Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) Azie válasza -secret- (#10600) üzenetére


Azie
őstag

nem szabad dörzsölni? :)))))
Összenyomod a molekulákat? :))))

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10602) slick-adam válasza Azie (#10601) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nem vagyok benne biztos, hogy most viccezel-e :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10603) Azie válasza slick-adam (#10602) üzenetére


Azie
őstag

én egy litert magamra fújok, nincs szükség dörzsölgetni. :) meg utána még ruhára is. :P

tudom nem szép, de inkább a parfümöm érezzem a reggeli buszon a városba, mint pisti bácsi kabátjának a pacal/töltöttkáposzta/hagyma/f*szomtudjami szagát, vagy a retkes bagósokét, akik még a buszra felszállva tolnak egy slukkot - esetleg marinéni vörösmoszkváját o.O

ja és cserébe nem axe-ot szagol a környezetem :P

okos megmondja, hogy rosszabbul teljesít majd, ha dörzsölöd, viszont a dörzsöléssel szétteríted, ha nem agyatlanul csinálod. :P

amúgy rákeresve az első 3-5 oldalnyi találat az blikk, nlcafé és hasonlók, szóval tuti nem marketing bullshit. :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10604) slick-adam válasza Azie (#10603) üzenetére


slick-adam
aktív tag

töltöttkaposzta!!!!! :D

az a gond, hogy ha összedörzsölöd, azzal "hevited" a molekulakat es a nyito illatok sokkal hamarabb tovaszallnak (akar azonnal). gyakorlatilag felgyorsitod vele a folyamatot.

en regen ugy csinaltam, hogy 2 nagy fujas egyik csuklora, aztan összeütögettem, "pam-pamm", a masikkal. de semmi dörzsi.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10605) Mercutio_ válasza slick-adam (#10604) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kis fizika: meddig/milyen gyorsan kell(ene) dörzsölni a csuklót* hogy mérhető mértékű hőt termeljen?;]

* a rajta lévő parfüm lévén folyadék legfeljebb mint hatásfokot csökkentő tényező vehető figyelembe.

mufi: ha annyira nem jön be inkább küldd át nekem egyben, vagy valamennyit azért meg akarsz tartani?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10606) slick-adam válasza Mercutio_ (#10605) üzenetére


slick-adam
aktív tag

teljesen lenyegtelen, mivel idezöjelet hasznaltam. :U
a lenyeg, hogy a kisebb molekulak dörzsölesre hamarabb elillannak. teny.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10607) #72797440


#72797440
törölt tag

Egy Armaf Tres Nuit-ot is cserélnék designerre.

(#10608) Paulie86 válasza lapoe (#10335) üzenetére


Paulie86
tag

Hello,

Írok egy privátot a PDM Layton-al kapcsolatban...
kössz

[ Szerkesztve ]

(#10609) maximilian4


maximilian4
addikt

Eddig mindig csak top kategóriás parfümöket vásároltam (legalábbis ár alapján :D ), de találtam egy 5000 forintos erzsébet ajándék utalványt így támadt egy ötletem. Mégpedig az hogy betérek a müllerbe és keresek egy olyan parfümöt, amire nem nagyon kell ráfizetni. Orlane Derrick Black nevű versenyzőt választottam. Meg sem szagoltam, beraktam a kosárba egy bontatlan csomagolásút és megvásároltam (utalvány + 1k). Miután magamra fújtam és magamon hagytam pozitív meglepetés ért. Régimódi karakteres és nagyon tartós az illata, ez egy jó vétel volt. :D

Maxi

(#10610) Azie válasza maximilian4 (#10609) üzenetére


Azie
őstag

the "elizabeth" challenge :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10613) Piftuka válasza maximilian4 (#10609) üzenetére


Piftuka
veterán

A "régimódi" jellege nem véletlen, mert egy 1978-as illatról van szó. :K

Köszönöm, hogy ajánlottad! Megnézem én is, mert kedvelem az orientális, fűszeres illatvilágot. (Nagy kár, hogy az "YSL Opium" már nem kapható!)

"Aquila non captat muscas."

(#10614) Piftuka


Piftuka
veterán

Kedves Parfüm Szakértők!

Legyetek szívesek, mondjátok meg nekem, hogy az alábbi webáruházak közül melyik megbízható? Fontos, hogy eredeti parfümöt tudjak vásárolni. (És a szállítás, és a vevőszolgálat minősége sem mellékes.)

Parfüm Outlet

Notino

Parfüm Center

Parfümház

Parfums.hu

Illatszerbolt

Parfüméria.hu

Parfüm.hu

"Aquila non captat muscas."

(#10615) maximilian4 válasza Piftuka (#10613) üzenetére


maximilian4
addikt

Hoppá! Nem is gondoltam volna hogy egy ilyen régi illatról van szó. Én meg csak beledobtam a kosárba, elég nagy faragatlanság részemről. Ennyiért tényleg jó vétel volt egyébként, nagyon jó illata van, ráadásul elpusztíthatatlan. Zuhanyzással sem akart teljesen megszűnni. :D

Maxi

(#10616) Petyke77


Petyke77
tag

Valakit esetleg érdekel 5ml Creed Viking(-2 fújás)? Elcserélném valami hasonló kategóriájú decantra. A bőrömön nem az igazi sajna...

(#10617) mufi


mufi
senior tag

Na. Mikor említettem h az akva di zsio proffummó q jó, hányan lehurrogtak...erre ne, a vörös pipi épp hogy nem folyt el tőle...meg a spájzbombtól is....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10618) slick-adam válasza mufi (#10617) üzenetére


slick-adam
aktív tag

mifele vörös pipi?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10619) #72797440


#72797440
törölt tag

#Lapoe

[link]

Itt véleményezted az Eau Tres Fraiche-t. Megerősíted, hogy hasonlít a Clinique Happy-hez és tartósabb is?

(#10620) Blackmirror válasza slick-adam (#10618) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Szerintem szőke az a vörös :DDD Nem?

iPhone X@R, iPad Pro

(#10621) slick-adam válasza Blackmirror (#10620) üzenetére


slick-adam
aktív tag

fogalmam sincs kire gondol

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10622) F34R válasza slick-adam (#10621) üzenetére


F34R
nagyúr

(#10623) slick-adam válasza F34R (#10622) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ez most vicc? Dzseremi videoval peldalozunk?
nyilvan van akinek tetszenek az emlitett illatok, különben nem leteznenek.
de hogy a vörös dög mondja ki az utolso szot, csak mert kirakja a fel segget...? :U

Profumo egyebkent tenyleg egesz jo. Szpájszbámb mar kevesbe...

AZ EN SZERENY VELEMENYEM SZERINT <--- esse er többet, mint a csajszié. vagy rakjam ki a zacsimat vilaghalora E?! :DD

azt hittem a topik csak a csajok miatt nezi (ha nezi) Dzserko videoit, nem azert, amit mondanak.
mostantol vigyazni kell mit ajanl mufi ;]

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10624) Blackmirror válasza slick-adam (#10623) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Látod én rendes vagyok, direkt nem linkeltem a kedvenc youtubereteket :))

“de hogy a vörös dög mondja ki az utolso szot, csak mert kirakja a fel segget” üdv a való világban :DDD hányszor van ez így ?

iPhone X@R, iPad Pro

(#10625) Jhonny06 válasza mufi (#10617) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyértelmű, hogy ezekre az illatokra ugrik kb. minden csaj (pl. Spicebomb tuti), szerintem sose állította senki itt az ellenkezőjét. De objektíven, mint parfüm, nem túl jó kreációk.

A videóban lévő műcsajt pedig bottal se kb.

[ Szerkesztve ]

(#10626) slick-adam válasza Blackmirror (#10624) üzenetére


slick-adam
aktív tag

majd ha az en personal vörös dögöm Spicebomb-ot akar, talan fujok magamra belöle.;)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10627) Azie válasza F34R (#10622) üzenetére


Azie
őstag

a hidrogénes az elején az első pillanattól gáz, végigtekertem, hol a vörös? :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10628) maximilian4 válasza Azie (#10627) üzenetére


maximilian4
addikt

A ruha vörös, és ruha viselése teszi vörös döggé :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#10629) pohár válasza Jhonny06 (#10625) üzenetére


pohár
félisten

azért nem mondanám neki, hogy köpje ki... :DDD ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10630) lapoe válasza #72797440 (#10619) üzenetére


lapoe
csendes tag

Szerintem semmi köze a Hermes-hez :D ..és bár nem rossz illat a Happy.. tartósság tekintetében rajtam nem igazán volt értékelhető

(#10631) Piftuka válasza Piftuka (#10614) üzenetére


Piftuka
veterán

Legyetek szívesek ebben segíteni!

"Aquila non captat muscas."

(#10632) Gyick válasza Piftuka (#10631) üzenetére


Gyick
őstag

Szerény véleményem szerint mindegyik megbízható...De az arukereso.hu-n találsz egy rakat véleményt róluk pl

(#10633) maximilian4 válasza Piftuka (#10631) üzenetére


maximilian4
addikt

Egyébként személyesen drogéria esetleg nem játszik? Én pl. csak a szolnoki müllerben voltam bent, de elég széles volt a választék.

Maxi

(#10634) Piftuka válasza Gyick (#10632) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a javaslatot, de én nem az ott olvasható véleményekre vagyok kíváncsi, hanem az itteni fórumtagok véleményére. Utóbbiakban jobban bízom. ;)

És a fő kérdés az, hogy a fenti üzletek közül melyik árul eredeti parfümöt!? (Vagy melyik, nem.)

"Aquila non captat muscas."

(#10635) Piftuka válasza maximilian4 (#10633) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnos a Müller csak a "kommersz" vonalat tartja, illetve azokat az illatokat, amelyeket gyakorlatilag bármelyik üzletben meg lehet találni. (Az ismertebb nagyobb márkák illatait.)

Én a "Drakkar Noir" EDT-t szeretném most megvásárolni, azt pedig eddig csak ilyen webáruházban láttam. (A fenti linkeket is ez alapján másoltam be.)

Illetve jobban utánanézve láttam, hogy ezeknél az Yves Saint-Laurent OPIUM is kapható.. Hagyományos üzletekben már azt sem árusítanak jó ideje.

"Aquila non captat muscas."

(#10636) maximilian4 válasza Piftuka (#10635) üzenetére


maximilian4
addikt

Opiumot láttam már müllerben.

Maxi

(#10637) Gyick válasza Piftuka (#10634) üzenetére


Gyick
őstag

Notino-nál tuti eredit kapsz ezt tapasztalatból mondom ,de szerintem a többinél is.

Amúgy Yves Saint-Laurent Opium-ot több osztrák Müllerben is láttam.Hogy a magyarországiban mi van arról nem tudok nyilatkozni de nem hiszem hogy egy olyan "hard to get" parfüm lenne ott sem.

[ Szerkesztve ]

(#10638) Azie válasza Gyick (#10637) üzenetére


Azie
őstag

opium van minden boltban. Douglasban és müllerben is
drakkart meg kb mindegy honnan rendeled, sanszos, hogy eredeti lesz

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10639) F34R válasza Piftuka (#10635) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezek ilyen oldschool 80's illatok... szerintem min. 40 ev folott vagy. ;]

(#10640) Piftuka válasza F34R (#10639) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, 40 éves vagyok. :) Viszont már 15 éves koromban a kedvencem lett a Yardley English Blazer. Mivel azonban az illat és a márka bizonyos "hányattatáson" ment keresztül, és szinte sehol nem lehet kapni nagyon rég óta (a dél-afrikai jogutód webáruházában láttam csak), elkezdtem keresgélni a hasonló illatokat.

A Basenotes és a Fragrantica hozzászólói a Drakkar Noir illatát írják le azzal szinte megegyezőnek, ezért döntöttem úgy, hogy veszek magamnak.

Egyébként én ezeket a régi, klasszikus, fűszeres illatokat kedvelem. A másik nagy kedvencem tinédzser koromból az Alain Delon Iquitos:

Elképesztően különleges illat, ezért nagyon nagy kár, hogy megszüntették a gyártását! Igazából az illatát nem is nagyon lehet máshoz mérni.

Ha esetleg van szerencsétek ismerni, és tudtok ajánlani olyan illatot, ami szinte megegyezik vele, azt hálásan megköszönöm!

"Aquila non captat muscas."

(#10641) maximilian4 válasza Piftuka (#10640) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha van rá elég zséd, akkor még be tudod szerezni a kedvencedet.

Maxi

(#10642) Piftuka válasza Azie (#10638) üzenetére


Piftuka
veterán

A városunkban Douglas tudtommal nincsen, de a Marionnaud és Müller üzletekben az OPIUM Homme már legalább egy éve (ha nem több) kivezetésre kerül a készletekből.

Nekem mindenhol azt az információt adták, hogy megszűnt a gyártása (és ezáltal természetesen a forgalmazása is.)

Furcsa, mert a női OPIUM változatok a Müller-ben "hegyekben állnak"...

Mindenesetre nem csak itthon élhet a kétely, mert találtam a Basenotes oldalán is bejegyzést, ami éppen azt firtatta, hogy "most akkor megszűnt a gyártása a férfi OPIUM illatnak, vagy sem?"...

"Aquila non captat muscas."

(#10643) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Van valakinek tapasztalata a Rasasi La Yuqawam parfümmel?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#10644) slick-adam válasza freelanced (#10643) üzenetére


slick-adam
aktív tag

majd' tökeletes TF Tuscan Leather klon. jo prezentacioval, olcson.
söt, mivel a Tuscan Leather sajnos fel lett vizezve, gyakorlatilag ezt ajanlott venni helyette. ez meg olyan erös, mint az eredeti volt fenykoraban.

sztem ennyit kell rola tudni. no brainer, ha bejön az illat.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10645) paye válasza maximilian4 (#10609) üzenetére


paye
tag

Voltam a Corvin Plaza-ban és az Europeumban : egyik helyen sem hallottak a Derrick Black - ról? :W :Y

(#10646) maximilian4 válasza paye (#10645) üzenetére


maximilian4
addikt

A szolnoki Müllerben tegnap volt még 2 bontatlan csomag kirakva, az egyiket én hoztam el. :D Most éppen utazok, és ezzel fújtam be magam. Imádom.

Maxi

(#10647) Azie válasza Piftuka (#10642) üzenetére


Azie
őstag

van férfi? :D ez nem derült ki, hogy férfit keresel :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10648) paye válasza maximilian4 (#10646) üzenetére


paye
tag

Megnézettem a pénztárgépekben is és ott sem szerepeltek... :Y

(#10649) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

EZ a webáruház megbízható? Rendelt már innen valaki?

Ma megszaglásztam 2 parfümöt, nem igazán tudok dönteni.

Azzaro Chrome vs Nautica Voyage

Nekem nagyon hasonló a 2 illat, a feleségemnek viszont a Chrome jön be jobban.

Köszöntem!

(#10650) mufi


mufi
senior tag

Aztaqurwa. Beirok itt valamit nem nezek fel fel orat es haboru van...ej ej.
Uj elmeny. Amouage Memoir man. Egy apro fujas. Behunytam a szemem. Megszagoltam. Ott alltam Isztambulban a bazarban egy uzletben, lokum, parfumolajok, fuszerek es szaritott teak, es ugyancsak Ahmet szultan dzsamiajaban ugyanez az illat...sehol nem ereztem ilyet tenyleg hanyatt estem...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.