Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) plus44


plus44
veterán

Sziasztok!

Picit off, de hatha valaki tud segiteni. Charles Bukowski-tol keresnem a Semmitol delre c. novellagyujtemenyet elsosorban, vagy egesz pakkot egyben is akar ertelmes aron. Van egy hianyos a vateran, de ott kicsit elgurult a gyogyszer.

Koszi,
David

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3002) brownus válasza sztanozs (#2991) üzenetére


brownus
veterán

megrendeltem, kíváncsi lettem.
én még az iliont olvasom, Zsu meg elkezdte az acél emlékét, és nagyon tetszik neki, dark.

(#3003) #79621120


#79621120
törölt tag

(#3004) leslieke


leslieke
Jómunkásember

James S. A. Corey - Cibola meghódítása a színvonal megint visszasüllyedt az első két rész szintjére, lassúság, felesleges részek, túlírtság jellemzi. A történet teljesen kiszámítható fordulatokat tartalmaz, így aztán semmi izgalom nem marad az olvasónak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3005) k.kristof válasza leslieke (#3004) üzenetére


k.kristof
őstag

Ha csak olyan rossz, mint az első kettő, akkor már jobb a szememben, mint a harmadik. Arról már csak olyan emlékeim maradtak, hogy Holden állandóan sajnáltatja magát, az első kettő még valamennyire izgalmas volt nekem.

(#3006) leslieke válasza k.kristof (#3005) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem épp a harmadik volt a legjobb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3007) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy a romániai Vajdahunyad váráról, történetéről nincs könyv? Szívesen olvasnék róla!
Köszi előre is

(#3008) gerii


gerii
addikt

galaktikabolt akció
book24 - Agave -40% + sok más

(#3009) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Sziasztok!

Olyan könyvet keresek most épp, ami sci-fi, de nem a földtől nagyon elrugaszkodott fajtából való. Ez elsősorban azt feltételezi, hogy a nem túl távoli jövőben játszódik. Mint pl. Frank Schätzing Limitje. Nem tudom az ilyennek van-e külön elnevezése. Ha alapvetően krimi, az csak plusz pont. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3010) HuMarc válasza ígyvanferi (#3009) üzenetére


HuMarc
addikt

Andy Weir: A marsi (Mentőexpedíció), Max Brooks: Zombiháború (Z világháború), Izing Róbert: Támadás az űrből!

Az első kettő elég ismert, főleg a belőlük készült filmek miatt, a harmadikról mástól még nem hallottam, csak a könyvesboltban láttam, és megtetszett, de amúgy a regény maga is jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#3011) k.kristof válasza ígyvanferi (#3009) üzenetére


k.kristof
őstag

(#3012) ígyvanferi válasza HuMarc (#3010) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, A marsit is írhattam volna az előbb, a feltételeket teljesíti, és olvastam is már. :) Zombis nem igazán érdekel. A filmet láttam, és bár tudom, hogy a könyv egész más felépítésű, azt inkább kihagyom. A Támadás az űrből mókásan hangzik leírás alapján, felírom a listára, köszi!

Még jöhet egy-kettő, hogy a Jézuska tudjon miből válogatni. :B

(#3011) k.kristof: áh, pont ilyet kerestem, mint A dervisház, a leírás alapján. Kösz neked is!

[ Szerkesztve ]

(#3014) ígyvanferi válasza gerii (#3013) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Winters könyve is ment a listára. :R A másikat még ízlelgetem. Furcsák ezek az alternatív történelem könyvek. Az ember a Fellegvárbant mondjuk szerettem.

(#3015) k.kristof válasza ígyvanferi (#3012) üzenetére


k.kristof
őstag

Nincs mit :) Még esetleg Paolo Bacigalupi - A felhúzhatós lány is érdekes lehet, az se túl elrugaszkodott a mai technológiától szerintem.

(#3016) doc válasza ígyvanferi (#3009) üzenetére


doc
nagyúr

Az idoutazas napja
Porges
Karanten
Randevu a Ramaval

igy hirtelen ezek ugrottak be

(#3017) rétisün válasza ígyvanferi (#3012) üzenetére


rétisün
veterán

a támadás... mókás is, ajánlom, nekem tetszett :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3018) szőröscica


szőröscica
addikt

Fredrik Backman
A nagymamám azt üzeni, bocs

Ove után ismét egy zseniális könyv az írótól. Nagyon jól építi fel a történetet, eleinte jelentéktelennek tűnő fejezetek is a puzzle részei, igazán tetszett. Nem nehéz megkönnyezni. :)

Most a Wayward Pinest kezdtem el olvasni.

(#3019) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Stanislaw Lem teljes science fiction univerzuma jóféle? Első kötet 2.2k-ért nem tűnik rossznak.

(#3020) hazalaca válasza abridabri (#2968) üzenetére


hazalaca
csendes tag

Ha Merle, akkor Védett férfiak vagy a Sziget - mind bizarr, ahogy a 22-es csapdája c könyv is.
De számomra kicsit lájtosabb de annál izgalmasabb Leon Uris: Exodus c regénye

(#3021) nofi


nofi
őstag

Borongós időre való tekintettel keresek valami vidámabb/szatirikus könyvet. Így hirtelen A "Nézd ki van itt", ami beugrik tavalyi évről és nagyon tetszett a hangulata. Lehet új, klasszikus, történelmi, sci-fi is. :U

Xbox GT: nozsolt

(#3022) rétisün válasza nofi (#3021) üzenetére


rétisün
veterán

támadás az űrből

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3023) nofi válasza rétisün (#3022) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm, jónak tűnik! :R

Xbox GT: nozsolt

(#3024) leslieke válasza rétisün (#3022) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Erre kiváncsi lettem én is...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3025) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

Larry Niven, Jerry Pournelle - Szálka Isten szemében / Szálkák

Regota olvasni akartam, sajnos nem egyszeru hozzajutni, de most vegre sikerult (avagy neha erdemes meglatogatni a helyi konyvtarat is)
Valoszinuleg a legjobb amit iden olvastam. A regeny egy galaktikus birodalomban jatszodik es a fo temaja az elso kapcsolatfelvetel egy ertelmes idegen fajjal. Sikerult elegge "idegen" idegeneket teremteni. A tortenet nagyreszet a tudomanyos/katonai kuldetes es kolcsonos ismerkedes adja. Nagyszeru ahogy bemutatja a kolonbozo nezopontokat: mig a katonasag elsodleges celja a birodalom biztonsaga a tudosok minel tobb informaciohoz szeretnenek jutni a kereskedok pedig nyilvan a leheto legnagyobb nyereseget kergetik. Egeszbe termeszetesen bekavar, hogy mindket fajnak megvannak a titkai.
Kulonosen ajanlott.

slusszpoen, hogy forumtars mar ajanlotta ezt a konyvet nekem jo 10 eve, hat jobb kesobb mint soha :) [link]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#3026) gerii


gerii
addikt

Alien könyveket olvasta valaki, a most megjelent díszdoboz elég csábító? :)

[ Szerkesztve ]

(#3027) leslieke válasza gerii (#3026) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nagyon régen, még az eredeti kiadást olvastam. Ez tényleg jól néz ki.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3028) k.kristof válasza gerii (#3026) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem olvastam még a könyveket, csak a filmeket láttam, de amint megláttam, hogy készül ez a kiadás, az első adandó alkalommal előrendeltem, ma megyek érte :)

(#3029) genndy válasza gerii (#3026) üzenetére


genndy
addikt

Olvastam mindet, még a régi 1. kiadások vannak meg, nagyon jók, lényegében a forgatókönyvből készültek. Mire vagy kíváncsi?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3030) brownus válasza ígyvanferi (#3014) üzenetére


brownus
veterán

kiálts farkast, gáspár andrástól, kivettem a linket mert elég spoileres volt...

[ Szerkesztve ]

(#3031) gerii válasza genndy (#3029) üzenetére


gerii
addikt

Kb erre, vagyis hogy jók, és nem valami utángyártott névmeglovagló izé lett.
Akkor megy a kívánságlistára :)

(#3032) ígyvanferi válasza brownus (#3030) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jól hangzik, köszi az ajánlást!

Itt van egyébként a lista, nem tudom látható-e másnak. A Kiálts farkast még nem írtam fel rá, meg amiket doc ajánlott, azokból sem, ami érdekel. Rákerült sok, amiket itt javasoltatok (kösz mindenkinek!), néhányat korábbi hsz-ekből jegyeztem ki, meg van rajta pár régebbi olvasmányélményhez kapcsolódó tétel, Hemingway pl., vagy Haruki, akitől mostanában olvastam három könyvet is. A Miről beszélek, amikor futásról beszélek?-re (btw. ilyenkor hogy toldalékolunk?) egészen kíváncsi vagyok, mivel én is hódolok a futás szenvedélyének.

[ Szerkesztve ]

(#3033) brownus válasza ígyvanferi (#3032) üzenetére


brownus
veterán

van egy kakukktojás a listában, a felhúzhatós lány :P :D

ezeket olvastam:
Frank Herbert: Védett nők
Philip K. Dick: Csordulj könnyem, mondta a rendőr
Richard Morgan: Valós halál
Erich Maria Remarque: Nyugaton a helyzet változatlan
Daniel Keyes: Virágot Algernonnak
Dan Simmons: Hyperion

mind remek könyv!!

(#3034) ígyvanferi válasza brownus (#3033) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az miért kakukktojás? :B Nem túl távoli jövő, dísztópia, cyberpunk. A dervisház legelső értékelésében szerepelt a címe, rákerestem gyorsan, a leírás alapján felkeltette a figyelmem, illetve az eredeti szempontokat is teljesítettnek gondoltam.

Remélem egyikkel sem lövök mellé. Elég körültekintően válogattam őket.

(#3035) brownus válasza ígyvanferi (#3034) üzenetére


brownus
veterán

a cím alapján, hogy felhúzhatós, érted :D szexista poén :B

sry :)

[ Szerkesztve ]

(#3036) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Esetleg valaki tudna még segíteni? Katt.

(#3037) brownus válasza f(x)=exp(x) (#3036) üzenetére


brownus
veterán

rejtő jenő - szinte bármi? vagy m. kundera - nevetséges szerelmek? más hirtelen nem jut eszembe

(#3038) szőröscica


szőröscica
addikt

Elolvastam az első Wayward Pines könyvet. Kicsit zavaróak a tőmondatok benne, de egyébként a történet tetszett, ezért megrendelem a másik kettőt is.

Most az új Nesbot, a Fehér éjszakát fogom elkezdeni.

(#3039) S1M0N


S1M0N
senior tag

Sziasztok!

Most találtam rá a topikra, és külön öröm, hogy PH-n ilyen is van, mert amúgy is kerestem egy helyet, ahol ki lehet tárgyalni az aktuális olvasnivalókat témájuktól függetlenül.

Én már jó ideje Maurice Druon: Az elátkozott királyok című 7 kötetes történelmi regényt olvasom, és nagyon tetszik.

Tűz és Jég Dala rajongói oldalán olvastam, mint ajánlott könyv, és bár kicsit szkeptikus voltam, de leárazáson megvettem mind a 7 könyvet (bár telefonon olvasok, de jó a polcon is látni a könyveket), és el is kezdtem.

Az eleje tényleg lassan indul (több fórumon is ezt írták, és ez így is van), de aztán beindulnak az események, és én később sem éreztem, hogy visszaesett volna a színvonal. Elsősorban a hatalmi harcokat ismerhetjük meg alaposabban és azt, hogy a céljaik érdekében ki mire volt képes akkoriban, az akkori lehetőségekkel.

Az meg külön tetszik, hogy többségében valóban élt személyek vannak az események középpontjában (ezért is történelmi regény :B ), bár ha valaki rákeres 1-1 személyre, akkor akár el is spoilerezhet magának pár dolgot.

Sok a szimpatikus, valamint a kevésbé szerethető karakter is, de általánosságban elmondható, hogy kimondottan gonosz nincs, mindenki szürke jellem. Mindenkinek vannak céljai, és eszerint cselekednek.

Az már más kérdés, hogy ez Franciaországnak/Angliának, vagy az akkori egész világnak mennyire volt jó...

Külön érdekes megfigyelni, hogy az egymást váltó uralkodók és tanácsosaik hogyan tudják lerombolni, vagy éppen helyrehozni azt, amit az elődjük hátrahagyott.

Jelenleg a 6. könyv vége felé járok, de az már biztos, hogy érdemes volt megvennem, mert tényleg nagyon jó kis olvasmány.

(#3040) rétisün válasza S1M0N (#3039) üzenetére


rétisün
veterán

el kell rontsam az örömöd, a 7. kötet bizony nincs azon a színvonalon, mint az első 6, nekem legalábbis nem igazán tetszett :( nagyon régen már olvastam, az akkori kiadásban még nem volt benne ez a mostani 7. könyv.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3041) szőröscica


szőröscica
addikt

Most látom, hogy van már harmadik kötete a Cormoran Strike sorozatnak. Egyelőre csak angolul, ami engem nem zavarna, viszont a Bookline közel 7 ezer forintos ára igen. Szomorúnak tartom, hogy a magyar könyvekhez képest gyakran kétszeres árszorzóval dolgoznak, miközben a kiadás maga szinte biztosan hitványabb: puha fedél és vékonyabb lapok.

A Libri sem különb, ott az újdonságát varázsát próbálják meglovagolni, 6 ezerért adják, míg a korábbi CS könyvek csak 3600-ba kerülnek angolul.

[ Szerkesztve ]

(#3042) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Hali!
Van itt valaki, aki olvasta a majdnem minden rövid történetét?

(#3043) k.kristof válasza szőröscica (#3041) üzenetére


k.kristof
őstag

Book Depository. Ingyen szállítanak bárhová, és egész jó áraik vannak, úgy látom.

(#3044) S1M0N válasza rétisün (#3040) üzenetére


S1M0N
senior tag

Igen, ezt is hallottam, hogy a 7-et később írta, és az nem is lett olyan jó.
Most jön majd a 6. könyv prológusa, utána majd meglátom, hogy mit hoz a 7. könyv.

(#3045) szőröscica


szőröscica
addikt

Olvasom ezt a Támadás az űrbőlt. Próbál jópofizni, de végig olyan érzésem van, mintha egy LLL által írott scifit tartanék a kezemben. És LLL elég gagyi szerintem.

Még szerencse, hogy csak 1200 volt antikváriumban.

(#3046) szőröscica válasza szőröscica (#3045) üzenetére


szőröscica
addikt

Visszavonom. Így a 160. oldal tájára megkedveltem a könyvet, kifejezetten vicces szituációk is vannak benne. :)

(#3047) gbors válasza szőröscica (#3046) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, pont írtam volna, hogy adj neki még időt :) Szerintem az egyetlen komoly hibája, hogy túl sok szálat mozgat, és ez első regényben nagyon merész vállalkozás, nem is teljesen sikerült megbirkózni vele. Ez egy kicsit nehzezen befogadhatóvá teszi az elejét, de aztán bele lehet szokni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3048) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Befejeztem két hete a Dűne első könyvét. Ahhoz képest, hogy kb májusban álltam neki, nem siettem el. :D Annyira nagy olvasó még mindig nem vagyok, hogy minden nap x időt ráfordítsak. Na de a lényeg, nagyon tetszett. De tényleg. A Sci-fi-k Trónok Harca. :D

Folytatom is a második könyvvel hamarosan. Ami mondjuk nem lett valami hosszú ahogy néztem.

(#3049) gerii válasza KisTücsök (#3048) üzenetére


gerii
addikt

Akkor húsvétre pont befejezed :D

(#3050) zulu_mester


zulu_mester
tag

Karácsonyra kinéztem magamnak Asimov - Alapítvány trilógiáját. Mi a véleményetek a könyvről? Érdemes beruházni rá?

"Te is fiam Bluethooth!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.