Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) uborka3 válasza Tüzi (#350) üzenetére


uborka3
tag

Na ne mond már! B , A GYalogos :K
Nézd meg jól a képet.

(#352) Mawyx válasza uborka3 (#351) üzenetére


Mawyx
senior tag

Úgy van. Stop táblásnak meg kell állnia, sárga főúton megy, a gyalogos meg vár a sorára, ha elment mindenki ő akkor mehet (de élőben ő lesz az első :DDD).

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#353) Tüzi válasza uborka3 (#351) üzenetére

Akkor olvass utána a kresz könyvekben, hogy kanyar előtt és után miképpen van elsőbbsége a gyalogosnak :) Aztán gondolj bele, hogy az A kocsi rákanyarodik (balra indexelve) a főútra. Amúgy kereszteződések után is ez van. Előtte nem kell, utána igen, mivel irányt váltasz.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#354) uborka3 válasza Tüzi (#353) üzenetére


uborka3
tag

Olvasd el Te! Semmiféle irányt nem váltasz, egyenesen haladsz az A autóval! :Y
A B-vel meg azért nem kell , mert mindig csak arra az útra kell elsőbbséget adni ahova a jármű érkezik!

(#355) tbs válasza uborka3 (#354) üzenetére


tbs
addikt

Logikai kanyart vesz A. Nem fizikait. Neki olyan ez a szituáció, mint egy kereszteződés, ahol elfordul. A gyalogosnak elsőbbsége van Aval szemben MINDEN esetben.

De végül is mindegy... El fogják csapni. :DDD

(#356) uborka3 válasza tbs (#355) üzenetére


uborka3
tag

A KRESZ logikai kanyart nem ismer, csak bekanyarodást!
Ez nem az. Ha Te közlekedsz, ne mond nekem , hogy Te ott balra jelzel!
A gyalogosnak nincs elsőbbsége!
Az más dolog, hogy elütik!

(#357) tbs válasza uborka3 (#356) üzenetére


tbs
addikt

De. Balra jelzek. Ahogy kell. A kresz szerint. ;)

Javaslom a "kanyaródó főútvonal" szekciót a KRESZ 31. paragrafusának végén. :K

(#358) uborka3 válasza tbs (#357) üzenetére


uborka3
tag

Húúú Te nagyon keversz valamit!
Ez a szitu nem ugyanaz, mint mikor lehajtasz a főútról!

(#359) joc-cod


joc-cod
tag

Szerintem B, A, Gyalogos a sorrend! Nem rég volt kressz vizsgám és így volt a tesztbe is a sorrend! :)

(#360) uborka3 válasza joc-cod (#359) üzenetére


uborka3
tag

Nekem már régebben volt, de azért emlékszek. :R

(#361) tbs válasza uborka3 (#358) üzenetére


tbs
addikt

Mindegy hogy gondolod, akkor is úgy fogok tenni ilyen helyzetekben, ahogy leírtam. :P Kivéve, hogy próbálom nem elütni a gyalogbékát... :))

(#362) joc-cod válasza uborka3 (#360) üzenetére


joc-cod
tag

Persze, elhiszem, nem nagyon szabad elfelejteni. :))

(#363) uborka3 válasza tbs (#361) üzenetére


uborka3
tag

Én nem okitani akartalak, csak jeleztem! :R
Azt jól teszed. Nemrég értem haza, és hazafelé tartva láttam, hogy gyalogost gázoltak a városban. :(

(#364) zsid


zsid
senior tag

Sztem is B-gyalogos-A a sorrend.

<tRucKdriFteR>

(#365) Kasza08 válasza HXY (#344) üzenetére


Kasza08
őstag

Szeptembertől az új szabályok értelmében, ha a gyalogos megközelíti a zebrát, akkor az autósnak el kell engedni.
Érdekes, hogy a tábla zebrát jelez, az azonban nincs felfestve:F
Jelen állás szerint szvsz. B, GY, A

uborka: Itt igenis balra kell indexelni:) egyenesítsd ki magadban a főútvonalat, és meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#366) Ndruu válasza HXY (#344) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A magyar valóság:

Egy majdnem ugyanilyen kereszteződés van itt tőlünk 100m-re, azzal a különbséggel, hogy nincs zebra és ott gyalogos nem megy át.
Az A jelű autósok sokszor megállás nélkül mennek bele a kereszteződésbe. A C jelű autósok szokták okozni a bajt, akik jobbról jönnek, ők ugyanis sokszor azt hiszik, hogy ha B jelű jobbra indexel, akkor bekanyarodik jobbra. Ilyenkor C jelű B jelű elé vág, aminek a vége az, hogy az egyik autó felkenődik az A jelű autó melletti sarkon lévő kerítésre.

Amúgy még egy szavazat a B-Gy-A-ra.

Harrrr!!!!

(#367) qdak válasza Ndruu (#366) üzenetére


qdak
addikt

B-Gy-A :K
LOL a kép :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#368) Tüzi válasza uborka3 (#358) üzenetére

Nem hát, persze, hogy nem ugyanaz. Itt ráhajtasz a főútra. Ergó akárki/akármi megy át rajta, elsőbbséget kell adnod, mert alárendelt útról érkezel. Amúgy, ha egyenesen is mész tovább (nem tekered a kormányt) lehajtva a főútról, akkor is indexelned kell jobbra.
No mindegy. Vezetek már pár éve, tudom, hogy a gyakorlatban nem így működik, hanem kb mint a paródia képen. A-B megy mint állat, gyalogos meg próbál épségben átvergődni másik oldalra. :) Zebra, sziget nem akadály, mindenen-mindenki keresztül. De erre a témára van külön topik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#369) concret_hp válasza HXY (#344) üzenetére


concret_hp
addikt

B-gy-A :)

#366on a Bvel mi történt? :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#370) uborka3 válasza Tüzi (#368) üzenetére


uborka3
tag

Továbbra is azt mondom, nincs elsőbbsége a gyalogosnak! :W
Mit egyenesitsek ki, a kanyarodó főút lényege pont a kanyarodás. :F
Az A jelű autó mellékútról hajt a főútra, e tekintetben a kanyarodási szabály az irányadó, vagyis ha egyenesen haladsz nem kell irányt jelezned! Egyenesen haladó járművel nem kell elsőbbséget adnod a gyalogosnak, csak a gyalogátkelőhelyen,az pedig itt nincs!

(#371) Tüzi válasza uborka3 (#370) üzenetére

Van jogsid? De most komolyan. Ha igen, akkor miből?

Az, hogy főút fizikailag kanyarodik, attól még logikailag egyenesen marad. Olvass utána, és megtudod, hogy ahonnan az A jelű autó jön, az alárendelt út (Stop tábla), és balra indexeléssel köteles jelezni a főútra ráhajtási (kanyarodási) szándékát. Utána pedig a gyalogos részére elsőbbséget kell adnia, mert logikailag kanyarból (kereszteződésből) jön ki az autó, ott pedig köteles átengedni. Kereszteződés előtt nem vagy köteles átengedni, de mivel másik útra hajtasz rá, köteles vagy. Érted?

Részemről vita lezárva.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#372) tbs válasza uborka3 (#370) üzenetére


tbs
addikt

Kolléga! Ez most rettentő zöldség volt. :( Nagyon sok ilyen autóssal találkozni az utóbbi időben, mint amiket írsz. Sajnos.

Nekem azt tanították: úgy vezessek, hogy minden körülöttem mozgó számára egyértelmű legyen mit akarok. Informatívan. Nem magam, meg a buzi kresz miatt használok pl. irányjelzőt időben, nem 0.2 másodpercre az akciótól. :DDD Gyalogosokat meg egy ideje zebrán (is) elengedem, bazi nagy forgalomban is. Bár az rohadtul zavar, amikor a marharépák csak a buszt nézik a zebra mellől: jön-e már..? :))

(#373) uborka3 válasza Tüzi (#371) üzenetére


uborka3
tag

Ez nem vita, tény!
Olyan messzire vagytok a valóságtól, mint ...!
Az A egyenesen megy, tehát nem jelez! Próbáld meg elfelejteni , ezt logikai kanyar marhaságot. :Y
tbs: pont ez lenne a lényeg, az egyszerűség! Jelenleg sztem a KRESZ megtanulhatatlan, bonyolult! Amit mondasz az nem igaz!

[ Szerkesztve ]

(#374) tbs válasza uborka3 (#373) üzenetére


tbs
addikt

Áttekintésre javaslom:
11§ 2. bekezdés
29§ 2. bekezdés
31§ végig

De nem fog ártani egy átolvasás, úgy érzem. NAGYON alacsony igazságtartalommal dolgozol, mint úrvezető. Azt hiszem félek Tőled. Forgalomban. :U

(#375) uborka3 válasza tbs (#374) üzenetére


uborka3
tag

Elárulom 5 kat. jogsim van!
Ne félj , nem bántalak. ;]
De tényleg, komolyan a KRESZ nem logika, egyszerű szabályrendszer.Azért logika is van benne , de nem sok
Javaslom a gyakorlóprogram használatát, ismeret felújitás sosem árt!

(#376) Tüzi válasza uborka3 (#373) üzenetére

Jó... Akkor nekem, mint 2 évente újravizsgázó, összes A, B, összes C, és D jogsi tulajdonosnak, hivatásból kékfényes megkülönböztető jelzést használó gépjármű sofőrnek magyarázd meg, hogy nem úgy van, ahogy tbs-el állítjuk.
Közlekedj, ahogy gondolod, amíg engem nem érint, addig nem zavar...

peace...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#377) uborka3 válasza Tüzi (#376) üzenetére


uborka3
tag

Ok. Ha van vedd elő, a járművezetői vizsga teszt gyűjteményt 2008. februári!
Pont ilyen kérdést nem találtam, de hasonló van.
471. kérdés az A hol jelez?
470. az A jelű nem jelez!
648. a motoros nem jelez!
Ellenőrizd le! Másképp nem tudlak meggyőzni!

(#378) tbs válasza uborka3 (#377) üzenetére


tbs
addikt

A jelzés nem kötelező, de nem baj, ha van. A probléma a látszólagos egyenesenhaladóság miatti gyalogoselsőbbségmegnemadási értelmezéseddel van... :U

(#379) Dufresne válasza tbs (#378) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekem is úgy tanították, hogy kanyarodó főútra való felhajtáskor jeleznem kell a "rákanyarodási" szándékomat, még ha egyenesen is megyek tovább. Bár ha mellette van még egy alsóbb rendű út, ahová jobbra lekanyarodhatok, akkor már kicsit becsapós a dolog.
Mondjuk ez csak maga a jelezzünk/ne jelezzünk probléma.
Ettől még a főút egyenesnek számít, így ha alsóbb rendű útról ráhajtasz, akkor kanyarodást követsz el, ami után a gyalogost el kell engedni.
Amúgy meg tényleg, ha kijön az új KRESZ szabályzat, akkor a gyalogosé lesz az elsőbbség, bár ezzel a szabállyal vannak fenntartásaim és gondolom ettől még nagyon változni nem fog a közlekedés.

(#380) uborka3 válasza tbs (#378) üzenetére


uborka3
tag

Most már kezded megváltoztatni a veleményed!nem kötelező, de nem baj ha van
Ott nem kötelező, és nem is kell!
Ha ott zebra van, a gyalogosé az elsőbbség, ha nincs a kanyarodási szabály szerint nincs elsőbbsége.Összekeveritek a főútról történő lehajtással!

(#381) amdk7


amdk7
aktív tag

Nekem úgy tűnik, mintha meg kellene néznetek újra a képet és a betüjelzéseket! Füleg uborkának, mert azt "gyanítom" , hogy jókat ír, csak felcserélte a betüjelzéseket.

Szólal a STOP tábla jelentése: Állj! Elsőbbség adás kötelező!
Így eleve nem mehet elsőnek a csóka. :) Természetesen jeleznie kell, hogy a főutra akar kanyarodni és ezt melyik irányban is akarja megtenni.

Viszont a gyalogos nehéz eset. Ezzel kapcsolatban 2 dolog is eszembe jut, úgy 14év távlatából, bár lehet már nem igazak. :D
1., A járda meghosszabított vonalában a gyalogosnak van elsőbbsége!
-Főleg ha a kis lábát az útra teszi! :DDD
2., A "kitáblázás" a mérvadó, nem az útfelfestés, mert az akár le is kophat! ;)
-vagyis ott van gyalogátkelőhely!

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#382) uborka3 válasza amdk7 (#381) üzenetére


uborka3
tag

Jól elvagyunk ezzel! :C
A gyalogosátkelőhelyen a gyalogos elsőbbsége feltétel nélküli. A mai rendelet szerint ez azt jelenti, hogy bár terheli a körültekintési kötelezetség, ha lelépet nem kell állandóan leellenőriznie hogy megkapja-e az előnyt! A gyalogosnak az elsőbbségét a jel adja meg, nem a tábla. A tábla neked szól, ha jel nem látható / havas, sáros/ tud ,hogy ott van!
Főúton a gyalogos átkelhet a zebrán, valamint a útkereszteződésben a járda meghossszabitott vonalában. A zebrán előnye van, útkereszteződésben pedig akkor, ha a jármű arra útra kanyarodik, ahol ő átkelne!

(#383) Dufresne válasza uborka3 (#382) üzenetére


Dufresne
addikt

Elég nagy itt a kavar, meg látom van pár ember, aki gyakori KRESZ vizsgázó több jogsi kategória tulajdonosa és mégis ellentétes a vélemény/meggyőződés. Lehet ideje lenne valami ide vonatkozó szabályzat részt linkelni, mert így csak mindenki mondja, hogy én vagyok az okosabb, szóval nekem higgyetek.

(#384) Ndruu válasza concret_hp (#369) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nekiment az A, mert B nem adta meg az elsőbbséget, A megtolta B-t, betolta az árokba és kitört a kereke.:DDD
Aztán A tovább száguldott és sikeresen elütötte a gyalogost.

Harrrr!!!!

(#385) uborka3 válasza Dufresne (#383) üzenetére


uborka3
tag

[link]
Az autó nem jelez, egyenesen megy. Ha egyenesen megyek nem kell elsőbbséget adni a gyalogosnak!
Pont olyan tesztkérdés nincs!

[ Szerkesztve ]

(#386) tbs válasza uborka3 (#380) üzenetére


tbs
addikt

:((( Sohasem írtam, hogy kötelező az irányjelzés. Nem vagy te véletlenül politikus..? :DDD

Felkerültél az ignore listámra. Még épp dobogós vagy. Örültem a szerencsének. Pápá!

(#387) Ndruu válasza Ndruu (#384) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Beszélek itt hülyeséget... Tehát A nekiment B-ben, mert A nem állt meg a STOP-nál...
Hiába no, keveset aludtam..

Harrrr!!!!

(#388) uborka3 válasza tbs (#386) üzenetére


uborka3
tag

Tökmindegy, hogy mire kerültem fel, fogad el hogy nem tudod!
Lányos zavarodba azt sem tudod már mit irsz! :Y

[ Szerkesztve ]

(#389) Tüzi válasza Dufresne (#379) üzenetére

Na :) Ezek szerint nem én lőttem búcsúban két pálcáról a jogsimat :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#390) uborka3 válasza Tüzi (#389) üzenetére


uborka3
tag

De! Belinkeltem egy tesztkérdést, nézd már meg merre jelez az autó. Semerre!
Használd gyakran a kék jelzést, úgy mindegy merre mész! ;]

(#391) amdk7 válasza uborka3 (#385) üzenetére


amdk7
aktív tag

Tényleg nem kötekedés, de ezt írtad:

"Az autó nem jelez, egyenesen megy. Ha egyenesen megyek nem kell elsőbbséget adni a gyalogosnak!"

Az általad!!! [link]elt feladaton pedig (teljesen korrekten) ez a megoldás:
"A kanyarodó főútvonalat követve is elsőbbséget kell adnia a gyalogos részére."

UI.: Nem értem miért nem adnál neki elsőbbséget??? :F
Elütnéd, vagy mégis mi teszel egy ilyen helyzetben? :DDD

UI2: Itt vagy mindenki másról beszél, vagy mindenki saját felfogása szerint értelmezi a szabályokat! De ez VESZÉLYES lehet azokra nézve, akik tanuló szándékkal néznek ide be, mert összezavarjátok őket! Talán jobb, ha én sem szólok hozzá többet. :(

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#392) uborka3 válasza amdk7 (#391) üzenetére


uborka3
tag

Nem követted a történetet!
Itt már nem arról van szó, hogy kell elsőbbséget adni a gyalogosnak, hanem arról, hogy kell-e jelezni!
Amit irtál abban teljesen igazad van, a kanyarodó főút ebben kivétel!
Nekem mindegy kinek hiszel, de attól hogy nem a hozzászólásokat gyártom még lehet igazam! :R

(#393) zsid válasza uborka3 (#392) üzenetére


zsid
senior tag

Ilyen esetre vonatkozó dolgot nem találtam a kreszben, de nézzük a gyakorlati oldalát. Gyakorlatban ha nem jön egy lélek se, akkor felelslegesen nem hsználjuk az irányjelzőt, mert minek.

Ha ezt az esetet kiegészítjük egy C jelő járművel, ami a jobbról csatlakozó útról kíván neki balra bekanyarodni, akkor ő balra irányt jelez. Elmegy a B jelű jármű, és mivel Anál nem látja, hogy balra irányt jelezne(és tegyük fel nem látható egyértelműen, hogy jelzi jobrra kanyarodási szándékát vagy sem), akkor feltételezi, hogy az A jobbra fog továbbhaladni, ezért nyugodtan elindul és pafff.....

A képen látható esetben tökmind1 hogy villog az irányjelződ, de ha kicsit bonyolítjuk akkor már nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#394) HXY


HXY
addikt

A gyári megoldás szerint B - A - Gy. [link]

Van egy olyan változat is, ahol fel van festve a zebra is, ott Gy - B - A-t írnak. [link]

De nem értem, hogy miért, hiszen elvileg maga a tábla is kijelölt gyalogátkelő, és elsőbbséget biztosít a gyalogosnak...

A főútra való ráhajtás, ha nem jár irányváltoztatással, akkor nem minősül kanyarodásnak.

(#395) tbs válasza HXY (#394) üzenetére


tbs
addikt

:Y

(#396) Mawyx válasza HXY (#394) üzenetére


Mawyx
senior tag

A 2.képen sztem azért van úgy, mert csórikám már az úttesten poroszkál, így övé az elsőbbség.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#397) uborka3 válasza HXY (#394) üzenetére


uborka3
tag

Tegnap, ezen ment a vita!
A gyalogosnak az elsőbbségét a jel adja meg, ez a helyzet csak különleges körülmények között létezik.
Ha van zebra, agyalogosé az elsőbbség, ha nincs a kanyarodási szabály szerint nincs elsőbbsége az A -val szemben. Az A jelú nem jelez, mert egyenesen megy. Nem is szabad neki.
Az egyik társunk irta tegnap, hogy veszélyes ha mindenki össze - vissza irogat. Igaza van!
tbs : remélem most belátod, tévedsz! Az irtad, félsz tőlem, hát én félek Tőled, mert a KRESZ-t a sajád izlésed szerint formálod! Veszélyes! Valamint ignore és ha ezt itt megteszed, igy is közlekedsz!
béke :R :R :R

(#398) PazsitZ válasza HXY (#394) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát valóban érdekes.
De az mondjuk a 2. képen egyértelmű, hogy ott már lelépett. Tehát logikus, hogy a gyalogos az első.
Az első képen talán azért utána megy, mert még nem lépett le, sőt tekinthető úgy az ábra, hogy az út peremén sem áll, így még nem jelzi az átkelési szándékát.

Tudtommal viszont elméletileg, ahol gyalogátkelős tábla van ott kellene lennie zebrának is...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#399) HXY


HXY
addikt

A második kép már a válasz megadása után a folyamatot ábrázolja.
Alapból ott se lép le a gyalogos.

A két kép között csak a zebra a különbség.

(#400) Tüzi válasza HXY (#399) üzenetére

"csak" :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.