Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) lorcsi válasza szg88 (#698) üzenetére


lorcsi
veterán

Köszi. A tippeket, megpròbàlom ezeket is elfogyasztani :))

(#702) szg88 válasza Kassadin (#699) üzenetére


szg88
őstag

A Merle könyvek nekem mindig jók. Kivéve az a francia sorozat.

(#703) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok !
10%-os kupon a Libribe ( csak könyvekre) : MX4RAVWX ( okt. 15-ig jó )
Most nem tervezek könyvet venni tőlük, azért rakom be ide. Aki kapja, marja :)

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#704) leslieke válasza chubii (#703) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A kupon nem is kell hozzá, elég a kód?

Jó móka lesz, amikor majd 20 ember próbálkozik egymás után ugyanazzal a kóddal. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#705) chubii válasza leslieke (#704) üzenetére


chubii
senior tag

SMS-ben kaptam a kódot. Be kell ütni vásárlásnál a megfelelő helyre és nincs más teendő.
Azért is írtam,hogy aki kapja marja :) Mondjuk tudom, hogy Te nagy könyv-faló vagy, talán már le is csaptál a kódra :D

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#706) leslieke válasza chubii (#705) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Á, dehogy csaptam le rá. Meghagyom másnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#707) concret_hp


concret_hp
addikt

izomtibi könyve jó?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#708) giigz


giigz
veterán

Regen olvastam mar, az egyetem miatt hatterbe szorult...

Filmeket szoktam nezni, de most vettem a Gyilkossag Mezopotamiaban utan egy masik AC-t, Nyaralo Gyilkosok cimmel
:)

(#709) leslieke válasza giigz (#708) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én most Neil Gaiman: Amerikai istenek könyvét olvasom, de az első harmad után nem nyűgözött le.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#710) brownus válasza Kvelstadt (#690) üzenetére


brownus
veterán

dan simmons hyperion sci-fi regényének a folytatása (2 rész), szépirodalmi műremek, ugye sokan ponyvának tartják a sci-fi műfaját. hát, ezek után biztos megváltozik majd a véleményük:) és örülök mert sok éve várom már a fordítást és a regény megjelentetését is.
ha érdekel a sci-fi akkor ezt el kell olvasnod! imádni fogod

(#711) Kvelstadt válasza brownus (#710) üzenetére


Kvelstadt
veterán

érdekel a sci-fi is. de akkor sztem asimov-al kezdenék. bár jó lenne még némi infó róla. esetleg azt olvastad? vagyis azokat.
nem is értem teljesen hogy vannak az asimov könyvek. régebben volt vagy 7 bazinaggy kötet amibe sorba voltak szedve a regények. nem jutottam oda hogy megvegyem őket most meg már nem lehet kapni. viszont láttam, szerintem valami újrakiadás ami jó pénzt fog így hozni megint ha azt nézem hogy volt vagy 8 kötet a polcon és az szerintem még az első régi nagy kötetet sem tölti ki és valam 2000+ kötetenként. jól gondolom hogy erről van szó?
aztán még artur c. clarke amire kiváncsi lennék a miatt hogy a dead space főszereplőjének nevét az ő és asimov nevéből rakták össze hogy ezzel tisztelegjenek a két nagy írónak.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#712) Kassadin válasza Kvelstadt (#711) üzenetére


Kassadin
addikt

Dűnét bűn lenne kihagyni sci-fi kategóriában.

(#713) Kvelstadt válasza Kassadin (#712) üzenetére


Kvelstadt
veterán

pedig terveztem hogy kihagyom.
bár sokat nem tudok róla. filmen láttam egyszer egy keveset belőle de az nem adta.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#714) Kassadin válasza Kvelstadt (#713) üzenetére


Kassadin
addikt

Össze sem hasonlítható a film meg a könyv. De remélhetőleg ezzel nem mondtam újdonságot.

(#715) bambano válasza Kvelstadt (#711) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

asimovnál volt néhány nagy vonulat: a robotregények meg az alapítvány, majd később addig írogatta a sorozatok közé eső regényeket, míg az egész összeállt egybe.

A robotregényeket az Én, a robottal szokás kezdeni. Az Alapítvány időben az Alapítvány trilógiával indult, majd később írt egy előzmény-trilógiát, meg hátrahagyott valamit, amiből az utódok írtak egy "utózmány" trilógiát is. Ha megjelenési sorrendben akarod olvasni, akkor az Alapítvánnyal kell kezdeni, és ebben a sorrendben is értelmes, a később megjelent, a regényfolyamban korábbi regények nem fognak zavarni.

inkább nem szaporítom a szót, itt egy elég jó lista.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#716) Kvelstadt válasza bambano (#715) üzenetére


Kvelstadt
veterán

na kösz az infót meg a linket. mikor megjelent a film akkor kezdtem el érdeklődni hogy miez és onnantól ismerem asimov nevét szóval nem rég óta. az én a robot-ot pont el is olvastam a film után. és bár csak a 3 törvényben egyezett meg a filmmel mégis baromi jó volt az egész. akkor gondoltam rá hogy ha ilyen az egész asimov könyvsorozat akkor egyszer nekiülök.

Kassadin tudom h film nem hasonlítható könyvhöz. csak ara utaltam hogy amennyi cselekményt láttam a filmből nem fogott meg. de lehet ha majd jobban után nézek kiderül hogy mégiscsak érdekel.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#717) bambano válasza Kvelstadt (#716) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A film több regényből, novellából lett összegyúrva. Will kezének az ötlete a bicentennial manből van, a robot típusa a nesztor az egyik novellából, a nagyon gondoskodó robot is egy novellából van. a csaj meg a legtöbb robotregényben benne van.

szerintem a film nem annyira jó, de egyszer megnézni elmegy. a regények szerintem jók.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#718) Kvelstadt válasza bambano (#717) üzenetére


Kvelstadt
veterán

és ez az alapitvány sorozat kb miről szól? mert a robotikás részét azt így sejtem :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#719) Kassadin válasza Kvelstadt (#716) üzenetére


Kassadin
addikt

Az első ~50 oldal után leakartam rakni a dűne sorozat első könyvét, de végül is tovább olvastam, és nem bántam meg. Nagyon tetszett, teljesen magával ragadja az embert a történet. Sci-fi vonalon még a Stalkert (Piknik az árokparton) is tudom ajánlani. Meg természetesen a WH40k könyveket is, ha fogékony lennél arra a világra. Asimovhoz és a többiekhez nem tudok hozzászólni, valahogy még sose volt hozzájuk szerencsém, csak ismerem a munkásságukat valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#720) Kvelstadt válasza Kassadin (#719) üzenetére


Kvelstadt
veterán

néztem már a wh40k könyveket is de csak azért mert láttam hogy jött ki belőle fantasy is.
tegnap a linken beleolvastam asimov könyvekbe és az a baj hogy én most tulságosan fantasy-ra vagyok hangolódva. szeretem a scifi-t. star treket imádtam meg sok mást de most valahogy nem bír megfogni. elolvasom még a sárkányok táncát aztán meglátom mi lesz.

arthur c clarke könyveket olvasott valaki? érdekelne hogy ő miféle scifiket ír.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#721) bambano válasza Kvelstadt (#720) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Clarke is jó könyveket írt, elég, ha csak 2001-et emlegetem :)

Más: a mostani politikai eseményeknél nekem rögtön Asimov jutott eszembe, meg Hober Mallow...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#722) Kassadin válasza Kvelstadt (#720) üzenetére


Kassadin
addikt

Akkor olvass wh fantasyt. :)

(#723) chubii


chubii
senior tag

Libri kupon második felvonás :)
Kód : MX23EL5A Ez is 10%-os, és okt. 15-ig érvényes.

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#724) Kvelstadt válasza Kassadin (#722) üzenetére


Kvelstadt
veterán

már eddig szóba került annyi könyv hogy ha mind érdekelne jövő tavaszig minimum csak olvasnék.
majd megyek sorba. lehet még a scifi wh40k is érdekelni fog.
most google-ztem meg arthur könyveit. van benne pár érdekes darab. pl ahogy bambano is írta a 2001.
szóval érdeklődök csupán hogy milyen könyvekre érdemes odafigyelni mikor oda jutok hogy könyv kell.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#725) bambano válasza Kvelstadt (#724) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha jó könyv kell, akkor Orson Scott Card: Végjáték.
utána mehet az eredeti Alapítvány trilógia.
Ha nem csak sci-fi kell, akkor Dale Brown sorban, kezdésnek A bombázó.
Ha meg nagyokat akarsz röhögni, rejtő stílusában, akkor Fable: Vis Major és Kyra Eleison. Fable anyó írt fantasyt is, bár én azokat annyira nem szeretem. Szerintem a wh40k max. ezek után jön a sorban, de nem közvetlenül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#726) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

amúgy meg. a k.va alexandra annyira belejött hogy kiadja magyarul a játékokból készült könyveket.. bioshock. gow. uncharted stb.
azt a k.va dead space martyr-t adná ki végre! az tuti vétel lenne nálam. öcsém már elolvasta angolul és azt írta mocskosjó. már jön a második kötet is itt meg semmi...

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#727) chubii válasza Kvelstadt (#726) üzenetére


chubii
senior tag

Szoval nem vagyok egyedul a Martyr -ral :) Eleg reg megjelent mar, en nem sok eselyt latok a forditasra...

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#728) Gyuri16 válasza Kvelstadt (#716) üzenetére


Gyuri16
senior tag

nekem megvan vagy 10 kotet a nagy osszegyujtott Asimov sorozatbol, erdekes olvasni egymas utan a tortenetek, viszont egyszerre talan kicsit sok, van rengeteg mas kivalo szerzo is.

ha Asimov akkor mindenkepp az Alaptivany trilogia, ha megfog akkor van par regeny idoben elotte es utana is. azon kivul a robotos tortenetek a masik alap temaja. ezekbol nekem leginkabb emlekezetes az Elijah Baley figuraja kore irt konyvek pl A mezitelen nap.
kesobb annyit irt, hogy a robotos es alapitvanyos univerzumat osszefogta, ezek is erdekesek, de mar kicsit tulzasba vitte. ha jol emlekszek volt egy bolygo ami egy egeszkent tud gondolkodni.. kicsit fura volt a tobbi tortenet utan. ami erdekesebb az ahogy a robotika jol ismert 3 torvenye ele megalkotott egy nulladikat, ami felulbiralhatja a tobbit.

a Dunet tenyleg bun lenne kihagyni. Clarke nekem nem jott be (igaz csak a 2001-et olvastam, lehet idovel ujraprobalom). a Hyperion pedig szinten zsenialis, viszont nem egy konnyu olvasmany

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#729) Kvelstadt válasza chubii (#727) üzenetére


Kvelstadt
veterán

egyedül tuti nem vagy. de ha csak ketten vagyunk is adják ki!!! :D
nekem tesóm leirta a cselekményét és még úgy is kvajó volt de simán elolvasnám én is ha megjelenne. nem akarok spoilerezni de Altman a főszereplője és valami mocsok nagy tag volt! :)

Gyuri16 annyian mondjátok a dűnét hogy ennyien csak nem tévedhettek. mostmár csak az jöhet szóba hogy nekem van olyan ízlésem hogy nem jön be de akko csak felírom a listára.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#730) chubii válasza Kvelstadt (#729) üzenetére


chubii
senior tag

Naná,hogy adják ki ! :D Igazából az angol megy, de még nem anyanyelvi szinten, hogy élvezettel tudnám olvasni . Az Uncharted és Bioshock könyv egyébként megvan már, de csak az előbbit olvastam el még.
Mondhatnál bármit a történetből, azon kívül nem tudok semmit,hogy kb. 200 évvel az első rész ( játék) előtt játszódik :D

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#731) Kvelstadt válasza chubii (#730) üzenetére


Kvelstadt
veterán

több mint 200 évvel korábban játszódik. az első markerről szól amit a föld mélyén találnak.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#732) brownus válasza Kassadin (#712) üzenetére


brownus
veterán

ahogy mondod, a Dűne alapmű, kötelező, főleg amiket Frank írt! a házak szerintem kihagyható, elég ponyvásak is. de a sorozat kezdő és befejező részek már kurva jók! (a batleri dzsihad, corrini csata, stb... ezekhez voltak frank által írt jegyzetek)

(#733) Kassadin válasza Kvelstadt (#724) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, ismerős, de csak kérdezd meg itt a könyvgurut. :DDD ;]

WH Fantasy vonalon amit tudok ajánlani, az a Felix és Gotrek regény sorozat, interneten sokan lehúzzák, szerintem meg olyan, hogy ha elkezded, nem tudod lerakni. A másik a Sötétpenge Malus regény sorozat. Sci-fi vonalon eddig a Gaunt szellemei sorozathoz volt szerencsém, az is eszméletlen jó. Ha tudsz angolul, akkor meg nagyon sok könyv vár rád, mert hatalmas irodalma van ennek a világnak, a magyarra fordított könyvek nagyon kis százalékát teszik ki az egész univerzumnak.

(#734) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Üdvözletem!

Tudnátok olyan regényszerű (nem lexikon vagy enciklopédia) történelem könyveket ajánlani, ami mondjuk az ősrobbanástól vagy picivel utána kezdve részletesen meséli el az egyetemes dolgokat úgy nagyjából a középkor vagy inkább az 1700-as évek végéig? Akár több kötetes is lehet, sőt, egy kötetbe érdekes lenne beleszuszakolni.

:R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#735) Kvelstadt válasza Kassadin (#733) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ki itt az ügyeletes könyvguru?

wh fantasy-ra már kacsingattam és pont olyan kérdéssel akartam ide jönni amire te most válaszoltál. szal köszi. :)
sajnos még nem tudok annyira angolul hogy olvasni is tudjak...

brownus
leírnád nekem sorba a dűne könyvek címét ara az esetre ha neki akarnék ülni.
lehet én voltam bamba de nézegettem webshop-okba és sehol nem láttam feltöltetve számot hogy melyik hányadik kötet. leírásba is csak elvétve írták oda hogy hányadik...

egyébként anno olvastam az első 3 diablo könyvet és tetszett. nem volt egy fantasztikus de jó hangulata volt. most néztem hogy jelentek meg új kötetei de sajnos az sincs magyarul és nem is vennék rá mérget hogy le fogják fordítani.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#736) Kassadin válasza Kvelstadt (#735) üzenetére


Kassadin
addikt

leslieke

(#737) Gyuri16 válasza Kvelstadt (#735) üzenetére


Gyuri16
senior tag

Dune univerzum - itt ossze vannak gyujtve a konyvek

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#738) Kvelstadt válasza Gyuri16 (#737) üzenetére


Kvelstadt
veterán

tudom wiki a barátnőm. :) azért köszi!

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#739) leslieke válasza Kvelstadt (#735) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

ki itt az ügyeletes könyvguru?

Mint kiderült, én lennék. :DDD Megtisztelő a cím.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#740) Kvelstadt válasza leslieke (#739) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Stanislaw Lem: teljes science-fiction univerzuma könyveket olvastál? mert az is kiszurta a szemem mert elég nagy vaskos kötetek asimov féle igényes borítóval. vagy ez csak direkt ilyen épp ezért?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#741) leslieke válasza Kvelstadt (#740) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt még nem olvastam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#742) Kvelstadt válasza leslieke (#741) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ilyenekkel ne sodord veszélybe a könyvguru rangod. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#743) leslieke válasza Kvelstadt (#742) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos szelektálnom kell, hogy mit olvasok el, így is egyre több az olvasatlan könyv előttem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#744) szg88 válasza leslieke (#743) üzenetére


szg88
őstag

Küldjél párat, majd eladom :D

(#745) leslieke válasza szg88 (#744) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DD Nincs eladó könyvem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#746) szg88 válasza leslieke (#745) üzenetére


szg88
őstag

Nem is azér :D

(#747) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Neil Gaiman: Amerikai istenek lesz ez jobb is? Így a feléhez közeledve még mindig nem igazán tetszik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#748) szg88 válasza leslieke (#747) üzenetére


szg88
őstag

Őszintén megmondom: Nem tudom :DDD

(#749) leslieke válasza szg88 (#748) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én se biztos, hogy megtudom, nem nagyon akaródzik tovább olvasni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#750) szg88 válasza leslieke (#749) üzenetére


szg88
őstag

Én már úgy vagyok vele, hogy túl rövid az élet ahhoz, hogy sz@r filmet nézzek vagy rossz könyvet olvassak amikor vannak jók is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.