Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#6501) FireKeeper válasza #65675776 (#6489) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

végigzongoráztam az összeset, aminél volt egyáltalán kép az fekete-fehér volt, ezért is fordultam hozzátok :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6502) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, az miért van, hogy ha ez van beállítva felvételnél :

Tökéletes a felvett hang és kép minősége, viszont a felvétel ideje alatt illetve közben nincs hang. Ha meg bekapcsolom a hardveres előnézetet, akkor le is némítja az X-FI-t.

(#6503) Tamy válasza #41133696 (#6502) üzenetére


Tamy
senior tag

Felvételi eszközhöz is az Auxiliary-t állítsd be.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#6504) #41133696 válasza Tamy (#6503) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#6505) Tamy válasza #41133696 (#6504) üzenetére


Tamy
senior tag

Szívesen :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#6506) Tamy


Tamy
senior tag

Ez mitől lehet a hanggal? PVR2 2.0.3.33 volt fent, most raktam vissza .28-at, de semmi változás. A hang pcm 48kHz, a videó PICVideo M-JPEG v4. Az az érdekes, hogy nem mindig csinálja, teljesen véletlenszerű, nem igazán tudom mihez kötni. Élőben jó a hang, csak a felvétel lesz ilyen. Procihasználat 20% körül van felvétel alatt, tehát az sem okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#6507) thesound


thesound
őstag

Sziasztok!

Adott egy notebook és egy LEADTEK ExDTV2300 H kártya. A probléma az, hogy a hang csúszik (késik) a képhez képest (lejátszáról beszélek végig :) ). A furcsa az, hogy ez láthatóan 3-5 perc után jelentkezik. Win7 64-bit.

Mikor elindítom a PVR2-öt minden ok. Szinkronban van a hang és a kép. És lehet látni, hogy idővel kezd csúszni. 3-5 perc után kb. 1,5-2 másodpercet késik a hang. (úgy vettem észre huzamosabb idő után sem nő a csúszás).
A furcsa, az, hogy ha pl. az overlay-t átállítom wmr-re vagy wmr9-re akkor helyreáll a rend, nincs csúszás rögtön a váltás után. Azonban pár perc után ugyanúgy elkezd csúszni bármelyik wmr vagy overlay beállítással. Más. Ha pl előhívom a feladatkezelőt, akkor ugye előjön az az ablak, hogy kijelentkezés, zárolás, feladatkezelő...stb. Ha itt pl. a feladatkezelőt választom amikor visszakapom a win7 asztalt ismét jó a hang, de idővel elkezd csúszni ugyanúgy.

PVR2-ből a dobozban látható verzió is ezt csinálja. Próbáltam liveupdate-tel mindenből a legfrissebb verzióval is ezt csinálja. Próbáltam azt is, hogy eltávolítom (lhsitehu leírás :) ) nomrálisan (hátha az update nem jó) és nulláról ismét feltelepíteni a legfrissebbet. A jelenség uagyanaz.
A PVR2 audióbeállításokkal is játszottam, de nem sikerült elérni eredményt.

És most jön a kegyelemdöfés. MCE módban, MCE-vel nézve a tv-t nem csúszik a hang 1 óra után sem! Viszont az MCE kikapcsolhatatlan timeshift-je nagyon zavar. (minek "pörgessem" a vinyót, procit, lassan vált csatornát így...stb.) MCE-ben a timeshift kikapcsolására a neten sem találtam semmiféle megoldást. :(

(néztem a feladatkezelőben, a proci terhelés végig 5-15% között ingadozik, tehát a gépet nem terheli, úgyhogy nem hiszem, hogy ez a gond...)

Köszi előre is az ötleteket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6508) katt777


katt777
félisten

Kérdésem lenne: vegyek-e digitális szobaantennát a PxDVR3200H karimhoz? Megnéztem a digitális vétel beállításait, de csak annyi van ott, hogy "stream mpeg2(4)". Ez mégis mit jelent? Semmit nem lehet állítani rajta, így megnézni sem tudom, milyen felbontást és minőséget jelent, csak azt tudom, hogy video-kódolóban mindenfajta "stream" kódolás nagyjából a szarral egyenértékű. Ill. kell-e ehhez a karihoz mpeg4 dekóder, vagy nem. Elméletileg nem, de mintha az mpeg4 felvételt nem tudná. Bocsi a sok kérdésért, de nincs netem most otthon, és időm sem utánanézni. Nem akarok potyába kidobni pénzt egy dig. antennára, ha aztán csak szar minőségben "élvezhetem" és rögzíthetem a digitális adást.

thesound: Az én asztali karimmal addig játszotta a csúszást, amíg be nem kapcsoltam a hardveres előnézetet. Talán MCE is azért OK, mert azt használja, ezért megy a gép? Csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6509) bzoley válasza katt777 (#6508) üzenetére


bzoley
veterán

Digitális adáson(jelen esetben dvb-t), sok állítgatni való nem nagyon van. Olyan minőségben, és felbontásban nézed, amiben a szolgáltató adja, és ugyanebben a felbontásban, minőségben, stb. tudod menteni. Digitális adást nem tömörítünk semmivel(nincs is rá lehetőség), azt már a szolgáltató(AH) megtette. Az adást csak elmentjük változtatás nélkül. Egy fullHD adást úgy sem tudnál valós időben semmivel újrakódolni.

(#6510) katt777 válasza bzoley (#6509) üzenetére


katt777
félisten

Köszi a választ. Azt nem tudod véletlenül, hogy a Mo-on sugárzott földi, digitális adások milyen minőségben jönnek? M1-2 jelzi a HD-t, de azt nem, hogy melyik.
Azért egy Cray géppel egyszer megpróbálnám... :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6511) bzoley válasza katt777 (#6510) üzenetére


bzoley
veterán

"milyen minőségben jönnek?"
Tré minőségben. Konkrétabban?
M1-M2 felbontása asszem 1440*1080(1920*1080), de ez csak a felbontás, a legtöbb adás csak át van méretezve. Uez a Dunán is, csak az 1920-as.
Sávszélben, adatsebességben egyik sem bővelkedik.

(#6512) Sir Psycho


Sir Psycho
aktív tag

Adott egy PxDTV2300H menyire normális, hogy időnként eltűnik a feladatkezelőből?
jellenmzően hoszabb kikapcsolás után jelentkezik.
Elég bosszantó.
Próbáltam PCI-E csatlakozók cseréjével is.

(#6513) bzoley válasza Sir Psycho (#6512) üzenetére


bzoley
veterán

Nem inkább az eszközkezelőre gondoltál? Amúgy semennyire, de ez inkább alaplap gyanús.

(#6514) Sir Psycho válasza bzoley (#6513) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

De, arra csak már kicsit felbosszantott. A kártyát kivéve majd ismét be felismerte.
Az alaplapra nem gyanakszom 2 ok miatt, ettől még lehet.
-majdnem új lap 7. hónapba vásárolt
-vga is volt a lapban.

Az volt érdekes, hogy "hideg indítás" után csinája. Ha most kapcsolom ki és be akár áramtalanítom simán felismeri.

[ Szerkesztve ]

(#6515) #65675776 válasza Sir Psycho (#6514) üzenetére


#65675776
törölt tag

Márpedig ez tápelátási problémára utal. Az pedig vagy táp, vagy alaplap hiba.

(#6516) Sir Psycho válasza #65675776 (#6515) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Igen ez lessz most, alkatrészek csere beréje.

Mondjuk terhelés alatt akkor is kelett volna valami hibának lennie. :F
Digitalizáltam vhs felvételeket a kártyával ott nem volt probléma.
Tv is ment elsőre mikor felismerte, sőt a felvétel is.

[ Szerkesztve ]

(#6517) bzoley válasza Sir Psycho (#6516) üzenetére


bzoley
veterán

Az előző alaplapom hasonló jelenségeket produkált. Bekapcsolás után nem volt jelen a tuner. Nem kellett piszkálni, egy újraindítás elég volt. Végül lecseréltem, azóta nincs ilyen gondom.

(#6518) #65675776 válasza Sir Psycho (#6516) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy hibás alaplapi VRM bármilyen terhelési állapotban képes fagyást vagy újraindulást előidézni. Ahogy egy gyenge, hibás vagy elöregedett tápegység is. Volt szerencsém mind a két tényezőhöz. A VRM hiba ráadásul teljes mértékben kiszámíthatatlan, hogy mikor okoz problémát, ebből a szempontból a memóriahibára hasonlít.

(#6519) thesound válasza katt777 (#6508) üzenetére


thesound
őstag

Köszi a tippet, de hol is állítom ezt pontosan? :B

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6520) katt777 válasza bzoley (#6511) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ugye, ilyesmire gondoltam. Ami miatt még érdekelne, hogy azt látom, minden csatornán levágják a kép két oldalát. HD-adásokat is, vagy azok széles vásznon jönnek? Mert a válaszodat olvasva max. azért érné meg akkor digitális vételre átállnom (leszámítva, hogy digi antennával alighanem ismét tudnék ORF-et fogni, és nem balfaszokat kéne hallgatnom minden F1 közvetítés alatt :((( ). Átméretezni én is tudok bármit, még képminőség-javítással is, szóval az egész HD-mizéria így egy nagy kamunak tűnik.

Sir Psycho: Vagy nem illeszkedik pontosan a kari? Az én tuneremet pl, miután beszereltem és rögzítettem, újra be kell nyomni a slotba. Mind2 lapban, amelyben volt, uaz. Hibát nem okozott, mert mind2x már a beszerelésnél észrevettem, hogy nem passzent, talán 1mm sem volt a kimozdulása.

thesound: Nálam a videó eszköz beállításainál van PVR2 settings-nél (a kicsavart filmecske ikon), legalul.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6521) bzoley válasza katt777 (#6520) üzenetére


bzoley
veterán

Pl.: az m1 képaránya 16:9, úgyhogy amit lehet úgy is adnak. 4:3-as műsornál van két oldalt feketeség.

(#6522) thesound válasza katt777 (#6520) üzenetére


thesound
őstag

Köszi a tippet, ez indított el a -remélhető- megoldás irányába... úgy néz ki én voltam a láma :B

A helyzet az, hogy valamit elbénáztam és nem frissült be a PVR2 rendesen, ezért nem láttam a hardveres gyorsítás menüpontot... (pedig lhsite leírás alapján eltávolítottam...stb. jó felhasználó módjára :DDD )

Végül is a lényeg az volt, hogy a kártya driverét kézzel az eszközkezelőből kellett telepíteni, nem a gyári cd install-erével, mert onnantól volt bukta... akárhogy frissítettem a PVR2-t, nem frissült be, mint kiderült.

Utána a legfrissebb PVR2-öt feltoltam és lám ott a hardveres gyorsítás ki/be menüpont... most keresem a csatornákat... majd jelentkezem az eredménnyel. :))

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6523) katt777 válasza bzoley (#6521) üzenetére


katt777
félisten

Hát, lehet, hogy megkockáztatom. Ha analógból veszem fel, akkor m1-en ált. egyébként szélesvásznú, de ha ott lecsippentem a feleslegeket, akkor 720x480-as filmet kapok. No de ha ennyit javítanak fel "HD"-be, akkor megint a part szakad.

thesound: Remélem, rendbe jön. Én megszívtam az újabb driverrel ill. PVR2-vel (20333), mert behalt indulásnál és felvételnél, meg szaggatott. Nem tudom, driver volt-e, v. PVR2, mert gyorsan visszatettem mindkettőből a régebbit. Én amúgy az anno letöltött drivert teszem föl a saját telepítőjével, aztán a PVR2-t. Nálam az eszkezelős megoldás nem is jó.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6524) #65675776 válasza katt777 (#6520) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért jónéhány sportközvetítés (frocli VB, meg a legutóbbi vizes sportesemény pl) nem felkonvertáltan kerül sugárzásra a királyi TV-n. Plusz filmeket szoktak még felkonvertálás nélkül valóban HD-ben adni (a BlackHawk Down pl).

(#6525) thesound válasza katt777 (#6523) üzenetére


thesound
őstag

Úgy néz ki rendbe jött :K köszönöm a tippet!

Végül is az volt a lényeg, hogy ne a gyári telepítő cd-ről az installer-rel telepítsem a drivert, hanem az eszközkezelőből és utánna megadom neki a cd-t, hogy ott keressen drivert a win7. (a netes driver keresés nem ment). Ez települt, majd PVR2 és láss csodát...
Bár analóg módban ez a hardveres gyorsítás ki/be menüpont nem látszódik (más módban igen) de enélkül is szuperálni látszódik.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6526) Sir Psycho


Sir Psycho
aktív tag

Úgynézki az alaplap a bűnös, tápcsere is megvoltjelenség nem változott.
Saját gépben a tuner rögtön használható (régi táppal is).

Már csak egyvalamit nem értek.
Ha nemlátta eszközkezelő a tunert, akkor a távir.-t miért?

(#6527) katt777 válasza #65675776 (#6524) üzenetére


katt777
félisten

Hát nekem F1 miatt kéne. Valahonnan meg kell tudnom ORF HD-ben adja-e a futamokat, de mintha azt olvastam volna, hogy a nagy sebesség miatt F1-ben még csak kísérleteznek a HD közvetítéssel, mert tré a minősége, hiába a nagy felbontás.

thesound: Akkor kártyafüggő lehet a dolog, mert nálam ott van analógban. Anélkül nemcsak csúszott a hang, hanem sokkal gyengébb is volt. Örülök, hogy megoldódott, még ha nem is konkrétan ez volt a hiba, ha segített megtalálni a helyes utat. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6528) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Heló!

DTV1000S-kártyához keresek a botrányosan bugos PVR2-helyett alternatív progit, vagy segítséget, hogy a Nero Vision miért nem hozza be a csatornákat.
És most finoman fogalmazok: kedves LHS-es elvtársak, ti mennyit kaptok a cégtől, hogy reklámozzátok a termékeit? Sok fórumba benéztem, de ennyi probléma, mint a PVR-2vel, eggyik progival sincs! Vannak funkciók (digitális rádió, stb.) amiket egyszerűen nem raktak bele a progiba, pedig a honlapon, a sok egyéb reklámficsőr között szerepel. A pvr2 amit a drivercd-n adtak használhatatlan, a következő kiadás nem olyan rossz, de a legújabb megint 3-percenként fagy. Amikor pedig alternatív progit kerestem pár hónapja, válaszra sem méltattatok.

Szóval aki tud az kérem segítsen!

(#6529) bzoley válasza aquark (#6528) üzenetére


bzoley
veterán

Elég jól keresünk vele. Minden hónapban két hetet nyaralunk.
El kell adni, és jobbat venni. Mindenki tudja, milyen szoftvereket lehet használni. Legalább is azok, akik az érintett témákba is beleolvasnak.

(#6530) #65675776 válasza aquark (#6528) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyáltalán milyen jellel próbálod?

A digitális rádióra vonatkozó pont a specifikációban a tunerre vonatkozik, nem a PVR2-re! (Esetleg belinkhetnéd a Leadtek oldaláról a PVR2 termékoldalát, aztán megvizsgáljuk, hogy ott szerepel-e.)

Ha egyikkel sincs ennyi probléma, akkor még nem próbáltál más tunert. Ajánlom figyelmedbe pl a Gigabyte tunereket, és a mellékelt Presto! PVR-t, vagy pl a Terratec tunereket és a hozzájuk tartozó HomeCinema-t. De lennének még javaslataim...

Ha ilyen szinten fagy a gépeden a PVR2, és a Nero Vision (ami aztán felettébb bugmentes...) sem talál semmit, akkor nem valószínű, hogy a tunerrel vagy a PVR2-vel lenne probléma. Valószínűleg "kicsit" bonyolultabb felépítésű a gépem a Tiédnél, nálam még sincs probléma.

(#6531) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Helló!

Mindenkitől elnézést kérek, akit esetleg megbántottam az elöző hsz-ommal!

Azért néha, ha épp jó kedve van, müködik a pvr2, de nekem stabilabb progi kéne, aki ismer ilyet, vagy tudja, hogy a nero miért csak felismeri a csatornákat, de képet nem hoz be, az kérem segítsen!

(#6532) vibra


vibra
tag

Üdv!

Következőre keresnék megoldást:

A tuningolás után most vettem csak észre,hogy ha 400*8 beállítást használom a tv tuner képe 3-4 perc használat után megáll,de a hang az továbbra is megy.
333*9-nél nem jelentkezik probléma.
A ramok 800-on mennek,a PCI-E 100-on.
A tuner kártya winfast xp expert.
E4600+P5QC
Kérdeztem már a "tuning szájbarágósan" topikban is,ott annyit tudtak segíteni,hogy tegyem át másik slotba a kártyát.
Áthelyeztem,drivert is cseréltem , de továbbra sem jó.

Az alaplapom topikjában is kérdeztem,de továbbra sem sikerült megoldást találni.

(#6533) #65675776 válasza aquark (#6531) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PVR2-vel egy valódi stabilitási probléma van: DVB-T-ben HD csatornákon Hardveres gyorsítás esetén ~10 perc után befagy a kép. SD csatornák esetén a DXVA is hibátla és stabil, DXVA nélkül pedig a probléma egyáltalán nem létezik.

vibra: Ez egy kicsit úgy néz ki, hogy a PCI frekvencia mászott el.

(#6534) vibra válasza #65675776 (#6533) üzenetére


vibra
tag

Szia!
Igen ezt írták a lap topikban is , de a bios beállítás szerint 100-on van.

(#6535) Sir Psycho válasza vibra (#6534) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

A te kártyád PCI és nem PCI-E.
A PCI-nak 33MHz a freq. szemben a PCI-E 100-al.

Kép alapján ugylűtom azt viszont nem tudod fixálni.

(#6536) vibra válasza Sir Psycho (#6535) üzenetére


vibra
tag

Köszi.
Volt egy kis fogalom zavar nálam. :W

(#6537) katt777 válasza aquark (#6531) üzenetére


katt777
félisten

Melyik verziót használod PVR2-ből? Mert nálam is voltak gondok, de tegnap írtam éppen, hogy melyik jó. Amúgy MediaCenter hoz be nálam fekete-fehér képet, és nem tudom, hol állítsam át PAL-ra, Nero Vision-t megnézem neked holnapig. Egyáltalán melyik verzió? Nem lehet, hogy régebbi, mint a driver-ed?
Amúgy én PVR2-vel veszek fel (persze ahhoz neked kellene egy stabil), aztán szerkesztek Nero-val.
Sajna nem nagyon van egyébként a Leadtek tunereinél jobb, aki ismerősömnél más volt, az csak szívott vele.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6538) aquark válasza katt777 (#6537) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Heló Katt777!
Mindenből a legújabb van fent.
Találtam egy jó oldalt, alterntív PVR progikkal:
[link]

Elsőnek a MediaPortal-t próbáltam ki, de az is fagy.
Néztem egy prociterhelést, de nem vészes.
TsReader Lite most is megy, jelerősség-20, quality: folyamatossan 100%,
de a Continuity errors: 1455
és a TEI error: 5850, 28 perc futás után!
Sajnos azt nem tudom, ez mit jelent, javítani meg végképp nem tudom, SOS!

SOS!

(#6539) aquark válasza aquark (#6538) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Ez az állapot van 610MHz-en.
Nem igazán értem, itt mit fog a kártya, mert a mindigtv szerint ezen a frekin semmi sincs, Bzoley ajánlotta ezt a frekit alábbi cikkében:
[link]

Mindenesetre kipróbáltam 746MHz-en is, itt a quality általában 100%, de néha pár másodpercre leesik 60-70%-ra is.

(#6540) bzoley válasza aquark (#6539) üzenetére


bzoley
veterán

"Ezután válasszuk ki a kívánt frekvenciát."
Ennek melyik részében olvasod, hogy neked is azt kell használnod, amit én példának írtam? Ne állíts olyat, ami nem igaz! A frekvenciatáblázat a szolgáltató oldalán megtalálható, de ahogy látom, te is tudod, hogy 746, és 802MHz, amire szükséged van. Amíg ennyi hiba van, nem lesz normális az adás, csökkentsd nullára nagyobb, jobb, rendesen beállított antennával. Ez vagy sikerül, vagy nem.

(#6541) aquark válasza bzoley (#6540) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Kedves Bzoley!

Az analóg TV-hez használt erősítős nagylepkét tartottam meg a padláson, ezzel megy a rendszer. Te milyen antennát ajánlassz, amivel érezhetően jobb lesz? (min.40% nyereségnövekedés)?

Segítségedet előre is köszönöm!

(#6542) bzoley válasza aquark (#6541) üzenetére


bzoley
veterán

Antennákhoz nem értek, de egy lepke sok esetben elég szokott lenni. Nálam is az van kinn a tetőn a Széchenyi-hegy felé, de szerencsére nagyjából egy irányban van a Száva utcával is, az meg félúton van. Egy ideig erősítőre is szükség volt, már anélkül is normális vétel van. Antennákról a dvb-x topikban írtak korábban okosságokat, ott próbálj meg keresgélni. Jól beállított Yagi-ra sokan esküsznek, keresd zhagyma postjait.

(#6543) katt777 válasza bzoley (#6542) üzenetére


katt777
félisten

Végül is mi az, amit ma Ny-Mo-on fogni lehet digitális adást? Van erről valahol vmi beszámoló v. térkép? Mert még a mindigtv-hez is kódkártya kell (ja, ingyenes ám), én meg nem akarok ingyenes adásokért fizetni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6544) bzoley válasza katt777 (#6543) üzenetére


bzoley
veterán

MindigTV-hez nem kell semmilyen kártya. A MindigTV Extrához kell csak.
Itt sok minden le van írva:
http://www.mindigtv.hu

(#6545) #65675776 válasza aquark (#6538) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó kis összehasonlítás... A részletesből valahogy teljesen kimaradt a PVR2. Az általános részből pedig hiányzik az AverTV, a Compro DTV és a Hauppauge WinTV.

Antennára: be kell rendesen tájolni. Nem biztos, hogy onnan lesz vételed, ahonnan analog rendszerről volt. (Egy 11 elemes Yagi-val akár a 150km-re levő adók is befoghatóak több kevesebb sikerrel.)

[ Szerkesztve ]

(#6546) katt777 válasza bzoley (#6544) üzenetére


katt777
félisten

Hát én pont itt néztem, és az jött le, hogy kell a sima adáshoz is. Ha mégsem, akkor minden OK. Tehát akkor a PxDVR3200H-val egy sima dig. antennálval ezt mind tudom fogni külön MPEG4 dekóder és egyebek nélkül, ugye?

daa-raa: Nekem milyen paraméterű dig. antenna kellene, hogy az ORF normális minőségben bejöjjön? (Anno Graz-ban volt adó, a digitálist nem tudom, van-e közelebb, ill. hogy ahhoz milyen sűrűségben kell adókat telepíteni.) Sajna leginkább csak szobaantenna jöhet szóba, de az eladók tudása a környéken kb. ZERO, ill. az az érzésem, hogy csak rám akarnak sózni valamit.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6547) #65675776 válasza katt777 (#6546) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hét szabadon fogható adáshoz nem kell semmilyen kódkártya. (A retekklub mondjuk érdekes, mert jövőre már szeretné fizetőssé tenni magát.) Ahhoz, hogy ezeket nézni tudd a tunereddel nem kell semmi a felsoroltakon kívül. [link]

Ahogy nézem Graz van légvonalban ~80-100km-re tőletek. Egy megfelelően betájlt tetőantennával jó eséllyel foghatóak az ottani adások, csak kérdés a domborzat mit gondol minderről. Szobaantennában nem vagyok biztos, hogy elég lesz. De abból mindenképpen erősítős kellene. Mondjuk ha szereted az extrém megoldásokat, akkor akár a szobában is felállíthatsz egy Yagi-t (ha jól emlékszem valaki anno írt hasonlóról a DVB topicban).

(#6548) katt777 válasza #65675776 (#6547) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm az infókat.
Sajna a szobában nincs hely egy tetőantennának, árakat még néznem kell. A domborzat nem gond, mert dombtetőn lakunk, régen szépen jött a még analóg ORF. Bár az igaz, hogy a környéken pár újgazdag irdatlan magas házakat emelt, azok, gondolom, árnyékolnak rendesen, és azok ellen még a tetőantenna is alacsonyan lenne. :(((
Megkeresem ezt az emlegetett DVB-T topicot.
Mivel a "retekklub" következetesen méretes darabokat vág ki a filmekből, anélkül tudnék élni, csak a F1-et is azok közvetítik. Hogyan fogom nézni akkor 2012-től? :Y Egyébként meg miért is lenne fizetős, amikor reklámokból tartja el magát? :F Mert a HBO-t még megérteném, ha lenne digitális földi szórása, elő is fizetnék rá.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6549) katt777 válasza katt777 (#6548) üzenetére


katt777
félisten

Nem találom a fórumot. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6550) #65675776 válasza katt777 (#6549) üzenetére


#65675776
törölt tag

DVB-T, DVB-S, DVB-C kártyák (USB, PCI, PCI-e)

A retekklub meg azért lenne fizetős, mert csak. Nem keresik így is halálra magukat a szennyel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.