Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Winner_hun válasza darabka (#41) üzenetére


Winner_hun
félisten

De lenne, csak sokkal kevesebb. Műszaki ok?:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#52) BlacKSouL válasza _Gudella (#48) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Sőt, nagyon sokan egyáltalán nem, vagy nagyon rosszul használják az indexet. Nem azért indexelnek mert kanyarodni akarnak, hanem mintegy megerősítik az egyébként megkezdett műveletet. Pesten Váci úton sávváltás. Vicces, bevág elém egy kocsi, majd véletlenül villan egyet az indexe. Az egyik. Ahelyett hogy akkor már egyszerre villantana a szokásos köszönésképp. Illetve az a baj, hogy indexet használunk, és nem irányjelzőt, pedig magyarul hogy megfogalmazza a lényeget a szó..!

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53) Winner_hun válasza _Gudella (#48) üzenetére


Winner_hun
félisten

Naja, az is idegesítő. Meg amikor körgorgalom előtt balra indexel:Y

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#54) _Gudella válasza BlacKSouL (#52) üzenetére


_Gudella
senior tag

de pl körforgalmakkben rendszeresen buszokat is látok index nélkül kijönni, pedig tudtommal a buszvezetők évente vizsgáznak kreszből. Dehát mit számít, a busz az jó nagy... :U

(#55) BlacKSouL válasza oregcsóka (#49) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja igen, azt én is olvastam, vagy valami ilyesmit, a címe ez volt, kár hogy vagy 30 évesw könyv, de rettenetesen sok olyan van benne, amit ha manapság megfogadnánk, nem lenne ennyi baj. Amúgy meg a legfontosabb dolgokat (nemcsak szabályokat, hanem trükköket és jótanácsokat) egykori kresztanáromtól tanultam, nem semmi fazon, és ha szabad kis képzavarral élnem, régi motoros a javából, de alighanem a megyében nem ért senki jobban a kreszhez és a vezetéshez. Mondhatni öreg csóka ő is. ;)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56) Sytex válasza oregcsóka (#12) üzenetére


Sytex
tag

Egy gépjárművezetést oktató mondta nekem, hogy parkolóbol kifele hajtva (Bev.központ, közért, lakótelep stb) nincs jobbkézszabály, mindenképp elsőbbséget kell adnod.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#57) Winner_hun válasza Sytex (#56) üzenetére


Winner_hun
félisten

azért körülnézni csak kell:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58) Sytex válasza Winner_hun (#57) üzenetére


Sytex
tag

Pont azt írtam, hogy ha jösz ki, akkor körül kell nézni.

Amugy nem tudom ki ismerős arrafele. Óbuda meki, vele szemben megy egy út a kaszási lakótelep fele. Végig jobbról utcák jönnek, amik ugy néznek ki mint ha parkolóból jönnének kifele, pedig nem. Vegig jobbkezes utcák, tehát ha valaki jön onnan kifele akkor elsőbbsége van. Azt nem tudom hogy ilyen lakótelepi eseteknél mi dönti el hogy parkoló, vagy utca.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#59) qestion válasza Sytex (#58) üzenetére


qestion
aktív tag

privi ment;)

a pálya

(#60) Sytex válasza qestion (#59) üzenetére


Sytex
tag

Válasz is

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#61) Winner_hun válasza Sytex (#58) üzenetére


Winner_hun
félisten

Huhh, valahogy kicsit nem értem, hgoy mi van. Ugye nem annak kell elsőbbséget adni, aki kiáll, hanem a kiállónak kell elsőbbséget adnia.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#62) Sytex válasza Winner_hun (#61) üzenetére


Sytex
tag

Most ugyanazt a dolgot irtad le kétféleképpen megfogalmazva.

Szóval: A kiálló marad a se**én és megvárja mig a nem kiálló (rendes uton közlekedő) elmegy. De nem tudom hogy mi különbözteti meg a parkolót a mellékutcától (Flórián mögötti eset, amit leirtam)

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#63) zsiga667 válasza Sytex (#62) üzenetére


zsiga667
addikt

A parkoló azért nem számít bele a jobbkézbe, mert az álló járműnek induláskor elsőbbséget kell adnia a már haladóknak.

(#64) Winner_hun válasza Sytex (#62) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na egyszerűen úgy van, ahogy írod, ez nekem valahogy nem jött ki:P:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65) fasyrt


fasyrt
őstag

Őőő...
B kategóriás jogosítvánnyal mit vezethetek az autón kívül?
-Kerti traktor
-segédmotoros kerékpár
-robogó
(-Kerékpár... :D)

Kihagytam valamit? :U

(#66) fasyrt válasza fasyrt (#65) üzenetére


fasyrt
őstag

Kisbusz 8+1 főig...
Másvalami? :U

(#67) TomDog válasza fasyrt (#66) üzenetére


TomDog
tag

Állati erővel vontatott jármű pl.lovaskocsi :DD

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#68) Broafka válasza fasyrt (#65) üzenetére


Broafka
csendes tag

A kerti tarktor alatt gondolom az egytengelyes pöfögőre + utánfutó gondolsz. Azon kívül lehet rendes piros Zetoron is nyomulni, l. [link]

[Szerkesztve]

(#69) Broafka


Broafka
csendes tag

Mégsem, bocs. A kerti traktor az ilyen fűnyírótraktor jellegű valami, már tudom.

(#70) fasyrt


fasyrt
őstag

Oks, köszi. :)

(#71) Parsifal2 válasza _Gudella (#54) üzenetére


Parsifal2
tag

szasztok!

Hosszú járművel egész más ívben kell fordulni, és nem mindig tudsz láthatóan indexnelni.
Ha kimegyek a körforgalomból, elöszőr balra kell szednem a kormányt, és ez eléggé gátolja a jobbra indexelést. (recseg-ropog) Ezért van hogy inkább hagyjuk a legtöbbször a francba...... De azért fel tudtok készülni, mert elég lassan fordul egy ekkora hajó :)

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#72) BlacKSouL válasza Parsifal2 (#71) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem is a nagy testvérekkel szokott lenni a gond, hanem a (pl.) koppanásig ültetett, vakfeketére sötétített ablakú, rendszámtartó keret ''bzzz''-egtető basszust kiokádó, kék ledes pilácsos Golfokkal(vagy bármilyen más márka is lehetséges) Na ők nem a méret vagy az index-mechanizmus miatt nem indexelnek. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73) Hörpi


Hörpi
tag

sziasztok kéd kérdésem lenne amit nem igazán tudtam máshol feltenni:

1. Van még olyan jogosítvány, hogy B+E
ha igen akkor a már meglévő B-hez hogyan tudom én azt megszerezni és kb. mennyi pénzbe fog kerülni?

2. PÁV-ra jelentkezni hogyan kell? telefonon? e-mail-be? neten? netán levélben?
mennyibe kerül a jelentkezés + a vizsga? nehéz-e? milyen fokozatok vannak?(I-II-III ?)

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#74) #47053824


#47053824
törölt tag

Egy jobbos kanyarban melyik kerék fordul a legkevesebbet??
Vigyázat becsapós! :DDD

(#75) kraftxld válasza #47053824 (#74) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pótkerék ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76) KMan


KMan
őstag

mi tortenik ha taxi helyen parkol egy nem taxi nappal? es ha ejjel?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#77) vepe válasza KMan (#76) üzenetére


vepe
senior tag

jön a többi taxis és jól elkalapálják az illetőt :C

[Szerkesztve]

(#78) sasa311 válasza KMan (#76) üzenetére


sasa311
veterán

elvileg nem szabad és a közterületes megbüntet (logikusan éjszaka nem dolgozik)

Másrészről a Taxisok bárhol megállnak, mint tudjuk (akár az út kellős közepén is...) de ha te beállsz a taxi parkolóba szerintem mélységesen fel lesznek háborodva :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#79) sasa311 válasza oregcsóka (#25) üzenetére


sasa311
veterán

A jobbkézszabálynak semmi köze útkereszteződéshez...
Egyszerűen utak / utcák találkozásánál kell alkalmazni, hogyha nincs egyértelműen elsőbbséget szabályozó jelzés.
Van több tízezer T alakú ''betorkollás'' magyarországon, nem csak parkolókba hanem utcákba is (környékünkön is van vagy 5-6). Az is jobbkezes.

Amivel érvelsz azért hülyeség, mert a KRESZ nem ismeri azt a tényt, hogy ''ellopták'' vagy ''elveszett'' a STOP tábla, ergo ilyennel nem számol. Ezért nem kell nézned sehol, hogy megvan-e a macisajt.

A parkoló meg jobbkezes, nyugodj bele.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#80) sasa311 válasza Sytex (#58) üzenetére


sasa311
veterán

Azt nem tudom hogy ilyen lakótelepi eseteknél mi dönti el hogy parkoló, vagy utca.


A parkolóknál ki van rakva egy parkoló tábla :)
Ez a nagy szopatás, mikor a lakótelepen mennek a ''vagánygyerekek'' aztán azt hiszi, hogy minden kis utcaszerűség parkoló. Közbe frászt, a nagyja jobbkezes.

szerk #79:

Késő van, szóval az első mondat így hangzik helyesen:

A jobbkézszabálynak semmi köze a ''betorkolláshoz''... :B

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#81) LittleG válasza Winner_hun (#53) üzenetére


LittleG
tag

Már miért lenne idegesítő? Az jobb ha egyáltalán nem indexel? Én hérótot tudok kapni attól amikor félszáz kocsi hajt el a körforgalmba index nélkül úgy, hogy már rég elindulhattam volna.
Ha balra indexel legalább egyértelműen jelzi merre akar menni.

(#82) Winner_hun válasza LittleG (#81) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olvasd el mégegyszer, hogy mit írtam;)

Ha balra indexel legalább egyértelműen jelzi merre akar menni. ezt a részt meg legalább 2x;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#83) LittleG válasza Winner_hun (#82) üzenetére


LittleG
tag

Elolvastam. Ha a te szemszögödből indexel balra azt jelzi, hogy a legközelebbi lehetőségnél ki fog hajtani. Ha a saját szemszögéből indexel balra akkor azt, hogy tovább megy. :U

(#84) Winner_hun válasza LittleG (#83) üzenetére


Winner_hun
félisten

Körforgalom előtt balra?:F Mondjuk előtte is furán vezetett, de ez most mind1. Én még nem láttam balra indexelő embert körforgalomnál. Azt hittem, hogy balra bekanyarodik a körforgalomba. Kinéztem volna belőle, a körforgalomban is furcsán ment, de mind1.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#85) kovsol válasza Winner_hun (#84) üzenetére


kovsol
titán

körforgalom elött semerre nem kell indexelni, csak amikor ki akarsz menni belőle akkor jelzed ezt a szándékod

May the Force be with you!

(#86) Winner_hun válasza kovsol (#85) üzenetére


Winner_hun
félisten

én ezt tudom;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#87) faster válasza LittleG (#83) üzenetére


faster
nagyúr

Körforgalomba behajtásról van szó, olyankor nem kell indexelni, nincs értelme.

(#88) szesa


szesa
senior tag

Mi a velemenyetek a rendszam ''hazavivos'' modszerrol.

Egyik haverom egy kisteherautoval jar melozni 8ker es alladoan buntettek a parkolos hienak. Es gyakran ugy hagyta ott a kocsit egy egy utcaban hogy lekapta a rendszamot, aztan amikor visszajott meg megvolt a kocsi :) arebbment ket utcat ott viszatette es ment tovabb.

Eddig meg nem volt zurje belole...

-

(#89) LittleG válasza faster (#87) üzenetére


LittleG
tag

Na még egyszer. :)
Ha a körforgalom előtt balra indexel azt jelzi, hogy nem fog az első kanyarnál kifordulni. Ez azért hasznos, mert mehet olyan szögben/közel az előtte közlekedő autóhoz, hogy nem látod éppen ki akar e fordulni(indexel e), így nem kell ott tökölni.
Amúgy ismerem a Kreszt(legalábbis azt tudom, hogy nem kell csak a kihajtásnál indexelni a körforgalomból), ez csak a többi résztvevő döntését könnyíti meg.

(#90) sasa311 válasza szesa (#88) üzenetére


sasa311
veterán

Az, hogy majd ráteszik a kerékbilincset és nézhet :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#91) Winner_hun válasza LittleG (#89) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt most nem értem.
Minek balra indexelni, ha az a szabály, hogy nem indexelsz, akkor nem kanyarodsz ki, hanem mész tovább.

Ez azért hasznos, mert mehet olyan szögben/közel az előtte közlekedő autóhoz, hogy nem látod éppen ki akar e fordulni

namost nem azért, de ha balra indexel az maximum a mögötte levő ember fogja látni, ha vannak előtte:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#92) KMan válasza sasa311 (#90) üzenetére


KMan
őstag

Haverom eppen ezert a kerekeket is logikusan leszedi es a csomitartoba dobja. nem vicc! :Y :DD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#93) jasszer válasza KMan (#92) üzenetére


jasszer
senior tag

Mondjuk gyorsan megvan... múltkor öltönyben 7 perc alatt cseréltem kereket, pedig nincs gyakorlatom benne... :) (vmi pöcsbunkó kiszúrta a kerekemet az éjjel :((( )

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#94) Latissimus Dorsi válasza Winner_hun (#91) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Annak lenne fontos, aki vár a körforgalomba behajtásnak.

Fontosabnak érzem a kifelé index elmulasztását. Körforgalomban én inkább a kölcsönös bizalmatlanság elvét veszem alapul, amíg nem látom, hogy tekeri a kormányt kifelé addig hiába indexel. A másik tipus aki meg nem is indexel. Na azoktól idegbajt tudok kapni, pláne ha nem tudok behajtani miatta.

Körforgalmon áthajtó villamossal mi a szitu?

No meg is van: 28.d) körforgalomban haladó járművel a körforgalmat keresztező villamos részére a járművel elsőbbséget kell adni.

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#95) szesa válasza Latissimus Dorsi (#94) üzenetére


szesa
senior tag

ugy van villamos elonye, en meg nem lattam ilyet hol van ilyen? :)

-

(#96) Latissimus Dorsi válasza szesa (#95) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Pl. Miskolc Újgyőri főtér (régen Marx tér). Ráadásul nem is csak egyszerűen átmegy a villamos, hanem még el is ágazik a körforgalomban:)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#97) Shadows


Shadows
senior tag

ÉS MIKOR VAN
nekem elsőbségem a villamossal szemben??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#98) Winner_hun válasza Shadows (#97) üzenetére


Winner_hun
félisten

ha tankkal mész;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#99) Begi


Begi
senior tag

Hali!

Az tényleg nagyon idegesítő, amikor nem indexelnek kifelé a körforgalomból, ezért jó, vagy hasznos, ha balra indexel az ember, ezzel jelezvén, hogy tuti nem akar ott kihajtani.(Külföldön sokan csinálják)
Egyébként én se szoktam alkalmazni, csak kifelé indexelek, de mindig:) (KRESZ is csak ezt írja elő)
Ha a befeléhajtásnál indexel az illető, az tényleg nem jelent semmit, csak hogy ő behajt a körforgalomba.
Tényleg kérdés: Busz sávot mikortól lehet használni? Értem ez alatt, hogy van 1 kereszteződés, és én a következőn akarok lehajtani, de az meg 2km-el arébb lesz, akkor mikor használhatom a busz sávot?

(#100) BlacKSouL válasza Begi (#99) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A buszsávba csak akkor sorolhatsz át, ha a forgalom függvényében az átsorolást követően azonnal be tudsz kanyarodni. Értelemszerűen ahol 50m-enként vannak a keresztutcák, ott folyamatosan haladó forgalom esetén a megelőző kereszteződés után már át lehet menni(ha éppen busz nem közlekedik rajta) de ha 2km múlva jön a következő, akkor kb 50m-rel előtte lehet átmenni, még ha nem vagy benne biztos sem haladhatsz tartósan a buszsávban.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.