Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) DemonDani válasza belaazallat (#5449) üzenetére


DemonDani
addikt

Női tulajdonos, már akkor csak az kell hogy "garázsban tartott, nem dohányzó" :DDD

(#5443) Vasinger!

Hihetetlen vagy XD sorolod a nagyon jó vételeket mindig, aztán sosem veszed meg, inkább eladónak kéne menned :DDD Mindig olyan képet alkotsz róla, ami nagyon perfekt, de sosem veszed meg.
Az hogy mennyire pogózik attól függ mire kell, meg a 100mm-es első teló is szintén...
Nem lehet hogy ez egy XC bringa? mind a két tulajdonságát megmagyarázná ;]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5452) Vasinger! válasza DemonDani (#5451) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet, hogy ezt meg is veszem, csak rajtam kívül álló okok miatt most 2 hétig nuku. :)

Szerintem is XC bringa, de a szokásos 4 forgáspontos a váz.

Egyébként az árat nem is mondtam. 120k :)

Bár a kiegészítők: ülés,ülésrúd, külső köpeny eléggé gyengusok, de ez legyen a legkisebb baj.

Meg eléggé használtnak is tűnik a bringa, ezért inogtam meg, bár azt mondta Meme, hogy szétszedte mindenét, még a két rugóstagot is és azt mondta, hogy rendszeresen karban volt tartva, szóval elvileg nem gáz.

[ Szerkesztve ]

(#5453) dunc válasza Vasinger! (#5452) üzenetére


dunc
nagyúr

Zsír ez a Cube !!!! Szerintem 2 nap és elmegy !!!

(#5454) ludsimon válasza belaazallat (#5437) üzenetére


ludsimon
veterán

:Y :Y :Y
:R

Vasinger!:

Megint egy jó üzletet hagytál ki. :N
120k-ért fully-t nem tudom hol fogsz legközelebb találni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#5455) Vasinger! válasza dunc (#5453) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én nem a Cube-os biciklire válaszoltam. El nem cserélném én rá a Cápámat. :)

ludsimon: Még nem hagytam ki, még ott van. Egyébként tényleg az tart vissza erősen, hogy nem mai csirke a bicikli és ez sokat számít egy kerékpárnál. Meg ugye se az első, se a hátsó teló nem lockolható, bár nem mintha eddig használtam volna a mostanin.

Viszont a pihe könnyű váz, a DT felnik, LX/XT olajos tárcsafék, hajtás és az első Marzo teló eléggé imponáló :)
Csak az a hátsó rugóstag...sokan mondjátok, hogy nem érdemes nem minőségi rugóstagot venni és ezért félek tőle.

[ Szerkesztve ]

(#5456) don pardon


don pardon
aktív tag

Sziasztok!

Országútimra keresek valami jobbféle sárhányót csak sajnos nem vagyok otthon a piacon ezért fordulok hozzátok hátha tudtok valami okosat mondani nekem. Kettőt találtam eddig, van valami javaslatotok esetleg?

Spyral
Bwin

Köszi :R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#5457) ludsimon válasza Vasinger! (#5455) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, hogy nem lockolható.
Ehh
Hát az engem nagyon zavarna.
De ennyiért mit vársz?

Az a Merida kellett volna neked.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#5458) ludsimon


ludsimon
veterán

Más:
Velence 10x én idén kihagyom.
Van rá okom.
30 perc tesizés után úgy fájt a lábujjam amiről beszéltem...
Nem akarom tudni milyen lehet ugyan ez 12 óra alatt.

undefined

(#5459) belaazallat válasza DemonDani (#5451) üzenetére


belaazallat
addikt

Vagy elképzelhető, hogy megvették egészség kártyára, most meg eladják.

Az a baj, hogy júni 11 előtt nem költhetek, addig meg valszeg elviszik. :O De hátha jön egy másik jó vétel.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5460) belaazallat


belaazallat
addikt

Újabb gyöngyszem, de ez egy fully. Asszem abbahagyom az aprózást, nem fájdítom a szívem.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5461) dunc


dunc
nagyúr

(#5462) ludsimon válasza dunc (#5461) üzenetére


ludsimon
veterán

"csak" egy tízessel.

undefined

(#5463) dunc válasza ludsimon (#5462) üzenetére


dunc
nagyúr

Fel hívtam,kiwiből.....azt mondta eltévesztette.....és nem is új mert 2010 es.....

(#5464) fpeter07 válasza belaazallat (#5460) üzenetére


fpeter07
veterán

[link] Ez pedig számomra egy gyöngyszem, főleg az akcióval

(#5465) dunc válasza fpeter07 (#5464) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem szép a színe,tudom meg leszek lincselve. :))

(#5466) Tamoo válasza fpeter07 (#5464) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

jó vétel, bár annyira nagyon nekem sem tetszik :)

(#5467) fpeter07 válasza dunc (#5465) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem szép dolog ilyet mondani. :D

(#5468) dunc válasza fpeter07 (#5467) üzenetére


dunc
nagyúr

Tudom :B De azért a felszerelése nem rossz..... :C

(#5470) Vasinger! válasza fpeter07 (#5464) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak én vagyok az egyetlen aki lesz@rja a bringa színét? :D Ha egy ilyen specim lenne ez lenne a legkisebb bajom

(#5471) dunc válasza Vasinger! (#5470) üzenetére


dunc
nagyúr

:K Hát ha ingyen lenne,akkor mindegy lenne....Azért ez elérhető kategória....(picit kell azért gyűjteni rá :) ) A színét leszámítva zsír darab,és fasz cumók vannak rajt,és a vázforma is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#5472) belaazallat válasza amargo (#5469) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem olvasom el a cikket, mert nem akarom mérgelni magam.

Egy reggeli műsorban volt szó arról, hogy van egy olcsó, egyszerű dolog dolog amivel semlegesíthető a káros hatása a vörös iszapnak, valamint még fel is használható anyaggá teszi. Lényeg adalék anyaggal keverve cserép edényeket készítenek belőle, kiégetve semmilyen káros hatása nincs. Ez módszer 10éve :Y működik Indiában. Mutattak egy 6 éves fát, ami ilyen edénybe volt ültetve.
Csak ha ezt jobban fel kapta volna a sajtó, akkor nem lehetett volna a balesetet politikai célokra is felhasználni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5473) Cathfaern válasza amargo (#5469) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Úristen, a cikk író fejében akkora sötétség uralkodik, hogy az hihetetlen. Ennyi baromságot írni... a kedvencem a következő:
"A vonatkozó számítások szerint 90 év múlva a globális hőmérséklet 2,6 fokkal lesz magasabb a mainál [...] biztos hogy a hétköznapokban akkora gondot okoz majd, ha mondjuk ennyivel enyhébb téli hőmérséklettel kell megbirkózniuk a budapesti utcákon élő hajléktalanoknak?"
:O
Az ilyet el kéne tiltani attól, hogy bármi írása publikusan megjelenhessen :U

(#5474) dunc válasza dunc (#5471) üzenetére


dunc
nagyúr

Opps egy a betű kimaradt ,honnan is ? Találjátok meg. :D

(#5475) ludsimon válasza amargo (#5469) üzenetére


ludsimon
veterán

Úgy írja ezt mintha ez a fajta katasztrófa olyan gyakran lenne mint az e heti zivatarok Budapest felett (minden nap). :W

khm.. és most erősen moderáltam magam.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#5476) Muton válasza dqdb (#5407) üzenetére


Muton
addikt

ööö... a teve nem pont ritkán iszik?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5477) Vasinger! válasza dunc (#5474) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jót felnevettem amikor elolvastam újra :DDD

(#5478) xmad


xmad
őstag

8 sebességes kazettás agyon lehet normálisan használni 7 sebességes kazettát? hézagolóval?

(#5479) venember83 válasza Cathfaern (#5473) üzenetére


venember83
nagyúr

Nők Lapja Café. Mégis mit vártál? :U

Szombati program: [link]. Ideje feljutni a Nagy Biharra. :K

(#5480) Nyugdíjas válasza amargo (#5469) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De, ha nekem acél a vázam, akkor én jófiú vagyok, ugye? :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5481) sanzi89 válasza xmad (#5478) üzenetére


sanzi89
addikt

Ilyen hézagolóval szerintem maradéktalanul lehet használni. Nem is egy nagy összeg.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5482) xmad válasza sanzi89 (#5481) üzenetére


xmad
őstag

ahham.. ezt a fogaskerék mögé kell elvileg berakni.. tehát akkor a fogaskerék kicsivel messzebb lesz a küllőktől.. (de időközbe megcsinálták nekem olyan hézagolóval.. csak a bringát nem használtam még vele :D

hozzá állították a váltót is...

csak így az a fura hogy ahol most az 1 es sebességi fokozat van.. a régi fogaskeréksoron a kettes volt... :D

a régin 5 ösbe használtam a legtöbbet... most az a pozició a 4 esnek felel meg.. ha 5 ösbe rakom kicsit már kresztbe van a lánc

nemtudom hogy vagy szarul lötték be a váltót vagy még új a lánc és a fogaskerék de zörög egy kissé tekerésnél minden fokozatban

[ Szerkesztve ]

(#5483) fidig válasza venember83 (#5479) üzenetére


fidig
tag

Hallod, 3000 m szint????
Jó tekerést :)
Én örülök, ha az 1000-es hegyekre feljutok :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#5484) fpeter07 válasza venember83 (#5479) üzenetére


fpeter07
veterán

Domborzat: Meredek

(#5485) dunc


dunc
nagyúr

Komolyan mondom idén még nem sikerült tekernem szélcsendben,rosszabb mint az eső...soha nem hátszél :D ,hanem oldalról....a legrosszabb frankó széllökések kíséretébe...

Más néztem a felnim (400km van benne) és észrevettem ,hogy 1mm -t elmozdul ha megtekerem (8-as) ilyen kismértékű 8 ast érdemes megcsináltatni ? (én még nem csináltam :B )

(#5486) dunc válasza amargo (#5469) üzenetére


dunc
nagyúr

Én átrágtam magam a cikken,de egyszerűen nem tudom értelmezni,most mi van ? :F

(#5487) amargo válasza dunc (#5486) üzenetére


amargo
addikt

Annyi, hogy mindenki hülye, aki nem helikopter.

Igazából én értem a cikk értelmét, de nagyon rosszul fogalmazta meg.. nekem is néha elegem van, a túlzott környezettudatosságból, amikor mereven elárkoznak minden elől és gyakorlatilag több kárt érnek el vele, mint hasznot.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5488) ludsimon válasza venember83 (#5479) üzenetére


ludsimon
veterán

Domborzat: Meredek
Szintkülönbség: ca. 3000 m

Ha BM mondja akkor ez valóságban 4000-5000m. :R :Y :R

undefined

(#5489) venember83 válasza ludsimon (#5488) üzenetére


venember83
nagyúr

Kizárt, mivel a túra legmagasabb pontja 1849 méteren a Nagy Bihar, azt meg nem másszuk meg kétszer, két oldalról. Remélem. :DDD

Viszont ha esős időnk lesz, akkor lehet, hogy négy-ötezer méter szintnek fog tűnni a háromezer. :U

(#5490) dqdb válasza Tamoo (#5413) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hátizsákodba akarsz ivóhátizsákot? Nem egészen értem
A Decathlon ivóhátizsák kivehető ivózsákkal 2-300 forinttal volt korábban drágább, mint maga az ivózsák.

Szerintem szánd rá azt a pár ezret egy deuter tasakra. Annak legalább normálisan ki lehet törölni a belsejét.
Most a Deuter OEM beszállítóját, a Source Outdoort nézegetem, onnan mintha olcsóbban kijönnének a dolgok. A linkelt Wraptank különösen szimpatikus a hőszigetelt megoldásával.

fidig: Viszont múltkor kb 40-45 km/h-ás tempónál lejtőn lefelé fékezésnél kiszitált a fara a bringának. Elég rémisztő helyzet volt Mi lehet az oka?
Csak azt érezted, hogy remeg a bringa hátulja? Mert akkor azzal nem tudsz semmit sem tenni, Meme legalábbis ezt mondta nekem, mert a 185-ös tárcsa, gyorszár és satufék eredménye ez. Zavaró, de a fékhatást nem csökkenti nálam.

Vagy megcsúszott a bringa hátulja? Ebben az esetben tényleg rosszul fékezel. Ha nem tökéletes minőségű az út (elég egy kis por is), akkor a hátsó fékkel satuzni nem túl bölcs ötlet, főleg az elsőt kell használni, a hátsót minimálisan. Ha váltasz fullyra, akkor bátrabban adagolhatod a hátsó féket. [link]

Xantomas: ehhez csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy tegnap, hazafele jövet, annyit halottam magam mögül, mikor álltam a piros lámpánál állva, a Stadionoknál, a Hungáriáról ráfordulva a Mogyoródira, hogy "előzzük meg a dagit".
De szép is az, amikor a fagyi visszanyal :P Amargóval jöttünk Hűvösvölgyből, amikor két BMX-es úgy kacsázott, hogy nem bírtunk mellettük elmenni. Egy ideig jól meghajtottuk őket, aztán amikor már látszott, hogy a fülükön veszik a levegőt, előre mentem a fotonágyúval és elengedtek :)

Vasinger!: Szóval 100 mm-et mozog a hátulja, de a szemtávolság az nem tudom mennyi. Általában ez a 2 érték különbözni szokott?
Igen, mert míg az első telónál direkt az átvitel, addig itt a lengőkar bezavar a képbe. Ha lehet, akkor pontosan ugyanolyan szemtávolságú tagot vegyél (kivéve, ha a bringa gyártója direkt szívatja a vásárlókat egyedi szemtávolsággal, mint a Specialized), és ha lehet, akkor adott vázba gyárilag szerelt legmagasabb kategóriás tagot vedd meg, azzal biztosan nem lesz problémád.

Muton: ööö... a teve nem pont ritkán iszik?
Érted te, hogyan értem. A gödény illene ide, de a tevéket jobban szeretem :D

[link] :U

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5491) venember83


venember83
nagyúr

(#5492) dunc válasza venember83 (#5491) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem olcsó ez egy picit ?

(#5493) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Elfogadnám

2 róka van benne és ez a KTM váz...mindent visz.

(#5494) fidig válasza dqdb (#5490) üzenetére


fidig
tag

V-fékem van :)
nem csúszott a fara, mert rajta ültem... :):)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#5495) amargo válasza fidig (#5494) üzenetére


amargo
addikt

Az autó 1,1 tonna még is megcsúszik. Hol van itt az összefüggés? :)

Szerk:
Vagy csak félre értem a mondatod. De ez lenne a legszebb fizikai törvényszerűség.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5496) fidig válasza amargo (#5495) üzenetére


fidig
tag

jogos meglátás, igazad van, de érzésre egyáltalán nem olyan volt, néha mintha berezonált volna...
Vagy lehet, hogy az első fék megfogta a bringát, és a fara azért mozgott ki oldalirányba???
Nem hiszem, motoron ezt szándékosan idéztem elő anno, és nem ilyen volt...legközelebb jobban megfigyelem majd...

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#5497) Muton válasza dqdb (#5490) üzenetére


Muton
addikt

értem én, h mire gondolsz, csak az algó vizsgára tanulásközben kell néha szórakoztatnom magam minden hülyeséggel, mert bekattannék (vagy -tam :D )

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5498) belaazallat válasza venember83 (#5491) üzenetére


belaazallat
addikt

nekem ez jelenik meg: "This listing (160273172919) has been removed, or this item is not available." :F

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5499) venember83 válasza belaazallat (#5498) üzenetére


venember83
nagyúr

Egy enduro Santa Cruz volt, elég szépen felszerelve kb. váz árában.

(#5500) sanzi89


sanzi89
addikt

A kérdésem az volna a nagyérdeműhöz, hogy a kesztyűknél megadott méretek (S, M, L, XL, stb.) szabvány méretek, vagyis minden gyártónál ugyan az a méretet jelöli mondjuk az L? Illetve ha igen, akkor ezek a méretek hol vannak milliméterben megfogalmazva? Konkrétan egy Kelly's Season kesztyű lenne a kérdés tárgya, nem tudom, hogy M, L vagy XL kell, sose volt még "méretezett" kesztyűm.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.