Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

befejeztem a Porgest, nagyon tudom ajanlani azoknak akik szeretik a komoly, elgondolkodtato sci-fit. Igenyesen van megirva, a vilag pedig tokeletesen ki van talalva, vegere minden a helyere kerul. Nagyon tetszett ahogyan tobb idosikban bontakozott ki a tortenet.
az iro honlapjan megtalaltam, hogy bizony van folyatatasa is, a cime Axis ( [link] ). Ezt olvasta mar valaki?

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#152) Salak


Salak
tag

Nagyon ajánlom mindenkinek Robert Ludlum: The Matarese Circle című könyvét, nem igaán tudtam letenni :) Nem tudom megjelent-e magyarul, én angolul ovlastam. Szintén tőle, a,The Ambler Warning is piszok jó.

"Winners never quit and quitters never win."

(#153) brownus válasza tbs (#150) üzenetére


brownus
veterán

ebay-en megrendeltem, ma jött meg. ha kell kölcsön adhatom.

(#154) edipqe


edipqe
senior tag

G O: 1984 és utána megnézni a filmet is.
Rejtő J.:Csontbrigád, Láthatatlan cirkáló, Az elveszett futár
Stephen E. Ambroze: Band of Brothers
Dune minden mennyiségben
Szélesi Sándor: Tündérösvényen-A lelkek birodalma-Vadásznak vadásza
ezek baromira jók. És a legjobb,hogy egy jó és sokak által szerett műfaj magyarokkal megírt sorozata->[link]

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#155) edipqe


edipqe
senior tag

és vadászok erre a két könyvre->
kiskarácsony nagykarácsonyban
jelentés a pusztáról

ezt egy Bp-ről falura "száműzött" író írta akit a dédnagymamámék házában szálásoltak el.
Az 1ikben a főhős az rokonomról van mintázva.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#156) bandus


bandus
veterán

én most kezdtem neki a gyűrűk urának ismét, angolul. egyszer már a harmadánál kb feladtam, de mostmegbírkózom vele :D
illetve rendeltem egy hitchiker's guide to the galaxy-t is eredetiben. ha valamit esetleg nem értek, akkor meg a longman dictionary-ből nézem ki, szóval a nyelv fejlesztés van most előtérben :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#157) Wolverine


Wolverine
félisten

Hozzájutottam Neil Gaimantől a Sosehol (Neverwhere) c. remekműhöz... Egyszuszra olvastam végig, igaz, nem túl hosszú (~250 oldal) - de ilyen rég volt, hogy valami letehetetlen legyen a kezemben...

brownus, hogy állsz Aragornék könnyed délutáni túrájával? :)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#158) brownus válasza Wolverine (#157) üzenetére


brownus
veterán

hi,
ők csak később jönnek a sorban, annyi olvasni valóm van mostanság (meg a hetekben megnéztem mindhárom rész dir.cut.-ját és most várnom kell egy picit, hogy "felejtsek").
hétvégén anyósomnál megláttam a vörös oroszlán-t és ismerős volt a cím, és maga az író is. tegnap azt kezdtem el, és alig bírtam letenni annyira magával ragadott, kurva jó stílusa van szepes máriának, imádom. és ahogy a mester is mondta, elgondolkodtató ;)

gaimantől a tükör és füst-öt olvastam; érdekes, tetszeni fog:)

(#159) brownus


brownus
veterán

(#160) válasza Wolverine (#157) üzenetére



addikt

Ez miről szól?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#161) Wolverine válasza (#160) üzenetére


Wolverine
félisten

Egy alapvetően unalmas pasas Londonban egy nap egy hajléktalannak tűnő lányba botlik, akit megtámadtak. Segít neki, de másnap mintha kifakult volna a létezésből - a barátnője nem ismeri meg, a munkahelyén senki sem emlékszik rá, a lakását kiadják. Kénytelen a lány után menni Lenti Londonba, hogy kiderítse, mi a fene is történt, és ha lehet, visszaszerezze, amit elvesztett. (persze ezzel szépen kiirtottam belőle a mesét :) )

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#162) válasza Wolverine (#161) üzenetére



addikt

Thx.
Ha nyugis hetem lesz, majd elolvasom melóhelyen. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#163) deniro2 válasza bandus (#156) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem kötekedésnek szánom, de az agyamat eldobom mikor emberek eredetiben próbálkoznak olyan könyvekkel, amik nagyszerű magyar fordítással is elérhetőek...
Márcsak azért is, mert kétlem, hogy teszemazt egy középfokú nyelvvizsgával az épphogycsak megértésen túl bármit lehetne kezdeni egy idegennyelvű könyvvel.
Más dolog egy használati utasítás és más egy irodalmi mű.
Persze mindenki maga dönti el, hogy mit olvas és hogyan, de szerintem nem pont a Gyűrűk Urán kellene gyakorolni. Meg nem a Galaxison. Erre ott van Danielle Steel. :)
No offense, csak kikívánkozott. :B

(#164) bandus válasza deniro2 (#163) üzenetére


bandus
veterán

igaz, hogy középfokú nyelvvizsgám van, de azért annál valamivel magasabb szintű tudásom van :)
a könyv, kb 80%-át tisztán értem, nem ez az első könyv, amit eredetiben olvasok :) eddig harry potterek voltak, egy wilbur smith könyv félig, és egy maeve binchy nevű szerzőtől egy. főleg a szókincs feljesztése lenne a cél. eddig jól megy, de ha nagyon szenvedős lesz, akkor természetesn lerakom.. az ismeretlen kifejezéseket, meg a longman egynyelvű szótárból nézem ki, ez is sokat segít.

a galaxyst meg vladimir ajánlotta eredetiben :)

mod:
a gyűrűk ura magyar fordítása pedig tényleg zseniális :R

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#165) brownus válasza bandus (#164) üzenetére


brownus
veterán

[link]én elkezdtem ekkor, de abbahagytam, még várnom kell... :B lehet először magyarul kellene:)

(#166) Hasek válasza Hasek (#100) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Újabb John Steinbeck könyvek kerültek a terítékre. Az elsőt már el is fogyasztottam, még hozzá az Érik a gyümölcs c. alkotást (~560 old.). Mindenkinek tudom ajánlani.

A regény központjában a Joad család kálváriája áll, amely a nagy gazdasági világválság idején veszi kezdetét. Az akkor földönfutóvá vált, egykor földbérlők szenvedéseit, megpróbáltatásait, az összetartást mutatja be, és a kegyetlen küzdelmet az életben maradásért, a munkáért, és a pénzért.

A történet 3 réteget sorakoztat fel, amelyek közül a már említett földönfutókat emeli ki, és követi soron. Azonban mire végére érünk a könyvnek, nagy igazságokra jöhetünk rá a világgal kapcsolatban, amelyek megmásíthatatlanok. Végül a történetnek úgymond nincs vége, de aztán egy perc töprengés után rájöttem, hogy a folytatáshoz csak körbe kell néznem.

Jó könyv, annyi szent. Ajánlott olvasmány. :K

Hamarosan elkezdem majd az Édentől keletre I-II -t, szintén John Steinbecktől. Majd arról is írok valamit.

Üdv. H

(#167) AMD Power


AMD Power
titán

Tud ajánlani valaki egy jó Jóga könyvet?

(#168) bdav válasza Wolverine (#161) üzenetére


bdav
őstag

+1 szavazat a Soseholra, nekem is bejött nagyon. a szerzőtől még a Csillagport olvastam a film hatására de szvsz a film jobb lett (!) az ilyen is ritka.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#169) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Nemtudom ha valaki szereti a Sci-fi könyveket vagy általában ilyen Gyűrűk Urához hasonlóakat akkor ajánlom Christopher Paolini Eragon, Elsőszülött, Birsingr c. könyveit. A Birsingr most jelent meg, A libri toplistán a 3.
Első részéből film is készült, ami szerintem tetszetős.

Továbbá ajánlom Stephanie Meyer: Twilight-Alkonyat, New Moon-Újhold, illetve az Eclipse-t ami még csak angol nyelven elérhető.Első részéből film készült ami szerintem (a könyv olvasása után) nem volt annyira tetszetős de lehet hogy csak nekem :P

essexboy

(#170) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok, tudna valaki ajánlani Dan Brown hoz hasonló stílusú írókat illetve könyveket, inkább krimi, thriller egy kis őszesküvés elmélettel tarkítva esetleg háborús témájú könyveket is szívesen várok vagy valami hasonló könyveket. thx

[ Szerkesztve ]

(#171) Nunder válasza essexboy (#169) üzenetére


Nunder
őstag

Most olvasom a Brisingr-t eszméletlen milyen jó lett :) Amúgy akit érdekel a Fantasy annak még R.A. Salvatore könyveit tudom ajánlani, pl a híres Sötételf trilógiát és folytatásait.

Aki esetleg a lazább, de nagyon izgalmas és jó könyveket keresi, annak pedig Wilbur Smith összes könyvét tudnám ajánlani. Nagyon nagy író, könyveiben mindenki megtalálja a számítását.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#172) brownus válasza dReFiX (#170) üzenetére


brownus
veterán

nem olvastam brown regényeit, de ami hirtelen eszembe jutott az ez: (bár ez szerintem masszívabb anyag lesz...) lawrence norfolk: a lempriere lexikon, ebben van minden, összeesküvés, árulás, titkok.

amit viszont ajánlani jöttem: richard morgan - dühöngő fúriák

(#173) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Énisénis :)

Digitális erőd:[link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#174) runner 125


runner 125
nagyúr

Tudtok ajánlani valami portált, ahol akár használt - akár új könyveket lehet vásárolni jó áron?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#175) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Ez engem is érdekelne

(#176) runner 125 válasza Brian_RL (#175) üzenetére


runner 125
nagyúr

Látom egyelőre semmi.. kár. :O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#177) runner 125 válasza runner 125 (#176) üzenetére


runner 125
nagyúr

antikvarium.hu - egy ilyen tippet kaptam. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#178) joey04 válasza runner 125 (#174) üzenetére


joey04
titán

én most a Robin Cook könyveket akarom "kivégezni", (csak most egy kis Twilight szünet van) és én is mindet használtan veszem, de én a vaterán szoktam nézelődni, és eddig mindig rá is akadtam jó állapotban lévő, olcsó könyvekre.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#179) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék venni egy könyvet ajándékba, de bevallom, nem nagyon vagyok otthon a könyvek világában.
Olyat keresek, ami
-angol (alapfokú)
-kategóriát tekintve ilyen kicsit vicces, kicsit romantikus, szórakoztató.
-valami újabb legyen, ne 1000 évvel ezelőtt írt

Ha tudnátok pár címet mondani, ami megfelel ezeknek, nagyon örülnék.

Köszönettel:

CsodaPOK.

(#180) brownus


brownus
veterán

fonyódi tibor - katedrális

istencsászár a regény, sci-fi és fantasy egyben, letenni nem lehet vagy csak nagyon nehezen. jön a következő regénye, a korona hatalma:)

(#181) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az agyam mélyén őriztem egy-két fals infót arról, hogy a Zabhegyező mely híres embereknek (volt) a kedvenc könyve. (Direkt nem írom le, hogy kikre gondolok, hogy ne befolyásoljak senkit.) A kérdés, hogy ti ismeretek olyan híres embereket, akiknek ez a(z egyik) kedvencük? (Ha van forrás hozzá, az még jobb lenne.)

Dive ever, work never.

(#182) AMD Power


AMD Power
titán

Paulo Coelho: Az alkimista

Ez a könyv valami szenzációs lett! Már keresem is a következő könyvét amit el fogok olvasni. :R

(#183) trillian


trillian
csendes tag

Sziasztok!

Én Philip K. Dick könyveit ajánlom figyelmetekbe. Most az " Istenek invázióját" olvasom, ami nagyon klassz, leszámítva, hogy hibás példánnyal rendelkezem. A 4. fejezet kétszer szerepel, és kb. 20 oldal hiányzik belőle. De azért jó!

"Ha egyszer az életben a szemem elé kerülök, úgy leütöm magamat, hogy azt sem fogom tudni, mi ütött belém!”

(#184) Pitterix


Pitterix
őstag

Végre könyves topik!
Alexandrában olcsón kapható pár M.A.G.U.S. kötet, ebből vettem ketőt:
Ryeki tűz
Gorviki pokol
Jól tudom, hogy ennek a sagának nincs folytatása egyelőre......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#185) glutamin


glutamin
őstag

Kovács András Péter - Multigáz - kíváncsi leszek rá.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#186) kovsol


kovsol
titán

látom nincs tolongás :U
Alien könyvekkel nemrég végeztem, meg a Harry Potter 7 -el

Stephen King - Borzalmak várást olvasom jelenleg, de szerintem ma kivégzem, következő Arthur C Clarke 2001 Űrodisszeia (ezen az oldalon elég sok könyv van, ha esetleg van még olyan aki szeret laptopon is olvasni egy fotelban) és a következő amit találtam a könyvespolcon (szüleimnek van vagy 1000könyve itthon) Stephen King - Ragyogás, de Robin Cook könyvek is vannak szemezek már párral, remélem jó lesz az is

May the Force be with you!

(#187) brownus


brownus
veterán

az egész Dűne sorozat, most kezdtem el az Atreides-házzal, és nagyon jó! kicsit féltem, hogy nem lesz olyan mint a herbert féle regények, de az!:)

(#188) brownus válasza brownus (#187) üzenetére


brownus
veterán

biztos ami biztos tegnap megvettem a 2. részt, gyorsan fogynak az oldalak a könyvből...

[ Szerkesztve ]

(#189) jegenye77


jegenye77
addikt

Ezt a könyvet keresem egy ideje de sehol se lehet megrendelni.Valaki tudna segíteni hogy honnan lehetne beszerezni?Vagy esetleg ha megvan és el ill. kölcsön adná azt megköszönném.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#190) brownus válasza jegenye77 (#189) üzenetére


brownus
veterán

az antikvarium.hu-n és a szellemlovas.hu-n nem találtam, passz....

(#191) jegenye77 válasza brownus (#190) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezeken voltam de semmi.Azért gondoltam hátha valakinek megvan és megunta.Megvenném vagy kölcsönkérném.
Tényleg!Könyvtárba ez meglehet?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#192) brownus válasza jegenye77 (#191) üzenetére


brownus
veterán

tuti, nézz el egy nagyobb szaboervinbe vagy is könyvtárba (ha nem bp-i volnál...)

[ Szerkesztve ]

(#193) jegenye77 válasza brownus (#192) üzenetére


jegenye77
addikt

Az lesz mert a rendelés kizárt ahogy elnézem.
Köszönöm a segítséget. :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#194) Kassadin


Kassadin
addikt

Nem tudom ki mennyire fantasy rajongó, de ajánlom figyelmébe a William King féle Warhammer sorozatot, én most tartok a 8.kötetnél.... :K
Vagy esetleg még tudnám ajánlani Ken Follett Katedrális című könyvét, akit érdekel a sötét középkor témája, az nem fog benne csalódni. ;)

(#195) jegenye77 válasza brownus (#192) üzenetére


jegenye77
addikt

Meg is van a könyv. :K
Egyetemi könyvtárból hozta az asszony.Sajnos így nem saját de jobb a semminél.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#196) brownus válasza Kassadin (#194) üzenetére


brownus
veterán

vagy akár Fonyódi Tibor - Katedrálisát:) ez sci-fi/fantasy, eszméletlenül jó könyv, nagy kedvencem.

régen sok fantasyt olvastam, többnyire magyaroktól, de olvastam párat pl. david gemmell-től, vagy salvatore drizzt sorozatát. meg pár dark sun regényt: pl. prizma pentalógiat.

az utóbbi pár évben szinte csak sci-fit olvasok, más nem nagyon tud lekötni.

#195) jegenye77, jó olvasást! én is már a harkonnen háznál járok...

[ Szerkesztve ]

(#197) Kassadin válasza brownus (#196) üzenetére


Kassadin
addikt

Az az igazság inkább fantasy rajongó vagyok mint sci-fi. :K

(#198) brownus válasza Kassadin (#197) üzenetére


brownus
veterán

akkor a dűne sorozat tetszene neked, én ma éjszaka már fremenekkel álmodtam:D

(#199) lorcsi


lorcsi
veterán

találtam egy iylet a polcon
megdöbbentő volt bele olvasni

(#200) Racze


Racze
tag

Én Tim Severin - Viking trilógiáját nagyon tudom ajánlani mindenkinek, akik szeretik a kalandos történeteket a viking-időkből. Alapjában véve fikció, de izgalmas az, h a főhős kapcsolatba kerül valós személyekkel, eseménnyekkel is.

Ritkán olvasok könyveket, de ennek az első részét 2x is elolvastam.

****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.