Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5225) batagy válasza pirate777 (#5224) üzenetére


batagy
őstag

"végigtapogattam"
Igen, az nem jelent semmit. Amúgy USB2-es kábellel is lehet nézni, visszafelé kompatibilis.

"Próbáltam a Rack-et merevlemez nélkül rádugni a gépre, de semmi, így nem ismeri fel a gép, azaz firmware frissítés nem lehetséges"
Én úgy emlékszek, hogy vinyó nélkül is felismeri az Asmedia MPTool, de lehet hogy a Jmicron-nal keverem. A Windows önmagában nem ismeri fel, az MPTool-lal kell csekkolni!

"gondolom a sok rádugdosás azért meghülyíti a windowst."
Igen, valóban van ilyen. Nálam is történt hasonló hiba, olyankor már általában Win reboot szükséges.

"A HDD felpörgésekor hallható, hogy olvas/ellenőriz egy pillanatra, nem tudom ez jelent e valamit?"
Ez jó jel, legalábbis sokkal jobb mintha meg se nyikkanna.

"A kérdés, ha esetleg a rack rossz, az árthat a merevlemeznek? "
Én úgy gondolom sajnos igen. Legalábbis a SMART adatokban. Nálam rossz eSATA kábel okozott CRC hibát, ami a vinyó smart adatokban a CRC számlálót növeli.

"A merevlemezt egy helyi üzletben vettem, holnap vissza tudom vinni, hogy nem ismeri fel a gép"
Gondolom laptopról van szó? Mert asztali gép esetén ugye próbaképpen bele lehetne építeni, rádugni egy natív SATA portra.

"A rack bonyolultabb."
Hát igen. Én még nem küldeném vissza rögtön. A firmware-t csekkolnám. De mindenekelőtt a vinyót nézzék meg szerintem a boltban, ha másik USB adapterrel nem tudod csekkolni. Ha az jó akkor lehet lépni a következőre.

Amúgy Windows Update még, mert az is tud ám érdekeseket okozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.