Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) doc


doc
nagyúr

ahogy latom, sok sci-fi rajongo van a topicban, szoval felteszem itt is a kerdest :B

valaki pliz segitsen 'tisztaba tenni'...
a Hyperion sorozat reszei hogy jonnek egymas utan? a moly.hu-n ilyet talaltam:

Dan Simmons: Hyperion
Dan Simmons: Hyperion bukása
Dan Simmons: Hyperion – Titánok lázadása
Dan Simmons: Hyperion II. – A fájdalom ura
Dan Simmons: Hyperion bukása I-II.
Dan Simmons: Hyperion (angol)
Dan Simmons: The Fall of Hyperion
Dan Simmons: Endymion
Dan Simmons: The Rise of Endymion
Dan Simmons: The Hyperion Omnibus
Dan Simmons: The Endymion Omnibus

kicsit zavaros, es nyilvan nem idorendi (pl. kulon szerepel az angol kiadas, ill. a Hyperion bukasa ketszer (angollal egyutt haromszor))

(#252) rétisün válasza doc (#251) üzenetére


rétisün
veterán

sajna a kérdésedre nem tudok válaszolni, az tuti, hogy

Dan Simmons: Hyperion
Dan Simmons: Hyperion bukása

ezeket most kiadták újra. talán kiadják a többit is, időrendben, és akkor helyére kerül a dolog, mert a jóval régebbi kiadás alapján sem tudtuk kibogozni a haverral, akinek a régi kiadás van meg.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#253) doc válasza rétisün (#252) üzenetére


doc
nagyúr

:R koszi, kozben a sci-fi topicban sikerult kibogozni a szokasos modon elcseszett magyar kiadasok rejtelyet :DDD

(#254) rétisün válasza doc (#253) üzenetére


rétisün
veterán

akkor be is linkelhetnéd :K

bár én most kezdtem el venni az új kiadásokat, remélem, nem össze-vissza adják ki. (de hogy mikor kerül rá sor, hogy el is olvassam :F )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#255) doc válasza rétisün (#254) üzenetére


doc
nagyúr

(#256) rétisün válasza doc (#255) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, közben átkapcsoltam "write only"-ból, és meg is találtam. a havernak még a 4 kötetes kiadás van meg, csak valahogy nem tudtuk összeegyeztetni a régi 4 könyvet ezzel a két (bár vastagabb) újjal.

ezek szerint a régi 4 kötet lett most kiadva 2-ben, a továbbiak meg még egyáltalán nem jelentek meg magyarul.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#257) doc válasza rétisün (#256) üzenetére


doc
nagyúr

a régi 4 kötet lett most kiadva 2-ben

forditva, a mostani 2 lett regebben 4-ben kiadva :D
sajatos magyar szopatas, pont ugy mint ahogy regen csinalta a Valhalla pl. a Holtak Szoszolojaval, ket kotetben adtak ki az egy konyvet... tobb penzt be lehet igy szedni erte, raadasul ha az elso kotet nem fogy olyan jol mint remeltek, akkor a masodikat kisebb peldanyszamban nyomjak - ez meg is tortent a HSz eseteben, emiatt a masodik kotet ritkabb mint az elso, eleg gaz :W

(#258) concret_hp


concret_hp
addikt

valakinek aki örök pesszimista, mit ajánlanátok, ami talán megváltoztatja a világnézetét ? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#259) doc válasza concret_hp (#258) üzenetére


doc
nagyúr

lottootost :D

(#260) Psych0


Psych0
őstag

Inheritance

Amilyen jó lett az első három könyv (a klisékkel együtt), annyira kiverte a biztosítékot ennek a második fele, de a befejezése végképp.

Ezután az Altered Carbon jön, remélem elmossa az Eragon uráni rossz szájízt.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#261) doc


doc
nagyúr

az Asimov-fele Alapitvany-szeriat milyen sorrendben erdemes olvasni? eloszor az 'alap' Alapitvanyt, utana a folytatasait, majd vegul az elozmenyeket (tehat megirasi sorrendben) vagy a tortenet sorrendjeben, az elozmenyekkel kezdve?

(#262) Psych0 válasza Psych0 (#260) üzenetére


Psych0
őstag

Altered Carbon nagyon jó volt. Aki kedveli a sci-fi/cyberpunkot annak kötelező. Takeshi Kovács nagyon eltalált karakter, jelenleg a kedvenc antihősöm. Most jöhet a Broken Angels, és a Woken Furies

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#263) llaszlo


llaszlo
veterán

Életrajzi könyveket keresek. Amik híres emberekről (vagy magáról a cégről) szólnak főleg olyanokról akik valamilyen céget alapítottak/vezettek.
Érdekelne a
- HP-val,
- MS-el,
- Mercedes-szel,
- BMW-vel,
- Ferrarival,
- Rolex-szel,
- Intellel
- stb-vel
kapcsolatos könyvek.

(#264) doc válasza llaszlo (#263) üzenetére


doc
nagyúr

igy hirtelenjeben csak a Menlo parki varazslo jut eszembe ami Edisonrol szol, nem tudom az mennyire passzol bele az elkepzeleseidbe...

(#265) llaszlo válasza doc (#264) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez jó. Kösz.

(#266) Psych0 válasza llaszlo (#263) üzenetére


Psych0
őstag

Olyat nem tudok, de most van egy "bestseller" Stohl Buciról :D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#267) daninet


daninet
veterán

Helló!

Én fantasy könyvet keresek magamnak. Kicsit meguntam Salvatore stílusát, pihentetem egy darabig, utána visszatérek. Az apropó az, hogy hogy nyomom a skyrim-et és kell a fantasy mert régen volt :D
Az lenne a lényeg, hogy olvasmányos legyen, ne valami totál elborult dolog, kb mint a Salvatore könyvek.
Várom az ötleteket :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#268) Kassadin válasza daninet (#267) üzenetére


Kassadin
addikt

Warhammer fantasy könyvek, esetleg MAGUS névvel fémjelzett könyveket tudnék ajánlani.

(#269) daninet válasza Kassadin (#268) üzenetére


daninet
veterán

ránézek köszi :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#270) Psych0 válasza daninet (#267) üzenetére


Psych0
őstag

Song of Ice and Fire? Elég nagy, elég olvasmányos, kib.szottjó karakterek.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#271) leslieke válasza daninet (#267) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1, G. R. R. Martin: Tűz és jég dala sorozat.
2, John Caldwell: Káosz sorozat (Skandar Graun történetei)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#272) nepszter1


nepszter1
addikt

Megkaptam a Bankár nevezetű könyvet, Frei Tamás írta arra volnék kíváncsi hogy ez egy 2. rész a Megmentőnek?
Nem akarom a 2.résszel kezdeni , vagy teljesen független a két könyv?

Akkor neki is kezdek :)

[ Szerkesztve ]

(#273) giigz válasza nepszter1 (#272) üzenetére


giigz
veterán

Ha csak a másodikat olvasod, az sem tragédia. :)

A Megmentő tekinthető az első résznek (bár ha jól tudom, nem kapcsolódik szorosan), érdemes elolvasni, nekem nagyon tetszett! :K A Bankárt még nem olvastam, de meg fogom venni! :)

Én azt ajánlom, hogy az elsővel kezdd, mert nem teljesen független a két könyv. :)

[ Szerkesztve ]

(#274) XSiGma válasza nepszter1 (#272) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Most olvasom a A bankárt,A megmentővel kezdtem,és igazából összekapcsolódik a kettő,tehát érdemes a másikkal indítani.

(#275) giigz


giigz
veterán

Andrea Camilleri: Az uzsonnatolvaj :)

Most fejezem be, tetszett. :)

(#276) doc


doc
nagyúr

en most az Asimov-fele Alapitvany szeriat olvasom, epp' a negyedik kotet kozepen tartok
megunhatatlan :C

(#277) leslieke válasza doc (#276) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is nemrég olvastam újra a trilógiát. Jó volt újraolvasni és olvasás közben kiderült, hogy elég sok mindenre emlékszem is a történetből.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#278) doc válasza leslieke (#277) üzenetére


doc
nagyúr

nyugodtan folytasd a tobbivel, en nemsokara befejezem az Alapitvany Peremet, es kegyetlen jo, talan meg az eddigieket is veri, sokkal tobb a csavar benne
a trilogiaval ellentetben igy kb. 160 oldallal a vege elott meg mindig nem vagyok biztos a 'csavar' feloldasaban :C

(#279) leslieke válasza doc (#278) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyszer - jó régen - már olvastam a többit is, itt figyelnek a polcon. De valóban elő kellene venni újra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#280) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Lőrincz L. László: A piramis gyermekei I-II.

laci bácsi legújabb, tavaly év végén megjelent tudományos-fantasztikus könyve. Hozza a szokásos szintet, olvasmányos. Olvasni viszont csak A föld alatt piramis ismeretében érdemes, mivel abban történtekre rengeteg utalás van ebben a könyvben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#281) doc válasza leslieke (#280) üzenetére


doc
nagyúr

mar regota a varolistamon van, a Fold alatti piramis hatalmas kedvencem
nem illuziorombolo a folytatas? ilyenkor mindig felek attol, hogy sokkal gyengebb a szinvonal mint az eredetinel...

(#282) leslieke válasza doc (#281) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy az egyben a folytatása az előzőnek. Érződik a 2 regény írása közt eltelt idő, de ez nem vészes: Laci bácsi kicsit lágyabb szívű lett, de ennyi. A történet vonalvezetésében nincs eltérés a korábbiakhoz képest.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#283) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Brandon Sanderson: Elantris

Mos tartok a könyv kétharmadánál. Fantasyt kedvelőknek jó szívvel ajánlom olvasásra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#284) giigz


giigz
veterán

Ha esetleg érdekel valakit, az Alexandrában az Alexandra Kiadós könyvekre 40% kedvezmény van. :K

(#285) Kassadin


Kassadin
addikt

Aki jó krimit akar olvasni(és már unja AC-t :D), annak ajánlani tudom Tim Davys Halállista/A lefejezett keselyű rejtélye című könyveket, baromi izgalmas és letehetetlen mindkettő, a világa meg magába szippantja az embert.

[ Szerkesztve ]

(#286) giigz válasza Kassadin (#285) üzenetére


giigz
veterán

En most Michael Conelly-t olvasok, az elözö "A kilátó" volt, most meg "Fény az alagút végén", ranezek majd arra, amit irtal. :)

(#287) leslieke válasza Kassadin (#285) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beleolvastam 1-2 ajánlóba. Elég érdekes módszerrel dolgozik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#288) giigz válasza Kassadin (#285) üzenetére


giigz
veterán

Nekem ez a plussallat dolog meredek egy kicsit, nem szeretem amikor valami ennyire elter a valosagtol... Igy ezek a krimik szamomra felejtosek...

(#289) leslieke válasza giigz (#288) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyetértek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#290) Kassadin válasza giigz (#288) üzenetére


Kassadin
addikt

A plüssállatok akár jelképezhetik is az embereket, sőt. Fantázia kérdése az egész.

(#291) doc


doc
nagyúr

en tegnap fejeztem be a LLL-fele Piramis gyermekeit, hat eleg nagy csalodas volt, plane hogy a konyv elso fele (vagy 300 oldal) tok folosleges, el lehetett volna intezni 1 fejezettel is.
a masodik fele mar jobban tetszett, bar az sem jott be maradektalanul

mondjuk az nagyon zavart, hogy elvileg 1 ev telt el a Fold alatti piramis ota, de ez a regeny mar a mai vilagban jatszodik (Google, stb)

(#292) leslieke válasza doc (#291) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szóltam, hogy érződik rajta az elmúlt években bekövetkezett változások.

Egyébként az első feléről nekem is ez jutott eszembe.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#293) doc válasza leslieke (#292) üzenetére


doc
nagyúr

SPOILER

egyebkent ezzel is az a problemam, hogy a szereplok tok eletszerutlenul viselkednek
es most nem ugy altalanossagban ertem, hanem pl. a vegkifejlet eleg hulyen lett megoldva:
ott van a 'csapda' hajo, felrobban, es eszukbe sem jut hogy megkeressek az igazit, hanem megrantjak a vallukat es eljonnek a francba?

ezt leszamitva annyira nem volt rossz a konyv (foleg a masodik fele :DDD), szoval aki az elso regeny rajongoja, annak erdemes elolvasni :)

(#294) leslieke válasza doc (#293) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

SPOILER!

Az igazi hajó elrepült az első részben! Szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#295) doc válasza leslieke (#294) üzenetére


doc
nagyúr

hm, erre nem is gondoltam...

SPOILER

bar nem tartom tul valoszinu megoldasnak (igy sok feliratnak nem lenne igazi ertelme, miert irt volna a mentocsonakrol, ha nem is letezik? :F)
szerintem siman csak nyitva akarta LLL hagyni, hogy ha netan bejon a buli, akkor lehessen ujabb folytatast irni :D

(#296) leslieke válasza doc (#295) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha jól emlékszem, akkor maga a lezárás is olyan, hogy lehet folytatni a történetet.
Ami úgyse idén lesz, mert tervei szerint teljesen új sorozatot indít. Megjelenés májusra várható.

A könyvei meg mindig bejönnek, az egyik legsikeresebb (az eladott példányszámokat tekintve) magyar író.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#297) doc válasza leslieke (#296) üzenetére


doc
nagyúr

uj sorozat? marmint Lorincz-fele scifi vonalon?
az teny, hogy a peldanyszama magas, de egy ido utan szamomra eleg unalmassa valnak a konyvei (most elsosorban a Lawrence-konyvekrol beszelek), nagyon sablonosak, bar a kulturalis vonatkozasa erdekes

Nemere is hatalmas peldanyszamban olvasott iro (volt), de a minoseg az nagyon durvan zuhano tendenciat mutatott :(

(#298) leslieke válasza doc (#297) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 2012-es év szenzációja!

Lőrincz L. László egy vadonatúj sorozattal lepi meg a rajongóit és mindazokat , akik még csak most kapnak rá a hamisíthatatlan stílusú írólegenda történeteinek ízére!

Álmaim asszonya
Mogyoróallergia

A két könyv az új sorozat első két kötete. A sorozat egy amerikai tinédzserlány történetével indul. Debby O'Haráról kiderül, hogy vonzzák a gyilkosságok, valamint csodálatos érzéke van a tettes(ek) leleplezéséhez. Lehet, hogy Miss O'Hara nem is az, akinek hiszi magát? Lehet, hogy a szülei nem is az igazi szülei? Lehet, hogy egy évszázadokkal korábban élt, titokzatos, idegen asszony kísérti éjszakánként? Vajon ki lehet ez az asszony? A nyomok Közép-Európába vezetnek...

Két könyv, kétszer annyi izgalom! Információink szerint Laci bácsi nagyon szereti írni ezt az új történetet... Mi meg nagy izgalommal várjuk ezt a korábbi történetektől kissé eltérő új sorozatot!

Forrás: [link]

A sablonossággal és a kulturális értékkel is egyetértek. Látszik is, hogy egy jól bevált módszer szerint dolgozik, amit egyébként több interjúban be is vallott.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#299) doc válasza leslieke (#298) üzenetére


doc
nagyúr

a sztori alapjan ez is Lawrence-jellegu sztori lesz, azok nem jottek be igazan...

(#300) leslieke válasza doc (#299) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Meglátjuk. Én biztosan megveszem és majd beszámolok milyen lett. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.