Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27751) Rivaul válasza bb0t (#27750) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah pont ezt írtam. És mennyi ilyen vadbarom van. Boncit is ki kéne akkor dobnom mert ez egy kigyúrt nyúl :D Ma is kint volt a 10 fokba fél órát míg takarítottam a teknősöket. Mire beengedtem hallani lehetett ahogy csattogtak a fogai és remegett mint a kocsonya. Ha jön valaki még az álmából sem kel fel hiába az ajtóba fekszik. Szóval nagy házörző is. Az utcán valamelyik nap nekirongyolt egy kis zseb kutya, de Bonci minden harapási kísérletet játékként élt meg. Azért kellett elhúznom hogy nehogy kárt tegyen benne egy 2 kilós véreb :) Viszont annyi negativitást amit kaptunk már szerencsétlen miatt, azt nem kívánom senkinek. Mert ő egy fenevad...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27752) monti0222w válasza Rivaul (#27751) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönöm, a kutya támadás arányát azt én is tudtam, mivel annak idején én is utána jártam ezeknek. Ami engem érdekelne még, ha szukát vennék a kicsik mellé az mennyire lenne a későbbiekben domináns velük szemben? Kant szeretnék, de tűzeléskor megőrülne és emiatt gondolkodok szukában, azt viszont nem szeretném ha emiatt gondok lennének, ha nem vagyok ott.

(#27753) Rivaul válasza monti0222w (#27752) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah ezt sajnos nem tudom. Bonci semmivel szemben sem domináns, az itt lévő westie is lány. Viszont nem biztos hogy staffból vennék fiút. A lányokról mindenki jobb véleménnyel van. Sokkal kezelhetőbbek és simulékonyabbak. Az orvosunk is azt mondja hogy ha problémással is találkozott, az is kan volt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27754) rwin5 válasza Rivaul (#27753) üzenetére


rwin5
őstag

A kanok más téren is lehetnek "nehéz" esetek szerintem azért is jobb egy szuka, bár annakidején nekem is mondták a dogóval kapcsolatban, hogy szukát, de nekem kan kellett szóval ezt mindenki maga tudja :)

(#27755) monti0222w válasza rwin5 (#27754) üzenetére


monti0222w
addikt

Én is azt szeretnék, de mint írtam a lányok miatt nem lehet, elkezdenek tűzelni és nem akarom a kant szenvedni látni, emiatt elzárni, stb. Mint írtam ezért gondolkodok szukában, csak nem tudom mennyire lennének féltékenyek egymásra, ha megnő a staffi lány nem használná ki az erejét a kicsikre nézve? Amíg otthon lennék biztos nem kellene ilyen miatt aggódnom, de ha nincs otthon a cica játékot meg nem szeretnék!
Köszönöm Rivaul. :)

(#27756) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Kutyus ma kapta meg elete elso oltasat,azt szeretnem kerdezni hogy meg e furdethetem ma?
Tegnap vettuk a kutyust es szegenykem igen csak budi :)
Amugy a kutyus egy Csivava es Jack Russell keverek es 8 hetes.

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#27757) bb0t válasza monti0222w (#27755) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ismerősöméknek van három staff meg három kínai kopasz. Nem ölik meg egymást, nem hiszem, hogy gond lenne.

Vaze: fürdesd, ha muszáj. Nem kell túlzásba vinni. Válassz valami jó minőségű kölyök sampont, vagy olyat ami kisbabáknak van. Majd ha esetleg kerül rá később bolhairtó csepp azután pár napig nem szabad fürdetni.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27758) Vaze válasza bb0t (#27757) üzenetére


Vaze
őstag

Rendben,Koszonom szepen a segitseget :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#27759) rwin5


rwin5
őstag

reggelt indító vidi :D [link]

(#27760) Vaze válasza rwin5 (#27759) üzenetére


Vaze
őstag

de aranyosak :D :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#27761) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Udv Holgyek es Urak!

Havanese 2 eves kanunk a het elejen 1 ejszakat vegig hányt, illetve 2 napja megy a hasa, pontosabban ejszaka kb. orankent kikereszkedik, es eleg hig a szeklete.
Egyebkent nincs vele semmi gond, jatekos, nem kedvtelen, es ehes is, de kb. 2-3 napja alig kap kajat, hogy tisztuljon.
2 napja rizset foztem neki, tegnap pedig fott tesztat kapott.

Tudtok ajanlani valamit a jelensegre? (szen tabletta, vitamin, stb.)
Orvoshoz nem tudom erdemes- e elvinni...?

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#27762) Dorian válasza HUTCHDB (#27761) üzenetére


Dorian
félisten

Én nem tudom megérteni, hogy ilyenkor miért nem alapértelmezett az, hogy orvoshoz visszük?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27763) Daffni2 válasza HUTCHDB (#27761) üzenetére


Daffni2
addikt

Amennyiben jókedvű, iszik, van étvágya,nem lázas, 1 napos teljes koplalás,Belus Adstringens tabletta 4x1-2
2.nap este főtt rizs(sok vizben alaposan szétfőzve)Bolus Adtringens 4x1
3.nap ugyanez,+főtt csirkemell Bolus már nem kell,ha nem megy a hasa
Ha rendbe jött Florenterol tabletta legalább egy hétig naponta 2x1(a bélflóra helyreállítására)

Normál esetben ilyenkor már másnap nincs hasmenés,sőt széklet sincs,mivel nincs mit kakálni.
Ha mégis megy a hasa(ugye kaját nem kapott,csak vízszerű fosás akkor állatorvos.
A produktumot ugye rendszeresen ellenőrizni kell, ha véres akkor azonnal orvos,mert lehet nagyobb baj is(parazita)

Dorian

Nem egyszerű ez, azért minden hasmenésnél nem rohangál az ember sem orvoshoz.
Nagyon kutya függő,a saját kutyáját is ismernie kell az embernek ahhoz,hogy ilyenkor tudja mi a helyes megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#27764) HUTCHDB válasza Dorian (#27762) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azert, mert semmi jele nincs a viselkedeseben, hogy barmi komoly baja lenne.
Es az orvos mit csinal, mit mond?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#27765) erik365 válasza HUTCHDB (#27764) üzenetére


erik365
aktív tag

Probicol H, hasmenésre, 2000Ft körül van ezzel kezdenék. (Vezérbe tudsz venni).

1.4 T-jet M32

(#27766) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Koszi a tippeket, indultam a gyogyszerert!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#27767) erik365 válasza HUTCHDB (#27766) üzenetére


erik365
aktív tag

Ha esetleg nem kapsz Debrecenben, van egy fél doboz Probicol H-m otthon, szívesen oda adom.

1.4 T-jet M32

(#27768) HUTCHDB válasza erik365 (#27767) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszi a felajanlast, de kaptam. Paszta formajaban igaz, de ezt is be tudtam adni neki.
A doktor ur azt mondta, hogy gyomorrontas (csunyabb megnevezessel belgyulladas).
A terapiam jo volt, azt kell folytatni, vagyis fott rizs, viszont napi tobbszori kis adagban kell adni neki.
Holnap mar kaphat fott marhahust is, ha javul.
Egyebkent az eb nagyon jol van, jatszik, semmi kulso nyom nincs.
Az orvos is azt mondta, hogy ilyenkor teljesen felesleges bevinni hozza az allatot, mert a gazda jobban ismeri, igy annak elmondasa alapjan tudott volna akkor is gyogymodot javasolni, hiaba van ott a kutya.
Nyilvan ez nem igaz akkor, ha a baj nagyobb, de ezt a tulajdonosa az ebnek azonnal latja...mar ha akarja.

Koszonom a tanacsokat mindenkinek! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#27769) erik365 válasza HUTCHDB (#27768) üzenetére


erik365
aktív tag


Ilyenben? Én is ezt szoktam adni, eddig bevált :)

1.4 T-jet M32

(#27770) HUTCHDB válasza erik365 (#27769) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, ez az pontosan. ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#27771) aleister


aleister
veterán

Egyik ismerősöm kérésére írok ide. A történet röviden annyi, hogy adott egy menhelyi, kb 2 éves keverék farkaskutya, aki fél évet töltött a befogadójánál, majd annak halálát követően az ismerősömhöz került. Az első pár napban kicsit meg volt szeppenve, de ezután nagyon jó kapcsolatot alakított ki a családdal. Minden tekintetben tökéletesen bevált, de sajnos egy hete elkezdett esténként ugatni. Kinti kutya. A benti létet nehezen viseli.

Bekopizom az FB üzenetet, amit írt az ismerősöm:
"Tartok tőle, hogy el kell gondolkodni Bukfi elhelyezésén valami jobb helyen. Végigordítja az éjszakákat, szerintem az állatok miatt (sün, nyest valszeg, mert nyestszar az van). Már a szomszéd is szólt, ők sem aludtak napokig, mert 5 méterre a házuktól áll és nyomja egész éjjel. Megpróbáltuk a bent altatást, de én nem tudom, mit csináltak vele eddig, de be van szarva, ha itt bent kell lennie, egész éjjel szétstresszeli magát. Kivéve, ha mondjuk simogatom, de akkor meg én nem alszom (az utóbbi 2 napban kb. egy órát tudtam aludni éjjel, délelőtt hoztam be amit tudtam, de ez jövő héttől ugye nem megy). Plusz a bejárati ajtónak esik néha, már szét is kaparta. Szerintem a tulaj rosszul lesz, ha meglátja, és nem lesz olcsó kicserélni.
Szóval szomorú vagyok, nem tudom, mit csináljak. Már elég jól összehaverkodtunk, tökre örül nekem, meg minden, de ez a helyzet senkinek sem jó."

Bárkinek van valami ötlete, hogy lehetne erről lenevelni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27772) fattyu válasza aleister (#27771) üzenetére


fattyu
veterán

ugatásgátló?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27773) aleister válasza fattyu (#27772) üzenetére


aleister
veterán

Kicsit drasztikus módszernek tartom. Bár most olvasom, hogy ezek ultrahanggal működnek.
Első körben nevelésbeli tanácsnak örülnék, de természetesen, ha minden kötél szakad, akkor marad az ugatásgátló.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27774) fattyu válasza aleister (#27773) üzenetére


fattyu
veterán

de azon az elven. de ezzel nem játszanék.

Vagy lakába szobakkennelbe szoktatás a javaslat, vagy ez részemről. A kutya nem hülye. sepillanat alatt megtanulja főleg hogy először sípol majd odabasz. a sípra már el fog hallgatni nagyjából 5 perc után.

És még mindig jobb mint teleszalad a szomszéd farka és jön a csigaméreg...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27775) aleister válasza fattyu (#27774) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Az elsődleges cél a szomszédok haragjának az elkerülése, a másodlagos pedig a nyugodt alvás.
Kicsit utánaolvastam a témának, és sokan nem ajánlják az ugatásgátlót, hanem inkább az ugatást kiváltó ok megszüntetését, hisz a nevéből adódóan egy mentális gátat képez a kutyának, aki így másképp fogja kitölteni a frusztrációját.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27776) fattyu válasza aleister (#27775) üzenetére


fattyu
veterán

látatlanban a kinti éjszakai környezetre reagálós ugatás lehet sima izgalmi dolog is hogy jé nyest jé kutya izgalom boldogság is. na most ezt elfolytani ugatásgátlóval nem káros. ha kint biztonságban magabiztosan happyn van a zajongás közben is akkor szerintem nem lenne egyéb következménye. Ha valóban frusztráció miatt arénázik akkor persze.

de ismét. teljesen jogos igény a szomszéd részéről hogy legyen kibaszott gyorsan kuss éjjel. én mint kutyás sem tűrném.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27777) aleister válasza fattyu (#27776) üzenetére


aleister
veterán

Értem. Köszönöm az infót! :R
Továbbítom.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27778) HUTCHDB válasza fattyu (#27772) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezmiez? :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#27779) fattyu válasza HUTCHDB (#27778) üzenetére


fattyu
veterán

isten bizony nem fogom kiguglizni neked. amíg ezt megírod...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27780) bajnokpityu válasza fattyu (#27776) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Alfa is meg lett kicsit regulázva elektromossal. 2x pillanatra kis fokozaton megcsiptem, azon a héten több hang nem jött ki belőle. csak futott fel-s-alá a kerítés mentél, de nem ugatott. második héten meg beállt, hogy 1-et ugatva jelez, és ennyi. az az idegbeteg becsavarodott őrjöngés azóta se jött vissza.

namost ez 2db fél mp-s kicsi csipés volt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#27781) HUTCHDB válasza fattyu (#27779) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönöm!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#27782) Daffni2 válasza bajnokpityu (#27780) üzenetére


Daffni2
addikt

namost ez 2db fél mp-s kicsi csipés volt.

Még annál is rövidebb a csípés.

Te rendelkezel a legjobb tapasztalattal az elektromos nyakörv használatbavételével.
Mivel eléggé ellene voltál,aztán jött a felismerés............ :D

"Aki ad,az nyer"

(#27783) bajnokpityu válasza Daffni2 (#27782) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Aztán kiderült később, h szinte az összes tréner ismerősöm használja. De persze akkor, amikor már megvolt a saját, és együtt nevettünk, hogy mennyivel egyszerűbb az élet, és miért nem ezzel kezdtük.
Elmondták, hogy könnyű rosszul használni, és kevéssé stabil idegrendszerű kutyákat totál haza lehet vágni.

egyébként pont ma este, néhány felmenőjének tenyésztője hívott telón. Mesélte, hogy brutál kemény a családfának az összes kan tagja, és kérdezte, hogy nálunk hogy van ez. Alfa volt az alom legvehemensebb kiskutyája, innen a neve. Egyik ősét úgy mentette ki egy családtól, mert a család összes tagját sakkban tartotta. a család a kisszobában élt, a kutya meg a ház többi részén :) És elmeséltem neki, amit Te is szoktál látni a prérin, amikor rátámad egy másik kan, hogy működik, valamint hogy a lányok rajta fekszenek a TV előtt :)

ugye az a baj a dobival, hogy normális esetben kemény, fájdalomküszöbe egekben, gyors, nincs benne félelem, ugyanakkor okos, és hülyére szivatja a gazdáját, megvezeti, hogy engedjen neki. vagy ha kan, szimplán ráfordul.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#27784) Daffni2 válasza bajnokpityu (#27783) üzenetére


Daffni2
addikt

Hát bizony,következetesen kell nevelni,persze mint minden kutyát.

Azért érdekes,a múltkori eset,amikor jó ismerős a nyitott autó ablakán benyúlt(volna) kézfogásra.
Aztán nagyon gyorsan meggondolta a dolgot,mikor Athéne rászólt.

Pedig tudod milyen békés jó fej kutya,de hiába volt jó ismerős a fickó,a terület tabu.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#27785) Rivaul válasza bajnokpityu (#27783) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem ez a "bajom" az elektromossal hogy kb olyan mint a szike. Az értelmileg halott hazai kutyatartóknak meg nem hogy elektromos de még kutya sem való. Szerinted 10-ből hány ember oldja meg úgy ahogy te? 2 kis csípés? Igen. Kb egy. A többi az "had tanulja meg" alapon a szemét kifőzi vele az állatnak sztem :U Én ezért nem tudnám ajánlani senkinek, mert magát az eszközt nem ismerem, de az emberek nagy részének hozzáállásáról van némi sejtésem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27786) Daffni2 válasza Rivaul (#27785) üzenetére


Daffni2
addikt

Az értelmileg halott hazai kutyatartóknak meg nem hogy elektromos de még kutya sem való.

Így igaz, de ez nem az eszköz hibája.

Nyilván olyan embernek ajánlom,aki nem az említett csoportba tartozik.
Annak meg mindegy,mert vagy másképp rontja el,teszi gyagyássá a kutyáját,vagy a büdös életben nem ér el semmi eredményt az engedelmesség terén.

"Aki ad,az nyer"

(#27787) bajnokpityu válasza Rivaul (#27785) üzenetére


bajnokpityu
félisten

több oktatót ismerek, aki szétnyomta a saját kutyáját. nem volt túlzottan instabil gyári állapotban, de instabillá vált. nem eletromossal csinálta, inkább szögessel. sztem bármilyen eszközzel el lehet rontani egy kutyát (ha nem csinálsz semmit, is el lehet rontani, ahogy Alfa egyik őse mutatja).

az elektromos gondolkodásra serkenti az embert, hogy végignézi, mire jó, mit lehet, milyen fokozaton, és mire nem jó, valamint mire tilos használni. meg félelmetesnek gondolják. ezért sztem még mindig jobb, mint a szöges, aminek ugye az a híre, hogy olyasmi mint a fojtó, csak kisebb erővel kell használni. (kajakra nem igy van)

jópár suliban voltunk, amúgy elég lehangoló a véleményem a találomra kiválasztott iskolákkal szemben. Nagyon szélsőségesen rossz, és jó helyek vannak. Ha jól tudom azért, mert nincs semmilyen szabályozás a témában, kb bárki nyithat kutyaiskolát.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#27788) fattyu válasza Rivaul (#27785) üzenetére


fattyu
veterán

én próbáltam. Annó régen. Először MAGAMON. ott beállítottam egy erősséget amire úgy gondoltam hogy az egy normális feedback a kutyának ami kizökkent de nem fájdalom és nem kínzás.

Ismételm MAGAMON először mert előbb tennék kárt magamban mint az állatban.

Ettől még az ugatásgátló egy egyébként oké kutyánál egy hasznos eszköz ami a tevékenységre ad negatív feedbacket és azt tanulja meg hogy ha ugatok fáj, nem pedig azt hogy gazdi jelen van akkor nem ugatok mert az idpnként fáj ha nincs itthon akkor meg szabad a vásár.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27789) bb0t válasza fattyu (#27788) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hát akkor nem jól használtad. Addig oké, hogy magadon kipróbálod, de nem a te fájdalomküszöböd és szubjektív érzeted kell, hogy meghatározza mekkora erősséget használsz a kutyán. Ennek megvan a módja.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27790) fattyu válasza bb0t (#27789) üzenetére


fattyu
veterán

értem amit mondasz. de amit mondani akartam hogy bőven az alatt használva hogy kárt fájdalmat okoznál az állatnak már maga a váratlan inger is kizökkenti abból. ergó ami magamon beállítottam az TUTI biztonságos volt ott. Nyilván benne volt hogy emelni kell esetleg rajta. nem kellett.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27791) bajnokpityu válasza fattyu (#27788) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én is úgy csináltam, hogy lestem,h ne kösse velem össze. Ez lenne a nagy előnye a villanyporáznak.
Amikor megnyomtam, akkor is jött oda hozzám, hogy gazdi, bántottak, védj meg. Semennyire nem kötött össze.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#27792) bb0t válasza fattyu (#27790) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem ha a súlyotok nem ugyanakkora akkor nem ugyanannyira fáj. :D

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27793) fattyu válasza bb0t (#27792) üzenetére


fattyu
veterán

? semmi köze súlyhoz. fájdalomküszöbhöz, bőr vastagsághoz meg hogy mennyire jól konnektál a bőrön a két érintkező. ennyi számít.

ugyanis az csak a két pont között ránt össze. az átfolyó áramtól függő mértékben.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27794) Rivaul válasza bb0t (#27792) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért köztem és Bonci között van vagy 45-50 kiló, viszont az tuti hogy nekem jobban fájnak a dolgok mint neki :D Én is tuti magamon állítanám be az alapot és utána igazítanám a kutyához mert azért egy fájdalmi küszöböt csak be lehet lőni magunkon.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27795) bb0t válasza fattyu (#27793) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem van köze a súlyhoz, mintha a könyvében olvastam volna. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27796) bajnokpityu válasza bb0t (#27795) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sokkal nagyobb jelentősége van az egyedtől függő érzékenységnek, bőr vastagságnak. embereknek vékony a bőrünk, nekünk már nagyon kellemetlen egy közepes erejű csípés, Alfa pl az alsó 1/4 erősségűeket észre se veszi, nekem már az is kellemetlen..

ismerünk olyan kutyát, aki orbitális hisztit levág a 24 fokozatból a legkisebbre is, és olyat is, akinek a 75% környéke vált be.

és az is eléggé egyedfüggő, hogy menet közben kell-e emelni a csipés erejét. nekünk pl az érzékelési határ fölött eggyel levő erőn van, mióta megvan. nem kellett semmit állítani.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#27797) Dorian válasza bajnokpityu (#27796) üzenetére


Dorian
félisten

Így van, fajtajellegtől meg egyéniségtől függő. Én kutyáim le se' szarják ha injekciót kapnak, vannak kutyák akik megharapják az orvost és legközelebb a rendelő közelébe se' lehet vinni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27798) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Rég jelentkeztem a rosszasággal! :DDD
Iszonyat okos de rendkívül makacs!
Egy kérdés. Hogyan tudnám megtanítani a kutyámat arra hogy ne menjen bele a virágoskertbe ?
Ha rászólok kimegy, de szerintem nem érti hogy miért ment onnan ki. Csak maga a hang miatt megy ki.
Esetleg olyan nyakörv ami rezegne a nyakán ?
Vagy mit tudnátok tanácsolni ?

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
Lassan 6 hónapos. :))

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27799) Siriusb válasza Directors (#27798) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha a tekintetéből indulok ki, öregem, te még fogsz szenvedni vele. :D

(#27800) Rivaul válasza Directors (#27798) üzenetére


Rivaul
addikt

Van valami kerítés? Ha nincs akkor sehogy mert nem fogja megérteni. Nem kell magas, elég egy 40 centis kis virágos kerítés és akkor már kijelölöd a területet hogy oda nem szabad. Ha átjut rajta akkor határozott tiltás. Később ha megtanulta hogy nem mássza vagy ugorhatja át, akkor már nem kell a kerítés mert ismeri a határokat. Mi is így csináltuk és hiába van nyitva bár mi, a kutya akkor sem megy át a neki tiltott vonalakon.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.