Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) gaben válasza HXY (#394) üzenetére


gaben
aktív tag

Az első képen(ahol nincs zebra) azért B-A-Gy a sorrend,mert a B védett úton halad(főútvonal),ezért ez az első,az A ,azért a 2. mert a gyalogos még nem lépett le a járdáról,így nincs elsőbbsége.Ezt már fentebb is írták...

Amúgy szerintem is lenni kéne zebrának felfestve,ha van tábla.(Biztos lekopott a jó minőségű festék miatt ;) )
2 képen már lelépett a zebrára,így B-nek elsőbbségadási kötelezettsége van GY-nek,B -ne kmeg elsőbbsége van,mert főútvonalon halad.
Szerintem egyértelmű.(Tudom kicsit off) :DDD

mod:a 2 kép telejsne különböző,szerintem a gyalogos helyzetén van a hangsúly!Lelépett/nem lépett le.

[ Szerkesztve ]

(#402) HXY


HXY
addikt

Van zebra: [link] Gy - B - A

Nincs zebra: [link] B - A - Gy

(A 394-es hozzászólásban linkelt képek már a jó válasz megadása után, az animáció közben készült screenshot-ok, ezért van ott már a zebrán a gyalogos)

[ Szerkesztve ]

(#403) tbs válasza HXY (#402) üzenetére


tbs
addikt

A 2 szituáció tökéletesen egyező a KRESZ szerint. Rossz a teszt. Levél mehetne a készítőnek.

Tábla vs. zebra -> 17§ 1 bekezdés. Csak akkor lehet tábla zebra nélkül, ha már nem látható a zebra, mondjuk kopás/takarás miatt...

[ Szerkesztve ]

(#404) concret_hp válasza HXY (#394) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a kép alapból nem jó sztem. a gyalogos átkelő helyet jelző táblánál átkelőnek is kéne lennie nem? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#405) uborka3 válasza HXY (#402) üzenetére


uborka3
tag

Kérlek, ezeket a képeket ne linkeld be többet, mert ezek az első javitatlan verzióból vannak. A frissitett verzióban a második képen nincs tábla sem! A teszt készitője az eltérő közlekedési magatartásra akart rámutatni azzal,ha az úton van zebraill. ha nincs. A válaszok ennek megfelelően jók. Nagyon sok olyan közlekedési helyzet van ,ahol ideiglenesen éltérőek a jelzések, órákat lehet rajta vitatkozni

(#406) tbs


tbs
addikt

:F :F :F

(#407) uborka3


uborka3
tag

:K :K :K

(#408) HXY válasza uborka3 (#405) üzenetére


HXY
addikt

Ez már az 1.3-as verzió

(#409) uborka3 válasza HXY (#408) üzenetére


uborka3
tag

Akkor D verzió kell, lényeg hogy nincs benne![link]

(#410) Kasza08


Kasza08
őstag

2., A "kitáblázás" a mérvadó, nem az útfelfestés, mert az akár le is kophat! ;)

a táblát meg ellophatják a cigányok.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#411) Kasza08 válasza HXY (#402) üzenetére


Kasza08
őstag

De ez mekkora rakás kaki, a B mi a halál repedt zokni szagú isten f.szának indexel??? Rá akar hajtani a gyalogos útra, vagy miap.csa? Ha a főútvonal kanyarodik, attól még nem kell:W Ezért mondtam, hogy uborka képzelje el, hogy egyenes a főútvonal(nekem is így tanították). Nagyon láma a készítő.

(#412) vagamo válasza Kasza08 (#411) üzenetére


vagamo
őstag

Azért indexel, mert nem ismeri a kereszt! :)) Mennyivel egyszerűbb volt, még az én időmben a papíros teszt! Szemét dolognak tartom , az időkorlátos válaszokat /ez is stresszt idéz elő, mintha nem lenne elég az életben/!

HXY#394: Szerintem csak Demszky tettette ki azokat a táblákat :DDD :DDD !

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#413) Kasza08 válasza vagamo (#412) üzenetére


Kasza08
őstag

lol, azt hittem magamnak válaszoltam:DDD
én befizettetném a pótvizsga díjat, és levizsgáztatnám a teszt készítőit, mert nem elég, hogy nem ismeri a kreszt, de szerencsétlen tanulót meg félre vezeti.... :((

(#414) zsid válasza Kasza08 (#413) üzenetére


zsid
senior tag

Ha a többi autóst nem téveszti meg, akkor irányjelzőzhet, a kresz nem tiltja...

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#415) uborka3 válasza Kasza08 (#411) üzenetére


uborka3
tag

Jó elképzelem!
Elképzeltem, hogy egyszer majd mindenki szabályosan közlekedik
:K

[ Szerkesztve ]

(#416) Kasza08 válasza zsid (#414) üzenetére


Kasza08
őstag

Haveromat az oktatóm lebaszta érte.:F
Ugyanilyen kanyar van itt a közelben. Nem szoktak indexelni az A felől érkezők, pedig kéne.

(#417) uborka3 válasza Kasza08 (#416) üzenetére


uborka3
tag

Dehogy kell!

(#418) zsid válasza Kasza08 (#416) üzenetére


zsid
senior tag

Én a Bre gondoltam :) .

<tRucKdriFteR>

(#419) Kasza08 válasza uborka3 (#417) üzenetére


Kasza08
őstag

omfg, most megnéztem a könyvemet, ott is indexel a főútvonalon haladó. Aki letér a főútvonalról, annak kell indexelni! Viszont aki ráhajt, annak nem rajzoltak indexet:F Akkor az oktatóm a hülye? Nem értem már ezt az egészet:F

(#420) EZoli752


EZoli752
tag

Sziasztok, most csinálom B-s jogsit KRESZ-en már átmentem.
Segédmotor kerékpára nem kérhetek ideiglenes jogosítványt?
Köszönöm szépen!

3D élelmiszernyomtatás

(#421) uborka3 válasza EZoli752 (#420) üzenetére


uborka3
tag

Nincs rá lehetőség! :R

(#422) EZoli752 válasza uborka3 (#421) üzenetére


EZoli752
tag

Értem!
Köszönöm szépen a segítséged!

3D élelmiszernyomtatás

(#423) Kasza08 válasza uborka3 (#421) üzenetére


Kasza08
őstag

egyébként nem értem, miért kell megadni az M kategóriát annak, aki kocsira megy. attól, hogy megvan rá jogsija, még nem tudja vezetni.... :F

(#424) uborka3 válasza Kasza08 (#423) üzenetére


uborka3
tag

Feltételezik, hogy felnőtt fejjel gondolkozik, ha nem tudja vezetni nem ül rá!
Sok ember tudja vezetni, nekik jó! Azért azt Te is belátod, hogy a vezetése nem túl bonyolult.
Örülj neki , hogy igy van! :C

(#425) HXY válasza Kasza08 (#423) üzenetére


HXY
addikt

Lovaglást se tanítanak, aztán arra is érvényes a papír...

(#426) oritomi1


oritomi1
csendes tag

Angol kreszben tud valaki adni valami linket?Vagy progit?
Érdekelne hogy hogy működik például a háromsávos körforgalom vagy az ötsávos autópálya.

(#427) zsid válasza oritomi1 (#426) üzenetére


zsid
senior tag

Gondolom az 5 sávos autópálya ugyanaz lehet, mint a 3-4 nálunk, csak a nagyob forgalom miatt eggyel több sáv van. Azt meg le kéne lőni aki kitalálta a 3 sávos körforgalmat.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#428) eicon


eicon
csendes tag

Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni?Most törték össze az autóm fenekét és nem tudtunk megényetekre. lennék a vélemeggyezni. így rendőri intézkedést kértünk,de azért kiváncsi

(#429) eicon


eicon
csendes tag

bocsi, egy kicsit összekeveredett a mondanivalóm......

(#430) eicon


eicon
csendes tag

Szóval az történt, hogy főútvonalon beparkoltam az út melletti parkolóba,mivel nem találtam jónak,ki akartam tolatni, de megálltam, mert jöttek az autók, de a kocsi segge egy kicsit kilógott.Erre egy kedves uriember aki akart fordulni a főútra szemközti mellékutcából,balra nagy ívben ,és pont a kocsim seggét találta el.Szerintetek???

(#431) oritomi1 válasza zsid (#427) üzenetére


oritomi1
csendes tag


Ez elég fincsi :)

eicon:
elég nagy a sanszod (mivel külföldi vagy) téged fognak kihozni vétkesnek.
Nem figyeltél,nem ismered a szabályokat stb... megtalálják a módját.

(#432) zsid válasza oritomi1 (#431) üzenetére


zsid
senior tag

Ezt láttam már. Biztos van valami út amivel el tudod kerülni :DDD

<tRucKdriFteR>

(#433) oritomi1 válasza zsid (#432) üzenetére


oritomi1
csendes tag

Sokkal jobb ha beruházik az ember egy Hummerbe és akkor a forgalom melletti földúton kényelmesen el lehet menni.:DDD

(#434) Kasza08 válasza oritomi1 (#433) üzenetére


Kasza08
őstag

vagy a kocsik tetéjén is simán...:DDD

(#435) ~Mate


~Mate
tag

Holnap délelőtt rutinvizsga! Szurkoljatok! :DDD

(#436) zsid válasza ~Mate (#435) üzenetére


zsid
senior tag

No?

<tRucKdriFteR>

(#437) david222


david222
újonc

hali!
tudtok segíteni,h lámpánál kanyarodok balra,balra kanyarodó sávból(csak balra)2sávos útra,melyik sávba kell kanyarodnom?
Dávid

(#438) Bibby válasza david222 (#437) üzenetére


Bibby
addikt

A közelebbibe.

Ελευθερια η θανατος

(#439) david222 válasza Bibby (#438) üzenetére


david222
újonc

vagyis a belsőbe.
köszönöm a válaszodcsak a könyvbe nem találtam hasonlót.

(#440) ~Mate válasza zsid (#436) üzenetére


~Mate
tag

Jujjjj elfelejettem írni, hogy mi van. Nem is nagyon voltam gépközelben, meg ki is ment a fejemből, sry. De sikerült! :DD :DD :DD
Az elején nem volt természetes a mosoly az arcomon mikor megszólalt a vizsgabiztos:
(elméletnek a motorolajszint ellenőrzését húztam)
Ugye tudja, hogy most akár meg is buktathatnám?
(Fogalmam sem volt miért..)
És az volt a baja, hogy nem vízszintesen tartottam a nívópálcát.......... :U
Na mindegy, azért ezen meghúzni disznóság lett volna.. De a gyakorlat jól ment. :)
A lényeg, hogy meglett. Valszeg 21-én kezdem a forgalmat. :)

(#441) clayman


clayman
aktív tag

Sziasztok!

Néhány kérdés, ami nem hagy nyugodni. Remélem, ti tudtok rá válaszolni!

[B]27.[/B] § (1) c) egy nyomon haladó jármű = kétkerekű motorkerékpár,
segédmotoros kerékpár vagy kerékpár

Akkor a 2-, 3- és 4-kerekű segédmotor, illetve a 2- és 3-kerekű kerékpár egy nyomon haladónak számít? Itt a kétkerekű jelző nyelvtani szempontból nem vonatkozik a másik két szóra, de egy quad-ot meg logikátlan lenne ebbe a csoportba sorolni. :S

[B]25.[/B] § (3) Az autóbuszöblöt, az autóbusz forgalmi sávot,
kapaszkodó sávot, a gyorsító és lassító sávot, valamint a
kerékpársávot a (2) bekezdésben említett jobbra tartási,
illetőleg az úttest jobb szélén való haladási kötelezettség
szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.

Az úttést szélén lévő nyílt villamospályával mi a helyzet?

Mellesleg ez a ma hatályos jogszabály, vagy csak fölé van írva?

[ Szerkesztve ]

(#442) Kasza08 válasza clayman (#441) üzenetére


Kasza08
őstag

Az "M" kategória fogalma
Nemzeti kategória. Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg.

Igen, akárhány kereke van, de 50ccm, akkor az egy nyomon haladónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#443) clayman válasza Kasza08 (#442) üzenetére


clayman
aktív tag

Wow, szuper, köszi a választ!

Akkor mostantól nyugodt lélekkel fogom előzni a vasúti átjáróban a 49 ccm-es quad-okat! ;)

(#444) Kasza08 válasza clayman (#443) üzenetére


Kasza08
őstag

ne mondjátok el senkinek, de 50-es robogómmal én még a kamiont is kielőzöm Harasztin belül:D Utálom amikor ott totyok előttem a sportkipufogós kopasz köcsög, és tojás van a pedálja alatt...

(#445) stichus válasza Kasza08 (#442) üzenetére


stichus
tag

nem számít egy nyomon haladónak, a kétkerekű mind a 3ra vonatkozik. nem is lehet előzni, mert ott is vonatkozik a kétkerekű mindegyikre

[ Szerkesztve ]

(#446) clayman válasza stichus (#445) üzenetére


clayman
aktív tag

Először én is így gondoltam, az ingatott meg meggyőződésemben, hogy a könyvben egyszer fordított sorrendben láttam, tehát ők is úgy érthették, hogy a 2-kerekű csak a motorkerékpárra vonatkozik.

(#447) stichus válasza clayman (#446) üzenetére


stichus
tag

pedig teljesen egyértelmű a kresz megfogalmazása. csak 2kerekű számít egy nyomon haladónk (logikus) és csak egy nyomon haladót lehet előzni az említett esetben, mivel az mellett lehet elhaladni sávon belül (logikus)

(#448) clayman válasza stichus (#447) üzenetére


clayman
aktív tag

Először is köszönöm a választ, de még nem vagyok meggyőzve :)

Szerintem egy osztálydefiníció megfogalmazása nagyon messze áll az egyértelműtől, ha egyes elemek osztályba tartozását az alapján kell eldöntened, hogy az logikus-e.

Ugyanis pl. hasonló érveléssel azt mondhatnám, hogy a 3/4-, ill. a 3-kerekű smkp, ill. kp, bár nem sokkal szélesebb az említett kétkerekű járműveknél, a plusz kerekek miatt sokkal jobb iránytartással rendelkezik, így a mellette való biztonságos elhaladáshoz jóval kisebb szélesség szükséges, és mivel az egy nyomon haladók csoportja csak ilyen szabályokban bukkan fel, logikus, hogy utóbbi járművek is ebbe a csoportba tartozzanak.

Szigorúan nyelvtani szempontból vizsgálva miért gondolod, hogy a "kétkerekű" jelző mindhárom járműre vonatkozik, és nem csak az egyikre, úgy, mint pl. a "segédmotoros" jelző? Hosszan kerestem, de semmi idevágó nyelvtani szabályt nem találtam, ha te tudsz ilyenről, nagyon hálás lennék, ha megosztanád! :R

[ Szerkesztve ]

(#449) borfa válasza clayman (#448) üzenetére


borfa
újonc

Nem csak az oldaltávolságra kell gondolni, hanem arra is hogy az adott jármű mennyit takar.
Pl. utkereszteződésben is lehet előzni a kétkereküeket akár balról is.Ha védet úton vagy nincs gond, de egyenrangúban egy nagyobb 4 kerekű smkp. esetleg annyit takar, hogy nem látod tőle azt akinek előnye lenne.

(#450) clayman válasza borfa (#449) üzenetére


clayman
aktív tag

Teljesen igazad van, az érvelés valóban nem makulátlan, bár ez nem is volt cél: mindössze stichus érvelésére akartam reflektálni vele, hogy ha már gondolkodni kell, nem mindenkinek ugyanaz a jelentés logikus.

Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy csupán a kresz betűjének való megfelelés nagyon távol esik a biztonságos és jó vezetési modelltől, tudom, hogy a gyakorlatban rengeteg más szempontot is figyelembe kell venni, sőt... E elméleti kérdéssel mindössze annyit kívántam megtudni, hogy ezt a bizonyos paragrafust ha betű szerint értelmezzük, akkor hogyan kell érteni. Kérlek, ne akarjatok többet látni bele :B.

Mindössze olvastam egy tankönyvben az egyik módon, máshol a másik módon értelmezték, a kérdés nem hagyott nyugodni, máshol választ eddig nem találtam, és reméltem, hogy van itt valaki, aki már utánajárt ennek. De lehet, hogy inkább jogi, vagy nyelvtani fórumra kéne írnom :U :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.