Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) laracroft válasza tibaimp (#7000) üzenetére


laracroft
aktív tag

sci-fi

(#7002) tibaimp válasza laracroft (#7001) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7003) doc válasza tibaimp (#7000) üzenetére


doc
nagyúr

Young adult posztapokaliptikus disztopia

(#7004) tibaimp válasza doc (#7003) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza....ebből nem sokat értettem, de mindegy, azért kösz :R . Megnézem a szótárban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7005) elfelejtette válasza tibaimp (#7004) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nagy vonalakban elolvasva a cselekményt nekem kicsit Duprau - A szikraváros utánérzésem volt.
De persze lehet, hogy tévedek.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7006) Bozek válasza laracroft (#6999) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az első 8-at meg kiadják 2 könyvben, ahogy olvasom. De legalább nem DV, akik kiadták A katedrális-t előbb több mint 1800 oldalban 1 kötetben, aztán szétszedték 4 részre, hogy többet fizessen a p*raszt. :D

(#7007) tibaimp válasza elfelejtette (#7005) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Rendben, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7008) doc válasza tibaimp (#7004) üzenetére


doc
nagyúr

Young adult - fiatal felnőtteknek szól elsosorban
posztapokaliptikus - egyfajta világvége (a jelenleg általunk ismert világ) után játszódik
disztopia - úgy csinálnak mintha minden szuper lenne, de igazabol nagyon gaz a helyzet, mindenkinek hazudnak a tuggyukkik

valami ilyesmi :D

[ Szerkesztve ]

(#7009) Bozek válasza doc (#7008) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A disztópia (negatív utópia, antiutópia, ellenutópia) valamilyen, a jelenleginél rosszabb világ/társadalom víziója. Az utópia negatív változata." (Wikipedia)

Igazából a Metro is disztópia, abban pedig úgy tudom, senki nem mondja, hogy "minden szuper".

(#7010) doc válasza Bozek (#7009) üzenetére


doc
nagyúr

Nem tudom, abból nekem csak az egyik játék egyik fele volt meg, az alapján sima posztapokaliptikusnak tűnt, de siman lehet igazad, csak probaltam pár szóban nagyjából leírni :)

(#7011) tibaimp válasza doc (#7008) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R . Utána olvastam, és kb. ez jött le nekem is, bár a disztopia szóra azt találtam én is, mint Bozek kolléga.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7012) sztanozs válasza Bozek (#7009) üzenetére


sztanozs
veterán

Metro miert disztopia? Szvsz inkabb egy anarchikus tarsadalmat ir le, mint egy disztopikust...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7013) rjg válasza sztanozs (#7012) üzenetére


rjg
őstag

Mert a világégés után az emberek a túlélésért küzdenek, nulla jövőkép mellett?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#7014) doc


doc
nagyúr

Asszony szerint a disztopia az “megvalósult utópia”.
en nem értek vele egyet, de végül is ő írta ebből a szakdolgozatát :D

(#7015) Apollyon válasza rjg (#7013) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Metro könyvekben egy poszt-apokaliptikus jövőt festenek le, ahol a túlélők egymással vagy egymástól függetlenül próbálnak a boldogulni, ahogy írták, anarchia van.

A disztópiában egy intézményesen működő, de a többség számára elnyomó, zsarnoki rendszer uralkodik. Ezt a rendszert az általa kiválasztott hatóság felügyeli és tartja fent totális kontroll alatt, és mindenki ehhez kénytelen alkalmazkodni. Az Equilibrium c. film kiváló példa erre.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7016) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Erről:

A fennmaradottak krónikái

Valakinek valami pozitív, esetleg negatív véleménye?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#7017) tibaimp válasza Pitterix (#7016) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én magam nem olvastam, de a Moly-on [link] elég jó csillagokat, meg százalékot kapott, szóval...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7018) Pitterix válasza tibaimp (#7017) üzenetére


Pitterix
őstag

Oh, köszönöm! Ez elkerülte a figyelmemet.
Leírás alapján így nem lehet rossz, bár inkább romantika, mint fantasy.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#7019) rjg válasza Apollyon (#7015) üzenetére


rjg
őstag

A Wikipédia szerint - tudom, hogy nem szentírás, de én eddig is ennek a tágabb megfogalmazásnak a tartalmában ismertem a szó jelentését: "Disztópia jelenleginél rosszabb világ/társadalom víziója" Nem törvényszerűen a társadalom, hanem a külső körülmények is lehetnek elnyomók, kilátástalanok.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#7020) Apollyon válasza rjg (#7019) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hmm valóban, és a molyon is ott van a Metró könyveknél a disztópia címke. ¯\_(ツ)_/¯
Ezek nekem inkább posztapok. téma, egyetemben Az Úttal, The Walking Dead stb., ahol már nincs igazi, működő társadalom. Ellenben pl. A szolgálólány meséje csak disztópia, de nem posztapok...
De az angol wiki is (ami szintén nem szentírás) ezt írja: Dystopias are often characterized by fear or distress,[3] tyrannical governments, environmental disaster... Szóval neked van igazad. Nálam a disztópia, mint kategória inkább a választott társadalmi rendszert, ideológiát jelentette, semmint természeti katasztrófát. De ha úgy nézzük, azt is mi választottuk valamilyen szinten, hogy atomot dobtunk le és pusztítottuk el a Földet... :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7021) Bozek válasza doc (#7014) üzenetére


Bozek
nagyúr

A disztópia éppen az utópia ellentettje. Ha megvalósul az elképzelt eszményi társadalom, az nagyon nem disztópia.

Apollyon: Igen, a legtöbb disztópia erről szól, de ez csak egy részlete a teljes képnek, az oxfordi szótár is így írja le: "egy elképzelt állam vagy társadalom, amelyben nagy szenvedés vagy igazságtalanság uralkodik, jellemzően totalitárius vagy poszt-apokaliptikus".

A GoodReads és sok más oldal alapján is disztópia amúgy a Metro.

Szerk: a Wikipedia-t pont nem akartam felhozni, mert az "nem szentírás".

[ Szerkesztve ]

(#7022) Bozek


Bozek
nagyúr

Hát, idén már nem olvashatunk magyarul Térség novelláskötetet... Reméljük, hogy az új fordító olvasta a 9 kötetet, így nem lesz gáz az új fordítás.

[link]

(#7023) sztanozs válasza doc (#7014) üzenetére


sztanozs
veterán

gondolom meg a disztopia idoszakaban irta :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7024) tibaimp válasza Bozek (#7022) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Valami jó kis "egybe-akció" kellene már rá, megvenném egyben a 9 kötetet!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7025) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Befejeztem a Vének háborúja 2. kötetét, ez eddig valami iszonyat ponyva, még életemben nem olvastam ennél butább könyvet (vagy hírtelen nem jut eszembe más ennyire felszínes könyv - jó, de, egy pár cherubionos könyv) , kb mintha egy középiskolás szarás közben írta volna meg. A karakterek 0-ra vannak kidolgozva, semmi mélységük, a sztori se egy nagy valami. Semmi izgalom nincs benne, hisz úgyis tudni fogod h a végén a jók győznek, ha meg is hal egy karakter tök mindegy, mert úgyse fogod sajnálni, hisz kidolgozatlanok. Ilyen könyveket találok a Cherubion kiadónál is, csak azok nem ennyire felkapottak.

Elég fura h ez kapott ennyi jó értékelést a molyon. Kedvencelte: 214. Az igen.

A baj az h nem szeretek félbehagyni sorozatokat, csak hogyha nagyon rosszak. Ez meg pont a határon van..

[ Szerkesztve ]

(#7026) McAdam6


McAdam6
tag

Lehet már tudni mikor jelenik meg magyarul Stephen King új könyve, a "Holly" ?

(#7028) Phülöp válasza Anonymusxx (#7027) üzenetére


Phülöp
addikt

tök jól néz ki

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7029) Rendo84


Rendo84
senior tag

Best buy ha jól tudom ilyen olcsó még nem volt:
Trónok harca: VALAR MORGHULIS [link]

(#7030) lorcsi


lorcsi
veterán

Szerintetek létezik-e olyan adatbázis könyvekből, amiben téma és időintervallum szerint lehet keresni ?

a 1990-200 között kiadott gazdasági könyvekre szeretnék valahogy rákeresni

(#7031) Bozek válasza lorcsi (#7030) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ebből már csak ki tudod válogatni, ami neked kell: [link]

Igaz, ez éves szűrés, de több, mint a semmi, felül átállítod 1991-re, 1992-re, stb. és megvannak azok az évek is.

(#7032) mark!


mark!
őstag

[kép] ennyire rossz minőségű tintákat használnak, hogy egy szempillát lehúztam a lapról és attól megfolyik :F soha nem találkoztam még ilyennel, pedig jó sok szar minőségű könyv volt már a kezemben.

[ Szerkesztve ]

>

(#7033) tibaimp válasza mark! (#7032) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem megfolyt, szétkenődött. De, végül is mindegy, kb. igen.

Én a Hyperion/Endymion könyvekkel jártam úgy, ezzel a fajtával [link] , hogy a borítón lévő cím kopott meg, ahogy a kezemben tartottam olvasás közben....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7034) mark! válasza tibaimp (#7033) üzenetére


mark!
őstag

az még jobban is bosszantana. nem zavar igazából, de mégis szar érzés, hogy még a "prémium" érzet sincs meg, amiért elkérnek 6ezret :DDD

>

(#7035) tibaimp válasza mark! (#7034) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen! Főleg úgy, hogy én kifejezetten "óvatosan" olvasom a könyveimet, hogy egy légyszarnyi sérülés se legyen rajtuk, így kiolvasás után is a polc díszei maradhatnak. Erre ez, eléggé dühítő.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7036) Pitterix válasza tibaimp (#7035) üzenetére


Pitterix
őstag

Akárcsak én.
Egyszer kölcsön adtam egy L.L.L. könyvet valakinek, nos salátaként kaptam vissza.
Azóta csak olyannak adok kölcsön, aki tuti megbecsüli.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#7037) mark! válasza Pitterix (#7036) üzenetére


mark!
őstag

én kifejezetten szeretem, ha egy puha borítós könyv kicsit salátásodik. a gerinc legyen felismerhető állapotban és ne akarjon széthullani minden egyes lapozásnál, de azért látszódjon rajta, hogy volt olvasva, nem csak porfogó.
apának van egy vizsolyi bibliája ami egész jó állapotban van, pontosan nemtudom mikori, de durva, hogy sokkal jobban bírja a gyűrődést mint a mai könyvek :D

>

(#7038) Pitterix válasza mark! (#7037) üzenetére


Pitterix
őstag

Akkor kicsit kozmetikázom a dolgot. Egy új könyv, amit csak én olvastam, se gyűrődés, se karc nem volt rajt. Mikor visszakaptam, gyűrt, karcos, s a lapok kiszakadva, hajtogatva, kb egy rohadt saláta.
Nem esett jól a dolog....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#7039) tibaimp válasza Pitterix (#7038) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én is jártam így, pont ezért se könyvet, se szerszámot nem adok kölcsön!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7040) Pitterix válasza Anonymusxx (#7027) üzenetére


Pitterix
őstag

Szép, de nem cserélem le a régit. A belseje ugyanaz. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#7041) mark! válasza Pitterix (#7038) üzenetére


mark!
őstag

így már más azért egy kicsit, persze, hogy az nagyon rossz érzés

>

(#7042) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A DeltaVision-nál komoly akciók vannak megint, gondoltam szólok!
Én be is szerzem a Drizzt legendája könyveket gyorsan :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7043) gbors


gbors
nagyúr

Érdekes hír Joe Abercrombie műhelyéből - a Best served coldból (Hidegen tálalva) film készül. Abercrombie írja a forgatókönyvet, Tim Miller (Deadpool, LD&R) rendez, és a főszerepre egy igencsak tűzrőlpattant Rebecca Fergusont kértek fel. Kicsit aggaszt, hogy a 770 oldalas könyvet hogyan vágják meg 2-3 órára, de mindenképpen nagyon érdekes a dolog :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7044) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Megvettem egy csomó (31 darab) R.A. Salvatore Drizzt legendája könyvet. Most nézem, hogy pár sorozat kimaradt, pontosan ezek:
- Pap ciklus,
- Zsoldosok sorozat,
- A Pókkirálynő háborúja sorozat,
- Tymora köve,
- The Sundering (az egyik könyvet, amit Salvatore írt megvettem most A Vándorok címűt)

Ezeket a sorozatokat is el kell/célszerű olvasni a Drizzt kalandjai részeként, vagy totál másról szólnak ezek a könyvek?

szerk:
(Ráadásul az is zavar, hogy egy jó részét nem is Salvatore írta)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7045) mark! válasza tibaimp (#7042) üzenetére


mark!
őstag

be is vásároltam a következő ködszerzet részeket, bár most a dűne és a witcher vannak terítéken, valamikor ráveszem magam a ködszerzetre is.

>

(#7046) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

eddig fantasy es scifi konyveket faltam, de lehet megprobalkoznek valami horror konyvel is. Van valami, amit ajanlanatok?

koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

(#7047) doc válasza Jumbozorz (#7046) üzenetére


doc
nagyúr

Ha a fantasyt szereted, akkor mondjuk Clive Barker? Jó kis átmenet, a lightos fantasys Korbacstol (egyik hatalmas kedvencem) a kemenyebbek fele széles a spektrum.

(#7048) Phülöp válasza Jumbozorz (#7046) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem biztos, hogy műfaji indításnak kellene ajánlanom, de azért iderakom a legfrissebb élményemet a Metro sorozat szerzőjétől:

Dmitry Glukhovsky - Szürkület

Stílusra szerintem Lukjanyenko-ba oltott Lovecraft.
Jah, és nem belezős, vériszamos horror, annál kifinomultabb.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7049) Rendo84 válasza Jumbozorz (#7046) üzenetére


Rendo84
senior tag

Millió van és lehetetlenség felsorolni. Egyet azért mondok: Dan Simmons- Dermesztő nyár.

(#7050) Anonymusxx válasza Rendo84 (#7049) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Nem rossz, de a Stephen King: Az sokkal jobb nála.

Én éjszaka olvastam, úgy egyedül voltam, hát rendesen para volt, az egyik legnagyobb könyves élmény lett belőle..

Amúgy ilyesmiket a legjobb estefele olvasni, lehetőleg egyedül, úgy még lehet is parázni, vagy ad valamit a hangulathoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.