Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) hoffman_ válasza rétisün (#28897) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:P

Cathfaern:

Én ezzel még soha nem találkoztam ennyire erőteljesen, mint a napokban, felettébb bosszantó jelenség. Amikor az Omszk-tó környékén tekerek(és ez gyakori, sokszor van ott az úti cél), akkor meg lehet őrülni a zümmögőktől. Aztán győzze az ember kivakarni a rommá izzadt, férfiasan szőrös karjából a millió+1 bogármaradványt, bah :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28902) rétisün válasza dqdb (#28898) üzenetére


rétisün
veterán

...és képes visszakeresni.... :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28903) fpeter07 válasza Cathfaern (#28895) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát egy kicsit nedves lenne a talaj, de végtére is nem olyan vészes. [link] Vagy már megint outizásról volt szó? :D

(#28904) szki válasza Cathfaern (#28893) üzenetére


szki
őstag

Kell olyan kör, amiben van pár emelkedő is. Úgy lehet igazán kondit szerezni, és akkor elég kevesebbet tekerni, mert jobban fejleszt!

Én is hadd panaszkodjak kivételesen. Az olvadt bitumenű aszfalt vissza akar fogni, de nem tud :DDD

Ma a csesztregi tavat látogattam meg, mert egyik haverral ott fogunk úszni. Nagyon frankó szabadidő centrum található ott! Tényleg frankón ki lehet ott kapcsolódni!
06.30.-án szombaton egész napos rendezvény lesz Csesztregen. Ha valaki erre jár, akkor kikapcsolódhat. Nekem kb abból áll, hogy délben eltekerek oda, aztán beülünk a helyi haverokkal a kocsmába...

[ Szerkesztve ]

(#28905) rétisün válasza szki (#28904) üzenetére


rétisün
veterán

akkor ezt is láttad:

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28906) szki válasza rétisün (#28905) üzenetére


szki
őstag

Igen! :K

Majd leruccanhatnál néha errefelé, aztán tekerünk egyet!
Látom ma is az emelkedő felé tekertél, tehát Becsvölgyétől már csak egy kis ugrás Neked :)

[ Szerkesztve ]

(#28907) hoffman_ válasza fpeter07 (#28903) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez még mindig fantasztikus, nem tudok betelni vele :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28908) Bandi18


Bandi18
tag

Kérdés

kerékpár úton engedve van a motoros közlekedés illetve a gátkarbantartóknak a gépkocsi közlekedés. Jól gondolom hogy ha más ráhajt az útra, majd veszélyesen közel jön hozzám megpróbál előzgetni de nem sikerül neki én ezt kamerázom akkor feljelentés mehet igaz ? Nem fognak körberöhögni ?

[ Szerkesztve ]

(#28909) ludsimon válasza rétisün (#28891) üzenetére


ludsimon
veterán

Neee fájdítsd a szívem ilyen 'vacak' műanyagokkal. :O :O

Nekem ma nem sikerült korán kelnem. :U
Este meg túl későn kellene indulni, hogy elviselhető legyen ez a meleg. :U
Úgyhogy holnapra marad az új Connex lánc teszt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28910) rétisün válasza szki (#28906) üzenetére


rétisün
veterán

amikor a fénykép készült, éppen így kezdtem a kört, mint ma.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28911) gooool


gooool
őstag

Na meglett a pénzmag a még szükséges dolgok beszerzésére, így kérdeznék:

Most a nyereg egy ilyennel van a nyeregcsőre rögzítve.
Ha ezt levarázsolom róla és csak a pálcák maradnak, mint ahogy kapni a legtöbb nyerget, akkor vehetek hozzá ilyen nyeregcsövet?

Köszi! :R

Üdv, Balázs

(#28912) Cathfaern válasza szki (#28904) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából felém az olyan kört kell keresni, ahol nincs emelkedő :) Déli körön kezdésnek egy meredek, később meg jó hosszú, de kevésbé laposak vannak. Kőszegi kört gondolom nem kell túlmagyaráznom, Ausztriába meg nem igazán lehet úgy menni, hogy ne menjen hegynek felfele az ember. Ez az egyetlen bozsoki kör az ahol nincs különösebben kemény emelkedő (a dologban annyi a poén, hogy tavaly még ez volt a "hű de sok emelkedős" kör :B ).

ludsimon:
"Este meg túl későn kellene indulni, hogy elviselhető legyen ez a meleg."
Én tegnap 34 fokban indultam el, de igazából a menetszél hűt annyit, hogy ne legyen zavaró a meleg szerintem. Megálláskor persze halál, de minek megállni? :) Pedig én egyszinű, full fekete ruhában tolom :) (és a sisak kb. fele is fekete) Ma visszafele néztem is, hogy milyen jó hűvös most a menetszél, ránéztem órára, 29 fokot mutatott :D Relatív hőérzékelés meg tudja viccelni az embert :)

csabi94:
Naptej nem de erősen férfias karszőrzet segített nekik a kapaszkodásban :)

[ Szerkesztve ]

(#28913) tekeyagd


tekeyagd
tag

(#28914) hoffman_ válasza hoffman_ (#28907) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én közben leszedtem a filmet :) Találtam belőle komoly full HD-t, 17 giga lenne, de előtte a 720p-t néztem meg, és mikor láttam, hogy 47 perc, akkor arra jutottam, hogy arra nem áldozok majd' 20 gigát :D

De belenézegettem, nagyon komoly lesz ez a film! Hétvége előtt nem tudom megnézni, de hétvégén, tekerés előtt jó bemelegítés lesz. Kár, hogy én csak a beton-erdőben tudom majd nyomni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28915) sghc_toma válasza hoffman_ (#28914) üzenetére


sghc_toma
senior tag

pont tegnap neztem meg en is, gyonyoru felvetelek vannak benne, nagyon hangulatos az egesz.. mondjuk a kommentar szerintem probal tulsagosan koltoi lenni, ettol kicsit olyan mesterkelt az egesz.. de a bringazasok tenyleg gyonyoruek..

in asm we trust

(#28916) ludsimon


ludsimon
veterán

Ilyet még nem nagyon láttam.
Mikor kézzel lenyomom erősebben a pedált kezd el 'beülni' a lánc a kopott hajtómű fogaihoz. :Y :Y

Szerintem ez lesz az utolsó lánc rajta, hagyom leamotrizálni én is tolom mint Tamás, 10 ezer km-t. :D

Kicsit beparáztam azért, remélem terhelés alatt azért még nem fog elugrani. :Y
Meg az ártól is egy félek.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28917) ludsimon válasza ludsimon (#28916) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintetek, ha elkezd ugrani és lecserélem azt a tányért ami ugrik (csak azt) az mennyire sufni, vagy mennyire érdemes? Nézegettem az árakat és a nagytányér 10k, közép 6-7k, kicsi 3-4k.

Nem tudom mennyire lenne hatással ha csak azt cserélném ki ami gázos.

undefined

(#28918) Toomy válasza ludsimon (#28916) üzenetére


Toomy
senior tag

Amúgy hihetetlen, hogy 14k-t elment a fogaskoszorúm a Shimano CN-HG73-es lánccal. A hajtóművem még tökéletes, pedig abban már 24ezer van. Talán még egy 10-est az is elmegy utána megy a MÉH-be :DDD és végre kap egy integráltat. :K
Rendbe jöhetne már a lábam, mert a mennyiségi tekerés után ráállnék a minőségire. De képtelen vagyok 2-3napra lerakni a bringát, pedig ebbe a durva időbe igen csábító a klímás autóval való közlekedés :K

[ Szerkesztve ]

(#28919) Cathfaern válasza Toomy (#28918) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tessék legalább 5 napig nem biciklire ülni, bármennyire is nehéz ez :) Jobban jársz ha most rendbe jön a lábad, mint ha valami baja lesz, és akkor akár hónapokig nem ülhetsz fel rá... és mivel így úgyis lesz szabaidőd, legalább meg tudod csinálni a fordulatszám mérőt is :)

(#28920) ludsimon


ludsimon
veterán

Azt hiszem a középső tányért lecserélem, mert most végigpötyögtem és a többin nincs ez a jelenség csak a középsőn. Itt volt a legtöbbet használva gondolom.

Megbontom a cuccot és akkor a középsőt kicserélem.

Ha lát valaki 5 csavaros Shimano kompatibilis új 41-42-43 tányért az szóljon mihamarabb!

Inkább kicserélem azt, mert úgy is azt használom pörgetésre, csak akkor kell felkapcsolni ha 35 felett megyek, azt meg nem igazán mostanában.....

Saccra meg szerintem ha tippelni kéne kistányér 1000- közép 20 ezer - nagy 10 ezer lehet a megoszlási arány.

undefined

(#28921) ludsimon


ludsimon
veterán

Ezeken is van váltáskönnyítő kiállások??
[link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28922) lorcsi válasza Vasinger! (#27497) üzenetére


lorcsi
veterán

láttam hogy szeretnéd összeszedni az első hsz-ba amiket a bicajos témában eddig beszltünk és érdekli a kis közösségünket

javaslom, hogy oylan rész is lehetne benne ami a jó minőségű olcsó és megbízható e-bay-es eladókat érinti...szerintem ez sokunknak nagy segítség lenne a normális felszerelés begyűjtésében

(#28923) Wajk válasza hoffman_ (#28884) üzenetére


Wajk
addikt

A Cube 170e be lenne, a Madman meg 190e de adnak hozzá + 15e vásárlási utalványt szóval egálban vannak kb, de akkor a Madman lesz. A festése is jobban tetszik ami igaz másodlagos, de ha már nézi az ember :DDD

köszi a válaszokat, jó tekerést.... :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#28924) rii


rii
nagyúr

margithíd felé, batty után a keróúton van balról egy bejövő keróút, jövök 20-25-30, nem'tom, nem én gépem, most ülők rajta elősször, fékekkel is ismerkedtem még ... (pont ezért nem a kocsik közt mentem) bejön egy anyuka majd kisgyereke jobbranézés nélkül, nézek mint a, majd fékezek, majd nem jön szembe senki, gondoltam, kielőzök, .. de e bben a pillanatban a kissrác kivág elém, én ekkor értem be melléjük, beféjeztem, blokkolt a hátsó, megcsúszott, kisrác is majdnem anyja kerekei alá manőverezett ... majd annyja elé került ... mikor végre elmegyek mellettük, mondom "EZ MI VOLT?????????" ... a nő nyugodt hangom, mintha nem láttam volna az eredményt, és mintha ez egy szabályszerű protokoll lett volna, amit a gyerekének meg kell tennie, mert az anyuka meghatározta neki: "A kisfiam bejött elém" ... "DE MÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT???" .... - fakadok ki. Mondom: " .... hátra kellett volna néznie mert épp előztem, majndem beleszaladtam". Erre a nő:" Nem kéne 100-al menni" , ... kifakadok megint, csak ennyit tudok mondani: "EZ KERÉKPÁR ÚÚÚT"

bazdmeg .... hát akkor csinájják ... aztán majd nem tőlem kell bocsánatot kérnie, hanem a fiától a korházban, mert a hülye nézetei miatt balaki beteszi majd a gyereke hátába az első kereket ....

isten áldja a -5 fokot.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28925) szki válasza rii (#28924) üzenetére


szki
őstag

Végig kell csengetni a keróutat, hogy felfigyeljenek rád! Pláne kisgyerekes bicajosok esetén. Persze ilyenkor képesek úgy megijedni, hogy kiszámíthatatlanná válnak.
Sokkal veszélyesebb a kerékpárutas közlekedés, mint kamionok között tekerni :K
Ma reggel én is visszasírtam a telet, amikor nem kellett annyit előzgetni, meg kerülgetni a gyalogkakukkokat.

[ Szerkesztve ]

(#28926) ludsimon


ludsimon
veterán

Van számomra egy nagyon rossz hírem.
Túl erős vagyok sajnos, minden pirosnál ugrott középtányéron a hajtás. :O :O :O
Mindig elfelejtettem előzéskor vagy induláskor kistányérra leváltani, elég viccesen néztek rám mikor egy kb 25-26 körüli 4-5 személyből álló biciklist akartam kikerülni, odaléptem és menet közben (!) sikerült megugratnom. :O

Segítsetek!!!!!!!!!
5 karos 39-40-41-42-es lánctányért keresek hajtóműhöz a következő PCD adatokkal: 74/130mm

Ha valaki látott hasonlót bárhol, ebay, vatera, bikemag, ebike, akárhol kérem írjon!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28927) venember83 válasza ludsimon (#28926) üzenetére


venember83
nagyúr

Itt keresgélj, Shimano cuccok Németországból szerezhetők be legolcsóbban.

tekeyagd: Köszönöm az ajánlást, de nagy és még drága. Mondjuk legalább nem ronda, mint a maxis Casati, ami kb. mindenben jó lenne, csak hát a sárga-kék kombó elég csúnya.

[ Szerkesztve ]

(#28928) ludsimon válasza venember83 (#28927) üzenetére


ludsimon
veterán

THX :R :R

(Tegnap este már rétisünnel konzultáltam én is láttam ezt, de 8k-t sokallom érte, Ultegra-t láttam 4 ezerért postával 39-est csak annak a PCD: 92mm/130mm.

Ha minden igaz a kisebb a kistányérnak a lukátmérője lesz. Ez pedig akkor nem jó sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28929) Xantomas válasza Bici (#28842) üzenetére


Xantomas
őstag

Megy PÜ.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#28930) rii válasza szki (#28925) üzenetére


rii
nagyúr

a babakocsis egyedfejlődés következő lépcsőfoka ))))-.
amikor már a 8 éves fiacskájával grasszál ... )))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28931) ludsimon


ludsimon
veterán

Megoldódott! Köszi Zoli!!!!! :R :R

undefined

(#28932) gooool


gooool
őstag

Melyik nyereg lenne jobb?
FM260 vagy T3 Eden?
Megéri a felárat az Eden?
Ugyanis a mostani nyergem veszettül íves kialakítású, így 30km után már zsibbadok ott lent, amit nem érzek természetesnek, egészségesnek.
Ezek pedig azon a részen pont süllyesztettek, ezáltal gondolom kényelmesebbek is.

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#28933) hoffman_ válasza ludsimon (#28926) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezért jó egy tányér elöl, egy racsni hátul, és láncfeszítő. A jó Isten se ugratja meg, nem hogy az én lábam :DDD

mod:

Kevés a 42-16, most már egyre inkább érzem. Viszont az a hajtókar, amit még megvennék, színre, külsőre, árra oké, az csak 48-as méretben van, félek, hogy az nagy ugrás lenne :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28934) ludsimon


ludsimon
veterán

Ezeket most találtam, 2012 RAAM

[link]
[link]
[link]

Ő VEZET!!!!!!!!!!!!!!!!! Fel is iratkoztam. :K

undefined

(#28935) sanzi89 válasza gooool (#28932) üzenetére


sanzi89
addikt

Erre elég nehéz objektív választ adni, mivel eléggé ember függő a dolog. A fő különbség, amit meg lehet fogni az a méret, az egyik 145 a másik 155 széles. Kérdés neked melyik kell. Az első inkább sportosabb, országútis beütésű, a második trekkingesebb, de még sportos felhasználású nyereg. Kérdés neked melyik kell. Nekem most egy Monte Grappa Argo nyergem van, arra inkább a drágább hasonlít.

Egyébként pedig ki kellene próbálni, hogy a testsúly alatt mennyire nyomódik össze a süllyesztés. Személy szerint én a kivágott nyerget preferálom, de ezt tapasztalat nélkül mondom, ki kellene egy ilyen nyerget is próbálnom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28936) rétisün válasza ludsimon (#28934) üzenetére


rétisün
veterán

'Fel is iratkoztam'

biztos nem is azért, mert scottal megy :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28937) gooool válasza sanzi89 (#28935) üzenetére


gooool
őstag

Most pont ugyan ilyen van.
Nem valami kényelmes számomra a hosszú, tempósabb túrákon a kialakítása miatt.
A fehér nagyon tetszik, az outis beütés és a süllyesztett kialakítás.
72kg vagyok, szóval nem nehéz fajta.
Szerintem berendelem az olcsóbbat, sokat nem vesztek vele, ha mégse kényelmes, de a mostaninál szvsz mindenképpen jobb.

ludsimon:
A srácnak mennyi a testzsírszázaléka vajon? :DDD

Üdv, Balázs

(#28938) ludsimon válasza rétisün (#28936) üzenetére


ludsimon
veterán

:C :D
Következő kiszemelt a váz. ;] :DDD

undefined

(#28939) sanzi89 válasza gooool (#28937) üzenetére


sanzi89
addikt

A városi bringámon pont egy Monte Grappa K2 nyereg van. Nekem is max 30km amit még zsibbadás nélkül kibírok rajta, én 80kg vagyok. De egyébként városban kényelmes, és olcsó.

Ha az fehér tetszik vedd azt, tényleg elég jó áron vannak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28940) rétisün válasza gooool (#28937) üzenetére


rétisün
veterán

nem akarlak lebeszélni a fehérről, de én két dolgot nem tennék a bringámra (már feltéve ha használom is) nyerget és bandázst.....nagyon gyorsan bekoszolódik, és beszürkülve bizony ronda....
nyeregnél annyira talán nem szempont, elvégre rajta ülsz.

(#28938) ludsimon: aztán mennyié' adnak egy ilyet?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28941) gooool válasza sanzi89 (#28939) üzenetére


gooool
őstag

Igen, 1700-ért vettem és rövidebb távon tényleg jó, de mivel egyre ritkábban indulok 50km alatti karikára így aggasztóvá vált az érzés.
Úgyis nyeregcsőt is cserélem, így legfeljebb lesz egy komplett cseredarabom, ha valami közbejön.
Be is rendelem, és beszámolok milyen a cucc. :R

rétisün:
De legalább nem melegszik fel annyira a tűző napon, nézzük az előnyeit. ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#28942) ludsimon


ludsimon
veterán

Járvás Tamás 4. helyen áll!!!!!

Itt van egy interjú vele. Elképesztő ember!!

Rétisün:
Nem néztem utána. Nem is merek még. :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28943) rii


rii
nagyúr

hol lehet gagyisztán-pakiszán minimal elemlámpát kapni, ... ?
kis méretű, és olcsó
kerákpárra lesz majd .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28944) hoffman_ válasza rii (#28943) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Itt esetleg?

mod:

Ja, hogy elemlámpa... Azt nem tudtam összeegyeztetni azzal, hogy bringára lesz :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28945) Djuree


Djuree
félisten

nem tudtok valami kényelmes ülést ajánlani, ami ki is néz valahogy nem ilyen fotel nagyságút? vagy a zselés huzat jó lehet? mert szétszakad a seggem már 10km után, pedig rendes szivacsos gatyám van :W komolyan még a herém is belefájdul :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#28946) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#28942) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

"Aha, aha", "jah", "aha", "aha,aha"... ;]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#28947) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez a Maxi-Bike vicc. Órák óta próbálom őket hívni. Nem veszik fel.

Németo.-ból is megrendelem, nem arról van szó, de ha van itthon is akkor inkább megveszem innen.

Tud valaki országúti szaküzletet?

Doki-HUN1978:
Baromi idegesítő volt. :W

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28948) ludsimon


ludsimon
veterán

ProBike-ot legalább utol lehet érni...
Csak az a baj, hogy szerintem az itteni boltok rohadt sok hasznot dobnak rá.

Felhívom Memét is, hátha van, vagy látott, hallott nagykerben, hogy van ilyesmi.
Vele kellett volna kezdenem mondjuk az is igaz.

undefined

(#28949) hoffman_ válasza ludsimon (#28948) üzenetére


hoffman_
nagyúr

retrobringa.hu - csörögj oda, és kérdezd meg, hogy nem tud-e esetleg szerezni vállalható áron, szerintem simán lehet, tőle van mindenem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28950) Packersbay válasza Djuree (#28945) üzenetére


Packersbay
tag

Nekem ezt[link] ajánlották itt a cégnél akik bringáznak. A bringa parkolóban is 3-4 bringán láttam ilyet. Igaz én még hosszabb úton nem próbáltam max 1km. Ahogy nézem az ára se olyan vészes mint egy smp-nek

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.