Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Rent


Rent
senior tag

egyebkent azert is ertelmetlen picit amiket irkaltam, mert megkostoltam ezt az uj bort. :D

(#2352) rlazol válasza Rent (#2350) üzenetére


rlazol
addikt

nem a rövid láb a gond ott, hanem a hosszú gerinc, annak a kímélés többet segít mint 2 vödör köndroitin szulfát - most sajna ez lett az új cosdaszer, pedig megfelelő genetikai háttér és hordozó nélkül sz*rt se ér.
ahol a tápot venetted, ott biztos, h tudnak neked adni megfelelő mérőedényt. amúgy ne a honlapoknak higyj, hanem annak, ami tázacskóra van írva.

Az, h egy kutya mindent megeszik még nem feltétlenül jelenti, h jó is neki - pl megeszi a gumicsirkét is, azt mégse jó neki.
a purina dog chow top táp.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2353) Pinya007 válasza rlazol (#2352) üzenetére


Pinya007
tag

Én kutyám pl szereti gyümölcsöket, zöldségeket, az jó neki?
Amiket kertben talál: szilva, cseresznye, alma, paprika, karalábé. :) Tudom, hogy csonthéjasokat magozva ajánlott adni neki, nehogy gyomorban, vagy bélben gondot okozzon.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2354) Rent válasza rlazol (#2352) üzenetére


Rent
senior tag

de ez a problema a zomok rovid labai, es orvosok is illetve tenyesztok is kondroitin szulfatot mondanak, illetve a tenyesztoje, aki eleg hires a magyar bassetek koreben. Orvoshazi kennelbol szarmazik. Orvoshazi Hosszukanyar Boston.
Hosszukanyar a faterja :D

tapzacskora irt utmutatot mondtam, ami a neten van amugy ugyanaz, a happydog.de oldalon a junior croq gr23as leiras ugyanaz mint a tap oldalan amit irtam. ez alapjan etetem

asszony kutyusa innen szarmazik: http://orvoshazi.uw.hu/

b alombol Bosti :D
minden kutyajukat kondroitin szulfatos tappal etettek/etetik, hidd el hogy ez kell nekik. illetve beszeltem mas basset tartokkal is akiknek ilyen van es azok is tudjak hogy ez a legfontosabb hogy premium tapbol ilyet vegyenek ami tartalmaz ilyet, mert itthon nemnagyon elterjedt kulon a basset tap, mert keves ilyen kutya van, mig royal canin, eukanuba nal pl siman van german shepherd, stb.

nekik viszont meg kell nezni mibe van kondroitin es azt kell adni, mar a 9k-s acanaban van, annyira nem veszes
:)

amugy mig pesten laktam 16evig elt velem egy tacsko, ugyhogy gondolom jol tartottuk, bar o nem premium tapon elt, de nem is volt fajtakutya. (ezt azert irom mert ok joval ellenallobbak, mint a fajtakutyak zome) de ugye gyerekkori almom, vagyam volt egy fajta kutya Nemetjuhasz, es most orulok hogy lett egy kanom, jartam vele egy darabig nemetjuhasz club-os kutyaiskolaba, de nem ertettek meg hogy engedelmessegit akarok max, nyomkovetes, de orzo vedes legkevesbe sem erdekel. ennek ellenere mar rongyot kellett fogniuk jelszora, amit kurvajol is csinalt, gratulaltak hogy milyen ritka jo idegekkel rendelkezo kutya, de nekunk a haznal egy normalis kutya kell, nem egy 50kg os orzo vedesre kikepzett nemetjuhasz, hanem amivel a gyerekek is tudnak jatszani. :)

[ Szerkesztve ]

(#2355) doc


doc
nagyúr

megszaporodunk :)
a minden jól megy, a kutyusunk holnap-holnapután lebabázik :C
ha valakit érdekel a Dunántúlon (Ajka környéke) kisspitz kölyök, jelezzen
nagyon izgulunk, első szülés lesz

(#2356) rlazol válasza Pinya007 (#2353) üzenetére


rlazol
addikt

Rent: A kondroitin szulfát fontos és kell, ezzel egyetértek. De önmagában nem helyettesít a jó tápot, és abból is van olyan, ami nem ér semmit - a vivőanyag ui nagyon fontos, h ne bomoljon le a bélben. Az olcsóbb készítmáényekből alkalmasint sokkal kevesebb szívódik fel. A KS kb amolyan, tegyünk meg mindent típusú dolog, de ha sz*r a kutya genetikája, vagy nem megfelelő az életmódja, akkor tönkre fognak menni az izületei, akármit csinálsz. Az Acana is jó táp...

Pinya007 - baja nem lesz a zöldségektől, rostra szüksége van. De nem erre van kitalálva, ezért könnyen székrekedést okozhat, ha túl sokat kap egyszerre. És igen, magvakat kerüld.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2357) ladybug válasza doc (#2355) üzenetére


ladybug
őstag

Oh, épp Ajkára járok suliba. :)
Biztos nagyon szép kiskutyák lesznek, és hoznék is egyet, de sajnos nem tehetem, mert mér így is kettő van.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2358) Pinya007 válasza rlazol (#2356) üzenetére


Pinya007
tag

Nem szándékosan adjuk neki, kutya maga szokott csemegézni. Paprikáról leíllítottuk mondjuk, mert azt nagyon szerette! :) Székrekedése nem volt tőle, az max csonttól szokott lenni, de azt is nagyon ritkán kap.

Mod:
ladybug: Milyen suliba jársz Te Ajkára? Nem is tudtam, hogy környéken járnak Kutya topic-osok. :)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2359) doc válasza Pinya007 (#2358) üzenetére


doc
nagyúr

lassan átköltözhetünk az Ajka és környéke topicba :DD

(#2360) Pinya007 válasza doc (#2359) üzenetére


Pinya007
tag

Aha, meg tarthatunk kutyás találkozót! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2361) ladybug válasza Pinya007 (#2358) üzenetére


ladybug
őstag

Látom, nem vagytok lelkes blogolvasók. :D
Bölcsödei gondozónak tanulok a Szent-Györgyi Albert szakközépben. Kéthetente hétvégén megyek.

Amúgy pedig Mogyorót nem hiszem, hogy el tudnám szállítani olyan hosszú útra. Kis termetű kutyával még csak-csak, de ilyen mamlasszal nem merek nekivágni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2362) Hajnal4040


Hajnal4040
újonc

C:\photos\Lö'fi\Kép 052.jpg

(#2363) doc válasza Hajnal4040 (#2362) üzenetére


doc
nagyúr

ez így nem fog menni...
előbb töltsd fel vhova, utána a lenti "kép" gombbal tudod berakni

[ Szerkesztve ]

(#2364) Rent válasza Hajnal4040 (#2362) üzenetére


Rent
senior tag

:W :C :W :W :C :C

(#2365) doc


doc
nagyúr

megszültünk :DD
lett három gyönyörű kis vasgyúrónk, akik kb. napi 26 órát szopnak, szegény anyukát szárazra fogják szívni pár hét alatt :)
itt egy nem túl jó minőségű, este mobillal készült kép

(#2366) Boxiné válasza doc (#2365) üzenetére


Boxiné
tag

Gyönyörű az anyuci, és szép dundik a picik! Gratula hozzájuk! :C

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2367) ladybug válasza doc (#2365) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon szépek. Akkor sem megyek be értük Ajkára, akkor sem megyek be értük Ajkára..... :O

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2368) Rent válasza doc (#2365) üzenetére


Rent
senior tag

tenyleg 3, elso ranezesre azt hittem 5, mert 2 labat is hozzaszamoltam :D

(#2369) doc válasza ladybug (#2367) üzenetére


doc
nagyúr

ha ez megvigasztal, helyileg nem Ajkan vagyunk, hanem onnan 15 km-re, Nolszopon :D

Boxiné: köszi :) amúgy az apuka még szebb, majd úgyis akarunk csinálni normális minőségű képeket róluk, felteszem őket vhova a netre

(#2370) Diego! válasza doc (#2365) üzenetére


Diego!
senior tag

De aranyosak....mennyit tartotok meg? :D

(#2371) doc válasza Diego! (#2370) üzenetére


doc
nagyúr

szívem szerint mindet, de már így is kész állatkert van itthon (kutyából is van három), úgyhogy mennek a háztól szegényeim... remélem jó gazdijaik lesznek

MOD: tényleg, ha már itt vagyok, valaki meg tudná mondani hogy törzskönyvet utólag lehet-e kérni, és ha igen hogyan? csak ha valaki azzal akarná elvinni a piciket, lehet hogy jó lenne
egyik szülőnek sincs, de a nagyszülőknek ha jól tudom van (az egyiknek tuti, de szerintem a többinek is jó eséllyel)

[ Szerkesztve ]

(#2372) Boxiné válasza doc (#2371) üzenetére


Boxiné
tag

Ha amiatt aggódsz, hogy anélkül nem viszik el őket, hagyd a csudába. Tesóméknak yorkshire terrierek születtek nemrég. 7 gyönyörűség maradt meg a 8-ból. (Sajna a legkisebb elpusztult.) Az anyucinak, így a piciknek sincs törzskönyvük. Tesóm parázott, hogy nem fognak kelleni a kutyának sem :DDD , de szinte kapkodtak értük. A te kutyusaiddal sem lesz gond. :)

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2373) doc válasza Boxiné (#2372) üzenetére


doc
nagyúr

különösebben nem aggódok, biztos elmennek majd anélkül is, a szüleik is szépek, apucira azt mondta egy tenyésztő hogy vegyünk hozzá két nőstényt és álljunk neki tenyészteni, mondom hogyne :D
meg a spitz elég népszerű fajta, mutatós kis kutya. csak itt a környéken többnyire panelban élnek az emberek, a kollegám is most szeretne kutyát, de mivel kicsi lakásuk van mondtam hogy inkább vmi szobakutyát nézzenek ki, a spitz nem bír egy pillanataig sem nyugton ülni a seggén, a mieink is egyfolytában rohangálnak :)

csak hátha valaki szeretne hozzá könyvet. meg engem is érdekel, hogy utólag megoldható-e

(#2374) Boxiné válasza doc (#2373) üzenetére


Boxiné
tag

Pedig nem buta ötlet a tenyésztés. Érdemes elgondolkodni róla! :)

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2375) deniro2 válasza doc (#2373) üzenetére


deniro2
senior tag

Mégha megis oldható az utólagos törzskönyv, akkor is a szülökkel kell kezdened, tehát kifizeted 2 kutya után a pénzt és csak aztán van lehetőséged a piciket törzskönyveztetni - természetesen pénzért-, szal nem hiszem, hogy megérné.

(#2376) doc válasza deniro2 (#2375) üzenetére


doc
nagyúr

azt tudom hogy először a szülőkről lenne szó, egyelőre csak elméletben érdekel a dolog

(#2377) doc


doc
nagyúr

ide feltettem az első képeket, majd jönnek mellé az újabbak is ahogy cseperednek felfelé
aztán most már tényleg befejeztem a floodolást :DD

(#2378) Pinya007 válasza doc (#2377) üzenetére


Pinya007
tag

Csak én nem tudom megnézni képeket? Felhasználónevet és jelszót kér az oldal.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2379) doc válasza Pinya007 (#2378) üzenetére


doc
nagyúr

hinnye, milyen igaz :B
be voltam lépve, azért nem volt jó, szóval ITT van

(#2380) ladybug válasza doc (#2379) üzenetére


ladybug
őstag

Milyen kis aranyos dödöllék. :D

[OFF] Más: Tudom, nem igazán ide tartozik, de volt egy szörnyű álmom az éjjel. Mogyoró kutyánkkal sétáltunk, és jött egy falka kutya. Ránktámadtak, illetve Mogyoróra. Ő elmenekült, a többi kutya meg utána. A gyerekekeket rábíztam egy idegenre, és elindultam utánuk. Senki nem akart segíteni. Mindenki csak nézte, ahogy keresem a kutyámat, és csak azt mondták, hogy egy falka kutya hajtotta, és marták, ahol érték. Zokogva rohantam, és kiabáltam a nevét. Aztán rátaláltam, és a kutyák még mindig körülötte voltak. Ő már alig tudott mozogni. Egy fa szék keveredett a kezembe, és azzal hessegettem el a kutyákat. Aztán rongyokkal próbáltam elállítani a vérzést. Betettem az autóba. és itt felébredtem.

Nagyon megrázó volt. :( Nem szeretném átélni.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2381) ladybug


ladybug
őstag

Mogyi

Mogyoró nagyon élvezi a havat. Kétszer kell elvinnünk sétálni, mert annyira szeret rohanni a hóban. És persze hógolyózni is. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2382) Pinya007 válasza doc (#2379) üzenetére


Pinya007
tag

Nagyon aranyosak, ahogy összebújnak! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2383) Boxiné


Boxiné
tag

A kutyusainknak is szilveszter van. Ugyanis a rengeteg tüzijáték, és petárda miatt bent töltik az estét, és az éjszaka egy részét. :(

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2384) Kidus válasza Boxiné (#2383) üzenetére


Kidus
őstag

Hianyzik a kutyam : (

Assuming Control

(#2385) ladybug válasza Boxiné (#2383) üzenetére


ladybug
őstag

Nálunk is bent voltak. Nagyon féltek. Már délutáni sétakor kezdődött. Vissszafordult Mogyoró a sétából, és hazafelé indult. :Y

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2386) Diego! válasza Kidus (#2384) üzenetére


Diego!
senior tag

Melyik? Amelyiket el akartad ajándékozni? Télleg vele mi van?

(#2387) djtoomi


djtoomi
addikt

Hátha megtalálja őt valaki. :( Aki Pesten lakik nézzen már körbe,hátha rálel a kiskutyusra. :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2388) Kidus válasza Diego! (#2386) üzenetére


Kidus
őstag

Befogadta egy csalad. Utolso infoim szerint jo dolga van.
Sajnos innentol nem fogok tobbet hallani rola.
Ez van, nem tudtam magammal hozni.

Assuming Control

(#2389) Pinya007


Pinya007
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Mai séta alkalmával nem vettem időben észre az őzeket és kutyám amint észlelte, üldőzőbe is vette őket. Ezzel nincs is gond, vadászösztönt nem lehet kiiktatni csak úgy. Erélyesen, hangosan hívtam vissza, mert már jól eltávolodott. Rövid idő elteltével jött is visszafele, de ahelyett, hogy odajöjjön hozzám, elhúzott mellettem kb 3 méterrel és irány haza megállás nélkül...

(Ez már a második eset, legutóbbit is megírtam, ott egy másik kutyával gondolta úgy, hogy engem otthagy, sétáljak egyedül...)

Én ebből arra következtetek, hogy fél tőlem. Azt viszont nem tudom, hogy miért, nem verem egyfolytában, elég rászólni ha valami rosszat csinál, vagy akar csinálni. Időnként meg szoktam dorgálni, akkor is max a farára csapok kicsit.
Most mivel hozzám a parancs ellenére nem jött oda, és nekem kellett utolérnem, így otthon dorgáltam meg. Az óljában volt mire hazaértem, de gondoltam, ha nem eszközlök semmi dorgálást azzal csak erősítem benne, hogy nem rossz dolog amit tett.

Voltatok már hasonló helyzetben? Milyen tanácsotok van ilyen esetekre?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2390) doc válasza Pinya007 (#2389) üzenetére


doc
nagyúr

érdekes amit írsz, hogy szerinted fél tőled
a mi egyik kutyánk (a kicsik apja) is úgy viselkedik, mintha félne, ha nyúlunk felé hogy megsimogassuk mindig hátrahúzott fülekkel a földhöz lapul, pedig sosem bántottuk
emellett nem lehet tőle pl. begyújtani, mert bújik hozzám meg hízelek...

(#2391) ladybug


ladybug
őstag

Szerintem ez nem igazán félelem. Inkább a bizonytalanság. nem tudja, hogy mikor hogyan igazodjon hozzánk. Amit doc is írt. És legtöbb esetben inkább a megalázkodást választja, mint a hízelgést. Nem vagyunk elég egyértelműek, nem vagyunk elég következetesek. Szerintem ez a baj.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2392) Pinya007 válasza doc (#2390) üzenetére


Pinya007
tag

Hirtelen arra gondoltam, hogy fél és azért nem jön oda hozzám, nem vagyok teljesen biztos benne. Pedig olyan esetben ha visszajött hozzám mindig csak megdícsértem, sőt utóbbi eset óta ezt gyakoroltam vele, hagytam, hogy szaglásszon, aztán ha jobban eltávolodott, akkor hívtam vissza és szépen vissza is jött. Egyébként ha kimegyek udvarra, ahogy meglát már hozza a labdáját, meg körbeugrál, szal én vagyok neki a falkavezér. Ha nem vagyok itthon, akkor többieket ugrálja körbe. :)

ladybug:
igyekszem eztán még jobban figyelni a következetességre. Ha jót tesz mindig dícsérem, ha nem akkor mindig dorgálom. Amúgy nem félénk a kutyám, erről szó sincs, Szilveszterkor félt nagyon, azt meg nem csodálom. Mivel nem szereti a durranásokat. Ha szőnyeget porolok, akkor is bemegy az óljába! :)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2393) ladybug válasza Pinya007 (#2392) üzenetére


ladybug
őstag

Az is igaz ám, hogy tudatában van annak, hogy szófogadatlan volt. Elment, annak ellenére, hogy hívtad. És mivel nagyon jó érzés volt neki kergetni az őzeket, ez az uindulat még benne volt, és tetszett neki. Ezért a hazafelé vezető úton is őrjöngött, otthon pedig már ment is a büntihelyre, mert a lelkiismeretét meg furdalta a viselkedése.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2394) doc válasza ladybug (#2391) üzenetére


doc
nagyúr

szerinted mit csináljak? igyekszem következetes lenni, bár rosszat csinálni nem szokott (a lakásba eleve ritkán vannak beengedve, meg amúgy sem "rossz"), ha ügyes (pl. odajön mikor hívom, stb) mindig megdícsérem
amúgy érdekes, de a mi kutyáink lesz@rják a petárdát meg úgy általában a durrogást, sőt, a vadászgörényünk is csak kíváncsian nézelődött hogy mi lehet az :D

(#2395) ladybug válasza doc (#2394) üzenetére


ladybug
őstag

Nem tudom. Meg kellene találni az okát ennek a megalázkodásnak. Mostanában csinálja csak, vagy korábban is? Nem a kicsik miatt féltékeny, mellőzöttnek érzi magát?

A mieink nagyon félnek a petárdától. Kutyák, macskák, nyúl...szilveszter idején a lakás vmelyik pontján kuporgott félelmében.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2396) doc válasza ladybug (#2395) üzenetére


doc
nagyúr

már régóta ilyen, biztos nem a kicsik miatt van
októberben volt 2 éves, előtte nyáron pusztult el a testvére, akivel együtt hoztuk, esetleg ez lehet ok?
tényleg nem emlékszem mióta ilyen :(
amúgy minden rendben van vele, jön ha hívom, a többi állattal is elvan

(#2397) stangli


stangli
senior tag

Valaki tudna segíteni kutya ügyben? Beagle kutyust szeretne a barátnőm. Hol lehetne beszerezni egy ilyen kutyust? amennyiben valakinek feleslegessé válik, akkor március hónaptól aktuálissá is válik a kutya téma. :)

(#2398) peterszky


peterszky
őstag

Baltazár
nagytestű, kiváló birtokvédő, keverék
Ha két lábon áll, majdnem eléri a feje az én fejemet (1.97 vagyok kb :) ).
Imádom. Sajnos most törte el a lábát :( Műtét megvolt, rendbe fog jönni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#2399) Diego! válasza peterszky (#2398) üzenetére


Diego!
senior tag

Szép. :K

Néztétek a fókuszt? A végén volt 3 csivava kutyus és mindegyiknek hiányzott a mellső lábuk, kerékkel potólták, de mutatták annélkül is...olyan borzasztó volt.

[ Szerkesztve ]

(#2400) Diego!


Diego!
senior tag

Basszus ezt ma hallottam. [link] :((( :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.