Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27351) zolynet


zolynet
addikt

ilyenkor bevérzik a szemem ;]

Life is too short to stay stock!

(#27352) Daffni2 válasza zolynet (#27350) üzenetére


Daffni2
addikt

Szia,

nem tudom beazonosítani a video alapján.Ha jól emlékszem a Lakihegyi torony látszik a túloldalon.

Egyébként a nagytétényi kastély "alatt" van az a hely ahová szoktunk menni.

[link]

A másik, halászteleknél:[link]

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#27353) zolynet válasza Daffni2 (#27352) üzenetére


zolynet
addikt

Igen, most már látom hogy mi nem ott voltunk.
Mi ide mentünk: katt, googelmaps pillanatnyi felvételén víz alatt van
Mi itt mentünk tovább egyenesen, nem mentünk balra a földúton tovább.
Na legközelebb megnézzük azt ami a kastélynál van.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#27354) bb0t válasza zolynet (#27351) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nucky kajás tálja mellett van fél méterre a kajás doboz, amin nem szokott rajta lenni a tető, simán beleehetne, de olyan mint ha ott se lenne. Semmihez nem nyúl, emiatt nagyon büszke vagyok rá.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27355) Rivaul válasza bb0t (#27354) üzenetére


Rivaul
addikt

Bonci a dobozt is megenné :D Kivéve ha a marad parancsot kapja. Ömlik a nyál a szájából de meg sem mozdul amíg nem mondom hogy ehet. Érdekes hogy kajánál ami a mindene, maradásra tudom bírni de más esetbe nem igazán :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27356) rwin5


rwin5
őstag

Miért van az, hogy a kutyám bosszúhadjáratot tart a háza ellen? Tegnap 6 darabra kapta kb a kutyaházat, eddig csak a tetőt rángatta, és egyáltalán nem volt kicsi tehát elfért benne rendesen. Sajnos ilyen préselt anyagú fából volt, így menthetetlen lett. Annyi játéka van amit rágni tudna pedig, + most kap bio kukoricacsövet is, azt szokta lehántolni aztán meg rágja-eszi.. Mikor még visszafúrtam a házat, másnapra szétrángatta azon részét megint.. És nem az unalom teszi ebben biztos vagyok..

Vasból nem szoktak csinálni kutyaházat? Azon is gondolkoztam már, hogy téglából kéne építeni neki egyet :U Rokonéknál van egy ezer éves kutyaház, majdnem a mellkasomig ér magasságra meg tök széles is, de sehol sem találok ilyen óriásokat interneten, max 80ezerért.

egyébként nem szívférges a kutya :C lusta volt vagy fogalmam sincs, vettem neki egy jobb fajta josera tápot azóta aktívabb

(#27357) Dorian válasza rwin5 (#27356) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, h nincs rendesen lemozgatva?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27358) rwin5 válasza Dorian (#27357) üzenetére


rwin5
őstag

Nem erre tippelek, mert egy hosszabb mozgatás után jön rá mindig, sőt vacsora után is (amikor még jön a nagy dolog és bevágja a szunyát utána)

Kölyökkora óta bántotta amúgy a házat, csak akkor annyiban kimerült, hogy a sarkait megrágta. Argentin dog szóval szereti dobálni a cuccokat, ráfog a kutyaház sarkára és hiába kb 20 kg kb a ház arrébb dobja annyira izmos a nyaka, törzse. Egyszer volt már éles bevetésen fajtájához hűen vadászatban, aki látja milyen erőt ki tudnak ezek fejteni már kölyökkorban is annak nem durva, hogy szétkap egy házat, inkább bosszantó, mert ma is nézett rám boci szemekkel, hogy hol a ház, hát mondom öcsém nem én szedtem szét :D

szerk: plusz most lusta is volt a kutya, így nem mondanám, hogy a fölös energia miatt, azért is tippeltem rá, hogy beteg, mert futni nem akart max sétálni

[ Szerkesztve ]

(#27359) Rivaul válasza rwin5 (#27358) üzenetére


Rivaul
addikt

Már az első alkalmaknál nyakon kellett volna baxni mint a lovat :)) A staffok szájába egy daráló van kb. Mostanra csak a bokrokat pusztítja de semmi máshoz nem nyúl hozzá. Ehhez kellett pár alkalom amikor elkaptam de megérte.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27360) rwin5 válasza Rivaul (#27359) üzenetére


rwin5
őstag

Nálunk meg csak ezt az egyet - de ezt valahogy mindig. Semmi virág, fákat, még volt a nyáron paprika is a kertben még azt sem bántotta.. 1 kölyökfenyőt pusztított ki a vizeletével, de azt nem ennek tudom be :D

Arra emlékszek, hogy régen a kerti fa asztal sarkát is rágta, de arról leszoktattam.. 1x kevertem le neki egy hatalmasat kölyökkorában mikor úgy rámugrott az első napokban, hogy kb mellkastól a tökömig végighúzta a karmaival. Na azóta soha többet nem ugrott fel egy emberre sem, pedig szülői ágon az anyja ugrálós fajta..

A rágást sem értem meg amúgy, mert tényleg nagyon sok dolog van neki a kertben rá

(#27361) erik365


erik365
aktív tag

Winston elkezdte magát vakarni, a mellkasán, tudom vigyem orvoshoz, de ma nem volt időm.
Holnap ha nem javul elugrok vele. Mi lehet ami zavarja? Bolha stb ellen kezelve van, táp nem változott, bűzmirigy 2hete kinyomva.

1.4 T-jet M32

(#27362) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van valami ötletetek arra hogy hogyan tudnám megtanítani arra a kutyám hogy ne rágja a szőlőt a virágokat és ne kaparjon ? Ilyenkor nem törődik azzal hogy látom-e vagy sem, rágja a dolgokat és kapar. Persze rászólok hogy "NEM" , de ez nem mindég oldja meg. Odébb megy majd 5mp múlva ugyan úgy. Viszont van hogy abba hagyja ha rászólok. Rengeteg rágnivaló játéka van.
Ezen kívül mióta idekerült hozzánk mindég tiltva volt neki "nem" parancsszóval hogy nem mehet fel a teraszra. Ha látja hogy ott vagyok a közelbe akkor nem teszi fel a lábát. Viszont ha azt gondolja hogy nem figyelek és nem látom akkor egyből fent van a teraszon. Ha meglát csak úgy avel lefelé mind a rakéta. Meg sem kell szólalnom. Kis gazember. :DDD
Jó, nem egy öreg kutya,most 3 hónapos kb.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27363) Rivaul válasza Directors (#27362) üzenetére


Rivaul
addikt

3 hónaposan ne várj sokat. Egyértelmü hogy mindent megrág és próbálkozik. Majd egy évesen már kezelhetöbb lesz. Elsöre meg kell kicsit cibálni is hogy tudja a sok nem után baj jön. Mindig akkor csináld amikor aktuális és a nem is késérje hogy legyen mihez társítania. Ezen kívül majd séta, játék és mozgás amivel elveheted az energiát a pusztítástól. Viszont valamit szerintem illik beálldozni. A papucsot és dolgaitokat nem rághatja de egy-egy növény, nah bumm. A fogzás és váltás kellemetlen neki, a sok rágóka meg érdektelen, föleg ha folyton elötte van. Ö is csak egy gyerek. Milyen fajta a kis ördög? :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27364) Directors válasza Rivaul (#27363) üzenetére


Directors
senior tag

Értem. :)

Husky Belga juhszá mix kutyus. Nem egy egyszerű eset. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27365) Rivaul válasza Directors (#27364) üzenetére


Rivaul
addikt

Jah már vágom. Hehe. Felhúztad azt a bizonyos állarcot ;] :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27366) bb0t válasza Directors (#27362) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ebben az időszakban nem akartam hazamenni a munkából, és megnyugvásnak éreztem minden másodpercet amit a kutya nélkül tölthettem. Minden nap megbántam, hogy elhoztuk. :DD Estig írhatnám miben tett kárt és hogyan. Egy ilyen pici kutyára még nagyon nehéz hatni, mert alig vesz tudomást a környezetéről. Az anya kutya megfogná a grabancát, kicsit elagyalná. Te is megfoghatod a grabancát, legyél következetes, ha tiltasz ne a nevét használsz, hanem a nem szót. Legyen neki helye, ha rossz küldd be oda. Legyen valami rendszer, és kell valami amit rághat, mert nő a foga és az kellemetlen. De úgyse azt fogja rágni amit rágásra kijelöltök neki. :) És kezdj el gondolkozni, hogy mit fogsz vele "dolgozni" a malisága miatt, és azon is gondolkozz el, hogyan fogod erre rávenni a csökönyös husky felét. :DD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27367) kew válasza bb0t (#27366) üzenetére


kew
senior tag

Szintúgy. Alig vártam, hogy elaludjon és lábujjhegyen közlekedtem, fel ne keltsem, hogy legyen egy kis nyugtom :D
Ugyan itt kicsit megrágott kanapé ingyen elvihető :D (baromi kényelmes, de költözés miatt menni kell)

[ Szerkesztve ]

(#27368) Directors válasza bb0t (#27366) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.
Én úgy tervezem hogy sok séta lesz meg mivel vidéken lakom idővel felülök a bicóra és húzatom magam vele. Nem tudom ebből lehet baja a kutyinak ? Szerintem nem, hisz amúgy is láttam már TV műsorba hogy Cesar Millan ezt csinálta csak Ő görkorival. Ha jól emlékszem. :DDD

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27369) bb0t válasza Directors (#27368) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hát a fejlődő szervezetet nem nagyon szoktuk megerőltetni. Később lehet, sok ismerősöm csinálja. Én tartalmasabb életet szánok a kutyámnak, mint, hogy fusson a bicikli mellett. A mali ráadásul munkakutya, többre van ennél szüksége.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27370) bajnokpityu válasza Directors (#27368) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fizikailag elfárad, az önmagában hasznos dolog, de a munkakutyáknak az ösztöneivel az agyát lehet a legeredményesebben fárasztani. 10-15 perc ÖV, nyomkövetés, BH, aportozás ügyességi legalább ilyen hasznos. mali ráadásul mindegyikben jó, és szvsz jobb buli is,mint bringát húzatni :)

fejlődésben levő (kb másfél éves kor) kutyánál nem szabad kényszerített mozgást csináltatni, csak, amihez kedve van. futin rohangászás, rongyizást, ilyesmi, és bármikor leáll, mert elfáradt, azonnal abba kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#27371) Daffni2 válasza kew (#27367) üzenetére


Daffni2
addikt

Miket olvasok itt :D

Egyetlen,biztosan működő,és igen rövid idő alatt a problémára megoldást adó módszer, az elektromos nyakörv.
Meglesni,megcsípni, minden tiltás szó nélkül, 2-4 alkalom és soha többet nem fog eszébe jutni a rongálás,tiltott helyre menés stb.
Akkor sem ha nincs ott a gazdi.

Minden egyéb csak időleges,és csak akkor működik,ha ott van az ember,és a kis gézengúz látja,hogy figyelik.
Nálunk IP kamera van a lakásban, igen nagy hasznát vettem a kezdetekkor.
Soha semmit nem rágott meg,nem nyúlt semmihez.
Azóta is otthagyhatok előtte bármit,akár ínycsiklandó ennivalót,meg sem próbál hozzá nyúlni.Nem is néz rá.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#27372) Rivaul válasza Daffni2 (#27371) üzenetére


Rivaul
addikt

Tény hogy gazdától kötetlen megoldás de az hogy minden más csak addig működik míg a gazdi ott van az túlzás. Amit a Boniba beleneveltem az fixen jelen van. Sokszor figyeljük az ablakokon át a kertbe és ami tilos azt nem is csinálja. Van hogy megáll, morfondírozik rajta de hagyja és megy tovább. Az hogy kaját ne egyen idegentől, tuti nyakörv de egy papucs rágás tiltás nyakörv nélkül is örök tiltás tud maradni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27373) Directors válasza bajnokpityu (#27370) üzenetére


Directors
senior tag

Ismét köszönöm mindenkinek a sok tanácsot. :)
Viszont mi az ÖV és a BH ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27374) Daffni2 válasza Directors (#27373) üzenetére


Daffni2
addikt

ÖV-Őrző védő foglalkozás.
BH- engedelmes képzés

"Aki ad,az nyer"

(#27375) Daffni2 válasza Rivaul (#27372) üzenetére


Daffni2
addikt

Kutyája válogatja, a tiltó parancs nagyrészt csak a gazda jelenlétében működik.
Ugyanis ahhoz köti.
Biztos van olyan kutya amelyik nagyjából megtanulja, igen sok vesződséggel jár.

"Aki ad,az nyer"

(#27376) bajnokpityu válasza Directors (#27373) üzenetére


bajnokpityu
félisten

örző-védő és német engedelmességi. utóbbi nagy koncentrációt igényel a kutyától, hogy gyorsan, pontosan mozogjon. [link]

ÖV meg azért olyan fárasztó, mert tudatosan kell csinálnia, hiába akar felrobbanni, akkor nem ér el semmit. munkakutyáknak kb kötelező. [link]

Daffni: Zeussal nem volt ilyen gondunk. 1x rajtakaptam, amint csócsálta a pacskeromat, soha többet nem bántotta. Alfával nem görcsöltem a dolgon, ő sajnos úgy működik, hogy ami a feje magassága alatt van,azt a saját lakrészén csócsálhatja, ami fölötte, azt nem. Voltak ennél nagyobb gondjaink, inkább arra koncentráltunk. Pl együtt bringázás.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#27377) Siriusb válasza bajnokpityu (#27376) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálunk némileg máshogy állt a cipőimhez kölyökkorában :)

(#27378) Dorian


Dorian
félisten

Emlékszem, mi borzasztóan paráztunk, mi lesz az összerágcsálással, főleg a hangfalaimat féltettem, mert nem voltak occo'-k.
Aztán semmi nem lett, egyedül egy gagyi Ikeás forgószék fém( ;] ) lábát rágogatta kicsit, azt meg hagytuk neki.
Még "kutyaelriasztó" vagy milyen spary-t is vettünk, amivel a leírás szerint a bútorokat kell befújni és akkor nem nyúl hozzá, de egyszer sem használtuk. Nagyon jól levette rólunk már kölyökkorában, h mi a "miénk" és jófiú, azokhoz nem nyúl. Pl. ha bent labdázunk és a laszti (amire amúgy megszűnik a világ) a hangfalkábelekhez gurul, nem próbálja felvenni, megvár.
Persze nem mali-husky keverék ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27379) Directors


Directors
senior tag

A drágaság. :D



A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27380) Rivaul válasza Directors (#27379) üzenetére


Rivaul
addikt

Iszonyatosan cuki de a szeme se áll jól, olyan kis sunyi dög :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27381) philoxenia válasza bb0t (#27366) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen nem mindegy mit örököl a két oldalról, mint a klasszikus viccben Einsteinnel.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27382) Daffni2 válasza Directors (#27379) üzenetére


Daffni2
addikt

Ó,de kis szépség.

Nagyon értelmes szeme van, vigyázz nehogy a fejedre nőjjön.

"Aki ad,az nyer"

(#27383) fattyu válasza philoxenia (#27381) üzenetére


fattyu
veterán

remélhetőleg a belga lelőhetetlenségét az északi süketségével és beleszarok hogy a kétlábú mit üvöltözik mentalitásával ;]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27384) bb0t válasza fattyu (#27383) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

szerintem ez lesz :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27385) Directors válasza fattyu (#27383) üzenetére


Directors
senior tag

Azért reméljük nem. :DDD

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27386) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#27376) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kimegyek Alfához, hogy lefotózzam, milyen egy lefárasztott ÖVs blöki. konkrétan odaálltam mellé, és fel se ébredt. KO :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#27387) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Van egy 5 éves yorkink, múlt hét pénteken kapta meg a kötelező oltásokat (veszettség ellenit, és a betegségek ellenit), és ma vettem észre hogy ahol megkapta az oltást (vagyis ha jól rémlik pont ott kapta), ott becsomósodott a bőre alatt, egy viszonylag nagy területen. Ez normális? Doki nem mondta esetleg lehet ilyen tőle, és még nem is hívtuk fel emiatt, gondoltam előtte tájékozódom itt.

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#27388) fattyu válasza B-L-A-C-K (#27387) üzenetére


fattyu
veterán

megesik. balfasz beadás, illetve ha belemozdul a kutya okozhatja. no para...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27389) B-L-A-C-K válasza fattyu (#27388) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem kell vele foglalkozni, majd elmúlik? Mondjuk szerintem nem is fáj neki, ugyan úgy viselkedik ahogy szokott.

(#27390) erik365 válasza B-L-A-C-K (#27389) üzenetére


erik365
aktív tag

Ne aggódj, tényleg elmúlik majd rendesen csak egy kis idő kell neki.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#27391) B-L-A-C-K válasza erik365 (#27390) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

Köszi neked is az infót fattyu. ;)

(#27392) rwin5


rwin5
őstag

A Dogóm sikeresen megnyomorította a ketrecét is, kitalálta, hogy felfekszik a tetejére, mióta nálam van sosem jutott eszébe, na behorpadt alatta a tető. Néztem is, hogy jó gagyi pedig anno 40ezerért vettem.

Kijött 2 napja egy jó asztalos mester hozzánk, csinál egy új téli ketrecet neki komolyabb fémből heggesztéssel + egy új szigetelt kutyaházat össz. kb 40e ft körül saccolta, neten meg ennyiért árulják a gagyibb házakat

Más:

2-3 héten belül végzek egy kb 500x500 méteres gazdasági terület körbekerítésével, utána akarnék terület őrző kutyákat, mert úgy gondolom 1 nem volna elég. Több kérdés is felmerült: Kiskorú kutyát kellene, vagy menhelyről idősebbet? Fontos volna, hogy össze tudjanak szokni, és később ne jöjjenek ki harcok a dominancia miatt.

Tudom, hogy teljesen nem lehet a kutyára bízni a védelmet, de nem is olyan a környék, inkább az oda kijáró munkások miatt volna fontos, hogy ne azt kürtöljék világgá, hogy itt még kutya sincs..

Milyen fajtákon volna érdemes gondolkozni? Őszintén szólva nem nagyon akarnám külön mozgatni őket, de úgy gondolom a terület adott számukra.
Újságot most néztem meg, ott ingyen elvihetőben német juhászt találtam, közép-ázsiai juhász kutyát, meg keverék kiskutyákat.

Közép ázsiai után böngészve, már néztem őket régebben is, szerintem 2 elég volna oda, viszont azt nem tudom, hogy lehetnének-e testvérpárok? Kiskutyákat semmiképp sem szeretnék a jövőben, így mindenképp ivartalanítanám a leendő kutyákat.

[ Szerkesztve ]

(#27393) bb0t válasza rwin5 (#27392) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ha arra lesznek, hogy a puszta jelenlétük elrettentő erővel hasson az arra járókra, akkor hozz ki két kutyát a menhelyről, mert nincs különösebb jelentősége, hogy milyen fajtát viszel oda, és a menhelynél talán még egy ilyen élet is jobb. Keménykötésű kutya kell, de képzés nélkül se őrizni, se védeni nyilván nem fognak. Kölyköt nem ajánlok, mert több problémát felvet mint egy felnőtt. Mondjuk ilyen célra semmit nem ajánlok. :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27394) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

A kutyámmal már pár dolgot megtudtam tanítani. Ül fekszik és marad. Viszont ha pl. kijön tesóm akkor egyből Ő rá figyel. Nem hajtja végre a feladatot míg le nem nyugszik. Azt hogyan tudom elérni hogyha valaki más is a közelünkbe jön akkor rám figyeljen a kutyus ? Vagy mivel még kölyök kutya így ezt ne nagyon várjam még el tőle? :)
A másik dolog pedig az hogyha jön egy barát vagy ismerős akkor egyből szalad hozzá és ugrálgat rá és ha megsimogatják akkor harapdál. Vagy nem is tudom hogy írjam. Nem erősen harap csak úgy csipked.

Érdekes mert ha velem van akkor soha nem ugrik rám és engem nem is harapdál. Ha jön bárki hozzánk akkor mindég mondom nekik hogyha rá ugrik a kutya vagy csipked akkor határozottan mondja neki hogy "Nem". Viszont nem sok hatása van neki. Ha én mondom hogy "nem" arra is csak részben hallgat ilyenkor. Néha igen, néha nem.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27395) Rivaul válasza Directors (#27394) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen ez egy kölyök kutya. Szóval "üdv a Karib-tengeren" :D Kitartóan csináld ahogy eddig és tiltsd, meg tanítsd ahogy csak tudod. Úgy is az jegyzi meg ami épp érdekli. A harapdálás viszont részemről más. Mivel nekem sok gyerekem van és egy amstaffom, így első perctől erre nagyon nagy figyelmet fektettem. SOHA nincs rágcsálás, harapdálás és semmi ilyesmi mert azonnal tiltás és erődemonstrálás/pofon/grabanc/lenyomás követi. (ha nem is a vendég akkor te csináld). Konkrétan ha mondom csukja be a száját lihegés közbe akkor becsukja... Ezt a szokást nem növi ki és nem lesz később vicces. Sokan jót nevetnek az ilyen rágcsálásokon kölyökkorba de nekem a kutya maximális biztonságossá tétele volt az elsődleges. Ha véletlen valaki nagy ritkán rálép a farkára, régen arra mozdult, mára már simán odébb lép és ennyi (pedig ha már egy staff megérzi akkor tényleg fájhat). Tudja hogy semmi szín alatt nem villantunk fogat. Úgy érzem megérte az a kis "terror".

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27396) Directors válasza Rivaul (#27395) üzenetére


Directors
senior tag

Rendben, oktatom és figyelek rá. Köszönöm a segítséget. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27397) monti0222w válasza Rivaul (#27395) üzenetére


monti0222w
addikt

A büntit minden félekép a gazda csinálja, én speciel nem örülnék annak, ha más büntetné a kutyámat, több okból sem, igaz idáig el sem jutna a dolog. A lányokat sem engedem, mindenkire felugrálni, pedig ez pont nehéz velük elérni, mert annyira örülnek mindenkinek, állatnak, embernek. Szóval nekem az a meglátásom, hogy a gazdinak kell észre venni az ugrálást, a vendéghez való dörgölőzést, és neki kellene ezt megoldania, rászólással, ha nem megy, akkor egyéb módszerekkel.

(#27398) Rivaul válasza monti0222w (#27397) üzenetére


Rivaul
addikt

Igaz de ha a kutya veled nem csinálja már csak mással akkor egy közeli ismerőst simán megkérhetsz hogy adjon egy taslit mikor harap. legalább társítja a kutya hogy ez embertől függetlenül nem megengedhető mentalitás. Én sem úgy gondoltam hogy az utcán földbe veretem a kutyám az első járókelővel akire megpróbál felugrani. Nem is életszerű :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27399) monti0222w válasza Rivaul (#27398) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem Rivaul én még azt sem szeretném, pláne, ha őrző védő kutyát szeretnék belőle nevelni. :N A kutyám számára én vagyok az aki büntetheti, azon kívül senki más, ezért is kell jobban oda figyelni a kutyásoknak reájuk. Képzeld el, Zénó, ha beindult olyan volt mint egy tank, feltudta volna borítani az embereket, pláne ha nem is ő reá figyeltek.
Egyébként a tied is, ha eléri a 30 kg körüli súlyt, hidd el simán fogja ezt is tudni, plusz ő még ugrálósabb is. :K

[ Szerkesztve ]

(#27400) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Járt már úgy valaki, hogy felsértette a kutya torkát egy bot?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.