Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) gerii válasza Bozek (#5997) üzenetére


gerii
addikt

Köszi a felhívást, nem is tudtam róla hogy új könyve jelenik meg :D

(#6002) Bozek válasza elfelejtette (#6000) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor ha hibát találunk benne, téged veszünk elő. :D

(#6003) tibaimp válasza elfelejtette (#6000) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:C :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6004) gbors


gbors
nagyúr

Peter F. Hamilton - Fallen Dragon (A földre hullt sárkány) (2001)
Két trilógia után szerzőnk láthatóan úgy döntött, hogy egy kicsit szűkszavúbbra veszi a figurát - az überepic Night's Dawn után egy 1000 oldalnál is rövidebb művel jelentkezett, amit persze számos kiadó két részben adott ki.

A 2300-as években járunk, az emberiség az űrben röpköd, létezik FTL utazás - szóval távolról olyannak tűnik a dolog, mint a Confederation világa 300 évvel a Night's Dawn eseményei előtt. Közelről megnézve meg teljesen más - egy technológiában megugrott, de emberi értékek és morál terén a XXI. század mocsarában ragadt, gazdasági szükségletek által sakkban tartott / irányított világot látunk. Egyik főszereplőnk, Lawrence, már régóta katonáskodik, és most egy újabb invázió ("asset realization") előkészületei során ő maga is nagy dobásra készül. Másik főszereplőnk, Denise pedig éppen azt tervezgeti, hogy a következő hozzájuk látogató "asset realization" kontingens hogyan fogja még azt is megbánni, hogy megszülettek...

Az első pár (tucat) oldal után olyan érzésem volt, hogy Hamilton fogta és összemixelte Greg Mandelt a Konföderációval - méghozzá igencsak ügyesen. A Fallen Dragon sokkal sötétebb tónusú a korábbi regényeknél, nagyon jól átadja a fillérb***ásra berendezkedett világ(ok) hangulatát és életérzését, és ami újdonság, hogy nagy hangsúlyt fektet a karakterek és mozgatórugóik bemutatására. Hatalmas morális drámát most sem kapunk, de azért vannak a
regényben elgondolkodtató momentumok.

Talán az egyetlen komolyabb hibája a műnek, hogy a korábbiakkal ellentétben nem volt meg minden szálnak a helye, egy konkrét hosszabb kitérő esetén (ami - Hamiltonról lévén szó - 50-60 oldal) abszolút nem láttam, mi köze van bármihez (a holland "forradalmár" lányról van szó). Összességében is kicsit nyersebbnek érződött a Fallen Dragon, mint a korábbi Hamilton-művek - ez a nyersség valahol passzolt a világhoz, de mégis talán jobb lett volna még egy kicsit polírozni.

Szórakoztató, jó könyv lett a Fallen Dragon - végső soron jó dolog, hogy Hamilton ismét egy kicsit mással próbálkozott. Én továbbra is úgy vagyok vele, hogy ezt a típusú prózát a végtelenségig tudnám olvasni anélkül, hogy megunnám - úgyhogy felkészült a Commonwealth-univerzum és az Üresség-trilógia :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6005) Krisztianby


Krisztianby
tag

Üdv.
Könyveket keresek több témakőről hátha valaki tud segíteni :R .
Viszont nem ilyen belemegyünk a legmélyebb a bugyibariba hanem csak így "tanulmányozni" szeretném a téma köröket. Tudom sok van a neten de a legjobbat szeretném csak elolvasni.

Amik érdekelnek:
Megjelenítők működése (Monitor) és technológiái történelmi szakaszai..
Hangkártya működése.
Hangszóró működése.
Fizika (áram)/vezetők működése.
Történelem könyv IT gépek fejlődéséről.
Áttekintés hardver elemek felett (CPU/RAM/HDD..etc) Történelmi része működésük.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olyan könyv amivel az ember megismerheti a magyar politikát? És annak résztvevőit.
Esetleg még olyan ami világszintű politikával foglalkozik.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olyan könyv ami a Nihilizmussal foglalkozik és az ateizmussal.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olyan könyv ami az emberi viselkedést vizsgálja.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Könyv ami tutorial az élethez és a mindennapokhoz? Ha létezik ilyen :)

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#6006) Vitee


Vitee
aktív tag

Brandon Sanderson megosztotta a legújabb kollaborációt, bekerült a Ködszerzetből Kelsier a Fortniteba, mint játszható karakter.
Kíváncsi leszek , hogy több karaktert is átmozgatnak-e.
Valahol örülök neki, így hátha nagyobb figyelmet kapnak a könyvei, a fiatalok pedig megszeretnek olvasni.
Én nagyon bánom, hogy nem tettem iskolás koromban, csak felnőttként.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#6007) Bozek válasza Krisztianby (#6005) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Olyan könyv amivel az ember megismerheti a magyar politikát?"

Stanley Steel: Abszurdisztán

:D

(#6008) brownus válasza Krisztianby (#6005) üzenetére


brownus
veterán

emberi viselkedésre kezdetnek: harari homo sapiens, és homo deus párosát ajánlom

(#6009) brownus


brownus
veterán

már csak órák kérdése és befejezem az ős könyve trilógiát
ajánljatok hasonló fantasy regényt!!! :R ez annyira szép volt :B

Tőle tövisek hercege trilógiát már olvastam,
gondolom ez is jóféle: A vörös királynő háborúja trilógia. ezt olvasta valaki?
lehet ez lesz. de azárt várom szeretettel tippeket :)

(#6010) gbors válasza gbors (#6004) üzenetére


gbors
nagyúr

Peter F. Hamilton - Misspent Youth (Eltékozolt ifjúság) (2002)
Ha évszámok nélkül olvastam volna Hamilton könyveit, akkor nagy összeget mertem volna tenni arra, hogy a Misspent Youth-ot írta először. Ebben szerepel jópár olyan kezdő írós bénázás, amit a Mindstar Risingból "hiányoltam" - a szálak nem igazán kapcsolódnak össze, a karakterek fércesek, az érzelmek leírása elnagyolt és egysíkú, a világépítés nem koherens, ésatöbbiésatöbbi.

A regény a Commonwealth Saga előzménye, 2040-ben játszódik, ahol már kezdi éreztetni "áldásos" hatását a globális környezetszennyezés és a génmanipuláció pár mellékszála, néhány jelentős találmány felforgatta a társadalmat, de az emberek igazából pont ugyanazok, mint a 21. század elején. Jeff Baker, a memóriakristály feltalálója abban a megtiszteltetésben részesül, hogy billió eurókért rajta végzik el az első megfiatalítási kísérletet, így teste közel 80 évesből kb. 25 évessé változik. És ezután... hát, kb. semmi. Jeff megdug mindent, ami él és mozog, és nem túl nagy elánnal kezeli az ebből fakadó konfluiktusokat, de inkább még többet akar dugni, olyan 250 oldalban. A könyv utolsó szakaszára jut egy nagyon jól felépített és érzékletesen megírt konfliktus, amibe a főszereplőket valami elképesztően bénán sikerül belekombinálni, aztán egy kis melodráma a végére, és kész is. A regény nyomokban Peter F. Hamiltont tartalmaz, de sokkal inkább egy szappanoperába oltott YA-iromány, mint az író korábbi 7 remek könyvének az utódja. Nem bűn rossz, de, ahogy kedves kollégám szokott volt fogalmazni, a jó az nem ilyen.

Bízom benne, hogy ez Hamilton egyetlen regénye, amit úgy próbált megírni, mintha nem Peter F. Hamilton lenne.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6011) elessar válasza brownus (#6009) üzenetére


elessar
tag

A Tövisekhez tartozik még egy novelláskötet Úti testvérek címen. A Vörös királynő háborúja kb. olyan szintű mina a Tövisek. Lehet, a Nővérek után csalódás lesz. :(

(#6012) brownus válasza elessar (#6011) üzenetére


brownus
veterán

hmm, és mástól tudnál ajánlani?
az is nagyon tetszett a nővéreknél ahogy írt, finoman és érzékenyen nyúlt az ember női oldalához :) mintha két ember irta volna a két trilógiát, jorgot a férfi, nonát a női része...

(#6013) Miklós315 válasza Krisztianby (#6005) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Üdv!

"Olyan könyv ami a Nihilizmussal foglalkozik és az ateizmussal"
teista megközelítés, történeti összegzés, kritika:
Alister E. McGrath: Az ateizmus alkonya
Bolberitz Pál - Ateizmus ​és keresztény hit
Legéndy Kristóf – A természettudományos és a teológiai megismerés modelljei
ateista narratíva:
Richard Dawkins - Isteni ​téveszme
John Gray - Az ateizmus hét formája
(Ezek "mesélős" összefoglalások. A nihilizmushoz mélyebbre kell ásni a filozófiában: ez egy következmény. Az ateizmus egy gyűjtőfogalom, spektrum, a nihilizmus pedig egy szélsőérték, mely a teljes szkepticizmusból ered, amikor nincs érték, értelem a gondolatmenet végső konklúziójaként, így marad a pillanatnyi "bármi", amibe éppen belekarolsz...vagy azt sem, úgysincs értelme, minden relatív, stb.... Ez pedig meghatározza majd az etikai, jogi, pszichológiai, stb. lecsapódásokat is.)

"Olyan könyv ami az emberi viselkedést vizsgálja."
Karl Jaspers - MI az ember? (ez filozófiai megközelítés, de ajánlom)
alap-összegzések:
Michael Cole · Sheila R. Cole - Fejlődéslélektan
Andorka Rudolf - Bevezetés a szociológiába
Anthony Giddens - Szociológia
Eliot R. Smith · Diane Mackie - Szociálpszichológia
Richard C. Atkinson · Ernest Hilgard - Pszichológia

Politika nehezebb: "oldalak narratívái" vannak, ha csak mesélős összegzés kell, akkor a moly-on kutass (pl. címke: politika) szimpatikus könyv után.
De vigyázz: mély a nyúl ürege... :)
Magyar politikától jótékonyan eltekintek (bocsi), és inkább innen közelítenék (általános tematika-alapozás, aktualitással):
elméletibb
Ryszard Legutko – A demokrácia csúfsága
Roger Scruton – Futóbolondok, csalók, agitátorok
gyakorlatibb:
Douglas Murray – Európa furcsa halála
Paul B. Coleman – Cenzúrázva
Linda Polman – Nem tettünk semmit (ENSZ)
gazdaságpolitika:
Naomi Klein – Sokkdoktrína
David C. Korten – Tőkés társaságok világuralma
John Perkins – Egy gazdasági bérgyilkos vallomásai
Roberto Saviano – Gomorra
Naomi Klein – No logo
oktatás-, kultúrpolitika:
Jean-Louis Harouel – Emberi jogok a nép ellen
Jean-Paul Brighelli – Butaságra kárhoztatva
Gabriele Kuby – A nemek forradalma

"Szerintem."

(#6014) elessar válasza brownus (#6012) üzenetére


elessar
tag

David Gemmel - Jon Shannow-trilógia (a Drenai-saga egyik kötetébe csak beleolvastam, érdekel, de későbbre halasztottam).
Anthony Ryan - Draconis Memoria, de a Hollóárnyék is jó.
Ha még nem olvastad: King - Setét Torony.

(#6015) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Kicsit félek, mert nem csináltam még ilyet!

Mennyire megbízható ez az itt korábban ajánlott [Book Depository] oldal? Előre kell fizetni (ami érthető), mennyire tuti, hogy megkapom a rendelt könyveket? Tapasztalat?
Illetve melyik szállító cég hozza ki az árut?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6016) k.kristof válasza elessar (#6014) üzenetére


k.kristof
őstag

Mi-mi, a Drenai sagát későbbre tenni? Tessék csak elolvasni a Legendát! :)

(#6017) brownus válasza elessar (#6014) üzenetére


brownus
veterán

gemmelt olvastam, csekkolom ryan könyveit, köszi.
moly vélemények alapján tetszeni fog... bízom benne :) sárkányvért ivó mágusok :)

[ Szerkesztve ]

(#6018) k.kristof válasza tibaimp (#6015) üzenetére


k.kristof
őstag

Molyon rengetegszer szóba került, ha nem kapod meg a csomagot, simán visszafizetik az árát, vagy újraküldik, mivel nincs semmilyen követés rajta.

(#6019) tibaimp válasza k.kristof (#6018) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha nincs rajta követés, akkor honnan tudom, hogy megjött az áru. Napközben, kb. az esetek 90%-ban senki nincs itthon :F ! (ezért is szoktam csomagpontra/Postapontra kérni mindent)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6020) Bozek válasza tibaimp (#6019) üzenetére


Bozek
nagyúr

Senki nem dolgozik olyan munkahelyen, ahová lehet rendelni? Én szerencsés helyzetben vagyok, nekem simán jöhet melóhelyre bármi, a portás átveszi, ha épp nem vagyok bent.

[ Szerkesztve ]

(#6021) tibaimp válasza Bozek (#6020) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos nem, de köszi a segítséget :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6022) k.kristof válasza Bozek (#6020) üzenetére


k.kristof
őstag

Ha az MPL/Posta a partner, az sem mindig megoldás. Ebayről rendelt csomaghoz még követési számom is volt, láttam a posta.hu-n, hogy kézbesítőnél van, vártam, majd egyszer csak megjelent, hogy postán átvehető. A portás nem is látta aznap a postást, értesítő nem volt sehol, a postán meg veszekedni kellett a pult másik oldalán ülő nővel, mert a lakcímkártyán szereplő cím és a csomagon szereplő cím nem volt ugyanaz, és nem akarta ideadni... Végül megszereztem, majd két napra rá megjelent a portán az értesítő.

(#6023) doc válasza k.kristof (#6022) üzenetére


doc
nagyúr

En GLS-sel jartam igy, egyszer (munkaidoben) jart otthon (ezt a csengo logjabol lattam), nem hagyott semmi papirt, telefonon nem keresett.
A tracking szerint hagyott ertesitot (nem), majd masnap ujra ott jart (nem, ez szinten latszik a csengo logjabol).
Ugy derult ki az egesz, hogy megneztem a trackinget, es abbol szepen sorban latszik ahogy visszakerult a raktarba, majd visszakuldtek kinaba. Szerencsere refundot kaptam, de azert b@sszak meg...

(#6024) gbors válasza doc (#6023) üzenetére


gbors
nagyúr

A GLS-sel én is jártam már így többször. Odáig jutottam, hogy onnan nem is rendelek, ahol csak GLS-sel lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6025) brownus válasza doc (#6023) üzenetére


brownus
veterán

most már a GSL futárt is el lehet érni telefonon, véégre van mobilszám (futár) az értesítő emailben/smsben :) amúgy ha lehet én is csomagpont

(#6026) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Megnyugtattatok srácok.... :N :(((

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6027) doc válasza brownus (#6025) üzenetére


doc
nagyúr

Persze, ez tok jo. Foleg ha NINCS ertesito email/sms, mint az en esetemben...

(#6028) brownus válasza doc (#6027) üzenetére


brownus
veterán

ehh, az fekete lyuk :D téged nem szeret a gls :(

(#6029) doc válasza brownus (#6028) üzenetére


doc
nagyúr

magaval a GLS-sel nincs bajom, szerintem ez az egy futar ilyen kr*ten (a munkahelyre mindig rendben megerkezik minden)

(#6030) Bozek


Bozek
nagyúr

Vééégre! A Líránál megjelent a fiókomban A Hail Mary-küldetés teljes verziója. Úgyhogy hamarosan neki is kezdek. :)

(#6031) doc válasza Bozek (#6030) üzenetére


doc
nagyúr

en is ma vettem meg (a dibook.hu-tol), mindjart johet is :)

(#6032) k.kristof válasza doc (#6029) üzenetére


k.kristof
őstag

Lehet, itthon mindig előre telefonál, hogy pár perc múlva érkezik, az irodánál pedig már tudja, hogy kibontom a csomagot, nincs-e benne sérülés, mielőtt elmegy.

(#6033) doc válasza k.kristof (#6032) üzenetére


doc
nagyúr

nalam is igy szokott mukodni, nem tudom a kinai csomagnal ez miert maradt el, ugy remlik ott is meg volt adva telefonszam es email...

(#6034) mark!


mark!
őstag

Szukits-on akció van, nem láttam itt említve, aztán lehet vak vagyok :B

Illetve Lovecraft összesből melyik kötet a legjobb? Teljesen véletlenszerűen olvasgattam eddig Lovecraftot, de amit olvastam az tetszett, így meg akár mindhármat megvenném, bár most jó pár könyv csak porosodik. :D

[ Szerkesztve ]

>

(#6035) Phülöp válasza mark! (#6034) üzenetére


Phülöp
addikt

Én megvenném mindhármat, ahogy meg is vettem jó 10+ évvel ezelőtt.

Szerk: a versek kicsit erősek, talán a formátum miatt betegebb a hangulatuk. Azokat is odatenném.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6036) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az Alien/AvP/Predator könyvekhez tud valaki ajánlani valami olvasási sorrendet beleértve a régi Valhalla-s példányokat/ történeteket is?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6037) Anonymusxx válasza tibaimp (#6036) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

(#6038) tibaimp válasza Anonymusxx (#6037) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6039) brownus válasza elessar (#6014) üzenetére


brownus
veterán

no, elkezdtem az ébredő tűz könyvet, remélem sikerül a nővérek után keletkezett űrt betemetni :B
istenek az égbn, annyira jó, rég volt már ilyen, hogy egy regény és a benne élő karakterek ennyire beszippantottak. imádtam mind3 [link] könyvet. :R köszönöm az élményt Mark L.
és a vége is kedves volt...

[ Szerkesztve ]

(#6040) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv, keresek egy könyvet, amit sehol se találok, mert a kulcsszavak nagyon megtévesztőek.
Arról szól, hogy valami globális ismeretlen esemény következtében az emberek nem tudnak aludni. Ahogy telnek az álmatlan napok, úgy esik szét a társadalom stb...hogy lehetne erre úgy rákeresni, hogy ne alvásproblémákkal küszködő könyveket dobjon fel?

Make Love not war!

(#6041) Phülöp válasza SirRasor (#6040) üzenetére


Phülöp
addikt

Esetleg ez?

Adrian Barnes - Álmatlanok

Google keresés erre:
regény álmatlanság
2. és 5. találat

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6042) Bozek válasza Phülöp (#6041) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ebook formában még kapható is: [link]

(#6043) SirRasor válasza Phülöp (#6041) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez az!
Köszönöm :)

Bozek zliben is fent van :B

Make Love not war!

(#6044) brownus válasza Phülöp (#6041) üzenetére


brownus
veterán

tök jó, van idejük olvasni :D

elolvastam a molyos összefoglalót, durva sztori, nem akarnék ilyet, inkább a zombik :d

(#6045) Jumbozorz válasza brownus (#6044) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Most csinálnak belőle netflix sorozatot.

(#6046) Bozek válasza SirRasor (#6043) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak mi nem lopunk könyvet sem...

(#6047) SirRasor válasza Bozek (#6046) üzenetére


SirRasor
őstag

Minden jó könyvet megveszek. Nem azért, mert jobb az igazi könyvet olvasni, mert jobban szeretek kindlen, hanem mert support.
DE..túl sok rossz könyvet is vettem már és sajnos nem lehet visszavinni azzal, hogy bocs, ez egy kalap fos. Szóval vásárlás előtt szeretek beleolvasni.

Make Love not war!

(#6048) elessar válasza brownus (#6039) üzenetére


elessar
tag

Ha a sárkányok után visszatérnél Abeth-re, ma találtam - Mark Lawrence: A lány és a csillagok (A jég könyve 1.) Az oldalon rövid pdf-részlet is letölthető.

(#6049) #12732928


#12732928
törölt tag

tudomány vs filozófia témában könyveket. magyar vagy angol nyelven.
a filozófusoknak mindennel gondjuk van, őket nem kell bemutatni. viszont nagyon ritkán találok tudományos kritikát a különböző filozófiákkal szemben.

köszönöm!

(#6050) Bozek


Bozek
nagyúr

Elkezdtem olvasni a QualityLand-et, vicces kis társadalomkritika. Még szerencse, hogy ekönyvben olvasok, mert különben furán néznének rám a buszon. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.