Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#427) bianconeri83


bianconeri83
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy SATA-s Coolink 3.5'' USB 2.0 alu külsõ házat, hozzá egy Samsung 160GB HDD SATA/300 7200 winchestert. Olyan problémám lenne, hogy miután összeraktam, és másolok rá, akkor egy pl. 700 mb-os file-nál kb. 5-10% között megáll, és onnan tovább nem megy. A géppel egészen addig nem lehet semmit sem csinálni, amíg manuálisan ki nem kapcsolom a mobil házat. Ki lett próbálva 2 asztali PC-n és a egy notebookon is, mindnél ugyan ez a hiba. A winchestert ki tudtam külön próbálni, az működött. Így visszavittem a házat, bevizsgálták, és nem találtak semmi hibát. Bevittem a winchestert is, azzal is kipróbálták, úgy is jó volt. (bár nem láttam a tesztet, de alapból nem kételkedem/kételkedtem bennük) Azt mondta a szervízes, hogy szerinte memória gond lehet.
Nos hazahoztam, kipróbáltam megint, nem működött. Azóta 3 új teszt alanyt is csatasorba tudtam állítani (mind Windows XP, SP2), egynél volt csak eredmény, amikor még USB 1.1 volt felrakva rá, akkor nagyon lassan eljutott kb. 20%-ig is (majd' 10 perc alatt, szóval leállítottam). Windows reinstall várt arra a gépre, és miután a szűz Windowsra ráraktam az alaplapi USB 2.0-t, ugyan úgy viselkedett, mint előtte a többin. Azt kötve hiszem, hogy az összes gépnek rossz lenne a memóriája... :(((
Egy ugyan ilyen ATA-s külső házam van jó ideje, gond nélkül használom, szóval tényleg nem értem... :F

Ha valaki tudna megoldást a problémámra, azt nagyon megköszönném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.