Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30151) Ariadne válasza #56474624 (#30150) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem merek rákérdezni, milyen sűrűn és milyen apropóból alszol más emberek ágyaiban. :P De a derékfájást ismerem, amíg be nem szereztük a bio-textimás matracokat meg hozzávaló ágykeretet meg ágyrácsot. De a rugós Cardo is bejött volna, bár atom drága.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30152) Tamoo válasza ludsimon (#30149) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

igaz. de sok kicsi sokra megy. :)

(#30153) venember83 válasza #56474624 (#30150) üzenetére


venember83
nagyúr

:U

KaraDani: Én csak virágokat láttam, néha száguldókat, néha csak száguldozókat. :))

(#30154) #56474624 válasza Ariadne (#30151) üzenetére


#56474624
törölt tag

Áá, csak teszek egy-egy villámpróbát. :DD
Az enyém már úgy sem kényelmes. Hosszútávon szerintem számomra nem létezik abszolút kényelmes ágy, mármint amit mindig annak érzek, gyorsan rá lehet unni az ágyakra. :D Ennek ellenére azért alszom rendesen, mármint időben. Csak időnként megfájdul a derekam, aztán akkor szenvedek 1-2 napig.

(#30155) Oracle válasza ludsimon (#30133) üzenetére


Oracle
senior tag

Jó lett, és ott virít a mongoose pedál :DD a sárvédőt picit magasnak találom de a lényeg hogy ez már rendesen véd. A váltókar jaj.. :DDD

A fékpofa milyen, nem nyikorog? jól fog?

[ Szerkesztve ]

(#30156) fpeter07 válasza ludsimon (#30133) üzenetére


fpeter07
veterán

A kormány bal felüli részén az a valami elég futurisztikus :D
Sztem jól néz ki ezzel a sárvédővel.

(#30157) ludsimon válasza Oracle (#30155) üzenetére


ludsimon
veterán

Nyikorogni még csak akkor, ha erőből meghúzom, de amúgy nem, ezt az erőbőli dolgot is csak egyszer kipróbáltam, nem kell annyira tépni, mert nagyon jól fog.

A pedál az nem lett generálozva, csak az egyik, mivel nincsen, nem gyártanak hozzá olyan alkatrészt ami kellene.

fpeter07:
Köszi!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30158) dunc válasza #56474624 (#30150) üzenetére


dunc
nagyúr

Probáld ki,hogy leteritesz egy nagypárnát,és arra fekszel,másnapra sokkal jobb !!!

ludsimon :Lassan már egy vagyonba lesz a kis Neuzered :)

[ Szerkesztve ]

(#30159) ludsimon


ludsimon
veterán

Meme!

Mondta Gyuri?
Kézzel tettem fel a Conti gumikat, Te pedig mondtad, hogy ez vékony gumi, nem fog menni. Tudom, hogy csak szurkálódni próbáltál. :P
Viszont a CR18-ra nehezebb volt felpattintani.

Illetve még egy!
Hazafelé nem jelentkezett a recsegő hang, a régi agy adta ki azt a bizonyos hangot éles kanyarban, illetve mikor kicsit emeltem a kereket.
Bele se merek gondolni, hogy mi lett volna ha egyszer a dombról lejövet hirtelen beragadt volta, és satuzott volna az első kerék. Veszélyes volt...
Igazán jó generált kapott a KS kerékpár szerviztől. :W

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30160) JColee válasza ludsimon (#30159) üzenetére


JColee
őstag

nem ragadt volna be hirtelen dombról lefelé :N

[ Szerkesztve ]

(#30161) ludsimon válasza JColee (#30160) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor mi történhetett volna?

undefined

(#30162) Meme válasza Ariadne (#30151) üzenetére


Meme
aktív tag

párod optikai tuningjához mit szolsz?

Szevasztok bogyókák!

(#30163) venember83 válasza Meme (#30162) üzenetére


venember83
nagyúr

Feltuningoltad a párját? Te ilyet is tudsz? :Y

(#30164) Ariadne válasza Meme (#30162) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát optikailag ő elég hasonlónak tűnt nekem ahhoz képest, amikor elindult reggel :D , a bicó viszont hmm érdekes lett. Őszintén szólva nekem nem igazán tetszik, meg szerintem úgyis össze fog koszolódni szinte lemoshatatlanul, ahol hozzáér a vázhoz, de neki tetszik és ez a lényeg. Én pirosat szeretnék. :B :P

Azért mostanság szép nagy pH!-s forgalom van nálad, ahogy nézem. :) :R Mihelyst összeszedem magam, megyek én is, csak előbb még lesúrolom a bicót.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30165) Fáraó válasza Meme (#30162) üzenetére


Fáraó
őstag

Köszi a gyors szerelést! :R A váltó nagyon szépen és pontosan jár, és az lehet, hogy attól az egy szem kivételtől jobban megy a gép? (vmi változott még a technikán pozitív irányban :) )

Az optikai tuning szuper!

Közben őstag lettem. :)) Kicsit frusztáló... Lassan neveznem is senior kategóriába kell majd.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#30166) amargo válasza ludsimon (#30133) üzenetére


amargo
addikt

Hehh az ott tr00per felnije? :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30167) ludsimon válasza amargo (#30166) üzenetére


ludsimon
veterán

:F
Memétől származik.

Miért tr00p3r-nek is ilyen felnie volt/van?

undefined

(#30169) ludsimon


ludsimon
veterán

Ma se lesz délután tekergőzés...
Itt hatalmas erejű szélvihar tombol.

Kérdés:
Ha .75-ös esik még csak bele, mennyire valószínű, hogy a fogaskoszorút is cserélnem kell??
A Picasa Web képeim között nézzétek meg a Scott fogaskoszorúját, mennyire kopott?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30170) ludsimon


ludsimon
veterán

A linket lefelejtettem.
Szerk időből kifutottam.

undefined

(#30171) dunc válasza Fáraó (#30165) üzenetére


dunc
nagyúr

Grat az őstagsághoz,keresd fel az arcképszerkesztő topikot. :C

(#30172) Tamoo válasza ludsimon (#30169) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

9s rendszernél a .75össel kell csak nézni, másikkal nem. Ha beesik minél előbb csere. Ha még ez az első fogaskoszorú-lánc páros van fent, akkor még nem kell cserélned csak láncot. A fogaskoszorúnak legalább még egy láncot ki kéne bírnia. Képen se tűnik annyira kopottnak. A "nagy" bajok akkor vannak, amikor már ugrik a lánc.

(#30173) Oracle válasza ludsimon (#30169) üzenetére


Oracle
senior tag

Szerintem még nem kopott, nincs kihegyesedve meg sorjásodva :)

Nézd meg az én régi fogsorom, na ez kopott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30174) Xantomas válasza Oracle (#30173) üzenetére


Xantomas
őstag

Csak egy kicsit. Látszik, hogy túrázásra, és városban volt használva, mert a többi fokozat alig van kopva.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30175) Oracle válasza Xantomas (#30174) üzenetére


Oracle
senior tag

Főként városban van volt használva, és igen csak a legalsó kerék kopott el teljesen :K szinte csak az alsó 3-at használom, emelkedőknél szoktam néha feljebb tenni.

(#30176) ludsimon válasza Tamoo (#30172) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudom, hogy .75-össel kell mérni, elmagyarázta Meme, hogy alu-nál .75, vas 1.0.

Köszönöm a válaszokat, akkor még nincs elkopva.

Akkor most már ezt is tudom, a RideBike-os az nekem azt mondta, hogy minden egyes lánccserénél cserélni kell. :(( :W
A Neuzeren viszont mindenképp cserélve lesz az új hajtómű, váltó, lánc, meg ilyenek, remélem hamarosan. Nincs az a szülinap már olyan messze. :)

undefined

(#30177) Muton


Muton
addikt

a trekking cipő mennyire lehet jó választás? beválhat mint túracipő? szóval mondjuk évente egy-két egynapos erdei sétát ki lehet benne bírni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30178) KaraDani válasza Muton (#30177) üzenetére


KaraDani
addikt

Mit értessz trekking cipő alat? Nekem ez most nem világos.

[ Szerkesztve ]

(#30179) fpeter07 válasza ludsimon (#30176) üzenetére


fpeter07
veterán

A te szülinapodról van szó vagy a neurezéjéről? :) Egyébként láttam egy neuzeres bácsit tekerni. :)

(#30180) Muton válasza KaraDani (#30178) üzenetére


Muton
addikt

valami olyan a külseje, mint egy átlagos túracipőnek. fűzős, nem tépőzáras és nyilván a talpa sokkal hajlékonyabb, mint egy sima biciklis cipőé. mondjuk a külseje ilyen, csak van az alján spd

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30181) Oracle válasza ludsimon (#30176) üzenetére


Oracle
senior tag

Nagy hülyeséget nem mondott a ridebike-os mert ajánlott együtt cserélni a fogsort és a láncot :) az oka hogy egy kopott lánc jobban koptat egy új fogsort, és ugyanez fordítva.

(#30182) Xantomas válasza Oracle (#30181) üzenetére


Xantomas
őstag

Így van, és egy kopott soron az új lánc ugrálni fog, egészen addig míg nem kopik össze a sorral, de ha ez megtörténik, addigra annyira elkopik a sor, és a lánc is, hogy mehet a kukába.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30183) tekeyagd


tekeyagd
tag

Hölgyek, Urak!
Ma mivel tekerést terveztem,de ez elmaradt a szélvihar miatt, így felforgattam a pincét. Találtam elég sok minden számomra nem nélkülözhetetlen dolgot, amit jó áron megszámítok a kedves topiktársaknak. No, akkor az eladóságok itt leírással és fotóval...
Szállítással nem szokott baj lenni, személyes átvétel majdnem mindenfelé megoldható!

Holnapra jóidő rendel! :C

(#30184) KaraDani válasza Muton (#30180) üzenetére


KaraDani
addikt

Ilyenem van: [link]
Ezek gyaloglásra nem a legjobbak, főleg nem gyalogtúrázni. Ha túl puha, akkor gondolom tekerni szar benne, ha túl kemény gyalogolni. Enyémben járok dolgozni, ülő munka ott még ok, meg hogy délben sétálok pár 100 métert valamelyik kajáldába. De hosszútávon nem sétálgatnék benne.

[ Szerkesztve ]

(#30185) Meme válasza Oracle (#30181) üzenetére


Meme
aktív tag

nem nagy hülyeség, de 1 fogsor elvisz 2 láncot ha időben cseréled.

Szevasztok bogyókák!

(#30186) Ariadne válasza Muton (#30180) üzenetére


Ariadne
őstag

A változatosság kedvéért nekem is olyan cipőm van, mint KaraDaninak, de ezekben tényleg nem lehet sétálgatni szerintem sem. Épp azért lehet jobban tekerni benne, mint egy sima deszkás cipőben, mert keményebb a talpa, nem hajlik annyira. Emiatt viszont ugye gyalogtúrára nem jók, egyrészt kényelmetlen lenne, másrészt szerintem tönkre is tenné idővel. De bicózáshoz jók még spd nélkül is (eleinte úgy használtam), mert nem görcsöl be az ember talpa nagyobb távok után sem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30187) Muton


Muton
addikt

akkor sajnos nem marad más, minthogy vegyek egy biciklis és egy túracipőt is. köszönöm az infókat!

vagy megvárom amíg kiadják a starcraft2-t, és akkor nem is lesz szükségem semmilyen cipőre se :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30188) Muton


Muton
addikt

megint dupla :(

(#30189) rétisün: na, most jól elbizonytalanítottál. gyalogláson mekkora távot értesz?

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30189) rétisün válasza Muton (#30177) üzenetére


rétisün
veterán

én egy specialized taho spd cipőt használok, az legalább olyan kényelmes gyalogolni is, mint bicajra (sőt, az én talpamnak gyalogolni még jobb is)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30190) rétisün válasza Muton (#30188) üzenetére


rétisün
veterán

gyalogoltam benne ~12 km-t is, nagyobbrészt aszfalton. persze akkor a stopli nem volt benne. :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30191) dunc válasza Muton (#30180) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem hajlékony a talpa,az feltétel az spd-hez,túrázni nem jó, lehet benne gyalogolni amennyit bringázás közbe kell,de nem jó túrázni.

[ Szerkesztve ]

(#30192) ludsimon válasza fpeter07 (#30179) üzenetére


ludsimon
veterán

Az enyém. :D
Itthon rákérdezek, hogy pontosan mikor kaptam.
Ha bácsi, akkor én biztos nem lehettem. :DDD

undefined

(#30193) Muton válasza dunc (#30191) üzenetére


Muton
addikt

akkor úgy látszik, h nagy különbségek lehetnek, szóval még ezt is csak próbával lehet kideríteni. lassan el kell indulni cipőt venni, már csak nyugtatót kell szereznem előtte :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30194) rétisün


rétisün
veterán

nem nagyon dicsekedtek, mennyit tekertetek ebben a már majdnem tavaszi (bár kétségkívül kissé szeles) időben....pedig gondolom már mindenki hazaért. vagy csak én bicajoztam?

~52 km, 500m szint :P (na jó, a szint része nem komoly :N de azért volt szint is, nem tudom mennyi)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30195) #56474624 válasza rétisün (#30194) üzenetére


#56474624
törölt tag

Itt nem kissé volt szeles, hanem nagyon. Semmi kedvem széllel szemben pisilni. :P
Meg még a derekam is gyógyulgat, holnapra már talán jó lesz. Sajnos holnapra is erős szelet jósolnak, fene enné már meg. :O

(#30196) ludsimon


ludsimon
veterán

Most tessék megkapaszkodni!
A Neuzer 2001. júniusában lett vásárolva!!!!
Első bringám, lehet azért kötődök hozzá ennyire.
Ez azt jelenti, hogy 8,5 éves.

Jól tartja magát, bár már a szegény váz elég ütött kopott, de ha meg szintereztetem, akkor simán feltűnőbb lesz, és megnő az esély a lopásra.

Főleg, hogy mivel fekete a másik bringám, és a Neuzeren fekete alkatrészek vannak a keréken kívül (ez se véletlen) ezért így hófehérre festetném, vagy olyan kékre, mint az eleje, nekem bejövős az ezüst kerékkel a kék. A többi színt nem tudom hozzá képzelni.

Na mindegy, marad így, féltem szegényt. :)
Viszont most, hogy deore, és fasza felni van elől, ezért bevetem a régi zárat, az U a hátulját és a vázat védi, a sima sodrony zár az első kereket.
Nehogy egyszer úgy jöjjek ki, hogy az első kerék hiányzik, így legalább a laikus ember nem tudja elvinni.

undefined

(#30197) #56474624 válasza ludsimon (#30196) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az én montim '97 júniusi, azaz plusz négy év. :P
A Moser meg 80-as évek második fele, 86-88 közötti (ezt viszont nem mi vettük). Én nyertem. :DD

Az első bringám nekem egy ilyen kis gyerekbicikli volt (amire még pótkerék is megy), majd egy csepel kemping (de ezzel már 4-4.5 éves koromban is tudtam menni), aztán volt csepel bmx-em is, majd jött a hauser monti.

(#30198) ludsimon válasza rétisün (#30194) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem ilyen 30-40-50 km/h-s szélre senki nem vállalkozna. Itt hasonló volt.
Nincs az az elvetemült állat. :DDD
Mikor autóval mentünk csak úgy 'dobálta' volna az M7-esen az autót, pedig kombi..

undefined

(#30199) amargo


amargo
addikt

Imádom az xt váltókarokat. Félelmetes, azzal hogy megcseréltem a fékkarral beljebb került, de mivel egy papucson ül ezért arrébb tolható rajta. Mikre nem gondolnak és én csak második szétszedésre vettem észre - zavaró volt, hogy nagyon belógott. Sikerült az igényeimhez maximálisan beállítanom az irányító pultot. Holnap megsétáltatom.

szerk:
Téved és van itt kérem szépen a keménytalpú bakancs/cipővel, nem hiába nézzük meg vásárláskor úgy a cipő merevségét, hogy a lépcső szélére állsz, amennyire tudsz és 2-3cm belül el kell viselje a tartást. Persze különböző terep viszonyok különböző talpat is igényel. De ősszegésében kijelenthető, hogy a merev talpú a jó túra cipő és bringás cipőnek is. Persze nem aszfaltos sétára nem jó a merev talp tényleg.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30200) amargo válasza ludsimon (#30196) üzenetére


amargo
addikt

A farmunkban megtalálható pár kimondottan régi példány is, van svéd és egyéb országból való is, megtudakolom, de cirka ~30éves a legrégebbi. Van köztük olyan ~20 éves csoda is, ami agyváltós és dobfékes, sokáig ezekkel jártam túrázni :B.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.