Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28351) Rivaul válasza syl5 (#28350) üzenetére


Rivaul
addikt

Szerintem egy fressnapf-ba mindent megkapni amit egy átlag állattartó akar és az árak is elfogadhatóak. Van náluk utalvány.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28352) syl5 válasza Rivaul (#28351) üzenetére


syl5
őstag

Elég drágának tűnik.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28353) Rivaul válasza syl5 (#28352) üzenetére


Rivaul
addikt

Igazából kevés univerzálisabb van. Esetleg akkor webshop kupon vagy ilyesmi bár passz hogy melyik ad lehetőséget ilyesmire. Elterjedt bolthálózat nálunk nincs nagyon más mint a fressnapf tudomásom szerint.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28354) rwin5 válasza Rivaul (#28351) üzenetére


rwin5
őstag

A fressnapf Szegeden nagyon drága, voltam párszor de jutalomfalaton kívül nem vettem semmit. A nyakörvek nagyjából 2-3x drágábbak voltak, mint a többi boltban ahol később is megnéztem őket.

Webshopban érdemes nézni szerintem de oda nem tudom hogyan szerez az ember kupont. Vásárhelyen is van egy kutyásbolt az interspar mellett, a josera tápok kimérősen 1200ft körül vannak, ha meg az ember 20 kilós zsákkal veszi akkor ~400-500 ft-ra /kg - jön ki a többségnek az ára :DDD Elég jól rádobja mindenki a maga hasznát

[ Szerkesztve ]

(#28355) Dorian válasza Rivaul (#28353) üzenetére


Dorian
félisten

Még van az AlphaZoo de ugyanaz az ár és minőségi kategória.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28356) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez milyen?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28357) syl5 válasza syl5 (#28350) üzenetére


syl5
őstag

Zooplus-t találtam.
Van kupon és nem tűnik túl drágának.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28358) bb0t válasza syl5 (#28357) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én azt akartam javasolni csak nem tudtam, hogy van kupon. Az tényleg olcsó hely.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28359) bigrob


bigrob
őstag

Nem tudom hogy kis franciabulldog specifikus a kérdésem de rákérdeznék.
Hány hetes koruktól lehet vágni a körmüket? Ilyen hidegben nem tudom kivinni mert fázik és mindenbe beleakad :)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28360) Kidus válasza bigrob (#28359) üzenetére


Kidus
őstag

Nincs korhatar, lecsippentheted a veget nyugodtan barmikor, mi szoktuk par hetes kiskutyak tuhegyes karmait vagdosni, nekik is jobb, nem akadnak bele a szonyegbe, pulcsiba, kosza fuszalba is :)

Assuming Control

(#28361) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28362) Steady74


Steady74
addikt

Hullik Lizának a szőre mint ha tavasz lenne. Eleven, eszik-iszik rendesen, nem tudom ez baj-e. Ti mit csináltok amúgy a kutyaszőrrel? Az udvar, a terasz, a ruháink, a lakás, a kocsi minden tele van a Lizu szőrével... asszony a plafonon van.

[ Szerkesztve ]

(#28363) kew válasza Steady74 (#28362) üzenetére


kew
senior tag

Vigyetek el kozmetikaba :) mi is most voltunk, megfurdettek, valami csapatoval kiszedik az osszes feles aljszorzetet, kicsit meg is nyirták itt-ott, nagyon szep lett, es rengeteg szőrt kiszednek ilyenkor. Persze fog meg hullani, de jelenotsen javult a helyzet.

Fel evente elvisszuk egy ilyen korre, sztem megeri. 6.5k volt, ket orat dolgozott rajta a csaj :)

(#28364) Steady74 válasza kew (#28363) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi megpróbáljuk :)

(#28365) bb0t válasza kew (#28363) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Egyszer furminátorral kiszedtük Nucky aljszőrét. Soha többet... :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28366) rwin5


rwin5
őstag

Ajándékötletek kutyáknak Karácsonyra :D ? Valami sípolós dolgon gondolkozok, csak a kutyám 2 nap alatt szétrágja-elpusztítja, lehet veszek hentesnél valami jófajta húst és azt kap

(#28367) kew válasza bb0t (#28365) üzenetére


kew
senior tag

ez valami nagynyomású izé, nem tudom pontosan, de nem kézi kefe :) mindenesetre szep lesz. Btw furminator sem rossz, bar szerintem az nemileg roncsolja a bundat

(#28368) philoxenia válasza kew (#28367) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szukát csinál a kanból....? ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28369) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nucky új szokása, hogy ha ideges vagyok, vagy felemelem a hangom odajön és az ölembe teszi a fejét. Szerintem kiszúrta, hogy ilyenkor elillan a mérgem, és most nagyon rákapott erre. A fiúk nálunk összejátszanak. :D

Nálatok van ilyen? Minden kutya ilyen szociális?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28370) #16729600 válasza bb0t (#28369) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nálunk, ha fasírtban vagyunk a párommal és elvonulunk külön szobákba, akkor ameddig helyre nem áll a szokásos légkör nem mozdul el mellőlem és egy pillanatra se látogatná meg asszonypajtást ( ebből is látszik milyen okooos kutya, egyből leveszi, hogy egy vitában mindig nekem van igazam ) :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#28371) bigrob


bigrob
őstag

Francia bulldog specifikus kérdés.
Egyik ismerősünk mondta a napokban, hogy nem szabad a kis batmaneknek csirkét adni, mert légúti problémákat okoz.
Ez igaz? Illetve milyen hasonló szabályok vannak?

Köszönöm! :)

Ui.: A kis szemét nem akarja a kis francia bulldogoknak szánt royal canin kölyök tápot enni... Erre bármi ötlet?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28372) lacos001 válasza bigrob (#28371) üzenetére


lacos001
senior tag

Persze hogy nem eszi, mert az egy nagy szar...

Soha életében nem ette meg a mi fülesünk, bármikor is tettünk elé royalt....
Pro plan bárányos minden mennyiségben lecsúszik a torkán. Ez van kölyöknek való is.....

Keress másik tápot!
Royalnak a neve nagy...ezerszer különb tápok léteznek már...drágább-olcsóbb, mi jön be az ebnek.

Csirkés dolgokat mi is kerültük, mert a szőre hullott és korpás is lett.
Hidd el kivirul a vitorlás, ha jó cucc van a táljába. :DDD

(#28373) bb0t válasza #16729600 (#28370) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

A mienk is engem követ, de érdekes mert ha elkezdem viccből ütlegelni barátomat, akkor odarohan és engem csipked. :D mondjuk játéknak fogja fel, ha hívja, hogy "védjél meg Nucky" akkor jön és engem akar fenyegetni. Persze aztán közösen elkapjuk és lebirkózzuk szegényt. :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28374) bigrob válasza lacos001 (#28372) üzenetére


bigrob
őstag

Ezt jó tudni :DDD
A csau-ink royal caninon nevelkedtek és szerették is, csak a kis vitorlásnak nem jön be :D
Akkor úgy tűnik majd a csau eszi meg a francia bulldogos tápot, ő meg kap pro plant, úgyis azt nézegettem lehetséges opciónak :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28375) fattyu válasza bigrob (#28374) üzenetére


fattyu
veterán

Az is egy rakás szar

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28376) bb0t válasza bigrob (#28374) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Tényleg ha már ennyit fizetsz érte adj nekik valami jófélét. :)
Royal Canine pl. tele van kukoricával ami a kutyának abszolút nem értékes fehérjeforrás. A Pro Planben is van kukorica.
Igazából arra kell rámenni, hogy magas legyen benne az állati fehérje, és ideális legyen a fehérje/zsír aránya. Megoszlanak a vélemények, hogy mi az ideális fehérje mennyiség, én abban hiszek, hogy 24-27% között jó, de vannak akik szeretnek 30 fölé menni. Itt már nagyot nem lehet hibázni, de ezeket az erősebb, nagyon magas fehérjetartalmú tápokat nem bírja minden kutya.
Nézz olyan kaját ami lehetőleg gabonamentes, ilyen az Acana, Orjien, Taste of the Wild, vagy éppen a Brit.
Ha tápot váltasz, azt fokozatosan tedd, mondjuk 1 hét alatt, először többet a régi tápból kevesebbet az újból, majd fokozatosan változtatva az arányokat, míg el nem jutsz odáig, hogy csak az újat adod. Így megkímélheted a kutyát egy komolyabb hasmarstól.
Vagy érdemes lehet elgondolkodni a BARF-on is. A nyers etetés nagyon népszerű és szeretik a kutyák is. Szép fényes lesz tőle a szőr, nem lesz rajtuk felesleg, izmok tónusosabbak, kicsattannak a barfos blökik.
:))

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28377) Steady74 válasza bb0t (#28376) üzenetére


Steady74
addikt

Egyrészt melletted, másrészt kicsit az ellen amit írsz: Liza a Royal Canint ette még otthon, mikor még az anyjával volt, így mi is azzal kezdtük etetni, de valahogy nem ette rendesen, főleg a zsák végén ami volt, azt egyáltalán nem. Amióta TOW-ot eszik, azóta nincs gond a kajálással :) régen a szarkák hordták el a kaja végét, ma már erre nincs esély :) Másik: sosem volt időm a tápok közötti átvezetésre, egyik elfogyott, jött a másik, sosem volt hasmenés vagy egyéb gond egy kivétellel: egyszer vettünk Wild Nature-t (vagy mit) attól fosott az első nap már, azzal le is álltunk. Nyers etetésre állatorvosunk azt mondta, hogy a szalmonellózis a kutyára is veszélyes, és a csirkehús ebből a szempontból elég nagy veszélyforrás, így ő pl. nem ajánlja, ennek ellenére szoktunk néha adni nyersen csirkét, de inkább picit megfőzzük.

(#28378) bb0t válasza Steady74 (#28377) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Az enyémnek se volt igazából hasmenése (csak az orijentől, de az el se múlt) de amelyik kutya érzékenyebb annál szükséges ez az átvezetés. Ezt a gazdi tudja csak. Az enyém is csak a TOTW-ot eszi most már majdnem két éve, mindig a halasat vesszük és van egy rituálé. Megeszi a kaját aztán iszik, majd ha ivott még egyszer kinyalja a kajás tálat. :D
Ha valaki fél a hústól akkor le lehet forrázni, én nem-igen hallok olyat, hogy gond lenne, pedig az ismerőseim nagy része nyerset eszik. Az orvos mikor ezt elmondta elkezdett-e ajánlani valami tápot? ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28379) bajnokpityu válasza bb0t (#28369) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hajaj. meg egy időben szokása volt lábaim közé bújni. Volt egy TEK es edzésünk, ahol ez az alapállás, rögtön bevetette, amikor nem volt kedve a szigorhoz..

Azt ugye tudjuk, h a blökik nagy csajmágnesek. De, hogy milyen ügyesen szelektálnak, azt nem tudtam. Voltunk ma Camponában, akartam egy kis élmény a jószágnak. plázapics*k meglátják, rögtön változtatnak utirányukon, nagy ivben kerülnek ki, de a normális kisugárzású csajok, lányok, hölgyek szépen elmosolyodnak, vagy jujdeszép...

amúgy érdekes ez a royal. nekünk egy kiállításon (és edzésben is) sikeres tenyésztő ismerősünk ajánlotta az energy 4800at blökit hízlalni. 30% zsirtartalom. Gyakorlatilag pár nap után elkezdte harapdálni a hasát. Irritálja a belét a drágámnak. Ebben megerősített a doktornő is, hogy tipikus royalos testválasz, hiába árulják, ott a polcon, de nem nagyon ajánlják. térjünk csak vissza az orijen, acanához, azok jók.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28380) z123456789 válasza bajnokpityu (#28379) üzenetére


z123456789
addikt

Milyen az a TEK edzés? :D

(#28381) bb0t válasza bajnokpityu (#28379) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nekünk szégyen szemre pont a doktornő ajánlotta a Royalt... Ott nagyot zuhant a szememben. A másik brigád meg az eukanubát. És még meg is magyarázzák. :W Na de hizlalásra biztos is, hogy jó a malacot is kukoricával hizlalják. :((( Bár én inkább raknék egy kanál kacsazsírt a tápra.

Huh látnátok nálunk hogyan néz ki egy kiruccanás. Legutóbb premierbe vittük, jó sokan voltak mindenki vagy mosoly, vagy simogatás. Volt egy család akik szabályosan puszilgatták. :Y Aztán bevittük néhány üzletbe is, megállt az élet mert az eladók jöttek dögönyözni. Ő meg imádja ezt. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28382) bajnokpityu válasza z123456789 (#28380) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyik trénerünk poenból mutata, hogy hogyan dolgoznak a TEK kutyák. nem kell komoly dolgokra gondolni, nem a mi szintünkön érdekes.

annyi a lényege, hogy kutya kövesse a gazda mozgását, mert annak ugye tele van a keze fegyverrel. Ugye blöki lábak között van, ott ül,fekszik, fordul, kitámad.

[link]

Ez Alfinak nagyon ment, de mellékhatása, hogy túlzottan biztonságban érezte magát ott, ezért ha nagyon leszidom, akkor jött láb közé, mert ugye olyankor nem érem el.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28383) Dorian válasza bajnokpityu (#28382) üzenetére


Dorian
félisten

Furcsa. Engem kifejezetten zavarna kommandózás közben ha széttett lábakkal kéne, és ott jönne a kutya.
Ha mellette megy nem tudja olyan jól követni, vagy mi?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28384) bajnokpityu válasza Dorian (#28383) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Zömmel kisebb malikat használnak erre. Pár perc alatt megszokható, meg blöki is szereti, sztem nem para. Meg csomó visszajelzést kap a két fél. Mégse robotok, hibázhatnak.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28385) z123456789 válasza bajnokpityu (#28382) üzenetére


z123456789
addikt

A rohadt de dagadt ez a kutya! :D

Ja?! Értem. A hetekben keringett egy videó hasonló mozgásról. Biztos látta mindenki. Azután elkezdtem én is gyakorolni vele ezeket. Korábban már tanítgattam a középen haladásra, szóval nem volt neki nehéz. Guggolás utáni helyben maradásból, bekúszni alám úgy, hogy guggolásban vagyok, az tartott neki egy kis ideig, de lényegében le tudtam másolni amit a tag művelt a kutyával. A figyelme persze nem ez a robot szerű, de csinálja. Nem is kell hogy olyan legyen, nem vagyok rendőr. :)

(#28383) Dorian
"kifejezetten zavarna kommandózás közben" :DDD
Miért, hányszor kommandóztál már életedben? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28386) z123456789


z123456789
addikt

EU-n belül elég egy kutyaútlevél, amit a dokitól kell kérni igaz? Ez kb 5 perces meló, nem kell várni mindenféle hivatal visszajelzésére és a többi ugye?
Szállítása ha nincs box, hogy történhet? Létezik valamiféle hámos biztosnásgi öves megoldás ha jól rémlik. Szállított már valaki így kutát'?
Pár tanácsot elfogadnék, cél: ausztria.

Köszi.

(#28387) #16729600 válasza z123456789 (#28386) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ellenségnek is kijár a segítség. :Y :D Igen kell pet-passport a kutyának. Alkalmanként csekkolják is a meglétét, hiányában karanténba vágják a blökit a gazdi költségére, mindenféle kérdezés nélkül. Ami fontos még, hogy Ausztriában tilos az első ülésen bármilyen méretű blökit is szállítani, hátul kell, kötelező a hám és bekapcsolt biztonsági öv adapter. Ennek hiányában egységesen 300€ a bünti, ha valakit elkapnak.

[ Szerkesztve ]

(#28388) z123456789 válasza #16729600 (#28387) üzenetére


z123456789
addikt

Dánke sőn. :D
A papír a kisebbik gond, a hámos, biztonsági öves dolog az érdekesebb. Ha valaki használ ilyet, linkelhetne nekem. :R

(#28389) #16729600 válasza z123456789 (#28388) üzenetére


#16729600
törölt tag

Akkoooor is. erre iiiiis én válaszolok. :D Ez kell neked Otthon is kapható ( fressnapf )

[ Szerkesztve ]

(#28390) Rivaul válasza z123456789 (#28388) üzenetére


Rivaul
addikt

Most a biztis öves cucc a 11-ker fressnapfban egy ezres. legalábbis múlt héten pont megakadt rajta a szemem. Mellé kell valami egyszerű hám. Azok is le vannak értékelve úgy emlékszem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28391) kew válasza z123456789 (#28388) üzenetére


kew
senior tag

nekünk ilyen van, de sok félét lehet kapni :) itt egy egyszerűbb kivitel.

[ Szerkesztve ]

(#28392) bajnokpityu válasza kew (#28391) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ettől olcsóbb a K9 outlet hám.

Csomagtartóban hogy kéne szállítani kutyát odakint? Ott nincs biztonsági öv csat.
Itthon nagyon egyszerű a szabály: csomagként.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28393) kew válasza bajnokpityu (#28392) üzenetére


kew
senior tag

igen, azóta már megbántam, hogy megvettem :DDD de a célnak megfelelő :)

(#28394) bb0t válasza bajnokpityu (#28392) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Boxban, ketrecben. Legalább is mindenki így hordja Ausztriában a blökit.

Egyébként ezek a hámok/övek nem védik a kutyát, tehát a szabályoknak megfelelnek, de ha ne adj' isten baleset van akkor bukó... :((( Sajnos mostanában én be sem kötöm, csak beugrik hátra, pedig napi szinten hozom viszem. Csakhát, nem kényelmes neki a hülye hám, mert nem tud helyezkedni, normálisan lefeküdni stb.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28395) kew válasza bb0t (#28394) üzenetére


kew
senior tag

Na ja, mi sem igazán kötjük be, max ha pályán megyünk. De városban van, hogy elől utazik lábnál, ott tök jól lehet buzerálni menet közben :D

Most végig futott valami vírus a bandában, majdnem minden kutya fosik, hányik és lázas :Y Marcikát tegnap érte utol, szegényke széthányta a lakást, mire hazaértünk :( Láza szerencsére nincs, de ma nem kap enni mindenesetre, kicsit nyugodjon meg a pocakja.
Komolyan, mint a gyerekek az óvodában :D

[ Szerkesztve ]

(#28396) z123456789 válasza #16729600 (#28389) üzenetére


z123456789
addikt

(#28389) szunya1
:D
Ott legalább ki is tudom próbálni. Kösz a tippet. Azt hittem valami bonyolultabb dolog ez. Lényegében akkor csak annyi, hogy a hámnál fogva kikötöd a kutyát, és a csathoz van rögzítve. Igaz?

(#28390) Rivaul
Addig nem ér el a kezem, de thanks. :R

(#28391) kew
Jól látom, hogy ez meg egybe van építve a hámmal?

(#28394) bb0t
Így több esélyt látok baj esetén, mint egy boxban. Ott is összeveri magát. :F

Eddig én sem használtam semmit, de ha ki akarom vinni, akkor kelleni fog egy ilyen.
Köszi midnenkinek! :R

(#28397) kew válasza z123456789 (#28396) üzenetére


kew
senior tag

igen, és barmi idegesítő, hogy mikor kiszállunk, akkor nem tudom rácsatolni a pórázt :D Bár végülis rálehet a csatolós felére, de akkor meg tök hosszú lesz...

(#28398) z123456789 válasza kew (#28397) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor nem ezt fogom választani. :D

(#28399) #16729600 válasza z123456789 (#28396) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ami még fontos lehet, hogy szinte mindenhová beviheted a blökit ( kivéve élelmiszer üzletek ), vendéglőkbe is. Szájkosár nem kell rá, mert az csak a tömegközlekedésen elvárt tartozék.

(#28400) z123456789 válasza #16729600 (#28399) üzenetére


z123456789
addikt

Ezt tudtam. Vagyis sejtettem, mert ott kint mindig van aki a kutyájával járkál ki-be mindenhova, és a legtöbb helyen etető/itató is ki van téve nekik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.