Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) tom570 válasza Lauda (#1400) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszönöm a választ! Remélem nem vagyok idegesítő. Most, hogy kimondottan motoros szemmel figyelem a forgalmi szituációkat, néha el tudok bizonytalanodni.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#1402) Lauda válasza tom570 (#1401) üzenetére


Lauda
félisten

;) Szerintem okos dolog kérdezni, utánajárni dolgoknak. ;)

(#1403) tom570 válasza Lauda (#1402) üzenetére


tom570
aktív tag

Lehetőleg szeretnék elsőre átmenni a vizsgán, bár ha nem sikerül akkor az azt jelnti, hogy van még mit tanulnom. Jövő héten lesz 2 óra forgalomban való vezetés, majd utána vizsga valamikor. Szóval biztos lesznek még kérdéseim. Köszönöm a lehetőséget!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#1404) MaCS_70 válasza tom570 (#1401) üzenetére


MaCS_70
félisten

A motorral balra húzódás veszélyes manőver -- vizsgán. Sok vizsgabiztos azt figyeli a szemébe épített lézeres műszerrel, hogy a baloldali tükröd / térded / bukócsöved legkülső atomja nem éri-e el a vonal jobb szélső atomja függőleges síkját.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1405) tom570 válasza MaCS_70 (#1404) üzenetére


tom570
aktív tag

Lézerszemű vizsgabiztosok? Hat nem nyugtattál meg :)

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#1406) MaCS_70 válasza tom570 (#1405) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elég, ha ő azt hiszi magáról.

Tisztán rosszindulat kérdése az egész.

Amikor/ahol én vizsgáztam anno, két motor közül lehetett választani. Mindenki a Kawasakit választotta, és az ETZ-t. A Kawasaki a velem együtt vizsgázó alatt elromlott. Meghúzták, mert nem teljesítette a vizsgakört.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1407) tom570 válasza MaCS_70 (#1406) üzenetére


tom570
aktív tag

Igen. Eleve lesz vizsgadrukk, plusz lehet rossz napja a vizsgazónak, mind a vizsgabiztosnak + bárki másnak aki épp akkor és arra közlekedik. Szóval nem egyszerű eset, de sajnos ez ilyene Legalábbis ezzel nyugtatom magam :)

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#1408) MaCS_70 válasza tom570 (#1407) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó hír az, hogy nem jellemző a testi fenyítés egy esetlegesen elbukott vizsga után.

Magyarán: ugyan nem öröm bárki hibájából is elhasalni (nem magával a motorral!), de olyan igazán nagy tragédia ezért nem történik. A családból többen is többszöri próbálkozásra mentek át, és nem tapasztalom rajtuk maradandó egészségkárosodás jeleit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1409) tom570 válasza MaCS_70 (#1408) üzenetére


tom570
aktív tag

Persze, hogy nem tragédia. Régen még olyat is mondtak, hogy vizsganaponként x százaléknak meg is kell bukni. Persze ez már régen volt, azóta csak tisztességesebb lett a rendszer...remélem :)
Azért jó lenne elsőre átmenni. Talán azért is kérdezek sokszor lámaságnak tűnő dolgokat, mert a tőlem telhető, lehető legfelkészültebben akarok vizsgázni.
Mondjuk 89 óta vezetek traktort, 2004-től személyautót. Azóta a gyerekeim is felnőttek. Még sohasem volt koccanásom sem és egy büntetést sem kaptam! Remélem ezt a szokásom viszem továbbra is.
Mégis látjátok, és én is látom, hogy mennyi szabályt nem tudok :(( vagy legalábbis nem vagyok benne biztos.
Szóval köszönöm a segítséget :R

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#1410) MaCS_70 válasza tom570 (#1409) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a hozzáállás mindenképpen dicséretes!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1411) #21346560 válasza tom570 (#1409) üzenetére


#21346560
törölt tag

"azóta csak tisztességesebb lett a rendszer" :C

(#1412) tom570 válasza #21346560 (#1411) üzenetére


tom570
aktív tag

...remélem, de azért nincsenek hiú ábrándjaim :)

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#1413) tom570


tom570
aktív tag

Kedves Fórumtársak!
Sikerült! Megvan az A1 kategória vizsga.
Ugyan nem csak rajtam múlott. Kellet a vizsgabiztos jóindulata és az oktatóm segítsége is.
Köszönöm nektek a segítséget.
Lehet lesznek majd még kérdéseim a jövőben, de vizsgázni én már soha többé nem szeretnék :)

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#1414) eami válasza tom570 (#1413) üzenetére


eami
addikt

gratulálok! :))

(#1415) tom570 válasza eami (#1414) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszönöm! Biztonságos közlekedést mindenkinek!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#1416) MaCS_70 válasza tom570 (#1413) üzenetére


MaCS_70
félisten

:C

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1417) 8th


8th
addikt

Üdv. A huszadik kerületben van egy parkoló amit csak a gyalogátkelőn keresztül lehet megközelíteni, pont mint a Mini. [link] [link] Tegnap oda álltam be és egy szemből érkező rendőr utánam fordult kiselőadást tartani, hogy ez szabálytalan. Elmondtam neki, hogy én nem tudok olyan kresz szabályról ami ezt tiltaná mire emberünk szabályosan idegállapotba jött és fennhangon kioktatott, hogy márpedig tilos és mindig is tilos volt gyalogátkelőre ráhajtani! Még zárszóként megfenyegetett, hogy örüljek neki, hogy most megúszom egy figyelmeztetéssel majd irányjelzés nélkül kifordult a parkolóból. Természetesen a gyalogátkelőn keresztül. :DDD Való igaz, rég megkoptak már a tanultak de tényleg nem rémlik olyan szabály ami tiltatná ezt. Én ilyet biztosan nem tanultam pedig anno töviről hegyire bemagoltam az egész kresz könyvet. Módosulhatott azóta a kresz és én tudom rosszul a dolgokat vagy TJ Hooker pörgött túl egy kicsit?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1418) Lauda válasza 8th (#1417) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Szabályosan közlekedtél ott, nincs ilyen tilalom.

A gyalogos átkelőhelyen meg is szabad fordulni például.

[ Szerkesztve ]

(#1419) 8th válasza Lauda (#1418) üzenetére


8th
addikt

Ezt mondtam én is. Erre annyi volt a válasza, hogy a megfordulás az más. Szerintem meg nem.

(#1420) Lauda válasza 8th (#1419) üzenetére


Lauda
félisten

Ebből is látszik hova züllött a rendőrség.

(#1421) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Van egy Mercedes R osztalyom (R320 CDI 2009 évjárat) fa anyagot kellene vásárolnom (1m3 fűrészáru), lenne is tréler amivel el tudnám hozni. Kérdés az annyi hogy sima B-vel tudnám e húzni? (A kocsin 2,5T horog van)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#1422) Lauda válasza skitzoo (#1421) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Sima b-s jogsival (nem kezdő) az alábbiakat vontathatod:

Könnyű pótkocsi (<750kg megengedett legnagyobb össztömeg), a két jármű együttes megengedett legnagyobb össztömege a 4250kg-ot nem haladhatja meg.

Nehéz pótkocsi (>750kg megengedett legnagyobb össztömeg), a két jármű együttes megengedett legnagyobb össztömege a 3500kg-ot nem haladhatja meg. A nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladhatja meg a vonó jármű saját tömegét.

[ Szerkesztve ]

(#1423) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem ezzel a kereszteződéssel kapcsolatban:
A fehér Suzuki lekanyarodhat élesen balra ha éppen nem jön semmi se?
(Éles kanyar balra arra a helyre ahol a háttérben a zöld Opel halad.)

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1424) Lauda válasza pvt.peter (#1423) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nem teheti meg a kresz szerint, mert az megfordulásnak számítana, azonban a nyíl alakú zöld jelzés miatt csak balra kanyarodhat be.

(#1425) Caldera válasza pvt.peter (#1423) üzenetére


Caldera
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#1426) MaCS_70 válasza pvt.peter (#1423) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem mintha bármi jelentősége lenne, de a fehér autó a kép közepén nem Citroen?

Lauda egyébként szokás szerint jól beszél: ha ugyanazon az úton maradsz, csak ellenkező irányban haladva, az megfordulás. Ez nem az ívek miatt kazelendő külön, hanem a kialakuló elsőbbségi viszonyok miatt, tehát a kanyarodáson kívül kezelendő fogalom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1427) pvt.peter válasza Lauda (#1424) üzenetére


pvt.peter
őstag

Koszonom a valaszt, akkor jol tettem, hogy dudaltam neki :D
Nektek is koszonom Caldera es MaCS_70.
@MaCS_70: igazad van, Citroen :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1428) Lassú Víz válasza pvt.peter (#1427) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem, nem tetted jól. Volt balesetveszélyes helyzet? És ha volt, segített a hangjelzés a baleset megelőzésében? Ha bármelyikre nem a válasz, akkor megszegted a KRESZ 30. §-át.

Az egyik legveszélyesebb magatartás az utakon, ha valaki önkéntes rendőrt játszik. A szabálysértőt soha nem állítja meg, legfeljebb agresszívvé teszi. Márpedig a harag nem jó tanácsadó.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#1429) MaCS_70 válasza Lassú Víz (#1428) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudja a fene...

Létezik egy olyan megközelítés is, hogy a nem keményvonalas szabályszegők esetén visszatartó ereje van annak, ha a környezetükből jelzik a nemtetszést...

Ettől persze még szabálytalan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1430) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
Egyirányú utcában kétoldali felfestett parkolás van. A kereszteződésnél az utca egyik oldalára ki van rakva a "várakozni tilos kivéve lakossági parkolási engedéllyel 18:00-7:00-ig".
A tábla akkor az egyirányú utca mindkét parkolási oldalára vonatkozik, vagy csak arra az oldalra ahova kitették?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#1431) Lauda válasza OgreImre (#1430) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Csak arra az oldalra vonatkozik, ahol a táblát elhelyezték:

10. §

(6) A megállási és a várakozási tilalmat, valamint a várakozóhelyet jelző táblát az úttest mellett, menetirány szerint a jobb és a bal oldalon egyaránt elhelyezhetik. E jelzőtáblák hatálya az úttestnek arra az oldalára terjed ki, amelyik mellett azokat elhelyezték. ( 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól)

Szerk: #1432 OgreImre :R

[ Szerkesztve ]

(#1432) OgreImre válasza Lauda (#1431) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszönöm!

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#1433) MaCS_70 válasza Lauda (#1431) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tegyük extrakánt hozzá, hogy amint a kérdésben is szerepelt, ez egyirányú utcákban értelmezhető, mivel csak mentiránnyal megegyezően szabad megállni.

Csak azért írom, mert közkeletű tévhit szerint át lehet érni a menetiránnyal szembeni oldalra leparkolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1434) Lassú Víz válasza MaCS_70 (#1433) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az igazi patkányság a 15.§ (3)-as szerint egy merőleges kiegészítő táblával a tiltó tábla elé definiálni a megállási vagy várakozási tilalmat. Aranybánya a köztereseknek.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#1435) MaCS_70 válasza Lassú Víz (#1434) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annak elvben kellene egy kezdő tábla is, mivel ugye csak olyan közúti jelzés lehet rám érvényes, amely mellett elhaladtam.

Az én nagy kedvenceim a helyi önkormányzatok kreálmányai, mint pl. a parkolóhely tábla kiegészítve egy "Engedéllyel" kiegészítő táblával. Ami ugye szabálytalan jelzés, csak éppen az önkormányzatoknál nem ismerik a közúti jelzésekre vonatkozó szabályokat.

Mint amikor a fővárosi közlekedési vezér (itt is megjelentetett történetben) simán kijelentette a híradóban, hogy az autósokra is vonatkoznak a villamosforgalom jelzései. (Holdfényjelző az Astorián)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1436) Lauda válasza MaCS_70 (#1435) üzenetére


Lauda
félisten

Hasonlóan jogilag nem létező dolog, a bkk sáv. Nálunk az önkormányzat saját hatáskörben alkotott olyat is, hogy megállni tilos övezet. :DDD Persze elkezdték nekik jelezgetni (voltak köztük oktatók is), hogy ilyesmi nem nagyon létezik és egy idő után belátták, hogy ez így nem jó és leszedték a táblákat, helyeztek ki a jogszabályoknak megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#1437) Lauda válasza Lauda (#1436) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyen táblákat kreált az önkormányzat:

:F :DDD

Még ki is hangsúlyozták, hogy aki a tiltás ellenére megáll a területen, az szabálysértést követ el. :D

[ Szerkesztve ]

(#1438) MaCS_70 válasza Lauda (#1437) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel legalább olyan szempontból nincs gond, hogy teljesül az az elv, hogy a kiegészítő tábla nélkül értelmezett tábla betartása nem okoz jogsérelmet, hiszen a kiegészítő tábla egy tilalomhoz képest feloldó jellegű.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1439) Lauda válasza MaCS_70 (#1438) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyen tábla nem létezik, nincs mit betartani. :)

(#1440) MaCS_70 válasza Lauda (#1439) üzenetére


MaCS_70
félisten

Istenkém, nem várhatjuk el tőlük, hogy kerek formát vágjanak! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1441) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy áruház, ami teljesen körbe van kerítve, egy kapu van ahol a ki-be forgalom megy. A kerítésen belül, a kapuban ki van téve egy tábla, hogy kötelező haladási irány jobbra. Nagyon sokan szoktak itt balra kifordulni, mert egyébként viszonylag nagyobbat kell kerülni, ha valakinek arra van dolga.. az utóbbi időben állítólag a rendőrség a kerítsen kívül elkezdte figyelni, és utána megy azoknak akik balra kifordulnak.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben a büntetés jogos lehet? A rendőrség büntethet azért, ha egy áruház kerítéssel kerített területén lévő kresz táblát nem tart be valaki? :R

(#1442) Lauda válasza Geri89 (#1441) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Tudnál a helyről google térképet linkelni?

Alap esetben egyébként nem, mert ha kapuval is le van választva, akkor nem minősül közforgalom számára megnyitott magánútnak, így a kresz sem vonatkozik arra a területre.

[ Szerkesztve ]

(#1443) Geri89 válasza Lauda (#1442) üzenetére


Geri89
aktív tag

[Persze] az új szokás az, hogy a szemben lévő Aldi parkolójába beállnak civil autóval, és aki szabálytalanul megy ki, utána mennek rögtön.

(#1444) Lauda válasza Geri89 (#1443) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm!

Ahogy nézem ez a hely viszont közforgalom számára megnyitott magánút, ahol érvényesek a kresz szabályok. A táblák elhelyezés amúgy necces, mert jobb helyen lenne például a felfestés vonalában a füves területen. Véleményem szerint a táblák jelzéseit be kell tartani.

Ha megnézed, az aldi parkolóból való kihajtásnál kb ugyanott vannak a táblák, annyi, hogy nincs kapu. Mivel ezeken a helyeken a kapu gyakorlatilag folyamatosan nyitva van (esetleg záróra után csukják be), a kresz szempontjából nincsen semmi jelentősége, mintha ott sem lenne. Az aldi parkoló is ugyanolyan magánterület, csak nincs bekerítve.

[ Szerkesztve ]

(#1445) pvt.peter válasza Geri89 (#1443) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nem hiába, a rend éber őrei, valamiből kell egy kis bevétel nekik is :D ;]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1446) PETEE78 válasza 8th (#1417) üzenetére


PETEE78
senior tag

Azért valljuk be, ez nem a legszerencsésebb megoldás így. Csinálhattak volna egy ki-be hajtásra szolgáló részt feljebb, a parkoló felső végében.
Amúgy vicces, mert ebben a házban lakott a gyerekkori egyik barátnőm :D 35 évig laktam Erzsébeten a Helsinki úton...

:C

You are being revived

(#1447) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok,
reggel volt egy elég veszélyes helyzetem az alábbi csobánkai kereszteződésben:
[link]
még nem értem el a kereszteződésnél látható megállást jelző vonalat, mikor jobbról, szemből egy mobildaru (ilyen: [link] ) elég nagy sebességgel bekanyarodott, levágva persze a kanyar ívét, rá a záró vonalra, nem sokon múlt, hogy begyűrje a kocsit. Szerencsére előre látóan előbb léptem a fékre, számítva a művész úrra. Szegény nem volt ideje megvárni azt a 10 db kocsit, ami jött neki szemből...
Az időpontot megnéztem, reggel 7:12 volt.
Szeretném utólagosan valahogy felelősségre vonni az illetőt, mivel nem csak az én, de a gyerekeim életét is erősen veszélyeztette, és ezt nem tudom elengedni.

Sajnos egyébként ebben a kereszteződésben és az összekötő úton rendszeresek a fejre állt kocsik, a csattok stb.

Milyen lehetőségeim vannak, utólagos feljelentés ér valamit?
Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatosan?

You are being revived

(#1448) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, ez a tábla mit jelent :F
Romániában láttam, több helyen is.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1449) Lauda válasza wwhy (#1448) üzenetére


Lauda
félisten

A románia kreszben nem találtam ilyen táblát. Gyanítom valami helyi kreálmány lesz, mint nálunk a bkk sáv.

(#1450) Lassú Víz válasza wwhy (#1448) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Jellegéből adódóan valami olyan hely lehet ahol érdemes megállni fotózni. Jó ötlet, mert el lehet vele kerülni némi forgolódást, tolatást, anyázást. Gondolom ott lehet valami parkoló is kialakítva erre a célra.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.