Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#6151) jockas válasza slayer006 (#6150) üzenetére


jockas
senior tag

Majd holnap kiderül....elvileg átadták a futárnak, amit én rendeltem. Ha azt, amit én rendeltem, akkor lehet én vittem el az utolsót.

(#6152) gelbelex válasza #65675776 (#6070) üzenetére


gelbelex
őstag

( Mert ez a lehetőség alapvetően csak a fejlesztőknek lenne tesztelési célzattal
Oké, és akkor miért nincs rá egy admin-gomb a device manager-ben..? Költői kérdés volt... )

No, lemondok a PVR2000-ről...
És jön a dilemma DVR3100H és a DTV2000H Plus között...

Nem értek a digitális adásokhoz, a HW-MPEG2-nek van haszna ezesetben is?
A bejövő (nemtommilyen formátumú :B) digitális adás áttömöríthető vele on-the-fly?
Van értelme? Vagy 2012-től felesleges lesz?

Van más érdemi különbség a két kártya köszött?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6153) bzoley válasza gelbelex (#6152) üzenetére


bzoley
veterán

(nem adminoknak, fejlesztőknek)

Dvb-t adást nem tömörítünk sehova. Elmentjük úgy, ahogy érkezik, vagyis semmi haszna, nem is használható a hw encoder.(sőt, semmilyen).
2012-ben max megint világvége lesz, más nem. A kábeltévék nem fognak megszűnni.
DTV2000H-ba több kábel dugható egyszerre.

(#6154) jockas válasza #41133696 (#6149) üzenetére


jockas
senior tag

Köszönöm a linket. Tegnap végül megérkezett a kártya. A Sprinter futárszolgálat viszont nem volt valami gyors, este fél 7-re ért ide (DHL és GLS is 12 előtt szokott itt lenni), de legalább segítőkész volt az ügyfélszolgálatuk.
Nagyon úgy tűnik, hogy hiánycikk az országban ez a kártya...
Driverből is és PVR2-ből is a legújabb van felrakva...egyszerű volt a telepítés, minden gond nélkül települt fel minden (pedig még időhiány miatt a Win7 RC7100-ast használom).

(#6155) joecontra válasza #65675776 (#6121) üzenetére


joecontra
addikt

Az lehetséges, de az a Full HD film kristálytiszta volt a tévén.
A TV PC-re van kötve és ha a TV-re irányítom a VGA kimenő jelét (néha a TV-t használom monitorként), akkor 640x480-ra van állítva a felbontás. Így szoktam filmeket nézni rajta.

A lényeg az, hogy egy HD film kompoziton keresztül 55 cm-es képátlójú CRT TV-vel is élvezhető teljes mértékben (teljesen megjelenik, nem kockás, nem szemcsés stb, VLC-vel szoktam manuálisan levágás-t csinálni de azt is csak akkor ha 2.21:1 arányú a kép).

Ez az én egyéni tapasztalatom, amellett hogy nem vitatom el a hozzászólásod igazságtartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#6156) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

PVR2-ben mi a gyorsgombja a billentyűzeten az Elalváskapcsolónak?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#6157) rii


rii
nagyúr

mi számít analógadásnak?

csak mert - ma tudtam meg- hogy a DBV-T tuner is antennán veszi a digitális adást

a T-ONILNE-os IPTV.hez DBV-C-s tuner kellene? Vagy az most digitális, vagy analóg adás, amit a T-HOME nyújt?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6158) #65675776 válasza rii (#6157) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meglepő módon az, ami analog módon van sugározva.

Az IPTV már megint egy másik megoldás, pláne, ha a T az előfizetői kártyát STB-hoz köti. Akkor ugyanis sok lehetőséged nincs. Az IPTV egyébként digitális.

(Egyébként DVB, nem DBV.)

(#6159) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Végül csak sikerült beszerezni egy Leadtek WinFast TV Pro 1920-t. Mostmár árulják rendesen mindenhol.

Szép képe van, meg vagyok elégedve vele!

⭐ Stella

(#6160) rii válasza #65675776 (#6158) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Akkor ugyanis sok lehetőséged nincs. ... "

votlaképp semmi, nem? :(

se az STB-t nem tudom távolról irányítni, se előre beprogramozni csatorna váltásokra?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6161) caleb


caleb
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy PVR2100 kártyát,és a rajta lévő chip nagyon meleg,szó szerint égeti az ujjam.
Kérdés ez normális hogy ilyen forró???
A választ köszi :R

Üdv!

Z

Az élet jó a világ nem!!!

(#6162) #65675776 válasza rii (#6160) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, kb semmi.

Felvételre meg ad lehetőséget a STB is, csak éppen leszedni nem lehet róla. (Bár saját tapasztalatom nincs, ismerősömnek van ilyesmije).

caleb: Semmi baja nem lesz tőle.

(#6163) gelbelex válasza bzoley (#6153) üzenetére


gelbelex
őstag

(nem adminoknak, fejlesztőknek)
Értettem én elsőre is... ;)
(Csak örültem volna, ha a Mikrosoft rugalmasabb...)

Dvb-t adást nem tömörítünk sehova. Elmentjük úgy, ahogy érkezik,
Ez világos volt, de köszönöm.

2012-ben max megint világvége lesz, más nem.
:)

A kábeltévék nem fognak megszűnni.
Nem is gondoltam én azt.. ;)

semmi haszna, nem is használható a hw encoder.(sőt, semmilyen).
Ez a lényeg, köszönöm.

DTV2000H-ba több kábel dugható egyszerre.
Utóbbit olvastam a speckóban. Szempont is valamennyire.

Köszönöm a választ! :R

(#6164) caleb válasza #65675776 (#6162) üzenetére


caleb
aktív tag

Köszi :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#6165) krisz74


krisz74
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. VHS kazettákat szeretnék digitalizálni, és kölcsönbe kaptam egy Leadtek Winfast DV2000-es kártyát. Mi kellhet hozzá - gondolok itt programokra -, hogy működjön. Teljesen kezdő vagyok, és csak a kártya van, se driver, se program. Olvasgattam egy kicsit a fórumot, de elég kínai. Egyszerű megoldás kéne, annyi a cél, hogy a családi felvételek megmaradjanak digitálisan.
32xp, alaplapi hangkártya

[ Szerkesztve ]

(#6166) #65675776 válasza krisz74 (#6165) üzenetére


#65675776
törölt tag

Innen mindent letölthetsz ami kell.

Persze a bemeneti osztó nélkül bajos lesz rákötni a VHS-t...

[ Szerkesztve ]

(#6167) krisz74 válasza #65675776 (#6166) üzenetére


krisz74
tag

Hát most azt csináltam, hogy telepítettem egy illesztőprogramot ill a pvr2 v. prv2-t.
Összedugtam a videót a kártyával sima antennakábellel, és hát nem találtam képet. (Aki kölcsönadta, azt mondta, hogy így csinálták.)
Én csak a nagy kék képernyőt látom.Állítani kell valamit, csatornát keresni, vagy mi az a bemeneti elosztó? Anélkül kép sincs meg semmi?
Az angolom nem a legjobb, meg hát amit eddig találtam, inkább a tv nézésről szólt, nem a VHS digitalizálásról.

Üdv

(#6168) Balinov válasza krisz74 (#6167) üzenetére


Balinov
félisten

a PVR2-ben kivalasztottad a video-int?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6169) csakegyreg


csakegyreg
tag

hello most kötötték be a t-home sat tv-t és egy ilyen sz@rt adtak hozzá nos én eddig kábel tv-t kötöttem a winfast tv 2000 xp tévékártyámhoz és semmi probléma nem volt vele de most , hogy t-home os tv-m van ezen a sz@aron keresztül kellene valahogy néznem a tv-t a tv kártyám segitségével. Csakhogy nem tudod hozzá kötni ugye nincs vlami ötletetek, hogy milyen kábellel lehetne hozzákötni?? plz help :O :O :O :O :O :O

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#6170) Balinov válasza csakegyreg (#6169) üzenetére


Balinov
félisten

udv, az uttobi 50 hsz tulnyomo resze pont errol szolt, visszaolvastal?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6171) krisz74 válasza Balinov (#6168) üzenetére


krisz74
tag

Igen, de akkor is csak a kék képernyő. Kell csatornát keresni még vagy valit állítani? Vagy rögtön a videó képének kéne bejönni?

(#6172) #65675776 válasza krisz74 (#6171) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha az antennabemeneten használod, akkor Analog TV és csatornakeresés.

(#6173) krisz74 válasza #65675776 (#6172) üzenetére


krisz74
tag

Azt beállítottam, hogy analog tv, és elkezdtem kerestetni vele, de csak annyi történt, hogy végigment a nemtudomhány csatornán és kész. Tehát nem tudtam meg belőle, hogy vajon melyik csatorna a jó.
Fel kéne dobnia hogy melyik csatorna az?
Attól tartok, hogy valamit nem csinálok jól, és azért nem megy.

(#6174) bzoley válasza krisz74 (#6173) üzenetére


bzoley
veterán

Ha adaptív keresést használsz, kilistázza a talált csatornákat. Más esetben csak kipipálja a listában az adott frekvenciát. Nem minden esetben sikerül megtalálni a videót. Ha nem jutsz semmire, megpróbálhatod hangolni a videó kimeneti frekvenciáját, amennyiben ez lehetséges. Általában az antenna kimenet mellett van egy potméter, amit +/- irányban lehet állítani. Amúgy nincs normálisabb kimenet a videón?

(#6175) #65675776 válasza bzoley (#6174) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem sokat ér a többi kimenettel ha a tunerhez nincs meg a bemeneti osztó. Szóval lényegében kényszerűségből is az antennabemenetet kell használnia.

(#6176) krisz74 válasza #65675776 (#6175) üzenetére


krisz74
tag

Köszi, hogy segítetek.
Nincs más kimenet. Illetve még van egy scart kimenet, de olyan bemenet meg nincs a kártyán. Lehet esetleg olyan megoldás, hogy scart rca (nem tudom jól mondom-e) átalakítóval csatlakoztatom? Már ha van ilyen egyáltalán.

(#6177) #65675776 válasza krisz74 (#6176) üzenetére


#65675776
törölt tag

SCART -> kompozit átalakító létezik. De a kompozitot a kártyához tartozó bemeneti osztóra kellene kötni, csak az meg ugye neked nincs...

(#6178) Laci4 válasza #65675776 (#6177) üzenetére


Laci4
senior tag

Lehet elsiklottam felette, de mintha nem írta volna a kollega,hogy nincs.. csak alapból az antennával kezdte.. bár nekem is úgy jön le hogy nincs...

Szóval..Krisz! Nem kaptál a tunerhez egy olyan kábelt, amin van egy csati az egyik oldalán, a másik végein meg sok sok csati? (rca-, svideo..)
Valami olyasmi mint a kép bal alsó részén zacsiban...

A kép csak illusztráció... ezt találtam gyors googleban...

szerk: uhh.. most látom, az "első" hszben írta,hogy csak a kártya van... "szorriii" :B

[ Szerkesztve ]

(#6179) krisz74 válasza Laci4 (#6178) üzenetére


krisz74
tag

Igen, csak a kártya van csupaszon.

(#6180) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Vettem egy DTV 1000 S-t, ami alapvetően jól müködik, de a PVR 20332-vel vannak problémáim!

DVB-T rádió továbbra sem támogatott
Csatornaváltáskor továbbra is fagy (de legalább ritkábban, mint a 28-as...)
Felvételt, bár mpeg-re állítom, de ts-ben vesz fel továbbra is, ráadásul másik csatornát, mint amit szeretnék...
a távirányító alapbeállítása teljesen kaotikus lett, bár már állítható, de azért ez mégsem ugyanaz...

kártya: DTV 1000 S
+ Windows XP SP3

aki tudna segíteni a fagyások ügyében, vagy a felvétel beállításában, kérem írjon!

(#6181) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Észrevétel: Pomázon, ott, ahol a MindígTV adatbázisa szerint nincs lefedettség, a hegyoldalból BP-felé írányítva az erősítős nagylepkét (padláson), maximális jelerősség tapasztalható!! :C

(#6182) #65675776 válasza aquark (#6180) üzenetére


#65675776
törölt tag

1. Ez van, nem szerepel a fontos megvalósítandó feature-ök listájában. Majd egyszer. (Egyébként meg ígéret sem volt rá, hogy lesz támogatva.)
2. Nálam egyáltalán nem művel ilyet.
3. h.264 esetén a PS nem támogatott, csak a TS. h.264 eleve nem mpeg koténerbe szokott kerülni, úgyhogy kicsit nehéz is lenne abba felvenni. Felveszi az általad beállított csatornát is. Át kellene állítani a felvétel módját, hogy csak az adott csatorna stream-et vegye fel, és mindjárt csak azt fogja. A mostani felvételedben is ott van, csak a jelek szerint a lejátszód túl buta ahhoz, hogy váltani tudjon a stream-ek között.

(#6183) Qbi


Qbi
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy DTV2000 H Plus kártyát a jövőbeni digitális adásokra gondolva.

Probléma: amikor PVR2-ben átrakom analóg üzemmódba a beállításoknál és elkezdek csatornát keresni, vagy csupán csatornát váltok (nem a beállításokban) kifagy. Megesik, hogy a kép is elsötétül. Egyik esetben sincs más választások - restart :W

szűz xp sp3; slot cserével próbálkoztam; DTV2000 H Plus(x86) Leadtek honlapjáról; WinFastPVR2 /verzió: 2.0.3.28/

Vas:
- Asus M4A78-VM (alaplapi VGA)
- 2Gb kingston
- AMD Athlon 64X2 5000+

Nem tudom mivel próbálkozzak még :F

üdv

[ Szerkesztve ]

(#6184) szumo válasza krisz74 (#6179) üzenetére


szumo
senior tag

Annó nagyon régen, mikor sima koaxal kötöttük össze a tv-t és a videót, meg kellett keresni, hogy a videó milyen frekin adja a jelet, és volt egy kis csavar is, a videó hátulján, hogy ha a gyári beállítás az egyik csatornával egybeesett, a frekit arrébb lehessen tenni. Szerintem te erre a módszerre gondolsz. Nem tudom menni fog -e, de a tunerrel meg ker keresni a videó jelet, a jobb videókon van teszt signál, ha ninncs, játsz le egy kazettát, amin van felvétel, és kerestesd meg a tunerrel a jelet.
Remélem tudtam valamit segíteni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#6185) Amarth99 válasza bzoley (#6082) üzenetére


Amarth99
csendes tag

Szia!

A tanácsodat követve xp reinstall, win7 install, driver install.. után sem változott a helyzet.
Fogalmam sincs mi lehet a gondja, úgyhogy gariztatás lesz belőle, jobbat nem tudok sajnos.

Köszi a segítséget azért!

(#6186) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Mi történne, ha a VGA kompozit kimenetét rákötném a TV kártya megfelelő bemenetére, valamint a hangkártya kimenetét a kártya megfelelő bemenetére és úgy próbálnék PVR2-ből felvenni?

(#6187) Silex


Silex
aktív tag

Lenne egy ilyen problémám:

Win 7 x64 (angol), Leadtek tv2000xp, Asus 5850, Creative X-FI Titanium, Leadtek utolsó whql driver (7002) nem tudom még mi fontos. Másik gépen ugyanezzel a kábellel (kábel tv) kipróbáltam a kártyát, nem volt probléma. Win7 reinstall nem oldotta meg a dolgot. Próbálgattam sok mindent, kevés sikerrel most már tanácstalan vagyok.

Mielőtt a videó, meg hangkártyát lecseréltem volna rendesen működött. Úgy emlékszem viszont, hogy már videokártya csere előtt (az volt előbb) el kezdett szórakázni. Nagy ritkán még most is rendesen működik ha elindítom a PVR2-őt, de nagyrészt nem. :F

(#6188) bucilali válasza Silex (#6187) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Nagyon kontakt hibának tűnik a dolog... :F
A tunerkártyán át kéne forrasztani a nagyobb alkatrészeket, ha SMD gebasz van az már kicsit nehezebb...
Volt hasonló esetem, egy átforrasztás megoldotta a gondot..

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#6189) krisz74 válasza szumo (#6184) üzenetére


krisz74
tag

Hát köszi mindenkinek a segítséget. Azt hiszem egyszerűbb megoldást választok. Kölcsönkértem egy DVD felvevőt, azzal majd talán problémamentes lesz.
Mégegyszer köszi.

(#6190) Silex válasza bucilali (#6188) üzenetére


Silex
aktív tag

Köszi! Az átforrasztást még meg is ejtem jó ötlet, de mint írtam kipróbáltam a tunert másik gépben és ott tökéletesen működött.
Ráadásul még ki is mérettem, meg teszteltettem a kábelt is nem volt probléma. A földelésből, meg potenciálkülönbségből adódó képhibák meg ugye nem is így néznek ki.

Ha vkinek van még vmi ötlete, szívesen várom!

(#6191) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, kipróbáltam a composite-on keresztüli TV műsor rögzítést a képminőség nagyon jó, de a hanggal van egy kis gond :

youtube

A hang ha direktbe nézem a tévét kifogástalan, de ha felvesz, akkor recseg. Ez azért kellemetlen, mert esetleg a jövőben felvennék pár másodikvilágháborús dokumentumfilmet.

Régebben volt az, hogy AUX-on keresztül is átjött a hang meg PCIe-en is, de azt megoldottam . Szerintetek mi lehet ?

(#6192) #65675776 válasza #41133696 (#6191) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl a Recording Device-t nem Digital In-re kellene állítani, hanem Line In-re.

(#6193) #41133696 válasza #65675776 (#6192) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#6194) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Tervezek venni egy TV2000XP kártyát!
Kérdéseim a következők:

1. Linux alatt ez mennyire támogatott?
2. Van jobb kártya is a piacon ilyen árban?
3. Linux alatt hogy varázsolok rá hangot?

Üdv. core2

(#6195) bzoley válasza Neil Watts (#6194) üzenetére


bzoley
veterán

2. Milyen árban? Ha kétezernél drágább, csak jobb van nála. Vagy rosszul adtad meg a típust.

(#6196) #41133696


#41133696
törölt tag

Ma updateltem, a Winfast PVR2-t, illetve új driver is van, szóval azt is feltettem. Kellemes dolog, hogy végre bekerült az EVR támogatás :) :K

(#6197) bzoley válasza #41133696 (#6196) üzenetére


bzoley
veterán

Már elég rég óta van EVR.

(#6198) #65675776 válasza bzoley (#6197) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elnézve a filedátumokat, kb 2009. október legeleje óta...

(#6199) #41133696


#41133696
törölt tag

Akkor nekem nagyon régi verzió volt fent . 20324

(#6200) Silex válasza Silex (#6190) üzenetére


Silex
aktív tag

Átmentem pákával a forraszokon, de nem segített. Úgy gyanítom a videokártyával nem tud megbarátkozni. :F
emlékeztetőül: #6187
hátha van még ötlet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.