerül...

(#2495) kirusz1


kirusz1
őstag

A chromot mindig nem tudom leszinkronizálni .vki leirná akinek sikerült?köszi

(#2496) tibcsi0407 válasza kirusz1 (#2495) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Adj meg minden engedélyt neki a beállításokban.

https://utdetailing.hu/

(#2497) kirusz1 válasza tibcsi0407 (#2496) üzenetére


kirusz1
őstag

Érdekes most engedte hogy leszinkronizálni.köszi.értesitésekkor hol tudom beállítani hogy a led villogjon?

(#2498) tibcsi0407 válasza kirusz1 (#2497) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Talán a kijelző beállításoknál alul.

https://utdetailing.hu/

(#2499) kirusz1 válasza tibcsi0407 (#2498) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszi.ott lehet.be van kapcsolva minden de pl a viber nincs a listában nem is tudom hozzáadni.

(#2500) lazsosz válasza fehermokus (#2494) üzenetére


lazsosz
tag

Türelem az kell! Nekem 1 hónap már eltelt a 2-ből... :) :W

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.