Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#918) Balu77 válasza Spec (#911) üzenetére


Balu77
őstag

Mindegy hogy mennyi BTC-t kerestél, azaz 1-ről 1.25-re. Mindig csak azt számolja a magyar állam, hogy amikor megvetted a BTC-t, akkor mennyi Ft-ot dobtál be és amikor visszaváltottál Ft-ra, akkor az mennyi. Ha dollárért vettél, akkor úgy kell számolni, hogy a vételkor a dollár/forint árfolyam alapján hány Ft-ot ért, illetve amikor a BTC-t eladtad $-ért, akkor azon a napon Ft-ban számolva mennyi dollárt kaptál. Tőzsdézek $-al és ott is így megy, hogy tesznek rá, hogy mondjuk a részvényen kerestem és a 100$-ból lett 105$, csak azt veszik figyelembe hogy a 100$ épp mennyit ért Ft-ban a részvény vásárlásakor és a 105$ mennyit ért Ft-ban eladáskor. Így ha pl. a Ft 5%-ot erősödött közben, akkor Ft-ban számolva 0 volt a nyereség mert ugyanannyi lesz, noha $-ban kerestem 5%-ot. Ez a jobb eset. Persze fordított eset is lehet, akkor szívás van mert a veszteség is 0-ként fog szerepelni és nem tudom az év végi nyereségből mínuszként bekönyvelni. Ilyen ez a magyar adórendszer, őszintén szólva nagyon bugyuta.

izé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.