Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) laca29 válasza laca29 (#2742) üzenetére


laca29
csendes tag

Egy újabb probléma bios frissités egy régebbi procival, fel lett telepitve egy cpu z de a bekapcsolásánál a képernyő beremegett, addig stabilan működött. Most arra gyanakszunk, hogy kevés lesz a chieftec 550w os tápegység, nem vesz e fel sok áramot a videokártya meg a proci együtt, mivel kivettük a 512mb videokártyát és egy gagyit tettünk bele azzal gond nélkül ment a cpu z több órát fagyás vagy képernyőremegés nélkül.

(#2753) Málni válasza laca29 (#2751) üzenetére


Málni
csendes tag

Képernyőremegés nálam is sokszor előfrodul, ezt akkor a táp okozza v szintén catalyst driver probléma? Amúgy FSP hexa 500W szerintm nem kevés a konfigomhoz, sőt amirko vettem azt mondták a 400as is elég lenne...

(#2754) 800.henrik válasza laca29 (#2751) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nekem nem remeg a kép hd4650-el, és 400w-os codegen táp van bemme.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#2755) laca29 válasza 800.henrik (#2754) üzenetére


laca29
csendes tag

Gainward ATi Radeon HD4870 512MB DDR5 Golden Sample a videokártya.

(#2756) Málni válasza CoolMan (#2748) üzenetére


Málni
csendes tag

Úgy tűnik a catalyst driver okozza, mert amióta úgy pseleek, h előtte leállítom a catalyst progit azóta 1x sem állt le:)

(#2757) CoolMan válasza Málni (#2756) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáltál már régebbi/újabb drivert telepíteni? A helyedben én többet is kipróbálnék. Azt nem mondom, hogy gyors javítás lesz a driver cserélgetése, de lehet megérné. A VGA hibát addig nem zárnám ki teljesen.

(#2758) Málni válasza CoolMan (#2757) üzenetére


Málni
csendes tag

Legújabb driver van fent elvileg, csak nem tudom hogyan lehetne biztosan kiszűrni, h mivel van a probléma, mert most jó ideig nem csinálta amikor le volt állítva a ccc, viszont ma megint újrakezdte, szval nem értem h mitől függ, mikro jön elő a hiba, lehet hogy felrakok egy régebbi drivert és jó lesz megint 1 hétig aztán gondol egyet és kezdi elölről, vmi egyértelműbb teszt kéne, ami jelzi, hogy mivel is van a baj :((

(#2759) sky8201


sky8201
csendes tag

üdv!

Adott egy gép ami csak csökkentett módban volt hajlandó elindulni, egyébként indításkor fekete képernyő s nem lépett tovább.
Majd telepítettem volna fel újra...
Kékhalál telepítés közben (win 7)

Harmadjára csak felment,de csak félig,mert ugye telepítés közben néhányszór újraindul, ám ekkor jön a kékhalál..

Jó.. mondom próbálom xp.t mivel mégiscsak egy régi 2004 es gép P5ND2 se alaplapos

Rendben fel is ment szinte.. de képernyő felbontás nem akar rendesen beállítódni csak 800x600 -látható széltől szélig, többi 1024x.. es bal oldalt kitakar. monitor mögé kúszik..
marad a szar felbontás. Dobnám fel a drivereket... amiből van vagy 5 cd.nyi feleslegesen.
Audioó.. Lan... S jön a VGA.. ekkor dobja ezt a kékhalálos hibaüzit. s innentől kezdve nem jön be a windows.
Csak ha újrakezdem az egészet. a VGA telepítőig.
Ám ha azt meg nem teszem fel ... azt is észrevettem,hogy videó nem látható.. csak a hang jmegy kép nincs...

KÉKhalál hibaüzenet:
http://kepfeltoltes.hu/view/130502/k_khal_l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/130502/k_khal_l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szedtem le új drivereket ASUS ról de mé nem próbáltam.- már rohadtúl tele van tököm géppel.
Lehet alaplapi gondja van vagy VGA ???

Tud valaki okosat..
KÖSZÖNÖM a HElPet!

[ Szerkesztve ]

(#2760) CoolMan válasza sky8201 (#2759) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A VGA-t teszteld másik gépben.

(#2761) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy: GTX 550 TI, 8GB ram, 1T HDD és egy Asus P8H61-M LE konfigom, ezzel a kék képernyővel indul újra a gép de, csak játék alatt: [link] Tesztprogramokat futtattam (memtest, Video memorry stress test) de, semmi változás. Köszönöm előre is a válaszokat! dmp file:[link]

// -

(#2762) CoolMan válasza #hpq (#2761) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Futtas 3DMark-ot vagy Heaven Benchmark-ot és figyeld a VGA és a CPU melegedését.
Minden játék alatt csinálja? Milyen win? Milyen tápod van?
Próbálj ki másik VGA drivert is. Végső esetben win reinstall.

(#2763) Bodzakürt


Bodzakürt
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok ,hogy a gép valamilyen oknál fogva kifagy.Mégpedig be következik
a fagyás ott fagy be ahol épp kedve szottyan pl.:netezés közben,játék közben stb. Ezt úgy 2 vagy 3 órán belül legalább 1x meg csinálja.Amikor kifagy teljesen megáll a kép semmit nem lehet vele kezdeni billentyűzet kombinációra nem reagál illetve a num lockot sem ki sem be nem lehet kapcsolni ezen csak a gép kinyomása segít.Miután a gépet kinyomtam ott alul a num lock akkor is világít csak akkor hagyja abba ha áramtalanítom a gépet.
A operációs rendszert teljesen újra raktam. Memória testet futtattam.A winchestert le cserétem be raktam egy időre másikat a probléma akkor is jelen volt. Prime95-öt is futtatgattam bár azt 20 percig csak.

-alaplap:GIGABYTE GA-A55M-DS2
-processzor:AMD A8 X4 3870K 3GHz FM1
-ram:kingston 4096B 1600MHz CL11 DDR3-KVR1 2x4gb
-merevlemez:Western Digital 500gb 7200rpm 64mb caviar green
-Videókártya: Asus gt630 1gb DDR5
-Táp:A táp az házzal van együtt CODEGEN - 6239-CA 450W

A gép csak kb 3 hónapja van meg elég ujj eddig semmi probléma nem volt vele.

(#2764) CoolMan válasza Bodzakürt (#2763) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

A helyedben én tesztelném másik táppal. Az a codegen nem sokat ér.

(#2765) #hpq válasza CoolMan (#2762) üzenetére


#hpq
aktív tag

Helló!
Le futtattam a teszteket és nem volt gond, terhelés alatt 65 fokra ment fel maximum a vga. Dawn of war 2 retribution-nál rendszeresen csinálja, a többi játéknál csak nagyon ritkán. Win az frissen most lett ez miatt újra telepítve. Több vga drivert is kipróbáltam (még a bétát is) de, ugyan az a probléma. Chieftec GPA-500s tápom van. (500W)

// -

(#2766) CoolMan válasza #hpq (#2765) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem, akkor csinálj egy BIOS resetet, tuning ne legyen semmin. Vedd ki az egyik ram modult és teszteld így, tehát felváltva egyesével, minden slotot próbálj ki.

(#2767) Bodzakürt válasza CoolMan (#2764) üzenetére


Bodzakürt
csendes tag

Értem! Akkor nézek egy jobb tápot.És ha a táp nem oldja meg a problémát akkor az alap lap lesz a ludas?
ÉS KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZT IS!! :)

(#2768) CoolMan válasza Bodzakürt (#2767) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Elsőnek próbáld ki egy másik megbízható táppal. (Akár kölcsön is kérhetsz egyet.) Aztán meglátjuk.

(#2769) sky8201 válasza CoolMan (#2760) üzenetére


sky8201
csendes tag

Üdv.

A VGA.t beraktam az én Asrok 870 Extremem-be de nem működik megfelelően.
A op rendszer elindul ám a képernyő felbontás csak 800x600 as egyéb esetekben kinyúlik a kép bal oldalán.
Plussz tiszta halovány csíkos a kép foltokban.
Próbáltam volna áttenni a srác gépébe a rossz vidi kártya helyére az enyémet de az csak 3at. sípol.
Gondolom azért mert egymással nem kompatibilis.
Visszaraktam a kártyát s csökkentett módban elindul ugyan de akkor sem jó a képernyő s felbontása.
Normál indításkor pedig

gépemben:
Asrock 870 Extreme 3
shappire 5770 1gb gddr5

srác gépe:
-ASUS p5nd2 se lap
-GeForce 7300 gt ddr2 256mb kari

Kérdésem még,hogy a GeForce helyett milyen karit érdemes-lehet betenni- gddr3 esetleg???

pl ez
GeForce 8600 GT
Stream Processors 32 32
Core Clock (MHz) 675 540
Shader Clock (MHz) 1450 1180
Memory Clock (MHz) 1000 700
Memory Amount 256MB GDDR3 256MB GDDR3
Memory Interface 128-bit 128-bit
Memory Bandwidth (GB/sec) 32 22.4
Texture Fill Rate (billion/sec) 10.8 8.6

(#2770) kozmi55


kozmi55
tag

Infók:

ASUS K55VJ laptop, kb. 2-3 hónapos.
Windows 7-el, úgy hogy elvileg a driverekből csak win8-as van. Azokat raktam fel (nem tudom ez számít-e).

Általában akkor szokott jelentkezni a kékhalál, mikor nagy mennyiségű adatok importálok PostgreSQL adatbázisba (Holdem Manager, Holdem Manager 2), de nem mindig. Volt már, hogy simán csak zenehalgatásnál halt meg. Viszont mindig akkor történik amikor nem vagyok a gépnél. Játék, póker, filmnézésnél soha nincs ilyen gond.

Kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2771) keIdor


keIdor
titán

Sziasztok, szerintetek ez mitől lehet?
Pár napja jött elő, mióta egy új GTX-680 és egy új SSD van bent (Samsung 840 Pro).
Mindig erre az ntoskrnl.exe-re hivatkozik, addig eljutottam Google-el, hogy ez memória lehet.
Mindjárt nézek egy memtest-et, de lehet hogy SSD vagy VGA lesz, de ha tudna valaki mondani valami irányt, hogy merre kezdjem azt megköszönném! Win7 és Win8-al is csinálja.
LinX meg játék alatt is van, hogy órákig stabil, majd egy Chrome indításnál jön a kékhalál, van hogy játék alatt is 3 perc után, kiszámíthatatlan.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2772) keIdor


keIdor
titán

Meglesz a baj szerintem, memtestnél 1 perc alatt több hiba egyből.
Mindez alapon, vicc, annyi ilyen memória gondom volt már és újra és újra, nálam pusztulnak a modulok folyton, garanciás pályafutásom során 99%-ban mindig ramokat kellett gariztatnom, és nem is tuningoltam őket... megbízhatatlanok nagyon.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2773) SzlobiG válasza keIdor (#2772) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hihetetlen mennyi ram elszállt már nálad.:D Ha nem változik fesz emelésre akkor majd adj kicsit a VTT-nek is hátha.

(#2774) keIdor válasza SzlobiG (#2773) üzenetére


keIdor
titán

1,5V-ról ment nekik az 1,55V, de nem fog jó lenni, sok ilyenem volt már, akármit csinálsz vele behibázik, egyik modul meghalt a kettőből, folyton ez van nálam.:D 3 évente egy van ilyenből nálam, még első DDR2-esem is így döglött meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2775) keIdor válasza SzlobiG (#2773) üzenetére


keIdor
titán

+VTT

Kb. 3 perc alatt.:D Úgyhogy nagyon jó, holnap mehetek iPonba gariztatni +5k, plusz vehetek újat, ezeket meg majd eladom ha visszajött gariból.

Ha egy helyre vinném az ilyen haldokló ramjaimat ott törzsvendég lennék már. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2776) Bodzakürt válasza CoolMan (#2768) üzenetére


Bodzakürt
csendes tag

Üdv!

Ki cseréltem a Tápot és a probléma továbbra is fenn áll :W :W :W .Most mit csináljak :S

(#2777) CoolMan válasza Bodzakürt (#2776) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Vedd ki az egyik ramot és teszteld így is felváltva, minden slotban egyesével. Amúgy milyen táp lett a codegen helyett?

(#2778) Bodzakürt válasza CoolMan (#2777) üzenetére


Bodzakürt
csendes tag

A codegen helyett lett egy FSP Raider 550W tápegység.

(#2779) flash-


flash-
veterán

sziasztok

sokat kékhalálozik a gép.

a caused by driver nél (adress in stack) nál szinte mindig a az nstoskrnl.exe-t írja.
bug check stringnél pedig a legtöbbször irqrl not less or equal de volt már egyszer bad pool header ,bad pool caller is.

a ramokat egyenként leteszteltem napogik memtest-el nem dobott hibát.
a videókártyát kicseréltem egy másikra,azzal is hibákat dob.

tehát akkor 100%osan kijelenthetjük hogy nem ram és nem videókártya.

akkor ezt valószinű hdd okozhatja?(hdsentinel nem talált hibát de az tudom hogy nem mérvadó)

illetve alaplap vagy táp hiba is okozhat ilyen kékhalálokat?
vagy akár még dvd olvasó is?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2780) CoolMan válasza flash- (#2779) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

De akár még szoftver is okozhatja. Ezért kell első körben az összes hardver hibát kizárni, majd utána jöhet a szoftveres hiba keresése.

(#2781) flash- válasza CoolMan (#2780) üzenetére


flash-
veterán

oké értem,csak azért kérdeztem hogy megerősítést kaphassak affelől hogy ilyen kékhalált elvileg okozhat -e táp vagy alaplap hiba?

esetleg proci..tudom a cpu nem igen szokott elromlani,de mintha valakinál már pont olvastam volna ntoskrnl cpu hibát...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2782) CoolMan válasza flash- (#2781) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem tudom 100%-ra megmondani neked. (szerintem más sem) Ezért kell letesztelni, mert az a biztos.

(#2783) flash- válasza CoolMan (#2782) üzenetére


flash-
veterán

persze tudom hogy nem lehet megmondani így látatlanba,tesztelem is,

csak mivel én nem vagyok otthon a kékhalálba ezért még annyit se tudok hogy elméletileg okozhatja e alaplap hiba is?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2784) Lacee83


Lacee83
tag

Nekem mostanában a gépem kék halállal lefagy Win7 32it (heti 2-3 alkalommal) A rendszer SSD-n van. Főként böngészés közben. IE tudom nema legjobb de ez van. Előtte szaggatni kezd a képernyő aztán leáll. A bluescreen viewer a felső sorban pirossal két elemet mutat:1) avgidsshimx.sys 2)ntoskrnl.exe
Mik ezek?

[ Szerkesztve ]

(#2785) flash- válasza Lacee83 (#2784) üzenetére


flash-
veterán

na ntsoskrln el szivok én is.arra már rájöttem hogy nem ram és nem vga,

ahogy olvasgattam az még proci hiba is lehet,de én valamiért inkább a hddre gondolok,mert ntoskrnl nél mindig emlitik külföldi odlalakon azt hogy memory,márpedig ram és vga tuti hogy nem.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2786) Lacee83 válasza flash- (#2785) üzenetére


Lacee83
tag

A lapozófájlok merevlemezen vannak 1TB 100%kondi 2hónapos. A rendszer viszont SSD n van az 74%os 1éves.
Esetleg arra gondolok hogy valamiért ilyenkor purcan ki valami cell az ssd-n.....
A netes fájlokat is a HDDre teszi az IE, oda állitottam be.
Memtest lefuttatva hibát nem irt napokig nem akartam nyúzni anynira nem gyakori. Csak idegesítő.
A proci nincs huzva sose volt.E2180as.
A vga-t kizárnám nem játék alatt történik nincs is terhelve.

(#2787) Bodzakürt válasza CoolMan (#2777) üzenetére


Bodzakürt
csendes tag

Köszönöm a rammal volt a gebasz,bár szerintem nem is a rammal hanem a ram slot jával mer a jobboldaliba mind a kettő működik.De ha a balba van akkor jelentkezik a kifagyás,kár mert alaplapot elég macerás ki be szerelgetni aszt hittem egy ram cserével megúszom. De se baj legalább tudom mi a gond.
Köszönöm a segítséget!!!!!!! :))

(#2788) ringring


ringring
csendes tag

Sziasztok!

A problémám nem hiszem, hogy meglepő lesz nektek bcc 116-os hibakóddal dobott ki a gép, asztalról, és játék indítás után egyaránt. A ventillátor felpörög a gép kikapcsol, aztán újraindul, mindenhol azt írták, hogy driver hiba, és rakjam újra a drivert, de sajnos ez nem oldotta meg a problémát.

Azt azért megjegyezném, hogy árnyaljam a képet, hogy lefuttattam egy dll-fixer nevu csodat (már nagyon bánom) ami letöltögette a hiányzó dolgokat egy játékhoz. Ezzel probléma még nem is volt, de most frissítette magát a win pár napja, és a frissítés óta dobálja csak a kék halált. A gép relatíve új 2013. márc. Semmi tuning nincs, i73770K 3.5 8gb ram es egy 660Ti alkotjak a magot.

Visszaraktam a win-t egy korábbi állapotába, még a frissítés előttibe de nyilván ez nem oldja meg a problémát amit gondolom a dll-fixer okozott. Újra kéne húzni a windows-t?

Előre is köszönök bármilyen segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2789) ringring


ringring
csendes tag

Már nem tudom sajnos szerkeszteni, de ez lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#2790) #10726912 válasza ringring (#2788) üzenetére


#10726912
törölt tag

Elsőre próbálkozz egy szoftveres frissítéssel, vagy teljes újra tekepítéssel, esetleg nézd meg, hogy nincs e vírusod (ha Avast!-ot használsz, akkor azt töröld és tölts le pl Nod32-őt, ha jól tudom, van 30 napos próba verziója)

(#2791) ringring válasza #10726912 (#2790) üzenetére


ringring
csendes tag

Ezeket mind megtettem, és sajnos hiába próbálkoztam többféle driverrel, dx verzioval, vagy újrahúzott op-rendszerrel, egyik sem segített. Próbáltam Furmark tesztet, de azonnal kilép és lefagy, amint elindítom a tesztet. Volt a képernyő piros, fekete, és fehér is, nincsenek illúzióim, gondolom cserélni kell majd a kártyát.

(#2792) CoolMan válasza ringring (#2791) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A VGA-t teszteld másik gépben is.

(#2793) ringring válasza CoolMan (#2792) üzenetére


ringring
csendes tag

Bevittem ma a boltba, ahol azt mondták, hogy ők nem javítanak VGA-t kapok helyette másikat. Ez jó hír, csak azért érdekelt volna mi a baja azon kívül, hogy "szériahiba".

(#2794) kozmi55


kozmi55
tag

Infók:

ASUS K55VJ laptop, kb. 2-3 hónapos.
Windows 7-el, úgy hogy elvileg a driverekből csak win8-as van. Azokat raktam fel (nem tudom ez számít-e).

Általában akkor szokott jelentkezni a kékhalál, mikor nagy mennyiségű adatok importálok PostgreSQL adatbázisba (Holdem Manager, Holdem Manager 2), de nem mindig. Volt már, hogy simán csak zenehalgatásnál halt meg. Viszont mindig akkor történik amikor nem vagyok a gépnél. Játék, póker, filmnézésnél soha nincs ilyen gond.

Kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2795) maláj


maláj
őstag

urak ez miféle problémára utal ???

hp6930p notebook
dxgkrnl.sys + 5d054

az illetőnek W7 x64 van, sima FB-os zenehallgatás közben esett össze a technika :U
frissítve van a W7, nem virágbolti vérpista verzsön, stb.

(#2798) Málni


Málni
csendes tag

Mennyi kék halál van Win 7 alatt, érdekes...
Nekem megint elszállt 1x a gép, de most nem PS alatt hanem játék közben, amikor megállítottam a játékot és az asztalra léptem, hoyg megénzzek vmit yútubon, majd amikor visszakatinottam a játék ablakába hogy folytassam, leállt az egész, totál uaz mint PS alatt, nem reagál iylenkor semmire...ja és fel van még telepítve a catalyst viszont nem indítom már el soha a win-el együtt...

(#2799) CoolMan válasza maláj (#2795) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Telepítsed újból az Intel GMA4500MHD driverét, esetleg ha van újabb akkor azt kellene megpróbálni.

(#2800) nexusking


nexusking
aktív tag

Sziasztok, most először láttam a gépemnél ilyet pedig már két éves. Az enyém most is működik rendesen.

Viszont tegnap mikor leállítottam, még 10percig ment, nem értettem a dolgot, tök fekete volt a képernyő. Ezután magától újraindult, gondoltam kikapcsolom mert nem akartam már használni.
Másnap mikor bekapcsoltam, egy ablak jelent meg, ez állt benne:



Mi lehet a hiba oka, és mit tegyek hogy ne legyen a jövőben semmi károm a dologból?? :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.