Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28101) rwin5 válasza bb0t (#28100) üzenetére


rwin5
őstag

Szerintem sem hirdet egyébként, de ha azt nézed mennyi ember nem tudja, hogy hol érje utol a tenyésztőt akkor ezeken a nagyobb adás-vételi oldalakon beütni a legegyszerűbb. Nekem is tenyésztő ismerősöm mondta, hogy elég kiposztolni fb-n, hogy kölyök születtek és már akkor elkel a fele, utána folyamatosan tölti fel, ahogy fejlődnek a kölykök. Ő mondjuk nem csak belföldön értékesít.

Akit találtam most Dogóst a minőségi kutyáival őt is a jófogáson találtam meg másik elérhetőségnek meg egy fb profilt írt, tehát honlapja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#28102) norbika84 válasza Rivaul (#28062) üzenetére


norbika84
csendes tag

Oké, köszi a segítséget. Kipróbálom! :R

(#28103) bb0t válasza rwin5 (#28101) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Igen ez a helyzet, a jó tenyésztőnek elég közölnie a tényt, hogy megszülettek a kutyák, és jelentkeznek a vevők. Van mikor már egy fél évvel születés előtt a fél alom le van foglalva. Nem szorulnak arra rá, hogy jófogáson első kutyás, "nem tudom mi a kutya, de majd biztos ellesz a kertben" emberekre tukmálja. Ráadásul a fele kb. külföldre megy, mert 2x 3x annyit adnak érte, és nem dilettánsok jelentkeznek. Kiborító mikor le kell rázni az embereket, mert telepre kell, vagy 10 éves gyereknek akarják venni meg ilyenek. Aztán jön az, hogy amelyiket meg akarja tartani mert tenyésztésre alkalmasnak tűnik, na tuti azt akarják elvinni, csak azért mert azt nem lehet. Ja és, vállalj lifetime garanciát a kutyára, de nem tudnak évente két képet elküldeni róla. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28104) Rivaul válasza bb0t (#28103) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért ez fajtától is függ és sok minden szeszélytől. Pl amstaffból a Hörcsögfalvi egy elég jó nevű tenyészet és anno Bonci előtt is jófogáson hirdettek kutyát. Persze van olyan fajta amiért állva pisilnek azonnal, de vannak olyanok amik nem olyan közkedveltek, azokból érdemes így is keresni. A lényeg hogy járjon utána mi is az amit talál.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28105) bb0t válasza Rivaul (#28104) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Persze nyilván a ritkább fajták mennek jobban külföldre. Meg a staffok sok helyen nem kívánt fajta, harci kutya minősítés miatt az export sem olyan egyszerű.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28106) bajnokpityu válasza bb0t (#28103) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ismerőssel akartunk a kedvenc kennelünkből egy szukát venni. Felhívtam, igérni 2 évre tudta. :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28107) berek21


berek21
senior tag

Köszönöm az infókat mindenkinek. Ránézek mindenre ahogy tudok. Sajnos a kiállítás elég messze van helyileg tőlem, ezért kiesik, de az Fb-elérhetőség jól jött. Van honnan kiindulni.

Lancia Delta III eladó!

(#28108) z123456789


z123456789
addikt

Asszem egyre jobban szeretnék elektromos nyakörvet.
Van valaki, aki naprakész ezekkel kapcsolatban. Van ajánlott típus? Ha leírom, hogy kb 40e-et szánnék rá, akkor úgy is kilyukadunk az 55e-esnél, szóval 30e-em van rá. :DDD Vagy esetleg valami tipp, hogy hol nézegessem? Nem igen akartam kiadni mostanában nagyobb összeget ilyesmire, de úgy érzem eljött az idő. Bár utálom, de bízom a mostani péntekben. ;]
Ebay-ről nagyon nem ajánlott ugye? Természetesen szarért nem akarok kiadni 10-et sem, nem hogy 30-at. Szóval nem minden áron szeretnék spórolni. Vagy jót, vagy semmit.

Előre is köszi. :R

(#28109) Daffni2 válasza z123456789 (#28108) üzenetére


Daffni2
addikt

(#28110) rwin5 válasza Daffni2 (#28109) üzenetére


rwin5
őstag

Ezek egyébként olyanok, hogy az ember megveszi és örök életig kitart kb?

(#28111) bajnokpityu válasza rwin5 (#28110) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Daffnié talán 8 éves, ha jól tudom. Akkut lehet külön is venni, csak vizhatlanság miatt érdemes beküldeni majd, amikor már oda lesz a kapacitás.

Amúgy példás a garanciális támogatása.
Az enyém valamiért nonstop villog nagyon halványan, hivtam a forgalmazót, hogy ezmegmi, kérték, h küldjem vissza, azonnal cserélik. Mondom, majd egyszer, mert egyelőre nem tudom/akarom nélkülözni 3 napra. Mondja, bármikor. Használatban nem befolyásol semmit, gondolom kicsit hamarabb merül, de ennyi.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28112) bajnokpityu válasza z123456789 (#28108) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyébként amazonon is lehet kapni. a 25ös végű típusok éppen futnak ki, némelyiket jelentős kedvezménnyel lehet megvenni, ha van kinti kontaktod. annyit vegyél figyelembe, amikor a hatótávot választod, hogy ezek inkább elméleti maximum távolságok, kerités, épület, akku feszültségszint, ilyesmi, mind csökkenti. Amerre mi járunk, ott olyan 2-300méterre szoktak a blökik elmenni.

Hozzátenném, hogy a blökinél a behívás olyan szinten erős lesz, hogy 2-3 alkalomnál többször nem fogod megnyomni emiatt, mert fölösleges, és igazából nem nagyon lesz szükség a nagy hatótásolságra. Ha meg kajáról akarod letiltani, ilyen távolságból úgyse látod, ha talál valamit.

Viszont akár olyanra is be lehet programozni, hogy pl a sipolás v rezgés dicséret, aminél meg akár jól jöhet a nagy távolság.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28113) bb0t válasza bajnokpityu (#28111) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én megszívtam, mert későn jöttem rá, pont az egy év lejárta után, hogy gariban kicserélték volna az akkut. Pedig már kezd haldokolni. :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28114) rwin5


rwin5
őstag

gyönyörű keresztezés eredménye [link]

(#28115) Rivaul válasza rwin5 (#28114) üzenetére


Rivaul
addikt

Hát... Más a fogalmunk a gyönyörűről :C Mikor Boncit kerestem, olyan jószágokat láttam hogy épp csak szamár vér nem volt bennük.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28116) rii válasza Zsocy155 (#28094) üzenetére


rii
nagyúr

ajjjj .-))))

kis jócsontok .-))))))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28117) z123456789 válasza Daffni2 (#28109) üzenetére


z123456789
addikt

(#28109) Daffni2
"Ha leírom, hogy kb 40e-et szánnék rá, akkor úgy is kilyukadunk az 55e-esnél, szóval 30e-em van rá. "
Ha nem olvastam volna már el több hsz-edet, akkor azt gondolnám szórakozol velem. :DDD Így eltalálni?
Az ennél lejjebb alatt mit értesz? Márka, hatótáv, vízhatlanság?

(#28112) bajnokpityu
Már végig néztem, és csak a "pont kom"-on van olcsóbbért, de a vám+szállítás elviszi a hasznot.
Hatótávot mondtad már, emlékszem rá. Szerencsére síkságon lakom, sehol még csak egy domb se. :D
Kompromisszumot kell kötnöm, de úgy érzem egy kisebb hatótávolságúval is előrébb leszek, mint anélkül.

(#28113) bb0t
Neked is ez a márka van?

(#28118) bb0t válasza z123456789 (#28117) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Igen nekem a linkelt típusa van, Daffni ajánlotta, és nagyon jó!

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28119) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Gpst keresett valaki emagon 30 helyett 15 most blackfriday.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28120) z123456789 válasza bb0t (#28119) üzenetére


z123456789
addikt

Nyakörv bezzeg nincs sehol. :((( :D

(#28121) Daffni2 válasza z123456789 (#28120) üzenetére


Daffni2
addikt

Basszus, hát amit linkeltem az mi?

70 helyett 56 :Y

"Aki ad,az nyer"

(#28122) Rivaul


Rivaul
addikt

Tápokat is nézhetitek (emag). 10 nap van az átvételre így belefér a legtöbb fizuba. Én 14kg Dog Chowot vettem most 6990-ért. Egy hónapja ezt eszi és eddig pozitív, főleg ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28123) z123456789 válasza Daffni2 (#28121) üzenetére


z123456789
addikt

Én ilyen csóró gyerek vagyok. Nem viccből írtam, hogy nem akarok az 55e Ft-os ajánlatig eljutni. Ha ez a legalja, akkor nem lesz most.

(#28124) Rivaul válasza z123456789 (#28123) üzenetére


Rivaul
addikt

Ilyen? Ugyan én nem vágoma témát de ez az oldal ezekkel foglalkozik és vannak 100e körüli készülékeik is. Csak nem lehet occó chinese.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28125) z123456789 válasza Rivaul (#28124) üzenetére


z123456789
addikt

Hát ez az. Inkább olyat veszek, ami ajánlott, és van vele tapasztalat. Mert rengeteg féle van, de én csak innen ismerek olyat aki használja, és tudna ajánlani. Szóval, köszi, de ez esetben inkább a "nem lesz"-t választom. :) :R

(#28126) Daffni2 válasza z123456789 (#28125) üzenetére


Daffni2
addikt

:R

Ha nekem kell valami,de nincs annyi pénzem rá, akkor gyosan elteszem jó mélyre a rászánt összeget,és spórok hozzá.
Mikor megvan az összeg, akkor megveszem.

Persze ez abban az esetben igaz ha maga a dolog kell! és nem az hogy x összeget szánok csak rá.

"Aki ad,az nyer"

(#28127) z123456789 válasza Daffni2 (#28126) üzenetére


z123456789
addikt

Ebben egyet értünk. Általában én is így csinálom. Arra jó volt a hirtelen felindulásból leírt hsz-em, hogy kaptam egy konkrét jó tippet. Így már pontosabban látom a célt. Illetve a határmezsgyéjén vagyok annak, hogy "most azonnal kell" és a "tudok még egy kicsit várni, és spórolni". :) Az x összeget szánok rá is ebből következik. Most ennyit tudok rá szánni, amúgy meg kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#28128) Zsocy155 válasza rii (#28116) üzenetére


Zsocy155
őstag

Azok. Mind más egyéniség, de én így imádom őket.

(#28129) rwin5 válasza bb0t (#28119) üzenetére


rwin5
őstag

Pont most jutott eszembe basszus (bár én szerintem még sosem vásároltam semmilyen kategóriában a black friday alkalmával, véleményem szerint olyan szinten sajnos nem vagyunk leértékeléseket nézve mint amerikkka) A tápokat elnézve lehet én is tudtam volna valami jót venni, csak most vásároltam 2 hónapra elegendő tápot, többet meg nem raktározok itthon.

(#28130) bajnokpityu válasza Rivaul (#28124) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elméleti szinten, úgyhogy a készüléket nem próbáltam:

6 fokozat? ha éppen pont jó az a 6, akkor oké, de eléggé eltér a kutyák érzékenysége. a sportdognak pl összesen 24fokozata van. Ismerősi körben a két végletet is használják.

200m hatótáv sík terepen, fullos akkuval. Ez mondjuk igény dolga, de sztem azért ez már csorbítja azt az érzést, hogy bármilyen messze mehet a blöki.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28131) Daffni2 válasza bajnokpityu (#28130) üzenetére


Daffni2
addikt

200m hatótáv sík terepen, fullos akkuval.

3 V elem.

Rövid idő alatt a felére harmadára merül, hatótáv 10 m :W vagy annyi sem,a fokozat erősségről nem is beszélve.

Van a bandában ilyen eszköz, konkrétan csak szívtak vele,amikor a beagle és a ridgeback elindult a nyúl után. :W

Nemrégen rendeltek meg egy Sportdog-ot 800 m :)

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#28132) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Namost 200m hatótáv már minek, addig l se látok lassan... ;]
Amúgy mekkorák a futtatók felétek? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28133) bajnokpityu válasza philoxenia (#28132) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem járunk bekeritett futtatóra. sokkal jobban élvezik a kvázi végtelen és változatos terepet. futtatóra nincs is értelme feltenni.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28134) philoxenia válasza bajnokpityu (#28133) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Viszont a nyúl után iramodó kutyát meg kütyüvel a nyakán is simán lelőhetik ilyenkor törvényesen...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28135) Daffni2 válasza philoxenia (#28134) üzenetére


Daffni2
addikt

Csakhogy ha normális "kütyüje" van, azonnali visszafordulás garantált.

A hatótávolság csak egy marketing szöveg,valahogy meg kell adni a használhatóság fokozatát.

Az 400-1600 m pont azért jó mert az akku merülése miatt drasztikusan csökken a hatótáv és az erősség.

"Aki ad,az nyer"

(#28136) philoxenia válasza Daffni2 (#28135) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze értem én, csak mindig vegyétek figyelembe, hogy nem feltétlenül látjátok a vadászt. Részemről ezt a hámot javaslom:[link]Az ilyennel felszerelt kutyát gondolom nemigen lövik le egyből. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28137) Steady74 válasza philoxenia (#28136) üzenetére


Steady74
addikt

Vadászok egymást is lövik...

(#28138) #86973952


#86973952
törölt tag

Üdv.

Ismertek olyan kutyaruha készítőt, aki megbízható, jó minőségben dolgozik és varr ténylegesen vízlepergetős anyagot.

Ürítős részen nyitott, jól fedő esőkabátot szeretnék csináltatni. HA lehet szimpla feketét olyan anyagból, amit könnyű tisztítani. Pl. letörölhető legyen róla a szutyok.

[ Szerkesztve ]

(#28139) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!
Ma hoztunk haza egy kis francia bulldogot, az lenne a kérdésem, hogy normális hogy az egész alom úgy szuszogott mint egy szelep? :D
Amúgy nagyon játékos, bújós és ráncos :P :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28140) monti0222w válasza bigrob (#28139) üzenetére


monti0222w
addikt

Persze, a rövid orr miatt van, várd meg míg horkolni fog. :D

(#28141) rwin5 válasza bigrob (#28139) üzenetére


rwin5
őstag

Normális, én is akarok majd 1x francia bulldogot! Képet mutatsz?

(#28142) bigrob válasza rwin5 (#28141) üzenetére


bigrob
őstag

Persze :)
1
2
7 hetes, még nem áll fel a füle :)
Másik kérdésem, milyen módszert ajánlanátok egy 4 éves szintén szuka csau kislány összeszoktatásához?
Ma kézben volt a kicsi, és csóválta a csau a farkát nagyon örült neki, majd odament és oda próbált kapni. (de közben is csóválta a farkát)
Úgy gondolom, hogy játszani szeretne vele, csak nincs tisztában az erőviszonyokkal.
Bármi ellenérv, tanács, ötletet megköszönnék!

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28143) bigrob válasza bigrob (#28142) üzenetére


bigrob
őstag

Bocsi a dupláért, név ötleteket is fogadok :DDD
Én a Dobin gondolkozom (Harry Potter).

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28144) rwin5 válasza bigrob (#28142) üzenetére


rwin5
őstag

nagyon aranyos mindkét képen :)) :C

(#28145) Dorian válasza bigrob (#28142) üzenetére


Dorian
félisten

8 hetes kor alatt normális tenyésztő nem adja oda, tilos is...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28146) bb0t válasza bigrob (#28143) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én mint megrögzött Harry Potter rajongó csak ajánlani tudom a Dobby nevet. :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28147) Rivaul válasza bigrob (#28142) üzenetére


Rivaul
addikt

7 hetesen ő még nem kéne hogy nálatok legyen. Már ott van de nem jó. Ráccsal válasszátok el őket (két szoba közt ajtóba) hogy érezhessék egymást és összeszokhassanak de ne tudja bántani a picit.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28148) pjen válasza Rivaul (#28147) üzenetére


pjen
félisten

Régen,még a 70 es években vettem puli és d.foxi kölyköt 6 hetes korban választották el mindkettőt.Persze az csak jobb,ha tovább van az anyjával. :)

[ Szerkesztve ]

(#28149) rwin5 válasza bb0t (#28146) üzenetére


rwin5
őstag

ha nekem lesz fekete bulldogom Batman lesz a neve, pedig nem vagyok batman rajongó :D

(#28150) bb0t válasza pjen (#28148) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

6-7 hetesen még szoptatja az anyja őket, a tej immunizálja őket, ezért nem kapnak el semmit. Emellett a szociális fejlődésüknek sem tesz jót a korai elválasztás, mert 1-2 hét alatt még rengeteget tanulnak az anyjuktól, tesóktól. :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.