Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Psych0


Psych0
őstag

Neal Stephenson - Snow Crash

Nagyon izgalmas "korai" cyberpunk rengeteg humorral, valóra vált víziókkal... SF rajongóknak erősen ajánlott...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#302) leslieke válasza Psych0 (#301) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyetértek! :K Ajánlott.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#303) doc válasza Psych0 (#301) üzenetére


doc
nagyúr

ezt mar regota el akarom olvasni...
de most, hogy nekialltam a laza 1000 oldalas Stephen King-fele Under the dome-nak, ez jocskan arrebb lesz :D

(#304) giigz


giigz
veterán

Ezeket a SF cuccokat én nem tudom, de nem tudnám elolvasni, igaz, még nem is próbálkoztam. Filmekben sem szeretem a valóságtól eltérő dolgokat, könyvben meg aztán pláne nem... Persze a kisebb dolgokat "elnézem", de azért a valóságtól ne térjen el. Pl. a Deja Vu film is nagyon jó, csak nem nekem, mert annyira eltér a valóságtól, hogy ez nekem már sok...

Aztán lehet, velem van a baj...

(#305) rétisün válasza doc (#303) üzenetére


rétisün
veterán

jó is az :C

de mivel a legtöbb stephen king olvastatja magát, hamar ki lehet végezni.....(nekem az Az a kedvencem, az is két kötet. a film mondjuk abszolút nem sikerült jól :( )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#306) doc válasza rétisün (#305) üzenetére


doc
nagyúr

eleinte nehezen indultak nalam a King-konyvek, a Hasznos holmik volt az elso, de feluton abbahagytam
aztan a Remkoppantok tenyleg olvastatta magat, az is majdnem 1000 oldal, 2-3 nap alatt kivegeztem :D
utana eleg sokat olvastam, egesz addig amig nagyon meredeken le nem zuhant a szinvonal (pl. Remulet a sivatagban vagy mi, meg egyebek)
de ez allitolag jo konyv, es eddig tenyleg nem rossz, csak az elso 1-200 oldalt folyamatosan kell olvasni, mert olyan sok a szereplo hogy ha abbahagyod, masnap mar nem tudod hogy ki kicsoda :DDD

(#307) leslieke válasza giigz (#304) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Veled van a baj. :DDD

De amúgy nincs ezzel gond, nem szabad erőltetni olyan könyv olvasását, ami nem tetszene. Ha nem jön be a sci-fi, hát nem jön be.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#308) giigz válasza leslieke (#307) üzenetére


giigz
veterán

Igen, maradok a krimiknél. :K

Pl. ez a Snow Crash miről szól?

(#309) rétisün válasza doc (#306) üzenetére


rétisün
veterán

na igen, vannak gyengébb könyvei is (ennyiből melyik írónak nem lenne?) de azért összességében jók, amiket ír.
kár, hogy itt nálunk jóformán csak a kinget ismerik/adják ki ebben a műfajban.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#310) leslieke válasza giigz (#308) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A krimik is jók, azokat én is olvasok.

Neal Stephenson: Snow Crash ez egy jó jellemzés a könyvről.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#311) giigz válasza leslieke (#310) üzenetére


giigz
veterán

Michael Connelly-t szoktál?

(#312) doc válasza rétisün (#309) üzenetére


doc
nagyúr

ezert kell eredetiben olvasni :)
bar mostanaban azert eleg szepen allnak a konyvkiadok, nem egyszer elofordult hogy elolvastam egy konyvet angolul, es par honappal kesobb kiadtak magyarul :D

(#313) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Tamás bátyja kunyhója,
Kurt Vonnegut: Éj anyánk.

A legutóbbi könyvek amit olvastam és mindkettő tetszett.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#314) leslieke válasza giigz (#311) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem. Skandináv krimiket olvastam mostanában, kedvenc író: Jo Nesbo.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#315) Psych0 válasza Psych0 (#262) üzenetére


Psych0
őstag

Richard Morgantól a Broken Angels, és a Woken Furies is nagyon jó könyv volt. Nagyon érdekes volt olvasni, hogy boldogul Takeshi Kovács évtizedekkel később egy-egy teljesen más világban...

És végül William Gibson - Neuromancer. A cyberpunk alapja...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#316) Kassadin


Kassadin
addikt

Kalandregény fanatikusoknak tudom ajánlani:

Joe Abercrombie: A penge maga, illetve a folytatását, Miután felkötötték őket című könyveket. Zseniális és letehetetlen mindkettő. :K

#317: Bizonyára az is remekül fog sikerülni.

[ Szerkesztve ]

(#317) leslieke válasza Kassadin (#316) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is olvastam mindkettőt. Nagyon jó. Ha jól tudom nemsokára érkezik a harmadik rész is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#318) szg88 válasza Kassadin (#316) üzenetére


szg88
őstag

Melyik korban "játszódnak"?

(#319) Kassadin válasza szg88 (#318) üzenetére


Kassadin
addikt

Középkorra saccolnám.

(#320) leslieke válasza Kassadin (#319) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én kicsit korábbra tenném, inkább kora középkor egy kis fantasy-vel fűszerezve.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#321) szg88


szg88
őstag

Nna majd, megnézem a tartalmát valahol, ha annyira jó.

(#322) Kassadin válasza szg88 (#321) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem fogsz benne csalódni, ha nyitott vagy erre a korra, nyakon öntve egy kis fantasy beütéssel.

Alistair MacLean: Navarone ágyúi című könyve volt most soron, ajánlom mindenkinek, aki szereti a háborús kalandregényeket.

(#323) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Arthur C. Clarke-Stephen Baxter: Időodisszeia-sorozat (Az idő szeme, Napvihar, Elsőszülöttek)

Most tartok a második könyv felénél. Sci-fi és a valódi történelmünk keveredése. Igen érdekes koncepció. Aki szereti az ilyesmit, annak ajánlom olvasásra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#324) szg88 válasza leslieke (#323) üzenetére


szg88
őstag

Én is szeretem a sci-fi-t. Most a Ház kísértettel-t olvasom, elég elvont :DDD

(#325) Kassadin


Kassadin
addikt

Dan Abnett & Mike Lee: A démon átka című mesterművet most sikerült befejeznem, hihetetlen jó lett a könyv, aki kicsit is vevő a fantasy és a warhammer világra, annak kötelező darab. Jöhet a második rész... ;]

(#326) leslieke válasza Kassadin (#325) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gondolom ez önállóan nem olvasható? Egy WH könyvet se olvastam még.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#327) szg88 válasza leslieke (#326) üzenetére


szg88
őstag

Én mindig egyedül szoktam olvasni. :DDD

(#328) leslieke válasza szg88 (#327) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C Én is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#329) Kassadin válasza leslieke (#326) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez a Sötétpenge Malus regények 1. része, természetesen ezzel kell kezdeni, ha érteni akarod a második részt. Összesen 5 részes lesz ez a "sorozat", legalábbis a szukits.hu-n ezt írták a jól értesültek.

Fantay WH sorozat például:

William King/Nathan Long:

1.Trollvadász
2.Skavenvadász
3.Démonvadász
4.Sárkányvadász
5.Bestiavadász
6.Vámpírvadász
7.Óriásvadász
8.Orkvadász
9.Embervadász
10.Elfvadász
11.Sámánvadász
12.Zombivadász

Felix és Gotrek történetét meséli el, Gotrek "trollvadász", keresi a hősies halált, míg Felix részegen tett neki ígéretet, hogy megörökíti a törpe minden fontosabb tettét. Rengeteg kalandba keverednek, démonokkal kezdve káosz fattyakkal, vámpírokkal és a könycímekből is könnyen rá lehet jönni, hogy még mikkel hozza őket össze a sors.

Sci-fi WH sorozat pl.:

Dan Abnett:

1.Első és egyetlen
2.Szellemgyártó
3.Nekropolisz
4.A becsület őre
5.Tanith ágyúi
6.Puszta acél
7.Sabbat mártír
8.Az áruló
9.Végső parancs
10.Rendíthetetlenek
11.Mindhalálig
12.Vértestvérek
13.Megváltás

Gaunt komisszár csapatának kalandjait mutatja be, itt is megy a darálás ezerrel.

Amit most kezdtem el olvasni, és fentebb írtam is, ennek lesz összesen 5 része, ez is fantasy. Egy sötét elf történetét meséli el tele ármánnyal, intrikával, akit megszáll egy démon, és úgymond a szolgájává teszi, többet nem is akarok lelőni, hátha esetleg ezt kezdenéd elolvasni. :)

Dan Abnett, Mike Lee
1. A démon átka
2. Vérvihar

Nyilván az ilyen sorozatoknál érdemes az elsővel kezdeni és szépen végighaladni, de vannak olyan wh könyvek is (nem is kevés), ami önmagában feldolgoz egy történetet, sok író van.

Szerk: Nem oly' régen jelent meg Nathlan Long: Vérszülött könyve, nos ha nem olvastad a Felix & Gotrek regényeket, akkor nem hiszem, hogy értenéd ezt a könyvet, ugyanis Ulrika, a főszereplő fontos szerepet játszik a történetükben, valamint abban a sorozatban van részletesen leírva, hogyan lett vámpír.

[ Szerkesztve ]

(#330) leslieke válasza Kassadin (#329) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm a tájékoztatás! :R Ennyi könyv nem fér már bele az életembe, így is túlvállalom magam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#331) giigz


giigz
veterán

Az Alexandrában az Európa Könyvkiadó könyveire 40% kedvezmény van, így gondoltam veszek 1-2 krimit. :)

A két író közül ismeritek valamelyiket? Ross Macdonald és Raymond Chandler.

Nah meg ugye egy Agatha Christie-t is vennék, ezért lehet az lesz, hogy mindhárom írótól 1-1-et... :)

Légyszíves írjátok meg, ha valamelyiknek olvastátok már a könyvét! :R

[ Szerkesztve ]

(#332) Kassadin válasza giigz (#331) üzenetére


Kassadin
addikt

Agatha Christie: Gyilkosság az Orient Expresszen :K

(#333) leslieke válasza giigz (#331) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A A Gyűrűk Ura könyveket is érdemes beszerezni ilyen áron.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#334) giigz válasza leslieke (#333) üzenetére


giigz
veterán

Az krimi? :DDD

(#335) leslieke válasza giigz (#334) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem, de szerintem érdemes elolvasni. Kriminek meg ott van még Stephen King.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#336) leslieke válasza giigz (#334) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha krimi kell csak, akkor viszont Jo Nesbo műveit tudom ajánlani: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#337) giigz válasza leslieke (#336) üzenetére


giigz
veterán

Beleolvastam pár ajánlóba, és nagyon királynak tűnik, venni fogok majd egy olyat is szerintem, csak most jön az érettségi, nincs idő ilyeneket olvasni... :U :)

[ Szerkesztve ]

(#338) Kassadin válasza leslieke (#335) üzenetére


Kassadin
addikt

Az nem thriller inkább?

#339: Oké, főnök. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#339) leslieke válasza Kassadin (#338) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Skandináv krimi kategóriába sorolják. Szerintem is az. Az összes könyvét olvastam, a Harry Hole-sorozat összes könyve nagyon jó, a Fejvadászok egy picit gyengébb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#340) szg88


szg88
őstag

Stephen King nem éppen krimi. Nekem a kedvencem, majdnem minden magyarul megjelent könyve megvan. Érdemes szétnézni azon a bizonyos aukciós oldalon (v), mindig találni jókat olcsón. Nem érdemes újat venni, csak ha gyűjtő vagy.

(#341) leslieke válasza szg88 (#340) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem 2 könyvet elég volt tőle olvasni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#342) szg88 válasza leslieke (#341) üzenetére


szg88
őstag

Hát kinek, mi. Nálunk sem olvassa senki más. Melyiket olvastad?

(#343) leslieke válasza szg88 (#342) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Cujo, Tűzgyújtó. Előbbi borzalmas, utóbbi rendben van.

Most még a Setét Torony sorozat beszerzésén gondolkodom, mert az állítólag fantasy vonalon mozog.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#344) szg88 válasza leslieke (#343) üzenetére


szg88
őstag

Hát ezek nem a legjobbak. Sztem a legjobb az "Az" (Ő, Bohóc címen is fut asszem) Jó hosszú, de érdemes végigolvasni.
Igen az fantasy, de az 7 kötet. Az elsőt nehéz megszerezni ha jól emlékszem. Ha ilyet akarsz próbáld a talizmán-t kezdésnek.

[ Szerkesztve ]

(#345) leslieke válasza szg88 (#344) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Alapvetően nem érzem SK könyveinek a hiányát. Van bőven olvasnivalóm, most is van vagy 40 olvasatlan könyv a polcon. :))
Az AZ-t, ha lesz kitől, akkor kölcsönkérem egyszer próbára.

A Setét toronnyal kivárok, ha tényleg lesz belőle film és sorozat, akkor úgyis kidobják a piacra megint az összeset.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#346) szg88 válasza leslieke (#345) üzenetére


szg88
őstag

Most néztem, meglehet venni csak némelyik elég drága.
Nálam sem a könyvhiánnyal van baj :D
Mondjuk a Lovecraft összest nem tudom megszerezni olcsón :D

[ Szerkesztve ]

(#347) leslieke válasza szg88 (#346) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

PÜ!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#348) szg88 válasza leslieke (#347) üzenetére


szg88
őstag

RePÜ

3. ra mindjárt rákérdezek :D

[ Szerkesztve ]

(#349) leslieke válasza szg88 (#348) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Olvastam, örülök, hogy segíthettem. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#350) leslieke válasza szg88 (#348) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az engem is érdekelne. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.