Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) slayer006


slayer006
addikt

a napokban kezembe került Tom Clancy - Splinter Cell A Sejt című könyve
egy szóval tudnám jellemezni: kerülendő :(

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#52) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!
Olyan könyvet keresnék amit a teljesen kezdő user kezébe adva elég átfogó és érthető bevezetést kapna a számtech világába.Amolyan Számítástechnika A-Z-ig felhasználóknak szerüre gondoltam.
lehetőleg ''személyes'' tapasztalat alapján

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#53) brownus


brownus
veterán

most karácsonyra kaptam két Dick könyvet is, és nagyon tetszik az író stílusa. eddig vhogy kimaradt az életemből. most pótolom:)

P.K. Dick: Az ember a fellegvárban kurva jó:) ([link])

(#54) brownus válasza brownus (#53) üzenetére


brownus
veterán

ezt befejeztem, és nem igazán értem a végét.... csak sejtem mit is akart!?

na mindegy, most ezt kezdtem el: Palmer Eldritch három stigmája ([link])
veri gut, szerk: még jobb mint az előző:)

[Szerkesztve]

(#55) tbs válasza brownus (#54) üzenetére


tbs
addikt

Azér' nem érted a végét, mert vége van csak, nem befejezése. Nem tudta befejezni. Van egy pici füzetem a következő pár fejezetről (magyarul, ritkaság, nem adom ki a kezemből), de nem javaslom: sokkal jobban fog frusztrálni, hogy meghalt a tag, mielőtt befejezte volna... ;)

Palmer Eldricth kellemes. Már aki szereti Dick világát.

(#56) brownus válasza tbs (#55) üzenetére


brownus
veterán

szeressem azért olvasom, az a pici füzet érdekel, betudod szkennelni és elküldeni? megköszönném

(#57) tbs válasza brownus (#56) üzenetére


tbs
addikt

Esetleg lefotózom. Talán... ;]

(#58) brownus válasza tbs (#57) üzenetére


brownus
veterán

előre is köszi:)

(#59) Loretto


Loretto
veterán

P. Howard: A tizennégy karátos autó
Nagyon jó, nem is hoszzú, mindenkinek ajánlom.

Soirée...

(#61) doc válasza brownus (#54) üzenetére


doc
nagyúr

Dicktől a kedvencem a Halál útvesztője, a giccses cím ellenére döbbenetesen jó könyv, igazi Dick! (és még be is van fejezve :DD)

(#62) brownus válasza doc (#61) üzenetére


brownus
veterán

azóta néhányat már kivégeztem, kizökkent idő, időugrás a marson, ubik, stb... fasza mind:)

(#63) lorcsi válasza Kalandor (#60) üzenetére


lorcsi
veterán

én előadáson olvastam :) volt nagy röhögés, azt sem tudtam merre feküdjek :D

(#64) slayer006 válasza Loretto (#59) üzenetére


slayer006
addikt

Rejtő Jenő -től az összeset beírhattad volna :R

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#65) tsybee


tsybee
újonc

Ha nagyon akartok röhögni...
Vavyan Fable : Pepita macska...
Mesemaraton

Jótanács: tömegközlekedésen, előadáson ne!

meow! hol az egerem??? ... igen az optikai!!!

(#66) brownus


brownus
veterán

up,
esetleg van valakinek eladó könyve? dobjatok be egy listát mi meg válogatunk:)

meg ajánlanék is akkor egyet, megint egy Dick könyv: Vallis (ehhez sem kell mit hozzáfűzni...)


slayer006; pár hete anyáméknál voltam, és szoba festés lévén szelektálni kellett a könyveket. pár régi kiadású Rejtő könyvemet megtaláltam, bódottá voltvan:)

[Szerkesztve]

(#67) lorcsi


lorcsi
veterán

Müller Péter: Szeretetkönyv
még csak az első fejezetnél tartok, de már itt is lenyűgöző. mindenkinek nagyon ajánlom

(#68) Sianis


Sianis
addikt

Alan O'Connor ... aki ismeri tudja, hogy miről beszélek. Aki nem, az olvassa el pl a Síró fém című könyvét. Kíváncsi vagyok, mennyire képzeli majd oda magát a történetbe.

Annyit tudjatok, hogy fantasy. ;)

Sianis

(#69) brownus válasza Sianis (#68) üzenetére


brownus
veterán

imádom, hollóidők a favorit:) végülis az összes o'connor könyv az:)

amit most olvasok: Beriquel ciklus - 3. SZELLEMTÁNC [link]

(#70) Kicker


Kicker
senior tag

Havas Méhkirálynő könyvét fogta már valaki a kezében?

a Blikkben volt belőle részlet, hát, elég hard... tegnap láttam Havast az ATV-n és ott kifejezetten érdekesnek tűnt a téma...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#71) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy könyvmoly,de a Fantasy könyveket szeretem!Nekem nagy kedvencem John Caldwell KÁOSZ sorozata.A Főhős Skandar Graun,aki ismeri nem kell bemutatnom.Izgalmas,humoros,változatos nekem nagyon bejön és bele tudom élni magam a történetbe! Ajánlom mindenkinek,aki szereti a Fantasy-t.

A jó Skandar Graunt nem fogja a ragály, Felhők takarják el hamarost a napot, Nem eszik oly forrón az ork harcos-papot! //Skandar Graun dala. :DDD

[Szerkesztve]

(#72) brownus válasza Kicker (#70) üzenetére


brownus
veterán

ja, én meg a tv2-claudia beszélgetősójában láttam őket, annyit már megtudtam, hogy anna egy kibaszott intelligens nő, és ha be van kokózva akkor nemcsak b@szni szeret de beszélni is... (reklám letudva)

sajnos nem egy japánban élünk ahol az eme foglalkozású nőket máshogy kezelik és... na mindegy.... szal, ha lenne pénzem, ennyi pénzem én is megdugnám. nem tagadom.

az viszont bassza a csőrömet (elnézést), hogy pl. velem mi történne!? ha én is reklámoznám illegális dolgaimat... valszeg én is szopnék, csak nekem fájna is.

ha megveszed a könyvet, kölcsön kérném:) pénzt nem adnék érte!


(#73) lorcsi válasza brownus (#72) üzenetére


lorcsi
veterán

simán el tudom képzelni hogy színte semmiről nem szól és csak nagy szavakat használnak benne, amiket kb. mindenki sejt a tv-s és újságos lebegtetés után
Valahogy így volt a Fábry könyvnél is

(#74) Kicker válasza brownus (#72) üzenetére


Kicker
senior tag

én az ATV-n láttam, és én azt szűrtem le, hogy egy olyan nőt mutatnak be aki nem épp okos, de mindent élményként fog fel, tehát ha orgiában van, neki az élmény... nagyon jól el tudja mesélni élményeit, ennyi, Havas meg mint sima riporter, könyvíró belement a dologba... nekem kifejezetten tetszett az ATV-s beszlgetés, Havas beszélt a feleségéről is, meglepő volt... nekem tetszik amit csinál, ahogy viselkedik.

könnyű felettük ítélkezni, de szerintem egy-két szaftos story, érzelmi töltéssel - szerintem olvasható...

az hogy is tény, hogy narkós a csaj, de a rendőrök nem csesztetik, hát erre mit lehet mondani? kit érdekel?

a könyvet nem óhajtom megvenni, kivéve ha minden kötél szakad... 09.21. a megjelenés dátuma.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#75) lorcsi válasza Kicker (#74) üzenetére


lorcsi
veterán

az hogy is tény, hogy narkós a csaj, de a rendőrök nem csesztetik, hát erre mit lehet mondani? kit érdekel?

ez nekem is megfordult a fejemben és közvetlen utána az is hogy elég magas közökben lehetnek ügyfelei...ki tudja lehet van ott zsaru is :U


könyvet meg lehet felteszik torrentre ;)

(#76) Kicker válasza lorcsi (#75) üzenetére


Kicker
senior tag

könyvet meg lehet felteszik torrentre ezt nem akartam írni, de igen, erre várok.. ;]

Mondta a Havas, hogy a könyvében volt egy rész, amiről valaki felismerte saját magát, illetve tudta, hogy az alapján a felesége, vagy barátai felsimernék, ezért át kellett írni a fejezetet.... és nagyon ismert személy...

amit javaslok, ha valaki tényleg utána akar járni ilyen dolognak, nézzen neten kisfaluk 4 csillagos szállodáit, amik egész évben nyitva vannak... én most nyáron ahol voltam, ott mondták, hogy Horn Gyula, Lagzi Lajos, stb volt már vendégük 4 éves fennálásuk óta, és nem mindenki a kedves feleségével...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#77) brownus válasza Kicker (#76) üzenetére


brownus
veterán

gondolom az ifjabbik horn ;] nem hiszem, hogy az öregnek felállna, bár kitudja :F :)

tényleg, úgy megveszem én is.

(#78) brownus


brownus
veterán

richard morgan - valós halál, még csak a felénél járok de kegyetlen :R eddig nagyon jó:) egy sci fi egyébként: [link]

(#79) tbs válasza brownus (#78) üzenetére


tbs
addikt

hmm...hmmm... Takeshi Kovacs Új Pestje kicsit alulmutogatott, így ez alapján az 1 könyv alapján felejtős kategória.

Rohadtul kiszámítható, és legalább 1 súlyos logikai bukfenc van benne... :DDD

(#80) koob válasza tbs (#79) üzenetére


koob
senior tag

milyen kovács pistike? :Y magas labda volt :D

(#81) tbs válasza koob (#80) üzenetére


tbs
addikt

Akkor már ''Pörgés''... Az legalább durván jó, kerek. Annyira, hogy nem a világ, a scifi a fontos, hanem a szereplők jellemfejlődése. ;)

(#82) brownus válasza tbs (#79) üzenetére


brownus
veterán

tegnap túljutottam a felén, hát remélem ezután lesz a logikai bukfenc. nem akarok beégni:D most mentek át europába rayhez, a japán matu kurvához

egyébként jól érzem, hogy felfedezhető a regényben innen-onnan elcsípett ötletek?
pl. a műholdról sugárzó dj dicktől, a drogok ilyesfajta bemutatása gibsontól. meg még 1-2 dolog amit nem tudok megnevezni, de ismerős. ez nem baj sztem, mert jól összefogja az egészet. ha végeztem a könyvel megbeszéljük.

(#83) tbs


tbs
addikt

Ismét. Dan Simmons, "Káli dala". Újraolvastam. Megint kiütött. Elképesztő történet, kiváló fordítás. MESTERMŰ.

(#84) koob válasza tbs (#83) üzenetére


koob
senior tag

2nap alatt?

(#85) tbs válasza koob (#84) üzenetére


tbs
addikt

Ezeket már mind-mind olvastam "régebben". Rendszeresen újraolvasom a jobb(réteges) könyveket. Újabb és újabb felismerések tudnak bevillanni. Amúgy a "Káli dala" ~300 oldal, de olyan súlyú, hogy 3 éjszaka kellett hozzá harmadjára is. Szinte költemény. Tagore és Dász. :DDD

Amúgy meg a magyar Hyperion 1-1 kötete 1-1 éjszaka. Elvileg gyorsan olvasok. :B

(#86) brownus válasza tbs (#79) üzenetére


brownus
veterán

a logikai bukfenc az hogy már a könyv is úgy kezdődött, hogy dohányzott?

újpest a többi kötetben lehet jobban be van/lesz mutatva, meglássuk... nekem nagyon bejött ez a könyv, ha jól tudom magyarul még nem jelent meg a többi könyve. jöhet a következő:) nekem absz. nem felejtős kategória:)

ha azt nézzük, hogy ez az első regénye... a többi még jobb lehet:)

(#87) Kicker válasza brownus (#77) üzenetére


Kicker
senior tag

találkoztál/valaki találkozott már a könyvvel az "internet shopban"?? ;]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#88) Makaveli


Makaveli
senior tag

Most olvasom: Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Istenkirály könyv! Mindenkinek ajánlom!

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#89) Kicker válasza Kicker (#87) üzenetére


Kicker
senior tag

cUP

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#90) Diego! válasza Makaveli (#88) üzenetére


Diego!
senior tag

Agatha Christie forever :R 2-3 könyvet olvastam tőle, nagyon tetszett. Melyikek jók még?

(#91) Integra


Integra
titán

olvasta már valaki a balekot?
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#92) -Mike- válasza Kicker (#70) üzenetére


-Mike-
addikt

nekem megvan, ma végeztem ki, olyat nem olvastam benne amit nem tudtam, ennyit erről;)

(#93) Makaveli válasza Diego! (#90) üzenetére


Makaveli
senior tag

Gyilkosság a diákszállóban, Tíz kicsi néger, Gyilkosság Mezopotámiában, Gyilkosság az Orient Expresszen, Paddington 16.50 - ezek mind nagyon jók, de szinte az összes nagyon jó!

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#94) brownus válasza Integra (#91) üzenetére


brownus
veterán

nem is tudtam, hogy könyveket ír house doki:)

(#95) Kicker válasza -Mike- (#92) üzenetére


Kicker
senior tag

belenéztem egy boltban, hát nem rágom le körmeim izgalmamban... :(

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#97) lorcsi


lorcsi
veterán

Méhkirálynő

torrenten egjelent, kíváncsi voltam. Még nem olvastam el(lehet nem is fogom) csak bele olvastam.
Az van amire számítottam: egy nagypofájú qurva a felsőbb körökből, akinek nagy szerepe jutott a vélemyénynilvánításra. A nagyobb külföldi sztárok között szterintem kézen-közön járnak az ilyen nőcskék. Semmi újat nem mondott. Ok, néhány sztori, de ez is inkább mesélgetés semmi érdekfeszítő

(#98) Kicker válasza lorcsi (#97) üzenetére


Kicker
senior tag

üdv

melyik oldalon találtad a méhkirálynőt?

hupszi, ezt privibe akartam...

mod: mög van... :DD

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#99) Kicker válasza Kicker (#98) üzenetére


Kicker
senior tag

olvastam a felét tegnap, hát, szerintem egy narkó függő depressziós nő meséli életét... ennyi, talán azért érdekes, mert nem mindenki így próbálja oldani a depresszióját /narkó, szex, gyógyszer, narkó, szex/.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#100) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Az én ajánlatom John Steinbeck - Egerek és Emberek:

Az Egerek és emberek-kel aratta az író első nagy sikerét. Főszereplői - George és Lennie - hányódó mezőgazdasági vándormunkások. George életrevaló mozgalmas figura, Lennie kissé ütödött, de jószivű hatalmas óriás; a két férfi gyengéden szereti egymást, s közösen dédelgetnek egy álmot: egyszer majd saját kis birtokot szereznek, és ott fognak élni. Mielőtt révbe érnének, Lennie - merő szeretetből, s heves vágya okán - megöli gazdájuk feleségét, majd menekülésük közben hogy meg ne lincseljék, barátja végez vele. George újra földönfutóvá válva már csak a túlélésben reménykedhet.

-----------------------------------

Viszont megvan a negatív véleményem Stephen King - Halálos Árnyék c. könyvről. Mondjuk azért érdemes egyszer elolvasni. Vannak benne jó részek.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.