Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#33501) Hege1234 válasza Márton (#33499) üzenetére


Hege1234
addikt

kb minden távirányító tanítható :)

létre kell hoznod egy új kodi profilt vagy pedig mester profilt
valamelyik a kettő közül elkülönítve használja az advancedsettings-t
akkor úgy már be lehet lőni az egyikbe a delayt

de lehet külön profillal az is működne hogy csak simán az egyik profilon
beállítod a menüben a hangeltolást az összes videóra
a másikon meg nullán hagyod

kodi profilokat ki tudsz tenni a főképernyőre
bár ez gondolom már skin függő..

(#33502) Márton válasza Hege1234 (#33501) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, akkor majd ráállok a témára.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33503) -SeveN- válasza Sanyi.mTs (#33436) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Szia!

-Be tudod állítani, van node editor.
-Pont most vettem NAS-t, pont ezért, távoli elérést fogok beállítani, De lehet kodi Plex addonon keresztül fogom elérni a Plex servert. Rengeteg elehetőség van.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#33504) gellei


gellei
aktív tag

Képernyő/Engedélyezési lista csak 1920x1080p 60.00 hz aktív, nem tudok választani. Sok film röcög, mert 25hz, 50 hz es lenne jó frissítés. Miért nem tudom átállítani? Sony xg8095 android

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#33505) Luissimo válasza gellei (#33504) üzenetére


Luissimo
veterán

na ez engem is érdekelne,
A MiBox-on egy sima FHD SAMSUNG tévé esetében tudok lefel menni egészen a 24 Hz. 1080 p-ig és nagy a skála, ezzelszemben a nappaliban a BT KING box esetében egy LG SMART tévével, nem a legujabb, de nemis a legrégebbi 4k UHD, ott csak 1920x1080 van és egyfajta képfrissitési freki, üres a lista,

Ez mér?

[ Szerkesztve ]

(#33506) Gaben92 válasza gellei (#33504) üzenetére


Gaben92
őstag

Felejtsd el. Android TV-n (mármint TV TV, nem androidos box) nincs refresh rate sync. Amit felajánl az van. Sose ment és elvileg sose fog szóval a kadenciahelyes lejátszás esélytelen.

Aztán arról még nem is beszéltem, hogy a Sony még a codec hozzáférést is tiltja a külső lejátszó programoknak szóval egy combosabb tartalom simán lefekteti. A 4k pedig nem támogatott.

Ezek a Triluminos Sony TV-k kizárólag arra jók, hogy megjelenítsék ami rajtuk van, azt jobban teszik bármilyen dzsunka QLED Samsungnál, de lejátszásra (a gyári appon kívül) alkalmatlanok. Mondom ezt XF9005 tulajként.

Luissimo: Úgy látom az LG is ugyanezekkel a limitációkkal küzd ezek szerint...

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#33507) gellei válasza Gaben92 (#33506) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi, ez nem hangzik jól, de mit lehet tenni. 10 éves samu szépen viszi, most vettem a sony t, ez nem, röcög. :C :C

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#33508) Gaben92 válasza gellei (#33507) üzenetére


Gaben92
őstag

Az Android TV sajnos ilyen. Sajnos a “nem akarok OLED-et”, “lehető legjobb képminőséget akarom” halmaz metszetében a Sony 9-es szériája tanyázik egyedül szóval nem igazán volt más választásom. Ha Amerikában élnék talán bevállaltam volna a QLED-et mert oda normális panellal gyártják nem pedig a butítottal ami Európába jön (a vicces az, hogy még az is földre rakja az összes IPS LG-t :DDD) de itt nem volt más választásom. Ma se vennék mást TFT-ből csak 9-es Sony-t az Android TV ellenére. Lejátszásra meg kell venni egy bármilyen külső boxot preferenciától függően.

Viszont eléggé elkanyarodtam a témától szóval ha nagyon off akkor törölhető.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#33509) gellei


gellei
aktív tag

Köszi az infókat, tanulságos! :R

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#33510) mikrofon válasza Hege1234 (#33472) üzenetére


mikrofon
addikt

"háttérben a qbittorrent pedig "átveszi" a torrentfájlt letölti és seedeli tovább"
Ezt ki tudnád fejteni kérlek, hogyan kell beállítani és megvalósítani?

Jah és köszi, az infót hogy az új cím miatt az alias-ba kell beírni a .pro-t. ritkán használom mert nincs benne RealDebrid támogatás viszont ritkán kell a szinkron ilyenkor viszont számomra ez a legjobb megoldás. Így meglepődtem hogy nem megy de szerencsére gyorsan megtaláltam a megoldásodat. Köszönöm!
Ez az automatikus átvétel és további seed-elés is jól jönne.

[ Szerkesztve ]

(#33511) Hege1234 válasza mikrofon (#33510) üzenetére


Hege1234
addikt

szívesen!

amelyik torrent kliensben van mappa figyelés ott sztem megoldható
qbittorrentben ezeket állítottam be
elementumban pedig ezt

nálam a "stream-ek" nincsenek hozzáadva a kodi library-hoz
ha neked igen, az úgy necces lesz mivel valahogy meg kell oldanod hogy elkülönítse a filmeket a sorozatoktól

(#33512) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, a Kodi 19-ben megoldották/megoldják a referencia közeli HDR to SDR konverziót? :F (madVR bevonása nélkül értem)

(#33513) mikrofon válasza Hege1234 (#33511) üzenetére


mikrofon
addikt

Ismét köszönöm.
Ez alapján már ki is találtam a saját megoldásomat.

Nincs hozzáadva a Kodi library-hoz.
Igazából csak nézem a filmeket nem tárolom. Ez alól a gyermek mesék a kivételek.
Igazából én az elementum-os és seren-es letöltéseket is mindig memóriában töltöm le és nem adattárolóra amikor nézem. Így utólag bohóckodok a visszatöltéssel. Így viszont már automatikus lesz. Köszi!

Nekem nagyon sokat jelentene ha az elementum is integrálná a debrid szolgáltatókat... Akkor az lenne az első számú add-on-om...

[ Szerkesztve ]

(#33514) xtend válasza dhcodoki (#33512) üzenetére


xtend
senior tag

Már "rég" megoldották. Én lassan 1 éve használom a Kodi 19 HDR Edition-t windows alatt.
Nvidia/AMD graf.kártyákra való: [link]
Intel gpu: [link]
Egy Intel Nuc8i3-al használom értelemszerűen az Inteles változatot (de a fórumban írják hogy amd/ryzen hardverrel is működik)

(#33515) xtend válasza xtend (#33514) üzenetére


xtend
senior tag

Sorry, már nem tudom szerkeszteni az előzőt. Elvileg ezek a HDR release-k mergelésre kerültek a Kodi 19 RC verzióban:
"Since all the code is already merged in master branch, use the most current download links from v19 Beta, RC: [link] "

(#33516) Jakuu


Jakuu
őstag

HBO GO plugin mukodik ami az MS repoban van ? Nem igazan akar nalam elindulni.

(#33517) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,

ezek milyen kábelek?
A fekete, az tudom, hogy USB C--HDMI átalakító.
de milyenfajta a fehér ??

(#33518) dhcodoki válasza xtend (#33514) üzenetére


dhcodoki
senior tag

:W :B :D Na szuper! Nem is tudtam róla. A napokban letesztelem, ezer köszönet! :R

(#33519) CirrMee válasza Luissimo (#33517) üzenetére


CirrMee
addikt

Tündérboltra tippelek. :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#33520) Tim82 válasza CirrMee (#33519) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mini Displayport (de valóban lehet ilyen csatlakozóval Thunderbolt is)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33521) aky01 válasza PpenoO (#33500) üzenetére


aky01
tag

Sajnos még nem sikerült megoldást találni az M3 Online kiegészítő hibára. :(
Visszajelzések alapján Linux x86_64 és Android rendszereken működik jelenleg.

(#33522) vargalex válasza Jakuu (#33516) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Kodi add-on repo-ból telepítsd a hGO EU addont.

Alex

(#33523) aky01 válasza aky01 (#33521) üzenetére


aky01
tag

Még annyi plusz infó, hogy nem egy külföldi kiegészítőnél is jelentkezett a napokban ugyanez a hiba.

(#33524) NoX


NoX
senior tag

Raspberry Pi 4, LibreELEC, Kodi 18.9
Ha házimozi erősítőn keresztül vezetem, akkor nem ismeri fel jól a támogatott felbontásokat. Hiába állítok be bármit is manuálisan a config.txt-be.
Mindez hogyha TV-n keresztül dugom közvetlenül, akkor tökéletesen megy a 4K 60Hz

Az erősítő: Yamaha RX-V4A
4K 120 Hz-et támogat.
Az erősítőből HDMI 2.1-es kábel megy a TV-be, és a Raspberry-ből jövő kábel is támogat 4K-t, mert azt használom amikor közvetlenül a TV-be dugom.

2021-02-07 21:53:38.848 T:3011244048  NOTICE: Found resolution 1024x768 with 1024x768 @ 60.000000 Hz
2021-02-07 21:53:38.849 T:3011244048  NOTICE: Found resolution 800x600 with 800x600 @ 60.000000 Hz
2021-02-07 21:53:38.849 T:3011244048  NOTICE: Found resolution 800x600 with 800x600 @ 56.000000 Hz
2021-02-07 21:53:38.849 T:3011244048  NOTICE: Found resolution 848x480 with 848x480 @ 60.000000 Hz
2021-02-07 21:53:38.849 T:3011244048  NOTICE: Found resolution 640x480 with 640x480 @ 60.000000 Hz

És ennyit lát az erősítőn át.

LibreELEC:~ # tvservice -s
state 0x6 [DVI CUSTOM RGB full 4:3], 1024x768 @ 60.00Hz, progressive
LibreELEC:~ # tvservice -p
Powering on HDMI with preferred settings

Próbáltam:
- hdmi_force_hotplug=1
- hdmi_group=1
- hdmi_mode=97

Van valami ötletetek? Már nagyon sok mindent végig próbáltam, amit találtam, de semmi hasznuk :(

(#33525) vargalex válasza NoX (#33524) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Használj edid file-t, amit közvetlenül a TV-re kötve állítasz elő. Akkor ugye nem a kijelzőtől fogja lekérdezni a felbontásokat induláskor.

Alex

(#33526) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Hali, nektek működik az Elementummal az ncore? Nekem tegnap óta nem.

(#33527) tcsaba007 válasza Gerasz (#33526) üzenetére


tcsaba007
tag

Váltottak domaint, írd át .pro-ra...

[ Szerkesztve ]

(#33528) Gerasz válasza tcsaba007 (#33527) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Az már korábban megtörtént

(#33529) mikrofon válasza Hege1234 (#33511) üzenetére


mikrofon
addikt

Kipróbáltam amire gondoltam. Alapvetően jól is működik. Azonban azt hogy kezeled ker, hogy ne induljon el egyszerre vagyis párhuzamosan a torrent letöltése?
Mert ugye nekem most az történik, hogy elkezdem nézni az elementum-ban aztán rögtön indul a letöltés a torrent kliensben is. Ezáltal a letöltési sebesség fejeződik.

(#33530) mexel válasza aky01 (#33521) üzenetére


mexel
veterán

Köszi hogy megnézted, android alatt most teszteltem, ott valóban működik. Csak CE alatt nem. Foglalkozol még vele majd, vagy elengeded innen a kezét a CE verziónak?

(#33531) vargalex válasza mexel (#33530) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem a legfőbb gond, hogy magát a kulcs cserét nem a kiegészítő, hanem az inputstream adaptive intézni. Tehát, nem biztos, hogy aky-nak bármi ráhatása lenne...

Alex

(#33532) mexel válasza vargalex (#33531) üzenetére


mexel
veterán

És az a kulcs, már nem jó az addonnak, vagy már nem jó a kulcs?

(#33533) vargalex válasza mexel (#33532) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az inputstream adaptive próbál kulcsot kérni (ezt mindig média lejátszás előtt on the fly) a szervertől, aki 403-at és "Widevine license acquisition failed >> Verified media path cannot be verified" hibaüzenetet ad vissza. Ezt nem az aky által fejlesztett addon intézi. Az addon csak a kulcs szerver elérését parse-olja és adja át az inputstream adaptive-nak. A hibaüzenetben az az érdekes, hogy a Verified media path windows-on és macOS-en támogatott, linuxon nem. Márpedig a CE az egy linux.

Alex

(#33534) mexel válasza vargalex (#33533) üzenetére


mexel
veterán

Értem. Akkor igaz lesz az hogy a widevine nem fog menni CE alatt :( Vajon erre lesz megoldás, vagy ez el fog tűnni és minden ami ezt használja leáll? Igen szomorú.
Köszi a kimerítő választ.

(#33535) Hege1234 válasza mikrofon (#33529) üzenetére


Hege1234
addikt

eddig ez fel se tűnt
nem tudok rá még megoldást

(#33536) gyűrű válasza mexel (#33534) üzenetére


gyűrű
addikt

Aky írta hogy Linux alatt megy. Amúgy nálam android alatt is. Szóval nem biztos hogy nem a CE a hibás.

(#33537) cof válasza gyűrű (#33536) üzenetére


cof
veterán

Nem a CE mert Windows Kodi alatt sem megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#33538) PpenoO válasza mexel (#33534) üzenetére


PpenoO
őstag

OSMC alatt sem megy az m3.

(#33539) gyűrű válasza cof (#33537) üzenetére


gyűrű
addikt

Csak kiváncsiságból néztem meg mert sosem használtam.

(#33540) nimmrody


nimmrody
tag

Arra van e esetleg vmi opcio mint windows nal hogy az Elementum kozvetlen a sajat felho tarhelyemre toltson Kodiban? Google drive ra. Ezt igy be lehet e valahogyan allitani? Most telepitenem fel hamarosan.

(#33541) Hege1234 válasza nimmrody (#33540) üzenetére


Hege1234
addikt

sztem nem tudsz ilyen útvonalat megadni
(ha jól rémlik nálam az smb útvonalat sem fogadta el)
ha a drive tud olyat mint a dropbox hogy ha változik valami egy
kiválasztott mappába akkor azt töltse fel egyből akkor az elementumba add meg azt a mappát letöltési helynek, ha végzett utána meg törlöd..

(#33542) nimmrody válasza Hege1234 (#33541) üzenetére


nimmrody
tag

Rendben koszi epp latom. Jo lesz az eszkozre is.. marad az. Koszi szepen.

(#33543) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy filmnézés közben egyszer csak kiírja a KODI, hogy hiba az OnlineStream addonban, holott a filmnézés NAS-ról megy és napok óta el sem volt indítva az OnlineStream addon? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33544) nfsu17 válasza Dolphine (#33543) üzenetére


nfsu17
veterán

Az onlinestream nekem is fura napok óta, de csak akkor, ha használom.

[ Szerkesztve ]

(#33545) Dolphine válasza nfsu17 (#33544) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt még érteném is, de én csak néha nézek rá, hetente max. egyszer! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33546) SySERR


SySERR
csendes tag

Ha valaki hiányol pár TV csatornát az OnlineStream addonban, de tud olyat ami szabadon elérhető, az a https://onlinestream.live/sendvideostream/ oldalon már küldhet be stream linket. Az oldal ellenőrzi, hogy valóban működik-e a beküldött stream URL. A jóváhagyás egyelőre manuálisan történik. Meglévő TV csatornához is küldhető új URL amivel az adott csatorna rendelkezésre állása növelhető.

(#33547) divan válasza Dolphine (#33543) üzenetére


divan
senior tag

Nem lehet, hogy frissíteni próbált a háttérben, és az futott hibára?

(#33548) Dolphine válasza divan (#33547) üzenetére


Dolphine
addikt

Elképzelhető, majd ránézek!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33549) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Időről-időre eltűnnek a libraryból filmek illetve sorozatok.
A fájlok NAS-on vannak, az ott megosztott mappák ezen leírás alapján mountolva vannak CoreELEC alá.

A fura az, hogy ugyanabból a megosztott mappából van ami megmarad, van ami eltűnik.

(#33550) gyűrű válasza m0ski (#33549) üzenetére


gyűrű
addikt

A nézet beállításokban nincs valami szűrő beallitva?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.